DONDERDAG IS FEBRUARI "Eerste Blad WnnenIand -s- No. 41 Stads- en Provincienieuws 64e «Ic&iairgaxig VL1SSINCSCHE COURANT Pit nummer bestaat uit 2 bladen ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten -op Wal- •hpren 2.20 per drie maanden. Franco foor het geheele rijk 2.50. Week-abon- ncmenten 17 cent, ailes bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan i4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent Het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar. Gisterenvoormiddag hebben de Konin gin en de Prins in opvolgende audiënties gelegenheid gegeven aan hen, die zulks aangevraagd hadden, geschenken aan te bieden, ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest. Hedenmiddag zal een tweede audiëntie gehouden worden. Te 11 uur werd ontvangen de commandant van het veldleger, luitenant-generaal Muller Massis, met een deputatie van vijftien hoofdofficieren ter aanbieding van het geschenk van de officieren van het Neder- landsche leger, bestaande in een schilde rij, van Hoynck van Papendrecht, voor- stéllende eeii overtocht over den Gelder- schen IJsel in het begin der mobilisatie. Generaal Muller Massis hield bij de aan bieding een toespraak, de beste wenschen uitende voor het vorstelijk gezin en de verzekering gevende aan de Koningin, dat liet Nederlandsche leger nog steeds met dankbaarheid gedenkt de grootc belang stelling, door H. M. aan de gemobiliseerde troepen betoond, terwijl naast H. M. de Prins onvermoeid bezig was de schoone instelling van het Nederlandsche Roode Kruis te volmaken. Daarom wordt ter her innering van den mobilisatietijd tevens als bewijs van dankbaarheid dit huldeblijk aangeboden. Door beperking van alle bijkomende kosten is het comité in staat eerstdaags ook nog circa veertien honderd gulden ter beschikking der Koningin te stellen ten bate van de noodlijdenden van den wa tersnood. Voorts werden geschenken aangeboden namens de officieren van het Nederlandsch-Indische leger door de na tionale landstormcommissie door haar voorzitter, het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist, terwijl ook werd ontvangen een Amsterdamsche deputatie, ter aanbie ding van een door Breitner vervaardigde schilderij, voorstellende het Damrak te Amsterdam een deputatie uit den Ned- lndisschen Volksraad ter aanbieding van een adres van gelukweqscn van dien aard. De kabinetscrisis. De Tweede Kamer wordt bijeengeroe pen tegen Dinsdag 2 Maart a.s. te 1 uur. Deze vergadering is door den voorzitter bepaald, in vervolg op een ingekomen verzoek van den heer Albarda en zeven tien andere leden, om een vergadering te willen bijeenroepen, teneinde de behande ling mogelijk te maken van het volgende voorstel „De Kamer besluit in een voordracht om overeenkomstig artikel 120 der Grond wet aan de Koningin te verzoeken, een ontbinding van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te willen overwegen." Het S.D.A.P.-voorstel tot Kamerontbinding. De parlementaire redacteur van „de Tel." meldt Hoewel men in sommige parlementaire kringen buiten de socialisten niet onsym pathiek staat tegenover den stap der so ciaal-democratische Tweede Kamerfractie om de Tweede Kamer bijeen te roepen, meent men toch vrij algemeen, dat het voorstel om tot ontbinding der Kamer te feraken, geen kans op aanneming heeft, fgescheiden van de vraag voor een ont- bindingsbesluit zou moeten dragen, bestaat in verschillende parlementaire kringen de meening, dat het geen zin heeft, de Twee de Kamer te ontbinden, omdat er geen con flict tusschen de regeering en het parlement bestaat, waarbij door de regeering de por- kfeurtlekwestie is gesteld. Een vooraanstaand politicus van links gaf aan het blad te kennen, dat, wanneer het de bedoeling der soc.