OOpupls® KWATOfV VRIJDAG IQ MAART ^■No»6664e Jaargang =1926 BINNENLAND Stads- en Provincienieuws VOLLE-MELK-REEP Beterc^^ VLISSINGSCHE COURANT gy Zij die zich tegen 1 AprD, voor minstens drie maanden, op de „Vlis- singsche Courant" abonneeren, ontvan gen de nog verschijnende nummers gratis. Nieuwe abonné's die een polis aan vragen, deeien in de gunstige voor waarden van onze Gratis Verzekering. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 18 Maart. Regeering8verklaring. Omtrent de intieme geschiedenis van de Kabinetsformatie heeft minister De Geer eenige bijzonderheden meegedeeld die met bekend waren. Nadat dr. De Visser mislukt v/as in zijn pogingen is eerst een anti-revo- lttionair staatsman gevraagd, die echter aanstonds geweigerd heeft. Wie dat was heeft de heer De Geer niet gezegd. Waar schijnlijk is het de heer Van Lijnden: ge weest. Toen is de heer Limburg opgetre den, nadat al even sprake was geweest van'den heer De Geer, die echter liever niet wilde. Na Limburg is aan mr. Kan opdracht gegeven, die ook weigerde omdat hij staatsrechterlijke bezwaren had. Toen is aangezocht de burgemeester van Den Haag ir.r. Patijn, die echter aanstonds weigerde omdat hij de noodige politieke scholing niet n:eende te bezitten. Eerst toen is de heer De Geer gevraagd, die één dag vóórberaaa vroeg, a.w.z. eerst wilde overwegen eer hij aavaardde. Hij had geen lust in het for- meeren en heeft zelfs vijf andere personen gevraagd het over te nemen. Twee keer is het vóórberaad met één dag verlengd en toen gelukte het hem drie personen uit de formatie-Limburg bereid te vinden hem te -teunen, nl. de huidige ministers van ooi- log, koloniën en onderwijs. Het is dus ai onjuist dat zijn formatie niet anders was dan een voortzetting van die van den heer Limburg. Alleen heeft de heer De Geer zijn voordeel gedaan met diens ervaringen en resultaten. Well terdege was de heer Colijn op de (hoogte gesteld van de pogin gen van den heer De Geer, zij het dan heel aat omdat hij alles in voorbehoud deed en dus in het geheim. Op het premierschap is de heer De Geer allerminst gesteld geweest en met kracht wees hij de scherpe kritiek van mr. Heemskerk af. Onjuist was ook dt critiek op het feit, dat de heer De Geer fir.anciën aanvaardde. Tal van personen hebben voor die portefeuille bedankt en de heer De Geer zou in het kabinet-Limburg ook financiën hebben beheerd. Omtrent het verloop der formatie-Lim burg kon de heer De Geer niets mededee- len, omdat de heer Limburg dat alles ge heim wilde houden. Alleen omdat de toestand des lands eischte dat spoedig een Kabinet optrad en omdat de heer De Geer er in geslaagd was een program samen te stellen, heeft hij ten .siotte de formatie aanvaard. Hij vroeg nu ae medewerking der Kamer om van den nood een deugd te maken en het Kabinet dus te steunen. De rede was forsch en duidelijk en voor al maakte zij den i.ndruk van uitsluitend waarheid te bevatten. Het lijkt ons dan ook Gat den heer De Geer niet den minsten blaam treft, maar integendeel hem hulde dient te worden gebracht voor zijn krach tige doortastendheid, die een einde maakte aan de slepende crisis. Daarcm was de scherpe critiek van den heer Heemskerk allerminst op haar plaats en dus onver diend. De toon van den heer De Geer tegen mr. Heemskerk was scherp maar raak en het applaus dat uit het grootste gedeelte der Kamer weerklonk deed ondubbelzinnig zien hoe men er over dacht. Bij de replieken heeft de heer Heemskerk nogal aardig bakzeil gehaald en was hij zoetsappig tegenover de,n heer De Geer, al hield hij zijn standpunt nog vol, dat een geprononceerde partijman niet leider