1000 300 50 KWATTAS5C^ Piano en Orgel WOENSDAG V7 MAART Eerste Blad Finns A. S. J. DEKKER, Eoes Re epen met Cadeau .{Mo. 64i 64e Jaargang 1926- pspaart rasch- I wasch zeep* ver it ver- van letgeen verheid (s dan iie het Èk niet gscfie Maatschapj Stoomvaart ijtymdiiiuI.ÏU K VELDElr..!ilslr»lSt-f 0. ïlissiipi. Mtl.lD, Postrekening USUI fersshijnt dagelijks, uitgezongen) op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen kamer-overzicht btn^ntand Stads- en Provincienieuws R 33-21 Vlaardingen jr gevraagd N- of BOVENWONING. stand. letters H. P., Burei»| sche Courant". vertrek voor spotptifl een partijtje PLANKEN,! S enz., en een DiaphraEl (kattekop). I Van der Manderestr i' l n - Middelb.-RottenW chengelegen plaatM» VAN PASSAOJH» ÏOËREN EN VEB. Maart agl8 19 22 23 T, HU. T. I. Ill 8 8 t. t.l.I «sinten wordt WoeWW lag 's morvens ten 12 oc I oiburg gevaren. irmatiën te bekomt-' i mN.V. Tramport- «a I h. Erven GtV0S( I rgB. EENHOORN, JJjjj VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelljk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. ne abonné's in 't bezit eener Polis, zij" GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Tweede Kamer. Regeeringsverklaring. Zitting vara Dinsdag 16 Maart. Nóch de rede van* den heer Dresselhuijs nóch die van den heer Marchant was bizons- fier boeiend.. In de crisis-duisternis werd wat rondgedoold, en... werd om meer licht gevraagd, er werd geschimpt op de hou ding der rechterzijde, op haar gemis aan medewerking om tot een andere formatie le geraken enz., allegader het gewone poli tieke gehaspel. Vooraf de rede van den heer Marchant,-van wien we heel wat an ders hadden verwacht, was niet anders dan herhaling van alles wat wij in de kranten al uit ende na hebben gehad. De heer Dresselhuijs begroette het nieu we Kabinet met gemengde gevoelens. Zijn voornaamste vraag was of de Bioscoopwet blijft rusten, of die nl. gerekend zal worden tot de politieke vraagstukken die blijven rusten in den stand waarin zij thans zijn. Over enkele plannen der nieuwe regeering vroeg hij inlichtingen, o.a. over de uitbrei ding van de Arbeidswet. Op de sympathie ke medewerking van den Vrijheidsbond kon de heer De Geer rekenen als hij maar nationaal wil blijven. Nogmaals heeft de heer Dresselhuijs getracht te definieeren wat dit nationaal hier beteekerit, maar heel duidelijk is het nog steeds niet. Tegen diverse aanvallen heeft mr. Mar chant zich verdedigd al weer oud nieuws. Hij gaf de schuld voor de mislukking van zijii formatie alleen aan de Katholieken, die niet wilden medewerken. Het kabinet De Geer zit in moeilijkheid wordt het ge zantschap goedgekeurd dan wordt de ver houding met de ch r istelij k-hi storischen uiterst bedenkelijk wordt het verworpen dan zal dc houding der katholieken alles behalve vriendelijk zijn. Het intermezzo- kabinetDe Geer heeft dus een goede kans van slagen. Voor mr. Marchant is het gezantschap bij den Paus een punt van geringe beteekenis. Het hoort bij de buiten. landsche politiek thuis, maar 'het is pas be langrijk geworden toen het een punt in de binnenlandsche politiek is geworden. Herhaaldelijk is mr. Marchant verweten, aat hij liet CoJ.ijn-regime wilde behouden om het beter te kunnen laten mislukken. Feitelijk heeft hij dit nu niet ontkend. Veel van De Geer's program is van Colijn's origine, maar verzacht en verflauwd en het gevolg daarvan zal wel zijn dat men ter rechterzijde de geschillen onderling zal zien verflauwen. Liever wilde de heer Marchant liet ruige Colijn-systeem opdat de coalitie op normale wijze doodging, nl. doordat de democraten er uit weg loopeii. Heel duide lijk Ls dat ook al niet. Van