JAMAVE Miss Blanche s Miirtiitiul MAANDAG 39 MAART EWATTA^ I^o. 74 64e Jaargang 1926 'OERINQ I^Gr REES UIERMANB urQsche Maatschappij W Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON „Liefhebben zult gij mij Stads= en Provincienieuws VOLLE-MELK-REEP EL van dt KSSTEWI" s n.m 7.30 Emmastraat in vitr bedrijven door MS Jr. ang 50 ct. p. persoon iir cn de Leden iAMENZIJN ur geen toegang meer. ring, des middags van rrecjes 3 uur. bate van het Comité de Drentsche Venen. ;n Kinderhoeden. ren. en Wiidieer. Kraagjes voor leis. voor s rg ©ede ren. Hemden 82-109 Pantalons 111 Nachthemden 164 Combinations 169 246 vanaf 225 n vanaf 55 aorten Luiermand en zeer voordeelig. ig uitzet voor de ïand 13.75 Slaappakjes 3 156-169 182 195 is en Meisjes sma's 288-299 318 is Schillerhemdjes ir vanaf 230 L-kleurd vanaf 164 Hear en Verhnnr, Koop en Verloor tiedinjlen en Dtensu&avrageu, oor vooruitbetaling, van 1-5 rngelr elke regel meer 15 cenl - agd [FFEURSBED1ENDE COIFFEUSE. n onder letter M., me! I ran verlangd salaris, Bu-1 e Faam", Middelburg. bovenwoning ivragen bij L. F. DERT. I ndijk 31. HEERENHUIS gevraagd, liefst om-J Villapark. en letters J. F., bureü»| Courant". ond gevraagd een i in de Huishouding. tpaar zonder kinderen jd boven de 18 jaar. Bureau „Vliss. Couran^ ren - Middelb.-Rottertla® ischengelegen plaatse" IER VAfT PASSA0tïfH' JEDEREN EN yBE 1, i. n. t« 8 1, Ml. 1.1I Maart ig 29 g 30 /lisslngen wordt wfflj I rrdag mor»ens t« I tdetburg gevaren. ïformatiën te eokoffl»4 j,, lam: N.V. Tranop v. h. Erven G. vuv ïurg: B. EEN™®?' W'Jébnt'r VLISSINGSCHE COURANT sjrtg- Wie iederen avond op de hoogte wil blijven van hetgeen er op de wereld voorvalt, leest een dagblad. Voor Vlissingen en Omstreken voor- zjel de „Vlissingsche Courant" in de behoeften van hen, die deze eischen bevredigd willen zien. Alle avonden, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, wordt de „Vlissingsche Courant" thuis bezorgd tegen bètaling van 17 cent per week. De abonné's der „Vlissingsche Cou rant" zijn GRATIS tegen ongelukken verzekerd. Zij die zich tegen 1 April, voor minstens drie maanden, op de „Vlissingsche Cou rant" abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. De nieuwe gouverneur-generaal. Het „Nieuws van den Dag v. Ned.-Indië" schrijft, dat de heer De Graeff als oud-In disch ambtenuaar en oud-vice-president van den Raad van Ned.-Indië de behan deling van de Indische staatsmachine ver staat! Als bekleeder van twee voorname gezantschapsposten, in de beide 't Pacific- probleem beheerschende landen, is hij de 1 aangewezen man, om Indië's belangen it? internationaal verband met groote kennis van zaken te behartigen. Het blad verwacht ten aanzien van de revolutionnaire actie een krachtige voortzetting van het regime- Fock. De „Javabode" zegt, dat de benoeming van den heer De Graeff bewijst, dat in ieder geval de periode van strenge finan- cieele saneering is afgeloopen. Bij de be noeming is het oog gericht op de interna tionale positie in verband met de binnen eenige jaren afloopende garanties van Washington. De heer De Graeff is een in alle opzichten internationaal georiënteerd man, die een buitengewoon prettigen in druk in Indië heeft achtergelaten. Het „Bat. Nieuwsblad" zegt, dat de keuze over het algemeen gelukkig kan worden genoemd. De heer de Graeff aan vaardt het bewind onder heel wat minder moeilijke omstandigheden dan zijn voor ganger en zal daardoor meer dan deze zich kunnen geven aan het voornaamste deel van zijn taak, de leiding en verdere ontwik keling dezer gewesten onder de nieuwe be stuursvormen. z De Huurcommissiewet. Den parlementairen redacteur van „het Volk" bereikte een gerucht, volgens het welk een algemeene maatregel van bestuur tot opheffing van de