van een extra-parlementair Kabinet moet zijn en cat de aanvaarding van de portefeuille van financiën minder juist is geweest, het geen niet nader is bewezen. Het Kabinet is daor den proloog heen er. thans kan het uit noodhulpen gaan. Thans is de begrooting voor buitenland- sche zaken aan de orde. Het voorstel van dt commissie van rapporteurs om het nieuwe voorstel inzake het gezantschap wederom naar de afdeelingen te zenden, werd verworpen. De meeste leden waren van meening dat dit punt nu voldoende is behandeld en dat schriftelijke voorberei ding niet meer noodig is. De verdere begrootingen worden vóór Paschen afgedaan. De belangrijke onder werpen daaruit worden na Paschen afzon derlijk behandeld. Maar eerst worden de pesten goedgekeurd, een eigenaardige methode die alleen noodig is door de om standigheden. Eerste Kamerverkiezing. Het Centraal Stembureau heeft gisteren in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen van prof. Slotemaker de Bruine als 'id der Eerste Kamer, tot lid dier Kamer benoemd verklaard prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman,hoogleeraar in het Staats- recht aan de rijksuniversiteit te Utrecht. De nieuwe voorzitter der S.D.A.P. -.Het „Volk" deelt mede, dat na gevoerde besprekingen het bestuur der S. D. A. P [r in geslaagd is, den heer W. Drees, wet houder te 's-Gravenhage, bereid te vinden ne functie van bezoldigd voorzitter der S. ü- A. P. te aanvaarden, zoodra hij zijn wethouderschap in 1927 kan neerleggen. 'n verband met bovenstaande stelt het partijbestuur het congres voor af te wijken van art. 31 der Statuten en den heer Drees reeds op dit congres als onbezoldigd voor zitter te benoemen tot het tijdstip, waarop hij zich geheel vrij kan maken voor zijn functie. De buurtverkeer-tarieven bij de spoorwegen Het „Hbld." meldtDe buurtverkeer- tarieven, welke tot nu toe waren resp. per K.M. heen en terug 10 cent, 7/2 cent en 5 cent, worden lf2 cent, 5% cent en 4 cent. Het ligt echter, naar het blad verder verneemt, i.n de bedoeling de afstanden waarover buurtverkeer geldig is, te ver korten. GezeJschapskaarten zullen vervallen en ook ligt het in de bedoeling geen groeps abonnementen meer beschikbaar te stellen. Het tekort in de politiekas te 's-Bosch. Gisterenavond kwamen de gemeente raadsleden bijeen om te vergaderen over het accoutantsrapport omtrent het tekort in de politiekas. Wel was deze vergadering opgeroepen als „besloten vergadering van den gemeenteraad", doch in den zin der wet was ze niet als zoodanig te beschou wen en de burgemeester bestempelde ze dan ook tot bijeenkomst. Aan een verzoek van een raadslid om onmiddellijk in open bare vergadering over te gaan kon niet worden voldaan als zijnde het geen verga dering bijeengeroepen overeenkomstig de voorschriften der wet. Hef raadslid Kuij- pers wilde aan dergeliike onderonsjes niet deelnemen en verliet protesteerend de bij eenkomst. De besprekingen droegen een vertrouwelijk karakter. In de eerstvolgende raadsvergadering wordt de kwestie op de agenda geplaatst en dan kan over al of niet openbare behandeling beslist worden. VUSSINGEN, 19 MAART. B. B. B. Aldus is de naam der vereeniging, die gisterenavond ten stadhuize geconstitueerd is, ter b(ehartiging) der b(elangen) van de b(adplaats). Nadat-de voorzitter, de heer C A. van Woelderen, een woord van wei- kom had toegeroepen aan de afgevaardig den van verschillende vereenigingen of li chamen en vermeld had', dat eenige bij name genoemde genoodigden bericht van verhindering hadden gezonden, zette hij het doel der op te richten vereeniging uiteen. Het is de behartiging der belangen' van