1000 500 100 Influenza-Hoest DONDERDAG 22 APRIL, 300 130 25 Eerste Blad 64e Jaargang £926 BjïïTïimi Mimi HIK lr..Ka!strait SI-ES. lliss'np. 1 Biel. H. tertemg itUl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND INGEZONDEN STUKKEN Stads= en Provincienieuws ,J<^0.94 VLISSINGSCHE COURANT kONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. c nco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 21 April, hidië. Het is om wanhopig van te worden als «en tracht het stumperig gehakkel van den heer Van Vuuren te volgen. Neen, dat is van een mensch niet te vergen dat hij hem volgt. Als een Kamerlid wil dat men bij de pers naar hem zal luisteren, moet hij toch beginnen met te leeren praten. Slechts nu en dan is een zin volledig en dan zakt zijn stem nog tot een soort gefluister waardoor men niets meer verstaat. Veel zullen wij er wel niet aan gemist hebben, want we weten zoo zoetjes aan wel wat de heer Van Vuuren wil. Lang zaam en voorzichtig vooruit gaan, toelaten van de missie, gelijkstelling van het onder wijs, leedwezen over het vertrek van mi nister Weiter, zal gaarne deze Regeering steunen als zij den zin van den heer Van Vuuren doet. Evenals deze afgevaardigde is ook de heer Van Boetzelaer van Dubbeldam vóór een krachtig bestrijden van het communis me, omdat zij dit een kwaad achten. Min der was de heer Joekes met het scherpe standpunt van den Minister ingenomen. Over het algemeen was dezen afgevaardig de de Minister tegengevallen. De financieele toestand van Indië is vol gens den heer Joekes gezond, maar daar om dient dan nu ook getracht te worden den economischen toestand der bevolking te verbeteren, die op dit oogenblik nog verre van gunstig is. Deze afgevaardigde is niet tegen deelneming van particulier kapitaal aan Indië, dat daar veel j;oeds kan tot stand brengen, mits dat kapitaal niet tracht heer en meester te zijn in Indië en niet de Regeering tot hand- en spandien sten weet over te halen. Het was daarom z.i. gewenscht dat de adviezen der onder nemers publiek werden. Voorts moeten de kapitaal-ondernemers sociale hervor mingen aanbrengen en... flink belasting betalen. Van de bezuiniging deugde natuurlijk niet veel. Er is nog nooit een bezuiniging geweest die algemeene instemming vond. Het optreden tegenover de vak-beweging achtte hij nogal kleinzielig, hetgeen hij met eenige voorbeelden toelichtte. Het anti- stakingsartikel 161 van het Regeerings- reglement maakt het leiderschap onmoge lijk en dies is een staking steeds ten doode gedoemd. De Regeering kan Indië alleen goed helpen als zij begint de economische toestanden te verbeteren, de Inlanders te helpen om uit hun nood te komen. Daar door zal ze moeilijkheden voorkomen en dat is een beter systeem dan met politie maatregelen op te tornen tegen ontevre denen. Alles te samen achtte hij den toestand in Indië hachelijk als gevolg van het ver keerde regeeringsbeleid. Spoedige herzie ning van dit beleid was noodig om ernstige moeilijkheden te voorkomen. Deze rede was werkelijk de beste die wij tot nu toe over Indië kregen. Aanstonds had de heer Joekes ook het oor der Kamer en zijn woorden maakten indruk. Dat hij die goede reputatie houde Over het tweemanschap De Graeff— Fock is men in het algemeen -niet bijster tevreden. Alleen de heer Scheurer was vol 'of omdat de financiën voorzichtig zijn be heerd. Het is echter plicht voor de Regee ring om de welvaarts-politiek door te zet ten. Maar hoe de Minister zich die politiek denkt, wist hij niet en daarover wilde de heer Scheurer wel eens ingelicht worden. Nopens den strijd tegen de communisten is deze afgevaardigde het natuurlijk aan doenlijk eens met den Minister. Hij acht die tfienschen uiterst gevaarlijk en de Regee- r'ng moet dus alles doen om ze te