Wannesr men niet heeft.. 10364e Jaargang- 1926 MAANDAG 3 IVIEI BINNENLAND FEUILLETON Stads- en Provincienieuws Uw Zenuwen MUNHAHDT's KWATTA^ VOLLE-MEUVREEP Beter dan Goed: DE BESTE VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal den f 2.20 per drie maanden. Franco Soor het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS yan i4 regels 1.10 voor iedere reoel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke reoel meer 15 cent. familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. jVlr. J. Schoktóng tot lid van de Tweede Kamer benoemd. In de plaats van jhr. mr. j. W. A. Rut gers van Rozenburg, die heeft bedankt a's [j(i van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, is bij besluit van Zaterdag van den voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer mr. Schokking, te Leiden. Het Begisch-N'ederlandsch verdrag. Door de vereeniging voor Staatkunde is te 's-Gravenhage een vergadering gehou den in den loop waarvan het Belgisch-Ne- derlandsch verdrag langdurig werd bespro ken. Er waren veel vertegenwoordigers uit de wetenschappelijke wereld. Prof. Nelemans en de heeren Drion en Dunlop hebben het verdrag verdedigd, ter wijl de historikus prof. Colenbrander en ingenieur Plate het als onaanneemlijk heb ben bestempeld. Bij een stemming over de onaanneem- baarheid van het verdrag werden er 55 stemmen tegen en 9 voor uitgebracht. De Ruyter-herdenking. Ter gelegenheid van den 250sten sterf dag van Michiel Adriaansz. de Ruyter, heb ben de ateliers voor edelsmeed- en penning kunst „Koninklijke Begeer" een medaille geslagen, welke op de voorzijde in haut- relief 't portret van den zeeheld draagt, en fe.ee gezien. Op den achterkant staat het bekende ge zegde van De Ruyter „Daar de Heeren Sta ten hunne Vlag betrouwen zal ik mijn Le ven wagen". De gedenkdata 29 April 1676 —1926, zijn hier tevens vermeld. JDe sociale wetgeving der bedienden. —De. vorige week waren de hoofdbesturen van den Ned. R.-Kath. bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië", den Nationalen bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius" en de Nederl. vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, ter audiën tie bij Zijne Excellentie den minister van arbeid. Aangedrongen werd op spoedige invoe ring van de werktijdenbesluiten voor de winkels, zij het dan ook zonder de invoe ring van de rijkswettelijke regeling der winkelsluiting, wijl het in den loop der ja ren gebleken is, dat blijkbaar ernstige be zwaren zijn gerezen om hiertoe spoedig te kunnen komen, hoewel zij die bezwaren niet deelen. Ook werden verschillende motieven aan gevoerd ten gunste van een spoedige in voering van de arbeidstijdenbesluiten en de overige bepalingen der arbeidswet in zake de toestanden op de kantoren. De besturen wezen er onder anderen op, dat door een wettelijke regeling der ar beidstijden ook de groote werkloosheid der bedienden kon worden bestreden. De minister nam nota van deze verlan gens en zegde overweging toe. Naar het Engelsch van VIOLET M. FLINN. (Nadruk verboden) 2e luisterde en hoorde ook waarlijk hoef getrappel naderbij komen, waarna een mi litair verscheen op een schitterend wit paard. Dit was Malladew Ondanks de duis ternis herkende ze hem onmiddellijk. ..Ben je alleen vroeg hij haar ter wijl hij den jongen een paar vragen in het Arabisch stelde. ..Dat hindert niets antwoordde zij, toen ze bemerkte dat hij er weinig over gesticht was. „Des te meer heb ik van oen tocht genoten." Een oogenblik draalde hij toen ging hij "aast haar rijden. Jk vertrouw al mijn bedienden maar bet is toch niet verstandig, om als vrouw bier alleen te rijden. Er zijn wel eens toe risten die minder fraai handelen zóó, dat Je inboorlingen niet bepaald eerbied voor ben kunnen voelen. Ik hoopte wel, dat ik bet gezelschapje onder weg ergens zou tegenkomen." Reda had een gevoel, dat zij nu moest ?Pi?en' ^at anc*ers nooit weer ll,Kken zou. Ze moest haar lippen vochtig Mn.ter ze beginnen kon met een stroef -«oor Malladew..." j.We zijn niet gelukkig", waarschuwde ..Daar komt een