Piano en Orgel WOENSDAG 17 FEBRUARI Gemeentebestuur 64e Jaargang ts genezen erbovenop met mijn ree pen '9 op zijn Kop.) s Teerstroop :he Maatschappij im yo« 11926 er te Vlissingen ruari v.m. 4.31 5.17 E.K. 6.09 n.m. 5._ 5.50 6.40 r Auto's en Fletse, Februari 17 5.43 18 5.45 19 5.47 :n uur END A .Hatelijkheden, Openbar, I Vergadernrgen enz. o Dagelijks bioscoop-vo0. avonds 8 uur. WoetC dag- en ZondagmidiJap - lederen avond blw. Hing. aanvang 8 uur Zaterdag- en Zondagmis bruari. Christ. Conitf rlezingen. Lezing in 4 I ielkerk, 8 uur. lari. A. G. 0„ Hj ia! kwartet, Concert^. rri. Zesde winterleane I Kerk, 8 uur. 1 'DELBURG. ruari. Lieder- en pia- incert- en Gehoorzaal, 8 >£/V >£7V ~>EN EN N. E.N D. ft VftlJD&G AN MARIE AHT01NEÏIE aren geleden sn geneesmiddel, ter- nze taam smakend teer- genezing en verzacli- le hoest en keelaan- brengt. Verkrijgbaar £ST, Lepelstraat 8 en kers en drogisten in ƒ0.90 en 1.60. Ook zerkoopers. E KOOP EENVERDIEPINGS- oort aan de Hobein- Van alle gemakken Direct te aanvaarden, ht hypotheek be- e bevragen aan het- een flinke nette iERSJONGEN. P. HUIJBRECHTS, ud 55. Middelb.-Rotterdain ingelegen plaatsen VAÏT PASSA01iS®> EREN EN VEE. I T, SUS. ruari K 8. nr. 8 9 8 8 i r. Wit. T.S. Ill itiën fce^bekonm N.V. Transport- en Erven S. VOS, Telef- B. EENHOORN, Tel.]® OOSTERHODT, TeU» b. BÜTTENHEK, Tel VRIJDAG ausaiaBioisaii VL1SSINGSCHE COURANT abonnements-prijs Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- ^.Iren 1220 ver drie maanden. Franco Sm hét geheels rijk: f2.50. Week-abon- aeffienten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs Van 14 regels f 1.10 voor iedere „„el meer 26 centbij abonnement spe- ij, prijzen. Reclames. 52 cent per regel Jflelne Advertenties betreffende Huur en Verbuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0,75, elke «rj meer 15 cCiit. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. bekendmaking verhuizingen. Burg. en Weth, van Vlissingen herinne ren deii ingezetenen aan het bepaalde bij de Algemeene Politieverordening omtrent de aangifte van verhuizingen binnen de gemeente Art. 14- Ieder, die binnen de gemeentt verhuist, is verplicht binnen acht dagen na de verhuizing daarvan kennis te geven aan het gemeentebestuur ten btireeie van het Bevolkingsregister. Wanneer het hoofd van een gezm ver huist, is hij bovendien verplicht de in het vorige lid bedoelde kennisgeving te doen voor alle bij hem inwonende personen, flenst- en werkboden daaronder begrepen, in dit geval zijn de inwonende personen tot aangifte niet verplicht. Hij, die binnenshuis afzonderlijk een of meer' kamers bewoont, wordt als hoofd rail een gezin beschouwd. Het hoofd van een gezin doet uiterlijk binnen 8 dagen aan het gemeentebestuur ten kantore van de bevolkingsregisters, op gave van iederen persoon, die in het hurs- «ezin wordt opgenomen of daaruit ver bekt,. inwonende dienst- en werkboden hieronder begrepen. Dezelfde opgave moet geschieden door afzonderlijk levende personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. De verplichtingen, in de twee voorgaan de alinea's opgelegd, vervallen, wanneer door den betrokken persoon zelf opgave is gedaan. Door een bevoUüngscontroleur zal aan de huizen een nauwkeurig onderzoek inge steld worden of aan de hierboven genoem de bepalingen is voldaanindien dan blijkt, dat de bewoners nalatig waren, zal daarvan proces-verbaal, worden opge maakt. Vlissingen. 