KWATTAsft maan dag ïo mei binnenland" feuilleton volle-melkreep ,f%Tö. 109' 64e Jaargang 1926 UIT DEN TIJD VAN RUWE RIDDERLIJKHEID. Stads= en Provincienieuws ct. Beter dan Goed: DE BESTE VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Wal- ..„„.n f 2.20 per drie maanden. Franco het geheele rijk f 2.50. Week-abon- ementeri 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan i_4 regels f 1.10 voor iedere .piel meer 26 cent bij abonnement spe- riale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verbuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie- dinnen en Dienstaanvragen. enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke renei meer 15 cent. familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Geen levensmiddelen uit België naar Nederland De commissie voor den export kwam heden te Brussel bijeen om te overwegen, of het niet noodzakelijk wordt den export van levensmiddelen naar Nederland stop te zetten, in verband met de stijging der kos ten van levensonderhoud in België. De exporthandel aan de Hollandsche grens heeft den laatsten tijd grooten om vang aangenomen. Dagelijks passeeren zeer veel Neder- landsche auto's de grens, om 's avonds volgeladen met levensmiddelen terug te keeren. Vrijdagnacht werden driehonderd stuks vee nabij Mollenbeersch op Neder- landsch gebied geslacht. Dit vee was aU komstig uit België. Stortingsformulieren Girodienst. Aan de P.T.T. ambtenaren is per dienst order verzocht er aan mede te werken, dat geen stortingsformulieren worden aange nomen, waarin gaatjes zijn geslagen, zulks in verband met de omstandigheid, dat ten centraal girokantore de biljetten na de boe king worden voorzien van een vernieti- gings-merkteeken, hetwelk uit een soortge lijke doorboring bestaat. Indien zich derhalve gaatjes in de van de kantoren ontvangen biljetten bevinden, geeft dit ten centraal girokantore als regel aanleiding tot verwarring, omdat de met de boeking belaste ambtenaren, die tot voor schrift hebben de biljetten voorzien van het vemietigings-merkteeken niet te boeken, daardoor in twijfel gaan verkeeren, of de beschrijving van de bedragen al dan niet mag geschieden. In het algemeen behooren de biljetten bij de aanbieding geheel ongeschonden te zijn. Nationale Woningraad en Bond van Arbeiderswoningbouw vereenigingen. Zaterdagmiddag is te Amsterdam een druk bezochte vergadering gehouden van den Nationalen Woningraad en den Bond van Arbeidcrswoningbouwvereenigingen in Nederland, naar aanleiding van de samen- smelting, waartoe beide vereenigingen in afzonderlijke vergaderingen besloten had den. De voorzitter, mr. G. v. d. Bergh, deelde mede, dat beide organisaties met algemeene stemmen besloten hadden tot de samen smelting en de daarvoor noodige besluiten hadden genomen. Hij deelde mede, dat de thans opgegeven Bond van Arbeiderswo- ningbouwvereenigingen in het nieuwe be stuur van den Nat. Woningraad had aan gewezen de heeren Lam beek (Utrecht), Rugge (Groningen), Lindeijer (Viissingen), Zwang (Delft) en Van Staal (Gouda). De heer Van Staal heeft vervolgens de beteekenis van het genomen fusiebesluit uiteengezet. Het is een groot belang, dat de beide lichamen, die vroeger naast el kander en in samenwerking optraden voor de verbetering van het woningpeil, thans krachtiger als één lichaam kunnen optre den. De nieuwe circulaire van den minister van arbeid houdt in nieuwe bepalingen aan gaande woningbouw in verband met de op ruiming van krotwoningen maar de daar- j voor gebouwde woningen mogen niet meer