Holel HoordzeeBoulevard AftemaonteiGansert buitenland"" SPORT INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS Hoest-Keelpijn Anga-bonbonsjL» fede B°^ e- p. leijns hebben de dieven het met een auto vervoerd. Waarheen is nog onbekend. Het zal inmiddels wel reeds verdwenen zijn hopelijk zonder al te nadeelige ge volgen in de magen van onze vleesch- etende medeburgers. De politie onderzoekt de zaak. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te 's-Graven- hage (West) dr. J. Hoek te Soest. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Schie dam ds. V. Schmidt te Groede. Bezoldiging van hoofden en onderwijzers. Thans is bij Kon. besluit van 11 Februari 1926 afgekondigd de wijziging, gebracht in de regelen voor de bezoldiging van de hoofden en de onderwijzers aan de scholen voor gewoon uitgebreid lager onderwijs. Het besluit treeds heden in werking en heeft terugwerkende kracht tot 1 Januari jl. RECHTSZAKEN Mishandeling met doodelijken afloop. Voor het Arnhemsche gerechtshof werd gisteren behandeld de zaak tegen J. A. Schoot te Arnhem, wegens zware mishan deling, den dood tengevolge hebbende, ge pleegd op den klompenmaker Daams in den nacht van 21 op 22 November, door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf. Beklaagde be weert dat hij bij de ontmoeting met Daams in de Hommelstraat uit noodweer handelde. Daams had een tang in de hand en sloeg daarmede naar hem. De advocaat-generaal betoogde, dat in het vonnis der rechtbank voldoende is weerlegd, dat er hier sprake van wettige zelfverdediging zou zijn. Het opzet tot zwa re mishandeling is volkomen bewezen. Bekl. werd reeds wegens de inbraak in de winkelgalerij aan den Sonsbeeksingel tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De advocaat-generaal eischte bevestiging ging van het vonnis der rechtbank met wij ziging van de opgelegde straf in drie jaar met aftrek van preventief. De verdediger, mr. Van Dithuyzen, drong aan op oplegging van een lichtere straf. Veroorzaken van dood door schuld. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage heeft terecht gestaan een 30-jarige visch- handelaar uit Scheveningen, beschuldigd van het veroorzaken van dood door schuld. Door onvoorzichtig en roekeloos rijden zou beklaagde op 27 October 1925 met een door hem bestuurde Ford-vrachtauto op het trottoir van het Schippersplein zijn te rechtgekomen en daar den 1 O-jarigen Maarten van den Toorn hebben aangere den, die dermate ernstig verwond werd, dat hij korten tijd later overleed. Dat be klaagde op het trottoir terecht kwam, zou zijn oorzaak moeten gehad hebben in de omstandigheid, dat beklaagde bij het Schippersplein komende, waar de Duin straat eenigszins naar links buigt, in plaats van ook naar links te wenden, rechtdoor is gereden. Beklaagde zeide, dat hij niet naar links is gegaan, omdat van dien kant plotseling een klein meisje kwam. Eenige gehoorde getuigen verklaarden, dat zij geen meisje gezien hebben. Het O. M. vroeg zich af, waar het naar toe moet, wanneer aan dergelijke roeke loosheid geen paal en perk gesteld wordt. Dit geval is wel het ergste, dat spreker ooit heeft meegemaakt. Het betreft hier een chauffeur, die een volkomen vrijen weg voor zich had, niets belemmerde zijn uit zicht en niettemin komt hij op het trottoir terecht. Hij eischte tegen beklaagde zes maanden gevangenisstraf. Moord. Voor de rechtbank te Groningen is giste ren behandeld de zaak tegen den 18-jarigen H. K., matroos van beroep, gedomicilieerd te Emmen, die in den nacht van 1 op 2 Ja nuari tijdens een twist in de woning van zijn halfbroer H. B., in het Soephuisstraatje te Groningen, den 