17 Februari 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L B. De Secretaris, F. BISSCHOP. MWNËNÜWP~ De kabinetscrisis. Na overleg met het Partijbestuur heeft gistermiddag de sociaal-dem. Tweede Ka merfractie besloten bijeenroeping van een vergadering der Tweede Kamer te verzoe ken ter behandeling van een voorstel der fractie om aan de'Koningin te verzoeken tot Kamerontbinding over te gaan. Men schrijft uit parlementairen kring aan „het Centrum" 't Is waar dat het ook aan mr. Limburg met gemakkelijk valt een kabinet te for- meeren. Er zijn liefhebbers genoeg. Men zou er wel twee volledige kabinetten mee kunnen samenstellen. Maar helaas zijn dat juist de menschen, die een man als mr. Limburg niet wenscht. En degenen, die hij we! aanzocht, waren nu niet aanstonds ge neigd om ja te zeggen. Het kabinet Lim burg ziet zijn weg met voetangels en klem men bezaaid. Wie een vaste positie moet prijs geven om in dit kabinet als minister te kunnen optreden, bedenkt zich wel drie maal. Wie waarborgt hem, dat hij ofer en kele maanden niet alweer demissionair zal zijn De voorstelling, die de heer Dresselhuys geeft, als zou de mogelijkheid, dat mr. Limburg niet zou slagen, in verband staan met het gezantschap 'niet den H. Stoel en met het tractaat Nederlahd-België, is ver beneden de volle waarheid. De hoofdoor zaak ligt in de weinige bereidvaardigheid van aangezochte personen, om heni het jawoord te geven. Er is groote kans, dat mr. Limburg deze week slaagt. Het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar. Het op aanstichting van de vereeniging Koninginne-dag-Utrecht in een op 21 Maart U. te Utrecht gehouden bijeenkomst van ^en zeer groot aantal afgevaardigden van Oranje-vereenigingen uit alle deelen des lands, in het leven geroepen Oranje-comité 1926 zal, als gemeld, a.s. Donderdagmid dag half-5 ten paleize aan het Noordeindt m Den Haag aan .het Koninklijk echtpaar als huldeblijk van het Nederlandsche volk aanbieden een schilderij van de Koninklijke familie, geschilderd door P. v. .d. Hem. Op deze schilderij ziet men de Koningin °P den voorgrond, gezeten in een armstoel, gekleed in zwaar lilazijde met de handen, waarin zij een waaier heeft, rustig in de schoot en voor zich uitkijkende met de alom in den lande bekende sympathieke "ddrukking op haar-gelaat, Gekleed in "wit te zijde leunt de Prinses tegen hare moeder ]n losse natuurlijke houding, den linkerarm om haar heen geslagen. En naast de Prin ses en de Koningin staat Prins Hendrik in admiraals-uniform. De Rijksmiddelen. heilsmiddelen hebben in Januari opge- in h? 43.116,771 tegenover 40.854.547 u dezelfde maand van 1925. De inkomsten f 7 «ivi y^n liet teeningsfonds bedroegen 1925 tegen f 7 526.839 in Januari Ingetrokken zilvèrbons. De ingetrokken zilverbons van 2.50 (mode! 1915), alsmede de ingetrokken zil verbons van f 1 (model 1916), kunnen als nog tot 31 December 1926 ter inwisseling worden aangeboden. Hieruit blijkt, dat de gelegenheid tot in wisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrokken zilvèrbons van 1, 2.50 en f 5 van den oudsten vorm (model 1914) en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zijn de zilvèrbons van 1 en 2.50 van het nieuwste type. Van de laatstbedoelde zilvèrbons, welke niet behoeven te worden ingewisseld, dragen de bons van 1 de dagteekening van 1 Fe bruari 1920, terwijl de bons van 2.50 zijn gedagteekend 1 Juli 1918 of later. Het verbroken contact met de Fed. van Overheidspersoneel. De Federatie van personeel in Overheids dienst heeft, naar de „Tel." verneemt, van den minister van waterstaat het volgende schrijven ontvangen „De door u aangenomen houding met be- tiekking tot de actie voor den deel van het personeel, tot uiting gekomen in den aan vang van dit jaar en het uiten van ziens wijzen tegenover de regeering in ontoelaat bare termen, noodzaken mij ti hierbij mede te deelen, dat ik ltffc