a Pudding —-NO- 63' 64e Jaargang 1926 DINSDAG 16 MAART Stads- en Provincienieuws FEUILLETON V«4 MAIL SHOES" zijn niet te vervangen BINNENLAND „Liefhebben zult gij mij A.J.PS Smaahiah Room VLISSINGSCHE COURANT AB0NNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco Zn ïet geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van )_4 regels 1.10 voor iedere reeel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5. regefs 0.75, elke regel meer 15 ceeit. Familieberichten var, 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Uitvoering van het verdrag met België enz. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp houdende voorzieningen tei uitvoering van het verdrag met België be treffende de territoriale rechterlijke be voegdheid enz. De strekking van het wetsontwerp is de in Nederland te volgen procedure te rege len. Een ontwerp tot goedkeuring van het verdrag is reeds aanhangig gemaakt op 7 October 1925. Het is thans niet de bedoeling op de be slissing daarover vooruit te loopen, doch wel is het van belang, dat, wanneer het verdrag is goedgekeurd en bekrachtigd, met de uitvoeringswet geruime tijd meer is gemoeid. Briefport voor België. Bij het nieuwe postverdrag met België wordt bepaald, dat het port voor brieven, verzonden van Nederland naar België of van België naar Nederland, zal zijn van een brief van 20 gram of minder 12'/2 cent of 75 centimes, en voor een brief zwaarder dan 20 gram 10 cent of 40 cen times per 20 gram of deel daarvan, meer. Bij niet-frankeering het dubbele van ge noemde bedragen. De militaire reorganisatieplannen. Naar de „Resb." nader uit militaire krin gen verneemt, zullen in de hoogere bevel voering de verschillende commando's wor den opgeheven, alsmede de commando's over de inspectie-bureaux der diverse wa pens. Vortgegaan zal worden om de bezuini ging door te voeren in de lijn zooals deze door den ex-minister Lambooy reeds is aan gegeven in de oorlogsbegrooting. Als gevolg van deze maatregelen zal aan een aantal officieren ontslag worden aan gezegd, ook tengevolge van een, eventueel voor te nemen organisatie van de wapens cavalerie en artillerie. Ook ten opzichte van de opleiding van het reserve-personeel zul len nadere plannen worden uitgewerkt. De bedoeling is deze bezuiniging, te besteden voor den aankoop van munitie en geschut. Het beroepspersoneel zal zooveel moge lijk worden ingekrompen. De malversatiën te Bergen-op-Zoom. In het dagblad „de Zoom" daagt de heer Verlinden, wethouder te Bergen-op-Zoom, bet gemeenteraadslid Van As uit in het een of ander blad te herhalen de in den Raad tegen hem geuite beschuldigingen omtrent het niet betalen van verschillende belastin gen, opdat hij tegen hem bij de rechtbank een aanklacht wegens laster indienen kan. VLISSINGEN, 16 MAART. Peiisionruimte. De vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer noodigt in achter' staande advertentie allen die gedurende oen a.s. zomer kamers met of zonder pen sion wenschen te verhuren, uit, daarvan op- Naar liet Engelsch van DOLF WYLLARDE (Nadruk verboden) 2e was ongeveer drie mijlen van hen af, dacht Agincourt tenzij ze soms al weer vertrokken was. Hij liet echter verder het onderwerp varen en zijn „goedenavond," aan Winnie was al bijzonder koud want nog steeds waren zijn gedachten bij het geheim van het jachthuisje. En hoezeer hij z,ch ook had voorgenomen, dat uit zijn gedachten te bannen het lot scheen het anders te willen. Een paar dagen later reed hij met Win- n|e naar Dunston Hoe om boodschappen le doen, en daar ze ook in de dorpsherberg zouden lunchen, wachtte hij zoolang in deze ouderwetsche gelegenheid, nadat hij er bet^dogcartje had gestald. t een inspectie van de oude zoo niet antieke platen aan den wand, trad hij aan het venster en... zag daar an de halve schaduw (want vlakbij waren de stallen, vandaar dat het vertrek altijd in het half- j uister gehuld was), een gezicht naar hem (|]ken, dat als een visioen weer wegtrok llad hij duidelijk waargenomen de 'e<*te kaken, den vreemd-gespleten neus de twee treffend lichte oogen, die als arsen flikkerden in de duisternis. *f court moest zich vasthouden aan het str' n'et eeni hem ongewone gewaar- van vrees hij, de sterke mam, die s midden van den vuurregen zijn p "iet verloren had. Maar het was ook Vrees voor zichzelve. Hij wist, dat het fpri gelaat niet zijn eigen veiligheid al had het hem dan ook her- raad i 'ied rei ging gold het zonne-sie- dat hij madame Miéville immers al- gave te willen doen aan het informatie bureau der vereeniging, Bellamypark 58. Het vorig jaar was er meermalen gebrek aan pensionruimte en het is daarom ge- wenscht dat alle persomen. die een of meer kamers wenschen te verhuren, daarvan cpgave verstrekken, met vermelding van prijs en eventueele andere bijzonderheden. De opgaven dienen schriftelijk te worden irgezonden en bij eventueele aanvrage naar pensionruimte worden de aanvragers dan naar de bij de vereeniging bekende adres sen verwezen. In onze tijdinghal. Een serie foto's van den voetbalwedstrijd BelgiëHolland Zondag te Antwerpen ge speeld onder enorme belangstelling heeft Zaterdagmiddag de minister van Onderwijs Waszink, ten stadhuize te Heerlen afscheid genomen als burgemeester dezer gemeente. Talrijke wereldlijke en geestelijke autori teiten waren aanwezig Vrijdag werd op den Dam te Amsterdam voor het Koninklijk paleis een model geplaatst van het ont werp van een monumentale lantaarn waar voor geruimen tijd geleden een prijsvraag was uitgeschreven. Het model zal moeten aantoonen of het ontwerp in het stads aspect past het Italiaansche stoomschip „Sirena" op de pier te Hoek van Holland door de felle N.W. stormen der laatste da gen is het water der Zuiderzee opgestuwd, waardoor de Eem buiten haar oevers is getreden. Eenige kiekjes van het over stroomde land in de omgeving van Baarn en Eemnes te Antwerpen had Zaterdag in het Volksgebouw een bespreking plaats van sociaal-democratische afgevaardigden van deze beide landen over het veel be sproken verdrag tusschen Nederland en België. Op onze foto zien wij de heeren Joh. Brautigam, C. Werkhoven, J. H. Schaper, Eeckelers, W. H. Vliegen, dr. Th. van der Waerden.Van Roosebroek, log. AI- barda, J. F. Ankersmit, de la Belle en de de Brouckere foto's van den nieuwbe- noemden Finschen gezant te 's-Gravenhage. Schilderijen van mevr. J. Hendrikx en Gerh. Jacobs. Onze stadgenooten, mevr. J. Hendrickx en de heer Gerh. Jacobs houden thans te Apeldoorn- een expositie van verschillende acor hen vervaardigde schilderijen. De „N. Apeldoornsche #Ct." zegt van deze schilderijen dat zij een rijkdom geven van kleuren, warme tinten, licht en. zon. Alles bijeen- het volle, rijke leven in- en bui- te,u den mensch en de natuur. De sfdtr van het duin en de zee vooral, waaraan mevr. Hendrickx en de heer Jacobs hun liefde verpand hebben, waaraan zij al de prach- en hun scheppend vermogen hebben gege ven, daargelaten nog hun andere knappe werk. Maar het strand en het duin en de zee domineeren, in het bijzonder bij Jacobs, die gedwaald heeft langs de Walchersche kust en er met rijke impressies van terug gekeerd is. Kinderzorg. Ter gelegenheid van- het 20-jarig bestaan van de stichting „Kinderzorg" te Middel burg, zal ook een tentoonstelling worden gehouden van verschillende voorwerpen, vervaardigd door in de stichting verpleegd wordende jongens en meisjes. Vereeniging tot bevordering van de belangen van slechthoorenden. In, de sociëteit „St. Joris" te Middelburg werd hedenmiddag geopend de instrumen tendag en de bazar Van de Vereeniging tot bevordering van de belangen van slecht hoorenden. Voor den bazar zijn tal van voorwerpen geschonken, niet alleen door personen uit Middelburg, maar ook door de afdeelingen Vlissingen, 's-Gravenhage en Haarlem, die vele en aardige voorwerpen voor den ver koop hebben 'geschonken. Er is ook een verloting aan dezen bazar verbonden met mooie prijzen. De bazar is geopend morgen van 25 en van 7.309 uur en Donderdag van 1012, van 25 en van 7.30-^ uur. Vice-consul van Letland. