150 100 25 Ivertenties Kflfi onn WOENSDAG 34 MAART Eerste Blad 64e Jaargang 1926» ELEN isknecht de kellner akje Maatschappij wn mvaart gjlgaie: fiima f. VAK DE HEIDE Ir.,Uitstraal 58-60. Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 66201 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd ep Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen llUU een ongeluk. UUU kamer-overzicht BINNENLAND Stads= en Provincienieuws Uw Lippen PUROL 1V0.70 A &H f wnn 8.50 6.90 6.90 4.90 29.— 29.- •t in. dit blad. 'crhuur, Koop en Verkoop en Dienstaanvrageo, enz. etallog, van 1-5 regels egel meer 15 cenl - - Hotel „Zee- r het Station. P. G., biedt zich uishouding. rs J. E„ Bureau "ourant". er overname /aren ot iets der onder letters J. G. gsche Courant". ddelb.-Rotterdam elegen plaatsen N PASSAGIERS, EN EN VEE. rt T. Eltt. Y.I. I" r, Ilti. T. I. iu. 8 8 8 wordt WoenwW morrens ten 12 W gevaren. te bekomeü r. Transport- en frven G. VOS, T EENHOORN, TeLlg STERHOUT, Tel.JJJ BUITENHEK, Tell°J VLISSINGSCHE COURANT HONNEMENTSPRIjSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, c joor het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk se verzending 4.15bij dagelijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. ne abonné's in 't bezit eener Polis, zijn gratis verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Wie iederen avond op de hoogte Wil blijven va» hetgeen er op de wereld voorvalt, leest een dagblad. Voor Vlissingen en Omstreken voor ziet de „Vlissingsche Courant" in de behoeften van hen, die deze eischen bewedigd>l»en zien. Alle avonden, uitgezonderd,Zon- en Feestdagen, wordt de „Vlissingsche Courant" thuis bezorgd tegen betaling van 17 cent per week. De abonné's der „Vlissingsche Cou rant'' z!|n GRATIStegen ongelukken verzekerd. Zi] die zich tegen 1 April, voor minstens drie maanden, op de „Vlissingsche Cou rant" abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. Tweede Karn er. Zitting van Dinsdag 23 Maart. Binnenlandsche zaken. Allereerst 't salaris van. de Ministers dat door het vorige Kabinet van 15 op 16 dui zend gulden is gebracht, omdat de salaris sen der hoogere ambtenaren' ook verhoogd waren. Volgens minister Kan legt het te genwoordige Kabinet zich daarbij neer. Zelfs de heer J. Ter Laan, had er geen be zwaar tegen al stak die verhooging schril al tegen, de vele salaris-verlagingen. De heer L. de Visser kreeg voor zijn amende ment om den post te verlagen geen vol doenden steun. Alleen de heer Braat stond hem ter zijde. Die afgevaardigde vond 10.000 genoeg, want een minister doet toch eigenlijk niet anders dan zitten", meende tnj. Tegen de kindertoeslagen aan ambtena- ler.de heer Braai. Tegen de burgerwachten Van Zadel- hoff en De Visser. Tegen verlofstractementen Braat en De Visser. Eigenlijk waren die niet aan de orde want het gold alleen een bijzonder geval van het Kamerlid Hermans, die al non-actief was toen in 1923 het desbetref fende ontwerp werd aangenomen. Het was dus nutteloos en het gat den heer Braat alleen aanleiding om nog eens hoofdelijke stemming te vragen. Nopens de werkverschaffing een pun." dat overigens tot na Paschen is uitgesteld - zegde de Minister den grootst mogelij ken spoed toe bij het verstrekken van hulp en het openen van werkgelegenheid. Hij ziet de noodzakelijkheid van spoedige hulp verleening ten zeerste in. Bij den landbouw werden eenige onder geschikte punten behandeld. Alles wat geld kost moest de Minister afwijzen, want er is geen geld beschikbaar. Minister Kan maak te zich er met een gemakje af door te zeg gen dat hij gaarne nader zal overwegen. Als van ouds sprak de heer Van Zadel- hoff over de zalmvisscherij, die nog steeds lijdt onder de verontreiniging van de wa teren door dc Duitsche fabrieken. De Mi nister zal zijn best doen ze tegen te gaan. Het hoofr^tuk werd goedgekeurd. Evenzoo hoofdstuk I (Huis der Konin gin), hoofdstuk 11 (Hooge Colleges van Staat) Hoofdstuk Vila (Nationale schuld) en nog eenige begrootingen voor Lands