S-BALl 'SCHE IELEN j>AWÏMER ORKEST I <ent (belasting inbegr.jl DINSDAO 9 MAART MIS5ÖLANCHE MAIL SHOES95 zijn niet te vervangen 64e Jaargang J Ionen IDSCHAP irt a.s. -Carême Uwtiital ^"binnenland FEUILLETON „Liefhebben zult gij mij Stads= en Provincieoieuws 1926» abrikaat'', als han- fie geniet. GRONINGEN 'RUKWERK Iriefkaarten, Circulaires,! fpen, Rekeningen, Brief-1 Nota's, Visitekaartje^ I Iranten, Biljetten, Kwilai T llgaties, Bestekken wortel llijken prijs keurig ui| In in korten tijd getal I Electrische Boek-, Ca-1 n Handelsdrukkerij tol F. VAN DE VELDE Ji, [fle Hnur en Verhuur, Koop en Verkop libledingeii cn Dienstaanvragen, «i. J vooruitbetaling, van 1-5 regels I |5. elke regel meer 15 ceoi - f fcns plaatsgebrek ee«| gebruikte PIANO Adres VAN RIJN, Bon-| Bankert 108. fond een WERKSTER tel voor den V, LlPSE, N. Abeeie. loop TrEVERDIEPINGSHUlS llijken prijs. fen letters H. B., Bureai| fgsche Courant". loop een 4 spels Franstiil ORGEL, llen staat (pianomodel). Kasteelstraat 32. Igemeubileerde ^IT-SLAAPKAMER gevraagd. Jen met prijsopgaaf ond'i |H. C„ Bureau „Vlissingf purant". laagd een net MEISJE If 8 tot 3 uur. Is Vrouwestraat 42, ti»| aat. iurgsche Maatschapen i» gen - Middelb.-Rotte isschengelegen plaats®1 OER VAN~ PASSAOr" CEDEREN EN VER T, Bit - Maart 'g 9 rdagll 12 ag 15 T, 1.1. Ui- 8 r. i T.I. »1 «6 Iv> v Vlissingen wordt Woefl»®J| erdag 's morfens teö dd^lburg gevaren information te'bekomt: damN.V. Tr&veport-^ - Erven CL W' I VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Vnor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2'0 per drie maanden. Franco I cliereiU «eheele rijk 2.50. Week-abon- Jten"-17 cent, alles bij vooruitbetaling. 1 "Wonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS j4 regels 1.10 voor iedere i .„el meer 26 cent bij abonnement spe- ,le oriizen. Reclames 52 cent per regel I «tóne Advertenties betreffende Huur en Kuur, Kesp en Verkoop. Dienstaanbie- Jinwn en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij Sbetaling van 1-5 regels 0.75, elke I otrpi meer 15 ce*it. 1 familieberichten van 1-6 regels 1.70, -edere regel meer 26 cent. 0e overdracht der portefeuilles. Kort na de beëediging door de Koningin ajsterennamiddag van de nieuwbenoemde I ministers, heeft de overdracht van de por tefeuilles aan de verschillende departemen ten- plaats gehad. Op het departement van oorlog werd, behalve de portefeuille van oorlog, ook die van het departement van marine aan den minister van- marine ad interim, prof. Van Roven, overgedragen. Een onderhoud met minister Slotemaker de Bruine. De Utrechtsche correspondent van het HbJd." heeft een onderhoud gehad met Jen nieuwbenoemden minister van arbeid, handel en nijverheid, in welk gesprek na tuurlijk het sociale vraagstuk ter sprake kwam. De interviewer vroeg toen prof. Slotemaker, wanneer hij zich 't eerst tot sociale studiën gevoelde aangetrokken, en vernam, dat de toestanden in zijn eerste gemeente, in Haulerwijk, waar hij als jong predikant in 1894 zijn loopbaan begon, hem in deze richting hebben gedreven. Hauler wijk lag in het allerarmste gedeelte van Friesland, en het anarchisme voerde er des tijds den boventoon. In dit verband zij er aan herinnerd, dat 1894 het jaar is, waarin de S.D.A.P., eenigermate als een tegen wicht tegen het anarchisme, werd opge richt. In Middelburg begon dr. Slotemaker de Bruine in 1901 met de oprichting van den Christelijken Nationale» Werkmans bond en in 1904 toen hij te Nijmegen predikant was geworden ontstond zijn relatie met de christelijke vakbeweging, die toen pas in opkomst was. Jarenlang