contact met uwe or ganisatie voor zoover nog aanwezig als verbroken beschouw. Hieruit vloeit o.m. voort, dat het lidmaat schap van de door uwen bond aangewezen vertegenwoordigers in de Commissie van Overleg voor het Staatsbedrijf van de Pos terijen, de Telegrafie en Tefefonie is ver vallen. Op het informatief schrijven van den mi nister-president, heeft, naar aan het blad wordt medegedeeld, het Federatiebestuur nog geen antwoord ontvangen. Men zou, volgens de Federatie, uit bovenstaa'nd schrijven kunnen concludeeren, dat alleen door den minister van waterstaat het con tact met de Federatie is verbroken. Het Federatiebestuur zal zih nogmaals tot den minister-president wenden. Het Verdrag Nededand-België. Het Nationaal Comité van Actie tot wij ziging van het Verdrag met België gaat nog steeds voort met zijn actie tegen die gedeelten van het Nederlandsch-Belgische tractaat, welker aanvaarding het in strijd acht met de waardigheid en het belang van or.s land. Het Nat. Comité heeft voorts be sloten meer nog dan tot nu toe geschied is, contact te zoeken met de Nederlandsche pers, opdat de aandacht van het geheele \olk op deze voor Nederland hoogst be langrijke zaak gevestigd blijve. Het comité heeft het daartoe wenschelijk geacht gisterenmiddag te Amsterdam, ten huize van een der" comitéleden, den heer P J. Verschure, een conferentie te hebben met de vertegenwoordigers der verschillen de dagbladen en in die conferentie zijn nog eens gereleveerd de bezwaren, welke het comité heeft tegen het verdrag en welke punten het daarom gewijzigd wil zien, wel ke bezwaren wij, na al hetgeen over deze zaak gesproken en geschreven is, als be kend mogen veronderstellen, en die uitvoe rig zijn behandeld in het door het comité uitgegeven vlugschrift „Het verdrag met België in strijd met 's lands belang". Uitdrukkelijk werd nog eens gestipuleerd; dat het niet de bedoeling van het comité is, dat het verdrag, zooals het nu is, geheel zal worden verworpen, doch dat daarin verschillende naar de meening van het comité noodzakelijke wijzigingen zullen v/orden aangebracht. Maatregelen tegen treinvertraging. De directie der Ned. spoorwegen heeft aan het stationspersoneel het volgende medegedeeld In den laatsten tijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat ten gevolge van ver- keersstoringen treinen meer dan een uur vertraagd werden. Bij vertraging grooter dan een uur, moe ten door de hoofdstations zooveel mogelijk treinen met ander materiaal ingelegd wor den bij zeer belangrijke sneltreinen zal zulks reeds bij vertraging van meer dan een half uur noodig zijn. De vertraagde trein wordt in dergelijk geval als voJgtrein doorgevoerd. Bij de beoordeeling, of inleggen van een extratrein noodig is, is rekening te houden met de belangrijkheid van den trein en van zijn aansluiting, het aantal reizigeers, dat de in te leggen trein zal vervoeren enz. Bij twijfel verdient het voorkeur, liever te spoedig tot het inleggen van een extra- trein over te gaan, dan zulks na te laten. De extra-trem zal niet noodig zijn, voor zoover op het betreffende baanvak inmid dels een trein der gewone dienstregeling in het verkeer «van den vertraagden trein voorziet. Een belangrijke aanwinst voor het Rijksmuseum. Van de commissie voor den photover- koop mocht het Rijksmuseum ten geschen ke ontvangen een kapitaal stuk van den in de laatste jaren tot een zoo grooten roep geraakten Nederlandschen meester Willem Buytewech, die omstreeks 1591 te Rotter dam werd geboren. Het schilderij is, zoo als Buytenwech dit gaarne deed, een sym metrische compositie. Vier figuren in de epen lucht, deels zittend, deels staande bij een tegen den