VLISSINGSCHE COURANT 1000 150 100 25 WOENSDAG 7 APRIL ~ÉerstelË18ad -c No. SI 64e Jaargang 1926 jigiii: liini fHl DE (ELDE b.fakM 1141. llissiip. Iilil. ID. PisUitaini 1S21I Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen UUU een ongeluk. UUU BINNENLAND Stads= en Provincienieuws VOLLE;M ELK-REEP ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- 5che verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. rjA|| guide, gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen De meerderjarigheid van Prinses Juliana. Naar nu en dan blijkt, heerscht in ver schillende kringen de meening, alsof Prin ses Juliana, bij het bereiken van den 18- jarigen leeftijd, meerderjarig zou worden. Met het 'oog hierop vestigt men onze aandacht op artikel 29 der Grondwet, vol gens welke bepaling wel de koning (of koningin) meerderjarig is als het 18e jaar vervuld is, doch de Prins van Oranje, of de dochter des Konings, die de vermoedelijke erfgename van de Kroon is, slechts in geval deze regent worden. Eerste Kamer. In de vergadering der Eerste Kamer van heden avond zal, na de benoeming van een commissie tot onderzoek van de geloofs brieven van de nieuw benoemde leden, de heeren jhr. mr. G. A. H. Michiels van Kes- senich en jhr. mr. B. C. de Savornin Loh- man, en de beëediging van die leden, de re geering mededeelingen doen in verband met het beëindigen van de kabinetscrisis. De voorzitter zal voorstellen, de besprekin gen over deze mededeelingen den volgen den dag aan te vangen en zoo noodig op Vrijdag voort te zetten. Vervolgens zal, na het trekken van de afdeelingen en de bijeenkomst der centrale afdeeling, mededëeling gedaan worden van haar besluit omtrent het afdeelingsonder- zoek van de staatsbegrooting. Congres Sociaal-Dem. Arbeiderspartij. In het te Rotterdam voortgezette congres der S.D.A.P. heeft de leider, de heer J. H. Albarda, een uitvoerige rede gehouden, waarin vooral de jongste Kabinetscrisis en haar oplossing onder de loupe genomen werd. Zooals te verwachten was, bestond er veel belangstelling voor de stellingen van den heer R. Sten huis inzake zijn opvatting omtrent een Arbeiderspartij. De heer Sten huis is van meening, dat in een tijdperk, waarin normale sociale vooruitgang door de kapitalistische heerschappij onmogelijk wordt gemaakt, de socialistische arbeiders beweging geroepen wordt tot agitaties en acties voor eischen, welke diep in het eco nomisch leven ingrijpen. In zulk een tijd perk, meent hij, kan de socialistische ar beidersbeweging zich niet bepalen tot het uitdrukken van haar wenschen in adressen en moties, noch de politieke partij tot de parlementaire ondersteuning van die wen schen. De vakbeweging en partij dienen in zulk een tijdperk één strijdorganisatie te vormen, die eenheid van beraadslaging en handelen mogelijk maakt en garandeert. Zoo'n concentratie in één politieke partij behoort een begin van uitvoering te vinden bij de moderne vakbeweging en de S.D.A.P. als de op het standpunt van den klassen strijd staande economische en politieke organisaties van het proletariaat. Deze gemeenschappelijke organisatie van de politieke en economische groepeeringen der arbeidersklasse, de partij van den ar beid, die de sterkst denkbare concentratie van proletarische machtsvorming is, schept voorwaarden voor strijdmethoden, die in deze periode door het arbeidersbelang ge boden worden. De arbeidersbeweging toch kan zich niet bepalen tot partieele stakingen, verkie zingsacties, propagandavergaderingen en het wachten op de uiterste noodzaak. De partij van den arbeid heeft, als con centratie van alle machtsfactoren der ar beidersbeweging, een strijd voor te berei den met alle ter beschikking staande parle mentaire en buiten-parlementaire strijd middelen. Het congres heeft het denkbeeld, om een commissie te benoemen, welke het vraag stuk van de stichting eener Arbeiderspartij zal onderzoeken, verworpen. De kwestie der benoeming van een commissie tot on