dan 2400 kosten. Een krachtige actie te 3) naar het Engelsch van L. M. RAE. Mr. Gilmour had van allerlei zaken te behandelen met sir Robert Angus. Op één yan deze samenkomsten te Clovton ont boette hij ook het eerst Elizabeth. Terwijl bij het hoofd uit het venster stak om eens 'e genieten van de heerlijke morgenlucht, yerd zijn aandacht getrokken door een i°nge dame die tusschen de bloembedden op het grasperk van het terras liep. Zij JroeS een mandje bij zich en hij hoorde I "aar zingen onder het plukken. Ze droeg pen hoed en het gouden zonlicht bescheen aar heerlijke lang-afhangende krullen. Ze Jr°eg een eenvoudig wit-mousselinen ja- j po"netje, met allerliefste bloemetjes. Ue laird sloeg haar gade en genoot van e bevalligheid van haar bewegingen en den lnn'£-beschaafde van heel haar optre- Hij verlangde niets liever dan aan haar te worden en dat verlangen Qn°" ml ook bevredigd zien. Toen hij in de onl» er kwam» zag hij haar bij het °pen venster staan kruimels strooiende J'.de vogels óp het terras. Lady Angus o Sl(teerde aan tafel. Ze begroette haar stem Cn ste^e haar nichtje voor en de kin i *a«™ee het jonge meisje sprak, renï - a's muz'ek 'n be ooren. Gedu- taa t'Jn k°rt verbl'if °P Clovton ging hij Ven teds m?.er bewonderen en toen hij zin, l nam hij zich vast voor, dat zij eens Bil h rsche" °P Girth naai Sat eers*e aanzoek in of liever Wp7 de halzaal werd hij echter afge- n> maar de laird van Girth was niet gen dit besluit is noodig. Trouwens, de re geering is revolutionnair ten aanzien van de woningwetna eerst de voorschotten krachtens de woningwet te hebben stopge zet, verleent zij ze thans op volkomen on toereikende wijze voor de verbetering van de volkshuisvesting. Ook de huurpolitiek is een der branden de vraagstukken voor de thans saamge- smolten lichamen. Spreker wees o.m. op den te hoogen erfpachtscanon, die op de huren drukt, en het verband tusschen het huur- en het loonvraagstuk. De voorzitter, mr. v. d. Bergh, zeide, dat de thans tot stand gekomen fusie voor hem een feit is dat hem stemt tot groote vol doening. Ook omdat het is een stap naar de volkomen eenheid tusschen alle woning- bouworganisaties in het land. Eerst als die er is, aldus spreker, zullen wij zoo krachtig mogelijk tegenover de regeering staan. De vermiste loodsschoener. Nadat eenigen tijd geleden bekend was geworden, dat de firma Doeksen te Ter schelling, met behulp van den duiker van Drimmelen uit IJmuiden, op last der regee ring den bodem der zee afzocht naar den vermisten loodsschoener no. 2, zijn eenige keeren communiqué's uitgegeven omtrent de negatieve resultaten. Later bleven zij weg. Vrijdag, aldus de „N. H. Ct." hebben wij den duiker weer te IJmuiden ontmoet en vernamen van hem, dat het zoeken is op gegeven. Slechts eenmaal was men blijven vasthaken op een diepte van 79 voet. Bij onderzoek bleek het niet het wrak van een schoener te zijn, doch van een groot stoomschip, dat daar waarschijnlijk gedu rende den oorlog gezonken is. Het wrak was nu begroeid met tallooze zeegewassen. Als het weer daarvoor gunstig is, zal thans de firma Doeksen, eveneens met be hulp van Van Drimmelen, trachten een deel der lading te bergen van het stoomschip Liberty Cro. Dit schip, geladen met vaten reuzel, en olie, liep in het gezicht van Ameland, op een mijn en brak in tweeën. Het voorschip zonk onmiddellijk, het ach terschip 200 meter verder. Vier jaren ge leden is Van Drimmelen er al eens bij ge weest en heeft destijds het achterschip ge licht. Mocht thans blijken, dat