DINSDAG 6 APRIL OUDEN VAN Daop» behoort een tijdp^ aren te zijn, niet e5 !a" I de nieren zijn vaal,"1 iet laatste. [."en van rheumatic lissen en blaaszwaki» ferzwakle nieren. Bi v^ laat gevaar voor ad™ [ebt, graveel, spit fe" heumatiek. De d'oö T nieren behooren verste,?, te worden bij het e 1 jstetdheid, opdat niet n m het bloed achterhi,' j het geheele lichaam vï I ral geen gelegenheid 0» f'lgen. Foster's Ru„ni:™1 uilen onschatbaar voor SR «««S [yss sn«« •rden, zij werken uitslnj. en blaas, met op de k ewanden. pakking in glazen flacons klom verkrijgbaar), waar. F Seen verlegen, buiten- itvangen. Pr.is 1.75 per (Ingez. Mededeeling). gsraad te verantwoorden en. Het O. M. vroegs jnisstraf tegen ieder, «tspraak doende, verow- maanden voorwaarde- taf. ENLEGER den marinestoomvaart- X. A. V"os, dienende aan Is. torpedoboot Z 4 te Irgeplaatst in de rol van ■hip Heemskerck aldaar. I den marinestoomvaart- IW. van Leeuwen Her- pmd is voor den dienst |11 Mei met het stoom- ierlanden daarheen ver ban Hr. Ms. opleiding Izen Schorpioen en Nau- Ite Garinchem, wordt op llemsoord voor dit doel prd-Brabant, welk schip op Gorinchem zal wor- Mo. SO' 64e Jaargang SÖ26 :ORT ETBAL. ldNederland. bom missie, na den wed- blassers te Haarlem bij- Iwedstrijd Duitschland- pril a.s. te Dusseldorf te elftal. Me uien l.F.C.) v. Kol (Ajax) Uinge v. Heel |uick) (Feijenoord) Tap Ruysch (A.D.O.) (D.F.C.) Sigmond (H.F.C.) het elftal vergezellen Ir metten (H.B.S.), jhr. 1 Smeets (H.B.S.). Ischland—Nederland te [n geheel nieuw terrein entourage is schitte- aan ruim 55.C00 toe- achter slechts 4000 zij zelf biedt alle moei- hieuw veld verbonden. |)p vele plaatsen nieuw Nederlanders kunnen [betreft, op een zwaren Zuiden. |asse A. 3 2 53—20 25 1.56 2 5 40—22 20 1.25 1 6 28—21 19 1.12 6 38—28 14 1.08 3 5 28—28 15 1.07 4 7 35—36 12 0.80 4 7 28—50 12 0.80 1 9 26—38 11 0.73 2 10 17—49 6 0.42 deze klasse door de lalwijk op Middelburg I degradatie aangewe- jweer won en Vlissin- I Dongen verspeelde is poten op de competi- reefd. Iischdag is vastgesteld Ihe BoysBreda, voor lbeteekenis meer, wel 1 een overwinning een jie bovenste gelederen Éigen. INSIDER. Igsche H.B.S.-c!ub. Issingsche H B.S.-club ■ten, op Woensdag 7 lil a.s. voor het eerst 1 bestaan een tweetal leeren, waaraan door 13.S.-ers van verschd- B.S.-cIubs, o.a. Mid- en Oostburg wordt len hoofdzakelijk be- korfbalwedstrijden oo ludekerkschen weg en liplaats van het Arse- Izijn een viertal me re diploma's beschik ken besloten met een pp de uitreiking der Ben. VLISS1NGSCHE COURANT binnenland Een nieuwe aanval in Atjeh. I U Indische persbureau Aneta meldt uit I Padia Een nieuwe klewangaanval |K de patrouille onder den kapitein der ïn- TZ-J i paris had plaats nabij kampong F. ftnven-Kandang, in het landschap fep onderafdeeling Tapatoean (West- van Atjeh). Gesneuveld zijn kapitein Vijf marechaussees één ziekenver- 5 i/liiMnfrorKoinprc lifriTCrp. ;t van Atjeh) WeeBsterVen ^"dwangarbeiders, lichtge- Fnd werden zes marechaussees. De vij- h had negentien dooden. Er zijn geen Kbftien verloren geraakt. Het stoffelijk 1 Shot van kapitein Paris is te Tapa- lloean begraven. A Congres der Soc. Dem. Arbeiders Partij "pp sociaal-democratische arbeiderspartij L.m Zaterdag en de beide Paaschdagen EL jaarlijksche congres m het gebouw Kr Kunsten en Wetenschappen te Rot- np111'voorzitter, de heer W. H. Vliegen, ,eeft het congres geopend met een toe- waak waarin hij zeide, dat de S.D.A.P. Lal'was bijeengekomen om de middelen vergrooten en de wegen te verbreeden, armee en waarlangs de sociaal-democra