bestrij den. Ten slotte vroeg hij groote belang stelling der Regeering voor het rassen vraagstuk. Het Oosten ontwaakt en nie mand mag z.i. die opklaring tegengaan, "et Nederlandsche koloniale beleid «noet z'ch daarbij aanpassen wil het zijn taak goed verrichten. Diplomatie en een goede weermacht achtte de heer Van Rijckevorsel voor onze Dost noodig. Overigens praatte deze afge vaardigde het een en ander over welvaarts- Politiek. Marine. Enkele, leden der Eerste Kamer verklaar den nadrukkelijk, dat zij, door geen deel te ,cmen aan de beraadslagingen over deze ...,s niet wilden geacht worden, daarmede in te stemmen. ri \5[schillende leden vestigden de aan- den h 0|) -00r het Tweede Kamerlid van ^an in de vergadering riiïn ^aart jl- gesprokene inzake het te- hetv e>r^en van een bedrag van 2.400.000, twee '^estenicl was voor aanbouw van d torpedojagers. Zij waren van oordeel VArJn -n niet bij suppletoire begrooting, „S'g'ng der 16 en 17 wordt aange- «e]ï;£ ten einde dien aanbouw alsnog mo- JK te maken, dit zou willen zeggen, dat de regeering de zeemacht in Indië wil laten vervallen. Hiermede zouden zij zich geens zins kunnen vereenigen en zij wenschen dit reeds thans duidelijk te doen uitkomen. Intusschen waren zij zeer verlangend van den minister te vernemen of hij zich te de zer zake reeds een oordeel heeft gevormd, en of de indiening van een suppletoire be grooting, als hier bedoeld, spoedig is te verwachten. Eenige leden spraken de verwachting uit dat de minister zijn volle medewerking zou verleenen om het toezicht op de visscherii te doen beantwoorden, zoodat de netten en ander vischtuig niet langer door derden worden beschadigd. Etsen voor het Tweede Kamer-gebouw. De voorzitter der Tweede Kamer deelde gisteren in de vergadering mede, dat is in gekomen een missive, waarbij de vier etsen waarvan reeds melding werd gemaakt aan de Kamer worden aangeboden. De voorzitter werd gemachtigd aan H.M. de Koningin den dank der Kamer te be tuigen voor dit geschenk. De onrust in Atjeh. Uit Kota Radja wordt nog aan Aneta ge meld Het ond'erhoofd van Sibadeh rapporteert, dat 13 en 14 dezer een dertiental jonge mannen uit de kampong Simpang en de la- lang Rimba iets in hun schild voerden te gen de troepen. De aanvoerders waren nauwe familieleden van den geseuvelden bende-leider Teukoe Mauloed. Alle troepen werden gewaarschuwd. De brigade van lui tenant Batten weerstond den aanval, die als een bloedwraak bedoeld was. De reden van den aanval op de colonne- Paris was, dat een volkshoofd, die niet lan ger gebruikt werd voor de overbrenging van bestuursbevelen, daardoor een gewone kampongman was geworden. Hij wilde zich reeds in 1925 aansluiten bij Angkasah. Het gebeurde in Troemon kweekte den verzetgeest aan. Van de 29 bendeleden zijn er .20 gesneuveld. Naar het „Bat. Nieuwsbl." verneemt, worden met spoed 16 brigades marechaus sees uit Java als aanvulling der troepen- macht jn- Atjeh daarheen, gezonden. De Forensenbelasting. Het bestuur van het R.K. Werkliedenver bond hééft aan den minister van financiën een adres verzonden, waarin de minister wordt verzocht o.m. te willen bevorderen, dat een werkforens totaal niet meer belas ting zal betalen dan een inwoner in dezelf de omstandigheden betaalt in de zwaarst belastende gemeente, waarin hij woont of werkt, en dat in de wet een maximum grens worde vastgelegd van bv. 2500, waar beneden geen forensenbelasting mag worden geheven. Wenschen van het spoorwegpersoneel. De vakgroep locomotiefpersoneel van den Centralen Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel heeft dezer dagen vergaderd ter bespreking van verschillende wenschen en grieven. De voornaamste punten van be spreking waren De premieregeling, de dienst- en rusttijden, de