derzoek van de verhouding tusschen N.V. V. en S.D.A.P. zal door de besturen daar van behandeld worden. Naar aanleiding van het feit, dat de heer Drees zijn toezegging om het voorzitter schap van de partij te aanvaarden heeft teruggenomen, werd als zoodanig de heer H. Polak benoemd. Bij monde van den heer Schaper huldigde het congres den afgetre den partij-voorzitter, den heer Vliegen. Paaschdrukte. De gemeentetram te Amsterdam ver voerde, met inbegrip van de abonné's, op den eersten Paaschdag, 341.000 passagiers (vorig jaar 331.000) op den tweeden Paaschdag 371.000 (v. j. 382.000). Zaterdag zijn twintig extra-treinen inge- j®gd, voornamelijk in de richting Haarlem. ten drang om naar Zandvoort te gaan was er nog niet. Wat de electrische tram naar Haarlem betreft, deze heeft^ op beide dagen met 22 extra-diensten gereden, elk van twee of drie wagens. Zondag- en Maandagochtend u ,r d, jn de Spuistraat van half negen tot nalf één voortdurend een filé van reizigers. De stadslijnen der Haagsche tram heb ben op Goeden Vrijdag, Zaterdag en de aaschdagen resp. vervoerd 136.000 bl 000; 163.000 en 207.000 passagiers. Het vorige jaar waren deze aantallen 118.000; 143.000; 156.000 en 217.00.0 Zooals men ziet was het vervoer aanmer kelijk grooter dan verleden jaar, behalve op den tweeden Paaschdag. Menigeen vond het weer niet goed genoeg voor Scheve- ningen en zocht elders zijn vermaak. De Rotterdamsche Electrische Tramweg maatschappij heeft op den eersten Paasch dag vervoerd 156.653 passagiers en op den tweeden Paaschdag 211.662. Op de Paaschdagen van het vorige jaar werden vervoerd resp. 152.087 en 230.788 passagiers. De gemeentelijke veren te Rotterdam hebben op den eersten Paaschdag vervoerd 32.155 betalende passagiers (het vorige jaar 32.473) en op tweeden Paaschdag 47.238 (het vorige jaar 47.540.) De verongelukte loodsschoener. De vorige week heeft een Urker visscher ten Oosten van Terschelling zijn net ver speeld. Dit geschiedde op een diepte van 70 voet en vermoedelijk was het net in een wrak vastgeraakt. Het is niet onmogelijk, dat hier de verongelukte Terschellinger loodsschoener zou liggen. Door het depar tement van marine is dan ook gisteren aan den duiker Jan van Drimmelen te IJmuiden opdracht gegeven ter plaatse een onder zoek in te stellen. Nader wordt gemeld dat de marine aan de reederij Doeksen op Terschelling opge dragen heeft materieel beschikbaar te stel len voor een onderzoek naar het wrak van den op 25 November 1925 verganen loods schoener van Terschelling. Gisterenochtend vertrokken van Terschelling de sleepbooten „Noordvaarder" en „Neptunus". Het on derzoek geschiedt onder leiding van een marineofficier ook de duiker J. van Drum- melen uit IJmuiden gaat mee. Tekort bij de Bossche politie. De heer P. van Dam, commissaris van politie te 's-Bosch, mag aan de vakschool van den Ned. R.-Kath. politiebond „St. Mi chael" geen les meer geven op order van het hoofdbestuur. Dit besluit houdt verband met de bekende kwestie van het kastekort. VLISSINGEN, 7 APRIL. De stoomvaart-maatschappij „Zeeland". In verband met den op 18 April in En geland intredenden zomertijd zal de dienst van de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" met ingang van genoemden datum gewij zigd worden. De boot zal van 18 April tot en met 14 Mei van hier vertrekken om 1.15, aankomst te Folkestone 7.20, vertrek Folkestone 8.en aankomst te Londen, Victoria-station, 9.40. De trein van Londen vertrekt des mor gens 1 uur, aankomst te Folkestone 12 uur, vertrek van de mailboot uit Folkestone om 12.05 en aankomst alhier om 4.50. Van 15 Mei af tot en met 2 October vertrekt de mailboot van hier 1.15, aan komst Folkestone 6.40, vertrek Folkestone 7.10 en aankomst Londen 8.50. Vertrek van Londen des morgens 10.40, aankomst Folkestone 12.20, vertrek mail boot uit Folkestone 12.25 en aankomst al hier 6.05. Herdenking van het 50-jarig bestaan van het Militair Tehuis. Gisterenavond had in de Groote