tie in dit land haar machtspositie kan ver- •n om haar voorwaartschen marsch. -oo mogelijk in versnelden pas, voort te Spreker wierp een blik op den interna- ionalen toestand, waarbij hij wees op het .it dat te Genève een overeenstemming ileen is afgestuit op de weigering van én land, van Brazilië. Dit maakt het on waarschijnlijk, dat deze mislukking duur zaam zou kunnen zijn. De weg naar den wereldvrede, ging spre- (€r voort, loopt over steile rotsen en over ijepe afgronden, die het kapitalisme tus schen de volken heeft opgeworpen en uit graven en waarvan de overschrijding ge- ')0t en volharding en vertrouwen in de ont- -ikkeling der geesten eischt. Sprekende over het fascisme in Italië, -eide de heer Vliegen De misdadige lau- eren van een Mussolini scnijnen door „immigen benijd te worden. In Frankrijk »n België zijn er ernstige teekenen. In Ne- ierland schreeuwt het nog maar met een tiepstemmetje. In België beeft de arbel- lersbeweging reeds een arbeiderswacht in- -esteld om eventueele zwarthemden, die 'itrechting van de arbeidersklasse mochten lien invoeren, van antwoord te dienen in ;zeifde taal als zij spreken. Ten aanzien van de S.D.A.P. in verband iet de arbeidersbeweging in haar geheel, looft hij te mogen zeggen, dat de partij i haar bondgenoot, het N.V.V. met elkaar eenige gave gezonde arbeidersbeweging ons Tand vormen. De neutrale vakbewe- ing, die korten tijd beteekenis scheen te [uilen krijgen, is weer uiteengevallen. De jhristelijke vakbeweging, Protestantsche joowel als katholieke, moge in godsdien- ig opzicht een krachtig geloof hebben, ge- oj in haar taak als arbeidersorganisaties, [eloof er in dat ze in den kring harer ge- lofsgenooten slagen zal om tot een soli- irisme te komen, dat voor de arbeiders n betere toekomst beteekent, van dat ge- )of is weinig of niets meer over. En wat te zeggen van wat men de re- [olutionaire arbeidersbeweging noemt het N.A.S. of van het R.S.V. Ze dee- ;n in al de geneugten van het communis- feche partijleven, en wat we daarvan zooal liooren krijgen, is niet van een aard, dat moeite hebt 'om er vandaan te blijven, let communisme verkeert internationaal '"n m toestand van ontbinding. Alleen onze partij en onze vakbeweging - zeide spreker staan stoer en sterk in it volle, massale leven, als de eenige we- mlijke macht, om wie al wat onder het ipitalisme lijdt en zucht, zich kan scharen men het kapitalisme niet alleen verfoei en vervloeken, maar ook met de daad 'strijden wil. Tot voorloopig voorzitter van de S.D.A. werd benoemd de heer H. Polak. hLAND ICHE KAMER. 1 is geëindigd met de Ji van de regeering J dit geschiedde heel lommunistische aig^ Beambtenpersor.eeL I De vereeniging van beambten bij rijks- istellingen in Nederland was Zaterdag 1.1. Amsterdam in jaarvergadering bijeen. |tr werd een overzicht gegeven van dat- Ine wat het bestuur het vorig jaar had Beproefd tot verbetering der positie van het fambtenpersoneel. BNadat nog door den lieer H. P. Bach, lid F het dagelijksch bestuur der Centrale l«n vereenigingen van personeel in rijks- Pnst, een bespreking was gehouden, werd Por de vergadering een motie met alge- leene stemmen aangenomen, waarin het pstmir opgedragen wordt tot verkrijging Iten eerste dat genoemd personeel l i®, ^'"ggebracht als jaarlooner in het 1 ^'S'ngsbesluit rijks-ambtenaren ten ■om reen ^etere salarieering, overeen- leh Lhet advJes aan de regeering uit- I. ractlt door de bijzondere commissie KL ^eorgaaiseerd overleg in Ambtenaars- ken va" 28 October 1925. De malversaties te Bergen op Zoom. Iaar Maandagmorgen" verneemt