ZATERDAG MAART Eerste Blad „MAIL SHOES" zijn niet te vervangen 64e Jaargang 1926»- FMRENTEBESTÜUR Ij Jongens PUROL FEUILLETON „Liefhebben zult gij mij Brieven uit de Hofstad NO. SS' LISSINGSCHE COURANT nummer bestaat uit 2 bladen keuring voor den dienstplicht. Du Burgemeester van Vlissingen maakt Xena dat de keuringsraad voor de in- iscbrevenen voor den dienstplicht, lich- - 1927, dezer gemeente zitting zal hou- en te Vlissingen in het Militair Hospitaal, orenstraat Maandag 22 Maart 1926, 10 uur v.m. nc j tot en met 13 AR 11 uur v.m. Nos. 4 tot en met 25 AR 1.30 uur n.m. Nos. 26 0t en met 35 AR 2.30 uur n.m. Nos. 36 ot en met 45 AR Dinsdag 23 Maart 1926, 9.30 uur v.m. js. 46 tot en met 58 AR 10.30 uur v.m. 59 tot en met 70 AR 1.30 uur n.m. 71 en mc* AR 2.30 uur n.m. 'os! 81 tot en met 90 AR Woensdag 24 Maart 1926, 9.30 uur v.m. 'os. 91 tot en met 103 AR 10.30 uur v.m. Nos.' 104 tot en met 115 AR 1.30 uur n.m. 116 tot en met 125 AR 2.30 uur n.m. 126 tot en met 135 AR Donderdag 25 Maart 1926, 9.30 uur v.m. Kos. 136 tot en met 143 AR 10.30 uur vm. jfos. 149 tot en met 160 AR 1.30 uur n.m. '{los. 161 tot en met 170 AR 2.30 uur n.m. Sos! 171 tot en met 180 AR Vrijdag 26 Maart 1926, 9.30 uur v.m. Nos, 181 tot en met 193 AR; 10.30 uur v.m. Nos. 194 tot en met 203 AR 1.30 uur n.m. alle overige. Taak van den keuringsraad. Behalve in de na t£ noemen uitzonde ringsgevallen geschieden voor den keu ringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschiktheid voor den j dienst. Ongeschikt voor den dienst worden ge jacht 1. zij, die kleiner zijn dan 1.55 M. 2. zij, die lijden aan of behept zijn met ziekten of gebreken, vermeld in een bij Koninklijk besluit vastgesteld keurings reglement. I Zij, die bij de erste maal, dat omtrent hun geschiktheid uitspraak wordt gedaan, verkeeren in een der onder 1 en 2 bedoel de gevallen, worden geacht slechts tijde lijk ongeschikt te zijn, indien onderschei denlijk a. de lengte meer dan 1.50 M. bedraagt b. aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaar zal hebben opgehouden te bestaan. In alle andere gevallen worden de onder 1 en 2 bedoelde personen geacht voor- i goed ongeschikt te zijn. Zij, die op grond van hun lichaamslengte voorgoed ongeschikt moeten worden ver- tard, behoeven geen onderzoek ter zake m ziekten of gebreken te ondergaan. Het onderzoek blijft geheel of ten deele I achterwege, v«or zoover blijkt, dat de ge zondheidstoestand van den te keuren per- soon het onderzoek niet gedoogt, j De uitspraken van den keuringsraad I worden in het openbaar medegedeeld. "Wie voor den keuringraad moeten verschijnen. In het algemeen is ieder, die voor den dienstplicht is ingeschreven en behoort tot bovengenoemde lichting, verplicht op de hierboven aangegeven plaats en tijd voor den keuringsraad te verschijnen. Gelijke verplichting rust op den ingeschrevene van de daaraan voorafgaande lichting, die ten stoeien en ravotten graag, maar vallen en bezeeren zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos Doos 30 ct. (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch van DOLF WYLLARDE (Nadruk verboden) 14) Prins Said daalde de helling af naar Cairo als een. man cüe niet weet waar hij loopt. Niet, dat de schemering zijn gang zoo onzjeker maakte, maar zijn blinde hartstocht. Hij liep steeds verder en begaf zich in dat gedeelte van de bazaars, waar Europeanen maar zelden komen. Hij keek iedereen, die hij voorbij kwam, in het ge laat met haast even groote spanning als madame 'Miéville dit ook had gedaan maar hij scheen niet te vinden, wat Jti; zocht. -Hier heeft hij mij toch gezegd, dat ik naar hem. zou uitkijken", mompelde hij. -Bij het huis van Abdulla, met het groene luik". Hij bleef stilstaan, met vreemde onbe slistheid in zijn manier van doen en keek "aar rechts en links, terwijl zijn Euro- P^sch gekleede gestalte een vreemde te genstelling vormde met het roode en gele e" blauwe gewaad van de voorbijgangers. Ineens kwam daar uit een nauw steegje, 'inks, een man, die haast tegen den Prins aanliep. Iets in de breede kaken en den gespleten neus, deed hem naar den man kijken, die eveneens den blik op prins baid gevestigd hield. In het Arabisch fluis- orde die „Broeder, hoe heet gij -Ik heet Darna". -Kent gij ook een Kale L>e man keek met een blik van wantrou- maar zijn stem gaf daar geen blijk 'an, terwijl hij antwoordde -Ja, hij js mijn broeder. Wat weet gij van hem n deeeen. tot wien hii