Piano en Orgel Firmi A. S. J. DEKKER, Eoes JATTEN Volgens den spreker goéd het lüer een speciaal Roomsch belang. Niet de minister van buitenlandsche zaken en niet de minis ter-president stelden de portefeuille-kwestie wel echter de 4 Roomsche ministers. Op de uitdagende houding van den heer Nolens hebben de Chr. Hist, niet anders kunnen antwoorden. Waarom hebben de Chr. Hist, wei in 1915 vóór gestemd Zooals bleek uit de verklaring, in 1915 afgelegd door den heei Nolens was het toen terwille van den we reldvrede een noodmaatregel. Waar nu ech- ted in 1920 de heer Nolens het gezantschao binnenhaalde omdat het nu slechts meer was een kwestie van graad, ware het beter geweest, dat ook in 1915 de Chr. Hist, ge stemd hadden tegen het tijdelijk gezant schap. De spreker memoreerde het communiqué dat verschenen is van de R. Kath. Tweede Kamerleden, waarin zij als antwoord aan den heer Colijn berichtten, dat zij genoe gen willen nemen met het accrediteeren van den gezant te Bern tevens bij den Paus. Als dus dit voldoende is voor de R. Kath., dat die gezant een enkele keer eens te Rome gaat zien, dan is dat een bewijs dat het gezantschap niet is een nationaal er ook geen internationaal belang, maar dat het vóór de R. Kath. alleen dient om luister bij te zetten voor de Roomsche kerk. De niet-talrijke aanwezigen getuigden door een warm applaus van hun instem ming. Door een tweetal aanwezigen werden nog vragen gesteld in verband met het behandelde onderwerp en de oplossing van de regeeringscrisis. Deze vragen werden uitvoerig beantwoord. Met een woord van opwekking om zich aan te sluiten bij de Chr. Hist. Unie sloot de voorzitter de vergadering, waarna ds. Langman voorging in gebed. De maatregelen bij den P. T. T.-dienst. In het v^slag in ons vorig nummer op genomen over de bijeenkomst Donderdag ten raadhuize alhier gehouden, staat dat de kosten van het 'busrecht 80 cent per drie maanden bedragen. Dit moet evenwel zijn 80 cent Per maand. Alhambra-Theater. „Dick Turpin, de galante bandiet „Zijn groote kans." „Dick Turpin" is waarschijnlijk wel de grootste van alle Tom Mix-creaties. In het romantisch spel van dien naam, dat het Alhambra-theater deze week uitbrengt en waarin de behendige Tom Mix als de rid der onder de Engelsche struikroovers der achttiende eeuw, en zijn schitterende merrie Black Bess de hoofdrollen vervullen. De Amerikaansehe cowboy speelt de rol van den galanten bandiet met de bekende al lures van durvende kracht en zwierige be hendigheid. Deze Fox-Super-Productie wordt om weven met een waas van romantiek. Dick Turpin op zijn prachtig paard, is de onstui mige held van den heirweg uit den tijd, toen aan het reizen, langs de groote wegen nog vele gevaren verbonden waren. Maar tevens is hij de lachende dandy bandiet, die met een vriendelijk gezicht de reizigers van hun overtollige rijkdommen berooft. Door de werkelijke humor wordt de meer dan keurig afgewerkte rolprent een vroolijk beeld van den galanten avontuurlijken, goeden ouden tijd ïïi Oud Engeland. Want ook aan liefdèssceneS is deze film rijk, al dadelijk bij het begin, waar de gemaskerde ruiters in de nabijheid van bereden politie patrouilles een reiskaros overvallen. Maar deze tooneelen hebben de gratie, elegance en charme van het oude menuet Zoo is deze rijke film met de kleurrijke costuums, de prachtige natuur, de omgeving van het oude Londen, de in historischen stijl her bouwde oude arena, waarin de boksmatch plaats vindt, een lust voor de oogen ge worden. Daarbij de bravoure van Tom Mix, die zelfs één maal met den strop om den nek door een geweldigen sprong over de hoofden der verbaasde volksmenigte heen aan den dood op het schavot weet te ontkomen en de rolprent stijgt tot een schitterende verfilming van een episode uit een romanfischen tijd, toen moed en durf nog hoogtij vierden. Om het elegante, om de keurige verzor ging hebben wij de eerste film uitvoerig besproken. Het sensationeele is echter ook in rijke mate in de tweede rolprent, die den arbeider Harry Fox, wiens rol door Carlo Aldini zeer goed gespeeld wordt, na diens heldhaftige redding van de bekoorlijke bankiersdochter, Alice, uit de vuurzee, waarin het laboratorium door een cata- strophale ontploffing herschapen is, als millionnair van vier en twintig uur doet zien. Fox blijkt de man ,te zijn, die alles kan, alles durft, detectives te slim af is, en... «natuurlijk ook ten. slotte