het kabinet- De Geer moet mr. Marchant natuurlijk niet veel hebben.', want het is hem niet demo cratisch genoeg. Vooral de Plaatselijke Keuze schijnt hij verschrikkelijk te vinden. Die zal allerlei kwade hartstochten ontke tenen. Van een uitvoerige beslissing over het parlementaire stelsel, voor welks ach teruitgang de rechter-zijde de schuld kreeg, viel niet veel na te vertellen. Ze verheugde zich in geringe belangstelling. Natuurlijk wacht de heer Marchant ook eerst de ontwerpen van dit kabinet af eer hij met zijn kritiek komt. Wat de heer De Visser (communist) had te vertellen, begrijpen we wel. Het kapita lisme on de bourgeoisie kunnen niet meer regeeren en dat is de oorzaak van de crisis geweest. Een democratisch kabinet krijgen we hier nooit, 'meent hij, want tegen den tijd dat het zoover is zal het kapitalisme wel andere middelen vinden om de demo cratie neer te slaan. De heer Kersten achtte het de fout dat de formateurs de beslissing der Kamer van 11 November niet eerbiedigden en trachtten de katholieken weer ter wille te zijn. Hij wensebte overigens een protes- tantsch-christelijke formatie tegen revolutie en Rome. Hoe die formatie een meerder heid zou kunnen vormen, is een raadsel. De heer Braat moest niets van het regee- ringsprogram hebben en vond het revolu tionair. De rijksmiddelen. De opbrengst der rijksmiddelen bedroeg over de maand Februari 35.737.469 tegen over 33.310.290 in dezelfde maand van '925. Sedert 1 Januari werd ontvangen f 78.854.241 tegenover 74.164X38 in 1925. De opbrengst blijft ongeveer 2.500.000 beneden de raming, doch is nog bijna J 2.500.000 grooter dan in Februari 1925. ^opbrengst der invoerrechten is in 1926 J 4.500.000 grooter dan in 1924. Voorts zijn be inkomstenbelasting, de tabaksbelasting zegelrechten elk met ongeveer 1 milhoen toegenomen. Afschaffing banderollestelsel. n Gelijk bekend is, heeft in Februari 1925 welke - Coliïn. een commissie geïnstalleerd j - eej] onderzoek moest instellen naar gelijkheid van een SySteem belasting- nn8 op ruwe tabak zonder dat de op brengst daarvan lager zon zijn dan die van de huidige banderolle-belasting. Volgens het „Huisgezin" heeft deze com missie uit haar midden een sub-commissie benoemd, om aan de Staatscommissie om trent bovenstaande kwestie te rapportee ren. Deze sub-commissie, waarin drie groe pen sigarenfabrikanten, sigarettenfabrikan- ten en kervers zijn vertegenwoordigd, heeft ongeveer vier maanden geleden een uit voerig rapport uitgebracht, waarin zij' con cludeert tot de wenschelijkheid en moge lijkheid van afschaffing van het banderol lestelsel en een systeem belasting-heffing ontwikkelt gaande in de richting van hef fing bij de bron. Haar rapport berust thans bij den voor zitter der Staatscommissie, het Tweele Ka merlid mr. Van Schaik, die het nu onge veer vier maanden onder zijn berusting heeft, zonder in dien tijd de Staatscommis sie ook maar eenmaal bijeen te roepen. Vermindering der spoorwegtarieven. Eenige dagen geleden hebben wij reeds gemeld, dat waarschijnlijk door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen een verlaging van de vervoerstarieven zou worden ingevoerd. Het „U. D." deelt om trent deze verlaging, eenige cijfers mede. Er is een geheel nieuw stelsel van tarie ven ontworpen, zoowel voor reizigers als voor goederen- en bagagevervoer, waarbij tevens nieuwe verhoudingscijfers zijn inge voerd voor de tarieven le, en 2e en 3e klasse. Volgens de thans nog geldende ta rieven is deze verhouding 1-V/^2, met andere woorden als het tarief 3e klasse als norm wordt genomen, is de prijs der 2e klasse 1 l/-i maal zooveel, en der eerste klasse tweemaal den