sprak van vorigen jare bij de keuring tijdelijk onge schikt is verklaard. Aan den voorzitter van den keuringsraad kan worden verzocht om het onderzoek bij een anderen keurings raad te ondergaan. Dit verzoek kan on gezegeld zijn, doch moet gefrankeerd ver zonden worden. Desgewenscht kan hij het verzoekschrift ook indienen bij den bur gemeester, die alsdan zorgt voor de ver zending. Op den ingeschrevene, die bij de thans te houden keuring tijdelijk ongeschikt wordt verklaard, rust de verplichting om het volgend jaar opnieuw voor den keu ringsraad te verschijnen. Hij, die voor den keuringsraad ver schijnt, is verplicht zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een geneeskundig onder zoek te onderwerpen. Het staat den ingeschrevene vrij, bij de keuring een geneeskundige verklaring om trent de lichaamsgesteldheid over te leg gen, opdat de keurende geneesheeren daarmede rekening kunnen houden. Wie niet voor den keoringsraad behoeven te verschijnen. Voor den keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen a. die zijn opgenomen in een .krankzin nigen-, idioten-, doofstommeri- of blinden- gesticht Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders der gestichten een genees kundige verklaring ingezonden b. die doen blijken door ziekte of ge breken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als onder a bedoeld De hier bedoelde personen worden on derzocht op de plaats, waar zij zich be vinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is zij zijn verplicht zich aan dit onder zoek te onderwerpen. Het onderzoek ge schiedt door een door den voorzitter van den keuringsraad aan te wijzen genees kundige. Dit onderzoek blijft echter ach terwege, wanneer aan den keuringsraad een geneeskundige verkaring wordt inge zonden, die den raad voldoenden grond geeft om den ingeschrevene ongeschikt te verklaren (zie omtrent zulk een verklaring aan het slot onder dit hoofd). c. die zijn opgenomen in een rijksop voedingsgesticht, een tuchtschool, een ge vangenis of een rijkswerkinrichting Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepa lingen, als voor de categorie, onder b ver meld. d. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich voor den keu ringsraad aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij geen gebruik hebben gïf-~' maakt van de gelegenheid om vóór 16 Maart een dergelijk onderzoek te onder gaan vanwege den Plaatselijke- of Garni zoenscommandant in een garnizoen of den Commandant der af deeling mariniers te Rotterdam. e. die langer dan een maand in het bui ten land verblijven Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den keuringsraad aan het onderzoek onder werpen. Zij kunnen bovendien op de hier vóór aangegeven wijze met een eigenhan dig geteekend verzoekschrift vragen om het onderzoek voor een anderen keurings raad te ondergaan. Voorts kunnen deze ingeschrevenen, zoo zij niet voor een keuringsraad verschijnen, bij den keuringsraad vóór de sluiting zijner zitting inzenden een na 1 Maart afgegeven verklaring, waaruit blijkt dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te duiden door hen, die de verklaring hebben af gegeven, voorgoed ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld en voorts de aard en de graad van de ziekte en het gebrek, od grond waarvan de ongeschikt heid aanwezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse vari afgifte bevoegd zijn tot uit oefening van de genees- en heelkunde. In Nederlandsch-Indië mag de verklaring door enkel dokters-djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zij door een dokter-djawa met een ander ge neeskundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan één an der geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verklaring hebben afgege ven, moeten behoorlijk voor echt zijn ver klaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de handteekeningen zijn gesteld, ter plaat se bevoegd zijn tot uitoefening van de ge- neès- en heelkunde, dan wel dokter-djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken, welke van de hierbedoelde gevallen aan wezig is. De ingeschrevene wordt alleen voor goed ongeschikt verklaard, ingeval de verklaring omtrent de ongeschiktheid geen twijfel laat en niet aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaar zal hebben opgehouden te bestaan. f. die een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt bekleeden of tot zoo danig ambt worden opgeleid Deze ingeschrevenen kunnen zich even wel, indien zij dit wenschen, aan het on derzoek voor den keuringsraad onderwer pen. Zij kunnen bovendien op de hiervóór aangegeven wijze met een eigenhandig geteekend verzoekschrift vragen om het onderzoek voor een anderen keuringsraad te ondergaan. g. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, de zeemacht of de overzee- sche weermacht. Ook zij, die tot den vrij willigen land storm behooren, behoeven niet voor den keuringsraad te verschijnen. Voor den ingeschrevene, op wien de verplichting rust voor den keuringsraad te verschijnen, doch die aan den raad een door twee geneeskundigen afgegeven ver klaring zendt, welke den raad voldoenden grond geeft om den ingeschrevene onge schikt te verklaren, komt bedoelde ver plichting te vervallen. De geneeskundige verklaring moet worden ingezonden zoo spoedig mogelijk nadat de ingeschrevene is opgeroepen om voor den keuringsraad te verschijnen. De verklaring moet overi gens voldoen aan dezelfde vereischten, ten aanzien van de hiervóór onder e vermelde .geneeskundige verklaring, aangegeven. Indeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De voorzitter van den keuringsraad ver zamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. In verband hiermede staat het den inge schrevene vrij alsdan den voorzitter mede te deelen, of hij, zoo hij tot gewoon dienstplichtige mocht worden aangewezen, zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor de hospitaalsoldaten, voor een bereden korps en ook aan welk ander korps hij zich het liefst toegewezen zou zien. Ook kan hij zijn wenschen opgeven omtrent het garnizoen en het tijdvak van inlijving. Voorts kan de ingeschrevene den voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschikt heid bezit. Met deze wenschen kan evenwel slechts rekening worden gehouden, voor zoover de dienstbelangen het toelaten. De ingeschrevene en zijn wettige ver tegenwoordiger zijn verplicht de opgaven, die in verband met de Dienstplichrivet aan hem worden gevraagd, naar waarheid te verstrekken (zie ook hetgeen hieromtrent is vermeld onder „Strafbepalingen"). Herkeuring. Ten aanzien van eiken ingeschrevene, omtrent wien de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek wor den aangevraagd a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegen woordiger b. door elk der ovérige voor de ge meente ingeschreven personen of diens wettigen vertegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aanne melijke in het verzoek omschreven gron den en binnen tien dagen na den dag, waarop de uitspraak in het openbaar is medegedeeld, zijn ingeleverd bij den burgemeester der gemeente, waar de in geschrevene, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht ingeschreven is. Aanvragen, niet ingericht of niet ingele verd op de hier omschreven wijze, kun nen geen gevolg hebben. Verschijnt de ingeschrevene niet op den bepaalden tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien fij is ge daan door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger, als vervallen beschouwd, tenzij hij verkeert in een der gevallen, waarin hij tot verschijning niet in staat geacht wordt. Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den herkeuringsraad. die daartoe gewoon lijk zitting houdt in Juni. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. T usschenpersonen. Belanghebbenden bij de keuring doen goed zich er voor te wachten, zich met tusschenpersonen in verbinding te stellen om voor den keuringsraad te worden af gekeurd, omej^t, indien ongeschiktheid in derdaad aanwezig is, de afkeuring ook zonder tusschenkomst van die personen zou plaats hebben. Afkeuring enz. door bedrog. Blijkt, dat iemand voor goed onge schikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt hij op last van den Commissaris der Koningin in de provincie, binnen welke hij was ingeschreven, opnieuw voor den dienstplicht ingeschreven, tenzij hij reeds heeft geloot, in welk geval hij op last van den Minister weder wordt geplaatst in de verhouding tot den dienstplicht, waarin hij stond, toen hij ongeschikt werd verklaard. Van deze beslissing geschiedt openbare kennisgeving. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangegeven plaats en tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan de meting of het geneeskun dig onderzoek onderwerpt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hon derd vijftig gulden. Hetzelfde geldt voor den ingeschrevene, die moet worden on derzocht op de plaats, waar hij zich be vindt, en zich niet onderwerpt aan de me ting of het geneeskundig onderzoek, en voorts den voor den dienstplicht in te schrijven of ingeschreven persoon en zijn wettigen vertegenwoordiger, die de in ver band met de Dienstplichtwet van hem ge vraagde opgaven niet of niet naar waar heid verstrekt. Pleegt hij een der genoem de feiten opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op (Alleenverkoop PLOUVIER.) H e t, nu veertien dagen geleden". „Volg mij dan", zer Darna. „Neen, gij hoeft geen vrees te koesteren. Behalve wanneer gij Het soms bij u droeg „Bestaat het gevaar in Het te dra gen vroeg prins Said- haastig. „Ik heb Het niet bij mij Ik heb het zelfs niet in mijn bezit. Maar ik heb van H e t ge hoord..." ,,Er is geen oogenblikkelijk gevaar, nu gij Het niet b ij u hebt", antwoordt Darna kalm. „Maar gij zijt een bode gij biengt nieuws Waar is H e t „Dit kwam ik Kale vertellen". „Ik ben ook een van de Kinderen van de Zon", sprak Darna met gedwongen kalmte. „Wat hebt gij Kale beloofd „Ik heb geen belofte gedaan, maar als gij eni hij mij een week later hier wilt op wachten, zal ik H e t meebrengen of u toonen waar Het is". Darna scheen te overleggen. Prins Said stond in het nauwe steegje, waar hij de armen- niet had kunnen uit strekken, of aan alle kanten* zou hij tegen de bouwvallige huisjes gestooten hebben. Eindelijk sprak Darna kalm, als kostte het hem moeite tot een besluit te geraken „Het is goed. Wij stellen vertrouwen in uw woorden, jonge man, laat ons niet in den steek en noem uw belooning". „Ik vraag er géén behalve, dat ik misschien eisch, hoe er door u een zekere lechtvaardrgherd wordt gepleegd." Dit laatste deed hem zeggen de herinnering aan een steekenden blik van madame. „Maar één ding moet gij, van uw kant, beloven". „Spreek, broeder „Zie dat gij, nóch Kale, nóch iemand van u ik weet immers niet, hoe talrijk gij zijt u begeeft buiten uw eigen wijk. Zelfs moet gij u niet vertoonen in de Muski, waar de Europeanen komen". Darna overlegde andermaal met zichzel- ven en boog het hoofd, ter bevestiging. „Dit zij zoo, broeder.Voor zeven dagen." De prins keerde zich om en de ander was weer even stil en snel verdwenen als hij gekomen was. Er lag een onheilspellende uitdrukking over liet gelaat van den Egyptenaar, toen hij zich van de inlandsche naar de Euro- peesche wijk van Cairo begaf. HOOFDSTUK IX. In de hall' bij Sbepbeard hing een zwart bord, waarop de data stonden aangetee- ktnd van de aankomst van de stoomsche pen te Alexandrië en- als de mail aan kwam, kon men daar zeker altijd een paar personen bijeen vinden, die zich naar aan leiding van dit nieuws onderhielden. Madame Miéville, die een paar dagen na haar bezoek aan den tempel van Mohamed Ali door de hall trad, zag daar een groep oudere en jongere heeren één van hen nam den hoed af en maakte er haar op- markzaam op. dat de mai-1 binnen was, zoodat er brieven konden verwacht worden. Madame bedankte het jongmensch met een glimlach, want zij wist heel goed, hoe deze inlichting dikwijls als het begin van een gesprek werd opgevatmaar verder schonk ze er niet veel aandacht aan. Toen ze, later op den dag, zich weer raar boven begaf, om zich te kleeden voor het diner, zag ze op het rek een brief aan haar geadresseerd en zonder verwijl be gaf ze zich daarmee naar haar kamer. Het handschift had iets kostschoolacbtigs, zóó duidelijk en rond waren de letters. In de enveloppe was een. velletje papier van dezelfde hand maar daar keek mada me bijna niet naar al haar aandacht be steedde ze aan het nog Werner velletje, dat daar in gevouwen en met potlood ge schreven was. De boodschap, er in vervat, verslond ze met de oogen, die nu een on gewoon-teede- re uitdrukking droegen en vochtig waren van aandoening. Toen ze aan de ondertee kening was gekomen, sloeg ze de handen voor de oogen en prevelde „Arme jongen Och, en daar heb ik niets van geweten Wat zegt Markham Nu nam ze het éérst veronachtzaamde blaadje op en las den inhoud. Met gefronst voorhoofd begon ze toen het vertrek op en neer te ^stappen „Wat moet ik toch beginnen over legde zij. „Ik moet onmiddellijk naar hem tcegaan en mijn werk in den steek laten. O,, dit zal zijn dood zijn Maar hij schijnt tóch te moeten sterven en ik zelfs ik kan hemi niet redden Dc woorden kwamen in korte afgebeten zinnetjes van haar lippen