Eerste Blad MAIL SHOES" zijn niet te vervangen -~Nö.37" 64e Jaargang 1926 GEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad FEUILLETON DE VONDELINGE naar Beursbeschouwingen VLISSINGSCHE COURANT 03t nummer bestaat uit 2 bladen KOSTELOOZE INENTING TEGEN DE POKKEN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op den 3en Woensdag der maanden Februari, Mei, Augustus en November, des namiddags 3 uur in het Gasthuis, gelegenheid bestaat tot koslelooze inenting en hcrinenting te gen de pokken. Vlissingen, 13 Februari 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De P. T. T. Een oud verhaal. Aan het Hoofdbestuur van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie is een crisis ontstaan, die geen enkel ingewijde behoefde te ver bazen. Met opzet noemden we hier nog eens den vollen deftigen naam van dit bedrijf, met een ironische bijbedoe ling. Een bedrijf Maar de leider van dat bedrijf is machteloos, heeft nog boven zich een door toevallige omstan digheden van politieke constellatie tot minister gebombardeerde titularis, die in den regel van postzaken evenveel afweet als ieder ander leek. Die minis ter kan ieder uur van den dag bevelen uitdeelen, die lijnrecht in strijd zijn met de meening van den hoogsten be drijfsleider en daardoor diens gezag totaal om hals brengen. Ziedaar de fraaie staatsbemoeiing, die we! ten duidelijkste bewijst, hoe volmaakt ongeschikt een ambtenaar- lijke leiding is voor een commercieel bedrijf. Iedereen weet, dat een com mercieel bedrijf alleen dan kan loopen als ten slotte één man beslist. Hij kan zijn adviseur hebben, hij kan aan vele zijden voorlichting zoeken en een goed leider zal dat altijd doen maar ten slotte is er een grens aan hooger beroep. Bij het P. T. T.-bedrijf heeft men altijd dezen dwazen toe stand gehad, dat lagere functionaris sen dan de leider achter diens rug den minister van advies dienden en op die wijze de positie van den leider onder groeven. Ook nu weer is dit het geval ge weest, en de crisis die is uitgebroken, waarbij de leider doodbedaard met verlof wordt gestuurd, is weer de meest merkwaardige kenschetsing voor den totaal verkeerden toestand. De adviseur van den minister is alleen en uitsluitend de directeur-generaal en wanneer de minister van oordeel is, dat een bepaalde beslissing wensche- iijk is, dan heeft hij dit aan den direc teur-generaal kenbaar te maken. Wordt de beslissing uitgevoerd, dan moet ze er één zijn, althans heeten te zijn van den directeur-generaal. Al sinds jaar en dag is er aan het Hoofdbestuur der P. T. T. een onge zonde toestand geweest. Er zijn daar Naar het Engeisch (Nadruk verboden} 41) ,,0, mijn liefste fluisterde hij harts tochtelijk... Maar op eenmaal... schoof hij Kers van zich en riep ongeduldig „Maar kind ik... wij beiden., hebben heeieniaal vergeten, iemand die toch juist recht heeft op je Maar... mezeiven nu er buiten ge laten... mag je hem toch niet trouwen... met deze gevoelens in je hart Moet je liever nu met Item breken „Dat was ook mijn plan I Als ik hem nu zoo dadelijk spreek, als je me eerst naar Broadlands hebt gebracht, dan zal ik hem de waarheid zeggen. Hij is zoo goed, zoo edelmoedig dat ik wéét, hoe hij mij dade lijk mijn vrijheid zal teruggeven, als ik het hem alles belijd Ze was zóó zeer verdiept geweest in hetgeen ze spraken, dat ze niet eens had gehoord, hoe de deur zachtjes was open gegaan en zich nu in de opening vertoon de... Vincent Atherley, die zoo kalm mo gelijk sprak „Het is niet eens meer noodig Kers. dat je mij alles belijdt Zonder het te willen, heb ik gehoord wat je zei. Ik geef je je woord terug en vraag je wei excuus voor hetgeen ik je heb laten lijden Als ik scherper had toegezien, zou ik geweten hebben, wie je liefde bezat En oogenblik scheen het hem onmogelijk verder te spreken. Toen