norm, behoudens de gebruikelijke afrondingen. Deze verhou ding wordt thans: 11.4—1.77. Hieruit volgt dus, dat de tarieven 2e en le klasse het meest verlaagd worden. Dit is ge schiedt met de bedoeling, om het reizen per 2e of le klasse meer aan te moedigen, is er dus wijziging in de onderlinge verhou ding der tarieven gekomen, ook de norm, dus de 3e klasse-prijs is verlaagd. Hoe de nieuwe tarieven zullen worden, Jaat zich door middel van de volgende cijfers gemak kelijk berekenen. Voor 4 tot 150 K.M. wordt de le klas per K.M. 4.875 cent, 2e klas 3.875 cent en 3e klas 2.75 cent voor 151300 K.M. wordt de le klas 3.9 cent, 2e klas 3.1 cent, en derde klas 2.2 cent voor méér dan 300 K.M. wordt de eerste klas 2.925 cent, de 2e klas 2.325 cent, en de 3e klas 1.65 cent alles per Kilometer. Ter vergelijking mogen hieronder volgen dezelfde cijfers van het oude tarief, dat thans nog geldt: 4200 K.M. le klas 6.5 cent, 2c klas 4.875 cent, 3e klas 3.25 cent; 201300 K.M. le -klas 4.785 cent, 2e klas 3.65 cent, 3e klas 2.45 cent, even eens alles per Kilometer. Uit de hierboven gegeven cijfers kunnen aan de hand van het Spoorboekje, waarin de kilometerafstand tusschen de verschil lende plaatsen is aangegeven, alle ge- wenschte tarieven worden berekend, dat wil zeggen, hoeveel men na 1 Juli a.s., wan neer het nieuweg tarief zal worden inge voerd, voor een kaartje naar een willekeu rige plaats zal hebben te betalen. Ook de prijzen der abonnementen on dergaan een verlaging. Op het ©ogenblik kost een algemeen abonnement voor 12 maanden le klas ƒ800, 2e klas ƒ600, 3e klas ƒ400. De prijs wordt met ingang van 1 Juli le klas ƒ720, 2e klas ƒ560, 3e klas 400. De prijs van het 3e klas abonnement wordt dus niet verlaagd. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat de mogelijkheid van verlenging van een abonnement wordt opgeheven. Men zal dus niet meer een abonnement, dat men voor een half jaar neemt, kunnen verlengen tot een jaar. Daartegenover wordt een regeling inge voerd, waardoor het in prijs voordeeliger wordt, om een jaar-abonnement te sluiten, dan telkens een maand- of tweemaande- lijksch abonnement. De vacantiekaarten, die op het oogen- blik kosten resp. 10, ƒ7.50 en ƒ5, zullen volgens het nieuwe tarief worden 9, 7 en ƒ5. Het traject-abonnement zal worden bere kend naar een minimum van 8 K.M., terwijl dit volgens het oude systeem gebeurde naar een minimum van 4 K.M. De een heidsprijzen van een traject-abonnement zijn thans per tariefkilometer ƒ1.20, ƒ0.90 en 0.60 en zij worden resp. 1.08, 0.84 en ƒ0.60. Deze bedragen verminderen in verhouding tot een grooter aantal maan den, waarvoor het abonnement wordt ge nomen. De scholierkaarten zijn momenteel ƒ0.94, ƒ0.70 en 0.47 per tariefkilometer, en zij zullen worden volgens de nieuwe regeling ƒ0.86, ƒ0.65 en ƒ0.47. Tot zoover de tariefsverlagingen, voor wat betreft het reizigersvervoer, verlagin gen, die, zooals wij hierboven reeds zei den, met ingang van 1 Juli a.s. zullen wor den ingevoerd. Wat betreft het bagagevervoer, ook hiervoor wordt een verlaging ingevoerd, die^ varieert van 30 tot 35 per 10 K.G., naar gelang van den afstand. Het „U. D." licht deze tarieven met een enkel voorbeeld toe. Een enkele reis Utrecht-Arnhem (een afstand van 57 K.M.) kost op het oogen- blik le klas ƒ3.70, 2e klas 2.80, 3e klas 1.90. De nieuwe prijzen worden na 1 Juli le klas ƒ2.80, 2e klas 2.25, 3e klas 1.60. De reis naar 's Hertogenbosch kost op het oogenblik (49 K.M.) Ie klas ƒ3.20, 2e klas 2.40, 3e klas 1.60 volgens het nieuwe tarief worden deze prijzen resp. ƒ2.40, ƒ1.90 en .35. De overwerkvergunningen in de metaalindustrie. In verband met het