DONDERDAG 1® MAART 150 100 25 H^rste Blad Artikelen IÖÖÖ ^.IVO. 65i 64e Jaargang 1926 :NTIËN iLLER "WIELER -Papieren. Jelang" F' iburg ST len ng gitgaveTFirms f. VAN DE VELDE lr..W alstraat 58-60. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 68281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen t;no """«s*" wn BINNENLAND Stads= en Provincienieuws I waarheid over w Mohtor, welke m. boveel sensatie heft komt, wel zeer ge- levens- fraaie t. zijn terken Upacca. courant rancier. gbaar bij HAT 94 ontvangst HTIQE r- Glazenmaker Telefoon 318 Zeeland, aan Par- ïrandeerd. VLISS1NGSCHE COURANT iJÖNNËMENTSPRÏj SVoorViissingèn en dé gemeenten op Walcheren 2.20per3maanden. franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15 j bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. UUU een ongeluk. (JUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Zij die zich tegen 1 April, voor minstens drie maanden, op de „Vlis- singsche Courant" abonneeren, ontvan gen de nog verschijnende nummers gratis. Nieuwe abonné's die een polis aan vragen, deelen in de gunstige voor waarden van onze Gratis Verzekering. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Regeeringsverklaring. Vandaag heeft de heer Nolens gesproken en heusch uitvoeriger dan zijn gewoonte is. Hij heeft enkele mededeelingen gedaan die wel interessant waren. Allereerst ver dedigde hij het behoud van het gezant schap op grond hiervan, dat 30 andere mogendheden hetzelfde doen en een gezant bij het Vaticaan hebben. Het was voor de Katholieken niet een kwestie van geloof of Katholiek belang, maar van landsbe lang en..» een eerezaak. Nadat in 1871 het gezantschap btj den Heiligen Stoel was af geschaft, heeft de Katholieke partij nooit meer eenige moeite gedaan om het hersteld te krijgen. Het was minister Cort Y3n der Linden die tijdens den oorlog het belang van herstel inzag en na den oorlog achtte minister Van Karnebeek behoud daarvan in 's lands belang. Nu kan het niet anders oi de Katholieken die buiten hen om dit gezantschap hersteld zagen, achtten het een eerezaak dit te behouden. Reeds in 1924 en dit is nieuw had de heer Nolens aan minister Van Karnebeek meegedeeld dat zijn fractie tegen de be grooting zou stemmen als het gezantschap bij amendement werd afgeschaft. Toen echter is het amendement verworpen en waren er geen gevolgen. Bij de kabinets formatie heeft de heer Colijn den heer No- lens mededeeling gedaan van de mogelijk heid eener ernstige crisis als de Katholieke partij haar standpunt handhaafde. Waarschijnlijk heeft de heer Colijn over wogen dat het goede gewoonte was bij samenwerking van partijen om den status quo te handhaven, dat voorts de heer De Visser vóór het gezantschap was geweest en als leider der christ.-historische partij terugkwam-.in de Kamer, dat er ter linker zijde stemmen vóór het gezantschap waren te vinden en dat hij dus met een onopge loste kwestie wel zóó zee kon gaan. Eenige dagen vóór de crisis op 10 No vember heeft de heer Nolens de leiders der christ.