USSINGSCHE C0URA1NT 1006 150 25 f ZATERDAG 20 FEBRUARI MAIL SHOES" zijn niet te vervangen No* 43' 64e «Jaargang 1926s [lltjïïrlïin Vil IE UIIGE Mtistmt 56-60, (iissügn. Wel, 16. fnlnii 66261 kschijnt dagelijks, sitgeionileni sp Zendag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Kfio Qfin jêrete Blad j5g E NTÉBËSTÜ U R FEUILLETON „Liefhebben zult gij mij!" I '<er leek aar' zo°dat de huid nog blan- van 't jakje, in 2 en den rug, 5 cM. die twee rijen in goed harmo- ek jasje dicht tot op af, die het arms- van A.A. aange- van een lint, dat ting dient, het jasje en zwart zullen bijzonder ïRAMMA. -ebruari. 12.00 en 7.30 Po- Vooravondconcert onder leiding .30 Cursus in han- ichniek. Spreker geadmiteerd con- 7.45 en 10.00 rogramma van de dio-amateurs. Mej. De heer Willem itor. 1Cello-solo. b) Valse, Chopin, naar het Duitsch ruch. Voordracht 4. Cello-solo. 5. Multatuli. Voor- pricioso, Mendels- ebussy. Piano. 7a) Scheltema b) tema. 8. Cello-solo. theater Tuschink- 10.50 Tijdsein, 3.35 Lezing alapropisms". 3.50 .05 Kinderuurtje, kwartet en D. Me- armada", comedie solisten. 7.20 Tijd- Lezing „Abys- queen of Sheba". Beethoven. 8.00 i.20 Muzik. come- Winners". 9.20 Or- Victoria, Colom- Sopraan, 10.20 euws. 10.5012.20 voyhotel. 1750 M. 12.50 >iano, viool, cello), tconcert. 8.35 Cau- Orkest en zang- el 1300 M. 7.20 von Lammermoor", )onizetti. Daarna nsmuziek door de 5.20 Concert. De 8.20 Kamermuziek. van Maurez in 1 van het concert, edie van Grenet in 2.351.50 Concert 2.50 Kinderuurtje. Causerie. 6.50 Le- rben". 7.20 Engel- Rose Pilgerfahrt", or en soli. Daarna o's en Fietsen uur 5.49 5.51 5.53 5.54 Vlissingen v.m. 7.06 8.14 9.42 10.59 n.m. 7.47 9.05 10.25 11.27 N EEUW. IDELING. liet lichaam Ring's Gist- verbinding iel bekend gevoelen frisch en 5 minuten a 10 a 15 a 15 24 uur l|proces tegen. |rs van Irving's bezit. Aaatschappij sten. b0NNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. f nco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk se verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. |De abonné's in 't bezit eener ■polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. een ongeluk. VVV gulden bij verlies van een band, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. f tji nummer bestaat uit 2 bladen BEKENDMAKING. Herijk der maten en gewichten.. Burgemeester en Wethouders der ge meente Vlissingen maken bekend A Dat dit jaar voor den Herijk van Ma ten en gewichten in deze gemeente zitting za| worden gehouden in een der lokalen van het v.m. Distributiegebouw aan de Wil- iielminastraat en wel als volgt Voor nieuwe, ten verkoop bestemde Ma ten en gewichten voor de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", op Maandag I Maart van 9-12 en van 114-4-Vi uur. Voor Maten en Gewichten in gebruik bij Rijks-, Provinciale- of Gemeentelijke instel lingen of bedrijven Spoorwegen, Tram of Bootdiensten, Apothekers, Goud- en Zil versmeden en voor hen, wier familienaam, naam van firma of vennootschap begint met de letter A, op Dinsdag 2 Maart van 9—12 en van 1 JAt'JA uur. Idem met de letter B, Woensdag 3 Maart van 9—12 en van 1 JA4JA uur. Idem met de letters C, D, E of F, Don derdag 4 Maart van 912 en van 1 JA4JA uur. Idem met de letters G, l of J, Vrijdag 5 Maart van 9—12 en van l/24'/2 uur. Idem met de Ietter H, Maandag 8 Maart van 9—12 en van V/24% uur. Idem met de letters K of L, Dinsdag 9 Maart van 9-12 en van l/24l/2 uur. Idem met de letters M of O, Woensdag 10 Maart van 912 en van 1 V2W2 uur. Idem met de letters N of P, Donderdag U Maart van 9—12 en van l/24'/2 uur. Idem met de letters Q of R, Vrijdag 12 Maart van 9—12 en van P/24M» uur. Idem met de letter S, Maandag 15 Maart van 9—12 en van 1 '/241/7 uur. Idem met de letters T, U of V, Dinsdag 16 Maart van 9—12 en van P/24'/2 uur. Idem met de letters W. X, Y of Z, Woensdag 17 Maart van 912 uur. B. Dat om onderzocht te kunnen worden de Maten en