vroeg hij-. „Be greep je, waarom ik je je ring niet terug gat... Djen jg immers nooit aan louw handje moeten schuiven „O, lord Atherley... kan je mij verge- ven smeekte zij zarhi' n'efs ,e vergeven sprak hij h», !Pe 'le'" raii enkele gelukkige uren k'td en daar ben ik je dankbaar voor hoeft mij ook niet om vergeving te van -\mr' Hawthorne, want u heeft mij "'ets beroofd Haar hart hoorde u allerlei heeren die den baas spelen en niet geheel ten onrechte heeft men van een „camarilla" gesproken als men het over die baasjes had. In den loop der tijden is de toestand er hoe langer hoe slechter geworden en thans heeft de minister, die zelf een vreemde in dit bedrijf is, de macht gegeven aan een drietal personen buiten den eigenlijken bedrijfsleider om. Geruimen tijd is er strijd gevoerd over de vraag of de lei ding moet berusten bij één man of bij een drietal. Dat was al een gansch foutieve voorstelling van vraagstuk. Het belangrijke punt schuilt in de vraag hoe vér de zelfstandigheid van het beheer over dit bedrijf moet gaan en welke macht ten slotte de Minister mag houden, die er buiten staat. Het is misschien gemakkelijker die halve krachten te vinden voor een directorum dan één heelen voor directeur-gene raal. Verkeerd is het echter te meenen, dat drie halve één heele vormen kun nen. Een tweede fout bij het Hoofdbe stuur is het altijd geweest, dat er func tionarissen waren, die bijna even hoog waren als de directeur-generaal zelf. Ook dat is absoluut verkeerd. Zoodra een' leider onmiddellijk onder zich heeft personen die voortdurend met begeerige blikken naar zijn functie op zien en meenen dat hun even goed die plaats toekwam wellicht eerder en beter is er een volstrekt ongezonde toestand geschapen. Het zal uiterst moeilijk zijn, de lei ding uit den chaos waarin zij geraakt is, terug te brengen op het goede pad. Misschien was het gewenscht het te- hoog-in-wapens-zijnde 'stel hoogeren op zij te zetten en daarnaast aan één bekwaam leider alle macht te geven. Zonder macht komt niemand er ooit doorheen en met iemand boven zich, die de bevoegdheid bezit die macht plotseling te breken, is iedere leiding ten doode gedoemd. Veeg-uit in de hoogste gelederen zal onvermijdelijk blijken. Thans een ander puntje. Uit onze kinderjaren herinneren wij ons een geschiedenis, die ons dezer dagen weer in de gedachten kwam. In den tuin van een Koninklijk paleis waar het was is ons ontgaan iag een vijvertje. Sinds menschenheugenis stond van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat een soldaat bij dat vij vertje op post. Op zekeren dag dat de oude grijze Koning eens door zijn tuin wandelde en den vijver passeerde, kwam de gedachte in hem op, waarom toch die soldaat daar stond. Zijne Majesteit vroeg den schildwacht, waarom hij daar moest staan. Als hij van schrik niet sprakeloos is gewor den heeft hij waarschijnlijk geant woord omdat de sergeant-van-de- week het me bevolen heeft. Zijne Ma jesteit niet tevreden met deze voor een militair alleszeggende motiveering, liet navragen, wat het doel van die post was. Niemand wist het, totdat eenige snuffelende geschiedkundigen het wis ten uit te vinden. Wat bleek? Toen de thans 80-jarige vorst drie jaar oud was, was hij eens aan de aandacht van zijn gouvernante ontsnapt, den tuin in- geloopen en in dat vijvertje gevallen. Gelukkig was hij aanstonds gered. Om dit gevaar verder tc voorkomen, had 's prinsen vader bevei gegeven een schildwacht bij het vijvertje te plaatsen. Verzuimd was, dit bevel bij leger-order in te trekken toen het niet meer noodig was. Eerst 80 jaar later kwam iemand op de gedachte dat de maatregel niet meer noodig was. Dit verhaaltje kwam ons van de week in de gedachte toen wijin de tram zaten. Op de kruispunten van de electrische tram en de Schevening- sche stoomtram was de conducteur van de electrische verplicht zijn post te verlaten, zich op de stoomtrambaan even te vergewissen dat geen tram naderde om daarna het sein tot kruisen van die baan te geven. Sinds 1 Januari rijdt die stoomtram niet meer, maar nog steeds gaat de conducteur van de passeerende electri sche tram bij de kruispunten kijken of er bijgeval geen stbomtram aankomt. Zal het hiermede gaan als met de schildwacht bij het vijvertje fn het Koninklijk paleis Zal de conducteur nog kijken als zelfs de baan der stoom tram is opgebroken. 