-historischen en anti-revolutionnairen nog eens gewaarschuwd wat er zou gebeu ren als het amendement-Kersten werd aan genomen en vlak vóór de stemming heeft hij het noodig geoordeeld openlijk zijn waarschuwing te herhalen. Waarmee hij maar dat zei hij niet de kans op de stemmen van de linkerzijde verspeelde. In 1924 heeft dus gedreigd wat in 1925 is gebeurd, maar in 1924 zweeg de heer Nolens en als gevolg daarvan bleven de vrijzinnig-democraten tegen het amende ment stemmen. Het is dus nog niet duide lijk waarom de heer Nolens in 1924 niet, in 1925 wel b p e n 1 ij k heeft gewaar schuwd. Over de crisis en haar verloop was het minder belangrijk wat de heer Nolens meedeelde. Nogmaals heeft hij verklaard dat samenwerking met andere partijen voor de Katholieken niet onmogelijk is, maar dat er tijd noodig is van omgang, voorberei ding en wijziging in de persoonlijke ver houdingen. Wanneer de heer Nolens vroe ger heeft gezegd dat hij „ook anders kon", sloot dat niet in dat ieder andere partij te harer tijd de Katholieke partij kon opeischen met haar samen te werken als zij met niemand anders meer samen gaat. He heer Marchant heeft dat wel gedacht fn heeft daardoor een stropje gehaald, 't Geeft hem echter niet het recht de Ka tholieke partij hinderlijk te volgen met zijn verwijten dat ze eractionnair is. Omtrent de formatiesDe Visser en I imburg geen nieuws. Tegenover het kabi net—-De Geer staat de heer Nolens met ai ('e welwillendheid, die de omstandigheden kelaten. Afwachtend natuurlijk met de vriendelijke waarschuwing dat het door t-olijni herstelde evenwicht niet weer ver stoord worde. Een nieuwe beslissing over het gezant schap ziet de heer Nolens gaarne tegemoet. ™'j hoopt dat het nu eens uit zal zijn met m-'t gesol over het gezantschap. Wordt het afgeschaft, dan zal hij daarin moeten be- 'w&ten.' al zal hij zich dan altijd herinneren uat anti-papisme het motief is geweest. De Katholieke democraat Arts staat los va" de Katholieke partij en haar discipline dus kapittelde hij die partij. Het partij wezen heeft de volksvertegenwoordigers j°t Partij-gangers: gemaakt die geen eigen ■'lening meer hebben. Daardoor is het par. fcmentaire stelsel aangetast en is het pres- "8e der Kamer gedaald. Volgens hem is lVn groot deel der Katholieken heelemaal "et 'tevreden met de Katholieke partij en aar arbeid in de Kamer. Een groot deel voelt voor de coalitie niet veel eni ziet de noodzakelijkheid daarvan niet in. Hij geloofde allerminst dat sainenwer- k ng der democraten verlies voor de Ka tholieken zou beüeekenen. Minister De Geer was zeer erkentelijk voor de welwillende kritiek, die geoefend was. Voorshands breidt hij zijn program niet uit, maar belangrijke punten zijn in overweging. Met de financiën moet het kabinet voorzichtig zijn omdat er nog aller lei gróote uitgaven te wachten zijn en daarbij wili men den belastingdruk vermin- eieren. Verlaging der post- en spoorweg tarieven is dringend noodig. Art 40, waar over juist dezer dagen is beslist, zal de Regeering niet weer herstellen nu de rech ter den Staat in het gelijk heeft gesteld. De Bioscoopwed acht de Regeering geen kenmerkende partijwet en dus is ze bereid dre te behandelen. Het tractaat met België client verdedigd te worden vóór de crisis waren nieuwe besprekingen geopend, die tijdens de crisis zijn stopgezet Ze zullen spoedig worden hervat en eerstf als het rapport is verschenen zal dë memorie van antwoord verschijnen kunnen. De kwestie van het gezantschap wil de Regeering voor goed1 uit de wereld helpen en dit kan alleen door dit punt in zakelijke sfeer te behamdelen en af te doen. Morgen verder. Vergadering van leiders der Tweede Kamerfracties. Gisteren heeft er eén vergadering plaats gehad van de leiders der Tweede Kamer fracties. De bedoeling dezer vergadering was, om overleg te plegen om bij de behan deling der staatsbegrooting geen algemeene beschouwingen te houden. Dan zou de be- Kamer afgehandeld kunnen worden. Het gezantschap bij den Paus. