PUROL iRT BUITENLAND |qem|ngd nieuws UIT DRAAI) i:N LUCHT tideren zich bezeerd lik dan onmiddellijk (Ingez. Mededeeiing.) ^taling der geldwaarde ng subs. 20 d. h. a|s doorloopend register Be P„ Middelburg, tot [h. strooperij A. K„ DOsland, tot 10 b. s'. legl. wegen en voetpa- de B., Koudekerke, 10 d. h. overtr. ar- |K., Koudekerke en W. lurg, ieder 2 X 5 b. s, ft een motorrijtuig rij- 1 N. v. d. B„ Hille- [b. s. 5 d. h. met een zonder licht J. P„ J. K., Middelburg, 5 d. h. J. B., Vlis- 1 s. d. h. fietsen zon- j' Westkapelle, ieder over een spoorweg Vlissingen, tot 5 b. In zonder rem L. H., j 1/5 b. s. 5 d. h. een fd laten staan A. K„ aubtirg, tot 5 b. s. 5 motorrijtuig zonder lerzijde van den weg [lissingen, tot 1 b. s. aoden tijd een voor- C. M. F. huisvr. van kn, tot 3 b. s. 3 d. s, EN LEGER bij de marine. J opgave van officieren, lijn voor plaatsing aan Tiser „Sumatra" en de "„Soemba" en „Flores" en van den etat-major; ns naar Oost-Indië zul- Jden, luidt I' kapitein ter zee jhr. nandant kap.-luit. ter Ifficier luit. ter zee Ie Itaveren, F. H. Agterbos k; luit. ter zee 2e klasse IRouwenhorst, jhr. J. N. lieger en J- F. "W. Nu- le klasse A. J. E. Bik k j. J. A. Keuchenius ftdienst le klasse A. G. Jongepier id. 2e kl. 4. de Vries Hzn., J. A. V. van Leeuwen Hkz., jssemaker en H. Buter j le klasse E. P. Hart- Jinistratie le kl. H. P. li. H. Bakker en H. A. feteren. Jin luitenant ter zee J. nt luit. ter zee le kl Ie officier luit. ter zee In van Leeuwen, W. R 1. Overeem off. mari- le kl. C. B. Eenhoorn lvan gezondheid 2e kl. I. van administratie 2e J zee le kl. J. T. A. J. (it id. P. Koenraad, kl. jhr. G. A. Berg, A. Schoo off. marine- kl. F. A. Bouman, id. Iff. van gezondheid 2e loff. van administratie I-BAL. |ng VI. "ksse. Cv.v K.A.C. -De Valk |dEindhoven /illem II 1-3 0-1 3-2 5-2 0-0 psse. -Roosendaal Dongen Middelburg ^sse. Belorum |Tilburgia klasse. b.S.K.O. II—R. II 4-1 0-ó 1-0 1-3 0-3 5-1 IGRAMMA. Februari. 12.00 en 7.30. Po- En gelsche les dooi aan de A.B.C.-school I 10.00 Persberichten, lond. Het K. R. 0.- lamermuziek. Louise kbe, He'nri Tibbe en |n van het Mengel- A. C. de Bruijn te ■aris van de R. Kath. lorzitter van het R. lond in Nederland, liton te Utrecht. 1. I majeur, A. Corelli Alemanda, Sara- Itta, voor 2 violen, late, Jean Marie Le- lagio, Allegro, Sara- fool, altviool, piano. I mineur, Vivalti |nte, sarabanda, Gi- 4. SprekerA. C. verheven doel der veging". 5. Bonds- |>n. 6. Sonate, J. B. Allegro brillanto. Rondo. Cello en bol, Handel. Andan- hrgo, Allegro. Voor tlegia, C. Wagenia- I, cello en piano. 10.50. Tijdsein Concert door het jen (sopraan, bari- iTijdsein, lunchmu- Ischolen. 4.20 Tijd- jvaL of the Valenti- Jst. 5.35 Kinderuur- 17.20 Tijdsein, Big 7.45 Ballade in B- moi voor Piano, Liszt 8.00 Causene m de F„n«he laai. 8.20 Causerie „From my Sfw" 8-25 Concert. Het j. H. Squire celeste octet. H. Heyner, bariton. M. Con- i.nriuros zang. 9.00 2e acte opera Too- ferfluit. 9.55 Het octet en zang. 10.20 Tijd. „in Weerbericht, nieuws. Lezing „Music VLLthe ordinary listener, notes on para ge" 10.50 Technische proeven. 11.05- 10 90 Dansmuziek van de Kit Cat-band. Parijs? „Radio-Paris". 1750 M. - 12.50. Crmeert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2 05 Nieuws. 5.05 Solistenconcert. 8.50— 10 90 Orkestconcert. Königswiisterhausen. 1300 M. 7.50— ?90 Marcell Salzer-avond. Orkestmu- ■J, en declamaties door M. Salzer. Daar na nieuws. 9.50—11.20 Dansmuziek. Brussel. 262 M. 5.20. Orkestconcert. <120 Nieuws 8.20 Fragmenten van Paljas, van Leon Cavallo. '8.50 Lezing „Les 5L„ d'art de Bruxelles". 10.05 Muziek. Münster. 410 M. 12.35—1.50. Operet temuziek. 3.20 Voorlezing „Hermann und rwnthea". 4.20 Symphonie 4 D-moi en fivmplionie 5 D-dur, Haydn. 6.20 Lezing Soziaipolitik und Wirtschaft". 6.50 Le- "l „Felix Dahn, ein vaterlandischer Dichter". 