is ïl ^?or weJ^en wethouder H. P. lanfron inzake de tegen zijn beleid let Hd i.en mot'e va" den gemeenteraad, lopn gevoerde beleid wenschte te lesteld Z°eken' thans definitief samen- lel?" e?reraad hebben zitting genomen Red <Je.n mr- Von Fisenne, lid van fc van Zuid-Holland, mr. De Wil- Is-Grawail1 van financiën der gemeente L "hage en Staatsraad mr. De Vries. I^js=en Provincietiieuws VLISSINGEN, 6 APRIL. manifest tegen het De mooie Paschen. r-rdarSe!ltuur we,ke wii VriidaS e" 1% detp n^.Vben% gehad was een record Bell$ in pp" van het Jaar. Wij lazen n der bladen dat wij 55 jaar moe ten teruggaan voor een dergelijke zomer- sche temperatuur in de eerste dagen van April. Hoewel de beide Paaschdagen de lucht eenigszins betrokken was, was het toch buitengewoon mooi weer, waarvan door duizenden met volle teugen is geno ten. Op het strand was het reeds merkbaar dat wij zulk mooi voorjaarsweer hadden, het was daar reeds recht gezellig. De talrijke vreemdelingen die hier ge durende de Paaschdagen hebben vertoefd, hebben ook volop kunnen genieten en zeer velen hebben per touring-car een tocht door ons mooie eiland gemaakt. Allen wa ren vol lof over het mooie landschap met het jonge frissche groen. Gisteren was het bijzonder druk. Per trein, tram, auto en fiets waren vele hon derden hierheen gekomen. Zij zochten ver- poozing aan strand, duinen en boulevards, waar den heelen dag een drukte heerschte, die meer aan Pinksteren dan aan Paschen deed denken. Het verlangen gaat na deze mooie Paaschdagen, nu algemeen uit naar regen, want de .maand Maart had reeds een minimum regenval en na de langdurige droogte wordt hard naar den milden voor jaarsregen verlangd. Op het platteland komt hier en daar reeds gebrek aan water. Grand Hotel Britannia. Zich spiegelende aan het groote herle- vingsproces, wat zich in dit jaargetijde be zig is in geheel de natuur te voltrekken, ontsloten zich Zaterdagavond de poorten van Britannia, als wilden j>ok zij der menschheid verkondigen, dat wederom een nieuw tijdperk is aangebroken. De voort varende directie van deze alleszins comfor tabele, in alle opzichten aan alle eischen des tijds voldoende inrichting zal in de ko mende periode haar vele gasten en bezoe kers veel weten te offreeren, waarvoor de openingsavond als bewijs moge gelden. Het welbekende a capella-koor van den heer Houtekamer had de eer de rij van de attracties te mogen openen. Om twee rede nen juichen we deze keuze toe, eensdeels wijl het gezelschap een zeer goede reputa tie geniet en kunst brengt, anderdeels om dat de koorleden optreden in de Zuid-Be- velandsche kleeding4 welke dracht de zoo bekoorlijke en typische stoffeering van onze vruchtbare Zeeuwsche landouwen vormt en voor buitenlanders nog steeds zij het voor betrokkenen ook soms onaan genaam een zeer groot aantrekkings- punt en object van bewondering is. Waar reeds een groot aantal gasten in het hotel vertoeft, had de plaatsvervangende leider, de heer Kousemaker (de heer Houtekamer verblijft in het buitenland) bij de samen stelling van het repertoire ongetwijfeld met dezen factor rekening gehouden, daar de stof niet uitsluitend uit zangnummers be stond. Zoo voerde hij met zijn getrouwen de „Provinciale rei" van den ontslapen com ponist Jan Morks uit, benevens een echten boerendans, getiteld „Op z'n Engelsch", waarvan de bewegingen ons meer bevielen dan de origineele doch eentonige begelei ding. Ook het zangspelletje „Bij de boeren" gaf een goeden kijk op wat boeren en boe rinnen doen, evenzoo het voordrachtje „Klaos en z'n Ammonika" in gewestelijke