eisjes I Wanneer men Ét beeft.. GRIEP DINSDAG 20 APRIL 11 ^pmeentebestuur binnenland feuilleton ingezonden stukken 64e «laargang den zomer. vpis bel6e matten. Maatschappij wn omvaart bericht ge. ABDijsirOOP ,flO. 93 ■1926 VLISSINGSCHE COURANT 9 E NTEL met f 9.94. dei f 4.68. iS en ALOVER DUNKANTEN - mnkondiging. Reglement d*rI^V|||,,e" Rnrnemeester em Wethouders der ge l-ent? Vlissingen brengen ter kennis van |Sgl,ebbenden, dat te beginnen op 4 Mei T$fi vanwege de gemeente een algemeene liming zal worden gehouden van de we- Ken voetpaden met de kunstwerken. Vissingen, den 20 April 1926. Burg en Weth. voornoemd, s' VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. en 41 ef. per el voor ncn. WONDERGEM en B e h a n g ti I ATERSTRAAT 36 Aanbevelend. ATHEFOON der platenkast, ireau „Vliss. Courani" I gevraagd op netten BENEDENWONING. 30 a 35 gulden, letters L. L., bureau Courant". SAVOYE-, BLOEM- SLAPLANTEN. KOOLE, Koopmans- fciekte der tegenwoor- NKELMEISJE Adres DERT, Wal- Zich aan te melden 7 uur. een AGMEISJE, 17 jaar. reau „Vliss. Courant" I gevraagd wegens te- een JWIELHERSTELLER. PAAUWE, Paul 12. voor de morgeruren een net MEISJE. te melden Boulevard j I. Middelb.-Rotterdam tngelegen plaatsen VAN PASSAGIERS ÏREN EN VEE. pril ÊO 1. int. 1 v ui. 8 1. tin. r.l, in 9 fgen wordt Woen'dM 'b morrens ten 12 B* Urg gevaren, .tien te bekomen: N.V. Transport- M Erven G. VOS, b. eenhoorn, w-js oosterhout, w'jj; buiteneer, Jongmensch huize biedt zich aan n Modezaak. Uitste- erenties staan ten red met clientèle kun- gaan. Brieven letters Vliss. Cour." studiebeurs. Burgemeester en Wethouders van Vlis- l'bren'gen ter openbare kennis dat Bestuur- Idere-Collatoren van het HettemaHeerema lleen te Bolsward voornemens zijn over te liaan tot de begeving van een studiebeurs, kngelieden uit het geslacht der stichters, wier ouders niet in staat zijn, uit eigen mid- delen hunne studie te bekostigen, worden luitgenoodigd, zich voor mededinging schrif- liebjk nan te melden bij den secretaris van (voornoemd Leen, onder overlegging van leen geboorte-akte, aanwijzing van genoten ■onderwijs en, zoo noodig, bewijs van af- ramming, vóór 14 Mei a.s. I Sollicitanten moeten op 17 April 1926 ten minste 12 jaren oud zijn en den leeftijd van 134 jaren nóg niet hebben bereikt. Zij zullen lach te onderwerpen heljben aan een ver gelijkend examen, waarvan de datum later laai worden bekend gemaakt. I Volgens art. 11 van het leenreglement luwden jongelieden, ouder dan 16 jaren die «een opleiding aan een gymnasium, hooge- Irt burgerschool of een daarmee in hoofd- ak gelijkstaand onderwijs hebben ontvan gen, niet benoemd dan bij gebreke aan hen, Iwelke die opleiding of dat onderwijs wèi i hebben genoten. Vlissingen, den 20 April 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. gevraagd tegen 1 I vroeger IE WONING stand, voor klein I ind) citers L.N., bureau rant" Rampen e" ongevallen van oorlogsvaartuigen. Ingediend is thans het wetsontwerp „Openbaar onderzoek omtrent rampen en I ongevallen, overkomen aan Nederlandsche [oorlogsvaartuigen". I Aanleiding daartoe hebben de ministers Ivan marine en waterstaat gevonden in de icmstandigheitd, dat hier te lande geen wet telijke voorschriften bestaan nopens het on- Iderzoek van scheepsrampen of ongevallen, lï het bijzonder overkomerii aan Nederland- lïfie oorlogsvaartuigen, f Het kwam daarom wenschelijk'voor, een (aizonderlijke regeling in het leven te roepen Ivoor déze vaartuigen, in groote lijnen ge schoeid op de leest van het ondlerzéok krachtens de Schepenwet, welke het moge lijk zal maken omtrent alle aan Oorlogs vaartuigen overkomen rampen en ongeval len, waar ook ter