want van een tuinhuis aan gebrachte fontein. De figuren bezitten al de zwierige aanzienlijkheid, waarmede Buy tenwech zijn personages uitdorst. Een fa miliewapen, dat nog niet is ontcijferd, schijnt op een portretstuk te. duiden, ter wijl de geheele opvatting van het gegeven meer doet denken aan de afbeelding van de een of andere, scène uit een blijspel. Over het eigenlijke onderwerjhjta* nog een raad sel is, zullen vermof^wjÊfc terdere onder zoekingen meer licht brengen. De Nederl. Scheepsbouw-maatschappij. De werf van de Nederl. Scheepsbouw maatschappij over het IJ-te Amsterdam, die geruimen tiid buiten exploitatie heeft gele gen, krijgt nu weer druk werk. De nieuwe kunt U door eenvoudig 2% jaar huren, in vollen EIGENDOM verkrijgen. Orgels vanaf 7 gulden per maand Piano's 17 Fiima S. J. DÏKKtB, Goes (Ingez. Mededeeling.) tankboot van de Anglo Saxon Petroleum Mij. ter vervanging van het schip, dat door brand is verwoest, zal er worden ge bouwd en dan volgen binnenkort de „Op ten Noort", voor de Koninklijke Paketvaart Mij. en de „Christiaan Huygens" voor de „Nederland". OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le hélft der maand Februari. INGEKOMEN J. van Nieuwenhuijzen, schilder, Helle- bardierstraat 10, van Kruimngen. D. Stroo, slagersknecht, Prinsestraat 11, van Oost- en West-Souburg. J. Vermaat, spoorwegarbeider, Oude Middelburgsche weg 15, van Oost- en West-Souburg. M. Strijbosch, korp-machinist, wacht schip, van Helder. A. Hamelink, korp.-machinist, Kanaal straat 88, van Helder. F. W. Leeger, korp.-machinist, Hyacin- thenlaan 25, van Helder. F. J. Mol, korp.-machinist, „Trito", van Helder. A. van Rijswijk, stoker le klasse, „Tri ton", van Helder. Mej. J. A. Hohmann, apoth.-assistente, Badhuisstraat 51, van Breda. A. J. van den Berk, spoorwegarbeider, W. Bermweg 14, van 's-Hertogenbosch. P. Way, chauffeur, Paul Krugerstr. 30, van Rotterdam. A. C. Harpe, winkelbediende, Oude Markt 8, van Bergen op Zoom. J. Minderhoud, zonder, Koudek. weg 49, van Kattendijke. M. I. den Outer, schipper, Dijkstraat 77, van Hoofdplaat. D. de Waart, feerL"?Zeevaartschool, Gr. Markt 4, van Vlaardingen. P. C. Buisman, stoker olieman, Walstr. 22, van Helder. J. Blommert, matroos 3e klasse, wacht schip van Helder. E. van Arkel, matroos 2e klasse, wacht schip, van Helder. D. Buurema, matroos 2e klasse, „Frïso", van Helder. L. Keizers, matroos 2e klasse, „Hydra", van Helder. C. M. Kemp, matroos 2e klasse, „Hydra", van Helder. M. H. j. Willems, matroos 2e klasse, „Friso", van Helder. P. Schaap, matroos 3e klasse, „Van Meerlant", van Helder. J. Mfnaar, serg.-konstabel, „Van Meer lant", van Helder. G. Harmsen, matroos 3e klasse, "Wacht schip, van Helder. G. Baars, matroos 2e klasse, Wacht schip, van Helder. A. J. de Vo, slagersknecht, Rozengracht 38, van Amterdam. L. E. Doornbos, adj.-dir. gasfabriek, Verk. Quakkelaarstraat 11, van St. Jans Molenbeek. P. F. M. van de Lint, luitenant ter zee Kon. Marine Reserve, Coosje Buskenstraat 23, van Haarlem. VERTROKKEN B. C. van de Velde, Nieuwstraat 18, naar Oost- en West-Souburg. J. Meuleinberg, Oude Middelb. weg 15, naar Oost- en West-Souburg. H. Groenen, Bloemeniaan 62, naar Te- teringen. J. J. Andriessen, St. Jacobstraat 3, «aar Batavia. A. Stuurhaan, Dijkstraat 47, naar Ba tavia. J. Labruyère, Aagje Dekenstraat 89, naar Batavia. A. W. Verstelle, Noordstraat 65, naar Medan. Mej. Th. Imöhl, Glacisstraat 161, naar Wassenaar. B. J. Kimmel, Paul Krugerstraat 30, naar Helder. D. Leget, Wachtschip, -naar Helder. J. van Zijl, Hendrikstraat 46, naar Hel der. W. Geldof, Gravenstraat 19, naar Oost en West-Souburg. A. van der Boon, Nijverheidsstraat 