taal ten beste gegeven door den heer Kou semaker. Een aardig aspect gaf voorts het dansen van de quadrille a la cour* „Les Lanciers" door een viertal paren, juist doordat de verschillende figuren La Dor set, Les Lignes, Les Moulinets, Les Visites en Les Lanciers ruimschoots gelegen heid geven om het schilderachtige en pit toreske van de kleederdracht in het licht te stellen. Het zuiver vocale en vocaal zuivere deel van het programma kon evenzoo onze volle goedkeuring wegdragen. „Hollandsch lied je" van Jager en „De boogerd bloeit", doch ook „Zaterdagavond in Zuid-Beveland" werden op eminente wijze ten gehoore gebracht. Hoogelijkst konden wij het koor waardeeren in „Het kersenwachtertje" aardig zijn die liederen in Zeeuwsch dialectonze Zeeuwsche taele leent zich hiervoor toch ook bijzonder goed. Het overbekende, doch steeds hoogst dankbare „Angelus" genoot een sublieme vertolking. Alle nummers "verworven een spontaan applaus en dat was verdiend. Dat geen spelwijzers aanwezig waren, zal door velen als een gemis zijn gevoeld. Ook den musici van den onvermoeiden Jazz, die zich steeds in de pauzen lieten hooren en de talrijke belangstellenden, ook uit de omliggende plaatsen (getuige de ve len, die met de tram huiswaarts togen en de file van auto's) verlokten, zich steeds meer aan de genoegens van den dans over te geven, komt een woord van lof toe. Het seizoen is alzoo in Britannia op prij zenswaardige wijze ingeluid, 't Is een recht genoeglijke avond geweest. Dat de ijverige directie hierin de stimulans moge vinden meerdere soortgelijke avonden te organi- seeren, opdat de goede naam van de in richting gevestigd blijve, wat ongetwijfeld mede aan de belangen van onze badplaats ten goede zal komen. Vereeniging „Zeevaartschool". Aan het verslag van de „De Ruyter- school" alhier over het jaar 1925, is het vol gende ontleend De heeren G. Vriend en P. A, Jens wer den tot vast Ieeraar respectievelijk in wis er) zeevaartkunde en verbandleer aange- steld.Laatstgenoemden Ieeraar werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend tegen 31 December 'onder dankzegging, voor zijn succesvol werken. De heer N. van Dolder werd tot tijdelijk Ieeraar in Radio-telegrafie benoemd. De administratieve ambtenares ten dien ste van den directeur werd op burgerrech telijken grondslag tot weder opzegging her benoemd. Door den heer K. Jasperse werd tegen 1 Februari 1926 ontslag aangevraagd, we gens het*bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd. De tweejarige cursus telde in den aan vang van het jaar 15 leerlingen in de laag ste en 5 in de hoogste klasse. Het rijkseindexamen werd in Juni en Juli gehouden ten overstaan van gedelegeerden van de centrale commissie. Aan allen kon een einddiploma B worden uitgereikt. Van de 15 leerlingen der laagste klasse konden, na afgelegd overgangsexamen, 10 worden bevorderd tot de hoogste klasse. Niet bevorderd zijn 5 leerlingen 4 volgen de lessen opnieuw in de laagste klasse de andere heeft de school verlaten. Na gehouden toelatingsexamen begon de cursus in September met 13 leerlingen in di laagste en 10 in de hoogste klasse. De leerlingen van het tweede cursusjaar maakten onder geleide van een Ieeraar met een der mailbooten van de maatschappij „Zeeland" alhier, een reisje naar Rotter dam, om het dokken van dat schip en eenige herstellingen in oogenschouw te ne men. Tevens werden bezichtigd het Tech nisch Scheepvaartkundig Museum te Rot terdam en de Vereenigde Touwfabrieken te Maassluis. Controle op de leerlingen buiten de schooluren en op de kosthuizen wordt uit geoefend door eenige leeraren. Bij den aanvang van het jaar waren voor den cursus Koninklijke Paketvaart-maat- schappij 22 leerlingen op de school aan wezig. Gedurende het jaar werden nog 26 leer lingen toegezonden. 