Kerk alhier een wijdingssamenkomst plaats ter herdenking van het 50-jarig bestaan van het Christelijk Militair Tehuis voor Zee- en Landmacht „Generaal H. W, van Marle". De belangstelling hiervoor was buitenge woon, terwijl behalve de autoriteiten van land- en zeemacht mede aanwezig waren, de burgemeester onzer gemeente met de wethouders. De bijeenkomst werd geopend door ds. W. A. B. ten Kate, Ned. Herv. predikant, die verzocht te zingen Psalm 77 7 ,,'k Zal gedenken, hoe voor dezen Ons de Heer heeft gunst bewezen", en daarna las Psalm 103. Ds. Ten Kate sprak zijn blijdschap uit over de groote schare die het oude bede huis vulde, en heette allen hartelijk wel kom. Spreker deelde mede, dat met groote teleurstelling zal worden vernomen dat luit.-generaal Ph. W. Weber door onge steldheid verhinderd is hedenavond hier tegenwoordig te zijn en het woord te voe ren, en wenschte hem een spoedig herstel toe. Vervolgens wees spreker er op, dat 6 April voor Vlissingen wel een bijzondere dag is om te herdenken. Vandaag wappert ook de Oranjevlag van den'toren, niet voor ons Militair Tehuis, maar ter herinnering aan het feit, dat 6 April 1572 Vlissingen zich voor den Prins van Oranje verklaarde en het Spaansche juk afschudde. Spreker vermoedt dat er bij de oprichters van het Militair Tehuis nu 50 jaar geleden wel ver band bestond met dien datum. En nu vieren wij dan het 50-jarig be staan. Het past ons dit feit met de gemeen te dankbaar te herdenken, want voor dui zenden jonge levens is het Tehuis ten ze gen geweest. Al is de behoefte aan een Tehuis niet meer zóó groot als 50 jaar geleden toen er meer garnizoenen waren en de diensttijd langer was toch voorziet het nog in een behoefte. Spreker is verheugd dat we nog een Tehuis bezitten, met een vader en moe der, die met de jongens spreken over hun geestelijke behoeften en die zooveel moge lijk het ouderlijk huis willen vergoeden. Spreker kan het verstaan, dat Christen mannen zich 50 jaar geleden gedrongen gevoelden tot oprichting van Militaire Te huizen over te gaan, daar de toestanden in de kazernes eii op de vloot toen allertreu rigst waren. Nadat ds. Ten Kate den grooten zegen van het Christelijk huisgezin had geschetst beval spreker tenslotte het Militair Tehuis aan in de trouwe Vaderhoede Gods, waar na hij voorging in gebed. Hierna betrad ds. H. Janssen, leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst den kansel. Ds. Janssen zeide dat het zeker voor al len, doch vooral voor spreker, een groote teleurstelling is dat luit.-generaal Weber niet in ons midden kan zijn. Hij had met zoo groote vreugde en bereidwilligheid het verzoek van het bestuur aangenomen, doch door geestelijke overspanning was het hem onmogelijk. Spr. hoopte dat het hem ge geven moge zijn nog eens op een anderen keer hier te Vlissingen de belangen van de militairen te bespreken en wenscht hem een spoedig herstel toe. Spreker wees er vervolgens op dat 50 jaar een lange tijd is en er zijn mis schien slechts weinigen aanwezig, die de oprichting van ons Tehuis hebben meege maakt. Deze zullen dan ook zeker kunnen getuigen, dat er in dien tijd heel wat ver anderd is, en spreker kan zeggen dat deze verandering gelukkig was ten goede. Voorbij is de tijd, dat het officierskorps een afzonderlijke kaste vormde en de sol daat beschouwd werd als een paria der maatschappij. Voorbij is de tijd dat onze mannen van leger en vloot geheel aan zichzelf waren overgelaten, waardoor duizenden zedelijk ten onder gingen. Breedvoerig teekende spreker deze verwaarloozing der geestelijke nooden der militairen, waaraan helaas ook Christelijk Nederland in niet geringe mate schuldig stond. Pogingen tot verbetering stuitten steeds op tegenstand, niet alleen bij de militaire autoriteiten, doch ook bij de burgerij. Toch was er in.dsan tijd iets aan het ver anderen, en onder den invloed van het Reveil dat van zoo grooten zegen is geweest voor ons land gingen de gewe tens langzamerhand