huurcommissiewet het departement van arbeid heeft verlaten en om advies naar den Raad van State is ge gaan. Volgens een bepaling van de huur wetten vervallen zij 6 maanden na den dag die door de Kroon, den Raad van State ge hoord, zal zijn bepaald. Volgens het gerucht zou in genoemden bestuursmaatregel de datum van 1 Apri' zijn genoemd, zoodat de huurwetten Oc tober zouden komen te vervallen. De directeur-generaal van de Volksge zondheid, mr. Lietaert Peerbolte, naar aan leiding van bovenstaand gerucht onder vraagd, antwoordde niet gerechtigd te zijn in positieven of in negatieven zin een in formatie te geven. Classificatie spoorwegpersoneel. Vrijdag had de Personeelraad bij de Ned. Spoorwegen een bespreking met den minister van waterstaat over de classificatie van het spoorwegpersoneel. De Raad wees op de onbillijkheid, dat een aantal standplaatsen voor het Rijks personeel hooger geclassificeerd is dan voor het spoorwegpersoneel, hetgeen een bron van voortdurende ontevredenheid is. Daarbij werd er de aandacht op gevestigd, dat reeds eerder een aantal standplaatsen door den vroegeren Loonraad hooger ge adviseerd zijn. Naar het Engclsch van DOLF WYLLARDE (Nadruk verboden) 31) 1 De zieke sloeg de oogen neer onder dien strakken blik en verontschuldigde zich „Wat doet niet een man, als hem het noofd op hoi wordt gebracht door een schoone vrouw En die Daswharri-vrou- wen zijp eenig schoon Kotea bracht mij m verleiding en zij was het ook, die de ju- weeten stal en het symbool van Lhoti Ik wist niet dat zij het had, tot we uit Indië waren „Dat is makkelijk gezegd „De vrouw verleidde mij..." Was het dit wat je op "et hart hadt „Neen. Ik wilde alles verklaren. Je was vreeselijk hard voor mij, Agincourt De zieke hijgde naar adem en op dat °ogenblik was het, dat Britomart zijn hoofd ondersteunde en hem de opwekkende poe der toediende. „Toen het gouvernement je uitzondt om pnï PP^and te onderdrukken", ging hij nv m i m"lu.t.en' later voort, „waren mijn ïddelen vrijwel uitgeput maar ik zou t» leven zijn en je gesteund hebben op JW0rd'..dat zou hebben gedaan -p, KcJtea mij niet tot de vlucht had over- lanw bracht haar over naar Enge- d, maar zij bezweek van de koude". nnfr?in<ï?"rt k°orcte dit pleidooi aan, met ongeduldig voorhoofdfronsen. hprf' de grondtoon geweest van Hu- deiiiirtT"I®0"'s karakter de verantwoor- J neid steeds van zich af te schuiven, i was innig zwak van karakter en laf De minister zegde overweging toe en zou zijn beslissing mededeelen na de kwes tie met de directie der Nederlandsche Spoorwegen besproken te hebben. Christelijk-Historische Unie. De Christelijk-Historische Unie zal 8 April te Utrecht haar algemeene vergade ring houden de heer J. ter Haar, wet houder van Amsterdam, 2e vice-voorzitter der Christelijk-Historische Unie, zal deze vergadering leiden. Op den beschrijvingsbrief voor deze bij eenkomst staat o.m. bespreking van de jongste kabinetscrisis en hare oplossing. De voorzitter der Christelijk-Historische fractie in de Tweede Kamer zal deze be spreking leiden. Daarbij zal in behandeling komen een motie van de afdeeling Sche- veningen De Christelijk-Historische Unie, op 8 April 1926 te Utrecht vergaderd, gelet op de politieke gebeurtenissen der laatste vijf maanden, spreekt zich bij vernieuwing uit geheel in overeenstemming met de houding der Christelijk-Historische Tweede Kamerfractie tegen instandhouding of herstel van het gezantschap bij het Va- ticaan. Aan de orde zullen mede komen voorstel len tot wijziging van de statuten, alle be trekking hebbende op de inwendige orga nisatie der Unie. Afhalen van dagbladen aan postkantoren. Naar „de Maasbode" verneemt mogen voortaan dagbladen, welke op den dag van verschijning ter plaatse van bestemming