drukkerij, Pensioenfonds, Leeningfonds, Tiendwet. Toen kwam marine aan de beurt. Heen nieuws. Alle vraagstukken hangen in de lucht. De bezuiniging, de splitsing der marine en de samenvoeging der depar tementen vormen één geheel en eerst als het geheel is opgelost kan de Minister na dere mededeelingen doen. Het terugnemen van den post van 2 millioen vier ton voor nieuwen aanbouw werd1 door den heer Van Dijk zeer be treurd. Hier behoeft niet meer gestudeerd te worden, meende hij want alle jagers zijn verouderd en nieuwe zijn dringend noodig. Minister wil -de zaak echter bestudee- 'en- De heer Van Dijk moet dus even ge duld hebben. De begrooting werd goedgekeurd met de S.D.A.P., V. D. en de heeren L. de Vis ser en Beumer tegen. Ik een goed half uurtje was deze be grooting afgedaan. Daarna justitie. Meer rechters in Den aaS werden gevraagd en dat was het voornaamste. Avondreceptie ten hove. le;?'s!er^navond heeft ten Koninklijke pa- te. s-Gravenhage een door een acht- ceUïÜ1 £enoodigden bezochte avondre- nipfu P'aats gehad. Deze droeg ditmaal soirAAL. feestel»jk karakter van een gala- hetgeen hieruit bleek, dat er geen eevh was en voor de heeren voor- ton..!?reven ambtscostuum het ceremonieels anue was. scl»iSf/vondontvangst diende voor ver- Konm personen, die hun dank aan de gin wenschten te brengen voor ver leende onderscheidingen, bevorderingen en dergelijke, of die aan de Koningin wensch ten te worden voorgesteld, terwijl aan ver schillende genoodigden uif de Residentie gelegenheid werd geboden hun opwachting te maken. De zalen waren versierd met narcissen. Met de Koningin en den Prins nam de Koningin-Moeder aan de receptie deel. Oud-minister Ch. J. I. M. Weiter. Bij Kon. besluit is de oud-minister van koloniën, de heer Ch. J. 1. M. Weiter, be noemd tot lid van den Raad van Ned. Indië, met ingang van den dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden. Gelijk bekend, was de heer Weiter vóór hij tot minister werd benoemd, ook lid van denzelfden Raad. Invordering van rijksbelastingen. Ingediend is een wetsontwerp, dat zijn grond voornamelijk vindt hierin, dat, voor al in de laatste jaren, de belasting-admini stratie meer en meer moeilijkheden onder vindt bij de invordering van de belasting van hen, die in het genot zijn van inkom sten die niet vatbaar zijn voor beslag, dat zijn de gages van schepelingen en de be zoldigingen wegens ambten en bedienden. Voorgesteld wordt om aan die onvatbaar heid voor beslag principieel een einde te maken. Er is een bepaling opgenomen, krachtens welke het bedrag van pensioenen boven een maximum van 800, ten volle voor beslag vatbaar zal zijn en is tevens be paald, dat, indien zoowel bezoldiging als pensioen genoten wordt, het totaal van be slag uitgesloten bedrag niet onder de 800 beloopt. Een andere bepaling heeft tot strekking 't vereenvoudigd beslag ('t arbeidsloon) mede mogelijk te maken ten aanzien van de baten, waarop krachtens art. 14bis beslag mogelijk za! zijn. Door een uitdrukkelijk voorschrift is de onzekerheid uit den weg geruimd of het geoorloofd is de ingevorderde belasting schuld van rijksambtenaren te compensee- ren met het aan de ambtenaren toekomend traktement. Een nieuw art 7bis toch stelt vast dat de belasing, verschuldigd door hen die bezoldiging genieten uit 's rijks kas, op die bezoldiging kan worden ingehouden. De begrooting van financiën 1926. In zijn memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer no pens de begrooting van financiën 1926 deelt de minister van financiën mede, dat de regeering inderdaad voornemens is, in het in te dienen wetsontwerp tot regeling eener wegenbelasting voor te stellen de opbrengst vaó de rijwielbelasting zoo snel als de omstandigheden zulks toelaten naar het in te stelten wegenfonds over te bren gen. De indiening- van een wetsontwerp, be- oogende dë voordeelen van het boschbe- drijf (hieronder niet begrepen de exploita tie van hakhout) van de inkomstenbelasting vrij tc stéllen, kan binnenkort worden ver wacht. Voorts