18, naar Amsterdam. D. Walrave, Vrouwestraat 26, naar Rotterdam. A. Salet,. Walstraat 63, -naar 's-Graven- hage. S. van Tol, Van der Swalmestraat 3, naar Papendrecht. P. Maas, Kasteelstraat 30, naar Rotter dam. N. Hollebrandse, Nieuwstraat 41, naar Rotterdam. H. C. J. Wasch, Walstraat 135, naar Amsterdam. J. Schot, „Van Meerlant", naar Oost- en West-Souburg. C. Roks, Groenewoud 50, naar Batavia. P. J. van den Heuvel, Bellamypark 17, naar Rotterdam. J. W. E. de RijckeBal, Leliënlaan 4, naar Oost- en West-Souburg. C. Grootjans, Breewaterstraat 37, naar Arnemuiden. J. A. Grothe, Koudekerksche weg 5, naar Eindhoven. A. K. Kokelaar, Hobeinstraat 49, naar Helder. J. F. Amadio, Kanaalstraat 86, .naar Rotterdam. H. Pannekoek, Kanaalstraat 148. naar Helder. C. van den Ent, Van Dishoeckstraat 7, naar Middelburg. F. J. van der Pijl, Boschjeslaan 30, naar Ter Neuzen. L. de Wilde, Walstraat 135, naar Rof- terdam. Stads= en Provincienieuws VLISSINGEN, 17 FEBRUARI. Onbestelbare brieven. Lijst van gedurende de le helft der maand Februari 1926 terugontvangen on bestelbare brieven en briefkaarten, waar van de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland Comm.Vrijw. Land storm Verband, Middelburg N. I. Th. Se- gers, Rotterdam mevr. Voorburg, Am sterdam. Brieven buitenlandMitchell Dawson. Londen J. Moerland. Oslo H. Molsuari, Cuxhaven Messr. Rheinmetall, Essen. Een schip op den Westkapelscben dijk gevaren. Hedennacht te half vier is het Britsche vrachtschip „Edith" uit Yarmouth, op weg van Antwerpen naar Londen met een la ding stukgoederen op den Westkapelschen dijk gevaren. Het schip wordt door de N.V. Sperling geborgen. Een provinciale huisvlijttentoonsteiling. Door de besturen van de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middel burg en van de afdeeling Middelburg van den Volksbond, vereeniging tegen drank misbruik, is uit hun midden een comité ge vormd, aat tegen de helft van November van dit jaar eene provinciale huisvlijtten toonsteiling zal houden, waarvoor reeds binnenkort de gelegenheid tot opgave van deelname zal worden opengesteld. Vooral met het oog op hen, die nu reeds aan een of meer in te zenden voorwerpen zouden willen beginnen, melden wij dat zal kunnen worden ingezonden slöjdwerk (houtsnij werk, cartonage enz.) inlegwerk, teeken en schilderwerk beeldhouwwerk plak- en zaagwerk dameshandwerk modellen van schepen en als nieuwe rubriek ook werk van amateur-fotografen. Later hopen wij over de plannen van het comité nadere bijzonderheden te kunnen melden. Door de train overreden en gedood. Gisterenmiddag heeft onder de gemeente Sluis een ernstig ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een hoog bejaard kloosterbroeder van het pensionaat „St. Joseph" was onderweg naar de tram met een van zijn jeugdige leerlingen van het pensionaat. Deze laatste waarschuwde zijn geleider voor een aan komende auto. De kloosterbroeder begaf zich van den weg tusschen de daarnaast loopende tramrails, doch bemerkte niet dat de stoomtram Breskens-Maldeghem den bocht bij het klooster omreed en met snelle vaart naderde. Hij werd door de locomotief gegrepen en gedood. Het deeflijk verminkte lijk werd spoedig van onder de tram weg gehaald en naar het pensionaat overge bracht. Den trambestuurders treft geen schuld. Het ongeval is uitsluitend aan de onbe dachtzaamheid van het slachtoffer te wijten. SOUBURG. Gisterenavond had in café „de Zwaan" een openbare vergadering plaats, waar als sprekers optraden de heeren J. de Priester, lid van den gemeenteraad te Souburg, en G. F. Lindeijer, lid der Eerste Kamer. De vergadering was belegd, teneinde het Sou- burgsche belastingstelsel te bespreken. De heer L. C. Janssen opende de vergadering met een woord van welkom tot alle aan wezigen en sprak zijn blijdschap uit over de belangstelling in het onderwerp van den, avond, wat viel op te merken aan de volle zaal. Verder deelde spreker mede, dat er gelegenheid voor debat gegeven werd, waarna hij het woord gaf aan den heer De Priester. Deze begon met er op te van S.D.A.P.