op een zoodanig tijdstip worden ontvan gen, dat zij denzelfden dag niet meer wor den besteld, gedurende een daarvoor aan te wijzen tijdvak, zoo noodig na sluitings tijd van het kantoor of hulpkantoor, koste loos worden afgehaald ten kantore of, waar mogelijk, aan het station voor den post dienst ter plaatse. De gelegenheid hiertoe mag echter alleen worden gegeven, voor zooveel zulks zonder kosten voor hest be drijf kan geschieden en de belangen van den dienst zich er niet tegen verzetten. Fraude bij den raad van arbeid te Maastricht. Reeds eenigen tijd geleden zijn, gelijk gemeld, ernstige onregelmatigheden ont dekt bij den raad van arbeid te Maastricht. Twee ambtenaren zijn reeds ontslagen en in arrest gesteld, hetgeen ook met twee vroegere ambtenaren geschiedde. Donderdagmorgen heeft de justitie een inval gedaan in het gebouw van den raad van arbeid en daarbij een aantal documen ten in beslag genomen. O.a. is gevonden een valsche declaratie voor overwerk ten name van twee ambtenaren tot een bedrag van 285, waarover de voorzitter van den raad van arbeid inlichtingen zal moeten verschaffen. Deze is echter thans uïtsfëdig. Men verwacht, dat nog meerdere arres taties zullen volgen. De malversaties te Berge" ou Zoom. Bij den burgemeester te Bergen-op-Zoom is ingekomen een bericht van den minister van binnenlandsche zaken, dat hij het be sluit van den j:aad, om den heer De Groot, als directeur en leeraar van de gemeente muziekschool te handhaven, voor schorsing zal voordragen. Nederland in den vreemde. De vereeniging „Nederland in den vreemde" voe.rt zooals men weet, een le vendige actie tot tot verbetering der Ame- yikaansche schoolboeken, welke ten op zichte van Nederland veelal slecht ingelicht zijn. Een firma te Boston, die in alle deelen der Engelsch sprekende wereld haar ver bindingen heeft, wendde zich eenigen tijd geleden tot den leider dezer actie met een groot aantal vragen, betrekking hebbende op landbouw, veeteelt, transportwezen, polderstelsel, kleederdrachten en folklore van ons land. Dit ten behoeve van een werk, dat de firma binnenkort zal publi- ceeren. Deze vragen, die duidelijk blijk gaven van de ontwetendheid der Amerika nen ten opzichte van ons land, zijn thans uitvoerig beantwoord. Men mag aannemen, dat genoemd werk een in ale opzichten correcte beschrijving van ons land zal ge en, zoo onbeduidend als hij was, had hij toch bijna een heele provincie in Indië tot opstand gebracht en hetgeen hij misdre ven had, was eerst hersteld met opoffering van tallooze menschenlevens en ten koste van' groote sommen gelds. „Had Kotea het symbool niet genomen, dan zou alles nog wel in orde zijn geko men voor mij althans. A1aar ik vergat dat ellendige ding te laat en. toen kon ik het niet meer teruggeven „Neen, in aanmerking genomen de boete, die er op staat voor dengeen, die hun dit weer overreikt", zeide Agincourt veelbetee» kenend. „Weet je dat vroeg Murison. „Niet ieder is hiervan op de hoogte. Het lijkt zoo iets gemakkelijks, om het gestolen symbool, van een Indische godheid terug ie brengen en daarmee de priesters tevreden te stellen, maar bij de Diswharri beduidt dit den dood, Agincourt". Hij strekte de hand uit en vatte Britomart's blanke vin gers in de zijne. „Agincourt, ik was een lafaard, ik wist, dat iemand moest worden opgeofferd. Zonder haar de gevolgen mee te deelen van het symbool terug te geven, zond ik de eenige die mij liefhad, de eenige die overal voor mij heen zou willen gaan en alles voor mij zou willen doen Ik zond Britomart Agincourt trad achteruit, door den schok die deze verschrikkelijke waarheid hem bezorgde. Want niet alleen trof het hem als afschuwelijk, dat een man zóó laf kon we zen, om zijn eigen leven te redden, ten koste van