wereld voorgevallen, een uitvoerig en deskundig onderzoek in te stel len, hetwelk dan voor zooveel mogelijk een cpenlbaar karakter behoort te dragen. Aangezien echter in sommige gevallen liet defensiebeJang door openbaarheid zou kunnen worden, geschaad, geeft het wets ontwerp den betrokken minister de be voegdheid om in zoodanige gevallen ge- heinthouding op te leggen. Art. 2 Kegelt de samenstelling van den marineraad, waarvan de voorzitter den rang van vlagofficier en tenminste twee der 3e- den den hoofdofficiersrang moeten bezitten. Aan het college is een Vechtkundig raad gever toegevoegd. Bij Griep en Influenza werken „Mijnhardfs Sanapirintabletten" mede tot een spoedig herstel. Naar het Engelsch van VIOLET M. FLINN. j (Nadruk verboden) ..Gaat het nu weer iets beter vroeg '"alladew, toen hij dit hoorde. Ze stelde Steven zeer hoog hij was va- broer en neef voor haar geweest, sinds 2IJ> als zesjarig kind, haar ouders had ver- I 0fen en onder voogdijschap was gesteld van den knappen genie-officier, die in zijn ^delingen veel ouder en bezadigder was an men van iemand van zijn jaren kon verwachten. H>ï was altijd een en al goedheid en 'nendelijkheid voor haar geweestmaar nu -- voor het eerst van haar leven was nil V0(?r ^em v00r zichzelve, had tcr wi,,e van den man> dien ZÜ ,ief" me*' al de vurigheid van een achttien jarige. -Je bent heel goed voor mij, Steven. Ik et eigenlijk zelf niet, hoe ik soms zoo dwaas kom "'k Yelje bent over-moe en nu is uelijk het punt gekomen, dat je niet k fer dragen kuntMaar het zal ook wel rï er ?aan. Denston komt er boven-op, en m "joeten moeder en jij maar eens een lijkg„Jn Mena-Huis logeeren. In die heer- pp.eenzaamhêid komt een mensch het erste weer op krachten." sfiT- was waarlijk onze schuld niet, arht!n' ,dat we daar ginds, in die kerk no& 5 n werden Mr. Denston heeft onL ran wat hi-i kon> da* de deur 20U vil..vV.e&en.maar niets hielp O, 't was Vp,.a, O-" 1IICI& Jlieiu ^schrikkelijk Afschuwelijk en scHaduw trok over Malladew's Een afzonderlijke regeling voor Ned.-In- dië wordt noodig geacht. Vani overeenkom stige strekking als die van het wetsontwerp •kan ze 'bij algemeenen maatregel van be stuur worden vastgesteld. Het ligt in de be doeling, daartoe over te gaan, nadat het ontwerp tot wet zal zijn verheiven. Ned. Bond van gepensionneerden. Zaterdag heeft te Amsterdam het hoofd bestuur van den Nederlandschen Bond van Gepeftsionneerden vergaderd. Besloten werd te trachten met de be staande bonden van gepensionneerden tot overeenstemming te geraken inzake een al gemeene actie. Intu'sschen zal een adres worden gezon den aan de regeering en de volkvertegen- ■\YOordiging, terwijl een: bespreking zal wor den gehouden met de betrokken ministers en Kamerleden. Wettelijke maatregelen zul len worden gevraagd om zooveel mogelijk te voorzien in den sChrijnenden noodtoe stand en de onbillijke regeling der pensioe nen van de vóór 1920 gepensionneerden, zoowel van rijk, provincie als gemeente. De loonen van het gemeentepersonee! te Rotterdam. De gemeenteraad te Rotterdam heeft, met verwerping van de voorstellen van Burg. en Weth., met 22 tegen 19 stemmen aangenomen het voorstel-Nivard'-van AaJ- ten om de bestaande, tot 1 Mei a.s. gelden de tijdelijke loon- en salarisregeling van het gemeentepersoneel in stand te houden tot een nader te bepalen datum. B-iiten verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt niet teruggegeven HET ZIEKENHUIS-VRAAGSTUK. Mijnheer de Redacteur, Indien uw verslag van de laatste ge meenteraadsvergadering juist is, heeft daarin de heer Van Hal het navolgende ge zegd, sprekende over het St. Joseph-zie- kenhuis „Daar is