-leden er nimmer sprake was wijzen, dat vóór de intrede in den raad geweest van progressieve belasting. De billijkheid van zulk een belastingheffing toonde spreker aan, hierdoor worden de minder gegoeden voor een gedeelte van den belastingdruk ontlast. Na zijn intredé in den raad op 31 October 1923 is echter een kentering gekomen. Spreker geeft een overzicht wat door zijn fractie tot op heden is gedaan, om te trachten het de ar beidersklasse eenigszins dragelijk te ma ken. Breedvoerig behandelde spreker hier na het thans op Souburg toegepaste belas tingstelsel, om tot de slotsom te komen dat het door den raad aangenome-n percentage te hoog is genomen, en met hèt voorstel der S.D.A.P.-fractie om nl. 100 op de inkom stenbelasting te heffen en het percentage voor -de gemeente-belasting op 3.5 te bren gen er geen tekort zou zijn ontstaan en de begrooting kloppend zou zijn te maken geweest. Spreker zegt verder dat het da gelij ksch bestuur op belastinggebied hier niet op de hoogte was en de door hen voorgestelde percentage-cijfers niet kunnen verdedigen. Het voorstel van de heeren De Pagter, La Soe en Marijs om 14.000 aan de'belastingplichtigen thans reeds terug te betalen, besprekende, toonde spreker aan dat dit op dit oogenblik niet kan en het zeer de vraag is of het ooit zal gebeuren. De voorstellers weten niet en kunnen ook niet weten of dit bedrag juist is. De heer De Priester behandelde hierna hun actie om de schoolgeldregeling in betere banen te leiden, zoodat ook hier voor de minge- goeden minder te betalen zal vallen. De lieer Lindeijer, die vervolgens als spreker optrad, meende aan het helder be toog van den heer De Priester niet veel toe tg, kunnen voegen en besprak meer in het algemeen den toestand van vroeger en thans, om te wijzen op vele gebreken waaraan ons belastingstelsel mank gaat en hoe daarin verbetering moet gebracht worden. De heer La Soe had zich opgegeven voor debat. Daar deze echter zich bewoog op het terrein der S.D.A.P.-gemeente-po- litiek, wat niet met het onderwerp van den avond te maken had, noodigde spreker hem uit op dit gebied een debatavond te houden, waar hij gaarne voor te vinden zal zijn. Toch beantwoordde de heer De Priester het door den heer La Soe in het midden gebrachte, evenals de heer Janssen voor wat hem betrof in het door den heer La Soe geopperde. Met dank aan debater voor zijn optre den, wat spreker waardeerde en aan de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor, sloot de voorzitter de vergadering. BIGGEKERKE. Gisterenavond hield de afdeeling Bigge- kerke van den Bijzonderen Vrijwiliigen Landstorm een bijeenkomst. De voorzitter, burgemeester Simonse, opende de zeer goed bezochte vergadering, riep een wel kom toe tot de nieuwe ledenen tot den heer P. G. Laernoes uit Vlissingen, en wees er tevens op dat in het ledental voor uitgang te bespeuren is. Verder memoreer de spreker het feit van het 25-jarig huwe lijksfeest van ons Vorstelijk gezin. Dit feit treft ook den Landstormer, 't is isi het bij zonder ook zijn streven de revolutionaire belemmeringen voor den voortduur van dat Huis te verijdelen. Daarna werd ge zongen het 1ste couplet van het Wilhelmus. De heer P. G. Laernoes, nu het woord verkrijgende, wees er op, dat de zaak van den