19-jafigen J. Onstwedder met een mes heeft doodgestoken. Het O.M. eischte tegen beklaagde 2 jaar gevangenisstraf. RADIORAZERNIJ EN HET DIER. Er is weer iets uitgevonden Waar men fijn mee pesten kan. Stiekum, stil en goed verborgen Ziet een ander niets er van, Laf-laaghartig zet de plager Nu zijn buurlui fijn een lap. Want die kan hem toch niet straffen Voor zijn flauwe, lamme grap. Woedend grijpt de gedupeerde Naar zijn pen en naar den inkt. Zwamt en zwemt in woeste woorden Een courantenstuk, dat klink't. Alles grijpt hij bij de haren r Radio-, rade-, redeloos. Alles moet het bij hem kunnen Want hij is geweldig boos. Helsche kwelling, gillen, fluiten, Conducteurs en Waterloo, Marneslag, Oranjemenschen, Kerkgezang per Radio, Hondenstaartjes, kattenooren Trekt hij met hun oor er bij 't Wordt op zoo'n manier vanzelf Al een „Radiorazernij" Radiosporters maakt geen oorlog In de lucht, noch hier beneên Koopt geen „zeslamps" om te plagen Waar moet dat ten slotte heen. Komt geniet nu met elkander Van hetgeen gij elk begeert. Zijt verdraagzaam en hebt eerbied Voor hetgeen men profiteert. En „laat ook het dier er buiten Ook al zijt ge nóg zoo boos. 't Is een schepsel doodonschuldig, Want 't is rede-radioloos. HENKIE. MARINE EN LEGER ■Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht zijn Hr. Ms. „Tromp" en „Heemskerk" gisteren uit Napels vertrok ken ter voortzetting van de oefeningsreis. Kon. Ver. van gepens. Onderofficieren. De Kon. Vereeniging van gepension- neerde Onderofficieren en minderen van het Nederlandsche Leger zou hedenmor gen als voortdurende herinnering aan den geboortedag van wijten Z. M. Koning I I I I I 'W-m mm (lngez. Mededeeling.) &.s. zondag van half 4 tot half 6, te geven door het ALHAMBf?A-TfóJO. Willem III, aan 26 hulpbehoevende onder vroegere wetten gepensionneerde militai ren een bijslag op hun pensioen uitkeeren tot een bedrag van 2052, zijnde de twee de uitkeering in het boekjaar 1925-1926 en makende met de op 31 Augustus 1925 ge dane uitkeering aan bijslag op het pensioen en toelagen aan weduwen een bedrag van 4622. Sedert de oprichting der vereeniging, in 1879, is door haar aan bijslag op het pen sioen en aan toelagen en gratificatiën aan weduwen in totaal 680.998 uitgekeerd. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de duur van de eerste oefening der dienstplichtigen, die bij den geneeskundigen dienst der landmacht na hun inlijving in opleiding worden genomen tot reserve-officier van gezondheid 5 maanden en tot reserve-of ficier-tandarts 4]/z maand zal bedragen. Kapitein D. J. Gorter, van het 14e regi ment infanterie en gedetacheerd bij den vrijwilligen landstorm te Middelburg, is aangewezen tot het volgen van een tacti- schen cursus voor kapiteins en ritmeesters bij de IVe divisie te Amersfoort. VOETBAL. Het Zuiden. Competitiestand. Ie Klasse. M. V. V. 12 10 2 39—16 22 1.83 Wilhelmina 12 8 2 2 23—19 18 1.50 N. A. C. 14 9 2 3 38—18 20 1.42 N. O. A. D. 10 5 3 2 21—10 13 1.30 Eindhoven 12 5 3 4 25—25 13 1.08 Roermond 13 3 4 6 23—30 10 0.76 Bredania 15 4 3 8 19—24 11 0.73 Willem 11 14 3 4 7 23—40 10 0.71 B. V. V. 12 2 2 8 15—26 6 0.50 De Valk 14 2 1 11 23-41 5 0.35 2e Klasse A. 13 10 2 1 48—13 22 1.69 12 8 1 3 34—11 17 1.41 7 1 3 21—14 15 1.36 12 6 2 3 25—24 14 1.16 8 4 4 2317 8 1.