ziekenverpleging niet de hoofd zaak, doch de katholiciteit". Wij verklaren, dat deze uitspraak volko men in strijd is met de waarheid en dat ook in ons Ziekenhuis uitsluitend de aller beste verpleging der zieken beoogd wordt zonder eenige nevenbedoeling. St. Joseph-ziekenhuis W. CEULEN Hz., Voorzitter. W. VAN OOSTERHOUT, Secretaris. Ondergeteekenden, allen artsen geves tigd te Vlissingen, verklaren in te stemmen, met bovenstaand protest. J. Buskop N. A. Henrard A. J. de Koning A. E. J. Laconiblé H. J. M. Laurens'e J. Louwerier A. P. Smitt A. Staverman J. P. Vermaas J. J. Wolters. Wegens uitstedigheid kon dr. H. C. A. Detmar geen inzage van bovenstaand pro test nemen. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende stelt er prijs op te ver klaren, dat hij niet heeft onderteekend het protest der artsen tegen de uitlating van den heer Van Hal, omdat de heer Van Hal z.i. in het geheel niet heeft willen zeggen dat de ziekenhursverpleging in het St. Jo seph-ziekenhuis niet goed was. Het bestuur, doet integendeel alles wat het kan om deze ziekeninrichting aan alle medische eischen te laten voldoen en het verplegend personeel werkt met groote toe wij ding. HOOGKAMER. Mijnheer de Redacteur, Hoewel het schrijven van den heer Stoops op z'n zachtst uitgedrukt, eigen aardig is gesteld en niet vrij is van insinu atie, wil ik toch in 't kort er op antwoorden, temeer waar genoemde heer U reeds plaatsruimte voor mij verzocht. De besprekingen over de „ziekenhuis kwestie" zijn, m.i. gelukkig, tot heden vrij laat. Hij voelde niet veel lust deze episode met Joyce te bespreken. „Het was een noodlottig avontuur, maar ik ken Denston nu al zoo lang en ik ben zeker, dat het hem speet" Dit laatste werd op zóó afdoenden toon gezegd, dat Joyce voelde, hoe ze het hier bij laten moest, wilde ze niet het misnoegen opwekken van haar voogd en neef. Hij van zijn kant beschouwde het waarlijk als iets, wat hij ook niet met haar bepraten kon. Natuurlijk zou hij er Tony; eens over onderhouden maar, door diens ziekte, was er niets van gekomen. Zijn moeder had hem in haar brieven wel te verstaan gegeven, dat Denston zeker liefde had opgevat voor het jonge meisje. Nu en als deze zaak maar eenmaal uit den weg geruimd was dan kon hij ook niets te gen, want het was iemand met een hart als goud hij was van goede afkomst en dat zijn positie nu nog niet zoo hoog was dit werd met den tijd beter Malladew sloeg zijn nichtje van ter zijde gade, zooals ze daar naast hem zat. 't Was een allerliefst persoontje, al zag ze nu dan ook heel bleek en had ze donkere kringen onder de oogen Hij had anders nooit dur ven denken, dat zij zoo mooi zou zijn opge groeid Wat een opgang zou ze maken, in Cairo, met haar frissche schoonheid Maar ook wat zouden de menschen aan het praten gaan als ze dan hoorden van dat avontuur Het was maar het beste, dat zij Tony trouwde, al was ze dan ook nog heel jong. Terwijl hij zoo in gepeins verdiept zat, hoorde hij haar stem iri het eerst kon hij haast niet begrijpen, wat zij zei „Is Denston verloofd... „Ja ik heb mrs. Colton gevraagd of ze het je niet vertellen wilde ik wilde dit zelve doen. Zij had zich eenmaal dat dwaze idee in het hoofd gezet, dat ik voor goed gehouden van den weg, welken de heer Stoops mij tracht op te dringen. Zoowel in den raad als daarbuiten zijn alle debatten, ook onzerzijds, gevoerd zonder de verple ging als zoodanig in het St. Joseph-zieken huis aan te roeren, en terecht, dit hoort bij deze zaak niet thuis. Het door den heer Stoops aangehaalde gedeelte uit m'n betoog slaat dan ook op iets geheel anders dan hetgeen hij er uit ai wil leiden. Toen enkele jaren terug een raadscom missie de mogelijkheid van een overeen komst met hei St. Joseph-ziekenhuis on derzocht, werden daarbij o.m. twee vragen tot het bestuur van dat gesticht gericht le. Is het St. Joseph-ziekenhuis bereid- eenige door de gemeente aan te wijzen leden in het bestuur op te nemen. 