bevordering van leerling tot ondermachinist, en van onder machinist tot machinist en de dienstin dee ling. Ten aanzien van de bevordering zijn voorstellen bij den personeelraad aanhan gig gemaakt, en wat de dienstindeeling be- treff is een ontwerp goedgekeurd, dat aan den chef van den dienst van tractie is ge zonden. Salarisactie rijkspersoneel. Het dagelijksch bestuur van de Centrale van Vereenigingen van personeel in 's rijks dienst heeft zich tot de Tweede Kamer ge wend met een adres, waarin hare wen- scihen vervat zijn ten aanzien van de sala- rieering van het rijkspersoneel, zulks in verband met de bij 'de behandeling der Staatsbegrooting uitgestelde en aanstonds nog te verwachten bespreking van het sa- larisvraagstu'k. Na uitvoerige toelichting verzoekt de Centrale de Kamer te willen bevorderen le. dat het salarispeil van het rijksperso neel tot 95 van het peil volgens het be zoldigingsbesluit 1920 worde verhoogd 2e. dat de scheidingslijn tusschen jaar- looners eenerzijds en maand- en weekloo- ners anderzij'ds worde weggenomen, subsi diair het 'herstellen van fouten voor de jaar- looners doorwerke op de maand- en week- looners en de rijkswerkliedem 3e. dat de aanstelling op arbeidscontract, niet passend voor de ambtelijke verhoudin gen, niet verder doorwerke en dat de aan- stellingsvoorwaarden in elk geval niet on gunstiger worde gesteld dan voor gelijk- soortigen in ambtelijke verhoudingen 4e. dat gebroken worde met een salari- eering op de basis van de classificatie der gemeenten naar duurte van levensonder houd 5e. dat -door vereenvoudiging een lees baar bezoldigingsbesluit worde verkregen. Het Padvindershuis. Bij de opening van het Padvindershuis op 31 Januari vroeg de heer dr. Gunning, voorzitter van» de afdeeling Amsterdam der N. P. V. bi; de aanbieding van zijn geluk- wenschen, de eer te mogen hebben aan de afdeeling Amsterdam de vlag der N. P. V. als huldebetuiging voor haar Werken te mo gen aanbieden. Met dank werd deze toezegging aan- Gevoelt Gij U grieperig Akker's Abdij siroop zal U helpen, maakt de slijm los, werkt verzachtend en genezend. Akker's Abdijsiroop is de vijand van Griep of Influ enza. Koopt heden nog een flesch. vaard. Zaterdagmiddag 24 April zal in den tuin van het Padvindershuis déze plechtig- hed plaats vinden. Alle padvindsters en padvinders van Am sterdam zullen daarbij tegenwoordig zijn. De verhoudingen in het politiecorps te Rotterdam. De afdeeling Rotterdam van den Alge- meenen bond van Politiepersoneel in Ne derland, heeft aan den burgemeester een schrijven gezonden, waarin o.m. herinnerd wordt aan de benoeming door den burge meester van egn commissie van buiten het corps staande personen, teneinde een on derzoek in te stellen naar de oorzaken der onderlinge verhoudingen en om den bur gemeester van advies te dienen omtrent de maatregelen, welke zouden kunnen lei den tot grooter bevrediging en beter ver standhouding bij het corps. De adressanten achten zich verplicht den burgemeester onomwonden hun zienswijze in 'dezen mede te deelen in de hoop en de verwachting dat hij in een en ander aan leiding zal vinden tot het treffen van zoo danige maatregelen, dat in den bestaanden toestand zoo spoedig mogelijk verbetering worde gebracht en tot de instelling van een commissie voor advies, welke tot taak zou hebben in stafzaken een onderzoek in te stellen en den burgemeester van haar ge voelen te doen blijken. N. V. Italiaansche Opera. Mevrouw de wed. C. de Hondt, directri ce der N.V. Italiaansche opera, bevindt zich op het oogenblik in Italië voor het sa menstellen vari haar gezelschap voor het a.s. winterseizoen en bericht uit Milaan, dat zij in de maand Augustus een tournée door ons land arrangeert tot het geven van opera-concerten met