afloopen der over- werkvergunningen op 31 Maart voor de grootindustrie te Rotterdam, hebben de ver tegenwoordigers van den Ned. R. K. Me- taalbewerkersbond, een bespreking gehad met den directeur-generaal van den arbeid, teneinde tot verkorting van werktijd te ko men. In deze bespreking werd toegezegd door den heer Zaalberg, dat het in zijn voorne men lag om den werktijd per 1 April a.s. met 1 uur te verkorten dus te brengen op 52 uur en dan na drie maanden, op 1 Juli den werktijd op 5t uur vast te stellen. Na dien zal opnieuw* de toestand onder het oog worden gezién of eventueel verdere verkorting van den arbeid kan plaats heb ben teneinde zoo geleidelijk op 48 uur te komen. Het resultaat van een en ander zal door genoemde organisaties met de leden wor den besproken, terwijl aan den Metaalbond een onderhoud zal worden aangevraagd, teneinde loon-compensatie voor.de minder te werken uren te verkrijgen. Uitvoer van eieren. In het afgeloopen jaar zijn uit ons land alleen ruim 420 millioen eieren naar Duitschland uitgevoerd, zijnde ruim 17 van den geheelen invoer daar te lande. Schatten we de totale productie in 1925 onzer eieren op 1.000.000.000, dan betee- kent dit, dat ongeveer 2/5 deel van al onze eieren naar Duitschland zijn gegaan. Dit tot antwoord op de vraag van vele huis moeders, waarom de eieren zoo prijzig blijven, terwijl er toch zoo enorm veel kip pen gehouden worden. De prijsregeling staat hoofdzakelijk in verband met den, uitvoer en niet zoozeer met het aantal hoenders. kunt U door eenvoudig 2jaar huren, in vollen SIGc ND OIVi verkrijgen. Orgels vanaf 7 gulden per maand Piano's 17 (Ingez. Mededeeling.) VLISSINGEN, 17 MAART. Kinderfeest in dienst der tuberculose bestrijding. Woensdag 24 Maart a.s. zal op verzoek van de Centrale Oudercommissie alhier de heer A. C. Bos te Egmond aan Zee, ad ministrateur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings'- en Vacantie-kolo- nies, in „Alhambra" een hoogst interessante lezing met zeer duidelijke lichtbeelden houden over „Kinderuitzending in dienst der tuberculose-bestrijding". Hoewel het Centraal Genootschap zelve in bezit is van een draagbaar filmtoestel „De Vrij" van de bekende firma Ivens Co. te Nijmegen, welk toestel, naar de heer Bos zelf meldde, in alle opzichten voldoet aan de eischen der brandweer, mag, vol gens gemeentelijke verordening alhier, daarvan geen gebruik gemaakt worden, uit vrees voor brandgevaar. Het maandelijksch correspondentieblad van het Centraal Genootschap „Het Hoef ijzer" van 15 Februari II. schrijft dienaan gaande „Op een afstand van 12 M. wor den beelden geprojecteerd van 2 X 2'/2 M. van buitengewone helderheid de beel den zijn zeer rustig en geven achtereen volgens verschillende tehuizen te zien van ons genootschap, het leven der kinderen in die huizen, zoomede aan zee en in de bosschen, enz. Om kort te gaan, ouders en' belangstel lenden kunnen nu met eigen oogen aan schouwen, hoe de kinderen door ons wor den verzorgd. Wij twijfelen niet, of onze beide films zullen in ruime mate medewer ken om ons werk algemeen bekend te doen worden, en, indien de voorteekenen ons niet bedriegen, zal de verdubbeling van 't aantal afdeelingen van het Centraal Ge nootschap nog slechts een kwestie zijn van een korte spanne tijds." De heer Bos drukte er zijn spijt over uit, dat hij bij zijn lezing alhier geen gebruik mocht maken van zijn kofferkino, waar mede hij toch op onderscheidene plaatsen reeds zooveel succes heeft gehad. De ouder-commissie is daarop in onder handeling getreden met de directie der Alhambra-bioscoop, die haar zaal enz. voor genoemde lezing beschikbaar heeft gesteld. Verwacht mag worden, dat de. heer Bos UiTKNIPREIM ENfBEWAREN Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 3 CtS. KWöt.