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer J. A. C. van Rompu erkend en toege laten als vice-consul van Letland te Ter Neuzen voor de stad, Zeeuwsch-Vlaande- ïen.en Noord- en Zuid-Beveland. Aan de Technische Hoogeschoo! te Delft is geslaagd voor het candidaats-examen als c;viel-ingenieur de heer H. L. G. Carpreau, geboren te Ijzendijke. KERK- ËN SCHOÖLNIËÜWS De restauratie der Ned. Herv. Kerk te Ritthem is, zoowel in- ais uitwendig, klaar gekomen. Door een- der ingezetenen is nog een som geld gegeven tot aankoop van een gaskroon. Donderdag 25 Maart a.s. zal des avonds het herstelde kerkgebouw door ds. C. Sun- dermeijer van St. Ncolaasga, voor dien te Ritthem* en die zoo veel geijverd heeft voor de restauratie, worden ingewijd. Kerk en toren» zijn nu beide in hum ouden toestand hersteld en vormen samen een iioumentaal geheel. In het nummer van a.s. Zaterdag hopen wij over de restauratie der kerk nadere mededeelingen te doen. Tijdens de restauratie die ruim 5 maan den duurde, heeft de kerkelijke gemeente haar godsdienstoefeningen gehouden in de gemeentekamer, door den gemeenteraad daartoe welwillend afgestaan De Koninklijke familie in de Groote Kerk. De Koningin, de Koningin-Moeder en Prinses Juliana woonden Zondagmorgen in de Groote Kerk te 's-Gravenhage de gods dienstoefening bij onder het gehoor van ds. J. A. den Hertog, van Amsterdam, die sprak over het woord uit Joh. 14 6 „Nie mand komt tot den Vader, dan door Mij". Geref. Kerken. Beroepen te Zwartsluis ds. A. Wijngaarden te Baarland te Tho- len de heer N. Willemse, pand. te Amster dam. Tweetal te Meliskerke de heeren J. C Haartsen, cand. te Souburg en N. Wil lemse, cand. te Amsterdam. De zaak Geelkerken. Naar „de Standaard" meldt, is de Gene rale Synode tegen Woensdag a.s. te 2 uur bijeen geroepen te -Assen. Voorts meldt het blad, dat de Synode een commissie heeft benoemd, bestaande uit prof. dr. F. W. Grosheide, prof. dr. H. H. Kuyper, ds. J. L. Schouten, mr. G. H. A. Grosheide en mr. J. A. de Wilde, die van haar de opdracht ontvangen heeft, om bij mogelijke verwikkelingen ten gevolge van de schorsing van dr. Geelkerken van advies te dienen. De ..Nederlander" behandelt in een hoofdartikel de zaakGeelkerken en zegt daarin o.a. het volgende De Synode stond tegenover een godge leerde van naam een oprecht belijder van het geloof der Christelijke gemeente een prediker, die aanvaardt de verstande lijke wedergave van den inhoud van- dit A J PolAH GROK/xzzn (Ingez. Mededeeling.) geloof, ons bewaard in de geloofsbelijdenis der Gereformeerde Kerk maar die, om trent beteekenis en opvatting van moeilijke bijbelplaatsen vast houdt aan „de wettige vrijheid van beoordeeling, door een weten schap. die zich gebonden houdt aan Gods Woord". En de Synode veroordeelde dezen man, „wegens zijn weigering, om de verklaring door de Synode van hem gevraagd, te on derteekenen. en wegens zijn» voortdurend verzet tegen de kerkelijke vergaderingen, wier gezag hij niet erkennen wil." Wij kunnen het niet anders zien of deze uitspraak is in vorm en wezen roomsch, ge lijk trouwens de geheele procedure, met haar geformuleerde vragen en geëischte verklaring veel overeenkomst toonde met de proceduren der Roomsche Kerk, in oude dagen, tegen priesters of doctoren, die van ketterij waren verdacht of beschuldigd. Hier dreigt ernstig gevaar, omdat de fundamenten, waarop het gansche gebouw van het Protestantisme rust, worden onder_ graven. Bij het zien van deze dingen worden wij innerlijk ontroerd en wij vragen of mogelijk de geheele vrucht der reformatie in de zestiende eeuw, met al; haar strijd en schijnbare overwinning, toch verloren moet gaan. Men zal ons wellicht vragen of wij dan niet erkennen het recht en den