dat van een vrouw, maar dan vond hij het ook zoo verschrikkelijk, dat hij' het niet had willen gelooven, toen ma dame MiéviMe voor hem de geschiedenis van het kleinood had trachten te weten te komen. En door haar die verborgen te ven. Tevens heeft de vereeniging, op drin gend verzoek, aan genoemde firma een honderdtal foto's voor dit werk verstrekt. Men mag hopen, dat het voorbeeld zal worden nagevolgd. VLISSINGEN, 29 MAART. Het valsche gerucht. In „de Maasbode" van Zaterdag troffen wij weder het bericht aan dat de Wilton's Dok- en Werf-maatschappij met de Nederl. Petroleum- en Asphalt-maatschappij alhier onderhandelt, over de overname van de terreinen dezer laatste voor de oprichting van een reparatiewerf. Hoewel wij reeds enkele dagen geleden hebben gemeld dat van. dit bericht niets bekend was, hebben wij heden de firma Wilton te Rotterdam telefonisch om inlichtingen gevraagd, die ons ook mede deelde dat van»het bericht geen woord waar was, terwijl de directie van de Ned. Asphalt-maatschappij ons ten antwoord gaf dat zij. geen enkele onderhandeling met genoemde firma heeft gevoerd. Waar belanghebbenden zelf dus niets van eenige onderhandeling weten en deze beslist ontkennen, blijkt dus da<t ook dit bericht van „de Maasbode" op louter fantasie berust. w Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt Donderdag a.s., een huishoudelijke vergadering in het Concertgebouw ter vast stelling van het winterprogram. In onze Tijdinghal. Een serie uitnemende spelkieken van den voetbal wedstr ij d Hoil andZ witserlan a gisteren te Amsterdam gespeeld van de biljartwedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Amsterdam" (Ro- bijns in actie en het bestuur der jubilee- rende vereeniging) van den overleden oud-minister van koloniën, mr. T. B. Pleij- te van den afgetreden gouverneur-gene raal van Ned.-Indië, mr. D. Fock en diens opvolger jhr. mr. A. C. D, de Graef. Brandjes. Een surveilleerend agent van politie be merkte Zaterdagavond een begin van brand in een houten schuur aan de Kanaalstraat, welke brand was ontstaan door onvoor zichtigheid, nl. het ophangen van een pe troleumlampje onder een kleedingstuk, dat daardoor was gaan vlamvatten. A4et eenige emmers water werd de brand geblucht. In de Piet Heinstraat ontstond dienzelf den avond een schoorsteenbrand, welke mede tijdig door de politie kon worden -ge- bluscht. Hedenmorgen werd de politie gealar meerd voor een schoorsteenbrand in een perceel in de Verlengde Glacisstraat, welke met een minimax werd gebluscht. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Antiochia". van Amsterdam naar Antwerpen, is gister morgen in de Sardijnkil omhoog gevaren. Het schip is later zonder assistentie vlot gekomen, waarna de reis naar Antwerpen werd voortgezet. SOUBURG. Zaterdagavond gaf de Mandoline-veree- niging .Apollo", directeur de heer P. C. Oorschot, in café „Tramhalte" een uitvoe ring, die zeer geslaagd mag heeten. De stille aandacht van het publiek bij de ver tolking van ieder muzieknummer mag ze ker wel een bewijs geacht worden, dat deze soort muziek veel aantrekkelijks heeft. Er werd dan ook goed gespeeld en toonden de aanwezigen zich enthousiast in hun bij valsbetuigingen. Eenige Hawaiian Guitaar Duo's vielen ook blijkbaar zeer in den smaak een eenigszins weemoedige vreem de muziek, maar waarvan voor velen een groote bekoring uitgaat deze muziek ge hoord onder de palmen en den sterren hemel van warme landen, moet ongetwij feld daar nog meer tot zijn recht komen, en den toehoorder boeien. houden, had hij zeker haar ook wel vijftig maal per dag blootgesteld aan het gevaar van haar leven te verliezen. Dat zij er aan ontkomen was, mocht met recht een won der heeten. Het schoone gelaat dat nu zoo deernis waardig