7.20 Spaansche les. 8.05 Concert door het Schoenmakerkwartet. Werken van Reger, Schubert en Mozart. Daarna uitzen ding van andere stations. -T GEVAAR GEWEKEN. De burgerij van 's-Gravenhage, Kwam bi) de stadsnolitie klagen. Vooral het jonge meisjeskoor. Ze durfden nauwelijks meer naar buiten. Bevreesd voor prikken in de kuiten. En daar was ook wel reden voor. Men hoorde in de laatste weken, Van zeek'ren kuitenprikker spreken. Steeds voerde hij z'n streken uit. Doch hoe men poogde, hem 't ontdekken, De lalaard wist zich steeds te dekken, Maar eind'Iijk greep men den schavuit. Wel heette hij het eerst te liegen, Maar kon den chef toch niet bedriegen, Die bracht de zaak wel voor elkaar. De held van deze prikkerijen, Van deze kuitensnijpartijen Bleek «en jongmensch van zestien jaar. Hij schijnt een psychopaat te wezen, Een ziekte, moelijk te genezen Het is een soort krankzinnigheid, 't Is een gevaar voor and'rer leven, 't Politiekorps heeft blijk gegeven Van speurzin en activiteit. De jonge dames zijn verblijd, Geen wonder dat ze om dit feit Hun dankb're vreugde uiten. De angst en onrust is voorbij, Ze kunnen nu weer vrij en blij Pareeren met de kuiten. X. DUITSCHLAND EN DE VOLKENBOND. De bespreking van de presidenten en ministerpresidenten der Duitsche bondssta ten met bet Rijkskabinet, welke door de rijksregeering ingericht was, heeft Zaterdag plaats gehad. Onder voorzitterschap van den rijkskanselier en in het bijzijn der rijks ministers had een debat plaats over den buitenlandschen politieken toestand. Na een voordracht van den minister van buiten- landsche zaken en een prinripieele uiteen zetting van den rijkskanselier zijn de kwes ties, die in verband staan met de vraag van Duitschlands toetreding tot den Volkenbond uitvoerig behandeld. In aansluiting aan deze uiteenzetting kan worden vastgesteld, dat de algemeene op vatting is, dat, zoo de rijksregeering tot de toetreding van Duitschland tot den Vol- kenbond besluit, de bondsstaten alles zul- I len doen, wat de positie van Duitschland in den Volkenbond versterken kan. FRANKRIJK EN RUSLAND. De Russische delegatie bij de aanstaande I onderhandelingen met Frankrijk heeft he- I den Moskou verlaten. In de Russische hoofdstad beweert men dat bij de onder handelingen ook politieke vraagstukken ter j sprake zullen worden gebracht. Men zou te Moskou, aldus de correspondent van het „Berliner Tageblatt", met de mogelijkheid rekenen de kwestie der schulden te regelen door een RussischFransche samenwer king op politiek gebied, b.v. in de kwestie 1 der ontwapening. Frankrijk zou op den I steun van Rusland rekenen ten einde op I de ontwapenings-conferentie de pogingen I van Engeland te dwarsboomen om uitslui- I tend de ontwapening te land ter sprake te brengen en de ontwapening ter zee van de I discussie uit te schakelen. Van Russisch of- lficieuze zijde wordt overigens nog gemeld dat de regeering eventueel ook bereid zou ■zijn de kwestie der schulden te regelen op grondslag van door de regeering te waar borgen credieten, naar het voorbeeld van de Icreöieten voor goederen, waarover men op ■net oogenblik met Duitschland onderhan delt. Daar Rusland bereid is hoogere rente |te betalen dan gewoonlijk betaald worden, you hetgeen deze credieten meer opbren gen, kunnen worden besteed voor schade loosstelling van Fransche ..bezitters van Russische staatspapieren. DE OPVOLGER VAN KARDINAAL MERCIER. De benoeming van mgr. Van Roey, vi- pris-generaal te Mechelen, tot aartsbis schop van België blijkt, naar in ministerieele jpigeii verluidt, nog een kwestie van dagen F zyn. Als priester, theoloog en geleerde staat mgr. Van Roey hoog aangeschreven. FJ "feft ook een zeer werkzaam aandeel pnad in de door mgr. Mercier te Mechelen Beieide besprekingen voor vereeniging der L0nSCll-Katholieke en Anglicaansche ker- s n. Mgr. van Roey is een Vlaming uit de Ti".