MAANDAG 33 FEBRUARI üemeente bestuur binnenland feuilleton 64e „Liefhebben zult gij mij ,j^o. 44' II926-- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Vnor Vlissingen en gemeenten op Wal- ,on f 2.20 per drie maanden. Franco het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van i_4 regels 1.10 voor iedere t,.oe'l meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke re<*e! meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels t 1.70, iedere regel meer 26 cent. openbare vergadering van den gemeenteraad van vlissingen op Vrijdag 26 Februari 1926, des namiddags 2 uur 1. Mededeelingerr. li. Over te leggen stukken.. lil. Benoemingen. 1. Van een lid der Commissie van toe zicht op het Nijverheidsonderwijs. De aanbeveling luidt 1. De heer W. Anker (aftredend) 2. de heer M. C. Braat. 2. Van een lid der Commissie van toe zicht op het lager onderwijs, vacature P. Landsman. De aanbeveling luidt 1. De heer G. van de Putte. 2. De heer G. van Raalte. IV. Te behandelen punten. 1. Nader schrijven van Burg. en Weth. naar aanleiding van him voorstel tot wij ziging van de formuleering van het be sluit betreffende de verpleging van arm lastige patiënten in het St. Joseph-zieken- huis voor rekening van het Burgerlijk Arm bestuur. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging van de verordeningen op de heffing en invordering eener zakelijke belasting op het bedrijf. 3. Idem tot wijziging van art. 3 der ver ordening op de heffing der plaatselijke belasting naar het inkomen. 4. Idem tot verkoop aan M. Maas van 103 M2. bouwgrond, gelegen hoek Schel- destraatVerkuijl Quakkelaarstraat, tegen 15 per M2. en af te wijzen zijn verzoek om den geheelen hoek grond ad 350 M2. te verkoopen tegen 12 per M3. 5. Idem tot verkoop aan J. N. D. Bijl q.q. van 128 M2. bouwgrond, gelegen aan de Scheldestraat, tegen 15 per M2. 6. Idem dat de raad besluite zich tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen te wenden ten einde een verbetering te verkrijgen in de bezoldiging van de leeraren aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. 7. Idem tot het benoemen van P. Sinke, thans concierge aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, tot concierge-amanu ensis aan die school. 8. Idem tot het verleenen van voorschot ten aan de besturen der scholen voor bij zonder lager onderwijs over 1926, in de vergoedingen wegens kosten van instand houding dier scholen. 9. Idem tot het vaststellen der vergoe dingen in de kosten van instandhouding der scholen voor bijzonder lager onderwijs over 1924. 10. Idem betreffende bezwaarschriften tegen de aanslagen in het schoolgeld voor het lager onderwijs. De Kabinetscrisis. Het Partijbestuur van de S.D.A.P. heeft het initiatief van de soc.-dem. Tweede Ka merfractie ondersteund, door tot het Ne- derlandsche volk een manifest te richten, waarin o.m. het volgende wordt verklaard De tegenwoordige samenstelling der Tweede Kamer heeft herziening noodig. Naar het Engelsch van DOLF WYLLARDE (Nadruk verboden) 4t „Neen.... Is die anders dan zij<n soort- genooten ,,0, het is een charmant dier en hij kan verrukkelijk draven. U is nu ook gewend aan rijden, dus u zult -niet licht stijf wor den maar de meesten hebben daar in den beginne wat last van." „Rijdt u met mij „We blijven allemaal dicht bij elkaar", antwoordde Winnie ontwijkend. „En u heeft mij nogal beloofd mij onder uw hoede te houden Neen, wij moeten vlak bij elkaar blijven, en wat onze rijdie ren nu ook met ons beginnen, of ze mij tot zandruiter maken of u afgooien..." „Dat zou alleen kunnen. als het zadel losraakt. Ja, ja, dat gebeurt wel eens. Nu, jaaar ik beloof u, ik zal wel op u passen. Is dat goed „Goed, en ook zéér noodig"schertste hij terug. Het gezelschap ging nu uiteen de hee- ren hadden meest ambtsbezigheden en de dames moesten bezoeken afleggen aan de rechterzijde van de Brug, dat aristocrati sche gedeelte, waar de eersten in Cairo verblijven. -Nu ik zie je