droef stond, drukte nog in het minst geen afkeer of vrees uit. „Hubert", zei ze kalm, en .nog nooit had het zangerige van haar stem" Agincouit zoozeer getroffen, „dat is nu alles immers voorbij ik sta 'hier veilig en. wel, en zelfs al had het nu zoo moeten zijn ik was bereid." „Ja", zuchtte Murison. „Ik wist dat je zelfs niet zoudt geweigerd hebben te gaan, al had ik het je ook verteld, Britomart „Ik zond haar uit, Agincourt, en zij vond de drie priesters, die als speurhonden op het symbool waren. Ze achterhaalden haar uit Indië naar Europa eni vandaar weer naar Europa terug, waar ze waarschijnlijk het regiment volgden, niet wetend dat ik daar uitgegaan was". Die laatste woorden sprak hij, uit schaamte, slechts aarzelend. Maar Agin court zweeg tot in het diepst van zijn ziel verontwaardigd als hij nog altijd was over die openbaring, dat madame Miévillc- onschuldig bijna eveneens ten. offer geval len was aan dien schurk, dien lafaard „Britomart is mijn stiefzuster, wist jc dat vroeg Murison, steeds zwakker. „Haar naam was gelukkig niet dezelfde als de mijne en dit heeft haar blijkbaar gered. Maar ze konden haar gezien hebben en dan zou het ergste zijn gebeurd als ik niet ziek was geworden en Markham haar naar Engeland had teruggeroepen." Hier moest hij even rusten toch had hij blijkbaar nog iets op het hart, en met bo- vcnmenschelijke inspanning begon hij weer: In de pauze werd den heer Oorschot een mand met bloemen aangeboden door zijn leerlingen. Een gezellig bal besloot den avond. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Gedenksteen dr. Gunning. Na het overlijden van den zendingsdirec teur dr. J. W. Gunning hebben de zendelin gen der samenwerkende zendingscorpora ties het plan opgevat aan het bestuur der Ned. Zendingsschool een gedenksteen met plaquette aan te bieden ter plaatsing in het gebouw te Oegstgeest. Dit plan is thans 'uitgevoerd. De heer Tulling, uit Rotterdam, heeft zich op verdienstelijke wijze gekweten van de opdracht, de plaquette te vervaar digen. Deze is aangebracht op een zwart marmeren steen, waarin in gulden letters geschreven staat „Ter gedachtenis aan onzen director. De zendelingen". Zaterdagmiddag hadden de onthulling en de overdracht van den gedenksteen plaats. Daarbij sprak de heer Bodaan namens de zendelingen. Spreker herinnerde eraan, hoe- het overliiden van dr. Gunning in wijden kring smart gebracht heeft, vooral in den kring der zendelingen. Spreker memoreerde het bezoek van dr. Gunning aan Deli en gaf den indruk weer, dien hij toen op de Bataks maakte. Hij heeft hard gewerkt, zoolang het dag was. Zielegrootheid paarde hij aan levenseenheid. Prof. Van Nes aanvaardde den gedenk steen namens het bestuur der Nederland schen Zendingsschool en de commissie van Samenwerking. Voortaan hebben wij, zei spreker, een teeken in ons midden ter eer biedige gedachtenis voor allen, die hier ar beiden, getuigenis van de eenheid en sa menwerking en zendingsarbeid, welk het kenmerk is van onze twintigste eeuw. Het gedenkteeken is van groote waarde, omdat het is opgericht door de zendelingen zeiven. Onze betreurde director heeft zijn stempel gezet op den zendirfgsarbeid in Nederland. Spreker eindigde met den indruk van het e bestuur over te brengen aan de zende lingen. De zaak-Geelkerken. „De Heraut" zegt, dat zij, die verwach ten dat de Acta der Assensche Synode nieuw licht zullen verspreiden over hetgeen op de Synode behandeld is, teleurgesteld zullen worden. Al wat voor publicatie vatbaar was, ;s reeds door de pers ons medegedeeld. Al leen hef- rapport der kerkrechtelijke com missie heeft nog niet het licht gezien, fnaar de uitvoerige conclusies van dit rapport ge- gen den hoofdinhoud van dit rapport du:- delijk genoeg weer. Wat men