^eriP|Phe Kempen, die, hoewel geen llnn i nc* Vaamsch-gezinde, toch steeds bij |orkeur Nederlandsch spreekt en schrijft. Aangaande de arrestatie van den 1 »en kuitenprikker wordt gemeld, dat Bii L e jongen op de Groote Markt KJi? kraam va" zijn ouders, die geen ver- ïr..*» *ladden °P de daden van hun zoon, Posteerde. iJimei5,rrd n'et °P hem gevonden. De ÊkrnGoV5 aarde' dat hij met een gewoon les wp handeling bedreef. Hij had het Baaktf ^feYorPen» toen hij zijn „bedrijf" fcne niü' dagen had hij verschei- T ïes alleen tegen de beenen ge schopt. Hiervan waren, ook verschillende mededeelingen bij de politie ingekomen, zoodat men meer en meer wist in welke richting gezocht moest worden. Hij is ter beschikking gesteld van den officier van ju stitie mr. Bauduin, die in overleg zal treden ■met den kinderrechter, mr. Feith, over de vraag, wat er verder met den jongen moet geschieden. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan „eenvoudige mishandeling". Vermoede lijk zal hij niet strafrechterlijk vervolgd worden, daar, zijn leeftijd en geestestoe stand in aanmerking genomen, hij in een inrichting thuis behoort. Zaterdagavond heeft aan het Buiten hof te 's-Gravenhage tusschen twee loop jongens een stoeipartij plaats gehad, welke zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Twee 18jarige jongens waren aan 't stoei en en spelenderwijs trok een der beide jon gens een mes en zeide tot zijn kameraad „Loop er eens in, als je durft". In de vaste overtuiging, dat hij het mes terug zou trek ken, maakte de ander een voorwaartsche beweging, waardoor het mes in zijn borst drong, even onder de hartstreek. De jongen zakte hevig bloedend ineen. De in allerijl gewaarschuwde Geneeskundige Dienst ver voerde hem naar het ziekenhuis, waar men zijn toestand van dien aard oordeelde, dat een R.-K. priester gevraagd werd den jon gen de H. Sacramenten der stervenden toe t£ dienen. Men vreest vooral, dat het bloedverlies hem kwaad gedaan heeft. De tweede jongen, door wiens schuld het ongeluk eigenlijk gebeurd is, is door de po litie gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Een nader onderzoek zal uit moe ten maken in hoeverre hem hier schuld ireft. Twee 100-jarigen, Za terdag heeft mej. A. van der Houdt te Oud-Vosmeer haar 100-en jaardag her dacht. Haar gezondheidstoestand is verre van gunstig. Gisteren heeft mej. C. P. de Haan te Weert eveneens haar 100-en jaardag her dacht. Een 21-jarige timmerman te Rotter dam viel met een bak kalk van de derde verdieping van een in aanbouw zijnd pand. De vallende bak trof een timmermansjon gen, die op een lager gelegeh verdieping werkte. De jongen tuimelde naar beneden en kwam zoodanig terecht, dat hij een zware hersenschudding bekwam. Doordat de ander in den kalkput viel, liep hij heele- ri aal geen letsel op. In den Rijn bij Mil- hgen is een 12-jarige jongen verdranken. Te Grevenbicht is een 71-jarige land bouwer in de Maas verdronken. Een wa- genmeester te Zevenaar is de linkervoet door een goederenwagen afgereden. Op de Jansstraat te Haarlem is een wagen van de E.N.F.T. uit de rails geloopen, waardoor dit voertuig tegen perceel 6, be woond door den heer Walig, terecht kwam. Voor het huis liep het 11-jarige meisje v. D., dat tusschen de tram en den gevel van het huis bekneld werd. Het liep nog be trekkelijk goed af, daar de kleine er met een schouderbreuk afkwam. De gevel van het huis werd evenals de tram, beschadigd. Te Usquert (Gron.) is een boerenarbei der door een stier, welke woest was ge worden, tegen een muur gedrukt Hij is met verbrijzenden schedel dood opgenomen. Een werkman te Schiedam, is op den Kei- leweg niet zijn motorfiets geslipt en geval len. De man is met een gebroken linker knieschijf in het ziekenhuis aan den