eeirfge der eerste so listen van de Italiaansche Opera. Reeds is gecontracteerd met den tenor Tino Folgar en den bariton Santé Giorgi, beiden nog wel bekend uit het vorige sei zoen. Met andere solisten zijn de onder handelingen no^ gaande. Het ligt in het voornemen behalve in Am sterdam, den Haag en Rotterdam, ook in alle voornaamste provincie- en badplaat sen opera-concerten te geven. Bjiteo verantwoordelijkheid der redacttt De copie wordt niet teruggegeven DE ZIEKENHUISKWESTIE. Mijnheer de Redacteur, Ik vind het frappant dat nu ook de heer Lindeijer komt aandragen met een cijfer dat absoluut onjuist is. Hij zegt toch dat de tegenwoordige gemeentelijke inkomsten belasting 488.000 per jaar opbrengt. Vóór mij ligt de „Vliss. Courant" van 10 April, waarin het voorstel tot vaststel ling van het vermenigvuldigingscijfer voor komt. Daarin lees ik Volgens opgaaf der rijksbelastingadmini stratie zal over het belastingjaar 1926/27 bij een factor van 1.34 aan gemeentelijke inkomstenbelasting naar raming op de kohieren worden gebracht ongeveer 460.000.— Deze som moet worden verminderd met 'n zeker be drag wegens ontheffingen, oninbare posten enz., zoowel voor 't betrokken belasting- jaai als over vorige belas tingjaren, te schatten op plm. 45.000. Blijft plm. 415.000.— Waar nu de heer Lindeijer als raadslid zijn stem heeft gegeven om het vermenig vuldigingscijfer op 1.34 te handhaven en dus een opbrengst van 415.000 aanvaardt, vind ik het kras 'dat hij dit bedrag maar even met 73.000 gulden of ongeveer 17 verhoogt. Met dank voor de plaatsing, J. VAN DER EIJK. Adj.-commies bij 's rijks belastingen. Mijnheer de Redacteur, De heer Lindeijer zou me haast bekeeren met zijn mooie overzicht. Er is echter een muar. Als ik nu zeker wist, dat het hiermee uit was In uw nummer van 12 dezer heb ik ge wezen op de betaling van DRIEHONDERD DUIZEND GULDEN voor de overplaat- singskosten van de werkplaatsen der „Zee land". De gemeente zendt de rekeningen, die ze krijgt wel door, doch er is 90 kans, dat ze onbetaald zullen geretourneerd worden. Daarvoor dus ook maar een leening, niet waar En dat kost weer per week een paar cent. Vervolgens de 25.000.die jaarlijks door de gemeente voor de nieuwe haven moeten betaald worden. Weer EEN PAAR CENTEN per week Jammer, dat we niet elke week met cen ten gaan betalen Nu loopt het gauw op tot guldens, en die guldens zijn "BLOED GELD in een werkmansgezin, mijnheer Lindeijer Voor U verder nog eens beweert, dat de patiënten te vlug uit het gasthuis moeten naar huis gezonden worden, verzoek ik U beleefd eens een paar deelsommetjes te maken. Neem daarvoor het totaal aantal ver- pleegdagen in het gasthuis en deel dat door het aantal patiënten. U zult over de laatste twee jaar te zien krijgen, dat het gemiddeld aantal verpleegdagen per patiënt ruim 50 beloopt. Maak die deelsommetjes voor andere ziekenhuizen (U zult gemakkelijk aan de noodige gegevens kunnen komen, om te beginnen de gepubliceerde van het St. Jo- seph-ziekenhuis) en U vindt nog geen 30. Leuk hé? Denk hier eens over na, betalende Vlis- singers En denk ook eens na over de vraag Hoe komt het toch, dat alleen in den laatsten tijd het gasthuis zoo overvol ligt Er heerscht hier toch geen epidemie Dankend voor de plaatsing, ABONNé. Mijnheer de Redacteur, Mag ik langs dezen weg den heer Lin deijer verzoeken zich te onthouden van verdediging der ziekenhuiskwestie, indien hij dit niet anders kan dan met gecamou fleerde belastingcijfers Waar dient die oogenverblinding voor Het door den heer Lindeijer gepubliceerde staatje kan juist zijn, maar dan constateer ik, dat elk belas tingbetaler jaren lang op schandelijke wij ze door den fiscus in den nek is gezien. Heeft de fiscus den juisten aanslag geheven dan is de