open voor de diep zondige toestanden bij leger en vloot. Het is de eere der mannen van het Reveil die den stoot gaven tot den strijd voor de zedelijke en geestelijke opheffing dergenen die leger en vloot dienden. Spreker bracht eerbiedige hulde aan die pioniers, die in zagen den grooten zegen welke kon uitgaan van het stichten van Tehuizen, met vaders en moeders, die werkelijk voor onze jon gens de plaats hunner ouders in de garni zoensplaatsen vervulden. Zij hebben de geestelijke nooden van onze jongens ten diepste gepeild, en zoo lang wij een leger en vloot hebben zullen er Militaire Tehuizen moeten zijn. De moeilijkheden in het begin, vooral ook op financieel gebied, waren vele de medewerking der militaire autoriteiten was uiterst gering, doch langzaam kwam de verandering. Men begon in te zien, dat van de Militaire Tehuizen een groote zede lijke kracht uitging en dat de Christen soldaten en -matrozen de beste landsver dedigers waren. De tegenwoordigheid de zen avond van de officieren van land- en zeemacht bewijst hoe geweldig deze ken tering is. Spreker weet zeker, dat bij de oprichting van ons Tehuis vóór 50 jaar van belangstelling der militaire autoriteiten geen sprake was. Het spreekt vanzelf, dat onze Tehuizen zich moeten aanpassen aan den tegenwoor- digen tijd, wat inrichting en comfort be treft. Voor voldoende ontspanning moet worden gezorgd, gezellige avonden moe ten worden gegeven en zoo nu en dan als dit mogelijk is opvoedkundige films. Een Tehuis zooals wij onder leiding van vader Meerman zoovele jaren gehad heb ben, zou nu niet meer passen. Wij mogen dankbaar zijn, dat wij nu in het centrum der stad ons goed ingericht „Van Marle- Tehuis" hebben. Spreker gevoelde behoefte dank te bren gen aan den oud-huisvader Meerman, voor al hetgeen hij gedurende haast 40 jaar voor de militairen had mogen zijn. Hij heeft duizenden jongens zien komen en gaan, en voor velen is hij tot een zegen mogen zijn. Het verheugt spr. ten zeerste dat de heer Meerman dezen dag in ons midden mag vertoeven. Tenslotte wenschte spreker het bestuur geluk met dezen dag en bidt hen bij den voortduur Gods zegen toe op den arbeid van het Tehuis. Ook de tegenwoordige va der en moeder wenscht hij opgewektheid toe om hun taak te vervullen. De tegen woordigheid der militaire autoriteiten is waarborg voor een zoo goed mogelijke samenwerking en spreker hoopt dat door deze samenwerking de geestelijke en stof felijke belangen van onze jongens bij zee- en landmacht steeds meer mogen bevor derd worden. Door ds. P. N. Kruyswijk, Geref. predi kant, werd een kort slotwoord gesproken, waarin spreker zeide te gelooven dat bij alle aanwezigen de zegen en ook de nood zakelijkheid van Chr. Militaire Tehuizen dezen avond opnieuw was komen vast te staan. Nadat nog gezongen was Gezang 96 „Hallelujah, eeuwig dank en eere", eindig de ds. Kruyswijk met dankzegging. Vóór het uiteengaan der samenkomst werd nog gezongen het „Wilhelmus van Nassauwe". Door de Chr. zangvereeniging „Looft den Heer werd tusschen de verschillende toe spraken een drietal zangnummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Gevaarlijk. Wederom schijnt het werpen van stuk ken glas of gebroken flesschen in het zand aan den boulevard (zeestrand) toe te ne men, nu zooveel kinderen ter plaatse spe len. Hoe gevaarlijk dit is bleek gisteren, toen 4 meisjes aan de voeten door het glas werden verwond. De medewerking der ouders in deze is zeer gewenscht, daar zij hun kinderen, wanneer deze met flesschen drank een dagje uitgaan, speciaal op het hart zullen moeten drukken, de flesschen niet weg te werpen, tenzij op plaatsen, daartoe aange wezen, of ongevaarlijk voor andere kin deren. Een mooi geschenk. Gisteren werd de hatmonie „Ons Genoe gen" alhier verrast doordat een ingezetene en liefhebber van muziek de vereeniging een verzilverde piston met toebehooren in étui aanbood. Dat deze gift zeer op prijs werd gesteld, mocht schenker dan ook door