Cool- singel opgenomen. Na een huiselijke twist, die op het portaal van een woning aan de Hartmansstraat te Rotterdam werd voortgezet, is een vrouw van de trap geval len of geduwd. De man, die beschonken was, is voorloopig aangehouden. De vrouw heeft haar linkerarm gebroken, die later is gespalk!. Zaterdagavond omstreeks kwart voor elf sprong van den tramtrein van lijn 10, die zich in de richting bewoog van de Muiderpoort, in de Middellaan te Amsterdam een passagier. De ongeveer 60-jarige man kwam te vallen en liep daar bij een zeer ernstige verwonding aan het voorhoofd op. Voorbijgangers, die onmid dellijk te hulp snelden, vonden hem in be- wusteloozen toestand. De man werd naar een gasthuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. In 't Winschoterdiep te Gronin gen is een schippersvrouw met een voet in een kronkel van een kabel, dien zij tijdens de vaart om de brug wilde bevestigen, ge raakt, waardoor dat lichaamsdeel werd af geknepen. Zij is naar het ziekenhuis ver voerd. Vrijdagmorgen kwam te IJmui- den binnen een stoomdrifter, na een reis van 2 dagen. Het bleek, dat bij het ver richten van werkzaamheden op de koelkast een stoker was misgestapt en door een openstaand luik naar beneden gevallen. Bij dien val bezeerde de man zich zoo ernstig, dat men het raadzaam vond naar binnen te gaan. Vervolgens werd de man, die te Vlaardingen woont, naar een gasthuis te Haarlem getransporteerd. Gisterennamiddag is een begin van brand ontstaan in den molen „de Jonker", staande in de Oostzijde te Zaandam. Evenals zulks in het afge- loopen jaar het geval was is de brand begonnen in de cacao-botersmelterij, welke in een afgescheiden gedeelte van den molen is ondergebracht. Door de groote hitte welke in deze afdeeling door het stoken wordt ontwikkeld is het brandgevaar groot. Was men niet zoo tijdig door bewo ners van de naburige gemeente Koog gewaarschuwd geworden, dan zou de Zaandamsche brandweer den molen niet meer hebben kunnen redden. Naast een groote partij koeken en andere stoffen is een flink kwantum cacao boter in den molen opgeslagen. Ge durende den nacht werd in den molen gewaakt. Op den Amersfoortschen weg bij het kruispunt Brediusweg, heeft gis terenmiddag een ernstig verkeerson geval plaats gehad. De heer K. uit gaarden, die met zijn auto van hotel „Het Bosch van Bredius" kwam, wil de den Amersfoortschen weg passCe- ren, toen uit de richting Naarden de motorrijder T., met mej. W. op de duozitting, kwam aanrijden. De auto mobilist, die volgens de verkeersre gels had moeten wachten, reed door en botste op den motorrijder. De heer T. en mej. W vielen en werden met bloedende wonden aan beenen, han den en gezicht opgenomen. Zij wer den in het hotel „Jan Tabak" binnen gedragen, waar dr. Keyser de wonden verbond. Ir. Lely, voor wiens villa het ongeval plaats vond, bracht de beide gewonden per auto naar hun woning in Amsterdam. Tegen den automobilist is proces-verbaal opgemaakt. Het mo torrijwiel werd geheel vernield. Bij een vrouw in de Schiestraat te Rotterdam was een man op bezoek die, nadat hij eenigen tijd in haar ge zelschap had doorgebracht, haar met een voorwendsel uit de kamer wist te krijgen. Hij vroeg namelijk om een glas water en zei daarna weg te willen gaan. Toen de vrouw echter terug kwam bleek hij reeds verdwenen. Een poosje later maakte zij een praatje met een buurvrouw, die ze bui ten met haar bezoeker had zien pra ten. De buurvrouw vertelde, dat de man, eens bij haar op bezoek, drie gulden had weggenomen. Hem nu te gen het lijf loopend, was door haar om het geld gevraagd. De man had haar alvast twee gulden overhandigd zeggende, dat ze de rest nog wel zou krijgen. Het beviel de buurvrouw hee- lemaal niet, dat ze werd uitgelachen, wijl ze zich met twee gulden had la ten afschepen. Maar ze ervoer kort daarna de waarheid