Zondag toch in den Die rentuin", zei mrs. Dickson tot mrs. Smith. •Je woont zoo'n ontzettend eind af, dat je m,l soms onbereikbaar lijkt". „Des te meer stel ik het op prijs, als je u>mt, daar kan je van op aap Tot ziens dus» mrs. Dickson goeden dag, miss aikner. U zien wij Zondag toch ook in In de crisis is gebleken, dat uit die Ka mer, door den onwil zoowel als door de onmacht van de rechtsche partijen, geen parlementaire regeering te vormen is. De rechtsche cèalitie, die na de verkie zingen van 1925 nog een regeering kon vormen, is uit elkaar gevallen. Een democratische coalitie kon niet ge vormd worden, omdat de katholieke partij onder allerlei voorwendsels weigerde daar toe mede te werken. Het volk moet in de gelegenheid worden gesteld zijn oordeel over de houding dezer partijen in de crisis uit te spreken. De kiezers moeten gelegenheid hebben voor de totstandkoming van een nieuwe parlementaire meerderheid te zorgen. Wel is waar hebben pas acht maanden geleden verkiezingen plaats gehad, maar er is sedert dien tijd veel gebeurd, waar over de Kamer aan de kiezers rekenschap verschuldigd is. Er zijn ernstige redenen, om aan te ne men, dat de tegenwoordige Kamer de ge voelens van het volk niet meer vertegen woordigt. Daarom moet de Kamer worden ontbon den. De kiezers moeten de gelegenheid hebben een Kamer te kiezen, die de gevoe lens des volks wél vertegenwoordigt. De leiding bij de P. T. en T. Het antwoord op de vragen van 18 No vember 1925 van het Tweede Kamerlid Boon, inzake de verhoudingen bij de lei ding der P. T. T., dat reeds geruimen tijd ter inzending gereed ligt, houdt, aldus deelt de minister Bongaerts thans mede, in een verwijzing naar een bij de Memorie van Antwoord op de Postbegrooting 1926 gevoegde nota, waarin uitvoerige mede- deelingen omtrent de hoofdlijnen en de re organisatie» der bedrijfsleiding en postraad zijn vervat en waarin de drie vragen te vens reeds haar beantwoording hadden ge vonden. De memorie lag ter inzending gereed, toen de vragen door den minister werden ontvangen, doch de inzending kon niet ge schieden vanwege de crisis. Uit den aard kan ook thans niet daartoe worden over gegaan, omdat de minister dienaangaande aan zijn eventueelen ambtsopvolger de vrije hand moet laten. Omtrent zijn vpornemen om al of niet de instelling eener meerhoofdige directie te be vorderen, moet de minister zich in de hui dige omstandigheden evenzoo van zijn ant woord onthouden. De directeur-generaal achf het zijn plicht, om de bestaande organisaties en de daarin thuishoorende verhoudingen te bestendigen, niet alleen, doch om binnen het hem beken de geen rekening te houden met de moge lijkheid van daarin voorkomende verande ringen, zoolang de regeeringsvoornemens tot wijziging van den bedrijfsvorm nog niet de sanctie hebben, die deze behoeven om den grondslag van het beleid te kunnen vormen. Diensvolgens werd sinds de maand Oc tober 1925 de bedrijfsleiding gevoerd in den vorm en op een wijze, die niet strookt met het inzicht en de wenschen, die de re geering dienaangaande heeft, doch waarin zij tijdens de crisis moet berusten. De mi nister zag zich herhaaldelijk verplicht zelf standig zijn houding te bepalen en beslis singen, te nemen, zonder daaromtrent eenig advies te vragen of te volgen, ook niet van den directeur-generaal. De staatsbegrooting voor 1926. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van de instructie der Algemeene Re kenkamer, dat de strekking heeft om, zoo lang de goedgekeurde besluiten tot vast stelling van de Staatsbegrooting niet in het Staatsblad zijn geplaatst, dé begrooting van het aan het betrokken dienstjaar voor afgaande jaar tot grondslag van het beheer te doen strekken. Dr. H. P. Beriage. De groote Nederlandsche bouwmeester dr. H. F. Beriage heeft gisteren zijn 70en verjaardag herdacht. De regeering heeft de verdiensten van dezen genialen schepper van grootsche bouwwerken, erkend door zijn benoeming den Tuin „Ik denk van wel. Vergeet u niet onzen ezeltocht „Neen, zeker niet. Donderdag, hé Hoe laat rijden we af „Om tien uur. We gaan naar de Struis vogelboerderij. en anders wordt het zoo warm. Goedendag, madame Miéville. Is u óók van de partij Madame had al een weigering op de lip pen, maar, toevallig, viel haar blik op Agincourt, die even achter Winnie stond, en geestdriftig luidde nu haar antwoord „Ik hoop maar, dat lady Jones mij wil meenemen. Ik ben dol op struisvogels. Ze hebben zoo iets menschelijks Agincourt deed zijn best die vrouw maar zoo gauw mogelijk weer uit zijn gedach ten. te bannen, toen hij haar uit het oog verloren had. Het speet hem dat mrs. Smith lady Joines ook had gevraagd voor het tochtje naar de boerderij, want daardoor ging madame Miéville waarschijnlijk ook mee. Maar gelukkig keerden zijn gedach ten ook telkens weer tot Winnie, want hij vond het toch een alleraardigst "kind, of schoon zijn gevoelen tot nog toe niét dieper ging. Hij ontmoette haar niet weer vóór den bewusten Donderdag, toen hij haar met twee andere dames aan het hek van Desert House zag wachten, zeker tot het gezel schap voltallig zou zijn. Kolonel Smith zelf lette op het zadelen van de ezeltjes, to<» 4^jf*court naderbij trad en de meesten m ÜÖTd drukte, terwijl hij tot den gastheer „Moet ik dat witte oet»tje berijden met dat blauwe halsbandje... Maar man Het arme dier zal er onder bezwijken „O, dat denk je maar Als je intusschen liever dat grijze diertje berijdt ga je gang dan zullen we de zadels even laten tot commandeur in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw. Het „Bouwkundig Weekblad schrijft Bezien wij in het kort Berlage's levenswerk, dan imponeert direct de lange reeks van groote en grootsche -ontwerpen, als daar zijn zijn Mausoleum, zijn Beurs, zijn Vre despaleis, zijn Beethovenhuis, ijn Panthéo der Menschheid, zijn uitbreidingsplannen van Den Haag en Amsterdam, zijn Hof pleinplan, zijn Museumplan. De omvang van dit werk stelt het oeuvre van wie van zijn tijdgenooten ook, in de schaduw. Burg. en Weth. van Amsterdam zeggen overtuigd te zijn dat de raad behoefte ge voelt er getuigenis van te geven, hoe trotsch de hoofdstad op den bouwmeester van haar Groote Koopmansbeurs is. Der halve vragen zij machtiging den beeldhou wer L. Zijl, op te dragen aan het beursge bouw op den hoek van het Beursplein en het Damrak een steen aan te brengen, waarop behalve Berlage's beeltenis het volgende inschrift wordt aangebracht „Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft dezen steen doen plaatsen ter eere van dr. H. P. Beriage, die op 21 Februari 1926 den 70-jarigen leeftijd bereikte en in de jaren 18901903 deze beurs bouwde." VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Ingevolge artikel 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920 vergoedt de gemeente aan de besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen de koe ten van instandhouding met uitzondering van de jaarwedden en wedden der onder wijzers. Deze vergoeding wordt berekend over het gemiddeld getal leerlingen en bedraagt per leerling het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten over hetzelfde dienstjaar der overeenkomstige openbare fagere scholen in de gemeente. Als zoo danige kosten komen in aanmerking die volgens artikel 55 onder e tot en met h en o der genoemde wet, alsmede die van in standhouding van schoolgebouwen. Is het gebouw in bruikleen gegeven, zooals het geval is met de Christelijke U.L.O.