't Is maar een eenvoudig geval, maar het typeert de bureaucratie. In een particulier bedrijf had zoo iets niet kunnen bestaan. Alleen daar waar alles langs lijnen van lijntrekkende iang- zaamheid gaat, is zoo iets bestaan baar. Maar juist daardoor is het systeem ook veroordeeld. Gemis aan macht en als gevolg daarvan gemis aan verantwoordelijk heid is in ieder overheidsbedrijf het groote struikelblok. Gansche bedrijven hebben daardoor al schipbreuk gele- dèn. EIBER. De groote geldruimteDe posi tie der Nederlandsche Bank. Vraag naar goede aandeelen en buitenlandsche waarden. Duit- sehe, Braziliqansche en Japansche Fondsen, Vhor Rubber, Suiker en Oliewaarden betere iendenz. On uitgevoerde orders der Steeltrust verminderd. Van grooten omvang zijn de zaken op de Amsferdantsche effectenbeurs ook. deze week niet- geweest. Wel is er geen sprake van een flauwe tendentie, motieven voor een sterk opgaande beweging acht men blijkbaar niet aanwezig en het is nog altijd zoo dat de speculatie in oploopende koer sen haar sterksten prikkel vindt. Dat de markt een vast aanzien behoudt is voor een goed deel ook toe te schrijven aan. de bizonder ruime geldmarkt. Vóór en na de jaarswisseling is uiteraard een lichte stij ging der rentekoersen ingetreden, alras heeft deze voor een verlaging plaats ge maakt en geld op prolongatie noteert thans 2 a 2*4 Bij den. aankoop van effecten met geleend geld behoeft men thans niet meer dan 3V2 a 4 rente te rekenen. Trouwens de rente voor beleening van binnfcfilandsche effecten bij de Nederland- sche Bank bedraagt ook slechts 4 en het ziet er nog niet naar uit dat hierin voor eerst verandering zal komen. Langzamer hand worden de groote cultuurwinsten uit den Archipel naar het moederland overge maakt en moet hiervoor op allerlei wijze een plaats worden gezocht. De weekstaat der Nederlandsche Bank per 8 Februari wijst uit dat het bedrag der rentelooze deposito's van particulieren tot f 78 mil- lioen gestegen is, dat is circa f 25 millioen meer dan een jaar geleden bij de Bank was gedeponeerd, en f 57 millioen meer dan twee jaar geleden. Anderzijds is het bedrag der gedisconteerde binnenlandsche wissels in de eerste week van Februari weer met 3 millioen teruggeloopen en zijn de belee'ningen op effecten met niet minder dan 12 millioen gedaald deze beide rekeningen samengsteld vormen een totaal uitstaand bedrag van ruim 200 millioen, tegen f 260 millioen een jaar ge leden en f 390 millioen op 8 Februari 1924. En het circuleerend bedrag aan bankpa pier kon dan ook dalen van 1010 millioen in Februari 1924 tot f 902 millioen in Fe bruari 1925 en f 838 -millioen in 1926. De biljettenomloop is thans voor ruim 50 door goud gedekt, ondanks het feit dat de Bank voortgaat goud af te geven in den vorm van gouden tientjes. Deze geldruimte k'omt den laatsten tijd niet meer in de eerste plaats aan de Hollandsche Staats fondsen ten goede. Nu de 4l/2 leeningen ongeveer pari bereikt hebben, en men ook van de andere soorten nog nauwelijks 5 rente kan maken, acht men deze fondsen voldoende betaald, waar de herinnering aan de beduidend hoogere rendementen van vóór eenige jaren bij den belegger nog niet is uitgesleten. Op een 4'/2 basis voor onze binnenlandsche „goudgerande" waarden staan we