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van w::ziging op Hoofdstuk III van de Staatsbegrooting voor 1926. Voorgesteld wordt een nieuw artikel lObis in te voegen, betreffende Jaarwedde en verblijfvergoeding ..van den gezant bij den Pauselijken Stoel. Dit voorstel wordt gedaan aldus de toelichting in aansluiting op de regee ringsverklaring, afgelegd in de vergadering der Tweede Kamer van 11 Maart 1926. Het Nederiandsch-Belgisch verdrag. In het „Hbl." lezen wij het volgende De ministers van buitenlandsche zaken in Den Haag en 'Brussel breken zich het hoofd over de vraag, hoe zij het Belgisch tractaat door prof. Moresco als Bel gisch dictaat aangeduid zoo kunnen in terpreteeren, dat het voor Nederland te aanvaarden wordt en toch een Belgische overwinning blijft. Ambtenaren van de departementen van buitenlandsche zaken en waterstaat zoeken formules en oplossingen, die de tegenstrij digheden tusschen verdrag en toelichting neutraliseeren en de klaarblijkelijke vergis singen ten nadeele van Nederland begaan, kunnen recht zetten. Philologen zoeken naar een verklaring voor het feit, dat in de toelichting tot het tractaat alleen met het bestaan van één, Belgische, kolonie, reke ning wordt gehouden en grijpen zich vast aan de stroohalm van den nieuwen grond wettekst, die het woord kolonie in Neder land in den ban deed. Kortom, alles wat ambtelijk kan worden gedaan, om het traktaat zoo te versuikeren, dat het Nederlandsche parlement het slikt, zonder te vragen naar de bittere gevolgen, is aan het werk gezet. Maar de sociaal-democraten zien in dat alles klein werk, „nationalistisch" gepeuter en .dus vergaarden zich de kopstukken der Nederlandsche en Belgische sociaal democratie met ernstige gezichten en be raadslaagden. En na afloop der óverleggin gen gaven zij, zooals officieele regeerings-" onderhandelaars dat plegen te doen, een communiqué aan de hun toegedane pers organen, zoo inhoudrijk als dergelijke uitin gen plegen te zijn en even vol van de ver zekering, dat „tout est pour de mieux dans le meilleur des mondes". Net Locarno Als nu later blijkt, dat ook geheime toe zeggingen zijn gedaan, waarvoor men te genover de eigen landgenooten niet durft uitkomen, dan zou het spel compleet zijn. Maar zóó dom zullen de principieele te genstanders van geheime diplomatie wel niet geweest zijn. Nog geen regeeringspar- tij, willen onze sociaal-democraten blijk baar reeds wat oefening opdoen. Vandaar dat zij met de Belgische colle ga's wel gaan praten en de andere partijen, die van regeeren al eerder kaas gegeten hebben, dat aan de ambtelijke organen overlaten, zelfs als ze den indruk hebben, dat ze daardoor, zooals in het Belgische ge val, waarlijk niet heelemaal naar wensch worden gediend. Vacanliekaarten met Paschen en Pinksteren De Nederlandsche Spoorwegen zullen van 2 tot en met 7 April en van 21 tot en met 26 Mei vacantiekaarten uitgeven. Dienst- en rusttijden voor het spoorweg personeel. Het dagelijksch bestuur van de Ned. Ver. van Spoor- e» Tramwegpersoneel heeft aan de afdeelingen met spoorwegpersoneel dezer organisatie ontwerp-voorstellen tot wijziging van de dienst- en rusttijden voor schriften doen toekomen. Deze voorstellen zijn gebaseerd op den 8-urendag, terwijl ten aanzien van de be palingen inzake rust en vrije dagen, be nevens de andere onderdeelen der regeling, voorkomen, die het gevolg zijn van de on bevredigende ervaringen met de bestaande b e palingen opgedaan. De afdeelingen van de Ned. Ver. verga deren deze maand over het geheele com plex