ILJETTEN Drukkerij VAN OE VELOE Burgerlijke Stand Groote Lslterkeus I,, rminst een onhoffelijkheid te beweren, L daarmee het wereldrecord „Zwijgen Lor vrouwelijke Juniores en Seniores" oor het verleden, heden en toekomst op aam blijft van de vrouw, die er letterlijk oor uitkwam... dat zij een broek aan had. De speurhonden der Parijsche politie toeken naar een misdadiger, wiens aan- louding door een twintigtal Fransche par ketten gevraagd is en die op het gebied ran uitbreken een record heeft. Zijn spe cialiteit is ladelichten, maar telkens als hij langehouden werd, wist hij uit de cel te mtsnappen. Dezer dagen werd hij te Havre ingehouden, maar ook nu wist hij voor vijfde maal reeds, uit de cel te komen, 'aarin hij opgesloten was. Hij heeft kans rezien per auto de Fransche hoofdstad te lereiken, waar men nu naar hem speurt. -Birma, in Achter-Indië, is den laatsten lijd bet tooneel van brutaal-opereerende roovers. Eenigeri tijd geleden hielden der- Birmanen in de -nabijheid der Kokine- iereneen rijtuig aan waarin een Engelsch- ian en een Engelsche vrouw zaten, die zij iroofden en vervolgens vermoordden. Kort daarna vermoordden dieven een Indischen koopman op de Irrawaddyrivier, jet het doel hem van 2500 roepies te be- iooven, die hun echter ontgingen doordat bediende van den koopman er mede den wal zwom. De roof, die thans (te Jangoon heeft plaats gehad, werd bij laarüchten dag uitgevoerd, door acht Bir die roovers, die een o^sewagen aan- en, waarmede 80.000 roepies werden 3erd, de leidsels doorsneden, den wa- onderstboven wierpen, twee Indische ders bewusteloos sloegen en er met roepies van door gingen. De politie slaagde er in do roovers te achterhalen on der bandieten te arresteeren, doch de landietenleider en twee anderen zijn, even- ils de heeren, die den roofmoord bij de leren op hun geweten hebben, nog steeds iet het grootste deel van den buit op vrije loeten. De D u i t s c h e scheeps- oinnn du s t r i e. Het „Berliner W verneemt uit Hamburg, dat er tus- vertegenwoordigers van de Russi- :hehandelsmarine (welke, naar men weet, taatseigendom is) en eenige Hamburgsche .'heepswerven onderhandelingen zijn be- ;onnen over plaatsing van scheepsbouw- s voor Russische rekening. Ook eeni- ;en tijd geleden zijn reeds dergelijke on- lerhandelingen gevoerd, welke echter af sprongen, daar de Russen niet minder dan jaar crediet verlangden. Ook thans •hijnt de credietquaestie weer moei lij khe- op te leveren. Het verloop van de on- lerhandelingen zal geheel afhangen van de 'raag, of de rijksregeering al dan niet be- 'eid zal zijn, een deel van het risico te dra- ?en. De Russen voeren intusschen tegel ij stijd onderhandelingen met Engelsche en taliaansche scheepswerven en zullen zeer vaarschijnlijk ook met Fransche werven 'erbindingen aanknoopen. Telefoon uitbreiding B e 1 g j e. Het aantal telefoon- honné's voor heel België bedraagt thans 20.C0O doch het telefoonbeheer voorziet at dit cijfer binnen vijf jaar ten minste erdubbeld zal zijn. In verband met deze ooruitzichten heeft minister Anseele dan °k een volledig plan van reorganisatie en itbreiding van den telefoondienst in Bel lij doen opmake. Met de uitvoering van ''f plan zal een bedrag van minimum 500 ™ioen francs gemoeid zijn. De bovengrondsche geleiding 2al door n ondergrondsche worden vervangen, ttwijl te Brussel vijf en te Antwerpen drie üeuwe centrales zullen worden gebouwd de centrale te Luik geheel zal worden georganiseerd. De minister blijkt het in- ?cnt te hebben geen andere dan Belgische lrnias niet de uitvoering vam deze werken e heiasten. S nel recht. 