gaarne zou willen weten, nl. de besprekingen, die aan de bestuiten zijn voorafgegaan, zooals dit bijv. geschiedt bij de beraadslagingen in het Parlement, kan niet meegedeeld worden, omdat hiervan geen notulen worden gehouden. Bovendien is de hoofdarbeid der Syno de ditmaal in de commissie geschied. Hier werden de verschillende personen gehoord hier hadden de uitvoerige besprekingen plaats hier werden de rapporten en con clusies vastgesteld, die aan de Synode zou den worden aangeboden. Notulen worden van zulke commissievergaderinge niet ge houden opgeteekend zijn de verhooren nietpublicatie van dezen misschien moest belangrijker arbeid der Synode zou dus uiteraard onmogelijk wezen. Dr. Geelkerken raadt in „Woord en Geest" aan, dat zij die in» eenige kerk zich door de handelingen en besluiten der Asser Synode bezwaard gevoelen, zich met elkan der in verbinding stellen, zich tezamen be raden, wat er gedaan moet worden, en uit hun midden een comité kiezen, d:at ter plaatse de actie leiden kan. Die plaatselijke comité's kunnen dan op hun beurt onder ling verband zoeken. Eenlingen of groepen, die te zwak zijn om een plaatselijk comité te vormen, kunnen» zich dan aansluiten bij het comité in een genabuurde kerk Zóó wordt het een beweging over het geheele land. Dr. Geelkerken besluit Men beginne dus nu onmiddellijk met zich als bezwaarden te vereenigen. De vol gende week vertrouwen wij te kunnen me- „Je zei... dat de wraakneming nu op hield maar, als ik ben heengegaan. wilde ik wel... dat je haar beschermen zoudt... tegen de priesters..., als die soms wraak wilden nemen... op een van mijn bloed Zij was onschuldig aan alles... ik was de eenige..." Britomart's kalmte scheen haar voor het eerst te begeven. Zij wierp zich op de knieën voor het bed en sloeg den arm om hem heen. „Hubert!... Hubert!... Wat geeft dat nu nóg... Er kan mij immers niets meer deren als je eenmaal van mij weggegaan bent Jij bent de eenige, voor wien ik heb hoeven te leven. O, Hubert, blijf toch bij mij Ik wil' je alles geven mijn leven, mijn kracht, mijn zorg... als je maar bij mij wilt blijven." Agincourt keek hulpeloos naar dokter Corry, wiens kunde nu ook te kort schoot om den man in het leven te houden... Hubert Murison was niet meer... Dokter Corry trad zacht op haar toe en legde haar de hand op den schouder. Agincourt verwachtte niets anders dan dat nu een inzinking zou volgen... Maar Britomart scheen als versteend. Met de grootste kalmte legde ze den doode neer, drukte hem een langen, droeven kus op het voorhoofd en spreidde eigenhandig het laken over zijn gelaat, waarna zij zich meer uitsluitend tot Agincourt wendde en vroeg „Gaat u mee naar beneden en wilt u mij dan enkele vragen beantwoorden Dit zeggende nam ze de lamp en ging hen beiden voor, terwijl Markham nog in het vertrek achterbleef. Ze deed de deur van de zitkamer open, zette de lamp op tafel en deed de groote witte verpleegstersschort af, die zij nog Meer voedingswaarde dan 22 EIEREN Beter dan Goed: DE BESTE (Ingez. Mededeeling.) dedeelen, dat zich een centraal bureau ge vormd heeft, waar ieder alle ter zake ge- wenschte inlichtingen zal kunnen inwinnen 1 en waarmede de opgerichte of reeds be staande plaatselijke comité's zich iii ver binding zullen kunnen stellen. Het mag niet zoo gaan, dat straks eerst deze en gene, weldra meerderen een goed heenkomen zoeken naar andere kerkelijke gemeenschappen en voor onze Gerefor meerde kerken verloren gaan. Wij hebben het kostelijk pand te bewaren, dat God ons heeft toevertrouwd, te bidden en te werken, desnoods te lijden en te strijden voor her geestelijk leven en het waarachtig welzijn der kerken, die ons lief zijn. Vereeniging van Christ, onderwijzers en onderwijzeressen. De afdeeling Walcheren der vereeniging' van christ. Oonderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland hield Zaterdagmiddag in de Chr. Kweekschool een algemeene ver gadering. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin gevraagd werd, dat de afdeeling zich zou uitspreken over het al of niet wenschelijke voor aansluiting bij de organisatie voor de vereenvoudigde spelling. Besloten werd, dat in een volgende vergadering 't afdeelings- bestuur eerst van advies zou cnencn om bet punt daarna te bespreken. Aan de beurt van aftreding als bestuurs lid was de heer 1 van Noppen, die niet her kiesbaar was. In. zijn plaats is gekozen de heer B. Lavooy te Middelburg. Tot afgevaardigde naar de Algemeene vergadering werd benoemtf de heer J. van Noppen. Daarna had een vrij uitvoerige bespre king plaats van de agenda der voor-ver- gedering, welke op 9 April te Utrecht zal worden gehouden. De lezing van den heer J. K. van Drunen over Organisatie en Mechanisatie in het Aemerikaansche leven, werd uitgesteld tot de volgende vergadering. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Goes. Voor het kantongerecht te Goes hebben terecht gestaan J. S., scheepsbevrachter, j. S., zonder beroep, A. D. T„ werkman en I. van B., monteur, allen wonende te Wemeldinge, verdacht van overtreding van art. 426 bis van het Wetboek van Strafrecht. Verdachten was n.I. ten laste gelegd dat zij op een avond in Maart zich in Wemeldinge tegen den uitdrukkelijken wil van de personen in kwestie aan eenige politieagenten bleven opdringen. Overeenkomstig den eisch van het O. M. werden de drie eerstgenoemden veroor deeld tot 25 boete. subs. 25 d. h. en de vierde verdachte tot 15 boete subs. 15 d. h. Onmiddellijk na de uitspraak werd door alle veroordeelden hooger beroep aange- teekend, terwijl door het O. M. eveneens van bedoeld vonnis in appèl werd gegaan. Een dure broche. Een juwelier te Nijmegen had destijds voor den heer S. te 's-Gravenhage een Als gij Uw gasten wilt laten „opsteken" denkt er dan. aan dat zij gewoon zijn te vrageji öeef MIJ maar (Ingez. Mededeeling.) steeds gedragen had. „Zoudt u mij precies willen vertellen, majoor Agincourt, wat de betrekking was, waarin mijn broer stond tot de Diswharri's en de omstandigheden, waaronder hij zijn ontslag kreeg uit den dienst „Zou je niet eens wachten tot een vol genden keer, Brita pleitte dokter Corry. „Je bent nu zoo afgemat en het is ai over twaalven." „Neen", antwoordde zij, nog altijd zoo vreemd kalm. „Ik zou het liever nu dadelijk hooren." „Is u er volkomen onbekend; mee vroeg Agincourt haperend. „Het spijt mij u te moeten waarschuwen, dat die mede deeling u zeer pijnlijk zal aandoen". „Het eenige, wat ik weef', deelde zij hem nu eerst harerzijds mede, „was dal toen ik een-en-twintig telde, mijn- broer en, ik een groot fortuin kregen. Ik voorzag toen in mijn eigen onderhoud, als gouver nante in Frankrijk a»r hij was in het leger in Indië..." „Het weinigje geld, dat jullie oorspron kelijk door je ouders was nagelaten, werd nog gebruikt om hem in dienst te helpen en te houden", viel dokter Corry in. „Ik wilde hem niet tot last zijn, ging Britomart kalm voort. „Ik had een half jaar geleden gehoord dat hij het leger verlaten had en naar Engeland kwam." Toen wij zoo onverwacht dat legaat kregen, schreef hij mij of ik bij hem kwam wonen, dan zou ik het gouvernantschap opgeven. Ik vond hem vreeselijk verouderd. Hij had buien van een voor mij onverklaarbare vrees; tot ik er hem ten slotte toe wist te bewegen, mij toch iets te vertellen van de reden daarvan. Hij deelde mij mee, dat hij achte loos in het bezit was gekomen van een zeker symbool, dat de godheid voorstelde van een stam in Indië. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1