was prof Slotemaker geregeld medewerker van „De Voorzorg", het orgaan van den Werk mansbond. Nadat hij in 1907 als predikant naar Utrecht was gekomen, begon in het jaar daarop de periode, waarin hij, nog niet tot hoogleeraar benoemd, als privaat- decent colleges gaf in sociale problemen. Deze colleges werden door studenten van alle faculteiten gevolgd. In 1908 werden zij in een boek van 367 bladzijden als „Chris- felijk-sociale Studiën" vastgelegd. Thans na 15 jaar, verschijnt van dit boek de zes de druk, waarschijnlijk in zes deelen, waar van er reeds twee zijn uitgekomen. Prof. Slotemaker de Bruine blijft voorloopig te Utrecht wonen. v. h. °targ: B. EENHOO®, W. v. OOBWBOm\M JitGebrs. BUITENHM' I Oud-minister Kooien weer lid der Tweede Kamer Naar ,de Maasb." verneemt heeft de heer G. W. Kampschöer, burgemeester van Monster, aan den heer mr. dr. D. A. P. N. Kooien, afgetreden minister, aangeboden van zijn Tweede Kamerzetel afstand te doen ten einde mr. Kooien gelegenheid te Gemakzucht Geen denken aan overtuigd' van de voor treffelijkheid zegt ieder Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal", (lngez. Mededeeling.) Naar het Engelsch van DOLF WYLLARDE (Nadruk verboden) 16) Eileen vroeg dan ook niet verder, maar rij had een sterk vermoeden dat Agincourt dan \vel zeer lauw was in zijn hofmakerij. Winnie's bezoek was ten einde met het warme weer, toen mrs. Smith naar huis ging. De kolonel kon eerst later verlof 'krijgen maar beiden, hij en Agincourt zouden toch wel zien dat ze even gelegen heid hadden, de dames naar Alexandria te brengen. Een- paar dagen vóór dit vertrek gingen Agincourt en zij nog naar het dak voor een bespreking van enkele toekomstige schik kingen. Het was een verbazend warme avond de hemel was azuurblauw en door de heldere sterrenlucht kon men heel den omtrek onderscheiden- op grooten afstand Jk heb bedacht, Winnie, dat ik in Augustus verlof vraag en het zeker ook wel krijgen zal. In een paar jaar ben ik nu al niet thuis geweest, want ik kwam hier rechtstreeks uit Indië. -Dat zou al héél prettig zijin", meende zij. Ze lag met de handen achter het hoofd gevouwen, op te kijken naar de diepblauwe lucht. Ze was nu al weer zóó zeer gewoon praakt aan deze Egyptische natuur, dat het haar in 't eerst wel weer vreemd zou hjken in Engeland. "jk 20 dan nog wat aan de jacht hebben ook ging hij- voort. „Waar wordt mijn meisje van 't jaar ingekwartierd •Ik O, ik denk, dat ik van den zomer 'huis zal zijn". „Waar is „thuis" precies Je hebt niet eel familie, is het wel bieden weder in de Kamer zijn intrede te doen. Mr. Kooien heeft verklaard dit aan bod van den heer Kampschöer op zeer hoogen prijs te stellen en het in beraad te nemen. De heer Kampschöer heeft het bestuur der R. K. Kamerfractie en dat van de R. K. Staatspartij met een en ander in kennis gesteld. De nieuwe minister van justitie. Over den nieuwen minister van justitie, mr. Donner, schrijft het „Weekblad van het Recht" o.a. De nieuwe minister is nog jong, hij pro moveerde in het jaar 1912 aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Bij zijn studie gaf hij blijk van zeer bijzondere bekwaamheid. Ook daarna heeft hij de reputatie behou den van een zeer bekwaam jurist te zijn. Zijn loopbaan bewijst wel, dat hij als zoo danig wordt gewaardeerd. Wat betreft de bekwaamheid van den nieuwen minister kan dus de leiding van zijn departement mef volkomen gerustheid aan hem worden toevertrouwd. De ver wachtingen betreffende hetgeen door hem zal worden verricht, rusten op een minder vasten grondslag, althans onze eigen ver wachtingen. Wij betwijfelen of hervorming op dit gebied van 't recht strafrecht en speciaal familierecht van hem zal uit gaan in de richting, zooals wij die zouden wenschen. Daaromtrent moet alle voorbe houd worden gemaakt. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Het weekblad „Vlaanderen" vestigt de aandacht op een passage in een artikel van het Brusselsche „Laatste Nieuws", welk blad helt volgende schrijft „Gelijk men weet, zijn de onderhande lingen tusschen Nederland en België, met betrekking tot het verdrag, eenigen tij-d ge leden onderbroken geweest, in verband met de kabinetscrisis in Nederland „Deze onderhandelingen zijn echter door middel van eenige hoofdambtenaren van beide Janden voortgezet en zij hebben, naar men meldt, een gunstige wending geno men. Het schijnt zeker dat men zal over eenkomen, eenige aanvullende artikelen aan het verdrag toe te voegen, maar men behoudt dienaangaande, naar men begrijpt, een groote terughoudendheid". Daarbij iteekent „Vlaanderen" aan Intusschen zal de supra-natioriale diplo matie der sociaal-democraten van beide landen de heeren vergaderden reeds te Antwerpen er wel toe bijdragen dat de openbare meening in beide landen op een dwaalspoor wordt gebracht. Het „Volk" van Amsterdam is ai aardig een draai aan het nemen. Of de Noordnederlandsche sociaal-diplomaiten daarmede bij het Ne- derlandsche volk grooten bijval zullen oog- step, i> een andere kwestie.... Toch komt het ons voor, dat het gevaar bestaat, dat het Beigisch-Nederlandsch verdrag er door komt, door dergelijke be hendige manoeuvres. Want in de Katholie ke partij van Nederland en ook in de an dere partijen aldaar vindt men nog steeds een aantal menschen die bereid zijn alles op te offeren aan de beruchte ..vriend schap" met België Een politieke rede van mr. Heemskerk. In een gisterenavond voor de anti-revo- lutionnaire kiesvereeniging te Utrecht ge houden politieke rede stelde mr. T. H. Heemskerk ten aanzien van het kabinet De Geer o.a. de vraag Is het zuiver dat aan het hoofd van een extra-parlementair ka binet dat een parlementair kabinet ver vangt, staat een zeer vooraanstaand ver tegenwoordiger van een der politieke par tijen die als zoodanig in een parlementair kabinet zitting heeft Spreker geloofde niet dat het zuiver was. Niettemin is dit kabinet een extra-parlementair, met dit gevolg, dat alle partijen er los van staan, althans de anti-revolutionnaire. PuDDtt/& fAB/z/tn A J Polak» G&ON1H6EA (lngez. Mededeeling.) Het Nederlandsch Verbond van Christ Meisjesvereenigingen. Te Meppel is de 2e jaarvergadering ge houden van het Ned. Verbond van Christ. Meisjesvereenigingen, waaraan door 82 af gevaardigden en vele belangstellenden werd deelgenomen. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal aangesloten vereeni- gingen in 1925 gestegen is van 183 tot 240, terwijl eenige nieuwe Ringen gevormd werden. Een afdeeling van „Jeugdgroepen" kwam tot stand, waarbij zich vooralsnog 43 ver- eenigingen van jongere meisjes (1216 jaar) aansloten. Reeds werden eenige meis- jesdagen voor haar georganiseerd. Aan een groot aantal Zondagschoolbesturen werd een propaganda-circulaire gezonden. In het Verbonds-orgaan zal een rubriek voor de jongeren geopend worden. Dit orgaan, dat in zijn 2e jaargang als maand blad verscheen, en thans door pl.m. 2800 abonnée's gelezen wordt, bleek te klein om geheel aan de wenschen te beantwoorden. In de vergadering werd dan ook besloten den 3en jaargang 2 X per maand te doen verschijnen en er dan meer een boeiend en tevens leerzaam blad voor jonge meisjes van te maken. Het komt