wijzigingsvoorstellen, dat den vorm heeft van een ontwerp-adres met toelich ting. Het hgt in de bedoeling om binnenkort de definitieve voorstellen bij den minister van waterstaat aanhangig te maken. Voor behoeftige oud-redders. De minister van waterstaat heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer een brief ge zonden, houdende inlichtingen op het adres van het bestuur der- vereeniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering" te Helder, hou dende verzoek om ondersteuning van de bemanning der te dier plaatse gestation- neerde reddingboot. De minister deelt in dezen brief mede, dat een commissie is ingesteld ter onderzoek en regeling van de van rijkswege toege kende' en nog toe te kennen uitkeeringen aan behoeftige oud-redders van schipbreu kelingen en hun nagelaten betrekkingen. De aanvragen om ondersteuning worden in handen dier commissie gesteld, die de ver- eischte inlichtingen inwint en elk verzoek om ondersteuning op zichzelf behandelt. Vervolgens wordt advies uitgebracht, waar na de minister beslist omtrent het al of niet inwilligen van het verzoek. Redding van schipbreukelingen. Gisteren is aan het strand ten westen van de zeesluis te Scheveningen m tegenwoor digheid van hoofd- en plaatselijk bestuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij een proefneming gehouden met een nieuw systeem lijnmbrtiër, waar mee tien schoten door den heer Thomas werden afgevuurd. Door het steeds opvoe ren van de lading werd de schetiféfand vergrootbreken van de schietlijn kwam niet voor. Getracht zal worden, een afstand van ruim 400 M. vti bereiken. VEREENIGING „KINDERZORG". De zaal, waarin jaarlijks de vergadering van de vereeniging „Kinderzorg" te Mid delburg plaats heeft, had ditmaal door het neerzetten van planten en bloemen een feestelijk aanzien gekregen de wapperen de driekleur wees er voorbijgangers op, dat het voor de stichting een bijzondere dag was. De vergadering werd na het zingen van Psalm 103 1, door den voorzitter, den heer ds. N. M. de Ligt, geopend met le zing van Psalm 38 en gebed. Hierna herinnerde de voorzitter aan het 20-jarig bestaan, hetwelk recht geeft tot dank aan God. In 1901 werden de eerste besprekingen gehouden op een provinciale diaconale conferentie. Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden en het idéé, van het begin, dat niet meer dan 40 tot 60 kinderen zouden worden gezonden, is heel anders uitgekomen. Verder wil spreker het geschiedkundig overzicht aan anderen overlaten, maar hij wil toch allen opwekken God te danken. Men zingt Gods lof ondanks allen tegen spoed op financieel gebied. Maar God heeft steeds het gebed verhoord, en dit juist heeft allen dicht bij God gehouden, omdat men steeds Zijn steun noodig heeft. Maar juist daarom zijn er alle moeilijkheden. Een droeve schaduw ligt over het feest door het ziek zijn van ds. Jonker, den se cretaris, en spr wijdde aan den ernstigen kranke, die zijn werk moest neerleggen, woorden van groote waardeering voor alles wat hij voor Kinderzorg heeft gedaan. Spr. herinnerde ook aan den zoo vroeg gestorven ds. Hij mans en aan den heer Snoep, die Kinderzorg in de moeilijkste jaren mede leidde. Spr. deed daarna mededeeling, dat prof. Obbink door overspanning verplicht is extra-werk na te laten, en dat de burge meester van Middelburg en de voorzitter van den Voogdijraad verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Na het voorlezen der notulen, las de tweede secretaris, de heer ds. H. F. de Puij uit Cadzand, het