van het gezegde Wie het laatst lacht, lacht het beste. De andere vrouw, die weer naar boven was gegaan, kwam haar verschrikt vertellen, dat zij nu twee gouden arm banden, een gouden ring en een gou den vijfdollarstuk vermiste. Te Londen heeft de plotselinge verdwijning, Woensdagnacht van de vorige week, van de negentienjarige Honor Cecilia Paget, de eenige dochter van wijlen admiraal Sir Alfred Wynd- ham Paget, veel opzien gebaard. Het meisje, dat op elfjarigen leeftijd haar ouders verloor, is een pupil van de Court of Chancery en heeft haar ka mers in het West-End. De reden van haar verdwijning hield, zoo werd ge meld, verband met een huwelijks- quaestie en vermoed werd, dat zij de wijk had genomen naar Parijs. Naspo ringen in deze stad leidden niet tot eenig resultaat. Gisteren echter is zij teruggevonden, maar waar en onder welke omstandigheden wordt ten zeer ste geheim gehouden. Haar vrienden had zij niets van haar vertrek medege deeld en het eenige, dat zij had mede genomen, was een hoedendoos en eenig geld benevens een paspoort voor Frankrijk en Zwitserland. Van 30 Januari tot 2 Februari heeft, blijkens bericht van het Fransche departe ment van koloniën, een hevige cycloon bo ven het eiland Madagascar gewoed. Alle te legrafische en telefonische verbindingen tusschen de hoofdstad Tananarivo en het overige deel der kolonie zijn verbroken. De stad Vapomandry is geheel verwoest. Een inboorling is gedood en er zijn talrijke ge wonden. Tamatava is door een vloedgolf bezocht de schade'is echter niet belangrijk. Bij Ta nanarivo zijn door het wassen der rivieren dijken doorgebroken en is de te velde staande rijst gedeeltelijk vernield. Ook uit Malsatanana worden overstroomingen ge meld. Het ein'de van'n zonder ling. In het kanton Genève is dezer dagen een 62-jarige daglooner doodgevon- den.Het lijk werd in knielende houding voor een open valies aangetroffen. In het valies bevond zich een bedrag van juim 300.000 frs. in contanten en een spaarbankboekje met 90.000 frs. Deze rijke arme bleek een zonderling te zijn, die een dubbel leven leidde. In Genève was hij (onder een ande ren naam) een goede bekende in de ver schillende café's, waar hij met ruime hand 't geld placht uit te geven. Dan verdween hij weer voor geruimen tijd en werkte el ders als daglooner. In die rol leefde hij uiterst spaarzaam tijdens zijn laatste ziek, te ontbood hij zelfs geen dokter. Daar het over het algemeen niet pleegt voor te komen, dat men met het vak van daglooner dergelijke bedragen kan over leggen, rijst het vermoeden, dat de inan. ook nog wel andere bronnen van inkomste.i zal hebben gehad. Niettegenstaande de scherpste concur rentie van het vasteland is de grootste be stelling voor motor passagiers-stoombooten, welke, naar men zegt, sedert den oorlog ïji Engeland is geplaatst, uit Amerika mee gebracht door Mc. Govern, directeur van de Furness Scheepsbouw Mij, te Middelsbro. Mc. Govern zegt, dat de Grace lijn van New-York hem de opdracht heeft gegeven, twee vaartuigen met dubbelen schroef te bouwen van 10.600 ton. Deze zullen ge bruikt worden voor den passagiersdienst tusschen New-York en Chili via het Pana ma-kanaal, met een snelheid van 17 knoo- pen. Er zullen Sulzer Diesel motoren wor den aangewend, welke 10.000 paarden krachten kunnen ontwikkelen. In de gemeente Moedesse bij Hanno ver heeft een brutale roof plaats gehad. Twee gemaskerde roovers drongen de wo ning van den burgemeeter binnen, richtten hun revolvers op hem èn zijn vrouw en eischten, dat zij ai het contante geld zou den overgeven. Terwijl de eene roover den burgemeester in bedwang hield, dwong de andere de vrouw alle kasten te openen en het geld te geven. Een bedrag van onge veer 1000 mark viel in hun handen. Na het echtpaar aan stoelen te hebben vastgebon den, verdwenen de roovers met hun buit