2e. Wordt verpleging door niet-Katholie- ke verpleegsters toegestaan. Het antwoord hierop was voor wat het eerste betreft, dat het gesticht schatplich tig was aan Jen Bisschop, van Haarlem en dus een inmenging in het bestuur moest afwijzen Met tweede werd als strijdig met het karakter van het gesticht geweigerd. Wat geschiedde hier anders dan hetgeen mijnerzijds in den raad werd uiteengezet. Werd hier niet het katholieke karakter van het St. Joseph-ziekenhuis op den voorgrond geplaatst en de ziekenverzorging op de tweede plaats. Niet dat ik het bestuur daarvan een ver wijt wil maken ik zou waarschijnlijk evenzoo handelen. Men moet dan echter begrijpen dat de ziekenverzorging van overheidswege nimmer geheel in handen kan worden gesteld van een inrichting, welke haar katholiek karajkter niet kan en mag prijsgeven. Dit alleen bedoelde het geen door mij is gezegd en niets anders. Denkt de heer Stoops ook niet indien hier een neutraal ziekenhuis bestond, een ziekenhuis uitsluitend gesticht met het oog op ziekenverpleging, dat de onderhandelin gen met de betreffende raadscommissie be ter zouden hebben gevlot? Het overige niets ter zake doende ge schrijf des heeren Stoops laat ik rusten. Zelfs m'n R. Kath. geweest zijn met daar aan verbonden' onware verdachtmaking. Met dank voor de plaatsing, A. G. VAN HAL. Mijnheer de Redacteur, Uw blad stond den laatsten tijd in het teeken van het Ziekenhuis-vraagstuk, de stad daverde ervan en de brievenbus van den heer Paap leed er door aan een ver stopping. Niettegenstaande een en ander heeft de raad bedoeld vraagstuk, dat toch eigenlijk geen vraagstuk meer was, opgelost, door den knoop door te hakken en in principe te besluiten, dat het er komen zal. M. i. terecht. Doch er zit in Middelburg nog een cura toren-college, Gedeputeerde Staten gehee- ten, dat dit besluit kan tfeniet doen. Door de opvolgende reactionnaire regeeringen, waarmede ons land was gezegend in de laatste jaren, is van die provinciale colleges de ingrijpende bevoegdheid ten opzichte van gemeentebesturen versterkt, ter veilig stelling van onzen Hollandschen gulden, doch tot schade in velerlei gevallen en in menigerlei opzicht van onze volkskracht en moraliteit. Zooals de toestand thans ligt krijgt Vlis singen dus zijn gemeentelijk Ziekenhuis, woidt zijn ziekenzorg overheidszorg, mits de Vlissingsche burgerij zich in meerder heid achter dat raadsbesluit stelt en de reactie daartegen geen kans geeft. En zeker, het kost weer onzen buidel Bovendien zal de instelling geen winst althans geen zichtbare geldelijke winst afwerpen, zal ze zich wellicht en hopelijk zelf niet bedruipen, eer met verlies werken en... het overgroot gedeelte van onze inge zetenen zal er hopelijk geen gebruik van maken, er geen direct voordeel van trekken. Maar Vlissingefs en ik spreek hier thans tot onze overwegende arbeidersbe volking en zij die met haar gelijk gesteld zijn denk ook eens aan uwe zieken, aan gecompromitteerd zou wezen door dat op gesloten zijn met iemand die verloofd was Malladew had nu niet langer een glim lach om de lippen. Zijn gelaat stond zelfs bijzonder stroef en ernstig. Het viel hem namelijk als een steen op het gemoed. Gelijk mrs. Colton, had hij het verzuim kunnen plaatsen, hoe Denston niet beter had toegezien, dat een dergelijk „op sluiten" mogelijk was geweestmaar hij kon het Tony niet vergeven, dat hij jonge meisje noodwendig