is een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen naar den aard en den omvang van de geldelijke of fers, welke voor den staat zouden zijn ge moeid met de toepassing van een of meer der door den Boschraad aanbevolen maat regelen ter bescherming van landgoederen en bosschen. In den bestaariden toestand der Staats loterij zal voorshands geen wijziging wor den gebracht. Het gezantschap bij den Paus. Nu de Tweede Kamer opnieuw in meer derheid zich heeft verklaard tegen een gezant bij het Vaticaan, gelooft de anti- rev. „Rotterdammer", dat het in- het lands belang is, zoo deze twistappel verdwijnt van de parlementaire tafel. De anti-revolutionaire partij heeft haar plicht, meer dan haar-plicht gedaan. Indien ooit iemand had gemeend, dat zij aan, anti papisme deed, zoo kan deze dan nu wel bekeerd zijn. Maar onnoodig aanleiding geven de afbrokkeling, waaraan zij' lijdt, verder te doen voortgaan, is in strijd met de wet van zelfbehoud, welke ons is opge legd. Mocht er binnenkort, als niet inmid dels het staatkundig aspect zich geheel gewijzigd heeft, een voorstel komen tot het opnieuw instellen van het gezantschap, zoo zou wel de groote meerderheid onzer partij verwachten onze vertegenwoordigers tegen te zien stemmen "t Is nu wel geweest en andere, meer tot onze menschen sprekende zaken van alge meen >em van beginselbelang moeten naar voren geschoven. Het bezoldigingsbesluit. In de op 22 Maart gehouden vergade ring van het comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsper soneel (A.B.O.P.), werd medegedeeld, dat de minister-president op een verzoek van het comité om een audiëntie ter bespreking van de urgentie van de herziening van hel bezoldigingsbesluit heeft bericht, dat om trent het bezoldigingsbesluit, na de daarin onlangs aangebrachte wijziging, thans eenige rust behoort in te treden, doch dat ik niettemin de delegatie uit een comité desgewenscht uiteraard bereid ben te ont vangen." Het comité besloot, den minister-presi dent mede te deelen, dat het alsnog op een audiëntie prijs stelt. Verder werd besloten, een adres, betreffende het bezoldigingsbe sluit aan de regeerine en de Kamer te zenden, om zoo spoedig mogelijk daarna een beraadslagend congres te houden. Het adres zal door een delegatie uit het comité der regeering aangeboden worden. De examens voor de binnenvaart Naar het V.D.-bureau verneemt, zullen binnenkort de examens voor schipper bij de binnenvaart, welke tot nu toe afgenomen werden door de examencommissie, inge steld door de Ned. vereeniging van gezag voerders bij de binnenvaart, door den Staat worden afgenomen. Nu de bepalingen van het nieuwe Rij vaart-tractaat het mogelijk maken een Rijnschippers-patent a te krijgen, wanneer men in het bezit is van een certificaat van bevelvoerder, afgegeven door een der Oe- verstaten, zullen de diploma's van schipper bij de binnenvaart gelden als bovenge noemde certificaten. De ex-keizer. in officieele Zwitsersche kringen, zoo meldt „Belga" uit Bern, weet men niets van een plan van den ex-keizer om in Zwitserland te gaan wonen. De Efficiency-tentoonsteühig. Op de zgn. Efficiency-tentoonsteifing te Amsterdam) zijn ingenieuse machines te be wonderen, die den. kantoorarbeid vereen- voudige en. mechanisch maken en die daar door weer tofc de „efficiency" vary het gan- sche bedrijf, dat ze toepast, bijdragen. Wonderen van/ techniek, waarmee vier of, vijf kolommen» cijfers ,van honderden diverse nota's of staatjes tegelijkertijd worden opgeschreven en zonder eenige fout opgeteld. Machines, die telmachine en schrijfmachine in zich vereenigen en waar mee één bediende de uitgebreidste boek houdkundige rekeningen, die anders vier of vijf arbeidskrachten zouden vorderen, in. een minimum van tijd kan afmaken. Er zijn machines om getypt schrift, teekenin- gen enz. tot in vierkleurendruk te verme nigvuldigen, die electrisch gedreven, kleine rotatiepersen lijkenAdresseermachines, reken- en schrijfmachines, ze zijn er in groote verscheidenheid en tot in