den dank van den voorzitter namens de vereeniging ver nemen. Kiosken op de mailbooten. In achterstaande advertentie maakt de heer B. Wijma bekend, dat hij op de mail booten kiosken heeft geopend, welke zijn geplaatst bij den ingang van de salons. De kiosken zijn van teakhout vervaardigd en •passen geheel bij de salonbetimmering. Men kan in de kiosken behalve binnen- en buitenlandsche couranten en lectuur ook verschillende artikelen voor d,e reis bekomen. Zuud-Bevelandsch Lief en Leed. -Bij den uitgever den heer G. W. den Boer te Middelburg, is verschenen „Zuud- Bevelandsch Lief en Leed" deur A. D. Poldermans. Het titelblad is versierd met den ouder- wetschen sjees, welke tegenwoordig maar weinig meer in gebruik is. De schrijver van deze schetsen, de heer A. D. Poldermans, hoofd der openbare school te 's-Gravenpolder, heeft in het on- vervalscht Zuud-Bevelandsch dialect een serie schetsjes samengevat, welke in het zuivere plattelands-diafect een blik wer pen op het Zuid-Bevelandsche leven. Men krijgt een indruk van het gemoedelijk leven op ons grootste Zeeuwsche eiland. Het blijkt uit deze schetsen dat de heer Polderman een scherpe opmerkingsgave heeft en zijn verteltrant is zeer boeiend. De verhalen in het zuivere dialect te lezen valt aanvankelijk niet mede, doch als men en kele bladzijden doorgekeken heeft, komt men spoedig op dreef. Het boekje bevat 9 verhaaltjes en wij twijfelen niet of schrijver en uitgever zul len, vooral op Zuid-Beveland, veel succes hebben met deze schetsen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Verbetering van het kerkgezang. Het bestuur der Nederlandsche Organis- ten-vereeniging heeft een schrijven gezon den aan de Algemeene Synodale Cotnmiss'e der Ned. Hervormde Gemeente in Neder land, teneinde te komen tot een verbete ring van het gemeente gezang. Vergezeld van een uitvoerige toelichting werden door adressant de volgende vier overwegingen aan de Synode ter hand ge steld Ten eerste De psalmen, gezangen en vervolgbundel in gebruik bij de openbare godsdienstoefening dier gemeente algeheel te laten drukken in ons hedendaagsch no tenschrift met G- (viool) sleutel. Ten tweede Een dergelijken druk te be handelen volgens een zelfde principe, d.i. de notatie der melodieën in noten van ge lijke, of ongelijke waarden. (Dus al of niet rhythmisch). Ten derde De luttele veranderingen in een en dezelfde melodie, zoodra deze meer dan eens wordt gebezigd voor een anderen tekst, te doen herstellen tot haar oorspron kelijke notaties. En eindelijk Te moeilijke en te verou derde melodiën te doen vervangen door wijzen, welke het oor makkelijker in zich kan opnemen. Inwendige zending in Zeeland. Maandag is te Goes de eerste provinciale conferentie voor Inwendige zending gehou den. Er waren ongeveer 200 deelnemers, uit alle oorden van Zeeland samengekomen. Na de opening door de heeren ds. Talma en ds. Roosemeyer sprak dr. Norel over Onze tijd en onze taak. Onze taak is niet afhankelijk van onzen tijd, maar de vorm van onze taak wordt bepaald door onzen tijd. We benaderen onzen tijd van den zuiver geestelijken kant. Vragen we dan aan de dichters? Een tijd, waarin verzen geboren worden als het ge bed van den harpspeler van A. Roland Holst, is nog niet verloren. Daar is in onzen tijd een godsdienstig streven van den mensch uit naar God, maar dat is, zoo zegt Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Bster^ian^Goed^DEBESIE (lngez. Mededeeling.) iemand, geen reformatie maar romantiek. Maar ook is ereen boek, dat spreekt van vermomde godsdiensten. Onze tijd is aan den eenen kant ontwricht en heeft aan den anderen kant behoefte aan het positieve. Spreker vergelijkt deze tijd met dien van 1848. Toen was het ook 'n wanhopige tijd Wichern heeft toen gezegd dat nog was te redden de kerk en de maatschappij. We spreken vaak van belijdenis van geloof, maar moeten we niet meer spreken van be lijdenis van liefde En dan niet liefde als uitvloeisel van