Gewichten moeten worden aangeboden schoon, droog en roestvrij, de ijzeren Maten voor droge waren bovendien van binnen en buiten geverfd (niet gelakt) en de ijzeren Gewichten ingewreven met wat gekookte lijnolie. C. Dat betaald moet worden voor ten Herijk aangeboden Maten en Gewichten (ijkloon), alsook'voor het justeeren van gewichten (justeerloon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist, (Kon. besluit van 23 October 1919, Stbld. nos 611 £iï 612) D. Dat de Maten en Gewichten, die ge stempeld worden met het afkeuringsmerk A niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden E. Dat de Maten en Gewichten vóór 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de onder A genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat Maten en Gewichten te laten her ijken aan het IJkkantoor te Middelburg, dat m 1926 geopend is op 18 en 19 Maart 8, 9, 29 en 30 April van 912 en P/2 uur 20,21, 27 en 28 Mei, 3 en 4 Juni van 9—1 uur 17 en 18 Juni van 912 uur en iy24/2 uur 8, 9, 15 en 16 Juli 19, -0, 26 en 27 Augustus, 2 en 3 September Naar het Engelsch van DOLF WYLLARDE (Nadruk verboden) ..Hadden ze aan boord kennis gemaakt „O neen. Ze had een introductie van een heel oude vriendin van hen, een Fransche J gravin. Als jong meisje was Madame gou- I vernante in de familie, want ze was toen "°8héél arm en moest in haar eigen on- j^rhoud voorzien eerst later is zij in het J beitt van geld gekomen ep nu reist zij voor I genoegen. Terwijl hij steeds den blik op de nade rde gestalte hield gericht vroeg hij 1 „Van wie weet u dit ..O, Lady Jones heeft al die bijzonderhe- gehoord van de Fransche vriendin. Zoo beeft ze ook den titel van „Madame" ge- I nn n de Ouderen moesten haar zoo I 7P ,en> clat klonk eerbiediger, en nu heeft I ,m-.v Ilaam behouden, omdat het zóó 1 iger is, als zij alleen reist. En hoe I tnrl, nu .00k over denke moge zij wordt Zul aigeï?.?e? als een schoonheid be weeg?" 'S n'et SetTOUWC'> zooals u fDn*et was' ^eze 'aa*ste opmerking hem I zei h?jn^anSenarnen schok bez°rgde. Toen deeien kan 'k die ^ewonclenng n'et I lienVCn ^er was Madame Miéville» vlak bij ^a^ner» ik had u herkend aan 7p i laP°n, van de veranda af". de weerkant JH°0d~Japan-che paraso1 en I tint w l daarvan wierp een warme I ker leek. I Madaml* buHels een bezoek brengen, 031116 vroeg Winnie met haar innc- van 9-1 uur 23 en 24 September van 912 en 1 /2\/2. Na 1 October iederen Donderdag en Vrijdag van 91 uur. F. Dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen op de ijkkantoren herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met ingesloten postbewijs groot 10 cent per aangeboden milligramge wicht, vermeerderd met porto voor terug zending). Vlissingen, den 16 Februari 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNÖES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gezien de^ artikelen 6 en 7 der Hinderwet geven 6ij dezen kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van H. GROENOUWE, alhier om vergunning tot liet oprichten van een brood-, beschuit en banketbakkerij, waarin zullen worden geplaatst een heetwateroven en een electro motor van 3 P. K., dienende tot het drij ven van een kneed-, snij-, kluts- en aman- delwrijfmachine, in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A no. 2101, plaatselijk gemerkt Scheldestraat no. 58 dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag, den 22 Februari 1926, op de Gemeente-Secretarie (3e afdeeling) ter visie zal worden gelegd, en dat vanaf dien datum schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op den 8en Maait 1826, zal ten Gemeen- tehuize, des namiddags ten 3 ure, gelegen heid worden gegeven om bezwaren tegen oprichting dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld, deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie da gen vóór den 8en Maart 1926 ter Gemeente- Secretarie (3e afdeeling) van de ter zake ingekomen