ander gezelschap en ^emar,d bij..." Méér hoefde hij niet te zeggen, want hoorde men duidelijk het scherpe f.,uid van mrs. Ponting Newton boven alles uit. HOOFDSTUK XIV. Mrs. Ponting Newton was in den grond v n haar hart geen slechte vrouw. Ze hield <n babbelen en van „schandaaltjes" al Belastingveithooging in de residentie. Met de minder prettige boodschap voor de Hagenaars, dat verhooging der inkom stenbelasting noodig zal zijn voor 1926 1927,zijn Burg. en Weth. thans bij den Raad gekomen. De inkomstenbelasting over 1925 1926 is 1.050.000 benéden de raming gebleven, wat voor het grootste deel zijn oorzaak vindt in het groote bedrag aan kwade posten, circa 21 terwijl op 15 gerekend was. In hun voorstellen aan den raad komen Burg. en Weth. tot de conclusie, dat het verhoudingscijfer voor de plaatselijke in komstenbelasting voor 1926—-1927 van 1.2 op 1.3 moet worden gebracht. Voorts kon digen zij aan, dat weder-inwerkingtreding van de zakelijke bedrijfsbelasting noodza kelijk is en dat tot een verlaging van de 'beasting op de bioscopen niet kan worden besloten. Vereenvoudigde spelling. In den loop der jaren heeft de beweging tot vereenvoudiging van de Nederlandsche spelling zulk een omvang aangenomen, vooral in onderwijskringen, dat het bestuur van de „Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling" besloten heeft de met haar streven sympathiseerende vereenigin- gen uit te noodigen een vertegenwoordiger aan te wijzen, om als lid toe te treden tot het op die wijze uit te breiden bestuur. Door een groot aantal vereenigingen is aan dat verzoek voldaan. Zoodat voortaan, met de „Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling", voortdurend zullen sa menwerken De Algemeene vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwijs, de iR. K. Leeraarenvereeniging „St. Bona- ventura", Volksonderwijs. Diocesane ver eeniging van R, K. Onderwijzers in het bisdom Haarlem, St. Gregorius- vereeniging (Utrecht), St. Lebuinusvereeniging (Utrecht), R. K. Onderwijzersbond (Den Bosch), Bond van R. K. Kweekscholen, Vereeniging voor R. K. Meer Uitgebreid lager Onderwijs, Vereeniging voor Chr. M. U.L.O., Ned. Onderwijzers Genootschap, Bond van Ned. Onderwijzers. De bewe ging ten gun9te van de vereenvoudigde spelling is hiermede een nieuw stadium in getreden. VLISSINGEN, 3 MEI. Kunstkring „Het Zuiden". Zaterdagmiddag werd ten raadhuize al hier, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, de jaarlijksche alge meene vergadering gehouden van den Kunstkring „Het Zuiden." Uit het. jaarverslag van den secretaris- penningmeester, den heer A. Frelier, bleek dat de gegeven concerten een voordeelig saldo van 40 hadden opgeleverd en dat op de permanente tentoonstelling in het Badpaviljoen voor 628 is verkocht. De rekening sluit echter met een nadeelig slot van 55.53. De heer Frelier hoopte dit te kunnen wegwerken door vrijwillige bijdra gen, zooals hij het reeds eerder met een grooter tekort heeft gedaan. Het tekort was o.a. het gevolg van een post van 38.50 voor het plaatsen van een kachel die door de gemeente gratis was afgestaan. Dit bedrag leek de aanwezigen nog al hoog en werd door den heer M. Laernoes toe gezegd door gemeentewerken een specifi catie te doen geyen. De rekening werd door mvr. Evers-Keg en den heer Heijmans nagezien en accoord bevonden, waarop verslag en rekening wer den goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. Bergsma te Zoutelande en L. Heijmans te Middelburg, die beide de her benoeming aanvaardden. In het jaarverslag had de secretaris er aan herinnerd, dat de derde drie jaarlijk sche tentoonstelling van de drie zuidelijke was het alleen maar voor het genoegen om zich gewichtig te maken bij dergelijke gelegenheden. En, was Reda van haar kant nu wat vriendelijker geweest wie weet, of ze dan niet met één slag was omgekeerd en met genoegen gebluft had over „mijn vriendin de schatrijke miss Winslow". Maar Reda was niet in een bui om ver- zoenlijk of toeschietelijk te wezen en een bijzonder stroeve, harde uitdrukking stond er zelfs in