— 19—32 9 0.75 1 3 5 16—38 5 0.55 1 2 6 17—26 4 1.44 12 1 2 9 13—41 4 0.35 11 12 4 1 7 9 Roosendaal Middelburg Dosko Vlissjngen Breda Alliance Waalwijk Dongen Berg. Boys De afgeloopen competitie-Zondag ken merkte zich door eenige hoogst verrassen de uitslagen in deze klasse. Middelburg's kampioenschapsillusies zijn door de neder laag van Zondag jl. nagenoeg geheel in rook vervlogen, want het is niet aan te nemen dat Roosendaal de leiding zal af staan, zelfs al zou Roosendaal in Middel burg geklopt worden. Immers Middelburg noteert nu reeds J verliespunten, tegen Roosendaal 3 ook Dosko heeft reeds 7 verliespunten, zoodat ook de kans van deze gering te noemen is. Eindelijk is het Waalwijk dan toch gelukt eens een over winning te boeken en dat nog wel op Don gen, dat thuis niet mis is. Waalwijk klom hierdoor een trapje ten koste van de leer looiers, die nu in den allergevaarlijksten hoek zijn terechtgekomen, maar met hun klein aantal gespeelde wedstrijden hun lot nog in eigen handen hebben. De belangrijkste ontmoeting voor a.s. Zondag is in deze klasse wel Roosendaal Dosko. Verliest Dosko deze ontmoeting, dan is ook zij voor dit seizoen uitgescha keld en is een Roosendaalsch kampioen schap nog slechts een kwestie van tijd. De mogelijkheid bestaat, dat reeds Zondag a.s. de kampioen bekend is, namelijk wan neer Middelburg, dat naar Dongen trekt, daar gelijk speelt of verliest en ook Dosko natuurlijk in Roosendaal struikelt. In dat geval toch overschrijden zoowel Dosko als Middelburg reeds Zondag het maximum aantal verliespunten, dat Roosendaal, na uitgespeeld te zijn, zou kunnen bereiken. Op den Raayberg sloeg Roosendaal Dosko reeds met 21, zoodat te verwachten is, dat in Roosendaal de reprise hiervan zal plaats vinden. Middelburg zal zich in Dongen wel staande houden, wanneer ten minste door de jongste nederlaag het moreel van de hoofdstedelijke ploeg niet zoodanig verzwakt is, dat het elftal zon der de noodige animo in het veld komt. We zijn benieuwd hoe Waalwijk zich na het succes van Zondag 1.1. zich op' eigen terrein tegen Breda zal houden. Op het oogenblik slaan wij de kracht van Breda echter hooger aan dan die van Waalwijk. De Boys komen thuis tegen Alliance uit op z'n minst verwachten we dat de Roo sendalers hier één der punten zullen ver overen. INSIDER. Sport op Zondag. Volgens de Amerikaansche bladen heeft de bekende Episcopaalsche bisschop Man ning van New-York op de jaarvergadering van de National Collegiate Athletic Asso ciation een bepaald enthousiaste rede over de sport gehouden. De bisschop, die het liet uitkomen dat hij in zijn functe geacht kan worden de mond der geheele Episco paalsche kerk te zijn, zeide o.m.: Ik wensch mij zeer duidelijk uit te spreken daarin, dat de (Episcopaalsche) kerk het spelen van golf en tennis op Zondag goedkeurt. Sport is zóó goed, dat ze op eiken dag kan plaats hebben. En iets verder Sport heeft in ons leven een juist zoo belangrijke plaats als het gebed. Een spel voetbal, dat goed ge speeld wordt, is Gode even behagelijk als een dienst in een cathedraal. Eenigszins onvriendelijk voegt de Ame rikaansche (Geref.) „Wachter" hieraan toe, dat er inderdaad in Amerika sommige dien sten in cathedraals worden gehouden (vaak op vaudeville-theaters gelijkende), welke Gode zeker niet méér welbehagdijk zijn dan een goed spel voetbal, maar dat men toch van bisschop Manning, die geacht wordt in Amerika tot de orthodoxe richting te behooren, zoowel aangaande de waar deering van gebed en eeredienst als aan gaande het hooghouden der Zondagsheili ging iets anders verwacht had. Biljarten De gisteren in het hotel „Mouopole" gespeelde wedstrijden voor het kampioenschap van Vüssingen hadden den volgenden uitslag Hoornickx 150 punten in 26 beurten, ge middeld 5.77, hoogste serie 37 Van Ges- sel 105 punten in 26 beurten, gemiddeld 4.04, hoogste serie 20. Van Gessel 150 punten in 52 beurten, gemiddeld 2.89, hoogste serie 13 Smits 125 punten in 51 