on ze badplaats, die zeer sterk inwerken kan op den bloei onzer gemeente. Herinnerend aan de vaak vermelde triasVlissingen ha ven, badplaats en industrieplaats, consta teerde spreker met vreugde, dat onze stad, dank zij vooral de krachtige propaganda der maatsch. „Zeeland", grootere belang stelling beeint te trekken. Om Vlissingen echter een goede plaats te doen krijgen, moet er hard gewerkt worden. Het Sc~ meentelijk badbedrijf, dat op het oogen- blik goed gesaneerd is, kan alleen zorgen voor de zeebaden en het stoelenterrein. Er is nu wel een Noordzeebadpiaatsen-com- missie van de Algemeene Ned. Ver. van Vreemdelingenverkeer, waarvan sprekei vcor Zeeland lid is, maar gezien de lut tele som, die daarvoor kan worden uitge geven kan haar propaganda slechts van aïgemeenen aard zijn. Daarnaast dient een vereeniging te bestaan om de plaatselijke belangen <te behartigen. En nu doen de verschillende hotels er zijn er echter rog veel te weinig evenals van pensions met de maatschappij „Zeeland", exploitant van het Grand Hotel „Britannia", vooraan, de vereeniging tot bevordering van Vreem delingenverkeer, de Vereeniging tot Exploi tatie van Pensionruimte, de Badcourant, de Kunstkring „Het Zuiden", met het gemeen telijk badbedrijf samen, wel al het moge lijke om de badplaats Vlissingen vooruit te helpen, maar, gezien het spreekwoord „Eendracht maakt macht" achtte spreker, om al die versnippering van krachten te voorkomen één vereeniging tot behartiging der belangen zeer gewenscht, zoo niet noodzakelijk Deze kan ook een nog be langrijker rol spelen door te trachten lei ding te geven, door te pogen de belang stelling op te wekken van het binnen- en „buitenstadsche", groot-kapitaal voor het stichten van hotels en pensionruimte. Maar er is buiten dit vraagstuk nog meer. En spreker wijst op het strand, dat door den aanleg van het hoofd aan het strand dit laatste jaar veel verbeterd' is en zou dat hoofd wel' uit willen bouwen tot een pier die behalve de attractie voor de bezoe kers, wellicht gelegenheid zou kunnen bie den om pleziervaartuigen te doen aanleg gen. Dergelijke plannen zouden bekeken moeten worden, de mogelijkheden bestu deerd en uitgewerkt door een actief be stuur dezer nieuwe vereeniging. En de naam dezer vereeniging, die wat lang schijnt, zou spreker willen afkorten tot B. B. B. Hij vraagt nu aan de heeren afge vaardigden of ze wenschen toe te treden en of ze soms al plannen hebben. Van de gelegenheid om discussie te voeren maakt in de eerste plaaits gebruik de heer H. J. M, van Raalte, die informeert naar de regeling, die men zich denkt om aan geldmiddelen te komen, waar vele vereenigingen aan bloed armoede lijden Hierop komt het antwoord, dat men daarop niet in de eerste plaats moet letten hoewel er al bijdragen door vereenigingen zijn toegezegd maar dat het hoofdzakelijk op den arbeid aankomt, waarvan de heer M. Laernoes een prachtig staaltje aanhaalt uit zijn ervaring met het bouwen van pensions aan het strand. Het ideaal, volgens den voorzitter, zou zijn, dat er een betaalde propagandist zou zijn, die (-nabtetfen. tegen heeschheid (Ingez. Mededeeling.) smaakt als room (lngez. Mededeeling.) alle mogelijkheden kan bestudeeren en al tijd op de „wacht" kan zijn. De eerste spre ker komt op een vroeger voorstel terug om werk er van te maken, als er een paar dui zend gulden beschikbaar zijn. De voorzitter wil echter de versnippering, die aldus kan ontstaan tegengaan. Ook werd er nog op gewezen, dat Vlissingen maar een betrek kelijk kort seizoen heeft' en geen achterland en ook op de zware lasten in onze stad, waartegenover de voorzitter plaatst