in opspraak moest hebben gebracht, door die wijze waarop hij haar eerst het hof had gemaakt aan boord van „the Helouan". „Hij moet dan in Engeland verloofd, zijn geraakt", was al wat Steven nog zei. „Hier heb ik er nooit iets van gehoord Weet je ook, wie de dame is, Joyce „Ze bezit zijn oud goed. Véél weet ik niet van haar. Er wordt aan boord niet veel meer gesproken van de zaken die aan wal zijn geschied, vindt je ook niet Je bent zoo uitgesloten van dat leven, dat je enkel maar denkt aan de dingen van het schip. Maar als je dan aan wal gaat, wisch je de lei weer schoon en begint opnieuw het landleven „Was dit zoo Denston's beschouwing vroeg hij ironisch. „O, maar Steven klonk het verwijtend. „Denk je dan, dat ik zelve niets kan ver zinnen? Mr. Denston heb ik nooit zoo iets hooren zeggen „Ik vind het anders niets geen beschou wing voor jou „Meen je soms, dat je mij kent?... Ik ben al een half jaar van school af, en bo vendien we waren geen kinderen meer daar in die hoogste klas Twee van de meisjes hadden al officieele huwelijksaan zoeken gehad. Wij, meisjes, wisten al een heelen boel van het leven en de mannen." .-„j. AKKER's in huis hebben. Vannacht nog kunt gij dat beroemde huismiddel noodig hebben, voor Uzelf of voor Uw kinderen. uwe lijdenden, ouden van dagen en ge- brekkigen en gedenk, dat ook gij morgen onder hen kunt behooren. Gij, die niet be hoort tot hen, die de middelen bezitten zich desnoods elders in eerste klasse in richtingen te doen verplegen. Doorziet de demagogie, die men bezig is met uw be langen en ten koste van U te bedrijven, U te bedriegen, zooals ge reeds zoo vaak bedrogen werd. Denk nog eens terug aan die felle kleu ren, waarmede de toestand daar in de Hellebardierfstraat destijds U geïllustreerd werd en dezer dagen in den raad nog eens in het kort werd blootgelegd en vraag U dan af of gij daartegenover voor uw gewe ten verantwoord zijt. Het kost U een geldelijk offer. Zeker, doch daartegenover staat iets beters. En er worden wel offers gebracht voor minder doeleinden. Gij, middenstandsman, die daar in het verscholen hoekje van de „Vlissingsche Courant" van gisterenavond uw woord doet hooren, zeker, gij hebt begrepen waar het om gaat. Het komt aan op onze mo- reele gezindheid. En niettegenstaande, Mijnheer de Redac teur, de brievenbus ten huize van den heer Paap verstopt raakt, wanhoop ik toch niet. Want wanneer ik het bedrag zoo eens aan kijk dat Zaterdag, dus op één dag, hier voor onze tuberculose lijders in den lande werd geofferd, dan weet ik, dat ook op het gebied van onze plaatselijke zieken- en gezondheidszorg de doorsnee Vlissinger, man en vrouw, op zijn zaak zal letten. K. VISSER. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij naar aanleiding van het laatste raadsverslag eenige opmerkingen te mogen maken. lo. Door het zoo logische voorstel van den wethouder van financiën om de behan deling van het Ziekenhuisrapport één maand uit te stellen om hem en zijn mede leden tijd te geven het grondig te bestu- deeren, te helpen onthalzen, hebben de zich noemende democraten (sociale en vrijzinnige) in den raad aan de ware demo cratie een trap gegeven, die elk oprecht democraat met groote droefheid moet ver vullen. Het belemmeren van het vrije on derzoek der raadsleden is toch wel een der zwaarste zonden tegen den volkswil, om dat de democratische gedachte elk vrij on derzoek verdragen kan. De zestiende April 1926 is wel een zwarte dag geweest in de historie der Vlis singsche democratie 2o. Onder de tegenstemmers van het uitstel-voorstel en de voorstemmers van het halimillioen-crediet bevonden zich twee raadsleden (mej. Gasille en de heer Hoogkamer) die