plicht der Kerk geestelijke tucht te oefenen Ons antwoord is dat wij, in beginsel ciat recht en- dien- plicht zeker erkennen doch dat de moeilijkheden, verbonden aan de uitoefening van dat recht en aam het volbrengen van- dien plicht, tot de aller grootste voorzichtigheid manen. Op twee waarheden moet daarbij worden gelet ten eerste, dat veel te weinig wordt er kend de groote waarde van de tucht des Heiligen Geestes, welke de Kerk kon oefe nen, door met onbezweken trouw, als Kerk, den naam des Heeren te belijden, waarbij van zelf,, door het gezonde lichaam der Kerk, zlllen worden uitgestootem de opper vlakkige en ontrouwe elementen ten tweede, dat tem slotte hoe ernstig het voor Kerk en volk mocht zijn, als, in de Kerk, de leugen zich aan zou dienen als de waarheid -hef toch oneindig veel ern stiger moet worden' geacht, als uit be zorgdheid voor haar gezag de Kerk de waarheid mocht stempelen tot leugen. De nieuwe aartsbisschop van Mechelen. Z. H. Paus Pius VI heeft benöehid tot aartsbisschop van Mechelen Mgr. Ernest van Roey, huisprelaat van den Paus, tot dusver vicaris-generaal van het aartsbis dom. Mgr. Van Roey is 51 jaar. Het is een goed vriend van Nederland, waar hij heel veel relaties onderhoudt. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens Overtreding Ar beidswet W. D. J. B„ Middelburg, tót 44 X 2 b. s. 44 X 2 d. h., C. v. L. en A. de K., Nieuw, en St. Joosland, ieder tot 2 X 1 b. s. 2 X 1 d. h. overtreding Veilig heidswet D. A. G., Vlissingen, tot 50 b. s. 50 d. h. dronkenschap en de orde ver storen J. de J., Nieuw- en St. Joosland, tot 25 b. s. 25 d. h. dronkenschap W. J. W„ Vlissingen, J. P., Middelburg, en J. P., Domburg, ieder tot f 5 s. 5 d. h. le. met een motorrijwiel op zoodanige wijze rijden, dat de veiligheid van den- weg wordt in gevaar gebracht2e. niet op de eerste vordering van een ambtenaar num mer en rijbewijs vertoonen 3e. een motor rijwiel berijden zonder met ten minste één hand de stuurstang vast te houden J. L., Vlissingen, tot 15 b., f 3 b. en 3 b. s. 15 d. h., 3 d. h. en 3 d. h. met een rijwiel 33 (Alleenverkoop PLOUVIER.) tijd had zien dragen alle keeren dat hij haar ontmoette. Waarschijnlijk had zij het cok aan den keer, dat hij haar daar zoo zag staan aan de deur van het huisje, in die verpleegsferskleeding. En de dood was haar op de hielen, had haar mogelijk al getroffen Hij staarde nog steeds naar de binnen^ plaats. Wat zou hij doen... Hij had haar al eens gewaarschuwd', zich enkel beroe pend op een geschiedenis, die haar immers even goed bekend was als hem. En toch ging ze steeds door met haar roekeloos heid tenzij ze, natuurlijk, een waarborg had voor haar veiligheid. Maar misschien was het ook uit onwetendheid, dat zij het zonne-sieraad bleef dragen. Mogelijk kende ze de geschiedenis, daaraan verbonden, ook niet en dan had hij haar dood op zijn geweten. Die gedachte bleef hem steeds martelen. In zijn verbeelding zag hij haar vóór zich liggen, met datzelfde L-teeken van de zon neschijf op de bloedende borst. Al twee-, driemaal had hij vroeger, in de Diswharrie-heuvelen, 'ti dergelijke terecht stelling gezien. Daar hoorde hij Winnie's stem, in de gang, naar hem vragen. Hij hoorde den waard antwoorden, dat de majoor in- de koffiekamer was en dat de lunch gereed stond. Winnie trad binnen, belast eni belhden met pakjes en- met een ongewone kleur. Ze scheen harerzijds al even- verstrooid en wei nig op haar gemak, als Agincourt op haai den indruk had vreezen te maken maar daar merkte hij op zijn beurt nu weer niet veel van. Ze aten aan een van de hoektafeltjes en spraken maar weinig. Ze zag wel, dat hij bijna niets gebruikte en. vol schuldbesef vroeg zij zich af of hij ook soms eenige achterdocht koesterde en zoo raapte zij allen moed bijeen om te spreken van het onderwerp, dat haar geheel vervulde. „Ik heb mr. Dunston op het postkantoor ontmoet, Roy". „Zoo Dunston Junior bedoel je zeker Dus