dan ook nog niet. Utrecht heeft haar 4/2 leening zien sla gen, maar moest haar toch nog 2J4 beneden pari aanbieden. De lijn gaat ech ter ontegenzeggelijk naar omlaag en het is daarom begrijpelijk dat men zoekt naar solide fondsen, waarvan nog een hooger rendement wordt gemaakt. Dit is de reden waarom ook de aandeelen van onze groote nationale ondernemingen, als Jurgens en Philips, Van Berkels Patent, Rotterdam- sche Lloyd, Stoomvaart Mij. Nederland, Van Vlissingens Katoenfabrieken, Van Gelders Papierfabrieken, Centrale Suiker Maatsch., Amsterdamsche Bank e.d. al lengs op een hooger niveau komen men verwacht van deze aandeelen een rende ment van 6 a 8 en neemt daarvoor het meerdere, den laatsten tijd weer kleiner geworden, risico voor lief. Om dezelfde redenen gelukt het ook Duitschland hier Ieeningen te plaatsen van groote industrieele ondernemingen, als de Rhein-Elbe-Union, waarvan hier 3!/2 millioen zijn uitgegeven tot den koers van 94 van deze 7 obligaties wordt dus V/2 rente gemaakt, terwijl in 20 jaar nog een aflossingswinst van 6 wordt verkregen. Sinds de laatste weken be schouwt men den economischen toestand in Duitschland gunstiger. De Berlijnsche beurs heeft dit jaar tot dusver een vast verloop gehad en de meeste industrieele aandeelen zijn beduidend geste gen, voorna melijk als gevolg van de meerdere geld ruimte. Het is echter duidelijk dat Duit- sche fondsen vooreerst nog bijzondere ri sico's behouden Behalve de prima aandeelen en de Duit- 99 (Alleenverkoop PLOUVIER.) altijd het is niet meer dan billijk, dat u dit ook bezitten zoudt Uw rechten op haar zijn oneindig veel grooter. Dit had ik van den beginne af moeten bedenken. Maar toen wist ik nog niet, hoe sterk haar gevoelen voor u was dit bleek mij eerst in al zijn omvang, toen u gearresteerd werd Ik zou haar toen at haar woord hebben teruggeven, als ik niet gemeend had, dat een breuk met mij op dat oogen blik haar misschien nog berooven zou van eenigen steun en troost, dien zij toen meer dan ooit behoefde Dus heb ik daar mee gewacht, tot u vrij was..." En zich toen. meer uitsluitend tot Kers wendend „Gis teren had ik al met je willen spreken, maar toen deed zich de gelegenheid daartoe niet voor Vandaag wist ik, dat je hierheen gegaan was en dus volgde ik je". Hij vatte haar hand en kuste die „Goedendag, liefste Het ga je goed Als je getrouwd bent, zou ik je graag af en* toe eens spreken. Want ik wil met je man en jou goede vrienden zijn „Je gaat toch niet weg vroeg Kers met tranen in-de oogen en met tranen in de stem. „Ja, dat is beter 1 Met sir Jerry heb ik al gesproken en op Broadlands heb ik afscheid genomen. Ik vertrek nu met den volgenden trein naar Londen. Goedendag, mr. Hawthorne 1 Ik hoef u haast geen geltk te wenschen, want ik weet, dat u dat vinden zult Hij hield zijn teere hand uit. Geoff drukte ze innig en lang. „Lord Atherley", sprak hij bewogen, „ik wou, dat ik u kon danken voor uw edel moedigheid. Et zijn maar weinig mannen, die de zaak zóó tot een oplossing hadden helpen brengen U is dus overtuigd, dat wij u gees van beiden opzettelijk kwaad toewenschten Als ik niet had geweten, dat Kers zelve mij zoo zeer liefhad, dan zou ik uw rechten geërbiedigd hebben En tot op dezen dag ja, tot op een uur geleden dacht ik altijd nog dat zij de uwe zou blijven „Het heeft niet anders mogen wezen en dat u haar gelukkig zult maken, daar hoef ik niet aan te twijfelen Dat heeft u al gedaan, héél haar leven U is haar waard, haar volkomen waard en ik niet Zoo ongeveer over een jaar zult u mij terugzienIk zou graag goede vrienden met u willen blijven want vrienden heb ik niet velen Het ga u beiden goed Daarmee trad de teere gestalte het ver trek uit. Kers legde haar hoofdje op Geoff's schouder, terwijl haar oogen vol tranen stonden. „O, Geoff, ik vond het