beurten, gemiddeld 2.46, hoogste serie 10. R. Peeman 150 punten in 39 beurten, gemiddeld 3.85, hoogste serie 3.85, hoog ste serie 17 Goormachtig 87 punten in 38 beurten, gemiddeld 2.29, hoogste serie 9. De wedstrijd wordt Maandag voortge^- zet en zullen dan de volgende partijen ge speeld worden MulderSmits Desmet Hoornickx Meekels—Desmet. VliegenDe luitenants Ogden en Wa de, die reeds met een vliegtuig de wereld rondvlogen, hebben het plan gemaakt voor een lucht-expeditie a.s. zomer van Point Barrow uit over het Noordpoolgebied. Evenals Wilkins willen zij over de pool vliegen en op Spitsbergen landen. Ver schillende vliegers met 5 vliegtuigen zullen aan de expeditie deelnemen. Studenten van een viertal Amerikaan sche universiteiten zullen het geld voor de ze expeditie bijeen brengen. B-riten verantwoordelijkheid der redactt* De cople wordt niet teruggegeven EEN STANDBEELD VOOR JULIANA VAN STOLBERG. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik den heer Smagge, als de ruimte het toeliet iets laten zien van de beteekenis van Juliana van Stolberg. Het feit alleen, dat onze Koningin hare dochter naar haar genoemd heeft, had hem vooral in deze dagen moeten weerhouden om zoo over haar te schrijven, als hij in het num mer uwer courant van gisteren deed. Hij behoeft slechts kennis te nemen van wat b.v. een prof. Blok over haar en over haar roemruchtigen oudsten zoon schreef om te weten, dat er reden is om hen te eeren. Ik kan niet gelooven, dat er geen Roomsch-Catholieken zijn, die dat doen. Weet de heer S. niet dat in de jaren vóór den tachtig-jarigen oorlog een groot deel van ons volk Roomsch-Catholiek was en dat zij evenmin als de Geuzen gediend waren van de tyrannie van Philips II en van den hertog van Alva Het doet ons zoo wonderlijk aan, dat men Willem van Oranje niet kan zien als den man, die, lang voordat iemand nog zoover was, voor verdraagzaamheid heeft gestreden, al heeft hij beslist partij moeten kiezen in den strijd zijner dagen. Ik zou meer willen schrijven, maar mag niet langer vragen van den tijd uwer lezers en niet meer be schikken over de ruimte in uw blad. Mis schien schrijft de heer Van Grol wel voor uw Zondagsblad een artikel, waarin hij als deskundige kan getuigen van wat mij naar de pen deed grijpen, omdat ik het niet mocht laten op te komen voor de eer van de stammoeder onzer hooggeplaatste zilveren bruid. U dankende voor uw welwillendheid, noem ik mij, C. L. VOORHOEVE, Predikant Ned. Herv. gemeente te Vlissingen. Huize „Golfzang", Boulevard Bankert 40. LOCARNO EN VOLKENBOND. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken, Austen Chamberlain, heeft gis teren zijn aangekondigde rede aan de lunch der buitenlandsche persvereeniging gehou den. De minister verklaarde De politiek, welke te Locarno was ingezet, kon niet in enkele maanden of jaren gerealiseerd wor den. Zij moest langzaam aan met geduld en inspanning tot ontwikkeling worden ge bracht. Het werk van Locarno was niet de ar beid van een man of een enkel land, maar was het werk van vertegenwoordigers van zeven volken, die besloten hadden de kin deren voor een herhaling van de rampen, waarvan zij getuige waren geweest, te be hoeden. Men moet niet elk vraagstuk bezien met het vermoeden, dat een of andere natie wel geheime verlangens zal hebben of een zelf zuchtige politiek voorstaat ten nadeele van anderen. Laat ons dé daden van elke re geering onderzoeken om te zien wat de ge voelens zijn van de natie, die zij vertegen woordigt en in hoeverre die gevoelens tot overeenstemming kunnen worden gebracht met de ideeën van zijn eigen volk. Niet in den geest van