jaarverslag voor, dat ditmaal meer een overzicht gaf van het 20-jarig bestaan. Twintig jaar geleden be gon men in een huis op de Heerengracht met 4 kinderen. Op 15 januari 1906 is Kinderzorgop gericht als eerste kerkelijke stichting in de zen geest in Nederland. Steeds is zij in die richting blijven voortgaan alleen de hee- ren ds. de Ligt en ds. van Dis zijn van het begin af tot nu toe Hd van het bestuur. Ook spr. herinnert aan den goeden wil van prof. Obbink, ook nu weer op te willen treden en aan het aftreden van den heer ds. Jonker, wegens ongesteldheid. Ook wees spr. op het moeilijke werk van den heer Snoep, in de oorlogsjaren als penningmees ter der vereeniging. Spr. bracht hulde aan het werk van den tegenwoordigen penning meester, ds. de Vries, maar ook aan het werk van wijlen ds. Hijmans, den oprichter van de Kinderzorgcent. Het verslag bevat ook woorden van grooten lof over den arbeid van ds. A. de Voogd, vice-voorzitter, en ds. de Ligt, voorzitter der vereeniging en niet minder van de leden van het damescomité. De directeur, de heer W. Middelkoop, deed daarop zijn jaarlijksche mededee lingen, en begon met er op te wijzen, dat het niet uitgekomen is, dat slechts tijdelijk opgenomen zou moeten worden en de kin deren dan weer naar hun ouders zouden kunnen teruggaan. Spr. deelde mede, dat door Kinderzorg tot 1 Januari 1926 152 pupillen werden afgeschreven als meerderjarig. Van deze zijn 32 jongens en 45 meisjes zéér goed te recht gekomen, 14 jongens en 11 meisjes vrij goed. Slechts 8 jongens en 5 meisjes zijn to taal mislukt7 jongens en 12 meisjes over leden en 8 jongens en 7 meisjes gingen naar de familie terug 3 jongens waren geestelijk minderwaardig. Van de 118 kin deren, die niet terugkeerden of overleden, zijn dus 102 goed terecht gekomen of 86 procent. Hierna adviseerde de commissie voor het nazien der rekening tot goedkeuring in ontvang en uitgaaf ƒ61.608.07 met een goed slot van /273.57'/2 tegen ƒ454.74 over 1924. De penningmeester, ds. De Vries uit Goes, deelde daarop een en ander over de rekening mede en kon o.a. zeggen, dat de Kinderzorgcent sedert 19Q8 niet minder dan 62.129.31 J4 heeft opgebracht. Verder kan spr. mededeelen, dat de ju bileumcollecte tot nu toe 7400 heeft op gebracht, waarbij nog ƒ950 komt als op brengst van een bazar te Kruiningen. Hier mede zal kunnen worden afbetaald de waschinrichting en wellicht zal iets meer kunnen worden afgelost. De .heer ds. de Voogd hoopt, dat de extra-collecte nog tot 10.000 zal aan groeien. Tot bestuurslid in de vacature ds. H. Jonker werd gekozen de heer ds. R. ten Kate te Koudekerke, en herkozen mevr. Snoep^-Van Stam en de heeren ds. H. F. de Puij, Cadzand, ds. A. S. Talma, Vlissin gen én A. J. van Schelven, Zierikzee. Alvorens de ochtendvergadering te slui ten, bracht de voorzitter nog dank voor het vele, dat in natura voor voedsel en klecding der kinderen wordt geschonken, om daarna namens ds. Jonker te verzeke ren, dat hij ook gaarne als emeritus predi kant secretaris zou zijn gebleven van Kin derzorg, en dat hij hen, die er werken, toebidt, dit te mogen blijven doen. De heer ds. Tjebbes, voorzitter van den kerkeraad te Middelburg, bracht hulde aan het bestuur voor zijn werk in het belang der vereeniging, en hoopt, dat ook komen de bestuursleden in die richting zullen blij ven doorgaan. Na de pauze werden de nog talrijker bezoekers dan des morgens door een tweetal clubjes meisjes vergast op een paar nummers goed uitgevoerde vrije- en ordeoefeningen, waarna de grootere