'Als in het vor- •ajom Monaco een automobilist de veilig- eid van het verkeer in gevaar brengt door an u ard riiden» wordt hij door de politie "gehouden, precies als in ons vaderland. ir3ent baalt een zakboekje te voorschijn, jcies als bij ons, vraagt naam, beroep, p|,Cle^i a's bij ons, maar na deze voorbe- /pt a werkzaamheden doet de man der niLm Monaco iets, wat zijn Hollandsche ga niet doet hij deelt den overtreder n^'uv, dat bij „er af" is, indien hij J'kkeiyk een bedrag betaalt, dat ge- Jijk met vier cijfers geschreven wordt, an automobilist daar weinig voor, zijn wagen in beslag genomen s ee't de zaak verder een verloop als bij fciniZwilserland cen automobilist de loor a van ,let 'v®rkeer in gevaar brengt -olitip hardrijden, wordt hij door de ferl9n^a^ehouden. Precies als in ons va- icMnan het zakb°ekje van den poli- )eroe j'ln vra.gcn naar naam, leeftijd en ilajr en bijzonder vaderlandsch aan. leden d ?eze v00rbe,'eideiide werkzaam- ids wat°" He man der wet 'n Zwitserland hijdP3n Hollandsche collega niet doet kitsch i overfreder in 't Fransch, feel", vu ^aliaansch mee ,,'t kost zoo- e,gert de automobilist te betalen, ssaaÊsmwammÊOÊÊÊÊÊm dan wordt hij gearresteerd. Praatjes om trent invloedrijke relaties, omtrent adres sen waar de politieman informeeren kan naar de fatsoenlijkheid, de financieele draagkracht van den automobilist hebben verbazend weinig uitwerking. Wat het resultaat is van dit optreden te gen woest rijdende automobilisten Glé- ment Vautel zegt het in zijn dagelijksche film in de „Journal" „Alle chauffeurs ter wereld weten, dat in het vorstendom Mo naco orde heerscht, en nadat ze eerst op Fransch gebied kilometers als gekken heb ben afgeraasd, worden ze bij de Monaco- sche grens voorzichtig en leidzaam als de braafste voetgangers". En van Zwitserland zegt hij „Dat iedereen, van wie dat ondersteld wordt, ineens danie goed de wet en de verorde ningen kent en daarnaar ook handelt. De vrees van onmiddellijke straf maakt de kilometervreters en recordslagers kalm, tot heil van de boerenkarren, de kinderwagens en de boomen." Hoe wij hier in ons land met automobie- lende snelheidsamaniakken handelen, weet Clément Vautel klaarblijkelijk niet. Om het beeld volledig te maken voegen wij er dus nog het volgende aan toe Als in Nederland een automobilist door woest rijden, de veiligheid van het verkeer in gevaar brengt, wordt hij', zonder dat hij er zelf het minste of geringste van merkt, gecontroleerd door een diender, die zich achter een boom verscholen heeft. Nadat de automobilist nog 200 K.M. in hetzelfde tempo- heeft afgelegd, twee honden en ze ven kippen heeft doodgereden, drie vrou wen met en zonder kinderwagens de stui pen op het lijf heeft gejaagd en een boer met kar en paard de sloot heeft ingejaagd, komt hij thuis, zet zijn wagen in de garage en slaapt den slaap des rechtvaardigen. Nadat hij in de eerstvolgende maanden het zelfde spel nog enkele tientallen malen met steeds stijgend succes heeft herhaald, krijigt hij nadat hij zijn auto al lang voor oud roest heeft verkocht op een triestigen Januari-dag een kennisgeving thuis, dat hij op zekeren dag, lang geleden, in een ge hucht, waarvan hij den naam nooit gehoord heeft, te snel heeft gereden. Het mysterie van Ohama is opgelost, daar de geheimzinnige schutter die een 3-tal burgers uit een hinderlaag dood schoot, Maandag te Bartlett in Iowa is aan gehouden. De man bekende zijn misdaden, gaf op John Carter te heeten en verklaarde, dat hij dr. Sarles gedood had omdat hij tegen dezen een persoonlijke wrok had gekoes terd. Zijn twee andere slachtoffers