onder redactie van mevrouw Waardenburg-Lindeijer te Zierikzee, jonkvr. A. H. Martens van Se- venhoven te Almen en mej. C. ten Boom te Haarlem het administratie-adres is mej. T. Tonkens te Overveen, Oranje Nassau- laan 45. Het bestuur hoopt zeer, dat dit blad ook buiten het Verbond zijn lezeres sen zal vinden, daar door een dergelijk eenvoudig blad toch aan een wensch van velen tegemoet wordt gekomen. Belangrijk werk werd ook verricht door de „commissie voor voordrachten" die een boekje vervaardigde „Voor onze Feest avonden", bevattende programma's, ta bleaux, gedichten, enz. en dat na 6 weken reeds geheel uitverkocht was. Besloten werd in het najaar 1926 een nieuw boekje uit te geven. De Leidsterdagen die de Federatie van Chr. Ver. van en voor Vrouwen en Meisjes organiseert, werden door vele verbonds- leidsters bijgewoond met blijdschap werd dan ook vernomen, dat de Federatie voor nemens is in September en October een groot aantal van zulke Leidsterdagen door het geheele land te urganiseeren. In het bestuur waren aan de beurt van aftreden mevrouw Waardenburg te Zie rikzee en mevr. Bogers te Klaaswaal. In haar plaats werden gekozen mevrouw Dekker te Krabbendijke en mevrouw Ger ritsen te Oosterbeek. Tentoonstelling Ned. Gemeentewerken. Van 9 tot en met 18 Maart wordt te Utrecht een tentoonstelling gehouden van Nederiandsche gemeentewerken, uitgaande van de Vereeniging van gemeentelijke bouw-technische hoofdambtenaren. Door verschillende gemeenten wordt aan deze tentoonstelling deelgenomen en ook van particuliere zijde zijn inzendingen op verschillend gebied gedaan. De kermis te Groningen. De kermis te Groningen is de laatste ja ren de grootste uit ons land en de stand plaats-verpachtingen brengen nog heel waf jn het laadie. Deze verpachtingen hebben dit jaar opgebracht 32.000 tegen 35.000 in 1925. VLISSINGEN, 9 MAART. Inschrijving nationale militie. Voor de lichting 1927 der nationale mili tie zijn hier ter stede 211 personen inge schreven. Vereeniging badplaats Vlissingen. Donderdag 18 Maart, des avonds half negen, wordt ten raadhuize alhier de con- stitueerende vergadering gehouden, tot op richting van de Vereeniging tot het behar tigen van de belangen der badplaats Vlis singen. Het motorschip „Van Heutsz". Zaterdag a.s., des middags 2 ure zal van de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" te water worden gelaten het sta len dubbelschroef passagiers-mtorschip „Van Heutsz", in aanbouw voor de Kon. Paketvaart maatschappij te Amsterdam. Gemengde Zangvereeniging „D.O.U." De gemengde zangvereeniging „D.O.U. directeur de heer J. F. J. Machgeels, geeft Zaterdag a.s. een uitvoering in „de Oude Vriendschap". Zoowel de afdeeling zang als tooneel zullen hun medewerking verleenen. Het Belgische loodswezen. In het Brusselsche „Laatste Nieuws" komt weer een artikel voor van den heer A. Hans over den Belgischen loodsdienst. Dit artikel achten wij belangrijk genoeg het ook onder de aandacht van onze lezers te brengen. De heer Hans dan schrijft het volgende Wij hebben onlangs meegedeeld, hoe onze loodsdienst weer op den vroegere» voet ingericht wordtzee- en rivierdienst gescheiden, met zeeloodsen te Vlissingen, rivierloodsen te Antwerpen. De eersten doen dienst van Vlissingen naar Antwerpen en omgekeerd. De poging om beide diensten ineen te smelten, voorstel met begin van uitvoering door de bestuurders, is afgestuit op de be zwaren en betoogen van het personeel. Door die ineensmelting wilde men het personeel verminderen, al werd de dienst zwaarder en langer, steeg de verantwoor delijkheid, en we hebben in den