haar oogen te lezen, toen mrs. Ponting Newton onmiddellijk op haar toe trad, met een luid gesproken „Hoe maakt u het, miss Winslow Het is nu al jaren geleden dat we elkaar ont moetten Het laatst toen in Bournemouth." Onwillekeurig keek Malladew even naar Reda. Zij deed echter net of ze de gretig uitgestoken hand niet zag en wierp" mrs. Ponting Newton een ijzigen blik toe „Ik wist niet, dat ik u vroeger al ont moette", anwoordde zij ook zeer goed verstaanbaar voor de rest van het gezel schap. Mrs. Ponting Newton kreeg een vreese- lijke kleur. Ze had dit gezegde nog kunnen vergeven, als het niet uitgesproken was voor menschen, tegenover wie ze juist met zoo'n ophef gesproken had van haar vroegeren vriendschappelijken omgang met mrs. Winslow. Vandaar dat er nu ook iets dreigends kwam in haar optreden en Joyce, die zich altijd wat terzijde had gehouden, werd zich bewust van een geweldige spanning. „Nu ja natuurlijk u was dan wel zeer vervuld van andere dingen en an dere menschen." Dit laatste met schrillen lach. „Majoor Malladew of liever toen was hij kapitein was er ook. U herin nert zich mij toch nog wel keerde ze zich op eens tot hem. - Er werden nu allerlei blikken van ver standhouding gewisseld, daar mrs. Ponting Newton de namen van miss Winslow en majoor Malladew al eens meer met elkan der verbonden had, toen er in het sanato rium van hen gesproken werd. En de leden komen tot rust en worden gesterkt door ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. provincies van 24 December tot 3 Januari te 's-Hertogenbosch heeft plaats gehad en thans werd er op gewezen, dat dit jaar Vlissingen weer aan de beurt is. De heer G. Jacobs die voor Zeeland Jury lid was te 's-Hertogenbosch, deed enkele mededeelingen over het verloop van de ten toonstelling aldaar en zeide o.a. dat toezicht op het ingezondene zeer gewenscht is, schifting is meermalen hard noodig. Spre ker wees er verder op, dat Maastricht te kampen heeft met financieele moeilijkheden en het de vraag is of men daar dit jaar zal kunnen medewerken. De voorzitter wees er op, dat ook Vlis singen er financieel niet sterk voor staat, maar meende toch, dat nader overleg met 's-Hertogenbosch en Maastricht moet plaats hebben. De eerste van deze tentoonstellin gen werd in het Grand Hotel gehouden voor de restauratie, nu zal het daar minder geschikt zijn en zal moeten worden nage gaan of Vlissingen een goede gelegenheid daarvoor heeft. De heer Jacobs meent, dat het paviljoen zoo noodig ook ruimte genoeg biedt. Mevrouw Evers wijst op de mogelijkheid de tentoonstelling ditmaal te Middelburg te houden en dan in het Kunstmuseum. Er zullen dan menschen' komen, die niet naar Vlissingen gaan. De voorzitter wil dit ook wel overwegen, en voelt er in ieder geval voor om de schil derijen van de permanente tentoonstelling, die des winters te Vlissingen overblijven, ook te Middelburg te exposeeren. De heer Heijmans is van meening, dat de tentoonstelling te Vlissingen moet worden gehouden in een tijd, dat er kans is op ver- koopen. Te Middelburg heeft men geregeld tentoonstellingen. Nog enkele besprekingen werden gehou den, die minder voor publiciteit geschikt zijn, terwijl er op werd gewezen, dat de of- ficieele opening van de permanente ten toonstelling in het Badpaviljoen, waarvoor reeds enkele stukken zifn ontvangen en an dere toegezegd, zal plaats hebben op 15 Mei des namiddags te half drie en dat dp Zaterdag gekozen is in het vertrouwen, dat dan meerdere personen in de gelegenheid zullen zijn de opening bij te wonen. Meifeest S.D.A.P. en V.B.B. Door bovengenoemde corporaties werd Zaterdag het 1 Meifeest gevierd en wel voor de kinderen van de leden van modern Reorganiseerden en leden van de S.D.A.P. in het „Alhambra'-theater, alwaar zij ont haald werden en o.a. de jeugd-film van de Arbeiders Jeugd-Centrale werd vertoond. In „de Oude Vriendschap" werd het Mei feest gehouden, hetwelk een zeer druk be zoek ten deel viel en dan ook alle plaatsen tot in alle hoeken bezet waren toen de heer j. van der Peijl, voorzitter van den Vlis- singschen