-school, de school der Vlissingsche Schoolvereeni- ging en de R.K. school aan de Verkuijl Quakkelaarstraat, dan komen als zoodanige kosten niet in aanmerking de kosten van instandhouding (ondetfioud) van school gebouwen, met uitzondering van de ge ringe en dagelijksche reparatiën. De vergoeding wordt bepaald na aftrek van de volgens de gemeentelijke verorde ning verschuldigde schoolgelden, tenzij de- meen te de schoolgelden int, in welk geval deze in de gemeentekas vloeien. Dit is het geval met alle bijzondere scholen, uitgezonderd de Christelijke U.L.O. school (tot 1 Augustus 1924) en de bij zondere scholen aan de Palingstraat (thans Wagenaarstraat) (tot 1 Augustus 1925) en aan de Kasteelstraat (op Gere formeerden grondslag). Krachtens het 3e lid van artikel 103 der meergenoemde wet verleent de gemeente raad ieder jaar in afwachting van de eind beslissing omtrent het bedrag, over dat jaar verschuldigd, aan het bestuur, indien het dit verzoekt, een voorschot daarop tot ten hoogste tachtig ten honderd van het geen terzelfder zake vöor de overeenkom stige openbare lagere scholen is uitgege ven over het laatste dienstjaar waarover de rekening is gesloten. De totale kosten van instandhouding van de openbare lagere scholen bedragen volgens de rekening over 1924 ƒ30.907.89. Het totaal aantal leerlingen op de open bare lagere scholen bedroeg over 1923 1864, zoodat de gemiddelde kosten per leerling 16.58 bedroegen. De totale kosten van instandhouding van de openbare lagere scholen, zonder het gewone onderhoud bedragen 30.907.89 ƒ8.784.81 ƒ22.123.08, of per leerling ƒ11.87 gemiddeld. De totale kosten van instandhouding van de openbare U.L.O.-school bedragen volgens de rekening over 1924 ƒ4062.33. omwisselen." „Miss Falkner, wilt u u erbarmen over dat kleine witte ding „O, dat is goed", vond Winnie en zij reed eens even een naar maal op en neer, terwijl de jongen naast haar draafde. „Ik wilde wel, dat mrs. Dickson nu wat voortmaakte", meende kolonel Smith. „Als zij ons zoo lang ophoudt, wordt het zoo warm, vooral op den terugtocht". Lady Jones en madame gingen met het rijtuig e» ze verklaarden zich bereid op den terugweg nog iemand mee te nemen, die dan soms genoeg mocht hebben van het ezel rijden. „Nu miss Falkner, u weet, ik ben dus onder uw speciale hoede op dezen ver- schrikkelijken tocht Het ging inderdaad vlugger dan de majoor verwacht had. ,,Hè, wat glinstert dat zand meende Winnie, terwijl ze haar matrozenhoed wat dieper over de oogen trok. „U hadt ook een voile moeten voordoen. Op deze wijze bederft u onbarmhartig uw oogen „ZieL u, daarginds, die gebouwen vroeg zij. „Dat is de boerderij." „Het spijt mij, dat wij er al zoo gauw zijn Ik begin nu juist verzoend to raken met het ezel-rijden." „O, maar we zijn er ook nog niet. Dat duurt wel een half uur. De atmosfeer doet het zoo bedrieglijk -nabij schijnen." De équipage van lady Jones stond reeds bij het hek van de boerderij, toen majoor Agincourt en zijn geleide daar aankwamen. De dames zaten makkelijk achterover ge leund in de kussens en praatten met Reggie Lander, die de plaats op het smalle bankje innam. Lady Jones was al een verwelkte vrouw, maar Agincourt vond haar ook niet veel Het totaal aantal leerlingen op de open bare U.L.O .-school bedroeg over 1923 112, zoodat de gemiddelde kosten per leerling 36.27 bedroegen, De totale kosten van instandhouding van de openbare U.L.O.-school, zonder het ge wone onderhoud, bedragen ƒ4062.33 298.84 3763.49, of per leerling 33.60 gemiddeld. Gelet op de door de verschillende schoolbesturen ingediende aanvragen, moeten de vergoedingen over 1924 ais volgt worden berekend a. School der Vlissingsche Schoolver- eeniging aan de Hendrikstraat 187 X 11.87=ƒ2219.69 Af reeds genoten voorschot - 2070. Alzoo nog tegoed 149.69 b. Bijzondere school aan de Palingstraat (thans Wagenaarstraat) 273 X ƒ16.58 4526.34 Af reeds genoten voorschot - 3470. Alzoo nog tegoed 1056.34 Verschuldigde schoolgelden I Aug. 1923 t/m. 31 juli 1924 ƒ1285.60 X 7/12 ƒ749.93 1 Aug. 1924 t/m. 31 Juli 1925 1284.14 X 5/12 -535.06 - 1284.99 Alzoo te veel ontvangen 228.65 c. Bijzondere school aan de Kasteelstraat op Gereformeerden grondslag305 X ƒ16.58 ƒ5056.90 Afreeds genoten voorschot - 3810. Alzoo nog tegoed ƒ1246.90 Verschuldigde schoolgelden 1 Sept. t/m. 31 Aug. 1924 1142.76 X 8/12 761 84 1 Sept, t/m. 31 Aug. 19Z5 1230.72 X 4/12= -410.24 1172.08 Alzoo nog tegoed 74.82 d. Bijzondere school voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs aan de Wa genaarstraat 77 X 33.60 2587.20 Afreeds genoten voorschot - 600. Alzoo nog tegoed 1987.20 Verschuldigde schoolgelden 1 Aug. 1923 t/m. 31 Juli 1924 1019.97 X 7/12 - 594.98 Alzoo nog tegoed 1392.22 e. R.