die is weer- thuis „Ja. Ik zei hem, dat je bij ons logeerde". „Zoo vroeg Agincourt. Zijn stilzwijgen stemde haar tot wan hoop. „je hebt hem zeker niet ontmoet „Neen". „Hij zei, dat hi} je hoopte te zien, en dat je ook op hun gebied kwam jagen". „Ja..,. Ik ga vast eens naar Grande Dunston". x Andermaal stilte. Winnie was zóó verward, dat zij maar hoopte, hoe Agincourt het wel zou merken en begrijpen. Maar zijn blik dwaalde tel kens weer naar het venster, waar hij in zijn verbeelding nog steeds het donkere gelaat met de lichte oogen meende te'zien. „Winnie", vroeg hij opeens, en onver wacht. „Zou John je vanmiddag naar huis kunnen rijden? Ik ben blij, dat we hem. maar meegenomen hebben, want ik moet nog wat in Dunston Hoe blijven". „O ja, dat kan heel goed! Maar. heb ik je boos gemaakt, Roy Tranen welden- in haar oogen, want zjj had een gevoel, of hij achter haar ware gevoelens was gekomen en dat hij haar dan nog zou verachten, ondanks al haar zelf opoffering. „Boos op je, mijn klein meisje Maar natuurlijk niet. Ik zou wel eens willen weten- waarom Maar ik word geplaagd door zaken, lieve kind". Met overtuigenden glimlach legde hij zijn groote gebruinde hand op de hare, terwijl zij zenuwachtig haar brood kruimelde. „Als je het niet erg vindt dat ik je -niet naar huis breng?..." „Ik was alleen maar bang, dat ik je iets gedaan had, zie je. Ik... ben altijd een beetje bang voor je, Roy 1" „Dat hoeft toch niet, kleintje Het be wustzijn van een geheime droefheid in haar gemoed deed zijn stem, vriendelijker klin ken dan gewoonlijk. Als hij inu maar eerst in deze moeilijkheid was tegemoet gekomen in zooverre dit in- zijn vermogen stond dan, zou hij Winnie wel ter hand nemen, beloofde hij zichzelven. „Beschouw me als- je-blieft niet als een monster of een draak, en bedenk wel, dat ik voor alles je geluk op het oog heb." „Ja Roy". Ze antwoordde dit heel zacht en met den Mik, dien ze naar hem opgeheven hield, sprak een bede om vergiffenis. Hij1 zuchtte enkel en- zei niets meer maar met extra veel zorg hielp hij haar in den dogcart en keek dien na Zij wuifde hem toe, zooals ze hem daar aan de deur van de herberg zag staan, een flinke, kranige gestalte, wèl bijzonder een zaam en verlaten. Zoodra het karretje over het marktplein verdwenen was trad Agin court binnen en ging naar het kantoortje. „Kan ik een- paard krijgen vroeg hij. Ja, er waren rijpaarden te huur, werd hem verzekerd. „Nu. zadel er mij dan een", luidde zijn cider. Terwijl hij nog wachtte op het zadelen van het paard, ging hij naar het postkan toor, verzond daar een telegram- met be taald antwoord en hoorde tegelijk, dat hij wel aan het doei van zijn rit kon komen, zonder voorbij het hek van het Park te hoeven rijden, zooals hij eerst gevreesd had. Zoolang hij nog door de straten van Dunston Hoe reed, maakte hij volstrekt geen haast, maar toen hij eenmaal op den vrijen weg was, reed hij er van door met een snelheid, die er hem eenigszins over in deed zitten tegenover den eigenaar van het paard. Wonderwel vond hij zijn weg. Het was prachtig op de duinen zoo (Ingez. Mededeeling.) op zoodanige wijze rijden dat de veiligheid van den weg wordt in gevaar gebracht A. R„ Domburg, tot 15 b. s. 15 d. h. verwekken1 van- nachtrumoer L. H. J. v. V„ Vlissingen, tot 5 b. s. 5 d. h. fietsen zonder licht J. v. d. P„ Vlissingen, tot 5 b s. 5 d. h„ F. T., Middelburg, tot 2 b. s. 2 (1. h. sterken drank verkoopen in het klein J. Ph. P.. VHssingen-, tot 0.50 b. s. 1 d. h. een hond die gevaarlijk is op den openbaren weg laten, loopen-, anders dan van een lederen muilkorf voorzien of door een geleider vastgehouden»P. v. P., Vlissingen, tot 5 b. s. 5 d. h. aan- elkan der vastgemaakte wagens door hetzelfde paard doen> voorttrekken-S. B„ Sint Lau rens, tot f 3 b. s. 3 d. h. met een- rijwiel in verboden richting rijden A. J. F., Mid delburg, tot f 3 b. s. 3 d h. ais bestuur der van» een motorrijtuig niet op