-democraten mocht zijn, om bij de behandeling van het voor stel tot ontbinding der Kamer een debat over de crisis te ontketenen, zulks thans en m het huidige stadium van den politieken toestand ontijdig en voorbarig geacht moet worden, omdat de crisis nog niet ten einde ,s en derhalve het vellen van een oordeel nog niet mogelijk is. Overigens kunnen wij hieraan nog toe voegen, dat reeds de vorige week in een andere Kamerfractie het denkbeeld is ter sprake gekomen, om de Tweede Kamer te bijeenroepen, met de bedoeling, de amer haar gewone parlementaire werk- *e doen hervatten. Doch men tiia i"i ervan *en slotte afgezien, omdat dan Ja demissionnaire kabinet als het h«f aut?matisch zou worden bevestigd, geen niet wenschelijk werd geacht. Het njwielgebruik in Nederland. t de opbrengst der rijwielgelasting, die baai sU? 'n werking trad, kan glo- waaJo aan*a' rijwielen worden berekend, bruiv op ?en °Penbaren weg wordt ge- «ruik gemaakt. f 5 Virfivi?n®s* bedroeg over het jaar 1924 deze en??,.1 t"0ver 1925 6.486.195. Uit 1 rs blijkt, dat over 1924 en 1925 resp. 1.766.677 en 2.162.065 belastingplaat jes ad. 3 per stuk zijn verstrekt. Kostelooze uitreiking van plaatjes voor rijwielen geschiedde in 1924 en 1925 resp. 53.759 en 61.949 maal. In totaal werden uitgereikt in 1924 1.820.436 en in 1925 2.224.014 plaatjes. Men bedenke voorts dat geen belasting- merk vereischt wordt voor kinderrijwielen, driewielige rijwielen bestemd voor gebrek kige personen, dienstrijwielen der Land- en Zeemacht, van het Staatsbedrijf der Poste rijen en Telegrafie, rijwielen bereden door ambtenaren der rijks of gemeentepolitie in uniform enz. Tezamen genomen, kan men dus aanne men, dat in ons land voor iedere 3 inwoners één fiets aanwezig is. De arrestatie van de kieswetovertreders. Naar aan de „N. Haarl. Crt." wordt me degedeeld, zijn de kinderen van de vier gearresteerde communisten aan den Slaper dijk, tot Dinsdagavond 6 uur aan het bu reau van politie in de Gen. Cronjéstraat te Haarlem gebleven, waar zij rijkelijk van brood en melk zijn voorzien. De inspecteur van politie te Schoten, de heer Adriaanse, is Dinsdag in den loop van den dag persoonlijk naar den Slaperdijk gegaan, om te trachten de kinderen bij fa milies aldaar onder te brengen. Voor een drietal kinderen gelukte dit, doch bij ver dere besprekingen bleëk den inspecteur, dat er tegenwerking bestond van de zijde van de Oversteegers, zoodat verdere plaatsing dier kinderen aan den Slaperdijk onmoge lijk zou zijn. De inspecteur heeft toen zijn pogingen daar gestaakt en zich in verbin ding gesteld met dè vereenigïng van maat schappelijk Hulpbetoon, door wier bemid deling alle kinderen bij families in Haarlem zijn ondergebracht. Daar zullen ze blijven, tot de gearresteerden uit de hechtenis zijn ontslagen wat waarschijnlijk Vrijdag plaats vindt. Ook de beide kinderen die de inspec teur aan den Slaperdijk onder dak had kunnen brengen, zijn in Haarlem onderge bracht. Een film over den Volkenbond. De Nederlandsche „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" is erin geslaagd om een film te ontwerpen, een inleidend ge deelte bevattend over den strijd, de eeuwen door, tusschen oorlog en vrede gevoerd, en die daarnevens het werk var» den Volkenbond, en het bescheiden aan deel, dat Nederland daarin neemt, in beeld brengt. De film stelt een burgerlijk gezin voor op den