het feit, dat toch sommige Belgische en andere bad plaatsen ook maar uit visschersdorpjes zijn ontstaan. Op dit punt krijgt hij steun van den heer J. M. Smits, die spreekt over zijn er varing uit de hotels in Scheveningen, waar hij eenige jaren gewerkt heeft. De heer Mulder zegt, dat er maar een mogelijkheid is om te trekken, nl. het bezitten van een golfterrein. De heer P. G. Laernoes stelt zich voor den gang van zaken aldus te laten gaan oprichten vereeniging, kiezen van bestuur, dat met plannen komt. Over deze plannen wilde hij nog wel wat hooren om te kunnen bestrijden het praatje, dat er een propagandist aangesteld zal worden om iemand aan een baantje te helpen. Dit wordt dadelijk gedaan door de mededeeling van den voorzitter, dat voorgesteld zou worden als secretaris aan te wijzen den heer Frelier, die zich dan tegen vergoeding der extra-kosten bereid verklaarde propa ganda te voeren. Ook stelde deze heer zich beschikbaar om de bedoeling uiteen te zet ten in een vergadering van Gemeenschap pelijk Belang met ruime introductie. Nu is de weg der \ereeniging grootendeeis geëf fend, hoewel door verschillende aanwezigen nog vragen worden gesteld of opmerkingen worden gemaakt .over de geldmiddelen. De heer Smits geeft een voorstel daartoe in overweging, terwijl de heer Freiboth in lichtingen vraagt over de kwestie of het stichten var pensions geen nadeeligen in vloed zal hebben voor de bestaande hotels. De vereeniging B. B. O wordt geconsti tueerd en als bestuur aangewezen de hee ren Van Woelderen, voorzitter Frelier, se cretaris H. J. M. van Raalte, penning meester en als vertegenwoordigers van „Zeeland", hotelhouders, Gemeenschappe lijk Belang en de Hanze de heeren J. W. A. Mulder, J. M. Smi<ts, P. G. Laernoes en J. H. Schroote. Bij de rondvraag vraagt de lieer Slooves of het geen aanbeveling verdient een mi nimum-contributie vast te stellen, welk denkbeeld nader zal overwogen worden. De héér Mulder geeft den heer Frelier in overweging zich in verbinding te stellen met den heer Ravelli van de maatschappij „Zeeland", welke wenk door den heer Fre lier dankbaar wordt aangenomen, terwijl hij zich aanbevolen houdt voor meer derge lijke aanwijzingen. Met een woord van dank voor de op komst en een wensch voor den groei van de pasgeborene sluit de heer Van Woelde ren de bijeenkomst. Lezing over Spitsbergen. Voor een geheel bezette zaal, er zaten zelfs hoorders in de gang, werd in de Aula der Zeevaartschool voor de afdeeling Wal cheren van de Ned. Reisvereeniging, door den heer B. L. van Verre uit Rotterdam, een lezing gehouden over Spitsbergen. Spreker, die eenige jaren in het hooge Noorden heeft gewoond begon met de uit reis van Rotterdam naar zijn nieuwe woon plaats. De reisroute gaat langs de Noor- sche kust en geeft voor ons Iaag-landbe- woners een overweldigenden indruk. Op deze route worden verschillende plaatsen aangedaan en na een lange reis komen wij eindelijk in Spitsbergen. Allereerst behandelde spreker eenige ge schiedkundige feiten over de ontdekking Van dit groote eiland. Als eerste bezoekers worden genoemd de Vinings daarna Rus sen, Hollanders en Engeischen. De bedoe ling der Hollanders en Engeischen was in hoofdzaak een nieuwen weg te vinden naar de Oost-Indische landen. 