schrifturen- kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, 20 Februari 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Ons voorstel betreffende wijziging van de formuleering van uw besluit betreffende de verpleging van Roomsch-Katholieke armlastige patiënten in het St. Joseph zie kenhuis voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd in uw vorige vergadering aangehouden, ten einde omtrent de toe passing van de bestaande regeling nadere gegevens te verschaffen. Bij de beraadslaging liep het verschil van meening over de vraag, of het Burger lijk Armbestuur bij de toepassing van het in 1916 in het leven geroepen raadsbesluit uitbreiding had gegeven aan de in duide lijke bewoordingen geformuleerde regeling, waardoor bij de voorgestelde wijziging van de formuleering zou worden terug gekomen op de bestaande praktijk. Gaan wij de totstandkoming van het hierbedoelde tarief voor de verpleging van deze patiënten na, dan vindt deze regeling -zijn grondslag in een op 24 Juli met alge- meene stemmen aangenomen motie-Sta- verman, waarbij de billijkheid werd uitge sproken, dat armlastige R. Kath. zieken, indien voor hen ziekenhuisverpleging noo- dig is en dat zieken, voor wie geen plaats is in het gemeente-ziekenhuis, voor reke ning van'de gemeente verpleegd worden in het St. Joseph ziekenhuis tegen een na der door Burg. en Weth. aan den Raad voor te stellen tarief. Wanneer men de noMen van de raads vergadering van 24 Juli 1914 naleest wekt het wel eenige bevreemding, dat gemelde motie zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, gelet op hetgeen over die zaak reeds was voorgevallen, tenzij de meening van den toenmaligen voorzitter, volgens welke de motie-Staverman als dSc beste -oplossing was te beschouwen, om dat er nog niets beslist werd, den door- slag gaf. Inderdaad bleken de woorden van den voorzitter waarheid te bevatten, want nog in de vergadering van 25 Juni 1916 wijst de heer Staverman er op, dat nog steeds de zaak niet was afgewikkeld. Na de toe zegging van het dagelijksch bestuur werd in uwe vergadering van 21 Juli d.a.v. een voorstel van ons college tot vaststelling van het tarief aan de orde gesteld. Aan het ontwerp-tarief schonk uw raad na daar in eenige wijziging te hebben aangebracht met 15 tegen 1 stem (die van- den heer Huso-n) zijn sanctie. Zoowel in de motie Staverman als in het raadsbesluit van 21 Juli 1916 wordt de re geling beperkt tot „armlastige R.-Kath. pa tiënten". Een uitbreiding aan de toepassing dier regeling is nimmer door uwen Raad gegeven. Het doet dan ook vreemd aan thans, op ons verzoek, van het Burgerlijk Armbe stuur te vernemen, dat het tarief niet alleen voor armlastige R.-Kath. patiënten is toe gepast, doch ook ten aanzien van on- en minvermogenden, dat zijn dus menschen,die in gewone omstandigheden, niet bij een Armbestuur behooren, doch voor deze ca tegorie van personen is de in 1916 getrof fen regeling niet bestemd. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de kosten voor verpleging van patiënten door het Burger lijk Armbestuur aan het St. Joseph zieken huis betaald, gedurende de laatste jaren belangrijk zijn gestegen. Deze kosten be liepen over 1920 2004.05, over 1921 1852.75, over 1922 2815.20, over 1923 4500.82, over 1924 4331.10 en over 1925 6461.50. Met deze cijfers voor oogen moeten wij dan ook met klem aandringen op aanne ming van het door ons gedane voorstel en voegen daar nog aan toe, het Burgerlijk Armbestuur te doen weten zich bij de toe passing van de regeling uitsluitend te be perken tot de armlastige Roomsch- Kath. patiënten, voor wie ziekenhuis-verpieging noodig is en die in het St. Joseph ziekenhuis wenschen opgenomen te worden. s= Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting voor 1926 werd naar aanleiding van het adres van het leerarenpersoneel der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs door ons college de toezegging gedaan