laatsten tijd weer kunnen nagaan hoe mist en storm den langen dienst nog verlengen. En een aantal aanvaringen in den mist op één dag voorgekomen, een ongeluksdag in waar heid bewees wel duidelijk hoe groot de bezorgdheid de waakzaamheid van den loods moet zijn. Bij bovenbedoelde proefneming, die lei den moest tot vermindering van personeel, stelde men geen nieuwe loodsleerlmgen aan. Zoodoende is er ook gebrek aan personeel. Dit is tijdelijk en het bestuur kan de leemte snel aanvullen. Het middel ligt voor de hand. Men eischt nu, dat de toekomstige loods het diploma van eersten stuurman heeft. Deze is dus al beslagen. Waarom moeten dan toekomstige loodsen eerst heen en weer varen van Antwerpen naar Sint- Anneke als matroos op de overzetboot of jaren zich zitten vervelen op een nooit ver trekkend en nooit aankomend schip, als een lichtschip, gelijk de West-Hinder en Wandelaar Er hebben zich nu een tiental candidate» voor den loodsdienst aangegeven, die aller, in bezit zijn van het stuurmansdiploma. Een toekomstig loods begint als matroos op de loodsboot, wordt loodsleerling, dan loods. Hii moet ingewijd worden in de praktijk. Maar varenskunst bezit hij al. Men heeft thans beloofd dat het matrbosschap siechts twee maanden zal duren. Dan klimt men tot leerling- en vervolgens tot loods. Welnu, dat men dan merkelijk ook het ma- trozenleven bekorte. En de leemte in het personeel kan spoedig aangevuld zijn. 99 (Alleenverkoop PLOUVIER.) „Ik heb geen ouders meer maar ik heb een oom en tante, die bijna geheel de plaats voor mij hebben ingenomen". „Wie zijn dat „Mr. en mrs. Wallace, van mijn moeders kant.-Ik woon bij hen in het Park; dicht bij de Dunston. Hoe, ken je die streek „Het is in Middleshire hé Ik heb daar wel menschen gekend. Ja, de Dunstons zeiven..." „Dat zijn onze buren. Hun goed, Gram de Dunston, is vlak bij' ons. Kende je sir Piers en lady Dunston en Norberry „Is dat de zoon Ja al wist ik nu ook niet dat hij zoo heette. Zijn jullie op intiemen voet ,,^ls kind kenden we elkaar heel goed. Maar nu heb ik hem een heelen tijd niet ge zien. Tante Lydia zal je met genoegen op the Park vragen, Roy. Als je daar komen wilt „Natuurlijk wr!< ik komen waar mijn meisje is", zei Agincourt hartelijk, en stak een gespierde hand' uit, waarin hij de hare sloot. Zijn toon van spreken en heele manier van doen was die van een ouderen broer maar Winie was daar volkomen tevreden mee. Ze gaf zijn hand een dirukje en lachte hem toe. „Het is vervelend, om naar huis te gaan", zei ze, „maar iedereen gaat1 Mrs. Dickson en de Edison's en madame Miévile zijn al weg". Agincourt zei niets op deze mededeeling. „Ik geloof, dat prins Said ziek is van verdriet", sprak Winnie. „Den dag, nadat zij vertrok had hij althans koorts, of influ enza, of zoo iets. Zeg Roy, wat zou je ge daan hebben, ais zij met dezelfde boot was gegaan als ik „Ik zou eenvoudig de Smiths overreed hebben je nog een week bij zich te houden, dat is al". „Zou je dat heusch gedaan hebben Zou je er nu zoo zeer op tegen hebben, dat zij niet dezelfde boot ging Ze keek naar hem, met eenige spanning „Ik heb haar altijd wel mogen lijden en ik heb je nog altijd' niet geheel kunnen vergeven, dat je mij zoo lomp deed zijn tegen haar". „Maar lieve kind, rk heb je nooit ge vraagd1 om lomp te zijn „Neen maar de voorwaarde, die je steldé, bracht dit zoo mee Ik moest haar wel vermijden. En ze was veel te slim om die veranderde houding niet te merken Er volgde een oogenblik stilte en Winnie keek wat spijtig naar de strenge lijnen van Agincourt's gelaat, die zoo scherp afgetee- kend