SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT rivierloodsen te Antwerpen, de toodsbooten te Oostende. Voor Oostende is het een flinke aanwinst, door Brugge wel 'benijd. Ook Zeebrugge dringt aan een station voor den loodsdienst te worden. We hebben hier naar bevoegde inlichtin gen objectief den toestand weergegeven. Nutsspaarbank. Uit het overzicht over de laatste 5 jaren vande Nutsspaarbank alhier blijkt, dat werd ingeglegd in: 1921 ƒ580.312.11, 1922 597.551.08, 1923 ƒ612.801.53, 1924 ƒ620.466.13 en 1925 644.198.51. Terugbetaald werd in die jaren resp. 435.926.67 50b. 123.83 549.593.54 ƒ609.654.59 en ƒ580.626.61. Het saldo tegoed aan de inleggers ver schuldigd bedroeg in: 1921 ƒ926.960.35; 1922 ƒ1.049.316.23; 1923 ƒ1.144.711.21; 1924 ƒ1.190.071.09 en 1925 1.290.363.70 en liet gemiddelde saldo tegoed per in legger resp. ƒ233.44, 233.13, ƒ244.23, 245.73 en 256.94. Het aantal inleggers was resp. 3988, 4501, 4687, 4843 en 5022. Het totaal aantal inlagen 8853, 9504, 8924, 8732 en 8898 en dat der terugbetalingen 2820, 3248, 3762, 3879 en 3952 dat der nieuw uitgegeven boekjes 556, 810, 485, 430 en 504 en dat der geheel afbetaalde boekjes 268. 297, 299, 274 en 325. Mannenkoor D. O. U. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, herdenkt het Vlissingsch Mannenkoor D. O. U. zijn 30-jarig be staan met een concert en tooneelavond op Zaterdag 13 Februari in het Con certgebouw. Op het programma komen o.a. voor „Het graf onder den Mei doorn" met orgelbegeleiding en „Vre de", een nummer in 5 afdeelingen van Richard Hol, met piano-begeleiding. Beide nummers met solo's en duetten en begeleid door mevr. BrandBekker. Voor zang- en muziekliefhebbers be looft het dus een genotvolle avond te worden. Ook voor liefhebbers van too- neelspel valt er te genieten, want na de pauze worden er ter afwisseling een komische scène en een komediestukje in twee bedrijven opgevoerd, terwijl er na afloop gelegenheid is tot dansen. Een lieïdadlgheiduitvoering. Zooals uit een ira dit nummer voorko mende advertentie blijkt, heeft de tooneel- vereeniging „Lidadide", met medewerking van de kapel HöfeleinBekker, een lief dadigheidsuitvoering georganiseerd, welker netto-opbrengst ten bate komt voor de slachtoffers van den watersnood. De uit voering heeft Zo-ndag a.s. plaats in het Grand Hotel Britannia. Opgevoerd zal worden „De Logé", door Herman Nauw, welk stuk de lachspieren onbedaarlijk doet werken. Wat de muziek betreft, hier over behoeft men <niet verder uit te wei den, daar de kapel gunstig genoeg be kend is. Het gezonken stoomschip „Whimbrel". De pogingen door Smits' Bergingsbedrijf in het werk gesteld om iets van het wrak van het gezonken Engelsche stoomschip „Whimbrel" te kunnen bergen zijn opge geven. Het wrak is thans door den water staat in beslag genomen, die het zal op ruimen. Concert kunstkring „het Zuiden". -Het tweede in dezen winter door den kunstkring „het Zuiden" alhier te geven concert, dat aanvankelijk was bepaald op Woensdag 24 Februari, is uitgesteld tot Dinsdag 2 Maart. Poging tot inbraak Een bewoonster uit de Coosje Busken- straat hoorde in den voornacht aan haar deur zoogenaamd rammelen en zag zij, toen zij uit haar bed was gekomen, twee mannen voor haar deur staan. Aan inbre kers denkend waarschuwde zij onmiddel lijk een buurman aan de achterzijde van haar woning, die weder op zijn beurt de hulp der politie inriep. Deze arresteerde hierop in een der omliggende straten een tweetal mannen, waarvan een blijkens in gesteld onderzoek de vermoedelijke dader zou zijn. Uit dit onderzoek