had hij willen berooven. Toen er evenwel voet gangers naderden, was hij op de vlucht gegaan. Ais reden voor zijn schieten op een detective, gaf hij op, zijn angst, dat hij door detectives gearresteerd zou worden Werkloosheid en geldzorgen schijnen den man er toe te hebben gebracht in Ohama te gaan rooven. Hij besloot zijn slachtof fers steeds te dooden, opdat zij hem niet zouden kunnen verraden. Carter maakte bij zijn nachtelijke moord partijen gebruik van een z.g. geluidloos revolver. Zooals te begrijpen is had de ge heimzinnige schutter de heele stad geter roriseerd. Schouwburgen en bioscopen hadden weinig bezoekers, omdat men zich 's avonds niet op straat durfde te begeven, lil de huizen werd geer. licht meer aange stoken. Taxi's reden met gedoofde lan taarns. Het zakenleven leed zelfs onder den algemeenen schrik die één man met een revolver wist in te boezemen. EVENTJES LACHEN Boef (tot den dagblad-redacteur) U hebt zoowat gedurende 10 jaar lange ver slagen van de tegen mij gevoerde proces sen gepubliceerd. Wordt het nu niet eens tijd. om mijn als vast medewerker een be hoorlijk honorarium te geven Hoeveel monschen werken er in deze fabriek vroeg de inspecteur. Nu, zoo ongeveer de helft, was het sarcastische antwoord van den directeur. Dat ziet er slecht uit kerel, sprak de heldenrol tot den jeune premier, door het kijkgaatje spiedende. De zaal is zoo goed als leeg. Ik snap er niets van, sprak de ander. We zijn hier toch nog nooit geweest, we! NUTTIGE WENKEN. Hars-, was- en vetvlekken op fluweel verwijdert men het best door ze zorgvul dig te bevochtigen met benzine en daarna met vloeipapier te bedekken (niet te nat maken). Houdt het fluweel dan met den verkeerden kant boven hard borrelend wa ter, zoodat de stoom door de vlekken trekken kan. De vlekken worden juist zoo lang bevochtigd met benzine en het vloei papier vernieuwd, totdat zij verdwenen zijn. Is het niet mogelijk het fluweel aan de keerzijde te behandelen, dan houdt men gloeiend heet strijkijzer met den platten kant naar boven gekeerd en boudt de met vloeipapier bedekte vlek er boven, goed zorg dragende, dat het ijzer het flu weel niet aanraakt. wist u dat meisjes op hun 15e jaar het hardst groeien en jongens op hun 17e dat er in Achter-Indië bijen zijn, die ho nigraten bouwen van meer dan 4 meter hoog dat er in Amerika op de luchtlijn Chi cagoCheyenne, een lamp van 450 mil- lioen kaarsen sterkte wordt gebruikt, om de nachtvliegers den weg te wijzen dat een olifant slechts 48 tanden heeft dat een sinaasappelboom gemiddeld 20.000 sinaasappelen produceert dat een citroenboom er in doorsnee maar 8000 voortbrengt dat een mol per jaar ongeveer 20 duizend aardwormen opeet dat de zalm en goudvisch nooit slapen dat zilver 10 keer zoo zwaar is als wa ter en goud 19 keer dat men van het afvalproduct van de kunstzijde een nieuw garen .maakt dat net zoo zacht voelt als echte lamswol BEURS VAN AMSTERDAM Overzicht van 25 Februari, 3 uur. De meeste aandacht werd ter beurze door de rubberwaarden gevraagd. De rub- berprijzen hadden hun daling weer voort gezet, hetgeen Ah een verdere koers-depri- ciatie der betrokken aandeelen uitliep. Amsterdam rubbers werden verscheidene procenten lager ingezet, liepen vervolgens naar boven, maar konden zich tenslotte weer niet handhaven. Tabakken werden slechts op bescheiden schaal verhandeld. Een vaste stemming heerschte voor prefe rente aandeelen crediet- en handelsvereni ging Banda, die boven de prijzen van gis teren kwamen. Nederla.ndsche industrieelen hadden een kalm verloop, waarbij de Jur- genswaarden zich goed wisten te handha