eenige en dit is wel de meest aannemelijke conclusie, dat de heer Lindeijer zich willens en wetens aan on juiste weergave der belastingcijfers schul dig maakt, waarbij nog komt, dat hij de opcentenmisère, die juist die onevenredige verhooging van de hoofdsom beheerscht, doorzichtig buiten beschouwing Iaat. Als men op deze manier een zaak moet verdedigen is de inzet al verloren. GEEN BOERTJE VAN BUITEN. (Nadat dit stukje reeds gezet was, ont vingen wij nog 3 ingezonden stukken, die ongeveer precies op hetzelfde neerkomen en die wij dus niet zullen opnemen. Red.) HINDERLIJK STUIVEN. Mijnheer de Redacteur, Vergun me een bescheiden plaats in uw veelgelezen blad. Zeer terecht merkte iemand op, het hin derlijke stuiven in verschillende plaatsen der stad en omgeving. Vooral gedurende het seizoen werkt dit niet bevorderlijk voor het vreemdelingenverkeer. Wat de zand vlakten betreft, deze kunnen zonder veel kosten en moeite in mooie gazons worden omgezet. De Engelsche badplaatsen heb ben daar oijzonder slag van, elk stukje onbebouwde grond wordt direct behoorlijk afgebakend en omgezet in gazon, door sneden met rechthoekige en cirkelvormige grintpaden, al naar gelang de figuren en vormen, welke men er aan dacht te geven. Me dunkt een eenvoudige en practische oplossing. Ook de verschillende wegen met kolenasch verhard, geven vooral in den zomer onaangenaam stoffige wegen en ont sieren de omgeving. Fijne kiezel of fijne macadam was hier zeer aan te bevelen, geeft geen stof en geeft harde, zindelijke wogen. Dat de bevoegde autoriteiten hiervoor een open oog mogen hebben is de wensch van INSIDER. VLISSINGEN, 22 APRIL. De ziekenhuisplannen. In ,,het Volk" worden de ziekenhuis plannen ook besproken. Wij lezen daarin o.a. het volgende Onze partijgenooten en geestverwan ten, die wisten dat er door onze fractie in den raad een voorstel zou gedaan worden om de behandeling der zieken huisplannen tot een volgende vergade ring uit te stellen, zullen misschien vreemd gekeken hebben, dat onze raads leden tegen een dergelijk voorstel stem den, toen dit door den wethouder van financiën werd gedaan. Er is reeds in de raadsvergadering op gewezen dat uitstel der behandeling, zoo goed als zeker ver werping der voorstellen in een volgende vergadering tot gevolg zou hebben. Niet omdat de voorstanders van een nieuw ziekenhuis van meening zouden veran deren, maar omdat men geen middel onbeproefd zou laten, om enkele voor standers te dwingen tegen hun overtui ging in tegen een nieuw ziekenhuis te stemmen. Hiervoor was voor verschillen de tegenstanders uitstel van behandeling noodig. Daar er bovendien reeds sedert 1923 in den raad een meerderheid voor een nieuw ziekenhuis is en niet verwacht kon worden, dat ook maar een der te genstanders tot een voorstander zou bekeerd worden, waren zij die een nieuw Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxèer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en ra dicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apofh. en Drogisten. ziekenhuis wilden, wel gedwongen tegen uitstel te stemmen. Het was hun immers bekend dat het aantal leden van den Vrijheidsbond in de laatste dagen bijzonder was gestegen, bijna uitsluitend door toetreding van per sonen, die onder invloed van de directie van „de Schelde" stonden, welke directie had verklaard geen middel onbeproefd te zullen laten, om het tot stand komen van een nieuw ziekenhuis te voorkomen, omdat zij voor zichzelf en haar onder neming een nieuw ziekenhuis niet noodig hebben. De bedoeling was dat bij uitstel van behandeling in den raad een uit spraak van den Vrijheidsbond zou uitge lokt worden om de liberale raadsleden te verplichten, tegen het voorstel van Burg. en Weth. te stemmen voor deze uit spraak