is voorts komen vast te staan dat wel niet aan een poging tot inbraak behoeft te wordeii gedacht, doch dat een vechtpartij heeft plaats gehad, waarbij de vechtersbazen tegen deuren en vensters van het sousterrain waren gerold. Een brandje. Hedennacht 4 uur is brand ontstaan in een houten loods behoorende bij de elec tro tinfabriek alhier. Daar de vlammen uit sloegen werd de brandweer gealarmeerd en werd door een der motorspuiten wa ter gegeven. Men had toen den brand spoedig gebluscht. Tegen 6 uur kon de brandweer weer in rukken, daar toen alle gevaar geweken was. De brand is ontstaan doordat een reser voir met stookolie had vlamgevat, vermoe delijk tengevolge van vonken, welke uit den oven kwamen. Loos alarm. De politie werd gealarmeerd dat op de Oude Markt alhier een hond verschijnselen van dolheid vertoonde. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld, waarbij gelukkig van dolheid niets bleek. De hond was door een of andere oorzaak op den rug geval len en had zich hierdoor blijkbaar inwendig bezeerd, hetwelk zich had geuit door hef- bg gejank. Minderjarige. De politie heeft een minderjarigen jon gen man verder geholpen, die in Antwer pen in betrekking was geweest, aldaar was werkeloos geworden en nu op den te rugweg was naar zijn geboorteplaats, Leeuwarden. Een vreemde bezoeker. Een caféhouder kreeg dezer dagen in zijn localiteit bezoek van een man, die na eenige consumpties te hebben gebruikt, uit de gelagkamer verdween, doch dooi den caféhouder later werd aangetroffen in diens slaapkamer. Toen de man het café had verlaten constateerde de eigenaar, dat in deze slaapkamer een beddelaken totaal was vernield, althans op verschillende plaatsen was gescheurd, hetgeen door den onbekenden bezoeker moet zijn geschied. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. Diefstal De politie heeft een los werkman aan gehouden wegens openbreking van een muntgasmeter en diefstal van het zich daarin bevindend geld. Dronkenschap. Door de politie werd in het Bellamypark aangehouden een man die aldaar in staat van dronkenschap de orde verstoorde. Na ontnuchtering werd hij heengezonden om later in den avond zich opnieuw te zien gearresteerd toen hij het publiek lastig viel. Na op het bureau wederom eenigen tijd in bewaring te hebben gezeten, werd hij op vrije voeten gesteld. Voorts werd een marinier aangehouden, eveneens ter zake van openbare dronken schap. Na ontnuchtering werd hij hedenmorgen aan het militair gezag overgeleverd. Baldadigheid. Door de politie zijn gisterenavond eenige jongens gearresteerd tijdens de muziekuit voering in het Bellamypark, die door schreeuwen en lawaaimaken het muziek genot verstoorden. Na vermaning werden zij aan de ouders terug gegeven. Nog werd een 14-jarige jongen aange houden die uit de kiosk op de Kleine Markt een geschriftje had wegenomen. Vermoe delijk moet ook hier aan baldadigheid ge dacht worden. Vechtpartij. De politie verleende assistentie in een café alhier alwaar onder eenige bezoekers een vechtpartij was uitgebroken. Een der vechtersbazen, die de oorzaak bleek te zijn van het geschil, werd door de politie uit het café verwijderd. Verkeersregelen. Door de politie zijn eenige wielrijders geverbaliseerd wegens het berijden van de linkerzijde van den weg. Jan Morks Het bericht betreffende het overlijden van den heer Jan Morks, dient te worden aangevuld met de vermelding, dat de over ledene op 25 November 1894 benoemd werd tot tweede luitenant bij de d.d. Schutterij. Op 10 September 1907 volgde zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau op 22 December tot of ficier d'Academie Frangaise op 2 April 1913 tot lid van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, op 24 Maart 1921 tot eerelid van de Turnvereeniging „Medioburgum", terwijl aan den overlede ne op 21 Januari 1924 werd toegekend „la médaille du Roi Albert" en in 1905 het officiers dienst kruis. Morgen tijdens de teraardebestelling zal op het carillon ven den Abdij toren koraal- muziek worden ten gehoore gebracht. Een schuur verbrand. Gisteren brak, doordat de knecht een stallantaarn liet vallen, brand uit in de land'bouwersschuur van den heer v. d. V.. aan den Heernisseweg onder de gemeente Kloetinge. Hoewel de landbouwer, bijge staan door eenige buren, nog poogde, het vuur in zijn begin te stuiten, bleek dit al spoedig onmogelijk en werd overgegaan tot het redden van het vee. Dit kon, op één kalf na, in veiligheid worden gebracht. In korten tijd stond de schuur waarin o.m. enkele landbouwwerktuigen stonden, in lichte laaie. Blusschen bleek onmogelijk. Verzekering dekt de schade. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot veldwachter in de gemeente Melskerke, Jac. Munter, marechaussée te Hulst. SOUBURG. Gisterenavond hielden de leden der Vereeniging voor Chr. verzorging van krankzinnigen hun jaarvergadering in de school met den Bijbel alhier. De aftreden de bestuursleden, de heeren P. Louws en A. Melis, werden herkozen. Over 1925 be droegen de ontvangsten 145.39 en de uitgaven 150.45, zoodat een nadeelig slot te boeken valt van 5.06. Aan de stichting „Vrederust" werd afgedragen ƒ120. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Een jeugdpredikant van de Ned. Herv. gemeente. Er bestaat een plan in de Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenhage, om een jeugd predikant te beroepen en daarvoor een 17e predikantsplaats te stichten. Deze predikant zal geen wijk krijgen, doch zich geheel aan het werk onder de jonge men- schen moeten wijden. Men heeft een oog voor deze plaats geslagen op ds. Ferguson, predikant te Durgerdam, die zich als lid van de N. C. S. V. steeds met jeugdwerk heeft ingelaten en ook in Indië, als zendeling zich bijzon der met de jeugd bemoeide. k Bij Kon. besluit van 5 Februari is aan Robert Blommaert, geboren te Sint Maria Hoorebeke (België) 16 Augustus 1897, op zijn verzoek, toestemming verleend tot het aanvaarden van de kerkelijke bediening van predikant bij de Waalsche gemeente te Middelburg. RECHTSZAKEN De moord te Giesen-Nieuwkerk. De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage vorderde gisteren be vestiging van het vonnis der rechtbank te Dordrecht, waarbij K. en T., ieder tot 15 jaar gevangenisstraf zijn veroordeeld ter zake van den bekenden moord op den overwegwachter te GiesenNieuwkerk. De kwestie van art. 40. De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage heeft gisteren con clusie genomen in de procedure van den ambtenaar Van der Wielen tegen den Staat betreffende de kwestie van art. 40. De procureur-generaal oordeelde het Koninklijk besluit van 19 Juni 1920 onver bindbaar, zoodat de ambtenaren daaraan geen rechtsgrond kunnen ontleenen en concludeerde derhalve toe bevestiging van het vonnis der rechtbank, waarbij de vor dering van Van der Wielen op hooger sa laris is ontzegd. MARINE EN LEGER Hr. Ms. „Tromp" en „Heemskerck". Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram zijn' Hr. Ms. pantserschepen „Tromp' en „Heemskerck" onder bevel van den kapitein ter zee mr. J. C. Jager, uit Palermo vertrokken ter voort zetting van de oefeningsreis in de Mid- dellandsche Zee. De luitenant ter zee le klasse J. C. M. Warnsinck wordt den 22en Februari a.s. geplaatst te Amsterdam, teneinde zich voor te bereiden voor de hem op te dra gen betrekking van chef van de draad- looze telegrafie, tevens chef van de op leiding tot monteur. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot luite nant zee le klasse, de luitenant ter zee 2e klasse C. Hellingman, F. S. W. de Ron de, M. Harmoen en P. Kronenberg. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine 8 Februari sergeant-machinist A. Mas- see van Van Speyk naar Onderzeedienst- kazerne O. 10. 15 Februari id. D. Lievense van Van Speyk naar Z. 8. 8 Februari sergeant-monteur F. Goed hart van Van Speyk naar Onderzeedienst- kazerne. 15 Februari id. G. ten Kley van Onder- zeedienstkazerne naar Sumatra id. J. Rui- gentuin van id. naar Sumatra. Herhalingsoefeningen. Zooals men weet, zijn in de laatste jaren de herhalingsoefeningen in de tweede en derde week van September gehouden. Naar „de Tel." verneemt, moet het thans in de bedoeling van den minister van oor log liggen de herhalingsoefeningen te doen aanvangen op Donderdag 19 Augustus. Als gewoonlijk zullen de reserve-officie ren weder een week vroeger opgeroepen worden. Biljarten. In het hotel „Monopole" zijn de wedstrijden begonnen voor het kam pioenschap van V lissin gen. Er is veel deelname voor dezen wedstrijd en de eerte partijen werden onder groote belang stelling gespeeld. Wij zullen in den loop van de week het resultaat van de gespeelde partijen mede- deelen. Buiten verantwoordelijkheid der redactta D« cople wordt niot teragg*£evta BEZUINIGING OP DE RUGGEN VAN DE KLANTEN. Leverancier Tante Pos. Klanten Het publiek. Zooals de heer Van den Briel in Vlis- singen heeft gezegd, wil de directeur-gene raal de P.T.T., dat de vier bestellingen in Middelburg en Vüssingen worden geperkt tot drie. Maar of het kan zonder groote belan gen te schaden, wordt maar zeer opper vlakkig onder het oog gezien. Er wordt gezegd, dat men busrecht kan nemen, ja, daarin ligt nj.i. de heele specu latie van het bestuur. Omdat talrijke kleinere zakenlieden, de post eerst zullen krijgen diep in den na middag, zullen zij gedwongen worden 10 extra te offeren aan de P.T.T., die alsdan dat gedeelte der post niet heeft te distri- bueeren en juist daardoor hoopt men met eenzelfde aantal bestellers even vlug de middagbestelling te verwerken. Niet slechts, dat het publiek de 10 per jaar heeft te offeren, zoogenaamd omdat er meer werk is aan het uitzoeken voor bus rechthouders als voor het bezorgen (het mes snijdt m.i. aan twee kanten 10 ex tra en niet bezorgen), doch ook heeft iede re nieuwe busrechthouder er zelf heen te gaan of anders er iemand heen te zen den. Derhalve vermeerdering van impro- ductieven arbeid. ParticulierenEen brief, die niet 's avonds met den laatsten trein is aange komen, zult gij in het vervolg op zoodanig tijdstip ontvangen, dat gij geen antwoord meer kunt zenden met den middagsnel trein. Uw antwoord zal eerst in den mor gen van den derden dag b.v. in Amster dam kunnen zijn. De heer Van den Briel wijst er wel op dat in het buitenland, drie bestellingen bestaan (en, ook in groote ste den binnenlands, welke doch vergeet er bij te vertellen, dat in het buitenland overal nachttreinen bestaan, waardoor de eerste ochtendbesteliing, de groote bestel ling is. Met dank voor de plaatsing, ALB. JERONIMUS. Middelburg, 8 Februari 1926. RADIO-PROGRAMMA. Woensdag 10 Februari. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Po litieberichten. 