meis jes een voor dezen dag gemaakte zangbede deden hooren, terwijl in de zaal een drietal jongens zich als goede muzikanten in spé deden kennen. Uit dit alles bleek, dat de vrije uren in de stichting op zeer nuttige wijze worden besteed aan ontwikkeling der kinderen op verschillend gebied. Hierna liet de heer ds. de Ligt Gezang 194 1 zingen, waarna hij in gebed voor ging en toen de aanwezigen welkom heete, onder wie thans ook enkele oud- verpleegden. Daarna las de voorzitter een schrijven voor van den Commissaris der Koningin, dat deze plotseling verhinderd was aan zijn voornemen gevolg te geven de middagvergadering bij te wonen, maar waarbij deze zijn gelukwenschen uitsprak, en den wensch uitte dat de vereeniging steeds in bloei mag toenemen en Gods ze gen op haar arbeid zal blijven rusten. Spr. heette speciaal ds. de Voogd te Vlissingen welkom, de man die het bestuur uit den nood redde toen prof. Obbink door ongesteldheid verhinderd was de feestrede uit te spreken. De heer ds. de Voogd het woord nemen de, herinnerde aan de oud-Bijbelsche ge schiedenis, en wel in het bijzonder aan het ouderpaar dat hun kind aan den Nijl ver borg om het te onttrekken aan den wil des Konings, volgens welken het zou moeten zijn gedood. De koningsdochter vond het kind, Mozes, en behoedde het voor den dood en zeide „Neem dit kindje heen en ik zal U uw loon geven". Spr. vergelijkt dén arbeid van Kinderzorg met dien van Mozes' moeder. De heilige geest wil niet dat één mensch verloren gaat, en trekt de onverzorgden aan zich. De bestuursleden van Kinderzorg zijn de Johanissen, de discipelen, die hij lief heeft. En de ge meente des Heeren aanvaardt den arbeid, die voor anderen te zwaar zou zijn. Het hulpeloos kind moet worden teruggebracht aan vader of moeder, maar als die er niet meer zijn of zij willen of kunnen het niet verzorgen, dan geeft Hij het aan de ge meenten en zegt, zorgt er voor. Die zorg, zooals het bestuur ook geeft, is ten eerste een schoone taak en in de tweede plaats een moeilijke, waar het geldt de zorg voor de kinderen, die vader en moeder missen. Het ergste gebrek is voor die kinderen gebrek aan liefde, dit heeft spr. altijd het meest in zijn pastoralen ar beid getroffen. Maar het is mooi die kin deren te laten voelen, dat er toch altijd een is, die hen lief heeft Dit werk is heer lijk, want het geldt hier niet alleen verzor- De verzachtende, heelende en genezende eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschifvering en alle jeukende huidziekten. Inderdaad een pro baat geneesmiddel. Per tube 1.5 (lngez. Mededeeling.) gen gedurende de jeugd, maar men moet de kinderen tot nuttige leden der maat schappij opvoeden, en men kan van kin deren niet zeggen wat er van hen worden zal. Het beteekent heel wat, menschen te vormen van kinderen, die anders beslist mislukt zouden zijn. Maar de taak van het bestuur gaat nog verder, want het is een taak die verricht wordt voor God, die vooral verdriet heeft over kinderen die verwaarloosd worden. Spr. wenscht het bestuur geluk met zijn mooie taak. Maar het is zeker ook een moeilijke taak, het opvoeden, omdat men zoo dikwijls neiging tot zonde aantreft. Het is dan ook een ge lukkig verschijnsel, dat ruim 80 der pu pillen nuttige menschen zijn geworden, al verdriet het dat de andere 20 mislukt zijn. Waar men toch zeker ook nog fouten zal maken, zou spr. geneigd zijn het be stuur niet te benijden. Maar God zegt „neemt dat kindje en ik zal er zelf bij zijn" en daarom is het bestuur weer wel te be