het voor schip vol zand geloopen is, dan is de zand zuiger der firma Doeksen gereed om het leeg te zuigen. De aanklacht van commissaris Blok. Mr. Bourlier, advocaat te 's Gravenhage, die als raadsman optreedt voor den com missaris van politie te Culemborg, den heer J. Blok, heeft een schrijven gericht tot den minister van justitie, waarin hij ver zoekt den officier van justitie bij de recht bank te Tiel te willen gelasten met de aan gifte en klacht tegen den rechter-commis- saris ingediend, te handelen, gelijk hij dit, volgens mr. Bourlier, reeds lang had be hooren te doen. Bond tegen het vloeken. De „Bond tegen het schenden van Gods heiligen Naam" heeft zijn jaarvergadering te Amersfoort gehouden. De voorzitter dr. G. J. Schreuder opende de vergadering. Het huurcontract met de directie der Ned. Spoorwegen voor het plaatsen van op schriften op de spoorwegstations werd wederom verlengd en een contract gesloten met het hoofdbestuur der posterijen voor de plaatsing van opschriften in de vestibu les der postkantoren. Deze doeltreffende actie zal zoo mogelijk worden uitgebreid tot tramwegen en gemeentetrams. De kos- telooze verstrekking van opschriften aan inrichtingen van verschillenden aard, fabrie ken, werkplaatsen, winkels, kantoren enz. vond voortgang. Ook uit Indië kwam een aanvraag om dit „strijdmateriaal". Het Haarlemsche Armbestuur opgelicht. De rechter-commissaris te Haarlem on derzoekt thans twee gevallen van fraude bij uitkeeringen. Een auto van een Haar- lemsch winkelier had een los arbeider aan gereden, waardoor deze ernstig gewond werd en geruimen tijd in een ziekeninrich- een man, die zich zoo licht liet afschrik ken. Hij vernam dat sir Robert met zijn echtgenoote een bezoek gingen brengen in Perth, en dat ze mistress Braxley alleen zouden laten op Clovton. Hij draalde dus niet lang, maar begaf zich op weg naar dit slot, belde aan en vroeg er naar mistress Braxley. De bediende dacht wel, dat de laird haar het hof kwam maken ten minste dit oor deelde hij zoo aan de bijzondere zorg, waarmee de laird was gekleed. Elizabeth was in de bibliotheek bezig. Dit was een lang vertrek, laag van verdie ping met vensters die op het terras uitkwa men. De muren stonden vol boeken, en mistress Braxley stond boven op de ladder toen de laird werd aangekondigd. Die onverwachte bezoeker deed haar bij na het evenwicht verliezen. Ze hield zich aan de ladder vast met trillende handen en keek op hem neer met verschrikte oogen, terwijl ze hijgde - „Mr. Gilmour „Goeden dag, mistress Braxley zei hij, met diepe buiging. „Goeden dag", antwoordde ook zij, bijna niet wetend, wat ze deed. „Dus u is een geleerde, en verdiept in de studie vroeg hij glimlachend. „Mijn nicht en sir Robert zijn van huis, mr. Gilmour", sprak zij die laatste op merking in het geen geheel geen aandacht schenkend. „Wenschte u ze te zien „Neen, neen Ik kwam u opzoeken, madam." „Maar ik verlang niet u te zien, mr. Gil mour Het is niet passaat u hier komt, in hun afwezigheid." „Niet passend Niet passend herhaal de hij. „Is het dan niet passend, dat ik doo- delijk verlang naar uw lief gezichtje „Wilt u mij verlaten, sir vroeg' zij streng. „Ik verlang uw gezelschap niet ting moest worden verpleegd. De verzeke ringsmaatschappij, waarbij de winkelier verzekerd was, keerde den man 1000 in eens uit. De arbeider, die zich inmiddels tot het Burgerlijk Armbestuur om onder stand had gewend, en 7 per week ont ving, deed daarvan geen mededeeling. Voorts is nog gebleken, dat hij twee jaar lang van den 