'Al deze pogingen Ihebben schipbreuk ge leden en tot heden is deze route nog niet kunnen volbracht worden. Bij deze ver schillende tochten moesten de Hollanders overwinteren, hetgeen bij allen wel bekend is uit de geschiedenis. Door de ontdekking, die men daar deed aangaande de verschillende diersoorten en voornamelijk walvisschen en meer traan- houdende dieren, is toen daar opgericht een factorie genaamd Smerenburg, die nu reeds geheel verdwenen is. De naam Spitsbergen heeft zijn oor sprong in de soitse toppen, die men reeds ven verre ziet. Spreker behandelt mede de geologische gesteldheid van het land, zoomede de diersoorten en de Flora, waar van nog een groote verscheidenheid be staat, wat men daar niet zou verwachten. Ook werd ons de plaats aangewezen, waar Nansen zijn pooltocht begonnen is, die zoo treurig is afgeloopen. Wij zagen eveneens de plaats waar nu het luchtschip den tocht over de Noordpool zal aanvaar den. Hierna kregen wij te zien het bedrijf der HoIIandsche onderneming, die de steenko len uit Spitsbergen haalt. Heer gemakkelijk, daar alles gelijkvloers gebeurt. Het geheel bewijst een groote zaak te zijn, die met de meest moderne werktuigen de mijnen exploiteeren. Wij kregen eenige kiekjes van de verblijven en de gemeen schapzaal enz. Ook werd nog besproken de geheel rechtelooze toestand die in dat land heerscht, dit is nu evenwel door Noorwegen veranderd. Nog vertelde spreker dat geld daar geen waarde heeft. Er is een bonnenstelsel, alles wordt geregeld door de maatschappij waar men werkzaam is. Een sterk radiotoestel zorgt voor de ver binding met de meer bewoonde wereld en geeft veel afleiding. Er is tevens een bios coop. Wat betreft de temperatuur, hiervan gaf de heer Van Verre eenige cijfers, waarvan wel de temperatuur in de mijnen ons zeer verbaasde 2° C. tot 4° C. vorst het geen een groot voordeel is yoor de perso nen, die daar werken. Men heeft natuurlijk buiten grooter koude, er is waargenomen 33° vorst. Ook verhaalde spreker ons van de zon, die maanden zichtbaar blijft en als tegenstelling de lange winterperiode, waar het nu wel niet geheel donker is verduide lijkt door foto's. Als merkwaardigheid haal de de heer Van Verre nog aan de gebeurte nis van aankomst van schepen in het voor jaar. Bekende scheepsnamen als de „Wal cheren" kwam daar kolen laden, zelfs ^schepen van 8000 ton, die zeer dicht aan den wal meren, komen er aan. Als tegen stelling met de wintertemperatuur was de waargenomen temperatuur in den zomer 80° F. in de zon. Half Mei begint de tem peratuur te stijgen en half September we der te dalen. De heer Van Verre deed ook nog inte ressante mededeelingen over de gletschers die met zeer stijle wanden in zee uitmon den en in het voorjaar met donderend ge raas afbrokkelen en in zee tuimelen. Ook is er nog een warme bron, welks water niet spoedig bevriest het water is als drink water zeer bruikbaar. Na de pauze werden lantaarnplaatjes vertoond, die niet allen geheel tot hun recht kwamen. V.oor den leerrijken avond werd den heer Van Verre door den voorzitter der afdee ling Walcheren dank gebracht. Het nieuwe vliegtuigengebouw op het vliegveld te Vlissingen. Op het N.O. uiteinde van het ruim 30 H.A. groote vliegveld heerscht sedert Fe bruari groote bedrijvigheid door het bou wen van een vliegmachinegebouw, station van de K. L. M. Deze bouw wordt uitgevoerd onder lei ding van den heer C. Barentsen, districts- bouwkundige bij de Rijksgebouwendienst en onder dagelijksch toezicht van den heer Th. v. d. Waal, bouwkundig ambtenaar bij dien dienst en neemt zulke snelle vorderin gen, dat thans reeds na circa 4 weken van het 33 M. lange en 28 breede gebouw het metselwerk tot ongeveer 3 M. boven den grond is opgetrokken en de kapconstructie nagenoeg gereed is om gesteld te worden, zoodra het metselwerk op hoogte is. De „Midd. Ct." was in de gelegenheid ter plaatse de verschillende vertrekken te bezichtigenen de bijzondere kapconstructie, welke over dit vrij groote gebouw komt, en