ven. In suikerfondsen en aandeelen Indi sche cultuurbaken waren wat beter gedis poneerd, hoewel weinig veranderd. De kleine steiging der Amerikaansche suiker prijzen oefenden 'n stimuleerenden invloed uit. De oliemarkt was stil. Koninklijken be wogen zich op een weinig veranderd koers- peil. Van scheepvaarten waren oude vaar ten prijshoudend. Amerikanen grootendeels veronachtzaamd. Prolongatie 2*4 UHDRAAirFNnJCHT mededeeling van het k. n. m. i. te de bildt. In den namiddag van 23 Februari om 4.26 uur tijd Greenwich is aan het K. N. M. 1. te De Bildt een magnetische storing be gonnen die tot hedenmorgen voortduurde. De storingen zijn iets sterker dan bij den storm van 26 Januari. Pool hier waar schijnlijk niet waargenomen, daar de lucht de laatste dagen betrokken was. begrafenis prof. kamerlingh onnes. LEIDEN. (V.D.) Heden werd onder groo- te blijken van belangstelling het stottelijk overschot van wijlen prpf. Kamerlingh Onnes op de Ned. Herv. begraafplaats ter aarde besteld. Prof. Lorentz heeft aan de geopende groeve een rede gehouden, waarin hij o.m. zeide terug te denken aan net rijpe en vruchtbare leven, dat nu werd afgesloten. Een mooie studententijd liet bij hem een innige gehechtheid aan zijn Groningsche corps na, een gevoel waarin hij later ook de Leidsche studentenwereld ruim liet dee- len. Toen volgden de jaren van de volle ontplooiing zijner wetenschappelijke talen ten te Heidelberg, Groningen en Delft en spoedig daarna op 11 November 1882 be gon de werkzaamheid aan het Leidsche laboratorium, waarin hij zich van toen af met hart en ziel heeft gewijd. Al aan stonds had hij de hoofdlijnen van zijn weg afgebakend en al zijn er groote en verblij dende verrassingen geweest, het is toch of hij met profetischen blik heeft voor zien, wat de toekomst hem brengen zou. De aanvankelijke karig toegewezen hulp middelen wist hij tot zoodanige ontwikke ling te brengen dat het Leidsche laborato rium thans onder die van de geheele we reld een eere-plaats inneemt. Eindelijk toen men meer en meer in het gebied der lage temperaturen was doorgedrongen, kwamen de vereeniging voor Rooltechniek en het instituut internationaal de froid, waarvan Onnes de ziel was, de verkregen uitkom sten aan het algemeen belang dienstbaar maken. Zoo ontstonden nieuwe mogelijk- neden voor de ontwikkeling van het l'abora- torum. Zoo was dit meer en meer een be langrijk en alom bekend middelpunt van internationale samenwerking. Daarmede is zeicer een der liefste wenschen van Onnes vervuld. Zoo is hij van ons heengegaan, denkende aan het nog niet bereikte en zich verdiepende in onopgeloste problemen en toch mogen wij hem gelukkig prijzen, om dat hij zooveel als dat ons menschen ge geven is de idealen, die hij zich had ge steld, verwezenlijkt heeft mogen zien. hooge commissaris volkenbond. AMSTERDAM. (V.D.) Sinds eenige da gen vertoeft in ons land prof. inr. J. A. van Hamel, die op Zaterdag 27 Februari a.s. naar Danzig vertrekt met het vrachtschip „Erato" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., die hem daartoe welwillend in de gelegen heid heeft gesteld. Het schip zal om 1 uur van de IJ-kade vertrekken. Onmiddellijk na zijn aankomst zal prof. van Hamel officieel in zijn ambt treden als hooge commissaris van den Volkenbond te Danzig. Een redacteur van het persbureau Vaz Dias heeft heden met den hoogen commis saris een interview gehad. De eerste vraag welke de jounalist hem stelde was deze of de gewezen commissaris van den Volken bond te Genève met zijn nieuw ambt inge nomen is. „Zeer zeker", antwoordde hij, „ben ik met mijn nieuw ambt