-K school voor Uitgebreid Lager Onderwijs aan de Glacisstraat51 X 36.27 ƒ1849.77 Af reeds genoten voorschot - 1230. Alzoo nog tegoed 619.77 f. R.-K. Jongensschool aan de Kasteel straat98 X ƒ16.58 1624.84 Af reeds genoten voorschot -1530.— Alzoo nog tegoed 94.84 g. R.-K. Jongensschool aan de Verkuijl Quakkelaarstr. 201 X 11.87 2385.87 Af reeds genoten voorschot -2130. Alzoo nog tegoed 255.87 h. R.-K. Meisjesschool aan de Breestraat: 306 X 16.58= ƒ5073.48 Af reeds genoten voorschot - 4970. Alzoo nog tegoed 103.48 In verband met het bovenstaande heb ben wij de eer U voor te stellèn de vergoe dingen over het jaar 1924 vast te stellen op de hierboven genoemde bedragen. Ingevolge artikel 101, lid 1 der Lager Onderwijswet 1920 vergoedt de gemeente aan de besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen de kos ten van instandhouding, met uitzondering van de jaarwedden en wedden der onder wijzers. Deze vergoeding wordt berekend over het gemiddeld getal leerlingen en bedraagt per leerling het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten over hetzelfde dienstjaar der overeenkomstige openbare lagere scholen in de gemeente. sympathieks hebben. Natuurlijk bracht de beleefdheid mee, dat hij haar even be groette maar al heel gauw giing hij toen met Winnie langs de hokken van de vogels. „Komt u er niet te dicht bij waar schuwde hij nog, toen de gids een van de hekken opendeed en een groote struis, al dreigende, naderbij trad. „O, maar kijkt u toch eens, wat een snoezige kuikens.,. In haar verrukking was Winnie zeker veel dichterbij gekomen dan het den vader- struis wel beviel en, in minder dan een seconde, stond die, met de vleugels drei gende, al half-uitgespreid vlak naast het jonge ding. Eer Agincourt haar bereiken kon, voelde ze zich bij den schouder weggetrokken de Arabier wierp het hek dicht, eat het gevaar was voorbij „O, madame, dank u Hé, ik was als verlamd, toen ik dat gevaarte ineens op mij zag afkomen. Ik ben u wel zéér verplicht Madame liep met het tweetal mee, nog steeds in het minst geen notitie nemend van Agincourt, die de gedachte niet kon uitstaan, hoe zij misschien nog Winnie het leven had gered. „Maar, Winnie, waar ben je toch al dien tijd geweest vroeg mrs. Smith, toen ze zich eindelijk bij de rest van het gezel schapje hadden gevoegd. „O, Aimée, ik had waarlijk een avon tuur, madame Miéville heeft me gered van den aanval van een struisvogel Winnie was den anderen wat vooruit- geloopen, zoodat die op eikaars gezelschap waren aaoigewezen, of hun dit nu ook aan genaam was of niet. Een minuut lang liepen ze stil naast elkaar voort. Toen verbrak madame de stilte. „Is u van besluit veranderd, om mij Uit voorraad leverbaar GIDS VAN VLISSINGEN Prijs 0.75. N.V. v.h. DE VEY MESTDAGH Bellamypark. ui iihiiiiiiiwimm——ainn— (Ingez. Mededeeling.) Als zoodanige kosten komen in aanmer king die volgens art. 55 onder e tot en met h en o der genoemde wet, alsmede die van instandhouding van schoolgebouwen. Is het gebouw in bruikleen gegeven, zoo als het geval is met de Christelijke U.L.O.- school, de school der Vlissingsche School- vereeniging, de R.