6.007.00 Vooravondcon cert door het H. D. O.-orkest, onder lei ding van Fr. Lupgens. 7.007.30 Lezing door den heer J. de Meza, voor den Bijen stand „Mellona" te Santpoort. Onderwerp „Iets over de cultuur dér bijen". 7.45 en 10.00 Persbericht Vaz Dias. 8.10 Uitzen ding der Ned. Chr. Radiovereeniging. Me dewerking van de Chr. Zangvereeniging ..Inter Nos", uit Hilversum. Sprekers S. de Boer, uit Andijk-Oost „Friesch kwar tiertje". Ds. Van Nes Czn., Den Haag, onderwerp „Bannelingen". Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 11.201.20 Het radiokwartet en L. Bryan, sopraan L. Thistlewaite, ba riton U. Truman, piano. 1.202.20 Tijd sein, concert. 3.35 Lezing „Heroes of fiction, Dumas' Aramis". 4.20 Tijdsein, causerie. 4.35 Muziek van het Capitolthe- ater. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Tuinbouwpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing „The chapter house, warming house and dermi- tory". 7.45 Pianoconcert. Liebestraume, Liszt. 8.20 „MaudV, comedie met zang en muziek van A. Somervell. 9.20 Concert. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering,een beslagen tong, schele hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuiker- de pillen 0.65 in apotheken en drogist zaken. 10 K. Goldsmith, viool. Orkest, Liedjes aan de piano door M. Fitzgerald. 10.20 Tijd sein, weerbericht, nieuws. Lezing„The romance of words, Catchwords and cli ches". 10.50—-11.20 Een halfuurtje humor. 11.2012.20 Dansmuziek van het Savoy- hotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Ha- vaspersbericht. 5.05 Klassieke muziek door orkest. 8.50—10.20 Orkestconcert. Auto-, luchtvaart- en sportkroniek. Brussel, 262 M. 8.20 Causerie. 8.35 Opera-fragmenten door orkest en zang solisten. 10.20 Nieuws. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.50 Woord en lied, Goethe. L. Leonard, so praan. Ft. L. Wüllner, declamatie. H. Schey, bariton. 9.50—11.20 Dansmuziek door de Rapées-Jazz-Symphoniker. Munster, 410 M. 12.35—1.50 Vroolijk orkestconcert. 3.20 Strijkmuziek door 4 violen, 2 viola's en 2 cello's. 4.50 Kinder vertellingen. 5.20—5.50 Kinderinuziek. 6.50 Lezing„Der indische Sozialreforiner Candhi und seine Vorlaufer." 7.20 Histo risch concert door het Westfaalsche Ma drigaalkoor. 8.50 Voorlezing „Die Ge- schichte von den sieben Gehenkten", van Andrejew. Daarna heruitzending van ande re stations. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Volgens een bericht uif Washington heeft president Coolidge aan de diploma tieke vertegenwoordigers van Amerika bij de mogendheden die lid van den Volken bond zijn, oodracht gegeven dezen te doen weten, dat de Amerikaansche regeering een verder uitstel van de ontwapeningscon ferentie als onmogelijk beschouwt, en ver wacht, dat binnenkort definitieve stappen zullen gedaan worden om de conferentie te doen plaats hebben. De Amerikaansche bladen spreken in verband hiermede het vermoeden uit, dat de Amerikaansche regeering. een sterken druk dan tot nu toe het geval was op de bankiers zal oefenen om geen leeningen te verstrekken aan staten, waarvan te ver wachten is, dat zij de gelden voor militïaire doeleinden zullen gebruiken. Men neemt aan, dat de instructies van president Coolidge aan de Amerikaansche diplomaten vooral tegen Frankrijk zijn ge richt. DE ACTIE VOOR AMNESTIE IN BELGIE Op aanstichting van den Vlaamschen Oud-Strijdersbond is de nieuwe actie voor a'.gemeene en onvoorwaardelijke amnestie van alle Vlaainsche politieke veroordeelden en oud-strijders ingezet met een volksver- gcdering in den Hippodroomschouwburg te