Bestuurdersbond, den avond opende met een korte inleiding en eenige algemeene mededeelingen. Als feestredenaar trap op de heer J. van Duin, bestuurder van den Centralen Bond van Transportarbeiders, die als plaatsver vanger optrad voor den heer J; Brautigam, die in verband met de uitgebroken Engel- sche mijnwerkersstaking verhinderd was geworden. De heer Van Duin schetste in korte woorden den toestand van de heden- daagsche verhoudingen, gezien in het licht van den internationalen toestand, waaraan hij de eischen en leuzen, onder welke 't Mei feest gevierd is geworden, nl. achturendag, medezeggenschap in de bedrijven en voor een duurzamen vrede door algemeene ont wapening vast knoopte en waarbij hij van het andere gezelschapje waren van die menschen, die voor het oogenblik niet an ders hebben te doen, dan hun vermaak te vinden in kwaad-sprekerij. Malladew was niet in staat, met de en kele hoffelijke woorden, die hij antwoord de, het kwaad af te wenden dat Reda door haar onbeleefdheid zeker had uitgewerkt. Om derwille van hem hoofdzakelijk trachtte zij haar gegeven antwoord eenigszins te verzachten, door te laten volgen „Ja, het is toch mogelijk, dat ik mij u nu weer herinner, maar ik heb eenmaal zoo'n slecht geheugen voor gezichten Mrs. Ponting Newton lachte veel-betee- kenend „Uw belangstelling was op andere dingen geconcentreerd, niet waar Nu, dat kan ik mij begrijpen ofschoon ik me juist geenszins verklaren kan, dat ik u daar zoo even met majoor Malladew zag Ik had vast en zeker gemeend dat uw vriendschap toen juist tot een einde was gekomen." Reda schrikte of iemand haar een steek had toegebracht. Malladew keek haar aan, als het ware met de stille bede, om te mo gen spreken. Joyce had de angstige ge waarwording, dat er iets gebeuren ging. Voor het oogenblik kwam er nog éen heilzame afleiding in dien vorm, dat Tony en mrs. Harding kwamen aanrijden en die laatste luide weeklaagde „O, mijn diamanten broche Nog al die, welke je vader mij gaf als huwelijks cadeau, Steven Ik miste haar net even nadat we miss Winslow uit het oog verlo ren hadden „Ik hoop toch, dat u er mij niet van ver denkt, dat ik het gepakt mag hebben riep Reda, die blij was onmiddellijk over iets heel anders te kunnen spreken. Mrs. Harding verschikte zenuwachtig iets aan het shawltje dat ze om haar hoofd geslagen had en daar op eenmaal riep Joyce „O, maar daar is uw broche, tante Ze zit in de kant verward Met stralend gelaat keerde mrs. Harding zich tot de spreekster „Neen, maar Moest ik daar nu al die drukte om maken En mrs. Denston is gelegenheid kreeg om langen tijd stil te staan bij de uitgebroken Engelsche mijn werkersstaking, welke vermoedelijk ook voor ons land ernstige gevolgen zal kun nen hebben. Ter afwisseling trad op de zangvereeni- ging „De Volksstem", met zang en het op voeren van een schets uit het zeemansle ven, nl. „Plicht". De A.J.C. bracht haar jeugddansen naar voren, terwijl het bestuur de medewerking had weten te verkrijgen van een aantal muzikanten, die een mooi programma ten gehoore brachten, waarin vooral de saxophoon-solo's en kwartetten een goed succes hadden te boeken. Door het uitgebreid programma was de feestavond eerst na middernacht afgeloopen en werd deze met een opwekkend woord door den voorzitter gesloten. Gisterenmorgen werd een wandeling ge organiseerd naar Souburg, waar ook de Middelburgsche zusterverenigingen samen kwamen. Op het Marnixplein werd nog door een drietal sprekers het woord gevoerd over de gestelde leuzen. Nadat de muziekvereni ging „Excelsior" eenige nummers had uit gevoerd en door een A.J.C.-ster nog enkele gedichten van Adema van Scheltema wa ren gedeclameerd, werd gezamenlijk door gewandeld over den lommerrijken ouden weg naar Middelburg, alwaar een straat demonstratie werd gehouden, welke als goed geslaagd mag beschouwd worden. In het Concertgebouw werd h'et Meifeest gevierd door de Vlissingsche Federatie van Bouwvakarbeiders aangesloten bij het N.A. S. De zaal was goed bezet. Door den heer Langkemper uit Amsterdam werd de betee- kenis van den 1 Meidag uiteengezet. Ter afwisseling werden enkele toneel stukjes opgevoerd, terwijl de Zelandia-ka- pel voor het muzikale gedeelte van den goed geslaagden avond zorgde. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Nieuwstraat ahier werden in de maand April 620 inlagen gedaan tot een bedrag van 44.107.51 en 353 terugbetalingen tot een bedrag van 41.791.32. Er werden in die maand 24 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 5076 en hun tegoed tot 1.361.267.09. Ter lediging werden 44 spaarbusjes aan geboden, inhoudende 457.72 en met 2571 zegels werd bespaard 127185, welke be dragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. Reddingshaken. Gisterenmorgen zag een agent van po litie in den Spuiboezem liggen een reddings- haak, welke vermoedelijk uit baldadigheid van de houten brug is af gehaald enin den Spuibozem is geworpen. Vanwege de Vlissingsche Reddingsbrigade wijst men ons op een bericht, voorkomende in het „Handelsblad" van 1 Mei, waarin wordt vermeld, dat een 10-jarige jongen bij het spelen in het water van de Kostverloren- vaart te Amsterdam was geraakt. Toen men een reddingshaak wilde gebruiken, bleek deze te zijn ontvreemd en is het ventje jammerlijk verdronken. Een onderwijzeres uit onze hoofdstad vond in deze tragische gebeurtenis aanlei ding om een ingezonden stuk in de krant te plaatsen, waarin zij er op wees, dat nog steeds reddingshaken worden vernield of ontvreemd. Zij doet een beroep op haar collega's om met de kinderen daarover te spreken en vindt zij het een moreele plicht van alle burgers er toe mede te werken, dat het reddingsmateriaal niet wordt vernield of op een andere wijze in het ongereede wordt gebracht. Het geval te Amsterdam toont wederom aan, hoe gevaarlijk het is, als de reddings middelen ontbreken of deze onbruikbaar zijn. Ook wij doen een beroep op ouders, voogden en onderwijzers (essen) het hier nog al zoo goed geweest om van zijn ezel af te stappen en een heel eind den weg terug te gaan. En dit terwijl ik het al dien tijd bij mij droeg Je moet maar niet weer zoo ridderlijk zijn om 'n oude vrouw, Tony Kom Steven, help mij eens van mijn ezeltje Ik heb je sinds het ontbijt niet meer gezien, jongen Ze begroette nu ook mrs. Ponting New ton, met een onschuldige vriendelijkheid, die als pleister op de wonde.had kunnen dienen. Maar nu verdeelden de gezelschap pen zich weer in de beide oorspronkelijke groepen en mrs. Ponting Newton hoorde dus bij het gezelschap, dat van het sana torium kwam. Terwijl ze het steenachtige pad betraden, liep Joyce naast Reda. Mrs. Britton en mrs. Harding volgden dan en de drie heeren sloten de rij. „Net zoo'n tooversprookje dit landschap bij avond, hé vroeg Joyce. „Zoo iets geheimzinnigs Je krijgt zoo'n idee, dat er allemaal geesten rondloopen „Wat zult u dan een geesten hebben gezien op dien avond, dat u daar met Tony in de kapel was opgesloten „Ja daar spreek ik dan ook liever niet van kwam Joyce er eerlijk voor uit. „Maar mrs. Denston is toen zoo goed voor mij geweestO, u kunt zich niet voorstel len, hoe verschrikkelijk ik het vond, toen ik hoorde, dat hij de koorts had Ze hadden nu den oever van de rivier bereikt. Reda tikte Joyce eens licht op den arm en sprak met bijna moederlijke teederbeid „Tony heeft dan wel bijzonder veel met u op En ik geloof u ook met fièm „Hoe zou het mogelijk zijn, Tony te leeren kennen, zooals ik hem dien nacht heb leeren kennen zonder hem lief te krij gen vroeg Joyce op zachten toon. „Ik zal hem lief hebben tot in eeuwigheid, miss Winslow En u moet het hem ook niet ten kwade duiden, miss Winslow. Hij bedoelde geen ontrouw aan u. Maar wij... wij..." Reda hield haar hand nu innig omvat. „Ik zag wel, toen Tony met u samen ter stede aangebrachte reddingsjnateriaal in bescherming te nemen. Laten wij hopen, niet tevergeefs. j Zangvereeniging „Looft den Heer j Aangemoedigd door het groote succes I van het laatste concert, hebben zich reeds meerdere nieuwe leden voor bovengenoem de zangvereeniging opgegeven. Blijkens j achterstaande advertentie bestaat