Kerstavond. De grootvader neemt het laatste cadeau van den Kerstboom, en geeft het zijn twee kleinzoons, jongens van twaalf en veertien jaar, met de woor den, dat hij hier nu een heel bijzonder boek heeft. Dit boek handelt over oorlog en vrede het bevat een „ware geschie denis van geweld tot recht". De groot vader, al vertellend, bladert in het boek. Hij laat den oorlog zien in oude tijden hij toont ook den wereldoorlog van 1914- 1918 de uitbreiding, die deze achtereen volgens onderging de ellende, vernieti ging en verwoesting, waartoe hij leidde. Uitvoerig toont de film dan het werk van den Volkenbond en brengt de ver kregen resultaten van de ontwapenings gedachte in beeld. Tegen de moderne mode. Ten einde te trachten „paal en perk te stellen aan den vloed van onzedelijkheid, die onze moderne beschaving met onder gang bedreigt", hebben de besturen der Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Ne derland, en van den Ned. Christen Vrou wenbond een gezamenlijk rondschrijven gericht tor alle dames der hoogere standen in den lande om moreelen steun in dc-n strijd tegen de moderne mode. Constateerend dat op het gebied van ze delijkheid en vrouwelijke eerbaarheid ook onder de toonaangevende dames betreu renswaardige ideeën hebben gevonden, wij zen de Bonden op het feit, 'dat het begrip welvoegelijkheid voor een groot deel af hankelijk is van het voorbeeld en de gedra gingen der hoogere standen. De criminaliteit der bevolking. Het aantal aanhangig gemaakte straf zaken in eersten aanleg en hooger beroep in 1915 en 1924 was bij de rechtbanken resp. 26.609 en 24.358, bij de kantonge rechten resp. 155.469 en 194.447. Bij eerstgenoemde vermindering, bij laatstge noemde vermeerdering. Het aantal ver oordeelden op het eind 1924 en 1920 in de strafgevangenis aanwezig was resp. 4117 en 5302 mannen en 106 en 178 vrou wen. Van beide geslachten zien we het geluk kig verschijnsel van vermindering. VLISSINGEN, 18 FEBRUARI. Watersnood. Ingekomen giften bij den penningmees ter Vorige opgave ƒ3511.94 Nader ingekomen Bloemenmeisje bal-masqué „Wilhelmina" 7.76 Totaal ƒ3519.70 Het plaatselijk comité te Middelburg heeft in het geheel 10576.85 ontvangen, waarvan na aftrek der onkosten 10.309.53 voor de slachtoffers van den watersnood kan worden afgedragen. Hiervan zal ƒ500 worden bestemd voor het provinciaal co mité in Zeeland en het overblijvende be drag worden opgexMt# aan de Alge- meene Vereenigde Cominteeie tot leniging van rampen door watersnood in Neder land te Amsterdam. Bij laatstgenoemde commissie is thans uit het geheele land aan giften ontvangen 2.634.832. Van de gehouden collectes mogen wij nog wel afzonderlijk vermelden die in de ge meente Enschedé met een opbrengst van f 27700. Feestavond kinderkoor „De Kleine Stem". Gisterenavond werd in de groote zaal van het Concertgebouw, die geheel gevuld was, het 10-jarig bestaan van bovenge noemd Kinderkoor feestelijk herdacht. En als we ons zetten, om het rijke pro gramma nog eens even onder oogen te zien, en we herinneren ons alles, wat we hoorden en zagen, dan beginnen we al dadelijk onze voldoening uit te spreken over hetgeen ons geboden werd. Zoo echt aangename sfeer werd al ge schapen in het eerste gedeelte van den avond, met al die hartelijke toespraken en van groote waardeering getuigende ge schenken. De heer J. A. Sturm, voorzitter-directeur van „de Kleine Stem", memoreerde in zijn welkomstwoord een en ander omtrent op richting en groei van zijn koor. Sedert 17 Februari 1916, toem hij dezen arbeid met 17 kinderen begon, is het