stonden tegen den strak-blauwer. avondhemel. Toen hij" weer naar haar keek, had zijn gelaat echter een vriendelijke uitdrukking, en zei hij „Kom, Winnie, laat ons nu niet kibbelen over zoo'n onwaardig onderwerp als ma dame Miéville. Je kunt werkelijk op mijn oordeel vertrouwen „O, dat doe ik ook", antwoordde ze een beetje ongeduldig. „Maar je behandelt mij altijd als een kind, zie je". „Wat ben je anders plaagde hij. „Toch ben ik geen kind meer", zei ze nog eens met grooten nadruk. Winnie staarde andermaal naar de lucht en ze kon niet helpen hoe het telkens weer bij haar opkwam, dat haar verloving haar een gebonden en onvoldaan gevoel gaf. Hij stond zoo verre boven haar in wijsheid was dan ook zooveel ouder dan zij. Het signaal in de kazerne weerklonk. Agincourt rees op uit zijn gemakkelijke houding en zei „Het wordt tijd, dat ik ga, kleintje. Van waar die ernstige plooi in je voorhoofd Je bent toch niet boos meer, naar aanlei ding van die vrouw „Ik ben in het geheel niet boos. Ik denk alleen maar over iets na". „Nu, laten we dan weer vriendschap sluiten", schertste hij en hief haar gezichtje naar hem op. Hij had haar nog nooit op de lippen gekust maar misschien dat dit gevoelen van hun naderende scheiding hem zoo innig deed zijn. Winnie sprak geen woord, maar ze maakte zich uit zijn omarming los en vluchtte in huis. „We kunnen de stoelen laten staan, die zal Abdulla wel beneden brengen", zei ze en keek half verschrikt, half beschaamd, of ze op het punt was in tranen uit te barsten. Hij zag die uitdrukking niet, merkte ook niets bijzonders aan haar dan, behalve misschien dat ze wat heel erg stil was toen hij Sing- Hij1 dacht echter dat zij moe was en hij zou dan wel zéér teleurgesteld zijn, als hij geweten had, dat zij, vlak nadat bij weg was, den kolonel en mrs. Smith goe- dennacht wenschte en naar haar eigen, ka mer ging, waar zij zich naast het bed neer wierp en het gelaat in het kussen verborg. „Ik kon het niet hebben Het was ver schrikkelijk snikte ze. „En dan te den ken, dat ik beloofd heb hem te trouwen Maar dan mag hij mij nooit, nooit weer zoo kussen Gelukkig was Agincourt weer net als altijd, toen hij de dames mee naar Alexan dria bracht. Ze nam dus met oprechte droefheid en teederheid van hem afscheid en herinnerde er hem aan dat hij toch vooral zorgde verlof te krijgen, en dat ihij voor dien zomer in the Park kwam logee- ren. En- hij hield haar lachende voor, dat zij toch met niemand aan boord zou flir ten en hem heel dikwijls schrijven zou. Tot haar groote voldoening was hun afscheid zoo te midden van de anderen al uiterst bezadigd en teruggehouden. (lngez. Mededeeling.) Doch zal het waarlijk maar twee maanden zijn Is het niet verheugend, dat flinke, jonge, reeds geschoolde krachten zich aanmelden voor het loodswezen Een degelijk lood- senkorps is de faam van een haven. Loods is geen gemakkelijke post. Wel een voorname post. Maar de betrekking eischt zeemanschap, verantwoordelijkheids- en plichtsgevoel, en laat ons ook gerust zeggen zekere voornaamheid in optreden en manieren. Kennis van vreemde talen ver hoogt het gezag. Toen we in oorlogstijd te Vlissingen een leergang gaven in Engelsche taal voor landgenooten, hadden we onder de leerlingen talrijke loodsen. Die begrepen het, hoe een loods, die zich vlot uitdrukken kan, van zelf ook meer gewaardeerd wordt. Een loods moet zijn wat de Engelschen noemen een „gentleman". Hij komt op de brug te staan, niet meer zoo van bukjes en schoenertjes, maar van groote stoom schepen en transatlantiekers, en is dan in betrekking met kapiteins, wier gezag uit