en twee rijwielen. Zaterdag is de geredde bemanning van het stoomschip „Alkaid" aan boord van dt „Westphalia" te New-York aangekomen. Zij werd ontvangen door een afvaardiging uit het gemeentebestuur, den Nederland- schen vice-consul en een vertegenwoordiger van Van Nievelt Goudriaan, die redders en geredden geluk wenschten. Na 17 dagen met dea storm gekampt te hebben, moest de „Alkaid" eindelijk noodseinen geven. De bemanning .van de „Westphalia" is er naar men weet tenslotte met heel veel moeite in geslaagd de bemanning van het andere schip te redden. Carnaval' te Nice. Don derdag is te Nice het carnavalsfeest aange vangen met den intocht van koning Carna val. De Place Massena was veranderd in een sprookjesachtige grot van Alladin. De straten in de buurt van het Casino Munici pal en de wereldberoemde Avenue de la Victorie zijn schitterend versierd en des avonds geïllumineerd. Muziek weerklinkt overal. De tijd van de gemaskerde bals en optochten van gemaskerden, van confetti- en bloemengevechten is weer aangebroken, maar ook de bloemencorso's. Want een Ri- vièra zonder overdaad van bloemen is niet denkbaar. Voor de meest origineele en de mooiste met bloemen versierde wagens worden banieren, die van vijfhonderd tot tweeduizend francs kosten als*prijzen gege_ ven. En het feestcomité is gul met zijn prij zen Veelkleurige anjelieren, zoetgeurige violen en de exotische mimosa zijn de in de bloemengevechten domineerende bloemen. De kosten van de festiviteiten beloopen aanzienlijke sommen en bereikten het vo rige jaar het hooge bedrag van P/2 milli- oen francs. Het weer was in het vorige seizoen zoo slecht, dat een groot verlies geleden werd en dit jaar, voor het eerst in zijn geschiedenis, zal het carnaval te N^ce tegen slecht waer verzekerd zijn. Groote uitgestrektheden bosch en struikgewas in de streek van Wag- ga-Wagga in Nieuw-Zuid Wales staan in brand. Het vuur baant zich een weg over een lengte van 50 mijlen en bedreigt reeds de belangrijkste bosschen van Nieuw-Zuid-Wales, die een oppervlakte van circa 40.000 H.A. beslaan. HET ZILVEREN HUWELIJKSFEEST VAN HET KONINKLIJK ECHTPAAR. APELDOORN. (V. D.) Reeds Zaterdag wapperden de vlaggen van alle openbare en tal van particuliere gebouwen, doch Zondag vingen de feestelijkheden met een aubade aan. Drie muziekkorpsen stelden zich op voor het paleis Het Loo. Een groote menigte was samen gekomen om de Kon. familie toe te zingen. Toen men zich had opgesteld daalden H. M. de Ko ningin, de Prins en Prinses en gevolg de trappen van het bordes af. Daarna zong de menigte het Kon. Echtpaar toe. Na afloop werd de Kon. Familie luide toege juicht. Hierna werden de hoofdbestuursle den der Oranjeverenigingen en de diri genten aan H. M. voorgesteld. AMSTERDAM. (V. D.) Ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Kon. echtpaar zijn Zondagmorgen in ver schillende Protestantsche kerken in de hoofdstad dank- en bidstonden gehouden. In <ie synagogen werden in. den middag feestelijke diensten gehouden in verband met deze herenking. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 5e klasse, 13e lijst. (onder voorbehoud). 1000 4943 5666 13008 18254 400 5786 6492 9174 15842 18576 2005-1 200 2750 14091 f 100 1072 1233 3802 5545 6488 10526 10866 12086 13663 14176 18142 EEN HEVIGE VECHTPARTIJ. UTRECHT. (V.D.) In een volkslogement alhier heeft gisteren een hevige vechtpartij plaats gehad. Toen de politie tusschenbekle trad keerden de vechtersbazen zich tegen de agenten. Deze waren verplicht van hun wapens gebruik te maken. Een der agenten werd een stuk uit de onderlip gebeten. De grootste vechtersbaas werd met moeite overmand en naar het bureau gebracht. In zijn cel verscheurde hij al zijn kleeren. Daar hij een ernstieen aanval van delirium tre mens had werd hij naar de rijkskliniek ver voerd. EEN LOSGESLAGEN BAGGERMOLEN. AMSTERDAM. (V. D.) Volgens een draadloos bericht drijft bij Terschellinger- bank een van zijn sleepboot losgeslagen baggermolen. De opvarenden zijn vermoe delijk gered. AMELAND GEÏSOLEERD. KOLLEM (Ameland) (V, D.) Tenge volge van den sterken Oostenwind is de waterstand op de Wadden zóó laag, dat de postboot in geen drie dagen varen kon, waardoor Ameland evenveel dagen geïso leerd is geweest. EEN MOORDAANSLAG. SOEST. (V. D.) Zondagnamiddag om streeks 4 uur werd H. Roest alhier door zijn zwager J. Marténs uit wrok door een revolverschot vermoord. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinderen achter. Nader meldt men ons het volgende Zondagnamiddag omstreeks 4 uur heeft hier een moord plaats gehad. J. Martens, rijkswegwerker, heeft met een revolverschot zijn zwager A. Roest gedood. Roest was een oppassend gemeentewerkman, gehuwd en vader van 2 kinderen. Martens was van den echt gescheiden en maakte meermalen misbruik van sterken drank. Tijdens het echtscheidingsproces heeft Roest een on gunstige getuigenis ten opzichte van zijn zwager afgelegd, tengevolge waarvan Mar_ tes 'n wrok tegen hem koesterde. De mis daad had plaats nabij Lazarusberg. De ge troffene liep nog een 10-tal passen en viel toen dood neer. De moordenaar werd korten tijd daarna gearresteerd. De vrouw van den moorde naar had dien middag voor een familie op den Lazarusberg gekookt en had haar zwa ger Roest verzocht haar te willen komen halen, daar zii bang was voor een ontmoe ting niet haar man. Toen Martens zijn vrouw met Roest zag, ontstond een korte woordenwisseling mèt het bekende nood lottige gevolg. EEN SCHEEPSRAMP. 1JMU1DEN. (V. D.) De Zondagmiddag hier binnengekomen Argentijnsche zee sleepboot „Shiffsbau" rapporteert nabij Terschelling een zeelichter te hebben ver loren, welke gezonken is. De bemanning, bestaande uit 4 personen, is vermoedelijk omgekomen. EEN LAGE WATERSTAND. LEMMER. (V. D.) Tengevolge van den krachtigen Oostenwind is hier in zee een buitengewoon lage waterstand. Hedenmor gen 53 cM. beneden oud-Amsterdamsch Peil. De salonboot „Friesland" van de Holland-Friesland-Gro-ningen-Iijn en de oude Lemmer-nachtboot „Amsterdam", beL den Zaterdag van Amsterdam vertrokken, geraakten hier gisterenmorgen voor de ha ven aan den grond en konden onmogelijk weer vlot komen. I11 den loop van den mor gen werden passagiers en post van deze booten gehaald en hier aangebracht. De „Amsterdam" wist gisterenavond, na ge licht te zijn, hier binnen te komen. De „Friesland" zat hedenmorgen om 11 uur op 50 M. afstand van de haven aan den grond. Ook zitten hier nog 3 motorschepen en 1 zeilschip vlak vóór de haven aan den grond. DE OVERSTROOMINGEN. NIJMEGEN. (V.D.) Gisterenmiddag heeft een vergadering plaats gehad van het da- gelijksch bestuur van de gecombineerde wa- terloozingen van het land van Maas en Waal en het rijk van Nijmegen. In deze vergadering werd besloten tot het aanleg gen van een noodkeering langs den weg naar Bergharen, van de boerderij Kraaien- burg tot den spoordijk Wijchen-Ravenstein. Hier stroomt het water over een afstand van ongeveer 250 M. en een diepte van 60 cM. uit den polder van Wijchen in den polder te Appeltern. Het water uit den Wij- chenschen polder moet geloosd worden op de Niftriksche sluis. Door het lage gedeelte in den weg, blijkbaar ontstaan bij het aan leggen van den spoorweg, tengevolge van het wegnemen van een zich daar bevinden de vroegere heuvel, stroomt het water thans den polder van Appeltern binnen. Heden morgen is men begonnen de noodkeering aan te leggen. De 4 stoomgemalen van de gecombieerde waterloozing werken dag en dag en verwerken 13 a 1400 M3 per mi nuut. EEN SPOÖRWEGÖNGEVAL. BRUSSEL.V. D.) Gisterenavond heeft een spoorwegongeval in het station La Louvière plaats gehad. Een van Brussel komende