Antwerpen, die door eenige duizenden personen werd bijgewoond. De heer Ar- mand Suis, voorzitter van de Antwerpsche Vlaamsche oud-strijdersvereeniging, voer de er het woord met dr. Ph. de Pillecijn, het communistisch Kamerlid Van Over- straeten, mr. Hendrik Borginon, gedeele- geerde van de Vlaamsch-nationaie partij en Rio, vertegenwoordiger van de Christen Volkspartij voor Vlaanderen. Een motie van protest tegen „het verdrukkend Bel gisch regiem, dat 7 jaar na den wapenstil stand nog Vlaamsche voormannen geker kerd of verbannen houdt", werd aan het einde der vergadering met donderend ao- plaus aangenomen. Na afloop trokken de betoogers, in op tocht, door een deel van de stad. Omtrent de stoeipartij, welke Zater dagavond te 's-Gravenhage tusschen twee loopjongens plaats had en waarbij een der beiden ernstig gewond werd, kan nog medegedeeld worden, dat de jongen, die den steek toebracht, door de politie na verhoor weer is weggezonden. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt ter za ke van het toebrengen van lichamelijk let sel door schuld. De toestand van het slachtoffer is zorgwekkend, hoewel direct levensgevaar niet aanwezig wordt geacht. Door de politie te 's-Gravenhage is aangehouden als verdacht van het verdui steren van verschillende brieven met gelds- waardigen inhoud een 30-jarige brievenbe steller. Reeds eenigen tijd had de politie ver moeden dat de bedoelde brievenbesteller zich aan verduisteringen schuldig maakte en men had hem dan ook door recher cheurs doen volgen.Toen de man Zaterdag avond zijn gewone bestelling afgedaan had, werd hij aangehouden' en bij fouiüee- rïng bleek, dat een vijftal brieven, die hij had moeten bezorgen door hem was ach ter gehouden. Een van deze brieven had een geldswaardigen inhoud. De man bekende zich reeds geruimen tijd schuldig gemaakt te hebben aan het verduisteren van brieven met waardevollen inhoud. Hoe groot het totaalbedrag was» dat hij op deze wijze ontvreemd had, kon hij niet opgeven. Hij is in bewaring ge steld. Gisterennacht zijn door de, politie te Voorburg een drietal jongens van 15 tot 17 jaar aangehouden, die van Hillegom kwamen. Ze verklaarden op weg te zijn naar Amerika. Om voorbereid te zijn op hun gevechten met Indianen in de prairie hadden ze maar vast een aantal scherpe voorwerpen in den zak gestoken. De politie vond ze echter nog wat jong om woudloo- pers te gahn worden en bracht ze maar naar vader en moeder terug. Zaterdag- en Zondagnacht werd op drie plaatsen in de gemeente Lochem in gebroken. Er werd alleen geld gestolen. Op de plaats v«n een dezer misdrijven vond de politie een tasch en een porte feuille met portretten. Bij een onderzoek bleek, dat iemand, die op een der portret ten stond afgebeeld, gezien was halver wege den weg LochemZutphen. Per auto werd in de richting van Zutphen gereden Tfeèerf t-nabletien tegen heeschhied (Ingez. Mededeeling.) en. even voor deze stad werd de gezochte gevonden en aangehouden. Het bleek een jonge Duitscher te zijn, die reeds eenige dagen in de omgeving van Lochem rond zwierf. Eenigen tijd geleden is te Baarn in den kelder van den caféhouder van Velzen aan de Verlengde Dalweg ingebroken. Ver mist werden eenige 'bankbiljetten van 40 en van 10. Dank zij de nasporingen van de politie zoowel te Hilversum als te Baarn is het gelukt den vermoedelijken dader, ie mand uit Baarn, aan te houden. Hij be vindt zich in arrest aan het Baarnsche po litiebureau. Op den Brederodeweg te Bloemen- daal is een man aangereden door een auto. De man werd tegen den grond geslingerd en was