ingenomen en ga ik met groote opgewektheid naar Danzig. Niettemin vond ik mijn verblijf te Genève een zeer aangenaam, maar toen de plaats van hooge commissaris vacant was en men mij verzocht deze functie te aan vaarden, heb ik gaarne aan alt verzoek voldaan, en we! omdat ik de belangen waarom het hier gaat, zeer gewichtig acht. Het gewicht daarvan zal in de toekomst ongetwijfeld nog in hooge mate toenemen. Aantrekkelijk was het ambt bovendien voor mij, omdat het de wen^ch was van den raad van den Volkenbond iemand naar Danzig te zenden die reeds te Genève met de behandeling van de zaak vertrouwd was. Daar komt nog bij dat ik het contact inet Genève heb te bewaren, door vrij re gelmatig de vergaderingen van den Volken bond te Genève bij te wonen." Op een vraag hoe de nieuwe hooge com missaris zijn taak denkt op te vatten, ant woordde prof. Van Hamel daarop geen ant woord te willen geven. Ik beschouw het echter, als mijn eerste hoofdtaak om tus- schen Danzig en Polen een zoo goed mo gelijke harmonie in het leven te houden. Danzig is een vrije stad met eigen regee ring, die door verschillende tractaten aan Polen is verbonden. Zijt gij ook belast met het toezicht op het financieel beheer der regeering van de vrije stad Ik kan u daarop slechts dit zeggen, dat ik daar ben geplaatst ter bescherming van den Volkenbond en nu brengt mijn ambt ook mede, dat ik mijn belangstelling wijd aan de inwendige, economische en finan cieele omstandigheden van Danzig. Hierna verzekerde prof. Van Hamel nog maals dat hij zijn ambt met groote opge wektheid aanvaardt. nieuwe overstroomingen. UBBERGEN (V. D.) Thans is het water in den polder van Erlecom weer binnen gestroomd door het gat, dat er bij de vo rige doorbraken was geslagen. Hoewel ge deeltelijk gedicht, is het zand weer weg gespoeld, zoodat het water reeds weer hoog staat en wel l/2 M. lager dan het bij de overstroomingen van begin Januari het geval was. De daar aangrenzende polder, de Circul van Ooy, is echter vrij van water gebleven overstrooming is voorkomen door bekistingen aan te bren gen tegen den dijk, die beide polders scheidt. Naar verwacht wordt zal deze polder wel vrij van water blijven. eetTbrand. GOOR (V. D.) Gisterenavond 10 uur ontstond alhier een hevige brand in het hoekhuis van de Grootestraat, eigendom van den heer Vecht, waarin aan de voor zijde gevestigd is het filiaal van het kle dingmagazijn van den heer Zoetbrood. De schade is aanzienlijk. Vooral gingen vele kleedingstukken en verschillende antieke meubelen verloren. Oorzaak is onbekend. Schade wordt door verzekering gedekt hooge~waterst and. LEMMER. (V.D.) Tengevolge van den hoogen waterstand in Friesland is het pro vinciaal stoomgemaal te Lemmer heden morgen weer in werking gesteld. De stand in het boezemwater was hedenmorgen 40 cM. boven Zuiderzeepeil. een belangrijke bijeenkomst. BERLIJN (V. D.) Naar in politieke krin gen verluidt is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat aan den vooravond der Vol kenbondszitting op 8 Maart a.s. een con ferentie zal plaats vinden tusschen Briand, Stresemann en Chamberlain, teneinde tot overeenstemming te geraken inzake de hangende kwesties, alvorens de Volken bond bijeenkomt. graandepots verbrand. MELBOURNE. (V.D.) De groote graan- depots van de Sunshine zijn in de asch ge legd. De schade bedraagt ongeveer mü- lioen pond sterling. een hevige^aardbeving. ATHENE (V. D.) Op het eiland Kos had een hevige aardbeving plaats. Vooral het dorp Antimachia werd ggetroffen. 