nogmaals een onderzoek in te stellen naar de bezoldiging van deze leeraren en naar de middelen, welke tot verbetering van hunne financieele positie zou kunnen leiden. In de laatste jaren is namelijk de rijks regeling van de jaarwedden der leeraren meermalen gewijzigd in dien zin, dat van een behoorlijke belooning hunner diensten geen sprake meer kan zijn. Uit een over gelegd overzicht moge U blijken, dat het salaris per wekelijksch lesuur, nadat de verschillende kortingen in mindering zijn gebracht, 30.28 tot 44.38 bedraagt, zoo dat een leeraar met minder dan 2 dienst jaren beloond wordt met ongeveer 1 per lesuur bij een cursusduur van 30 weken. Wanneer hierbij in aanmerking wordt ge nomen, dat verschillende krachten in het bezit zijn van middelbare bevoegdheden, dan is het buiten twijfel, dat deze bezol diging onvoldoende moet worden geacht. Ten einde in dezen toestand verbetering te brengen drongen wij er ten vorigen jare bij den minister van onderwijs op aan. om een gunstiger salaris regeling in het leven te roepen, waarbij re kening werd gehouden met de aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs ge presteerde diensten en bevoegdheden van het personeel en waardoor voör Vlissingen te mogelijkheid werd geopend om bevoeg de leerkrachten te verkrijgen, welke, van elders komende, gedurende den cursus in hun onderhoud zouden kunnen voorzien. Intusschen vernamen wij, dat enkele ge meenten een bijslag op het bij Kon. be sluit van 31 Januari 1925 (Stbl. 37) vast gestelde salaris der leeraren bij het Nij verheidsonderwijs hadden verleend, doch tevens, dat de regeering zich tegen een dergelijke handeling zou verzetten. Dit laatste bleek inderdaad het geval te zijn, daar de bijslag door den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen niet werd goedgekeurd. Ook op onze gemoti veerd verzoekschrift aan den minister, reeds in Mei 1925 ingediend, ontvingen wij 7 Januari jl. een afwijzende beschikking. Volledigheidshalve moeten wij hierbij op merken, dat^bij de omzetting van de Bur geravondschool en daaraan verbonden Avondschool voor Handwerkslieden in een Avondschool voor Nijverheidsonderwijs uw Raad in de vergadering van 26 Mei 1922 den in functie zijnde leeraren hun salaris volgens de vóór 1 Januari 1922 geldende gemeentelijke verordening, ad 90 per les uur, heeft gewaarborgd. Van deze gunstige regeling srenieten thans nog de directeur en tien leeraren. De Commissie van Toezicht op het Nij verheidsonderwijs welke onlangs deze zaak in hare vergadering behandelde, wil het voorkomen, dat nogmaals bij de regeering dient te worden aangedrongen op verbete ring van de salarisregeling. Zij zou gaarne zien, dat uw Raad zich ditmaal tot den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen zou willen wenden, om in het licht te stellen, dat door de bestaande sa- 99 (Alleenverkoop PLOUVIER.) menden glimlach. Het melken is al gedaan, maar komt u finnen. „O, ik zou wel graag dat eigenaardig vee willen zien", antwoordde Madame op dien zangerigen toon die haar zeker in slaap zou wiegen, als ze dien lang hooren moest, dacht Winnie, „maar uw vrienden vragen naar u en ik was de eenige die wist, waar 11, on dit oogenblik was". Dit zeggende hield ze onafgewend den blik op Wannie gericht, en toch voelden beiden, dat de reden van haar komst meer met hem verband hield. „Wat verlangen ze van mij vroeg het jonge meisje, haar schreden al vast naar 'het huis richtend. „Ze verlangden, dat u voor hen zingt. Mrs. Smith riep 11 al, maar u was er na tuurlijk niet." Nu liep Winnie op een drafje weg en riep onder het gaan „Majoor Agincourt zal u wel de buffels laten zien." Een paar seconden stonden ze haa- in stilte aan te kijken. Majoor Agincourt had de wenkbrauwen gefronst want hij was, innerlijk, zeer boos op Madame Miéville, die dus toch kans hacj gezien hem al leen te treffen. Hij wist dat dit al haar stre ven was geweest sinds het