onmiddellijk dood. Zaterdag middag werd op den Haagweg te Rijswijk een bejaarde dame, die in gezelschap ba rer dochter uit de tram was gestapt en de straat wilde oversteken, door een mo torrijder, die vermoedelijk te onbesuisd reed, aangereden en tegen den grond ge worpen. Zonder tot bewustzijn te zijn ge komen is de dame, die te Rijswijk woonde, gisterenochtend aan de gevolgen van het ongeval overleden. Een fietsrijder is op de Kruiskade te Rotterdam geslipt en daarna aangereden door een vrachtauto De man is met een ernstige bloeduitstor ting i.n de linker kuit in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. In de Jur- riaan Kokstraat te Scheveningen is giste ren een 6-jarig meisje door een autobus overreden en onmiddellijk gedood. Eeu 6-jarig knaapje te Zuidbroek is in een sloot gevallen en verdronken. Een ar beider te Ede had het ongeluk van het dak eener loods te vallen. Hij bekwam een her senschudding en werd in zeer zorgwekken- den toestand naar een ziekenhuis te Arir- hem overgebracht. Het dezer dagen te Arcen uit de Maas opgevischte en reeds begraven lijk is door de familie herkend als te zijn van den heer J. v. d. Weert, hoofd der school te Beekheim, België. De onge lukkige, een slachtoffer der overstrooming, werd sedert de eerste dagen van Januari vermist. Een man, die ongeveer honderd kilo weegt, een gewezen kruidenier uit Metz, is op het oogenblik te Parijs bezig een mensch kan toch tot wonderlinge dingen komen te dansen. Wat niet buitenge woon, in onze dagen zelfs heel gewoon zou zijn, wanneer Constantin Nicolas, zoo heet de danslustige kruidenier, al niet se dert vier dagen bezig was te dansen. Dag en nacht. Hij danst in een inrichting in de buurt van de Maillot-poort. Danst de dik- kert al zonder ophouden, zonder eten danst hij niet. Biefstukjes en eieren houden zijn krachten op peil, terwijl de dames, met wie de orkesten waarop hij danst, van uit putting het opgeven en afgelost moeten worden. Acht danseuses en twee orkesten staan den dikken danser ten dienste des nachts zorgt een gramafoon voor de mu ziek. In den nacht van Donderdag op Vrij dag was 'Nicolas in zijn 105e uur. Hij dacht toen 't tot Zaterdag te kunnen vol houden. Het uithoudings-verinogen van den man is ongetwijfeld groot, grooter dan de sierlijkheid van zijn bewegingen, te oor- deelen althans naar het kiekje, dat een Parijsch blad van den dansenden man in ee wijd wit katoenen pak en een van zijn dames geeft. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ (onder voorbehoud). 5e klasse, 14e lijst 10.000 9766 1.000 3958 5978 9084 400: 12348 14140 200 2646 7094 11705 16465 100 420 2339 2859 5227 5825 605.' 6330 6730 8820 10787 14134 14344 14922 15771 17134 17310 DE GENERALE SYNODE DER GER. KERKEN. ASSEN. (V.D.) Hedenmorgen 9 uur werd de 10e zitting van de Generale Syno de geopend. Bij het gehouden appèl-nomi- iaal bleek, dat door hun secundi zijn ver vangen ds. W. H. Gispen van Schevenin gen en de ouderlingen D. Mulder van Zie- rikzee en G. van Zeggelaar van Ransdorp. Hun secundi zijn ds. H. van Minnen uil 's-Gravezande en de ouderlingen P. A. Schwart van Krabbendijke en A. de Boer van Landsmeer. De voorzitter deelt mede dat ds. Gispen ongesteld is. Van prof. dr. van Gelderen kwant bericht in dat hij de Synode niet verder kan bijwonen daar zijn colleges .niet langer uitgesteld kunnen worden. Een schrijven van eenige broeders uit Amsterdam en Amsterdam-Zuid werd voor kennisgeving aangenomen. De vergadering ging hierop in comité- generaal om zich te beraden over eeu voorstel van ds. Kamerdijk