verschrikkelijk, hem zóó te laten gaanMaar het kon niet anders en ik hoop, hoe zijn edelmoe digheid in zoo verre beloond wordt, dat hij weldra iemand anders ontmoet, die hij kan liefhebben Geoff antwoordde niethij liet haar eerst uitschreien j zelve voelde hij zich ook diep bewogen door het stille leed, waar zij zoo even. getuigen van- waren. Nóg waren de emoties niet ten einde, want daar ging andermaal de deur open en trad de „groote, kleine lady" binnen „Jij daar, Kers Waarom heeft Ather ley dan niet op je gewacht, om je naar huis te geleiden En waarom kon hij niet een fatsoendelijk woord met mij wisselen inplaats van zoo iets te praten van „een trein" Je behandelt dien armen man dan al heelemaal als bijzaak Maar hoe maak jij 't nu, Geoff, na al die onaange name ervaringen van de week, die achter je ligt?... Je ziet er niet kwaad uit, jon gen O... maar... Haar ladyschap nam ongenood in den grooten armstoel plaats en zei, met de haar eigen gebiedende handbeweging „Neen heusch Jullie hoeven geen van beiden iets te zeggen Ik heb 't al begrepen Dus daarom heeft die arme Atherley den aftocht geblazen?... Nu, ik mag niet zeggen, dat ik een dergelijk iets niet verwacht had"!... Maar wat denk je wel, dat sir Jerry zal zeggen, kindje, als hij daar van hoort 7' „O, sir Jerry weet het al Vincent, lord Atherley, heeft het hem verteld f" „Zoo?... Hij weet het dus al Maar wat zal hij zeggen, zie je 1" Kers keek eens naar haar verloofde en zei, met een onverschillige uitdrukking op haar gezichtje „Daar zullen we ons maar niet veel van aantrekken, hé Geoff „Ik geef haar nooit op, lady Anne sprak hij, terwijl hij met de grootste vast beslotenheid naar de groote kleine be zoekster keek „Dat hoef ik u haalt even weinig te verzekeren, als dat ik haar altijd heb lief gehad. Misschien is u nog van oordeel dat het egoïstisch van mij is, want dat zij feitelijk in een anderen stand had moeten trouwen, maar ik verzeker u, dat ons geen van beiden het leven wat waard is zonder elkaar 1" „Ben jij dat ook van meening, Kers „Ja", antwoordde Kers. „Ik geef niets om al die grootheid „Dus jij, die viscountess hadt kunnen worden, verwant met de eersten in den lande, die aan het Hof hadt kunnen voor gesteld zijn, je gaat je nu hier begraven en die onwaardeerbare vrouw helpen, en de huishouding drijven van mijnheer den heereboer Nu, ik wasch mijn handen in onschuld Ik heb je dus duidelijk ge noeg voorgehouden, waar je alles vrijwil lig afstand van doet „O, maar lady Anne riep Kers, weer zoo echt impulsief den arm om den hals slaande van „de groote kleine lady".... „U meent dit toch waarlijk niet als een verwijt?... U wilt ons immers enkel maar wat plagen, en u zult ons toch wiel voor spreken bij sir Jerry... Daar kunnen wij toch op rekenen U weet, evenals ieder ander hier in de streek, stelt hij bijzonder prijs op uw oordeel Kers wist zeer goed, dat ze lady Anne nooit beter in haar zwak kon tasten, dan op deze manier, en het jonge ding had al haar levendigheid en slimheid weer her wonnen. „Als u nu maar blijk geeft, dat u ons heel goed gezind is, durft hij niet anders u zult eens zien I... U kunt hem immers om uw pink winden Maar als u nu niet het voorbeeld geeft, dan is hij niet alleen tegen; ons zoo onaardig, maar hij snauwt lady Faulkner af ien arme kleine Mary en al de bedienden krijgen er dan van langs En nu wij zeiven zoo gelukkig zijn, zouden we anderen ook zoo graag gelukkig zien. dngez Mededeeiing.) sche fondsen, profiteeren ook bijv. Brazili- aansche Staatsobligaties van de ruimere geldmarkt, waarbij de vooruitgaande finan- cieele en economische positie van Brazilië uiteraard een stimuleerende factor is. Men is in Brazilië reeds langen tijd bezig dras tisch op de staatsuitgaven te bezuinigen, daarin bijgestaan door een commissie van Engelsche