moment, dat hun blikken elkaar ontmoet hadden aan de lunchtafel. Met. groote vormelijkheid maakte hij een lichte handbeweging naa; de stallen en zei „Miss Falkner heeft vergeten ons aan elkaar voor te stellen, maar ik mag mij ge lukkig achten, haar afgevaardigde te zijn. ofschoon ik vrees, dat ik niet zoo heel veel waard ben, als buffel-gids". „Is dit ook wel noodig vroeg Mada me Miéville, alleen acht slaand op het eer ste deel van zijn gezegde en hem den stal binnen volgend terwijl ze het bewuste sie raad om haar hals met de hand omhoog hield en hem intusschen strak in het on verstoorbaar gelaat bleef kijken. HOOFDSTUK II. Gedurende een minuut heerschte er stilte, of de man en de vrouw eikaars krachten maten. Toen was het Madame die sprak, met een vertoon van schijnbaar groote openhartigheid „Ik zag aan den lunch, dat u belangstelde in mijn sieraad, majoor Agincourt. Ik heb mij sindsdien steeds afgevraagd of u het ook met eenige mogelijkheid herkennen zoudt Zijn gelaat was als een masker, terwijl hij het langzaam van haar afwendde en naar de buffels keek. „Neen, maar ik bezit de gewone belang stelling van den Brit voor curiosa." „Heeft u het nooit eerder gezien 7' Nog trad ze wat dichter op hem toe. Met blijkbaar ongevallen zei hij „Ik heb het nooit eerder gezien." Ze haalde diep adem, en, nog steeds met de zon in de hand, vroeg ze toen „Misschien heeft u een soortgelijke ge zien „Neen, ook niet." „Maar, het wekte toch zoo zeer uw be langstelling aan den lunch." „De reden daarvan heb ik u al ver klaard." „Neen, dat hebt u niet Gejaagd ging haar ademhaling en haar oogen flikkerden. „U heeft enkel mijn vragen afgeweerd. En tóch ben ik overtuigd, dat als u dan nooit te voren mijn sieraad heeft gezien, u ten minste de geschiedenis de beteekenis er van kent F' Een oogenblik trok er een verandering over zijn gelaat en zijn kalmte scheen plaats te maken voor een ongeloovige on rust. „Ik koester geen verlangen, om het on derwerp voort te zetten, zoomin als u". „Dan vergist u zich toch. Ik koester juist groot verlangen het voort te zetten. Ik zou graag hebben" ze sprak zeer langzaam en nadrukkelijk, „dat 11 mij de geschiedenis van mijn sieraad vertelde, daar u ze toch kent." Een minuut lang staarde hij haar aan toen wendde hij zich van haar af. „Ik weiger, het onderwerp verder met u te bespreken", zei hij beslist. „Dit is het laatste wat ik wensch te zeggen over uw sieraad. Zullen we naar het huis terug gaan, of wilt u nog verder de stallen zien Zijn toon van spreken werd weer heel gewoon beleefd enkel misschien no-g wat kouder. Madame Miéville klemde de tanden op elkaar en sprak driftig „U moet mij de geschiedenis vertellen. Waarom zoudt u het eigenlijk niet doen 9 Wat kan er tegen zijn „Madame Miéville antwoordde hij, vast besloten. „U heeft aan tafel meegedeeld, dat u het sieraad gekregen heeft van een vriend. Er was slechts één persoon ter we reld, zoo komt het mij althans voor van wien u het krijgen kon. Als die persoon uw vriend is, dan moet u hierin juist de reden zien, dat ik dit onderwerp in het ge heel niet wensch aan te roeren." ,jKent u hem dan „Pardon ik ken hem niet." Haar oogen drukten toorn en verbazing uit. Ze deed geen moeite hem langer op te houden, maar scheen iets .nieuws te be denken. Hij stond stil, boog zich wat voorover, nam het sieraad tusschen de vingers en bekeek het zorgvuldig. Het gedeelte van de versiering in L-vorm lag bovenop. „Ik zal u één raad geven", sprak hij, op een toon van verachting ofschoon ik niet geloof, dat u dien zult aannemen. Draag dit sieraad niet zoo open en bloot neen zelfs hiér niet. Ik weet wel dat mijn woorden, waarschijnlijk, verspild' zijn, evenals reeds andere waarschuwingen door u in den wind geslagen werden, maar ik acht mij verplicht u nog eens onder het oog te brengen, dat het... onverstandig is." Zij keek hem aan eveneens met ver (Ingez. Mededeelmg.) larisregeling de belangen