critiek, doch in den geest van vriendschap samenwerken. Dan sprak Chamberlain over de toekom stige samenstelling van den Volkenbonds raad, Hij kon daaromtrent geen andere ver klaringen doen dan die, welke hij reeds in het Lagerhuis had afgelegd. De regeering heeft nog geen definitief besluit genomen. Overigens moeten wij niet vragen, hoe kunnen wij biizondere groepen van mo gendheden vormen of de veronderstelde internationale rivaliteit in evenwicht hou den. Want als wij op die wijzen het vraag stuk beschouwen is er geen oplossing. Men moet slechts een vraag stellen, hoe kan de raad het meest bekwaam worden gemaakt om de taak van de onmetelijke verantwoordelijkheid af te werken en te dragen en hoe ktmnen Volkenbond en raa 1 zoo georganiseerd worden, dat zij sterk ge noeg zijn om den vrede te bewaren en aan hun besluiten het noodige moreele gezag te verschaffen, dat de volken in deze orga nen veronderstellen. De beslissingen van den raad moeten niet beïnvloed worden door pogingen om een partij binnen den raad te scheppen, welke een negatie rs van allen, wat men verlangt van dergelijke besluiten van den raad, daar eenheid wordt véreischt Het is niet zaak daf de raad besluiten tracht te nemen bij een meerderheidsstem ming, doch het is zaak, dat de raad de ge schillen poogt t^ verzoenen door daarvoor een algemeene basis van overeenstemming te vinden. BELGIE EN DE VOLKENBOND. Paul Hij mans heeft gezegd, dat zijn taak ondergeschikt wordt van het oogenblik af dat de ministers van buitenlandscshe zaken zelf hun lauden in den Raad van den Vol kenbond denken te gaan vertegenwoordi gen, maar dat zijn taak ondergeschikt en nutteloos wordt van het oogenblik af, dat de minister van buitenlandsche zaken van België voornemens is, persoonlijk aan den arbeid van den raad deel te nemen. Minister Vandervelde heeft in zijn ant woord Hijnians bedankt voor de eminente diensten, die hij aan België heeft bewezen. JAPANSCHE VLOOTPLANNEN. Blijkens een draadloos bericht uit Berlijn zullen, ter vervanging van de buiten dienst gestelde schepen der Japansche vloot, na 1927 4 kruisers, 3 kanoneerbooten, 20 tor pedojagers, 5 onderzeeërs en 5 tankbooten worden aangebouwd, totaal ten bedrage van 325 millioen yen. HET TESTAMENT VAN WIJLEN KEIZER FRANZ JOSEF. Over het testament van wijlen keizer Franz Josef is het volgende bekend ge worden Het is in vier deelen opgesteld, lo. het eigenlijke testament, waarbij de aartshertoginnen Gisela Valeri en Elisabeth het privé-vermogen van Frans Josef erven 2e. de voorzieningen aangaande de familie van aartshertog Frans Ferdinand 3e. de regeling omtrent de inkomsten van prins Otto Windischgratz, die in 1916 zich ver zoend heeft met zijn vrouw, prinses Elisa beth en 4e. de beschikking voor den troon opvolger over 60 millioen goudkronen. Tnteressant is de passus „Als de regee- ringsvorm van Oostenrijk-Hongarije zich wijzigt, ingevolge de politieke gebeurtenis sen, welke aan den horizon van Europa waarneembaar zijn en als de kroon en de troon aan de Habsburgers ontvallen, dan treedt de burgerlijke wet van 1811 weer in werking. Ik zeg mijn volkeren dank voor de trouwe liefde, mij bewezen in de dagen van tegen- en voorspoed. Ik dank het leger en de vloot. Dat mijn volk het leger en de vloot trouw mogen blijven aan mijn op volgers I" Gisterenmorgen zij.n op de Johan van Oldenbarneveldtlaan te 's-Gravenhage twee voor een hofrijtuig gespannen paar den op hol geslagen. Vermoedelijk zijn de paarden geschrokken van een voorbijrate- dende kar. De koetsier had de dieren niet meer in de hand. Ongebreideld gingen de dieren er van door. De koets slingerde over den