financiers, die hun invloed niet alleen danken aan het groote belang dat de Engelsche beleggers bij Brazilianen hebben, maar misschien meer nog aan de toezegging, dat, stelt men orde op zijn za ken, allicht nieuwe Ponden naar het kof fieland zullen afvloeien. De stijgende kof fieprijs komt de Braziliaansche regeering uitnemend te pas en waar ook overigens de export toeneemt, kan de wisselkoers langzaam stijgen, waardoor de in .Ponden luidende rentelasten van den Staat gemak kelijker kunnen worden voldaan. Men is daarom in Londen bepaald willig op Bra zilianen, welke sinds het begin des jaars daar reeds 5 a 10 in koers, gestegen zijn en waarvan nog hoogere koersen worden verwacht. Bij de jongste schuldregeling is aan Brazilië toegestaan de aflossing op zijn buitenlandsche schuld tot 1927 op te schorten en men koestert thans de hoop dat de regeering tegen dien tijd in staat zal zijn weer ten volle aan haar verplichtingen te voldoen. Ten onzent heeft men de betere stem ming te Londen voor Brazilianen nage volgd de 5 Fundingleening van 1898 is sedert het begin des jaars van 89 tot 92 gestegen, de 5 Fundingleening van 1914 van 78'/2 tot 83, de 5 leening van 1903 van 77 tot 82, de 4 Rescission bonds van 52 tot 56, de 8 San Paulo-koffie- leening van 101 tot 104 Blijft de toe stand zich in Brazilië gunstig ontwikkelen dan zijn allicht voor deze fondsen nog hoo gere koersen te wachten. Voorts is gedurende de laatste weken in sterkere mate de aandacht gevallen op de obligaties van Japan, waarvan bijvoorbeeld de 6l/2 dollarobligaties van 92 tot 95y2 zijn opgeloopen, terwijl de binnenlandsche leening van 1908/9 van 75 tot 79 is ge monteerd. Dit houdt verband met de stij ging van den Japanschen wisselkoers, welke in Londen wordt beschouwd als een. aanwijzing voor den vooruitgaanden eco nomischen toestand van het Eilandenrijk, dat weliswaar in de na-oorlogsche crisis en door de aardbeving zwaar heeft geleden, doch een groot recuperatievermogen be zit en wat de nakoming van haar verplich tingen betreft op een eervol verleden kan wijzen. Zoo kan dus geconstateerd worden dat het wantrouwen, waardoor sinds den oor- Begrijpt u wel „KindliefIk stik haast trachtte haar ladyschap zich uit de teedere omar ming los te maken. „En als je voor mijn persoon niet zoo veel eerbied hebt, toe, ontzie dan althans mijn hoed En haal nu gauw je eigen muts, want je kunt hier met blijven, maar je gaat met mij mee terug naar het Nest „Naar het Nest „Ja Natuurlijk Sir Jerry zou je im mers opeten, kind Neen, nu ik me toch met jullie zaak bemoeien ga, verbied ik je een van beiden op Broadlands aan te gaan eer ik met den baronet gesproken heb Ik was juist van plan daar heen te gaan, om te hooren, of ze dien misdadigen Spen nu eindelijk op weg naar zijn bestemming hadden, toen ik Atherley uit het hek zag komen en hij mij vertelde, dat jij hier was Nu ga ik daar niet meer heen. Ik zal nu liever wat rust nemen. Me dunkt, we heb ben den laatsten tijd sensatie genoeg ge had, ook zonder dat jullie weer voor de nieuwe verrassing gezorgd hadt Nu, haast je wat kind Anders vat mijn arme pony no'g kou Morgen kunnen jullie weer eens extra lang afscheid nemen Toch begreep haar ladyschap zeer goed, dat het slechts den algeheelen voortgang bevorderen kon, als zij vast de deur uit trad. Op haar stok met zilveren knop geleund, dien ze nu den laatsten tijd bui tenshuis altijd droeg, kwam ze vlak bij het hek haar vriend, dokter Pyefinck te gen, die galant het klapdeurtje openhield. (Wordt verwolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE AUTOMOBILISTEN, denk er aan. De uitlaatgassen zijn giftig. Laat daarom Uw motor nooit draaien in een garage, waarvan de deuren ge sloten zijn. Zorg voor krachtige lucht- verversehing. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1