en haar stem klonk hard en stroef. Eindelijk ging ze, met het hoofd op de handen zitten denken. In eens deed de gedachte aan prins Said haar weer opkijken „Wat kan hij toch eigenlijk bedoeld heb ben sprak ze, in zichzelve. „Zou er nog c-enige hoop zijn?... Hij kon mij vertellen hetgeen, ik het liefste van alles wenschte te hooren Iets, wat ik liever had moeten weten zoowel) voor mijn veiligheid, als voor mijn gemoedsrust Al lijkt het mij ook grootspraak, ik geloof niet, dat ik etnige kans onbeproefd mag laten." Haastig nam zij haar cassette en schreef het volgende „Er hebben zich omstandigheden voor gedaan, die mij jegens u van houding doen veranderen. Als het geen grootspraak van u was, als u het doel van mijn verblijf hier kende en u kon mij helpen, dan zal ik u bèüoven, wat u wilt. Als u nog van dezelfde opvatting is, kom mij dan dadelijk opzoe ken. Er valt geen tijd te verliezen. Ik ver laat Caïio onmiddellijk met de eerstvol gende boot naar Engeland". Ze teekende met haar initialen en belde, waarop ze den bediende orders gaf, om het (Ingez. Mededeeling.) art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat luidt als volgt Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft lo. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken 2o. hij, die een ander op diens verzoek opzettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenis straf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Vlissingen, 3 Maart 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DIENSTPLICHT. Inspectie. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de gewone dienst plichtigen der landmacht van de lichtin gen 1914 en 1917. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. Vlissingen, 6 Maart 1926. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. Berlage. Pokken. Verkeerspuzzle. In de eerste plaats moeten wij ditmaal gewag maken van het jubilé van dr. Ber lage, dat in Den Haag bizondere aandacht had. Al behooren we niet tot hen die de kunst van dezen kunstenaar in alle opzich ten bewonderen, het is er verre van dat wij zijn verdiensten niet op prijs zouden stellen. Er zijn onder zijn scheppingen vele monumenten van voorname hoogheid, die töt in lengte van dagen getuigenis zul len afleggen van zijn groote artistieke be kwaamheid. Daarnaast zijn er andere, die minder den roem der tijden zullen behou den. In dit opzicht echter dient het oordeel te worden overgelaten aan hen die na ons komen. Verschillende villa's staan er in Den Haag, die een sieraad zijn, maar de aan leg van het Buitenhof zal op den duur niet als het beste werk van den architect wor den aangemerkt. Inmiddels gedenken wij den meester der bouwkunst gaarne met eere en zijn naam zal in de residentie steeds met onderschei ding worden genoemd. Regeering van land en stad heeft hem openlijk gehuldigd en daarover zijn wij al zeer verheugd, want gewoonlijk blijven die twee achter als het geldt het huldigen van artisten. Ditmaal echter schijnt de roep te zijn doorgedrongen tQt in de ambtenaarlijke bureaux. De gevalletjes van gewijzigde pokken, die zich in onze stad hebben voorgedaan, hebben een oogenblik eenig opzien ge baard. De maatregelen die echter genomen worden om de verbreiding tegen te gaan briefje onverwijld bij prins Said aan huis ie laten brengen. Met haar gewone doortastendheid bracht ze den tijd door die er nog verloopen moest eer de prins gevolg kon geven aan haar oproep, met toebereidselen te maken voor de reis en toen de bediende kort daarop haar het bezoek van den prins aankondig de, was zij ook dadelijk bereid bij hem te gaan. Zij vond hem, het vertrek op en neer stappend, met iets gereserveerds in> de houding. Met haar eigen briefje in de hand ti ad hij op haar toe. „Wat beteekent dit vroeg hij. „Is dit een nieuwe strik „Vindt u dit zelf niet eenigszins belee- aigend, prins vroeg madame, en zette zich aan tafel. „Ik hield u enkel aan uw woord en u vraagt mij, of dit een strik is Zoo ja, dan zou dit toch uw eigen werk zijn. Heeft dan een strik gespannen, toen u zei, dat u mij helpen kon Zijn sombere blik verhelderde nu ineens en, half juichende, riep hij r (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE MOEDERS. Laat U omtrent de voeding en de verzorging van Uw zuigeling door een dokter voorlichten. Ook als Uw kind gezond is. Zoo doende kunt Gij veelal voorkomen, dat de kleine ziek is. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1