18 leerlingen deden met goed gevolg examen, terwijl 8 leerlin gen wegens ongeschiktheid werden ont slagen, zoodat aan het einde van het jaar r.og 22 leerlingen aan de lessen deelnamen. In Juni en Juli werd voor het eerst van de leerlingen van het tweede cursusjaar van de Java-China-Japanlijn het eindexamen af genomen, dat bijgewoond werd door eenige leden van de rijkscommissie tot examinee- ren van machinisten. De uitslag was van dien aard, dat aan alle 14 deelnemers een einddiploma kon worden uitgereikt. Voor de leerlingen van het eerste cursus jaar werd eveneens in Juni en Juli het over gangsexamen gehouden. Van de 22 deel nemers werden 18 bevorderd tot het twee de cursusjaar. De niet bevorderde leerlin gen werden, wegens ongeschiktheid, van de opleiding ontslagen. In September werden voor den nieuwen cursus 21 leerlingen toegelaten. Aan het einde van het jaar werden de lessen door 21 leerlingen in het eerste- en door 18 leerlingen in het tweede cursus jaar gevolgd. Het aantal leerlingen, dat aan de radio cursussen deeTnam bedroeg 24. Gedurende het jaar slaagden voorradiotelegrafist certificaat le klasse 4 leerlingen, voor ra diotelegrafist certificaat 2e klasse 1 leerling en voor het lusterdiploma 4 leerlingen. Het aantal leerlingen, dat 'aan het einde van het jaar nog aanwezig was bedroeg 10. De cursus voor scheepmakers, op ver zoek en op kosten van de Kon. maatsch. „de Schelde" gegeven, werd voortgezet. Cursussen voor ambtenaren van diezelfde maatschappij werden gehouden van Januari tot Mei en in November weder voortgezet. De school werd bezocht door 297 leerlin gen in het geheel. Het grootste getal leer lingen, dat tegelijkertijd de school bezocht was 174. Het aantal Belgische leerlingen, dat dit jaar de school bezocht, bedroeg 4. Door geen der leerlingen werd verzocht de lessen kosteloos of tegen verminderd schoolgeld bij te wonen. Van de 67 stuurlieden en adspirant-stuur- lieden, die de school bezochten, waren 1 eerste stuurman, 14 tweede stuurlieden, 7 derde en vierde stuurlieden, 24 stuurmans leerlingen, 19 matrozen en 2 lichtmatrozen. Van de 178 machinisten en adspirant- machinisten, die de school bezochten, had den 4 diploma B, 33 diploma A, 17 diploma van voorloopig-machinist en 124 geen di ploma. Aan de examens voor de rijkscommissie tot examineeren van stuurlieden en machi nisten namen deel 9 eerste stuurlieden groote stoomvaart, waarvan 6 geslaagd 5 tweede stuurlieden groote stoomvaart, waarvan 2 geslaagd 24 derde stuurlieden groots stoomvaart, waarvan 13 geslaagd 1 machinisten-diploma C (practisch gedeelte), niet geslaagd 2 machinisten-diploma C (theoretisch gedeelte),waarvan 2 geslaagd 15 machinisten-diploma B, waarvan 10 ge slaagd 13 machinisten-diploma A, waar van 9 geslaagd 23 voorloopig machinis ten-diploma, waarvan 21 geslaagd. Zonder examen te doen verlieten de school van den stuurliedencursus 9 leer lingen, te weten 2 wegens verandering van woonplaats, 1 wegens verandering van werkkring, 1 wegens het vervullen van mi litaire plichten, 2 wegens andere redenen, 3 zonder opgaaf van redenen van den machinistencursus 7 leerlingen, te weten 1 wegens verandering van woonplaats, 3 omdat zij nog geen toestemming kregen om examen te doen, 3 zonder opgaaf van redenen. Aan het einde des jaars bleven hunne studiën vervolgen 29 leerlingen in de stuurlieden-afdeelingen, 