zitten op zetels, die de kiezers in 1923 aan den heer Staverman hebben toevertrouwd wat ik vroeger hieromtrent schreef is dus bewaarheid het Ziekenhuisvoorstel is aangenomen dwars tegen de bedoeling der kiezers in. In hoe verre democraten van zoo'n toeval mee- nen te mogen gebruik maken om hun zin maar te krijgen, is ook weer iets, dat een „Hè „Ja ik bedoel niet mezelve in het bij zonder, maar heusch, we waren niet zoo onwetend van het leven, als je wel denkt". „Ik geloof, dat jullie niet veel meer waart dan babies, die in de kinderkamer thuis hoorden spotte Malladew. „Maar juist zulke schepseltjes begrijp ik niet, zie je Als ze anders gemeend had, dat ze zijn gedachten had afgeleid van Tony, da_n had ze het toch mis Het stelde hem ook zoo zeer te leur in de opvatting van den jongen man want, al had hij ook gemeend, dat het een vroolijke en misschien tot nog toe wat al te onbezorgde jongen was, hij had er toch niet iemand in gezien, die spelen zou met het hart van het eene meisje, ter wijl hij het andere zijn woord had gegeven. Want dit was verachtelijk en, helaas zag Malladew, met den besten wil, toch niets anders in Tony's optreden. „Hij is niet met miss Britton verloofd, niet waar vroeg hij, terwijl hij Joyce hielp uitstappen. „Winslow, zei je De toon, waarop hij dit woord sprak, deed Joyce opkijken. „Ken je haar Hij schudde het hoofd „Ik heb wel eens iemand van dien naam gekend maar het is onmogelijk, dat dit dezelfde dame, of ook maar een familielid van haar zou zijn I Het is een naam, die ook nog al eens voorkomt Ze traden nu den hall binnen, waar mrs. Harding hen in makkelijke houding op een divan rustend, zat af te wachten. Zij was het niet eens met die dagelijksche bezoeken van Joyce aan den zieke maar, nu Steven eenmaal daar was, schoof ze, met het grootste gemak, alle verantwoordelijkheid van zich af. Het was haar zeker nog een schok, toen ze van het engagement hoorde, maar ook dien liet ze kalm over zich heen- democratisch brein niet vermag te begrij pen. Men leze overigens hieromtrent eens het zeer bezadigde hoofdartikel over de Vlissingsche Ziekenhuiskwestie in de „Mid- delburgsche Courant" van gisteren. 3o. Hoe is het gezegde van den heer Wesseling, dat er onlangs van deskundige zijde (naar ik meen in een Rapport van het college van Regenten over het Gast huis) is gezegd, dat er zelfs geen enkele reden is het St. Joseph-ziekenhuis boven het Gasthuis te stellen, hoe is deze uit spraak te rijnen met de critiek van den heer Hoogkamer op het Gasthuis en hoe kan deze 't met zijn in zijn speech geme moreerde geweten overeen brengen nog één patiënt in zoo'n onvoldoende omgeving te behandelen en waarom hielp hij dan de heeren Van Hal, Van Oorschot en Huson dapper mee om de financieel zwakke R. Kath. patiënten naar 't Gasthuis te drijven als 't daar zóó vol en zóó slecht ingericht is En waarom is dan aan de arme niet- Katholieke Vlissingers mede door zijn toe doen de vrijheid ontzegd om zich niet in een volgens den heer Hoogkamer zoo slecht Ziekenhuis, maar in een ander te doen behandelen, waar bovendien de ver- pleegprijs per dag, nl. 2.50, voor de ge meente nog 45 ets. goedkooper is volgens de opgaven van Burg. en Weth. dan in het Gasthuis. Of gebeurde dit soms om kunst matig plaatsgebrek te kweeken 4o. Volgens den heer Hoogkamer zal voor een nieuw Ziekenhuis slechts 3 cent per week en per hoofd der bevolking ge vraagd worden. Ik geef hem in overweging een volgend maal de raadsleden voor te rekenen dat de uitgaven eigenlijk nihil zullen bedragen, nl. 3/168 cent per uur of 3/10080 cent per minuut, welke kleine be dragen gerust verwaarloosd mogen wor den. 5o. Kan de heer