'winkelier iedere maand 100 ontving, waarvan ook geen mededeeling is gedaan aan het Burgerlijk Armbestuur. De betrokkene had dus een inkomen als ongehuwde van 32.50 per week en met de ondersteuning van het Armbestuur mede 40 per week. Het andere geval heeft zich als volgt toe gedragen Een arbeider werd ziek en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Zijn kameraden gaven aan dat gezin 15 per week. Voorts ontving de vrouw van een liefdadigheidsinstelling eveneens een be paald bedrag per week. Toch vroeg zij ook ondersteuning aan het Burgerlijk Armbe stuur en verzweeg bovengenoemde onder steuningen. Toen de man het ziekenhuis verlaten had, was hij nog niet dadelijk in staat om te werken. Dientengevolge gin gen de uitkeeringen van drie zijden gewoon door. Thans is gebleken, dat de betrokken arbeider reeds negen weken aan het werk was en in die negen weken evengoed de uitkeering van het Burgerlijk Armbestuur had opgestreken. Uit de courantenwereld. In een bericht van het „Hbld." over een fusie „Telegraaf'-„Handelsblad" heeft het personeel van het laatste blad aanleiding gevonden bij de directie naar de juistheid te informeeren. Het „Grafisch Weekblad" deelt hierom trent nader mede dat bij een onderhoud, daj- een commissie uit het personeel met den directeur van het „Algemeen Handels blad" had nadat alle mogelijke gerust stellende verzekeringen waren gegeven en het bericht in „Het Volk" als fantasie was bestempeld toch naar voren kwam, dat het niet onmogelijk was, dat in de toekomst een „nauwere technische samenwerking" tusschen beide zaken tot stand zou komen, zoo daarvan belangrijke bezuinigingen of nog betere financieele resultaten het ge volg zouden kunnen zijn. Dit wijst er o.i. op, merkt het blad hierbij op, dat er toch besprekingen tusschen de beide directies hebben plaats gehad en dat daaruit een zekere belangengemeenschap is voortgekomen. Naar „het Volk" verneemt, zal „De Maasbode" met ingang van 1 Juni a.s. een volksblad gaan uitgeven, dat niet als de te genwoordige editie van het Rotterdamsche katholieke orgaan alleen bestemd is voor de Maasstad en enkele omliggende plaat sen, maar voor het gehgfijte land met uit zondering slechts van de 'provincie Utrecht, dat als het speciale domein van „Het Cen trum" wordt beschouwd. De op te richten volkskrant zal waar schijnlijk den naam dragen van de tegen woordige plaatselijke volks-editie, nl. „Het Nieuwe Dagblad". Een achttal Katholieke journalisten, die ten deele reeds aan de Katholieke pers werkzaam zijn, hebben een aanstelling aan de redactie van het nieuwe blad gekregen. De eene Bijenkorf naar de andere Bijenkorf Gisteren werd een bezoek gebracht aan 's Gravenhage door het personeel van „de Bijenkorf" te Amsterdam, bestaande uit circa 1200 personen, ter bezichtiging van „de Bijenkorf" aldaar, waarvoor een spe ciale trein was afgehuurd. Des avonds werd door de directie aan het personeel in de groote zaal van het Kurhaus te Scheveningen een diner aange boden. Loodsdïenst. Door de onlangs doorgevoerde reorgani satie in den loodsdienst, waardoor de zee- loodsen de schepen uit zee rechtstreeks tot op hun ligplaatsen te Amsterdam gelei den, werden de te IJmuiden wonende bin nenloodsen naar Amsterdam overgeplaatst, zoodat het aantal loodsen aldaar grooter „Maar ik verlang het uwe, madam U heeft mij zeer slecht behandeld op den avond van het bal Ik sterf van liefde voor u „Stilte, sir Ik wil niet meer hooren van dit onderwerp. Ik heb u mijn antwoord gegeven. Gaat u wat op zij, dat ik