de uiterste perfectie afgewerkt, wonderen van techni sche menschel ijk kunnen, die zonder fou ten en in haast geen tijd, het werk verrich ten, waarvoor de menschelijke geest uren noodig heeft. VLISSINGEN, 24 MAART. De haven van Vlissingen. Uit de merorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer over de begrooting van wa terstaat, blijkt nog, dat vólgens het werk plan voor den kaaimuurbouw en het grond werk in 1926 geen grooter bedrag kan worden verwerkt dan hetgeen is uitge trokken. De kaaimuur zal een lengte van 500 M. verkrijgen, welke lengte aanvankelijk vol doende zal zijn voor een behoorlijke ex ploitatie der haven. Overleg met Ged. Sta ten van Zeeland met het gemeentebestuur van Vlissingen over de vaststelling van die lengte heeft niet plaats gehad. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De lezing welke morgen dr. W. S. Ünger voor bovengenoemd Instituut zou houden, is door ongesteldheid van den spreker uit gesteld. Uitvoering „Sursum Corda". Een eerste kennismaking is er dikwijl» een, die blijvende indrukken achterlaat, en tevens beslist over het al of niet voortzet ten cjer aangeknoopte connectie. Zoo is ook gisterenavond de eerste ont moeting met het Middelburgsche Christ. Gemengd a Capella Koor „Sursum Corda", in het Concertgebouw alhier, een beslissing geweest, die geen vraagsteekens achter liet. Wel was de opkomst niet groot wat door het hier ter stede nog onbekend zijn van het koor geen verwondering be hoeft te wekken maar we zijn er van overtuigd, dat de aanwezigen met groot genot hebben geluisterd, en dat de afwe zigen veel hebben gemist. „Sursum Corda" is van de kleinere koren uit deze omgeving zeker een der beste, en met tc meer recht mag dat gezegd, omdat het nog slechts 'n tweetal jaren bestaat, nooit met geleende krachten werkt, en een a capella koor is. Dat dit zangkoor zich in dezen korten tijd tot zulk een peil heeft weten op te werken, vindt zeker niet het minst' z'n oorzaak in den ernst, waarmee het studeert en op treedt. Duidelijk getuigt hier alles, dat het enkel gaat om de kunst zelve, om te ge nieten van den zang en .daarvan te doen genieten. En daarbij een ijzeren discipline 'n Waar genot reeds dat alleen, dat stipte, dat accurate in alles dat tot in kleinig heden afwerken, zonder ook maar iets aan de expressie van het geheel te schaden. Dc- leiding van den directeur, den hee.r T. A. Winter, is voortreffelijk en geeft blijk van waren kunstzin. Hij beheerscht zijn koor volkomen hij doet er mee wat Htj wil, en die leiding is wél besteed. De animo, waarmee alles wordt gegeven en de on verbeterlijke attentie van de zangers bewij zen dat. springen bij guur weer vaak stuk of worden ruw en schraal. Dit is spoedig te verzachten en te gene zen door Doos 30 ct. (lngez. Mededeeling.) De sterkte der verschillende partijen mag nog niet volmaakt zijn, het totaal laat in dit opzicht toch niets te wenschen en be vredigt. We hoorden verschillende mooie stemmen, en vooral in de solo's van Oranje- Lied (J. P. J. Wierts) en Woudgedachten (Fr. Abt) kwam uit, dat het koor over zeer goede krachten beschikt. Het eerste was 'een waar succes en na 't warme applaus werd het laatste couplet ervan herhaald. Maar het laatste der genoemde ging er nog boven uit. De bas-solist was goed, de so praan-soliste overtrof, 'n Pracht-stem, met fijn en zuiver geluid. Wat telkens opviel, drong zich hier bijzonder aan ons op, nl. dat aan de uitspraak blijkbaar meer dan gewone zorg wordt besteed. Het geheele programma deed aangenaam aan rijke afwisseling en niets banaals. En dat alles artistiek afgewerkt en met zuivérh diep gevoel doordrenkt. Dat „Bede voor het Vaderland" (A. D. Looman en J. Rönt gen), wat een keurige voordracht. Zóó hadden we 't werkelijk nog nooit gehoord. Op sommige momenten leek het ons iets te veel geaccentueerd. Ook het tweede nummer „Uit hoogen he mel daalt Hij neer I" (Uit Keulsch Gezang boek) gaf ons verfijnden zang te hooren. De vertolking van 't „Ei ja" was eenig, en 't „Halleluja' klonk als een orgel. Hier en daar wat minder zuiver, ook wat minder bezield was 't overigens verdienstelijk ge zongen „O Gulden Hoofd" van Jac. Bonset. „Sneeuwklokjes" van P. Mart. Zijderlaan heeft ons echter niet voldaan. Aan de maat haperde nog al iets, en de zang was her haaldelijk, vooral bij de Klokken-uitbeel- ding, onzuiver. Doch dit zijn dan ook de eenigste noe menswaardige bemerkingen, die we op het gepresteeerde kunnen matcen'. Al het ande-. re baadde zich in warmen gloed, schitterde van fijnen, rijken glans. Bijzonder onderscheidde zich de „Sere nade van een Landsknecht" (Orlando Las so), door sublieme verzorging, door be koorlijke en in-muzikale voordracht, vooral in het „Don, diri, don". Dit nummer werd dan ook na de pauze herhaald. Ook de rustige voltooiing van 't „Ky- ri-e-leis" uit „Nu zijt wellecome" (Adr. v. Tetterode) was treffend volledig be heerscht en tot ini finesses alles gaaf en af. Van de overige nummers eischen nog aparte vermelding „Zomer op 't Land" van J. Paardekooper Jr., dat in een sfeer bracht, waar niet alleen wordt gehoord, maar ook gezien en beleefd, en het „Motet" van E. F. Richter, een niet bepaald gemakkelijk nummer, dat in keurig uitgevoerde 6/4 maat ook om z'n dynamische afwerking een juweel was. Ten slotte wijzen we nog op het duide lijk waarneembare streven van dit koor om z'n voordracht zoo natuurlijk mogelijk te doen zijn. Het zacht murmelen in „Een nieuw Lied van een Meisje en een Schip per" (H. J. den Hartog) was een zeer ge lukkige nabootsing. Het zingen was dikwijls vertellen. Heel sterk kwam dat uit in 't laatste couplet van hetzelfde nummer, in vraag en anwoord „Wat deed nu het meisje Het waagde de kans", geen won der dat ook dit nummer moest gebisseerd en we mo^en hieraan tevens wel 'n com pliment verbinden voor de gulheid, waar mede het koor telkens het welverdiende applaus beantwoordde. En nu nemen we afscheid van „Sursum Corda", met een hartelijk welkom voor het volgend seizoen, in een dan goed gevulde zaal, met een, evenals nu, aandachtig luiste rend en waardeerend publiek. Indrukken over Indië. Gisterenavond trad in de Christ. Geref. Kerk alhier voor een zeer talrijk gehoor op ds. H. Jansen, leger- en vlootpredikant in atgemeenen dienst, met het onderwerp „indrukken over Indië". Spreker deed uit zijn overtalrijke indruk ken enkele grepen beschreef in korte trek_ ken zijn reis per mailboot naar Insulinde en vertelde van zijn bezoek aan de Arabie- renwijk in Algiers van de sporen die nog op Colombo gevonden worden uit de dagen dat Ceylon Nederlandsch bezit was, met het oud-Hollandsch kerkje en de aan komst in de eerste haven van Indië, de schepping van Van Heutz Sabang. Spreker wees er op, dat het Oosten zóó ver staat van het Westen, dat men daar moet geweest zijn, om er iets van te be grijpen. De rijkdom van Indië is ontzagge lijk en eeuwen zullen noodig zijn om deze te exploreeren. Gewaakt moet worden, dat niet de Westersche cultuur op onze Oost beslag gaat leggen. Dit w^rdt wel gepro beerd, maar dan zal het verkeerd gaan. De inlander moet geleerd worden te werken. Op Javas alleen wonen ruim 37 millioen menschen. Een kleine misoogst en de ge volgen zijn ontzettend. Hoe of het over 10 jaar zal zijn op Java met zijn sneuwassen de bevolking valt niet te zeggen, doch dit is een der moeilijkste vraagstukken. Op Sumatra is plaats voor honderdduizenden Javanen, doch zij willen niet. Het slechtste wat wij Indië kunnen bren gen is, volgens spreker, Westersche cul tuur zonder Christendom. Spreker heef! duizenden inlanders gezien, die de Wester lingen na-apen, en dat zijn. degenen die later en ook nu reeds de revolutie prediken en de Hollanders zullen wegjagen, zonder echter in staat te zijn een eigen geordende maatschappij te stichten. Van groot medelijden wordt men vervuld wanneer men ziet het onbeschrijfelijk lijden der inlandsche vrouw. Deze zijn nog min der dan een slavin. Aan opvoeding der kin deren doet de inlander niets. In boeiende taal schilderde