in hout is uitgevoerd, van nabij te be schouwen. De uitvoering om deze groote ruimte te overdekken zonder gebruik te maken van ijzerconstructie, heeft'geleid tot toepassing van geheel in houtwerk uitgevoerde kap- spanten, welke in samenstelling en detail leering totaal verschillend zijn van de vroe ger gebruikelijke systemen. Het moeilijke punt vormt hierbij de knoopconstructie en de reeds vele daarvoor toegepaste en beschreven methoden accen- tveeren de belangrijkheid van dit onder deel. Statische, practische en economische eischen worden gesteld om sterk, snel en goedkoop het knooppunt samen te stellen en dit is aan het onderwerpelijke gebouw bereikt door de volle houtdoorsnede te nut- ten met toepassing van de z.g. „Bulldog"- kramplaten, instede van de voorheen ge bruikelijke zwaluwstaartverbindingen. Deze „Bulldogplaten" zijn een uitvinding van den ingenieur O. Theodorsen te Christiania en worden vervaardigd van Siemens Martin- staal. Zij hebben^ een krans van tanden, welke naar beide zijden uitsteken en wor den geplaatst tusschen de te verbinden stijlen en liggers, waar zij tengevolge van het aandraaien van de moerbouten in het langshout indringen, waardoor tengevolge van de vele tanden de kracht gunstig wordt overgebracht. Met toepassing van deze Bulldogplaten blijkt het mogelijk te zijn op economische wijze elke willekeurige draag constructie te ontwerpen. Tet slotte zij hier nog vermeld, dat de aanneemster van dezen bouw is de firma van Alem en de Wit te Utrecht, terwijl de fundeering- en betonwerken zijn uitgevoerd door de firma Anker en Zoon te Vlissingen. IJsclub Vlissingen. De IJsclub „Vlissingen" heeft in het Con certgebouw haar eerste huishoudelijke ver gadering gehouden die slechts matig was bezocht. De vereeniging werd nu defini tief opgericht, nadat door den voorzitter het schitterende resultaat der gehouden inschrij ving was medegedeeld. Bij acclamatie werd het voorloopig comité tot vast bestuur gekozen, dat onderling de werkzaamheden zou verdeelen. Daarna werden met algemeene stemmen goedgekeurd te ter tafel gelegde plannen van statuten en huishoudelijk reglement. De vergadering besloot zoo spoedig mo gelijk, wellicht reeds in April, een aanvang met het innen der contributies en donaties te maken. Rede legerpredikant H. Jansen. In de Christ. Geref. Kerk alhier hoopt Dinsdag a.s., des avonds 8 uur, ds. H. Jan sen, legerpredikant i.n algemeenen dienst, een rede te houden over zijn reis naar Indië. - Dierenmishandeling. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een tuinder onder Vrouwepol der, die een kat, vastgebonden aan een in den grond gestoken riek, op een bezaaid stukgrond had geplaatst, met het oog merk aldus de vogels te verschrikken. De postbrug over het kanaal door Zuid-Beveland. Op de vragen van den heer Kersten be treffende verbetering van de postbrug over (Ingez. Mededeeling.) het kanaal voor Zuid-Beveland, in verband met het verkeer over den postweg, heeft de heer van der Vegte, minister van waterstaat het volgende geantwoord De aan de postweg over het kanaal door Zuid-Beveland uitgevoerde werken hadden ten doel deze brug ten behoeve van het landverkeer zoodanig te versterken, dat daarover het zwaarste vervoer kan worden toegelaten. Dit heeft medegebracht, dat de draaibrug belangrijk verzwaard moest wor den. De omstandigheid, dat de brug thans naar één zijde kan worden geopend en ge sloten, is het gevolg van het breken van een as tijdens stormweer. Met de verster king van de brug heeft dit niet te maken en op het oponthoud van het landverkeer heeft deze maatregel geen invloed van eeni ge beteekenis. Binnenkort