94 in de machinis- ten-afdeelïngen, 22 in den tweejarigen cur sus en 10 in de radiocursussen. Tramweg Vlissmgen-Middelburg. Namens de afdeeling Vlissingen van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel wordt ons opname van het vol gende verzocht In het laatstgehouden onderhoud van ons bestuur en een afgevaardigde van het rij dend personeel met den directeur van bo vengenoemde maatschappij over de dienst en rusttijden van het rijdend personeel, kwam men tot geen oplossing van genoemd vraagstuk, maar zegde de directeur toe met den zomerdienst een regeling te zullen treffen, waarbij getracht zou worden het rijdend personeel te bevredigen. Na afloop van deze bespreking vroeg een der commissieleden, of de directeur be voegd en genegen was, mede te deelen hoe er ten opzichte van den gewezen nacht wacht Marinussen gehandeld zal worden, nu hij, gezien zijn langdurige ziekte, niet meer terug kan komen bij de maatschappij. De directeur vroeg wat wij voor Marinus sen gedaan hadden, waarop geantwoord werd, dat door bemiddeling van ons hoofd bestuur (fonds hulp in nood) tijdelijke bij stand was verstrekt, waarop genoemde di recteur antwoordde, dat Marinussen nog steeds 50 van zijn loon genoot en de rest wel in orde zou komen en mogelijk bij 't nieuwe R.D.V., wat hoogstwaarschijnlijk met 1 April zou worden ingevoerd, wel nieuwe gezichtspunten daaromtrent naar voren zouden komen. De commissie had liever gezien, dat de directeur, Marinussen persoonlijk zou gaan meedeelen, gezien zijn hoogen leeftijd, ge rust gesteld kon worden en daardoor mo gelijk zijn leven aanmerkelijk gerekt zou worden als hij vernam, dat hij zonder zorg zijn ouden dag kon uitleven en het voor den directeur een voldoening moest zijn. als hij zulks tot stand kon brengen. De directeur antwoordde hierop, dat hij doen zou wat hij in dezen kon doen. Eenige dagen geleden heeft de directeur Marinussen een bezoek gebracht en hem de blijde boodschap medegedeeld, dat hij ingaande 1 April gepensionneerd wordt met 70 van zijn volle loon. Voorwaar een buitengewoon mooi be sluit van den directeur, als men oedenfct dat Marinussen nimmer een cent heeft ge stort, omdat er bij deze maatschappij nog geen pensioenfonds bestaat. Het zal vol doening geven aan de maatschappij en de organisatie. Wij zullen hopen, dat met het in werkingtreken van het nieuwe R.D.V. voor de overige trammannen een pensioen fonds zal worden gesticht, waardoor zij hun ouden dag eveneens met gerustheid tege moet kunnen gaan. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Nieuwstraat alhier werden in de maand Maart 854 in- lagengedaan tot een bedrag van 62.052,86 en 317 terugbetalingen tot een bedrag van 41.003,63. Er werden in die maand 37 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 5064 en hun te goed tot 1.358.950.90. Ter lediging wer den aangeboden 33 spaarbusjes, inhouden de 295.17 en met 5157 spaarzegels werd bespaard 256.87, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijgeschreven. Nederlandsch Jongelingsverbond. Op tweeden Paaschdag werd hier ter stede door de Provinciale afdeeling Zeeland van het Nederlandsch Jongelings Verbond de 21ste Provinciale Bondsdag gehouden. Des morgens te 10 uur had in de Groote Kerk een wijdingsdienst plaats, welke werd geleid door ds. Postma van Biggekerke. De huishoudelijke vergadering werd des middags te 2 uur gehouden in het gymnas tieklokaal van de Christ, school in de Wa- genaarstraat, waar als voorzitter optrad ds. J. Homburg te Goes. De avondvergadering, die eveneens in het gymnastieklokaal werd gehouden, had een zeer gezellig verloop en werd opgeluis terd door muziek en zang. Causerie's wer den gehouden door den heer C. Doorschodt, algemeen secretaris van het Ned. Jonge lingsverbond en den heer G. A. Teunis, hoofd der Christ. U.L.O.