ö Reepetiketfen en met deze advertentie in gestuurd vóór 1 AUGUSTUS 1926 ontvangen gratis en franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3.--. Koopt een HEELE DOOS Kwatta's 5 Cts. Reepen (Melk- of Javareepen) en gij zult daarbij nog een verrassing verpakt vinden bestaande uit H K.G. PRIMA KWATTA CACAO Deze advertentie wordt C maal geplaatst - Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA, Afdeefing RECLAME. KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. (Ingez. Mededeeling.) in die gelegenheid niet minder succes zal hebben dan hij op zooveel andere plaatsen mocht bereiken. Men verzuime dan ook niet deze lezing te gaan bijwonen. Overal toch, waar de heer Bos genoemd onderwerp behandelde, sprak hij voor een talrijk belangstellend en aandachtig luisterend publiek. Op tal van plaatsen wist hij dan ook door zijn boeiende voordracht en begeesterend woord, tot heil van een groot aantal zwak ke kinderen, een afdeeling van het genoot schap in het leven te roepen. In bovengenoemd orgaan „Het Hoef ijzer" van October 1925 schrijft de heer Th. M. Ketelaar o.m. „Dat de onderwijzer Bos van Egmond aan Zee in 1900 in de commissie van voor bereiding was opgenomen, toen het Cen traal Genootschap zou worden opgericht, sprak van zelf. Hij toch had in 1899 eerst in de afd. Alkmaar van den B. v. N. O. en later als afgevaardigde van die afdeeilng ter algemeene vergadering van 29 Decem ber 1899 het volgende voorstel verdedigd „De Alg. Verg. drage het hoofdbestuur op, krachtig mede te werken tot het op richten van een Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-kolo- nies, of zoo deze zaak reeds haar be slag heeft gekregen dit genootschap, desgewenscht ook financieel, te steunen en de zaak der Gezondheidskolonies in het volgend jaar ter hand te nemen. Reeds in den zomer van 1899 was van de hand van den heer Bos als uitgave van het hoofdbestuur van den B. v. N. O. een uitvoerige brochure van 106 bladzijden ver schenen, getiteld „Gezondheidskolonies", een bijdrage tot de verbreiding van de kennis dezer instellingen van maatschap pelijk werk. En nog vroeger had onze te genwoordige administrateur er reeds op ge wezen, toen het nieuwe gebouw van de Prins-Hendrik-stichting geopend was, dat het oude huis de tegenwoordige nog be staande Hendrika-stichting zulk een uit nemende gelegenheid zou zijn, om zwakke en herstellende kinderen te verplegen. Het voorstel Alkmaar, boven genoemd, werd in de algemeene vergadering na een korte verdediging door den heer Bos, zon der hoofdelijke stemming aangenomen het daarna gehouden referendum bevestig de dit besluit met 1505 tegen 200 stemmen. In de vergadering van 14 April 1900 be noemde het hoofdbestuur van 't Centraal Genootschap een commissie van voorbe reiding, die dadelijk haar taak met ijver en goeden moed aanpakte en reeds 20 Octo ber van dat jaar had de oprichtingsverga dering plaats, waarbij as sprekers optra den de heeren prof. mr. M. W. F. Treub, dr. W. Kouwenhoven, de schoolopziener C. A. Zelvelder en de heer*A. C. Bos. De vergadering was zeer goed bezocht door afgevaardigden van verschillende ver- eenigingen op onderwijs-, geneeskundig en algemeen maatschappelijk gebied en door particulieren ook waren er drie af gevaardigden van de vereeniging „Dies- terweg" te Antwerpen. Instemming werd o.m. betuigd door mr. A. Kerdijk. Dr. Kou wenhoven behandelde het onderwerp „Ge zondheidskolonies, beschouwd uit een me disch oogpunt" schoolopziener Zelvelder „Het opvoedend karakter der Gezond heidskolonies" prof. Treub „Organisatie van een Centraal Comité voor Kinderher stellings- en Vacantie-oorden" en de on derwijzer Bos „Overzicht van hetgeen in het buitenland en ons land op dit gebied is gedaan". Onder applaus werd staande de verga dering het besluit tot de stichting der ver eeniging genomen. Het voorloopig bestuur zou uit 5 personen bestaan, waartoe ter vergadering werden aangewezen de hee ren Bos en Zwartendijk, terwijl het hoofd bestuur van den B. v. N. O. en het N. O. G. en de Mpij. ter bevordering der Genees kunde zouden worden uitgenoödigd latei- een lid aan te wijzen. Successievelijk werden daarna verschil lende afdeelingen gesticht. In 1905 begon het genootschap in Amsterdam zelf te ver plegen in een huurhuisje, aanvankelijk 31 kinderen, welk getal in 1906 reeds aan groeide tgt 261. In 1907 werd het eerste eigen kofömehuis geopend, dat naar den inmiddels overleden mr. Kerdijk genoemd werd andere huizen volgden met groote snelheid. Negen staan er nu onder ons be heer, gaat de heer Ketelaar voort; waar van slechts één huurhuis. In 1924 bedroeg het aantal opgenomen kinderen 3557 met 148.640 verpleegdagen in 1925 3917 met 170.314 verpleegdagen waarvan 47 kinderen uit Zeeland met 3061 verpleegdagen. Waarlijk, zoo eindigt de heer Ketelaar, de 20 October is een dag die in blijde herinnering mag herdacht worden. Een woord van dank aan hen, die de oprich ting hebben mogelijk gemaakt en waar van de initiatief nemer A. C. Bos aan ons genootschap nog steeds zulks uitstekende diensten bewijst. Moge het Centraal Genootschap nog eenigen tijd veel voor het zwakke kind blijven doen ten voordeele van onze volks kracht, zoo besluit de heer Ketelaar zijn waardeerende historisch overzicht. In onze tijdinghal. Van het te Beuningen neergestorte vlieg tuig, waarbij de inzittenden werden gedood, hebben we in onze tijdinghal eenige foto's voorgehangen alsmede een foto van den nieuwbenoemden aartsbisschop van Mecbe- len, in plaats van wijlen kardinaal Mercier, Mgr. E. J. van Roey. Alhambra-theater. De bioscoop-liefhebbers hunkeren er al tijd naar Pola Negri op het witte doek te zien. Men weet dan van spel van superieur gehalte te kunnen genieten. Van Vrijdag a.s. af zal deze beroemde filmster de hoofdrol vervullen' in de film „Verboden Paradijs", een Paramount-film. In achterstaande advertentie wordt be kend gemaakt dat heden en> morgen twee avondvoorstellingen worden gegeven tegen matinée-prijzen. Als attractie zullen The Kentucky's met hun moderne dansen op treden, terwijl mevr. Van der Werff, de Hollandsche soubrette, voor muzikale af-, wisseling zorgt. De nood in de veeristreken. Tijdens het Zaterdagavond in hotel „Bri tannia" alhier gehouden bal-masqué, wer den door een „verpleegster" Roode Kruis- briefkaarten verkocht, ten bate van de ar men in de veenstreken. De opbrengst be droeg 19.80 en is afgedragen aan den penningmeester van het comité te Emmen. Gerechtelijke verkoop. Het Duitsche stoomschip „Martha Hem- soth", dat reeds enkele maanden in de binnenhaven alhier aan den ketting is ge legd, zal 31 Maart gerechtelijk worden verkocht. Bedreiging. Een man deed bij de politie aangifte dat hij in de Schoolstraat door een anderen man met een mes was bedreigd geworden. Een onderzoek wordt ingesteld. Vechtpartij. De politie werd geroepen voor een vechtpartij in een café in het Bellamypark, alwaar tusschen bezoekers onderling een vechtpartij was ontstaan. Daar een hunner, den caféhouder een slag in het gezicht gaf, gaf deze laatste hem „de volle lading" en werd de vechtersbaas op straat gezet. Hier arresteerde de politie hem en werd hij

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1