600 huizen zijn verwoest 2 personen werden gedood en 60 gewond. het italiaansche vloot- programma. ROME (V. D.) Nadat hij verscheidene belangrijke bijeenkomsten van alle leiders der Italiaansche marine gepresideerd had, confereerde Mussolini gisteren in zijn be voegdheid als minister van marine met admiraal Acton, chef van den generalen staf der marine. Het Italiaanscshe vloot- program werd besproken. Het ligt in de bedoeling de Fransche ma rine als voorbeeld te nemen. Binnen enkele dagen zal een nieuwe conferentie plaats vinden, waaraan de Fransche gezant zal deelnemen. Het marineprobleem zal spoe dig opgelost worden binnen de financieele grenzen, door de begrooting toegestaan. krijgt ook belgie ziin politieke crisis. De Brusselsche correspondent van „de Tel." zegt, uit de beste bron te vernemen dat de minister van landbouw, Vandevij- vere, bij den koning en bij den premier Poullet, zijn ontslag als lid van het kabinet heeft ingediend, om redenen van persoon lijken aard. Deze ontslagneming zal eerst aan het eind van de week bekend gemaakt worden. De portefeuille van landbouw zal niet aan een nieuwen functionaris worden aangebo- de, maar de minister voor economische aangelegenheden, de Liederkerke, zal haar overnemen, en het bestuur der twee depar tementen combineeren. Het ontslag van den minister van bin- nenlandsche zaken, Rolin Jacquemijns, schijnt eveneens aanstaande. Men kan zeg gen, dat men met groote schreden naar de ontwrichting van het kabinet Poullet Vandervelde gaat en het is wel geen te ge waagde veronderstelling, dat een ontbin ding van het parlement te verwachten is. vlissingen. Van 1824 Februari. ONDERTROUWD: G. de Rooij, 28 j. en J. S. v. Aalst, 24 j. GETROUWD: G. A. Loesberg, 31 j. en E, L. v. Sorge, 20 j. J. van 't Hoff, 25 j. en S. C. v. Ro se velt, 18 j. BEVALLEN: J. Leeuwenburg, geb. Verbeek, z. M. E. de Steur, geb. Reedeker, d. M. M. Aspeslagh, geb. Van Lyse^ettens, z. H. D. v. d. Linden, geb. Kroothoep, d. J. Janse, geb. Meerman, d. en z. (tweel.). J. E. Terwiel, geb. Brevet, d. A. T. Falhaber, geb. Wissekerke, d. A. de Kaart, geb. Mos, z. M. J. Luwema, geit. Pauli, z. (levenl.) OVERLEDEN: J. L. Wisse, z. 1 j. M. J. Pauli, vrouw van W. Luwema, 40 j. J. Meertens, wedr. van C. v. d. Plasse, 74 j. souburg. Van 1825 Februari. GEBOREN: Theodora Leuntje Anna, d. v. H. v. d. Voorde en Adriana Jasperse. Frederik Arend, z. v. Jan Wisse en Adriana de Kam. Pieter, z, v. Jacobus Steketee en Pieter- nella Puijpe. Maatje, d. v. Pieter Lou- werse en Dina de Coninck. Anna Jaco- ba, d. v. Désiré Johannes Sarneel en Jaco- ba de Koster. CORRESPONDENTIE S. en B. Wij hebben Henkie met uw schrijven in kennis gesteld, doch dit is niet geschikt om als ingezonden stuk te worden opgenomen. 'n Blikkie. Wij zullen met uw op merking rekening houden, en zooveel mo gelijk aan uw verzoek voldoen. Red. MARKTBERICHTEN Middelburg, 25 Februari 1926. De aanvoer aan de graanmarkt was he den tamelijk. De noteering was als volgt Tarwe 12 a 15, Witteboonen 18 a 25, Ronde Bruineboonen 17 a 24, Lange Bruineboonen 11 af 15, Kroonerwten 18 a/ 22, alles per 100 K.G. Boter 1.a 1.10 per 5 ons. Kipeieren 6.a 7.per 100 stuks. Eendeieren 6.— a 7.per 100 stuks. Ganzeneieren 14.a 16.per 100 stuks. GEVONDEN GEDEPONEERD De Commissaris te Vlissingen maakt bekend, dat als gevonden is gedeponeerd Een heeren glacé handschoen, en dat in lichtingen te bekomen zijn omtrentkin- derhandschoentje bij v. d. Woestijne, Piet Heinstraat 16 damestasch met inhoud bij Griep, Verkuijl Quakkelaarstraat 209 le deren muilkorf bij Dronkers, Evertsenstr. 