-school alhier. Het slotwoord werd gesproken door ds. W. A. B. ten Kate, eere-voorzitter der af deeling Vlissingen. Luxor-theater. Een vorstelijke doornenkroon. De film welke thans als eerste hoofdnum mer fungeert zal het ook wel bij de bios coopbezoekers doen, daar het doorsnee-pu bliek een zwak heeft voor hofdrama's. In dezen koningsroman, vol machinaties en intriges, worden de hoofdrollen vervuld door de lieftallige Alice Terry (Koningin Fredencka) en Lewis Stone (Koning Chris- tiaan II van Ulyrië), namen, die een nadere kwalificatie van hun spel overbodig maken. Alhambra-theater. Gedurende de Paaschdagen was het be zoek aan het Alhambra-theater bijzonder druk, zoodat zelfs velen moesten worden teruggezonden. Ten einde de teleurgestel- den alsnog in de gelegenheid te stellen het buitengewoon programma te bezichtigen, zullen de beide hoofdnummers „Het ijzeren paard" en „Hoe ik mijn kind gedood heb" in één voorstelling op het doek worden gebracht. Tentoonstelling van pluimvee, konijnen en duiven. Met de Kerstdagen zal hier ter stede weer een tentoonstelling worden gehouden van konijnen, pluimvee enz. In onze Tijdinghal. Twee momentopnamen van de gisteren gehouden paardenrennen op Houtrust te 's- Gravenhage van de feestelijke opening van het R. Kath. Gildehuis te Roosendaal (N.-Br.) op tweeden Paaschdag van de afgevaardigden ter gelegenheid van het gisteren te Rotterdam gehouden Congres van Sociaal-Democratische Vrouwenclubs spelmomenten van den hockey-wedstrijd te Haarlem tusschen Engelsche en Nederland- sche elftallen van de in aanbouw zijnde nieuwe R. Kath. kerk in de Indische buurt te Amsterdam. Diefstal. Een autobestuurder deed aangifte van diefstal van zijn autoklokje uit zijn auto, die geruimen tijd op den boulevard Bankert onbeheerd in de duisternis had gestaan. Vechtpartijen. In de Nieuwstraat ontstond handgemeen tusschen een visscher en een vrouw. De oorzaak hiervan was een kinderruzie. De politie beslechtte een vechtpartij op een sleepboot in de Buitenhaven, alwaar schepelingen twist hadden. De oorzaak was dronkemanstwist. Een inspecteur van politie maakte een einde aan een vechtpartij tusschen twee gebroeders in het Bellamypark. Ook hier was de oorzaak dronkemanstwist. Een inwoner uit Middelburg, die te diep in het glaasje had gekeken en in verband hiermede met andere cafébezoekers twist had gekregen, ontving een klap op zijn neus, welke hierop „bloedend reageerde". Ten slotte verleende de politie haar tus- schenkomst in een woning alhier, waar de man, onder invloed van alcohol, zijn vrouw en kinderen bedreigde. Verkeersovertredingen. De politie verbaliseerde tijdens de Paasch dagen eenige autobestuurders terzake van het berijden, zonder noodzaak, van de lin kerzijde van den weg. Een landbouwer reed met zijn disselwa gen bij het keeren in de Vrouwestraat door een ruit eener woning, waardoor aanmer kelijke schade ontstond. In de Walstraat werd een 85-jarige man, die plotseling van het trottoir liep en de straat wilde oversteken, door eep wielrijd- ster aangereden. Het ongeval liep geluk kig nogal goed af, daar geen noemens waardig letsel werd veroorzaakt. Baldadigheid. De eigenaar van in aanbouw zijnde hui zen aan de Scheldestraat deed bij de politie aangifte dat vermoedelijk jongens het bouwwerk waren binnengedrongen en met gele verf