de eerste vordering van een ambtenaar zijn .nummer- bewijs toonen J. M. de R., Nieuwdorp, tot 3 b. s. 3 d. h. als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van een ambtenaar zijn rijbewijs vertoonen C. oe N., Vlissingen, tot 2 b. s. 2 d. h. met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden P. A. de M„ Oost- en West-Sou burg, A. V„ Nieuw- en St. Joosland, J. G., Kortgene, J. M., Westkapelte, ieder tot 3 b s. 3 d. h„ C. A. C„ Veere, tot 3 b. s. 1 w. t. op verboden plaatsen voetbal spe len L. S. en, D. de V., Middelburg, ieder tot 1 b. s. 1 w. t., W. B„ Middelburg, te ruggave ouders zonder toepassing van straf strooperij P. R„ Ritthem, tot 0.50 b. s. 1 d. h. Art. 40 van het bezoldigingsbesluit. Hef Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren uitspraak gedaan in zake de be kende kwestie van- art. 40 van. het Bezol digingsbesluit. Zooals men zich herinneren zal, had de ambtenaar Van der Wielen tegen den Staat een- vordering ingesteld, waarbij hij over de maand Mei 1924. toen het Kon. besluit houdende intrekking van art. 40 in werking was getreden, de volle uitbetaling eischte van1 het salaris, dat hij op 1 Juli 1922 genoot, en voor welk salaris toen een waarborg was gegeven. De rechtbank had deze voiuering ont zegd. Dit vonnis werd gisteren- door het Ge rechtshof bevestigd, waarbij o.m. werd overwogen, dat de overeenkomst tusschen Staat en ambtenaar niet is een» overeen komst van' burgerrechtelijken aard, doch eene, die wordt beheerscht door het onge schreven objectieve recht, zoodat deze overeenkomst te allen tijde, naar gelang het openbaar belang zulks eischt, zal kun nen worden gewijzigd- Voorts overwoog het Hof, dat de Staat ongetwijfeld niet naar willekeur met de ambtenaren- zat kunnen handelen, doch dat bij vermindering der wedden geenszins gesproken kan worden van handelen in strijd met de goede trouw en billijkheid, wanneer die vermindering wordt geboden door den toestand van 's lands financiën. Dit laatste ,nu is een vraag van staatsbe leid, welke piet aan 's rechters oordeel is onderworpen De malversaties te Bergen op Zoom. Voor de rechtbank te 's Bosch werden gisteren nog twee getuigen gehoord in dc zaak tegen den gemeente-secretaris der gemeente Bergen óp Zoom, C. v. L., die terecht had gestaan wegens een verduiste- vreedzaann en' stil, dat men zich haast niet kon voorstellen hoe hier nu, misschien geen mijl verder, een vreeselijk treurspel kon plaats vinden als hij te laat kwam mei zijn waarschuwing. Hoe vreemd toch eigenlijk, dat hij zoo zeer zijn best deed voor de vrouw, die hij een paar maanden- geleden nog openlijk veronachtzaamd had. Wat was Britomart Miéville hem eigenlijk Zijn gevoelens jegens haar leken hem nu een strijd tegen het noodlot. Waarom beschouwde hij haar toch niet als de meeste andere vrouwen, die zijn levensweg hadden gekruist Waarom kon hij haar niet enkel bewonderen als een bijzonder schoone vrouw, die echter geen bfijvenden invloed op hem uitoefende Hij' besefte nu, dat hij nooit geheel onverschillig geweest was voor haar persoon, zelfs al had hij er zich ook nog zoo sterk tegen, verzet. Hij had altijd haar bestaan blijven erkennen in plaats van» het te negeeren, zooats hij deed met menschen, waarmede hij geen vriendschap wilde sluiten Aan het smalle ijzeren hek van het huisje bond de ruiter zijn paard zoolang vast en betrad, toen zelve het stukje grond, dat zoo iets als een voortuintje kon genoemd worden. Het was een zeer stille middag en het geluid van- zware voetstappen werd duidelijk vernomen door hemzelven. Er was geen bel en geen klopper. Hij gebruikte dus maar het dikke uiteinde van zijn rijzweep waarmee men hem in de her berg had voorzien. Toen volgde er stilte, en het leek wel dat hij uren wachtte, en dat heel de natuur den adem inhield, behalve dan de krekeltjes, die lustig sjilpten tus schen het gras. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1