koor gegroeid tot 120 kinderen, waaronder er nog zijn, die reeds van de oprichting af mede wer ken. De laatste jaren is „de Kleine Stem" aangesloten bij den Bond van Kinderzang- koren in Nederland, die zich naast het vor men van een goede bibliotheek voor kin- dermuziek, het organiseeren van uitstapjes ten doel stelt. Sinds deze aansluiting heeft het koor ook een bestuur, dat uit de ouders der kinderen wordt gevormd. Aan de velen, die op verschillende wijze gedurende dit tijdperk steun verleenden, bracht de heer Sturm hartelijk dank, ter wijl den heeren Hekhuis, Plasse, Stroo en Goedhart, die zich telkens weer voor het fabriceeren- van allerlei benoodigdheden bij de operettes beschikbaar stelden, een foto in lijst van het koor werd aangeboden. Ook de musici, die dezen avond mede werking verleenden, betuigde hij zijn er kentelijkheid. Met een geestig speechje bood vervol gens de voorzitter der gemengde zangver- eeniging „De Volksstem" namens deze het jubileerende koor naast zijn gelukwenschen een enveloppe met inhoud, om daarvan een zoo goed mogelijk gebruik te maken. in hartelijke bewoordingen en met een bloemenhulde sprak ook het bestuur van de Middelburgsche Kleine Stem zijn sym pathie uit. Dan die reeks van verrassingen aan den directeur, met echt-kinderlijke blijheid hem aangeboden, namens de kinderen, ouders en donateurs een groote foto van het koor, een barometer en een bloemenhulde, terwijl nog aan mevrouw Sturin namens het bestuur eer. azn&Vwerd geoffreerd als dank voor de bereidwilligheid, waarmee ook zij steeds huis en hart heeft open gezet. De heer Sturm behoefde het eigenlijk niet te zeggen, hoe warm hem dit alles aan deed 't was genoeg aan hem te zien. Har telijk dankte hij voor al die waardeering. Nadat hij nog melding had gemaakt van eenige ingekomen felicitaties en berichten van verhindering om tegenwoordig te zijn, verkreeg de heer 'T Hart van Den Haag, voorzitter van den Bond vas Kinderzang koren in Nederland, het woord om de feestrede uit te spreken. Deze constateerde, dat de Vlissingsche Kleine Stem in het nastreven van het doel van den Bond veredeling van den volks zang en het organiseeren van reisjes door onderlinge uitwisseling wonderwel is geslaagd. Hij "gevoelde dan ook behoefte namens den Bond dank te brengen aan bestuur en directeur voor hun toewijding, die de kinderen in staat stelt iets te pres- teeren, dat den grondslag vormt voor latere prestaties. Hij drong aan op nog meer deelname in dezen arbeid, vooral ook met het oog op de paedagogische waarde ervan, en sprak den wensch uit, dat „de Kleine Stem" op zijn 3e lustrum, dank zij den steeds toene- menden steun, zijn vlerken nog wijder dan nu zal kunnen uitslaan. Het nu volgende punt van het program ma was de vaandel-onthulling. Een belang rijk feit, dat door den voorzitter van het vaandel-comité, den heer Blom, breedvoe rig werd belicht. Nu zal niet meer spottend worden gevraagd „VHssingen, waar blij ven jullie met je vaandel Door de offer vaardigheid van ouders en donateurs is thans een der liefste wenschen van het koor vervuld. Het is een keurig afgewerkt doek, dat na de onthulling door de kinderen met een driewerf „Hoera" enthousiast werd begroet 4 Het muzikale gedeelte van den avond bood groote verscheidenheid. Het werd ingezet door een viertal leuke Speelliedjes van S. Abrahams, die echt'en aardig door de kleintjes werden voorgedragen. Vooral het tweede 12, 3, 4, 5, 6, zeven vonden we bijzonder. Het viel op,'dat deze liedjes over het algemeen een beschaafden indruk maakten. „Tingeling" van