weg en botste tegen een boom aan, waar de disselboom brak. Een der paarden is daarbij licht gewond. Een eind verder zijn de dieren tot staan gebracht door een burger, die onbekend is gebleven. Te Heesch (bij Oss) heeft een brutale inbraak met geweldpleging en roof plaats gehad. In een afgelegen gedeelte van de gemeente was de 72-jarige vrouw van den landbouwer Van Uden alleen thuis. De deur van het armoedig huisje werd onver wacht geopend en twee mannen inet zak doeken voor het gezicht gebonden traden binnen en eischten geld. De ziekelijke vrouw bood hun een geringe som aan huis houdgeld aan, benevens wat eieren. Het geld "werd aanvaard, de eieren niet. Daar er nog wat meer geld in huis moest zijn, bonden de dieven de vrouw de armen en beenen op twee plaatsen bijeen en stopten haar een prop in den mond. Zoo werd het arme mensch in de bedstede geworpen. Een kastje werd van den wand genomen en voor de bedstede geplaatst. Daarna werd het geopend en een bedrag van pl.m. 79 er in gevonden en meegenomen. Nadat men de vrouw de prop uit den mond had genomen, verlieten de dieven het huisje. In den gang ontmoetten ze een 12-jarig klein zoontje van Van Uden, die grootmoeder wilde gaan gezelschap houden. Het ventje is dadelijk naar huis geloopen en heeft zijn ouders gewaarschuwd. Hij had de dieven niet herkend. De politie heeft een uitge breid onderzoek Ingesteld, doch tot nu zonder resultaat. Een 70-jarige man uit Wildervank, die naar gemeld is onder een auto geraakte en in het ziekenhuis te Groningen werd op genomen, is een arm geamputeerd. In een sloot te Wageningen is verdronken gevonden een 67-jarige arbeider, die sinds geruimen tijd malende was. Het lijk, dat uit het Rijn- en Schiekanaal bij Leiden is opgehaald, is gebleken te zijn van den heer E. B. uit Zegwaart, die sedert eenige weken werd vermist. Gisterenmiddag is de 19-jarige zoon van een schipper op de doorvaart door Lemmer over boord ge raakt en oogenblikkelijk in de diepte ge zonken. Hoewel men spoedig den drenke ling had teruggevonden en de plaatselijke geneesheeren aanwezig waren, konden de levensgeesten niet worden opgewekt. Een jongen te Budel krabde een puistje op den neus stuk, met het gevolg dat bloed vergiftiging ontstond en de jongen ha en kele dagen overleed. Door onbekende oorzaak is gisteren morgen brand ontstaan in het manufactu- renmagazijn der firma J. van Dantzig, ge vestigd aan den Binnenweg te Rotterdam. De brand is ontstaan in een kast, waar in flanel, vitrage en katoen geborgen was. In deze ka^fc waren eenige afsluiters aan wezig, zooaat de vermoedelijke oorzaak kortsluiting is. Het vuur werd onmiddellijk krachtig met drie stralen aangetast. De kast met haar inhoud zij.n gedeeltelijk verbrand, terwijl vele goederen waterscha de hebben bekomen. De brand is echter tot de kast beperkt gebleven. Een scheepsbrand. Tc Amsterdam is bericht ontvangen dat het Nederlandsche stoomschip „Boeton" van de maatschappij „Nederland", op weg van Batavia naar Amsterdam, brand aan boord heeft. De lading rubber staat in brand. Het schip zal te Brest binnenloopen, teneinde den brand te blusschen. Een bewoner van de Stukkenlaan te Huize (N.