als voorzitter .van commissie 4,rakende de verdere werk wijze der Synode. Daarna werd de verga dering in comité geschorst tot hedenavond 8 uur. De commissies zetten hun vergade ringen voort. CHANTAGE. AMSTERDAM (V. D.) De vierde Kamer der rechtbank wees heden von nis in de zaak van den 25-jarigen op perman T. J. Sevenstern, de 32-jarige gehuwde vrouw M. Loeber en den 41- jarigen koopman I. Dresden, die te recht hadden gestaan omdat zij in de eerste maanden van het vorig jaar een Amsterdamsch koopman door chan tage 17.000 hadden afgezet. Zij wer den veroordeeld resp. tot I jaar en 6 maanden, 9 maanden en 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf, alle met af trek van 3 maanden preventief. De eisch was -voor Sevenstern 2</2 jaar met aftrek van 3 maanden, voor Loeber 7 maanden met aftrek van 2 maanden en voor Dresden 2 jaar met aftrek van 3 maanden preventief. inbraak en, HAARLEM- (V.D.)J van den heer L. Un dl drag van 184 mcue zijn onbekend. De pol zoek in- lage wat| LEMMER. (V.D.) hnilengewoon lagen vo g van den krachtigl ten hier hedenmorgen I schepen v00r de hal wo de salonboot „Hl land-Friesland-Groningl sagiers en post met eel «a,en afgehaald en del licht, gelukte het hier een bil AMSTERDAM. (Vl I de achtervertrekkei I weede verdieping van I straat 8 uitgebrand. In I ste verdieping was doi opgehelderde oorzaakl dat in een oogwenk dl I tastte. Met stralen op P I de brandweer het vuuiL meester. De -beide ver! den brand schade he'cf door verzekering gedell I door den handelaar iil de heer J. B.. die bl heeft. een vliegtuig geslac TILBURG. (V.D.) 9 uur heeft de serge! bouts, die met de „Tl vlucht had gemaakt, ui# den mist verdwaald wal gemaakt in een weiland! I te Tilburg. De machine! I ioopen in het voortuintl 1 uiting aan de Boerhal over den kop. Het hek f de woning bleef onbesd nier bleef ongedeerd. H schadigd is, wordt gede| duitschland ROME (V. D.) D| I spreekt de rede van bijzonderheden van I iekst der rede maakt I i gelijkheid van een h| Dit semie-officieei I Duitsche campagne gevaar voor den Eurl omdat de Duitschers len maken tot een D| I voor hun aspiraties Mussolini sprak dd land begrijpt dat, indi j heden in den weg legfl I danen om Italië te bezl I eens visa kunnen we| 1 land weet, dat indien f boycot inricht, wij zul met een algeheelen bq f Italiaan, die in Duitsch ten de grens gezet i alle Duitschers die sil ■hier zijn, eveneens ova lien. Het artikel waarsc| ■andere Oostenrijkers I politici te volgen en s| |blijven. Men verwacht hier llen oorlog, welke beidJ Ikertijd zal treffen. Dl ]'n grooten machinehanl welke naar Amerika ztT llicht nooit naar Duitse! ten. Het verschil tusscl Jsche uitvoeren naar Di] (invoeren uit DuitsclJ ping. een aardbfi faenza (v. d.) Wider heeft 'n hevigen 1 peekend, welke 3 tl [afstand bedraagt ongel I NEW-YORK (V. D.) I pn de Fordsam Univel lievige aardbeving opge pland is 1630 mijl pew-York. Het is wa [Je aardbeving plaats pmerika of West-Indië duitschland volkenbo Berlijn (v. d.) h Mating van Duitschlar lenbond is nog gisterer |pecialen koerier naar FELLE KOU j bbrujn. (v.d.) uit fwdt een koude tot 60° EEN TYPHUS-EPI [BERLIJN. (V.D.) In Sc vo,gens de -blad tijd een typhus-epidem f reeds 70 personen ges STOOMVAART rechtelijk" 8 Feb. van Nc L'etdam. frootendijk" Rotterdam lint ij'-,te Los Angelos Ffh Vancouver na; eb. van Cristobal feemsterdijk" Boston I" Rotterdam, pass. 8 Idp's'^" R°tte''dani te(8-21 2ci Kb1"m' New-Yorl< naai Idam" H vnL) 200 m'f fcv< feetnskerk" (uitreis)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 2