op de vloeren hadden geschil derd en deze ook hadden bemorst. Op den boulevard De Ruyter werd door een jongen een groote ruit met een steen ingeworpen. Een onderzoek wordt inge steld, teneinde zoo mogelijk den benadeel de schadeloosstelling te bezorgen. Stowaways. Van het Nederlandsche stoomschip „Kambangan", dat hier van Antwerpen passeerde, werden hier een tweetal stow aways aan wal gebracht, die, door de poli tie aangehouden, Nederlander bleken te zijn, waarna hun nachtverblijf werd ver leend, waarna zij den volgenden morgen werden heengezonden. Izaak Boasson en Zonens Bank. In de Zaterdag te Middelburg gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Izaak Boasson en Zonen's Bank, wer den de balans en winst- en verliesrekening vastgesteld. De bruto-winst over 1925 be draagt 86.676 66.148), waartoe de provisierekening bijdraagt met 37.943' 22.758), de interest-rekening met 48.142 (ƒ.42.546) en het saldo 1924 met 589. Na aftrek van onkosten enz. resteert er 54.989. Hiervan wordt 3000 1800) aan het reservefonds toegewezen, dat aldus stijgt tot 40.000 en verder een dividend uitgekeerd van 7'/2 (v. j- 6 Muziekconcours te Middelburg. Voor het concours van den Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Zeeland, te houden te Middelburg op 24 Mei, tweeden Pinksterdag, hebben zich 21 gezelschappen aangemeld. V erkeersverbetering. Onder de wegen, die vooral in de zomer maanden al meer en meer met auto's be reden wordt, behoort ook de Noordweg, die Domburg met Middelburg verbindt. De ze weg, zooals trouwens vele, past in ver schillend opzicht niet voor het druk ver keer. Behalve dat hij op vele plaatsen vrij smal is, komen er ook verschillende zeer moeilijke en daardoor gevaarlijke bochten in voor. Twee der ergste, gevaarlijkste bochten, geheele rechthoeken, zullen thans met het komende seizoen verdwenen zijn Deze bochten, die men, komende van Mid delburg, even voor het dorp Serooskerke moet passeeren, zullen worden afgesneden door een nieuw weggedeelte, dat thans reeds voor bijna de helft is beklinkerd en dus voor de groote drukte begint, wel in gebruik zal zijn genomen. De veiligheid ter plaatse zal er zeer door bevorderd wor den. De brand in de electrische centrale te Domburg. Dank zij de medewerking van verschil lende personen heeft Domburg maar één avond zonder electrisch licht gezeten als gevolg van den brand in de electrische centrale. Het is namelijk aan de electrici- teitsbedrijven Vlissingen en Middelburg mogen gelukken een der beide dynamo's door tot diep in den nacht er aan te werken, voor zoover in orde te brengen, dat een uit de omgeving van Domburg naar de centrale overgebracht Fordson Tractor in staat was de dynamo in werking te bren gen. Zaterdagavond kon hierdoor stroom worden geleverd1 en de aangeslotenen zijn zeer blijde over deze vlugge totstandko ming der noodinstallatie. Intusschen zal ook met kracht moeten worden voortge- werkt aan het herbouwen van een centrale met het oog op het komende zomerseizoen en het dan te verwachten groot aantal gas ten in'hotels en pensions. Er is aanvankelijk gemeld, dat verzekering de schade dekt, maar dit is toch slechts ten deele waar, zoo was het nieuw aangebouwde steenen deel door den bouwer nog niet aan de gemeente opgeleverd en had hij dit niet verzekerd. In hoeverre, de gemeente zelf er uit zal ko men, moet nog nader onder het oog wor den gezien. Zeeuwsche Bond van Jongelings- vereenigingen. Te Goes werd de Bondsdag gehouden van den Zeeuwschen Bond van Jongelings-

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1