voorbij kan, voegde ze er bij, een paar treden af dalend. „Dat kan nietU zult vallen. Ik moet er u even aflichten, anders zoudt u zeker een been breken, mistress Braxley „Neen, dat zult u nietHoe durft u mij aanraken, sir Verlaat u dit vertrek, of ik roep onmiddellijk de bedienden Ondanks al haar protest sloot laird Girth haar in de armen, of ze een kind was en droeg hij haar naar de bank naast den haard. „Je hebt haast geen gewichtIk zou je heel den weg naar Girth wel kunnen dragen „Verlaat dit huis, sir riep ze, stamp voetend van drift. Hij keek haar een oogenblik vol bewon dering aan en sprak toen, kalmer dan dit zijn gewoonte was „U heeft mijn antwoord gehad, mr. Gil mour Ik ben niet veranderd en ik zal nooit veranderen. Nooitnooitnooither haalde ze, andermaal stampvoetend. „Maar ik kan niet zonder u leven. O, u moet de mijne worden f' „Ga uw eigen weg, mr. Gilmour Ik heb niets met u te maken ert ik heb niets verder tegen u te zeggen, dan dat u dade lijk het huis verlaat „Hoe is het mogelijk dat u, met uw lief gezichtje, zoo'n hard hartje heeftMaar maak mij niet boos, madam Ik ben wel geen rijk man, maar al wat ik heb zal het uwe zijn En ik zou liever zelve gebrek lijden dan u iets te weigeren, wat uw hartje dan ook maar begeert werd dan voor een goede uitvoering van den dienst direct noodzakelijk was. In verband hiermede worden binnenkort zes binnenloodsen van Amsterdam naar Terneuzen overgeplaatst. Ook te Alkmaar belastingverhoogïng. De gemeenteraad van Alkmaar besloot het vernienigvuldigingscijfer voor het dienstjaar 1926—1927 van 0.60 op 0.65 te brengen. VLISSINGEN, 10 MEI. Statenkring Viissingen Christ.-Hist. kiesvereenigingen. Zaterdagmiddag vergaderden de afge vaardigden en leden van Christ.-Hist. kies vereenigingen in den Statenkring Viissin gen in het Militair Tehuis alhier. Alle kies vereenigingen hadden afgevaardigden ge zonden, behalve Koudekerke. Daar het oude bestuur aan de beurt van aftreding was, bovendien waren er enkele vacatures, werd een nieuw bestuur geko zen, bestaande uit 9 personen. Gekozen werden de heeren dr. Hoogkamer en W. L. Huson te Viissingen, M. Arendse en C. de Visser van Oost- en West-Souburg, ds. Postma van Biggekerke, mr. Woldring van der Hoop van Westkapelle, J. Stroo van Zoutelande, B. J. de Meij van Ritthem en de heer A. Smit, hoofd der school, van Koudekerke. De bestuursfuncties zullen later geregeld worden. Tot lid van den Kamerkring Middelburg namens den Statenkring Viissingen werd benoemd dr. Hoogkamer alhier. Met het oog op de a.s. verkiezingen en het propagandeeren der Christ.-Historische beginselen werd nog een zeer geanimeerde bespreking gehouden. J. van Boven. Mochten wij in ons nummer van 9 Mei 1921 met zeer*groot genoegen van het gouden ambtsjubileum van dezen verdien stelijken Vlissinger van den ouden stam gewagen, morgen herdenkt hij en zijn vele Hollandsche en Belgische vrienden met hem den dag, dat hij vóór 55 jaar bij de firma De Groof en Co., scheepsmakelaars en cargadoors alhier, in dienst trad, bij welke firma hij het bracht tot lid. Bij de verschillende onderscheidingen, die wij toen vermeldden, heeft de Belgische regeering en die bewees hij zeer ge wichtige diensten den 23sten December 1925 nog de Leopoldsorde gevoegd. We meenden goed te doen om in ver band met den leeftijd van den jubilaris bovenstaande te vermelden. De gemoede lijke ronde Zeeuw en kenner van de zee vaart toch is een zeer geziene figuur in onze stad. Het beste dat wij hem kunnen wenschen is, gelooven wij, dat het