gestrekt is. Töch zal de loods daarbij eenvoudig van gemoed en joviaal blijven, want dat is over hej algemeen zeemansaard. Wij herhalen het dus, dat men zich ver- heuge over de kandidatuur van flink ge vormde ontwikkelde jonge zeelieden voor het loodswezen. Ze zijn van 't oude ras, komen meestal voort uit loodsengezinnen, werden ter school gezonden, omdat ook het zeemansvak nu meer dan vroeger op doel treffend onderwijs steunt. Dat men aan hoogerhand ware belang stelling toone in het loodswezen. Het per soneel heeft een overwinning behaald. Och, in vroeger dagen heeft men 't dikwijls ge noeg over 't hoofd gezien. Ook een loods mag medezeggingschap hebben in de taak, die hij vervult. Zooals we gemeld hebben, wordt Osten- de de basis der loodskotters. Deze hoorden vroeger te Vlissingen thuis, werden met de hervorming in den dienst naar Antwerpen overgebracht, zouden dus nu logisch weer naar Vlissingen moeten terugkeeren. Maar men heeft Ostende verkozen als bezuini ging (wegens den hoogen gulden-koers). Men moet nu nog afwachten of dit waar lijk bezuiniging zal blijken. De kotters zijn vrij ver van de verblijfplaats der loodsen (Vlissingen) en op veel dagen is door den heerschenden wind en den toestand der haven, Ostende moeilijk te bereiken, zoo vernamen we van bevoegde zijde. Een groot voordeel echter is het, dat Ostende aldus een belangrijk deel van het loods wezen verkrijgt. Begin April zal dit ver moedelijk ^eregeld zijn. Vermindering aantal postbestellingen. Gisteren is ook te Middelburg de nieu we regeling ingevoerd, waardoor het aan tal postbestellingen op drie per dag wordt gebracht. Enquête omtrent de Zeeuwsche kleederdracht. De gemeente-archivaris te Middelburg, de heer dr. W. S. Unger, heeft in de „N.K. Ct." eenige mededeelingen gedaan over een enquête omtrent de ^Zeeuwsche kleder drachten. Hij schrijft dat met weemoed in het ai- gemeen moet worden geconstateerd dat ook in Zeeland het aantal der mannen en vrouwen, die het lands-eigen costuum ge trouw blijven, zienderoog vermindert. Omtrent den omvang van het verschijn- HOOFDSTUK XI. Ping-pong ping-pong ping-ping-ping pong ping-ping-ping... „Ziezoo. Jammer dat we niet even eerder uit waren, dan... dan...", lachte Norberry. Hadt jij oom niet op den neus ge raakt Ja, dat is zoo „Wat een onbeschaamde omkeering van beschuldiging toch Zeg, Winnie... „Ik ben miss Falkner". antwoordde de draagster van dien naam over haar schou der. ..Neem me niet kwalijk, miss Falkner dan Winnie is dus zeker niet thuis „Hoor eens hier, mr. Dunston het is al aardig laat en ik geloof, dat u naar huis zult moeten gaan, als u tenminste nog óp tijd voor de thee wilt zijn." „Tante heeft mij' gevraagd om hier te blijven thee-cfrinken, en dat heb rk aange nomen." Ze keken beiden gewild boos maar ze waren beiden ook heel jong en toen hij het niet langer kon uithouden en in lachen wtbarstte, duurde het ook niet lang, of zij viel mee in. „Hoe jammer toch, dait jij nooit tegen je verlies kunt", begon Winnie toen weer te plagen. „Want rk heb gewonnen dat zal je toch wel toegeven „Maar natuurlijk Ik heb het je eenvou dig laten winnen, toen ik zag dat je op het punt was in huilen uit te barsten, om dat je het anders hadt verloren." Ze maakte een grimas „Pas op, hoor Dat is nu al onze veer tiende kibbelpartij van de week en 't is pas Donderdag. Zorg nu dat er voor Zater dag geen strubbelingen meer voorkomen „Laten we het dan op een accoord gooien de eerste die weer twist begint, moet de tegenpartij1 een boete betalen." (Wordt vervolgd.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1