ds. Jansen zijn indrukken, welke hij gedurende onge veer een jaar op zijn reizen in Indië heeft opgedaan, en- die door de aanwezigen met gespannen aandacht werden gevolgd. Ten slotte sprak ds. Jansen als zijn over tuiging uit dat alleen in het Christendom schuilt een geweldige cultuurfactor, die de inlanders kan opheffen uit den angst en de vrees, waaronder zij gevangen zijn. Dit zal ook de vrouw vrij maken. Het Evangelie is de brug waardoor het Oosten, en Westen tot elkander kunnen komen. Breedvoerig schetste spreker den zegen- rijken arbeid der zending, wat blijkt uit het gioote onderscheid der Christengemeenten met de overige dessa's. Spreker deelde o.a. nog mede, dat hij bij zijn bezoek aan Sumatra een zendeling eenige malen ontmoette, wiens stokoude vader in Vlissingen woont. Deze zendeling deelde mede, dat er bij zijn komst op Su matra in 1907 nog menschenvleesch op de markt werd verkocht nu is dë geheeie •streek gecbristianiseerd en heerscben er ordelijke toestanden en welvaart. Het was een zeer leerzame avond en wij gelooven wel dat de rede van den begaaf den spreker er toe zal) hebben bijgedragen de liefde voor ons schoone Insulinde en voor de zending te hebben verlevendigd. Een wijdingsavond. In de Nieuwe Kerk wordt morgenavond 8 uur een wijdingsavond gehouden. Als sprekers züllen optreden ds. W. A. B. ten Kate en ds. A. de Voogd, die het lijden des Heeren zullen behandelen. De bijeenkomst wordt opgeluisterd door een zangkoor en lichbeelden. Mandoline-vereeniging „Tovido". De mandoline-vereeniging „Tovidó'<* al hier, directeur de heer M. F. Verttevogel, geeft Zaterdag een concert in het Concert gebouw. Op het programma komen een 12-tal nummers voor, terwijl na de pauze wordt opgevoerd „de Hand", blijspel in een be- drijf. Eervol ontslag verleend. Bij Kon. besluit van 22 dezer is aan J. Steketee, op ziin verzoek,, met ingang van l April a.s., eervoi ontslag verleend als burgemeester der gemeente Heinkenszand. Dierenmishandefing. Door de politie der gemeente Waarde is proces-verbaal opgemaakt fegen een fid van het bestuur der Eerste Zeeuwsche Geitenfokvereeniging aldaar, Öie eenige geitjes van slechts enkele dagen oud in zijn schuur had geborgen en de dierèn al daar gedurende twee dagen had vastge houden zonder 2e van voedsel te voorzien, tengevolge waarvan er een was gestorven en een ander den dood nabij was. Een dierenarts constateerde dat het dier ver moedelijk was verhongerd. SOUBURG. In de godsdienstoefening van Zondag morgen las ds. G. B. Wurth hpt woord der Synode voor. Hierna yerklaardp ds. Wurth, dat de berichten, die omtrent hem met na me in de „N. R. ,Ct." v.erschenep ziin, afs zou hij aan de zijde van den kerkeraad van Amsterdam-Zuid staany volkomen on waar zijn en uit de lucht gegrepen. Zaterdag a.s. geeft de mandóiine-vereeni- ging „Apollo", onder leiding van,den heer P. C. Oorschot, een ccjrtcert in de groote zaal van het café Millènadr. De concerten van deze Soiiburgsche ver eeniging trokken altijd groote belangstel ling. Dit zal ongetwijfeld nu nog meer het geval zijn als gewoonlijk, omdat het pro gramma voor dezen avond iets rtieiiws aan kondigt, nl. Hawaiian-hiüziek. Hawaii is een der eilanden van de Sand- wich-Archipel midden in den Stillen Oceaan en heeft een tropisch klimaat. De bevolking is zeer muzikaal en heeft een bijzondere bespeling van de guitaar gevonden, die ten onzent alleen bekend is door de gramofoon. Deze muziek, bekend ais Hawaii-muziek maakt op den toehoorder een eigenaardige» indruk, voornamelijk door het sleepend ka rakter de groote opgang die deze muziek maakte in Amerika en elders, doet ver~ wachten dat ook hier veel belangstelling zal bestaan voor dezen avond. VOLKSGEZONDHEfDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE AUTOMOBILISTEN, DENK ER AAN. De uitlaatgassen zijn giftig. Laat daarom uw motor nooit draaien in een garage, waarvan de deuren gesloten zijn. Zorg voor krachtige iuchtverver- sching.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1