H. J. den Har- tog, op woorden van Marie Boddaert, het nu volgende koornummer, gaf blijk van flink werken. Drt keurige nummer stelt muzikaal hooge eischen, en dat in aanmer king genomen, kunnen we de vertolking ervan zeer bevredigend noemen. De aan dacht voor de leiding van den directeur was uitstekend. Ook „De Meikoningin" (E. Gurlitt) was een enorme prestatie. Dit nummer bewees, dat de heer Sturm met zijn kinderkoor heel wat weet te bereiken. Wie maar eenigen kijk heeft op den arbeid, die het instudee- ren van een stuk als dit vereischt, stemt dat gaarne toe. Natuurlijk was het eene onderdeel mooier dan het andere. Het sopraan-gezang „De lieve Mei trok door het land" was keurig verzorgd. 't Woudkoor werd uitnemend! gezongen, behoudens even zakken aan het slot. 't Dansliedje met z'n vroolijke maat, was spontaan. Het koor van Kabouters en Elfen, heusch niet gemakkelijk, kunnen we heel goed noemen, vooral het laatste gedeelte. Het slotkoor blonk uit door per fect afgewerkte voordracht, geheel in overeenstemming met den tekst. ..Koningin Mei" werd echter door de sopraan niet mooi gezongen in de forto's bestond steeds neiging om ruw te worden. „Hymne aan de Lente" slaagde niet bij zonder. Het eigenlijke hymne-idee hebben wij hier gemist. Eén opmerking in. het algemeen zij ons vergund aan de uitspraak der laatste toomlooze lettergrepen werd niet genoeg aandacht besteed. Deze werden doorgaans bek-af uitgestooten, en kregen daardoor te veel betoning. Dat is natuurlijk een tech nische kwestie, die door ademhaling op het juiste moment moet worden geregeld. Dat kost weliswaar veel arbeid, maar... zal ook meer voldoening geven. Doch het geheel was zeer goed Apart vermelden we even de keurige begeleiding door piano (mej. J. Groesser), viool (mevr. Dierendonck) en cello (de heer Vleugels). Vooral de viool gaf opval lend mooi, fijn spel. We denken aan die korte, maar heerijke intermezzo's in „De uitverkorene". Dit ensemble heeft ook in zijn eigen nummers veel tot het genot van dn avond bijgdragen. De heer Vleugels gaf twee solo's Noc turne van Chopin en Menuet van Valensin. Waar de cello het klaagi«nstrument bij uit nemendheid is, konden we vooruit al voe len, dat Chopin tot ons zou komen met al het prachtige, diepe gevoel, dat door dezen componist gewekt wordt. Niet minder vol deed de Menuet van. Valensin, als kunst uiting een geheel ander genre, dat ons den gracieusen dans van dames in hoepel rokken voör oogen tooverde. De heer Vleugels is de kunstenaar, die ons de beide stemmingen volkomen gaaf deed beleven. In „Samson en Dalila" van Saintt-Saens gaf het reeds genoemde trio een zeer ge voelvolle vertolking vooral de viool deed genieten van warm en gloedvol spel. De „Hongarische Tanze" brachten ons onder den indruk van de grillige, maar be koorlijke klankenweelde van Brahms. De bouquetten voor beide dames, en de azalia, die aan den heer Vleugels werd geoffreerd, alsmede de bloemenhulde voor mej. Onderdijk als attentie voor haar piano-begeleiding bij enkele liederen, wa ren dan ook méér dan vorm. Een felicitatie aan „de Kleine Stem" met dezen welgeslaagden avond, die naar meer dere doet verlangen A. G. O. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie betreffende de plaats bespreking voor het concert van het Hol- landsch Vokaal-kwartet, dat morgen avond in het Concertgebouw wordt gege ven. Kerkkoor Luth. Kerk. Naar wij vernemen is er bij de Ev. Luth. Gem. alhier een kerkkoor opgericht. Direc teur is de heer H. de Graaf, oud-organist dier gemeente. Nieuwe leden kunnen zich bij genoemden heer aanmelden. Hoewel de bedoeling in de eerste plaats is leden uit eigen kring in dit koor op te nemen, zijn ook andersdenkenden van harte welkom. De repetitie's worden des Maandags avonds gehouden. Concert Luth. Kerk. Ongeveer half Maart zal in de Luth. Kerk een kerkconcert gegeven worden, waaraan verschillende krachten op muzikaal gebied reeds bereids hun belanglooze medewerking hebben toegezegd. Om velen te kunnen la ten genieten, zal de entrée-prijs laag gesteld worden, terwijl de baten van het concert ten goede komt aan het Orgelfonds dier ge meente Stowaways. Van een Duitsch stoomschip, van Ant werpen naar Port Columbia, zijn 2 Duit- sche stowaways afgezet. Zij zijn daarop door de politie aangehouden en hun uit leiding over de grenzen des rijks is daarop bevorderd. Brooddronken. De politie arresteerde 2 brooddronken personen, die het publiek op straat lastig vielen en een volksoploop veroorzaakten. Nog werd een dronken persoon aange houden, die in de Breestraat de oorzaak was van een volksverzameling. Op hoL In de St. Jacobstraat sloeg een paard van een groentenwagen op hol, doch werd een straat verder weder gegrepen. Een wagentje werd hierbij aan- en omver ge reden, doch overigens hadden geen onge vallen plaats. Aanrijdingen. In het Tuindorp werden eenige kinderen door een automobiel, welke ter plaatse een draai maakte, aangereden, doordat de kinderen tengevolge van schrikken, ver keerd uitweken. Eenige lichte ontvellingen bij de kinderen waren het eenige letsel. Nog ontstond in de Walstraat een aan rijding tusschen 2 wielrijders, vermoedelijk tengevolge van onbedachtzaamheid. Een der rijwielen werd gedeeltelijk vernield. Diefstal. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van geld uit een muntgasmeter, terwijl in den afgeloopen nacht getracht is door uitsnijding van een ruit in een café binnen te dringen, natuurlijk met minder goede bedoelingen. Een onderzoek in deze zaken is geopend. zicht bekwam. Aangifte bij de politie volgde. Omver gewaaid. In den afgeloopen nacht is tengevolge van een hevigen rukwind de schutting van een bouwwerk in de Wilhelminastraat om ver gewaaid. De politie nam maatregelen, opdat de openbare weg weder zoo spoedig mogelijk vrij kwam. Ruzie. Op een der carnavals-bals alhier ont stond ruzie tusschen een kellner en een bezoeker, die weigerde te betalen, waarbij bovendien de kellner een klap in het ge Scheepvaartberichten. Het Fransche stoomschip „Solon", ko mende van Hamburg en bestemd naar Antwerpen, is gisterenavond bij den bou levard Bankert aan den grond gevaren en hedenmorgen met sleepbootassistentie vlot gesleept, waarna de reis naar Antwerpen werd voortgezet. Het gisteren bij Westkapelle gestrande Engelsche stoomschip „Edith" was niet bestemd voor Londen, maar naar Nor wich. Men is bezig de lading van het schip te bergen. Voor het examen mis derden stuurman is geslaagd de heer E. J. Sommeling, leer ling van de De Ruyterschool. Zwemgelegenheid voor mindergegocden. Het raadslid, de heer C. van der Weel te Middelburg heeft aan den gemeeteraad aldaar voorgesteld Burg. en Weth. uit te noodigen 1. Met het bestuur van de bad- en zweminrichting onderhandelingen aan te knoopen, die kunnen leiden tot een zooda nige uitbreiding van de zwemgelegenheid, dat °°h de minder gegoeden in de gele genheid worden gesteld," van deze inrichting gebruik te maken 2. Indien onverhoopt het bestuur hier- voren genoemd niet tot onderhandeling be reid mocht zijn of e.t. onderhandeling niet tot het gewenschte doel moesten leiden door Burg. en