iets anders, maar mét het geloof vormende de beide constitutioneele elementen. Daarna sprak mr. A. de Graaf over De gevaren voor het jonge meisje op het plat teland. Dit referaat is door inlichtingen over de toestanden in Zeeland geheel veranderd. De gevaren als samenreizen in autobussen naar fabrieken e.d. bestaan hier niet, maar de gedwongen huwelijken komen veel voor en waar ze niet voorkomen, is dit veelal het gevolg van de treurige omstandigheid dat men „wijzer" is geworden door de Nieuw-Malthusiaansche middelen. Daarom vraagt sprekerHoe komen hier onder christenen de huwelijken tot stand? Zijl het kinderen van de christelijke liefde tus schen man en vrouw of zijn het vruchten van zinnelijkheid en loszinnigheid Het eerste werk van de Inwendige zei- ding is het huwelijk te maken tot een wer kelijk christelijk huwelijk, want het grootste gevaar voor alle jonge meisjes is dat zij de liefde leeren kennen, die geen liefde is, en dus de liefde niet leeren kennen. Wanneer de zinnelijke liefde van het jonge meisje niet door het geloof in een geestelijk- lichamelijke liefde is herschapen, dan staat het jongemeisje op het platteland open voor de brutaliteiten van de manlijke harts tochten, en dan zullen de misstanden van nu gevolgd worden door de moderne ram pen, dancings e.d. Daarom waarschuw de ouders, en voer een onverbiddelijken strijd in alle kringen tegen de propaganda vai het Nieuw-Malthusianisme, dat de triumf is van het heidendom in het huwelijk en daar buiten. Zelfbeheersching is moeilijk, maar niet onmogelijk. De heer Petermeyer uit Middelburg meent dat er in de steden wel degelijk een trek is naar den Haag enz. Hij zie.t hier een groote taak voor de meisjes-vereenigingen, om de eenzame meisjes op te vangen. Dr. Steinz uit Goes noemt Goes 't spin- neweb, waar de jonge vliegen uit Z. Beve land heen gaan, met de moreele ellende die daaruit voortkomt. Als reclasseeringsspecia- liteit noemt hij Goes een groot gevaar, waar dans- en spilzucht percentsgewijze misschien wel grooter is dan in Amsterdam. Op het platteland komt meer goed terecht dan in de steden. We moeten iets geven in de plaats van het zedenbedervende van on ze tegenstanders, bv. rhythmische bewegin gen. Hij vraagtwaar begint het dansge- vaar Ds. de Visser uit Middelburg vraagtwat moet gedaan worden om onze jonge man nen te beveiligen tegen de meisjes Bij de middernachtzending komt hoe langer hoe meer deze overtuiging het groote gevaar komt van de vrouw. Ook merkt hij op be veilig uw dorp voor de kooplui, die clan destien Nieuw-Malthusiaansche middelen verkoopen. Ten slotte vraagt hij wat doet men tegen de Sanitas-winkels In Zeeland schuifelt de slang der onzedelijk heid. Mr. de Graaf beantwoordde de verschil lende sprekers. In de middagvergadering sprak de heer J. Nauta over Christendom en sociale ac tie. Spreker bepaalde zich voornamelijk tot den arbeidenden stand. Daarna hield de heer H. A. de Boer een rede over het jeugdwerk in Nederland. Hij gaf een overzicht van wat onder jeugdwerk wordt verstaan, wie bereikt kunnen wor den en wie inderaad bereikt worden, wie de kosten betalen en concludeert dat de toestand vri< chaotisch is, en dat het jeugd werk lijdt aan de groote fout van onvol doenden eerbied voor het gezin. De zaak-Geelkerken. De Raad der Geref. Kerk te Haarlem mermeer Oost-zijde, heeft verleden week aan den predikant dezer kerk, ds. W. E. van Duin, eenige vragen gesteld naar aan leiding van uitdrukkingen die ds. van Duin VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE TYPHUS, ROODVONK, DIPHTHERIE Wanneer in uw gezin typhus, diph- therie, dan wel roodvonk voorkomt, of, indien gij vreest, dat een der uwen aan besmettingsgevaar door een dezer ziek ten is blootgesteld, vraag dan aan het gemeentebestuur uwer woonplaats de door het Staatstoezicht op de Volksge zondheid kosteloos uitgegeven „Maatre gelen" ter bestrijding dezer ziekte.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1