nijden. Uit naam der gemeenten dankt spr. het bestuur, dat het de taak aanvaard heeft om voor deze kinderen te zorgen, wenscht het geluk met den feestdag en hoopt op verdere zegen op het werk. Spr. eindigt met den zegenwensch „Heer, dat Uw oog gericht zij dag en nacht op dezen arbeid". De voorzitter bracht den heer De Voogd dank voor zijn rede, deed zingen Gez. 96, waarna ds. de Voogd in dankzegging voorging. Velen namen nog een kijkje in de beide huizen en op de tentoonstelling. Des avonds werden de kinderen onthaald en liet „Sempre Avanti" zich hooren. VLISSINGEN, 18 MAART. Vragen van raadsleden. Door den heer Berger ziin de volgende vragen aan Burg. en Weth. gedaan Is het Burg. en Weth. bekend, dat meer dere arbeiders bij de Koninklijke Maat schappij „de Schelde" om de andere week werkzaam zijn en dat verschillende dezer arbeiders niet langer over deze week van werkeloosheid uitkeering genieten uit de werkeloosheidsfondsen, zgn. uitgetrokken zijn Zijn Burg. e" Weth. bereid deze arbei ders toe te 'laten tot de gemeentelijke werk verschaffing of op hen toepasselijk te ver klaren de steunregeling zooals deze is aan genomen door den raad der gemeente in de zitting van 29 December 1922"? Zoo neen, zijn Burg. en Weth. met mij van meening dat in dit geval deze arbeiders geholpen moeten worden en welke maat regelen denken Burg. en Weth te dien op zichte te treffen Valsche geruchten. De correspondent van „het Volk" tracht nog een schijn van waarheid te geven, aan zijn bericht betreffende het voornemen van de firma Wilton te Rotterdam om hier een reparatie-werkplaats voor schepen op te richten en dat de firma Goedkoop voorne mens zou zijn een bedrijf op te richten. Tegenover dit tweede bericht van den „Volk"-correspondent kunnen wij als ab soluut vaststaand mededeelen, dat noch van het eene, noch van het andere bericht ook maar iets waar is. Het terrein op het eiland heeft „de Schel de" voor vijf- ens zeventig jaren in erfpacht, zoodat daaruit reeds voldoende blijkt, dat van een oprichten van een werf aldaar geen sprake kan zijn. Wat het vestigen van een reparatie-werkplaats van .de firma Wil ton betreft, dit is eveneens een totaal uit de lucht gegrepen praatje. De tijd zal nu wel leeren dat de geruch ten geheel uit den duim zijn gezogen. Wij zullen den „Volk"-correspondent dan later nog wel eens aan zijn berichten her inneren. Modeshow Maison Lambooy. Voor de modeshow, die mevrouw Lam booy voor ons alt eeitage malen in Hotel „Britannia" heeft georganiseerd, bestaat altijd een flinke belangstelling en terecht. Er gaat ontegenzeggelijk een groote beko ring urt van de gelegenheid, ook in kleine plaatsen eens onvervaLschjf kennis te maken met wat „la mode" voor een seizoen bren gen zal en de manier, waarop die kennis making plaats heeft is zóó goed verzorgd Lii in de puntjes uitgewerkt, dat zij, die de leiding in deze hebben, hiervoor alleen al ten complimentje verdienen. De zaal zag er aardig uit, evenals het podium en al moesten we ons dezen middag tevreden stellen met pianomuziek (we. hoorden dat 's avonds de kapel Höfelein Bekker haar medewerking verleent), de on vermoei de pianist wist de stemming er mede in te houden tot het einde toe. Wel kunnenwe ons voorstellen, dat met orkest ei: kunstlicht nog meer de sfeer geschapen wordt om alles zooveel mogelijk tot zijn recht te laten komen, maar wij waren gis>- terenjnrddag al zeer voldaan, omdat het toch gaat om de toiletten zelf en deze door

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1