-H.) hoorde overdag iemand op de bovenverdieping. Boven gekomen Doos 60*90ct. Bij Apoth.en Drogisten, (lngez. Mededeeling.) haastte een inbreker zich weg. Deze spron? van een hoogte van 5 M. naar beneden. De bewoner ijlde de trap af en achterhaalde hem. Na hem een groot dolkmes uit de handen geslagen te hebben, greep hij hem vast. De politie bracht hem in verzekerde bewaring, 't Was een jongen van 14 jaar uit Hilversum. Het gestolene werd terug ontvangen. V erduisteringen. Bij den dienst der belastingen van de stad Berlijn zijn op groote schaal verduisteringen ge pleegd, die vermoedelijk in de honderd- duizenden loopen. Men vermoedt, dat deze verduisteringen reeds 1 a 11/2 jaar zijn gepleegd. De daders zijn twee inspecteurs van de belastingen Gerhardt en Schulz, die op het oogenblik voortvluchtig zijn. Ook een derde ambte. naar, Simon genaamd, is gearresteerd doch bij gebrek aan bewijs op vrije voete gesteld. Deze bevindt zich dus nog j,, I Berlijn. De beide inspecteurs die nog slechts 2„ jaar oud zijn, waren reeds op zeer jeug digen leeftijd op een post van vertrouwen geplaatst, waarbij zij wegens den aard van hun werkzaamheden veel vrijheid van beweging hadden. Zij waren nl. belast met het vaststellen van de belastingen voor den verkoop van onroerende goede ren, wat een zeer moeilijk werk werd ge acht, aangezien bij den verkoop van on roerende goederen herhaaldelijk trans acties plaats hebben, waardoor de fiscus benadeeld kan worden en welke voor de belastingambtenaren zeer moeilijk zijn te beoordeèlen. Uit den aard der zaak zijn voor belasting geen lijsten volgens een bepaald systeem voorhanden, doch moet in ieder geval afzonderlijk worden nagegaan, wel ke belastingen te betalen zijn. Zoowel Gerhardt als Schulz hebben nu klaarblijke lijk de door hen verzamelde gegevens be nut om zelf belastingbiljetten uit te schrij ven en deze te incasseeren. Op deze wijze was het mogelijk, dat de zaak geruimen tijd niet ontdekt werd. De zaak zal waarschijnlijk niet alleen voor de voortvluchtige ambtenaren, doch ook voor de belastingplichtigen een na spel hebben, aangezien zij de belastingen niet direct aan den inspecteur hadden mo gen betalen, zoodat men vermoedt, dat ook bij betaling bedrog in het spel is geweest. De directie der spoorwegen heeft aan de stad Berlijn medegedeeld, dat op 9 Fe bruari in den D-trein BerlijnKeulen een actentasch is gevonden, die aan Gerhardt heeft toebehoord. De assuradeur met de avontuurlijke loopbaan, die dezer dagen terecht stond wegens het inslaan van een ruit van een juwelierswinkel te Londen, is ondanks z///i ontkentenis tot negen maanden veroor deeld. Het bleek, dat hij in gezelschap van juweelendieven gezien was alsmede in dat van een dezer dagen veroordeelden „cat- burglas", al was er geen reden te geloo ven, dat hij samen met hen misdrijven ge pleegd had. De rechter, uitspraak doende, noemde zijn taak zeer pünlijk. Hij had niets dan bewondering voor de wijze waarop de be klaagde zijn land in "tijd van nood gediend had. Anderzijds overwoog de rechter even wel, dat het gepleegde misdrijf tegenwoor dig veelvuldig voorkomt en dat de be klaagde een man van opvoeding en positie was, zoodat zijn bezwijken voor de ver leiding nog ernstiger was dan in gevel van een minder ontwikkeld en beschaafd man. De „cat-burglas", van wien hierboven sprake is en die tot negen maanden werd veroordeeld, heeft wel het „risico van den arbeid" ondervonden. Eens toen hij bij een inbraak verrast werd, sprong hij van een balkon en brak een been en'zijn kaak. Bij een andere "tegenheid moest hij uit een raam springen, waardoor hij zijn andere been brak. -Een liefdesdrama. Een liefdesdrama heeft zich gisterenavond te Chemnitz afgespeeld. Een 25-jarige kan toorbediende heeft een 19-jarige modiste door een revolverschot aan het hoofd ge wond, en daarna zichzelf doodgeschoten. Aanleiding tot de daad was. dat de modiste de verkeering had afgemaakt. D e cycloon op Mada gascar. Bij het Fransche ministerie van koloniën zijn thans uitvoerige berich ten ontvangen van den gouverneur-gene raal van Madagascar, Berthier, omtrent