waren de nieuwe leden van den Vrijheidsbond noodig. Tot zoover „het Volk". Wij meenden, alvorens dit bericht over te nemen, naar de juistheid een onderzoek te moeten instellen, omdat het ons onge- loofelijk voorkwam. Het resultaat van dit onderzoek is ge weest dat ons is gebleken dat zich werke lijk meerdere nieuwe leden bij den Vrij heidsbond hebben aangemeld. Van zelfs de geringste pressie die door de directie van „de Schelde" daarop zou zijn uitgeoefend is, naar ons werd verze kerd, in het geheel geen sprake. Het is overigens nog de vraag of de leden van den gemeenteraad die tot den Vrijheidsbond behooren, zich door hun kiesvereeniging de wet zouden laten voor schrijven hoe zij inzake de ziekenhuisplan nen zouden moeten stemmen. Dat zou ge heel in strijd zijn met de liberale gedachte en wij gelooven dat geen enkel lid van den Vrijheidsbond over een zaak, die geen principieel politiek karakter draagt, tegen zijn overtuiging in zijn stem over een be paald voorstel zou uitbrengen. Ook in christelijk-historische kringen denkt men niet eenstemmig over het zie kenhuis-vraagstuk wat in den gemeen teraad is gebleken doch ook in deze partij bestaat voldoende vrijheid voor de leden om geheel overeenkomstig hun ge weten hun stem uit te brengen. Een ander standpunt, waarbij raadsleden tot marionetten worden gedegradeerd wij hebben dit reeds uiteengezet komt ons zoo onbegrijpelijk voor, dat wij daarover verder niets meer behoeven te zeggen. Op deze wijze beslist de gemeenteraad niet meer over gewichtige punten, maar wordt deze beslissing overgebracht naar de kiesvereeniging, die gewoonlijk maar een luttel percent vertegenwoordigt van het aantal stemmen dat op een candidaat van een bepaalde partij is uitgebracht. Hoe overigens „het Volk" er over durft spreken dat enkele voorstanders tegen hun overtuiging zouden gedwongen worden tegen een nieuw ziekenhuis te stemmen, gaat ons begrip te boven. Een partij die een beslist tegenstander verplicht tegen zijn overtuiging te hande len, deed toch veel verstandiger zich niet te bemoeien met de interne aangelegenhe den van een andere partij in casu den Vrijheidsbond waar trouwens geen enkel lid verplicht kan worden tegen zijn over tuiging te stemmen. Als men zelf in een glazen huisje woont is het toch al zeer onverstandig met stee- nen naar een ander te gooien. Hierop meenden wij even de aandacht te moeten vestigen, waarbij de kwestie van pro of contra het gemeente-ziekenhuis ge heel buiten beschouwing blijft. De vergrooting van de sluis te Vlissingen. In de afdeelingen der Eerste Kamer is bij de behandeling van de begrooting voor waterstaat de vraag gesteld hoe het staat met de besprekingen inzake de vergrooting van de sluis te Vlissingen. Treinenloop in Zeeland. In de afdeelingen der Eerste Kamer vroegen eenige leden of de minister zou willen bevorderen, dat de uit Zeeland ko mende treinen zooveel mogelijk directe aansluiting krijgen naar binnen- en buiten land. Eveneens achtten deze leden het wen- schelijk, dat in de mailtreinen naar en van Vlissingen derde klasse-rijtuigen loopen. Openbaar of bijzonder onderwijs Gisterenavond trad voor het comité voor de openbare school in „de Oude Vriend schap" op de heer Th. J. Thijssen uit Am sterdam, die, na een kort, hartelijk wel komst- en inleidingswoord van den heer Kruidenier, voorzitter van voornoemd co mité, zijn rede aanving met te verklaren, dat men het tegenwoordig in ons land heel gewoon vindt, dat een kind een zekere hoe veelheid lager onderwijs geniet, dat men in ons land een volksschool heeft, d.w.z. dat elk kind van het volk onderwijs kan krijgen. Dat dit zoo is, is een der gevolgen van de Fransche revolutie, want ruim 100 jaar

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1