-K. school aan de Ver kuijl Quakkelaarstraat en de Christelijke school (Hervormde L.O.) aan de Wage naarstraat, dan komen als zoodanige kos ten niet in aanmerking de kosten van in standhouding (onderhoud) van schoolge bouwen, met uitzondering van de geringe en dagelijksche reparatiën. De vergoeding wordt bepaald na aftrek van de volgens de gemeentelijke verordening verschuldigde schoolgelden, tenzij de gemeente de schoolgelden int, in welk geval deze in de gemeentekas vloeien. Dit is het geval met alle bijzondere scholen, uitgezonderd de bijzondere school aan de Kasteelstraat (school op Gereformeerden grondslag). Krachtens het 3e lid van artikel 103 der meergenoemde wet verleent de gemeente raad, in afwachting van de eindbeslissing omtrent het bedrag, over dat jaar ver schuldigd, aan het bestuur, indien het dit verzoekt, een voorschot daarop tot ten hoogste tachtig ten honderd van hetgeen terzelfder zake voor de overeenkomstige openbare lagere scholen is uitgegeven over het laatste dienstjaar, waarover de rekening is gesloten. Dergelijke verzoeken zijn thans van de besturen van alle bij zondere scholen ingekomen. De totale kosten van instandhouding van de openbare lagere scholen bedragen volgens de rekening over 1924 ƒ30.907.89. Het totaal aantal leerlingen op de open bare lagere scholen bedraagt over 1925 1652. De gemiddelde kosten per leerling bedragen derhalve ƒ18.71. De totale kosten van instandhouding dier scholen zonder het gewone onderhoud bedragen ƒ30.907.89 ƒ8.784.81 ƒ22.123.08 of per leerling ƒ13.39. De totale kosten van instandhouding van de openbare U.L.O.-school bedragen vol gens de rekening over 1924 ƒ4062.33. Het totaal aantal leerlingen op de openbare U.L.O.-school bedraagt over 1925: 116. De gemiddelde kosten per leerling bedra gen derhalve ƒ35.02. De totale kosten van instandhouding dier school, zonder het gewone onderhoud, be dragen ƒ4062.33 ƒ298.84 3763.49 of per leerling 32.44. a. School der Vlissingsche Sclioolver- eeniging aan de Hendrikstraat. Het gemid delde aantal leerlingen is 174. De vergoe ding zou dus bedragen 174 X ƒ13.39 2329. Het voorschot kan derhalve worden be paald op 80 van ƒ2329 ƒ1863 of rond 1860, welk bedrag ook is ingevuld op het desbetreffend model J. b. R.-K. Jongensschool aan de Verkuijl QuakkelaarstraatHet gemiddeld aantal leerlingen is 151. De vergoeding zou dus bedragen 151 X 13.39 ƒ2021. Het voorschot kan derhalve worden be paald op 80 van ƒ2021 rond 1610. Door het kerkbestuur is een vporschot van 1433 aangevraagd, zoodat tegen inwilli ging dezer aanvrage geen bezwaar bestaat. c. R.-K. Jongensschool aan de Kasteel straat Het gemiddeld aantal leerlingen is 83. De vergoeding zou dus bedragen 83 X ƒ18.71 ƒ1552. Het voorschot kan der halve worden bepaald op 80 van 1552 rond 1240. Door het kerkbestuur is een voorschot van ƒ1100.91 aangevraagd, zoo dat tegen inwilliging dezer aanvrage geen bezwaar bestaat. d. R.-K. Meisjesschool aan de Bree straat Het gemiddelde aantal leerlingen is 222. De vergoeding zou dus bedragen 222 X ƒ18.71 ƒ4153. Het voorschot kan derhalve worden bepaald op 80 van ƒ4153 rond ƒ3320. Door het kerk bestuur is een voorschot van ƒ2944 aan- vraagd, zoodat tegen inwilliging dezer aanvrage geen bezwaar bestaat. e. Bijzondere school (Hervormde L.O.) aan de Wagenaarstraat. Het gemiddelde aantal leerlingen is 314. De vergoeding zou dus bedragen 314 X 13.39 ƒ4204. Het voorschot kan derhalve worden be paald op 80 van ƒ4204 rond ƒ3360, niet de geschiedenis van mij.n sieraad te vertellen Agincourt antwoordde, met een trilling van ongeduld „Ik verander nooit van opvatting, ma dame. Nu hoop ik er u .niet duidelijker aan te moeten herinneren, dat ik dit onderwerp niet bespreken wil. Ik kan enkel mijn waar schuwing herhalen, die u toch ai in den wind heeft geslagen, naar ik zie." De lange dunne ketting, die los over haar blouse viel, zat waarschijnlijk vastge maakt aan haar horloge. Maar de gouden zon met diamanten stralen fonkelde be- tooverend in het gouden daglicht. „U is zoo vreeselijk geheimzinnig", zei ze met fijnen spot, de oogleden half slui tend. „Waarom is u niet wat duidelijker „Er is geenerlei verklaring noodig, zoo min van u als van mij", sprak hij streng. „Het zou mij zeer onaangenaam zijn als ik zoo lomp moest wezen inaar mocht u nog eens over het onderwerp beginnen, dan zal ik verplicht zij.n, uw opmerking eenvoudig te negeeren. Ik kan ten minste zwijgen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1