van het onderwijs aan onze Avondschool voor Nijverheids onderwijs ten zeerste wordt bedreigd. Waar wij van meening zijn, dat in deze aangelegenheid geen middel onbeproefd moet worden gelaten om de belangen zoo wel van onze Avondschool als van de be trokken leeraren te bevorderen, willen wij gaarne het voorstel van de Commissie van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs steu nen door U voor te stellen, in den zooeven aangegeven zin een besluit te nemen. De concierge aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs P. Sinke alhier ver zoekt op grond van de omstandigheid, dat hij naast zijn werkzaamheden als concierge geregeld de functie van amanuensis aan deze school uitoefent, ook als zoodanig benoemd te worden en daarvoor een be looning te genieten. De directeur der inrichting adviseert gunstig op dit verzoek alsook de Commis sie van Toezicht op het Nijverheidsonder wijs, welke echter voorstelt geen afzon derlijke benoeming te verleenen, doch de betrekkingen van concierge en amanuensis te combineeren en alsdan de jaarwedde te verhoogen met 100. Ook de inspecteur van het nijverheidson derwijs heeft tegen de aanstelling geen be zwaar, doch wijst er op, dat het voorstel de goedkeuring van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen be hoeft. Deze goedkeuring werd verkregen onder voorbehoud, dat aan P. Sinke bij aanstelling o.m.ook de verplichting wordt opgelegd tot het mede in orde houden van de instrumen tenverzameling en het doen van kleine re- paratiën en dergelijke. Wij kunnen ons vereenigen met het be noemen van den betrokkene op bovenge noemde voorwaarden en hebben derhalve de eer U voor te stellen le. Met ingang van 1 Maart 1926 den heer P. Sinke, die bij raadsbesluit van 26 Mei 1922 nr. 14 is benoemd tot concierge aan de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs te benoemen tot concierge-amanuensis aan genoemde school en hem als zoodanig de verplichting op te leggen o.m. tot het mede in orde houden van de instrumenten verzameling en het doen van kleine repa- ratiën a.d. 2e. In verband met het bepaalde sub. 1 zijn jaarwedde te brengen van 276.92 op 376 92 en zijn pensioensgrondslag vast te stellen op 277. achting in de uitdrukking van haar gelaat en sprak, terwijl zij, hem vóór, den stal uit trad „Majoor Agincourt, ik heb u vandaag voor het eerst ontmoet. Maar ik ken iemand gauw genoeg, om bijvoorbeeld in dit geval wel te zien, dat u met laf is. En diezelfde eigenschap ziet u misschien ook wel aan mij. Ik ben evenmin bang om bestolen en vermoord, of liever éérst vermoord en dan bestolen te worden als u dit, waar schijnlijk, zoudt zijn. Hij keek haar na,terwijl zij, vóór hem uit, ijlings naar huis liep, en bijna half-luid sprak hij „Is die vrouw nu zoo roekeloos, of wil ze mij van de wijs brengen, door mijn woorden verkeerd op te vatten. Ik ben overtuigd, dat ze er net zooveel van weet als ik, al moge haar lezing van het geval nu ook anders zijn. Nu, ze kan zeker wel op zichzelve passen 1" Toen zij, door de veranda-deur, den salon binnentraden, was Winnie aan het zingen. De heldere toon van haar sympa thieke stem deed hem weldadig aan na de opwinding, die hij zoo even doormaakte. „Ge zult mij nóg liefhebben", was dc aanhef en het slot van het lief, dat zij zong. „Majoor Agincourt", sprak ze, opgewekt naar hem toetredend, toen ze klaar was met zingen, „we hebben een plannetje ge maakt voor een van de volgende dagen en dan moet u ook van de partij zijn. Toe, ziet u dan maar eens verlof te krijgen Het is de eerste van een serie, ter voltooi ing van uw opvoeding." „Dan zal ik hemel en aarde bewegen", antwoordde hij, nu óók met recht opge wekt. „En waar gaat de tocht heen „Naar de Struisvogel-boerderij op ezels. Het is een uur hier vandaan en na afloop komt u allen hier lunchen'. Heeft u al eens een Egyptischen ezel bereden 7' (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1