zal de brug weer naar beide zijden kunnen worden bewogen. Stoomtramwegmaatschappij Breskens- Maldeghem. De uitkomsten der exploitatie van boven genoemde tram waren in 1925 aan perso nenvervoer 68.246, abonnementen f 3215 goederenvervoer 180.114; huishuren 736buitengewone ontvangsten en post vervoer 18851 totaal 271.193; zijnde per dagkilometer 15.33 tegen 18.90 in 1924. De exploitatie-ontvangsten bedroegen dus in totaal 271.193, de uitgaven 182.436, alzoo een overschot van 88.765. De uitgaven waren 67.2 der ontvangsten tegen 69.2 in 1924. Bij het voordeelig saldo kan gevoegd w.orden 2950 goed slot renterekening en afgetrokken voor uit lotingen 5150, blijft 86.557. Gereserveèrd voor belastingen en gestort in het reserve fonds wordt samen 25.000, voor aandeel houders wordt 55.500 bestemd, terwijl 6057 op nieuwe rekening wordt overge schreven, Hierdoor kan 9 of 45 per aandeel worden uitgekeerd. Het op 22 April in exploitatie brengen der lijn Breskens-Cadzand heeft de sym pathie der betrokken gemeenten, maar heeft nog geen invloed gehad op de finan- cieele uitkomst. De kermis te Goes. Bij de gehouden verpachting van staan plaatsen op de kermis te Goes, bedroeg de totale opbrengst 1991.75. Een gids van Zeeland. De gemeenteraad te Zierikzee heeft een subsidie van 25 toegekend aan de stoom vaart-maatschappij „Zeeland" voor het uit geven van een nieuwen geïllustreerden gids van Zeeland. Vergiftigingsgeval Vermoedelijk tengevolge van her gebruik van zelfingemaakte groenten is eergisteren het echtpaar W. te Kortgene ernstig onge steld geworden, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis te Middelburg noodzakelijk bleek, hetgeen dan ook nog dienzelfden dag per auto plaats vond. De vrouw is gis- teravxmd (overleden, terwijl de toestand van c'en man zich ernstig laat aanzien. SOUBURG. Opgave der personen die zich in deze gemeente hebben gevestigd, of deze heb ben verlaten, gedurende de le helft der maand Maart. Gevestigd.: Mej. P. Pieterse, Middelbdrgsche straat A 194, van Biggekerke. Mej. C. Smits, De Deckerstraat E 35, Gorincbem. M. Hollebrandse, Ritthemsche straat B 399, van Helder. J. Roskam en gezin, Groote Abeele, van Zierikzee. Vertrokken: W. Jasperse en gezin, Buteuxstraat B 207, naar Dordrecht. Mej. L. GiUisse Hofstede, Noordbeek, naar Vlissingen. Mej. W. Dorleijn, Nieuwstraat B 99, naar Vlissingen. Mej. J. C. de Hamer, Kanaalstraat, naar Krabbendijke. C. N. de Rijk en gezin, De Deckerstraat E 37, naar Vlissingen. C. W. J. Cornelisse en gezin, Kanaal straat 164, naar Den Haag. A. G. van Willenswaard en gezin, Middel- burgsche straat A 191, naar Rhenen. D. Bassie, Nieuwe Vlissingsche weg C 214, naar Bergen op Zoom. J. P. Philipse en gezin, Van Teijlingen- straat B 241, naar Middelburg. Mej. C. Theune, Tuindorp D 42, naar Den Haag. J. van Boven en gezin, Van Teijlingen- straat B 245, naar Lage Zwaluwe. W. Goedhart, Nieuwstraat B 102, naar Bergen op Zoom. T. Brugman en gezin, De Deckerstraat E 32, Middelburg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De bewaking der gebouwen in Amsterdam-Zuid. Men schrijft aan „de Tel." Voordat het schorsingsbesluit der Syno de nog genomen was, heeft me:n in Amster- dam^Zuid reeds beseft, dat het noodig was om op alles voorbereid te zijn en dus in de eerste plaats te zorgen, dat de Mari- nus-groep de kerkgebouwen» niet in1 bezit I.on nemen. Het is nl. zeer waarschijnlijk, dat er binnenkort een proces over het eigendom van deze gebouwen tusschen den kerkeraad eenerzijds en de Marinus-groep, gesteund door classis en de Synode ander-

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1