6 jongenspet bij Edelman, Kerkhoflaan 52 kinderportemonnaie, inhoudende eenig geld, w.o. vreemd bankpapier bij Geldof, Schotsenhoek 7 groote bruiingevlekte her dershond bij Kruijsse, Pioenlaan 17 zil veren potlood bij Vreke, Kasteelstraat 28 witte poes met rood lintje bij mevr. Van der Jagt, Wijnbergsche Kade 7 rijwiel- belastingmerk bij Verdonk, Sarazijnstraat 8 zilveren vulpotlood bij Oostinga, Coos- je Buskenstraat 23 wollen kinderwantje bij Achterberg, Badhuisstraat 15 bol sajet bij Van den Berg, Breewaterstraat 59; kinderboodschaptasch bij Du Pon, Glacis- straat 96 rijwielbelastingmerk bij Nieu- wenhuijze, Groenewoud 53 houten schopje bij Marijs, Verkuijl Quakkelaarstraat 67 hondenriempje bij Buter, Verkuijl Quakke laarstraat 53 en- kinderschoentje bij War ren, Groenewoud 3. STOOMVAARTLIJNEN „Rotterdam" New-York naar de Midd. Zee 24 Feb. te Napels „Nieuw-Amsterdam" 23 Feb. (11 mm.) van Rotterdam naar New-York „Maasdam" Rotterdam naar New-Orleans, 23 Feb. van Tampico „Moerdijk" Vancouver naar Hamburg en Rotterdam, pass. 23 Feb. Beachy Head „Dinteldijk" Vancouver naar Rotterdam, 23 Feb. te Liverpool „Noorderdijk" Rotterdam naar Vancouver, pass. 24 Feb. Lizard „Gaasterdijk" Seattle naar Rotterdam, 23 Feb. te Los Angelos „Grootendijk" Tacoma naar Rotterdam, 21 Feb. te Portland (O.) „Drechtdijk" Rotterdam naar Vancouver, 23 Feb. te Los Angelos „Arendskerk" 24 Feb. van Bremen naar Hamburg „Almkerk" (thuisr.) 24 Feb. van Port Said Ridderkerk" (thuisr.) pass. 24 Feb. Suez „Bovenkerk" (uitr.) 24 Feb. te Calcutta „Abbekerk" 21 Feb. van Rotterdam te Port Pirie „Ouderkerk" (uitreis) 22 Feb. (3.59 nm.) 85 mijl Z.O. van Land's End „Stadsdijk" Java naar New-York, pass. 23 Feb. (vm.) Kaap Race „Saparoea" Java naar New-York, 23 Feb. van Port Said „Flandria" (thuisr.) 23 Feb. van Lissabon „Gelria" (thuisr.) 23 Feb. van Rio Janeiro „Maasland" (thuisr.) 23 Feb. van Santos „Zeelandia" (uitr.) 23 Feb. van Santos „Gaasterland" 22 Feb. van Corral naar Buenos-Ay res „Drechterland" (uitreis) 24 Feb. van Rio Grande „Klipfontein" (uitr.) 23 Feb. te Kaapstad „Jagersfontein" (uitr.)24 Feb te Port Said „Springfontein" (thuisreis) 24 Feb. van Durban „Toba" (uitreis) 23 Feb. te Kilindini „Salabangka" 24 Feb. van Amsterdam naar Beira „Garoet" 24 Feb. van Sydney <n. Rotterdam „Indrapoera" (uitreis) pass. 2b Feb. Suez „Kedoe" (thuisr.) 23 Feb. van Port Said „Patria" (thuisreis) pass. 23 Feb. Kaap del Armi „Insulinde" 24 Feb. van Rotterdam naar Batavia „Kertosono" (thuisr.) 24 Feb. van Londen „Samarinda" (thuisr.) 24 Feb. te Mar seille „Billiton" (thuisr.) 24 Feb. van Antwerpen „Boeton" (thuisr.) 24 Feb. van Brest „Karimoen" (thuisr.) 23 Feb. van Sabang „Radja" (uitr.) 22 Feb. van Medan ,,J. P. Coen" 24 Feb. van Batavia naar Amsterdam „Mapia" 23 Feb. van Batavia naar Am sterdam ,.Batoe" 23 Feb. van Soerabaja n. Bassein ,,Kangean""<(uitr.) 24 Feb. van Suez „Prinses Juliana" (uitr.) 23 Feb. v. Algiers „Sumatra" (uitr.) pass. 23 Feb. Gibraltar WISSELKOERSEN Noteering van heden, 2ö reuruari 1926, des nam. 2 uur (niet-officieel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York 2.49'/2—2.493,4 Londen 12.13'/2—12.14 Berlijn 59.42—59.47; Brussel 11.3311.36; Parijs f 9.10 9.14. Bankpapier. Dollars 2.48>/2—2.49>/2 Ponden 12.12y2—12.14 Marken 59.41— 59.47 Belgische Francs 11.3211.37 Fransche Francs 9.109.20. WEERBERICHT Hoogste barometrstand 774.9 te Wisby. Laagste barometerstand 726.8 te Seijdis fjord. Verwachting tot den avond van 26 Fe bruari Meest zwakke Zuidwesten tot Z- Oosten wind. Nevelig tot half of zwaar be wolkt. Waarschijnlijk droog weer. 's Och tends kouder. Overdag zachte temperatuur.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 3