personentrein is daar in botsing gekomen met een rangeerenden goederen trein. De beide locomotieven en een groot aantal wagens zijn volkomen vernield. On der de reizigers ontstond een paniek. Uit de puinhoopen zijn 1 doode en 40 gewon den te voorschijn gehaald, van wie 10 ern stig gewonden. De vermoedelijke oorzaak is het defect raken van een signaal. EEN FELLE REDE°VAN MUSSOLINI. ROME. (V. D.) Mussolini heeft Zater dag in de Kamer een felle rede gehouden in antwoord op de anti-Italiaansche cam pagne in Duitschland. In deze rede heeft Mussoloni Duitschland gewaarschuwd zich er van bewust te zijn dat Italië bereid is haar banieren buiten de bestaande grenzen te dragen, doch nooit terug. Hij voegde er aan toe dat indien Duitschland zijn bedrei gingen met repressailles tegen de maatre gelen van Italië in Trentino en Duitsch- Tyrol ten uitvoer legt, Italië strenge tegen maatregelen zal nemen. De rede werd aan het einde luide toegejuicht. BERLIJN. (V.D.) De rede van Mussolini over Zuid-Tyrol heeft in politieke kringen groote opwinding veroorzaakt. Men ver wacht met spanning het antwoord van de Duitsche regeering. Verwacht wordt dat Stresemann zich bij het algemeen protest in Duitschland tegen het optreden van de Ita- liaansche regeering in Tyrol zal aanslui ten. De bladen drukken de rede van Mus solini af onder titels als „Een oorlogs verklaring van Mussolini". De „Tagliche Rundschau", het orgaan van Stresemann, schrijftWij kunnen niet begrijpen hoe een volk van 40 millioen zie len zich bedreigd kan voelen door een handjevol Zuid-Tyrolers, die niets anders wenschen dan het recht, hun eigen taal, op voeding en cultuur te behouden. Verder verklaart het blad Duitschland moet eischen dat zij die met haar verbonden zijn binnen den ïtaliaanschen staat, een kans hebben te leven en hun kinderen op te voeden ,naar hun eigen inzichten. de valscheTbankbilietten- ZWENDEL. BOEDAPEST. (V. D.) De laatste onder zoekingen in de affaire der valsche francs biljetten vorderen goed, en men is er in ge slaagd sommige leemten aan te vullen. De vertegenwoordiger der Fransche po litie kreeg alle gewenschte inlichtingen be treffende de herkomst van het papier, daar een der beschuldigden verklaard heeft dat het papier, dat gebruikt werd voor de falsi ficaties, in Boedapest werd geleverd en dat de levering 30 dagen duurde. De Fran- schen eischen nog enkele ophelderingen, maar toch zal het aanvullende onderzoek deze week wel beëindigd worden, terwijl de werkzaamheden van de parlementaire commissie van onderzoek, die thans drie dagen zijn gestaakt, nog langer zullen worden voortgezet. De oppositie besloot om den strijd in de Nationale Vergadering te verscherpen en de kwestie in den loop der volgende vergaderingen een punt der agenda te doen uitmaken. De geruchten, als zou de regeering besloten zijn om haar ontslag in te dienen worden van bevoegde zijde als geheel onwaar gekenschetst. SPOORWEGONGELUK. BERLIJN. (V.D.) Op het station te Mos kou is een snetrein te ver doorgereden en op een verbindingsspoor terecht gekomen. Er werden 5 personen gedood, 13 ernstig en 6 licht gewond. BEURS VAN AMSTERDAM Overzicht van 8 Februari, 3 uur. Het beursverloop was heden kalm, maai de algemeene beurstoon was niet onaan genaam. De rubber prijzen te Londen, die aanvankelijk een verhooging hadden on dergaan, volgden in den middag een bene- denwaartsche richting, hoewel de rubber- voorraden te Londen weer waren afgeno men. De rubberfondsen werden in vaste houding i.ngezet, doch brokkelden vervol gens wat af. Van de Nederlaudsche indu- strieelen kenmerkten de gewone aandeelen Jurgens zich door een verdere prijsverhef fing en stegen thans tot boven 160. Op de olie-afdeeling traden Koninklijke op den voorgrond en ook deze stelden zich op een

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 3