Weth. een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid van de oprichting en exploitatie van een ge meentelijke zweminrichting. Piano-avond Jacob Ros. Helaas kunnen wij niet spreken van een lieder- en piano-avond van den heer en mevrouw Ros. Was het al een teleurstel ling, dat het aantal bezoekers voor den muziek-avond in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg gisteren niet bijster groot was, nog grooter werd die, toen werd medegedeeld, dat de sopraan-soliste, mevrouw Lu RosWeiier door ongestetd<- heid verhinderd was te zingen. Nu was dus het geheele programma voor rekening van den pianist, den heer Jacob Ros, die behalve fte aangekondigde nummers nog van Brahms en Chopin zou spelen. De pianist heeft ons het meest geboeid door zijn techniek en zijn muzikaal geheu gen, getuigend van geniale gaven en groo- ten aanleg. Voor hem schenen gevoels momenten, oogenblikken van ontroering er minder op aan te komen, dan een nauw keurig vertolken van zijn taak, met eenige uitbeelding in zijn houding. De fantasie van Beethoven, om zijn chromatische pas sages een- échte fantasie, een aanvankelijk niet tot rust komen, schonk in de zangerige gedeelten toch niet die warmte en die passie, die Beethoven kenmerken. De klank van den vleugel voldeed in sterk gespeelde gedeelten niet zoo, omdat het niet kwam tot een mooi doortrillen der snaren. Het kamer-achtige sprak niet en Beet hoven was Beethoven niet, al kwamen er af en toe rijke accoord-wendingen. De variatie's van Brahms op thema's van Handel waren zeer belangrijk en hier was de aandacht van het publiek voortdu rend gespannen. Ros speelde voortreffelijk en legde, vooral in de mineur-variatie's, meer diepte in zijn spel. Dit Brahms-num- mer was een machtige muziek-prestatie de fuga deed de deur dicht. Het hartelijk applaus na dit werk was welverdiend de kunstenaar werd nog eens terug geroepen. De kleinere nummers na de pauze bren gen op zoo'n avond een gewenschte ont spanning na het ingespannen luisteren voor de pauze. De pianist heeft zich door de factoren, die aan zijn inspiratie afbreuk hadden kunnen doen, niet laten ontmoe digen. Ned. Vereeniging tot bescherming van Dieren. In de jaarvergadering van de afdeeling Zeeland der Ned. Vereenigng tot bescher ming van Dieren, werden enkele wijzigin gen in de statuten aangebracht. Het jaar verslag van den penningmeester werd door een kascommissie nagezien en op haar advies goedgekeurd. De inkomsten bedroegen 469.45 en de uitgaven 556.55, zoodat er een kwaad slot is van ƒ87.10. Aan het jaarverslag van de secretaresse ontleenen wij het volgende Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1925 189, er kwamen 12 nieuwe leden bij en 8 leden bedankten, zoodat het jaar 1926 met 193 leden begon. De werkzaamheden bestonden uit het nagaan der klachten en het beheer van het asyl, van een aantal drinkbakken voor trekhonden enz. In het asyl vonden 6 zwerfhonden en 4 zwerfkatten een onder dak, terwijl 55 honden en 24 katten er „en pension" vertoefden. In het najaar werd met medewerking van den jeugdbond te Middelburg een ge heel nieuw dak op het asyl geplaatst. Scheepsbeslag. Ten verzoeke van den polder Walcheren is gisterennamiddag door een deurwaar der beslag gelegd op het voor Westkapelle gestrande Engelsch stoomschip „Edith", toebehoorende aan de reederij Small en Co., gevestigd te Great Yarmouth l Deze beslaglegging geschiedde in ver- j band met de bij gelegenheid der stran- j ding aan den zeedijk ter plaatse veroór- zaakte schade.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1