hem nog eens ge geven zal zijn den bloei te beleven van de nieuwe Vlissingsche haven De Vamit. In het Concertgebouw wordt thans al les in gereedheid gebracht voor de alge meene middenstands- en industrietentoon stelling, welke Woensdagmiddag geopend wordt. Er valt daar voor de standhouders nog heel wat te doen om de bezoekers dien dag te kunnen ontvangen. Want natuurlijk willen zij er zorg voor dragen dat de ten toonstelling een aangenamen en gezelligen aanblik zal opleveren, teneinde van deze eerste tentoonstelling een goeden indruk te bewaren. Blijkens het programma.zullen in het ge heel ongeveer een vijftig stands op de ten toonstelling worden aangetroffen, omdat verschillende van de exposanten over meerdere stands beschikken. Er zijn ook exposanten van buiten de stad bij. Zooals bij alle tentoonstellingen zal ook hier voor afwisseling worden zorg gedra- „Ik verlang niets van u. Ik zal u niet vra gen, om u iets te ontzeggen voor mij." „U kunt heerschen op Girth, madam ging hij voort. „Ik verzeker u, dat menige vrouw hier heel tuk op zou zijn „Maar ik toch nietDenkt u, dat ik lust zou hebben om te heerschen op Girth, of waar dan ook, in uw barbaarsch land Daar vergist u zich in. En bovendien, ik heb u reeds verteeld dat ik verloofd ben met een ander „Met Edmond Heston 1" riep hij met donderende stem, „De duivel hale hem Wat kan mij dat schelen U is de zijne nog nietWaarom draalt hij dan zoo lang Ik zou niet wachten u de mijne te ma ken Maar wil ik u eens wat zeggen Hij is u niet waard Eer het jaar om was zou hij er met een ander meisje van door zijn Maar ik zal je trouw blijven, alle dagen mijns levens betuigde hij hartstochtelijk. „Ik zou voor je willen sterven, als je mij wil hebben „Verklaar u niet verder, mr. Gilmour Ik heb u immers gezegd, dat u gaan moest 1" „De hemel heeft mij je aangewezen, dat ik zorg voor je zal dragen Heston is je niet waard. Lady Angus kijkt niet genoeg naar je om en sir Robbie is geen goed ge zelschap voor een jong meisje „Mr. Gilmour protesteerde zij. „Hoe durft u zoo spreken van mijn bloedverwan ten, en dat nog wel in hun eigen huis „Madam", antwoordde hij heesch. „Ik zou alles voor u durven doen „Hoe durft u spreken van een hemelsche aanwijzing voor uw eigen zondige verlan gens Zoudt u mij willen dwingen mijn belofte te verbreken... Neen, dat nooit, mr. Gilmour En al ware ik ook niet verloofd met een ander, dan zou ik nog niet denken aan u Want ik haat ui... ik veracht u... U is weinig beter dan een wilde Met dit slot-compliment vluchtte ze naar gen door verschillende attracties, zoodat de bezoekers na het geëxposeerde in oogenschouw te hebben genomen, zich ook nog eenigen tijd aangenaam kunnen ver- poozen. De reclamezuilen welke op verschillende punten in de stad zijn geplaatst maken op sprekende wijze reclame voor de tentoon stelling. .Zaterdagmiddag werd in het Concertge bouw een vergadering gehouden van 'de standhouders, waarin besloten werd een vereeniging op te richten voor de verdere regeling van deze en eventueele latere ten toonstellingen. Deze commissie bestaat uit de heeren R. Hiegenlich, L. J, M. Quasters, H. Rabbers, A. W. van de Vaate en Leon de Groot. Minderjarige meisjes. Een tweetal meisjes werden Vrijdag nacht door dë politie op straat aangetrof fen. Het bleek dat zij een bal bezocht had den en zonder toestemming waren weg gegaan, waarom zij niet thuis durfden ko men, Inmiddels hadden de ouders de poli tie reeds met hun vermissing in kennis gesteld. Zij werden in den loop van den nacht aan de ouders teruggegeven. Een vechtpartij. Gisterenavond ontstond in de Spuistraat tusschen twee jongemannen eenig handge meen, als uitvloeisel van een oude veete. Een hunner bedreigde met een bierflesch den ander, die meende daarmede een klap op het hoofd te zullen krijgen. Hij sloeg daarom de flesch uit handen van den aan rander, waarbij hij zich echter aan een der handen bloedend verwondde. Hij behoefde zich echter niet onder geneeskundige be handeling te stellen. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Een woesteling. Een motorrijder, die Zaterdagavond door zijn woest rijden de veiligheid van het ver keer in gevaar bracht, werd door de politie aangehouden. Hij kreeg wat hij verdiende, nl. een proces-verbaal. Baldadigheid. Een ingezetene klaagde bij de politie over het ingooien van een keukenruit door baldadige jongens, waardoor eenige ge rechten door het vallend glas onbruikbaar waren gemaakt. De politie spoorde de jongens op, wier ouders de veroorzaakte schade zullen hebben te betalen. Lentefeest. De afdeeling Middelburg van het insti tuut voor arbeiders-ontwikkeling organi seert op Hemelvaartsdag een Lentefeest. Daartoe heeft zij van het polderbestuur een terrein in de duinen van Oranjezon ter be schikking gekregen. Medewerking aan dit feest zullen verlee- nen de Arbeiders-muziekvereeniging „Ex celsior", de zangvereeniging „De Volks stem" en de A.J.C. Het programma vermeldt muziek, zang dansen en declamatie. De besturen van de afdeeling S.D.A.P. en den Vlissingschen Bestuurdersbond wekken hun leden op in grooten getale aan dit feest deel te nemen. Zij, die in het bezit van een rijwiel zijn, worden verzocht Donderdagmorgen om kwart na negen op het Betje Wolfplein te zijn, vanwaar dan gezamenlijk om half tien naar Middelburg wordt gefietst om den ver volgens in gezelschap van de Middelburg- sche leden naar Oranjezon te rijden. Voor haar eigen kamer en sloot de deur met den grendel. Het gelaat van mr. Gilmour was paars rood geworden van drift. „Weinig beter dan een wilde f" mompel de hij, zich op de lippen bijtend. „Mis schien zal je dit dan nog wel eens onder vinden want je hebben wil ik al zou ik er den dood mee halen In deze stemming verliet hij het huis en reed terug naar de stad. Ongeveer een week later op een woes- ten Novemberdag, had Elizabeth zich al vast voorgenomen, den avond in de biblio theek door te brengen. De wind sloeg tegen de ruiten en het leek wel, of heel dat zwaar gebouwde hüls nog soms op z'n grondvesten schudde. Ze huiverde, terwijl zij bij het halfduister van een kaars haar gedachten trachtte te bepalen bij een bundel gedichten van sir Philip. Sydney. Ze herinnerde zich nu met genoegen dat dit de laatste avond van al leen-zijn was. Dien volgenden ochtend zou haar nicht Jane terug zijn en zou zij van al haar ervaringen in Perth vertellen. Haar gepraat en gelach zou een welkome aflei ding bieden na de stilte van het leege huis. Een geweldige windvlaag scheen het balconvenster open gestooten te hebben, dat op het terras uitkwam en toen mis tress Braxley zich haastte om dit ongeluk te herstellen, bevond ze zich op eenmaal van aangezicht tot aangezicht met Stair Gilmour. Ze trachtte te schreeuwen maar haar stem begaf haar en haar hart klopte, dat zij het wel hooren moest, naar zij meende. „Mr. Gilmour... hijgde ze. „Tot uw dienst, mistress Braxley", ant woordde hij, met een buiging. „Ik ben het zélf en niet mijn geestspotte hij. „Dus wees niet vervaard (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1