den cycloon, die aldaar den 30en Januari 1.1. heeft gewoed. Hij heeft een gedeelte van de Oostkust over een diepte van 40 K.M. getroffen. De stad Andevorante is ten deele verwoest, de regeeringsgebouwen liggen in puin. Van Vatemandry staan nog slechts zes huizen overeind. Over een uit gestrektheid van 40 K.M. rondom Vate mandry is alles verwoest dorpen, inland- sche cultures, woonplaatsen van kolonis ten en fabrieken. De Europeesche plantages hebben ook ernstig geleden, de oogst is vrijwel volkomen verloren. Het aantal slachtoffers bedraagt 50 in landers. Het verlies aan vee bedraagt 2000 stuks. De schade wordt op tien millioen geschat. E e n sneeuwlawine. Reeds zijn 24 lijken onder de puinhoopen bij Sangluch (Ver. Staten) vandaan ge haald, waar Woensdag een geweldige sneeuwlawine heeft plaats gehad. Men vreest, dat in het geheel een vijftigtal men- schen begraven werd. De lawine verraste dz bewoners van het plaatsje Sangulch, dat in een smalle kloof gelegen is, volkomen. Rotsblokken en hoo rnen werden meegesleurd, terwijl de ke;k en een hotel, ter plaatse waar vijftig mijn werkers te slapen lagen, en een twintigtal hutten werden vernield. De New-Yorksche m u I ti-m i 1 li on itai r John Andrus, die Dinsdag znij 85sten ver jaardag heeft gevierd, heeft een stichting voor kinderverzorging in het leven geroe pen en daarvoor een bedrag van 50 milli oen dollar beschikbaar gesteld. Uit de mid delen van dit fonds zullen o.a. een wees huis en een kinderziekenhuis worden ge* h< bouwd, welkete zn. De stichting zc niulti-millionnair kind zonder een gekomen. Voor e e a a cr". In de thans een camp; door sterke kerkt ■een .blauwen Zon aangenomen te kn. He lichamen der door het congres, rust z°° volkom maakt. Men wil nen meer loopen drukt en bezorgd leloon zu"en ruster j_re vermakelijk! zijn en dat er des i Jen 'irbcld wordt I gaat uit van de Lo I Methodist Sabbath I van laatstgeno I voorspeld dat het I kelder gaat ten gi I acht nemen der Zoi Tegen deze c reeds" verzet gekom kelijke organisatie, Association of Sev die den Zaterdag a en hun rustdag doo beweging bedreigd Het New-Yorl heeft het gaandew dat het politiekorps stad ter wereld tot worden, dat op zoo goed als onm dag uit, in alle neemt tegen allerle misdrijven om meest onverwacht dag te komen en nen. Het is dan ooi dat het hoofdbureai Vork zoo'n beetje staf van een groot geus „het Volk" eer I eenige interessante I trent mededeelt. In tementen van he wanden bedekt met groote grafische nauwkeurig zijn aa en plaats van de e hebben plaats gehac I naalden, die op dez prikt, correspondee toonen met behulp v en vernuftig kaartsy welk stadskwartier diefstallen, aanrand j drijven overheersct l voortduren en het o gekomen is, stijgen tectives in een paar auto's, die van buite kenmerk vertoonen, fende buurt en stapj De Heer en STEUR—Reedek bij kennis van de hunne Dochter ELIZAB j Vlissingen, 19 F Boulevard Bank Geboren THEODORA LEI Dochter van H. VAN DE en A. VAN DE VOOR Oost-Souburg, Nieuwstraat Heden overlet kalm, onze gel Behuwd-, Groo grootvader, de ADRIA/ VAN MAAI in den ouderdom en 7 maanden. Namens de M. VAN MAA P. TANGE ei Ritthem, 18 Feb r OU' 01 Tot mijn groot overleed heden ongesteldheid hagen, in den 58 jaar mijne JULIE PHIL DRONKE Middelburg, 19 Langedelft M. H. D Rouwbezoeken k worden afg< Eenige en alge "isgeving. Hiermede betui teekende zijnen ha; voor het zoo vele vertrouwen van I I «he publiek, Lood I grepen. W. PRONK, D Wagens ongestel I Receptie op Zate/ I ruari a.s. niet c wordt deze uitgeste I 8 24 Februari v FR-J- W. BO

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 2