Van Oorschot of de heer Huson ook meedeelen, hoeveel gehuwde paren in het Gasthuis door plaatsgebrek gescheiden moeten leven en mocht dit in een enkel geval, wat ik betwijfel, voorge komen zijn, waarom worden die mensehen dan door het armbestuur niet zoodanig be deeld dat ze in een bescheiden woning er gens in de stad rustig tesamen kunnen le ven. En waarom worden als er plaatsge brek is, proveniers uit andere gemeenten in het Gasthuis opgenomen en zieken van buiten op de ziekenafdeeling 6o. De heer Huson meende, dat de kos ten van verpleging van on- en minvermo genden niet voor f 14.000 maar voor 30.000 op de exploitatie-rekening moesten worden gebracht, d.w.z. dat meer dan tweemaal zooveel zal moeten worden betaald dan volgens het thans geldende tarief. Dat beteekent, dat de verpleegden in de derde klasse, dus in de eerste plaats de arbeiders en in de tweede plaats het armbestuur, dus de gemeente alweer (geld van de linkerzak in de rechter steken en dan denken er op vooruitgegaan te zijn) in het nieuwe Ziekenhuis meer dan twee maal zooveel zullen moeten betaleh als thans, wil tenminste de heer Huson aan zijn 30.000 komen. Voelen de arbeiders raadsleden hoe ze bij dep neus worden ge nomen, hoe, afgezien van de onafwendbare belastingverhooging, de zieke arbeider zelf grootendeels ervoor zal mogen betalen om enkele klasse-patiënten aan een gemeente ziekenhuis te helpen Met dank voor de plaatsing, CIJFERAAR. Een uittieksel van dit artikel kunnen onze lezers vinden in de rubriek „Stads- en Provincienieuws". Red. Mijnheer de Redacteur, Uw onderschrift onder het schrijven van den heer De Meij dmaagt mijn volledige goedkeuring weg. Waar zou het heen moe ten als alle raadsleden onder censuur wer den gesteld van hun respectievelijke kies verenigingen Dat een democratische par tij de vrijheid zoo aan banden legt kan er bij mij niet goed in. Als een lid van de S. D.A.P. blijk geeft van zelfstandigheid wordt hem het leven in de partij moeilijk gemaakt. Een onzer beste raadsleden, den heer De gaan. Het was, of niets haar nu meer deerde. „Me dunkt, het zou het beste zijn, dat u en Joyce morgen naar Cairo gingt", zei Steven, ^terwijl hij dien avond alles nog" eens mef zijn voeder overlegde. „Ik zal in Mena Huis om kamers voor u telegrafee- ren en dan kunt u daar met den auto heen gebracht worden. In Cairo zoudt u zeker liever niet alleen wezen in een hotel „Neen met Joyce alleen zou ik niet graag in een hotel zijn." „Mijn oppasser, Hawker, kan u begelei den en ik zal DagHsh telegrafeeren, dat hij u aan het station afhaalt. Dat is een aardi ge jongen en uitstekend gezelschap voor Joyce. Ik vrees, dat zij tot nog toe een slechten, saaien tijd heeft gehad." „Toch zag ze er aan boord van „the Helouan" heel goed uit. Maar ze is nu ook in een moeilijken toestand gekomen mr. Denston had moeten vertellen van zijn engagement! Toen de hofmeester kwam zeggen, dat hij geen van beide jongelui vinden kon, hoorde ik een van de passa giers zeggen „Ze zijn er van door en dit deed me hoogst onaangenaam aan „We zullen maar hopen, dat we geen van de passagiers weer tegenkomen èn als wij er zelf maar niet meer van praten, dan zal het gebabbel wel z'n natuurlijken dood sterven." Het zou hem benieuwen, of Joyce dat spoedige vertrek ook zoo licht zou opne men maar dit viel hem zeer mee Als Tony maar niet zoo geheel haar hartje in beslag nam, zou dit Malladew een verluchting we zen. Daglish was ook een alleraardigst jongmensch, goedhartig en populair. Moge lijk zou die haar het verblijf aan boord van „the Helouan" en later dat overnachten in Valetta, doen vergeten. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1