Bijzonderen Vrijwiliigen Landstorm de liefde van zijn hart heeft. Van het begin af heeft hij er voor mogen werken en heeft al vele afdeelingen in Zeeland helpen op richten. Men heeft de Zeeuwen niet gauw, maar heeft men ze eenmaal, dan heeft men ze ook goed. Dit blijkt ook uit de blijvende belangstelling, die er in de afdeelingen voor dit instituut wordt gevonden. Naast God hebben we toch aan de landstormers te danken dat er rust is. De regeering en H. M. de Koningin stellen het bestaan van ons instituut op prijs. de minister van oorlog zit mee aan in een desbetreffende vergadering in Den Haag onze Koningin laat zich tusschen landstormers kieken. Andere landen zijn jaloersch op het be staan van ons instituut. Dóar en vooral waar het 't meeste noodig is, is oprichting er van niet wel mogelijk. Spr. wijst thans op het vrijwillige karakter van het instituut en op de belangrijke taak van den plaatse- lijken leider. Hij geeft verder ki overwe ging, om toch vooral mogelijk te maken, dat de registers, welke den naam en het juiste adres van den landstormer bevatten, in orde zijn. Deze registers zijn als een brandspuit in een gemeente komt er in ons land revolutiebrand, dan twijfelt spr. niet aan de blussching er van, mits maar alle menschen direct vanaf het register kunnnen bereikt worden. Aan de aanwezigen wordt thans getoond een foto van het tegeltableau, dat namens den Bijzonderen Vrijwiliigen Landstorm en de andere belanghebbende corporaties ter gelegenheid van het feit op 7 Februari jl. aan het Koninklijk Echtpaar is overhan digd (vrijwillig wordt nog een bedragje daarvoor onder de leden verzameld). Na nog op het nut van het Landstorm blad, dat zoo uitstekend zijn taak verstaat, te hebben gewezen, eindigde spr. zijn be toog. Door de leden worden nog eenige vra gen gesteld, die uitvoerig werden bespro ken. Het was een gezellig samenzijn, mede door de chocolademelk en sigaren, waarop de aanwezigen vergast werden. RECHTSZAKEN Landhaaien. Het gerechtshof te Amsterdam behan delde gisteren met gesloten deuren de zaak tegen de beide^ vrouwen, die in een hotel aan de Kloveniersburgwal aldaar een koopman uit Groningen van 1200 had den beroofd en deswege door de recht bank ieder tot 3 jaar waren veroordeeld. De procureur-generaal vroeg vernieti ging van het vonnis in eerste instantie en veroordeeling van ieder tot 4 jaar gevan genisstraf. Verduistering door een rijksambtenaar. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage heeft terechtgestaan de geschorste commies le klasse der directe belastingen en accijnzen F. de R., wonende te Rotterdam, wegens verduistering. Verdachte bekende. In den loop van het vorige jaar, toen hij werk zaam was als commies-deurwaarder te De Lier, heeft hij verschillende door hem ge- inde gelden, in totaal ongeveer 770, zich toegeëigend. Financieele moeilijkheden, ten gevolge van ziekte van zijn vrouw hebben den verdachte, naar hij zeide, tot de ver duistering gebracht. De eisch luidde 8 maanden gevangenis straf. Oneerlijke ambtenaar. De rechtbank te 's Bosch veroordeelde een boekhouder te Eindhoven, thans gede tineerd, wegens verduistering van 18.000 in dienstbetrekking bij de Tramweg-Mij. Den Bosch-Helmond, tot een jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De eisch was twee jaar. De moordaanslag te Nijmegen. Enkele weken geleden werden te Nijme gen een paar schoten uit een revolver ge lest door den fourage-handelaar J. H. J. te Lent op den medeminnaar van zijn echtge noote op het oogenblik dat hij hem in ge zelschap van zijn echtgenoote aantrof. De dader werd toen door de politie aan-

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1