voor kunst- en zanglievende dames en heeren alsnog gelegenheid om zich aan te melden bij den'directeur, den heer Theo Höfelein, Coosje Buskenstraat 19. In studie zal o.m. worden genomen „Athalia", een dankbaar melodieus werk voor koor, soli en orkest van F. Mendels sohn. In onze Tijdinghal hebben we vier foto's voorgehangen van den gisteren gespeelden voetbalwedstrijd HollandBelgië, die door de Belgen met 51 gewonnen werd het Hollandsche Elftal, het Belgische Elftal, Coudron in actie bij een aanval van Ruysch, een scherpe aanval op het Hollandsche doel. Quax redt. Voorts eenige spelkieken uit den gis teren te Groningen gespeelden voetbalwed strijd om het kampioenschap van Neder land tusschen Be Quick en Stormvogels, die met 10 door de IJmuidenaren gewon nen werd. Een drietal foto's van de 1 Mei viering te Amsterdam Henri Polak op het spreekgestoelte, de Meidansen van de A. J. C. en de kopstukken van de S.D.A.P. aan het hoofd van den optocht. Inzegening van de vaandels der R. Kath. garde te 's-Gravenhage Installeering van de SchooJ-Verkeers-Veiligheidscommissie te Amsterdam Foto's van- het te Leiden ge houden Congres van de Ned. Vereen, voor Koeltechniek, waarbij de nagedachtenis van wijlen prof. Kamerlingh Onnes herdacht werd het bestuur der vereeniging en de kranslegging op het graf Foto genomen bij de huldiging te Leiden van dr. J. C. Overvoorde Bezoek van den Javaanschen prins van Djocjakarta aan de Kalk- en Betonfabrieken te Leiden. Bazar Welpen Ranneft Troep. Zaterdag hield de Welpen Ranneft troep een bazaf lil zijn lokaal Lange Zelke 41. Het lokaal was aardig versierd met vlag- gedoek en 's avonds gaf alles een mooi effect met de fantastische verlichting van electrische lampjes, welke hun gratis in bruikleen waren gegeven. Ook de thee salon was keurig versierd, in welke de padvindsters de thee aanboden. Na afloop werd door eenige aanwezigen de flesch met boonen geteld en was de in houd 644, zoodat de vliegmachine aan den hoogsten rader, nl. 500 zal worden toege zonden. De naam van den padvinder Sam is niet geraden, zoodoende is deze prijs on der het publiek verkocht. Zoo kan dus deze troep met succes terug zien op zijn eersten bazar, welke hij heeft gehouden. Een motorwagen ontspoord. Zaterdagavond is de van Vlissingen ko mende electrische tram bij den wissel te Souburg gederailleerd en stond de motor wagen een heel eind op den weg. De oor- was, dat u elkaar lief hadf', zei Reda. „Hij kon het niet helpen achtte Joyce zich nog verplicht, hem in bescherming te nemen Reda schudde het hoofd, en Joyce ging voort„We hebben elkaar opgegeven. Ik... wij... Tony zei, dat hij zijn woord niet weer kon terug nemen." Reda begon nu heel kalm en bezadigd te spreken „Maar, lieve kind, ik zou het een groot wonder hebben gevonden, als Tony je had ontmoet en hij was niet verliefd op je ge worden Arme Tony. Maar Joyce, heeft hij je dan nooit verteld... Neen, dat is ook niet waarschijnlijk.Maar dat ik eigenlijk hèm gevraagd heb en hij niet mij Ja, dat is zoo voegde ze er nog bij, toen Joyce zoo ongeloovig keek. „En ik kan me ook heel goed begrijpen, dat hij er evenzeer over verwonderd was, als u nu, dat ik er toe kwam. Maar hij was zeker te veel gentleman om een dame wat te weigeren." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Indien men voor een zieke deskun dige verpleging wenscht, dan neme men daarvoor geen verpleger of ver pleegster aan, alvorens zich er van te overtuigen, dat de verplegende in het bezit is van een in het Rijksregister in geschreven diploma a voor gewone ziekenverpleging of b voor de verple ging van zenuwzieken. Voor de verple ging van kraamvrouwen neme men bij voorkeur een verpleegster op wier di ploma een aanteekening voor kraam- vrouwverpleging is gesteld door den Hoofdinspecteur van de Volksgezond heid. Een kraamverzorgster bezit niét de kundigheden van een kraamverpleeg ster. De graad van deskundigheid mag bij de vaststelling van het hopörarium' in aanmerking worden genomen. gezondheidsraad.,.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1