dé man wordt voor Alice, die geen vrouw zou moeten zijn, als ze niet aan zulk een kra- nigen durfal haar hart schonk. Het bijprogramma is, zooals wij dat van Alhambra gewoon zijn, goed gevarieerd en verzorgd. Het luide en hartelijke applaus na de heerlijke solo-mummers van den heer Vleugels bewees opnieuw hoe bekwaam deze, bij ons zoo goed bekende, cellist door het publiek wordt geacht en hoe zeer zijn spel geapprecieerd wordt. Tentoonstelling Ideedingstukken. In het voormalige Burgerweeshuis in de Badhuisstraat wordt op Donderdag 11 Fe bruari 's middags van 35 en 's avonds van 79 uur een tentoonstelling gehouden van vervaardigde kleedingstukken door de afdeeling Vlissingen van de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Tevens bestaat Vrijdag 12 Februari van 7 tot 9 uur gelegenheid tot het aangeven van nieuwe leerlingen. Luxor-Theater. Oranje Hein". „De erfgenaam" „Want die paar minuten die je leven kan, Maak daar geen vervelend drama van. Aan goed humeur is niemandal te doen, Want een lach is veel meer waard dan 10 millioen Ongetwijfeld geven bovenstaande vers regels de levensopvatting weer van den doorsnee-Vlissinger en getrouw aan dit de vies zal hij dus niet verzuimen deze week een bezoek te brengen aan Luxor. Als er ergens gelegenheid is om de zorgen des levens en de dagelijksche beslommeringen eens voor enkele uren van zich af te schud den, dan is het in dit bioscooptheater. Het verfilmen van het populaire Amster- damsche volksstuk van Bouber „Oranje Hein" is voor de Dutch Film Co. een on geëvenaard succes geworden. Inderdaad zijn werkelijk gelukkige grepen gedaan, alleraardigste en vermakelijke scènes zijn op het witte doek gebracht en gelegenheid te over was er om typeerende Amsterdam- sche plekjes in beeld te brengen. We heb ben eens een opvoering van dit tooneel- stuk bijgewoond, doch eerlijk durven we verklaren, dat verschillende gebeurtenissen het op den celluloïdband beter doen stip pen we slechts aan dronken Thijs in een typische buurt, de vischvrouwen op de Nieuwemarkt, het nu werkelijk aankomen van de boot', waarmede Oranje Hein als koloniaal terugkeert. Voor het spel in de ze film hebben we slechts zeer groote waardeering de hoofdrollen werden ver vuld door Heairiëtte Davids (Naatje Visch), Vera van Haaften (Ant), Marie van Wes terhoven (Massie), mevr. Bouber (Aal), Maurits de Vries (Thijs), Joh. Elsensohn (Oranje Hein), A. v. d. Hoek (Kees) enz. Om de film beter tot uitdrukking te bren gen engageerde de directie twee Amster- damsche artisten, duo Jo en Piet, die op hoogst verdienstelijke wijze de liedjes zin gen en den tekst hier en daar op humoris tische wijze in echte Jordaan-taal onberis pelijk verduidelijken. Dat de film het bij het zeer talrijke publiek deed, bleek uit de lach- en gierbuien en de daverende ap- plauskanonnades. Een tweede bewijs, dat de directie er ernstig naar streeft om den bezoekers waar voor hun geld te geve.n, moge lig gen in het feit, dat als tweede hoofdnum mer gedraaid wordt een film, welke vorige week als hoofdbestanddeel van het pro gramma liep in „Cinema Royal" te Amster dam. Van deze rolprent met Richard Tal- madge in de hoofdrol als erfgenaam, schreef „de Telegraaf" „Een spannende film, waarin het komische element niet is vergeten en die dus een verdiend succes heeft." Het bijprogramma bestaat uit le. een mooie „Weekrevue", waarin levende schil derijen uit Colorado 2e. een teekenfilm met het bekende Clowntje en verrassende schaduwbeelden 3e. een oer-komische Christie comedie, in twee acten getiteld „Liefde valt niet mee", welke opgedragen is aan alle verliefde jongelui in Neder land. Resumeerende een subliem programma, wat van de directie echter zware finan- cieele offers vergt. Men stelle haar dan ook niet te leur en bewijze door een bezoek aan haar inrichting, dat de kunst en het genoegen, die zij verschaft, door ons op prijs worden gesteld. Bovendien „Als je lacht dan ben je rijk, En gelukkig tegelijk, Sikkeneurig zijn is verkeerd en dwaas, Als je lacht, ben je de baas." Bericht aan zeevarenden. Het wrak ter reede van Vlissingen is ge zonken. De wraklichtbrulboei ligt 75 M. NNO. vati het wrak. Een tweede wraklicht boei, toonende een groen onderbroken licht elke 4 sec. helder 2 sec., is gelegd op 75 M. Z.t.W. van het wrak. De redamegids van de maatschappij „Zeeland". De gemeenteraad te Goes heeft, overeen komstig het voorstel van Burg. en Wefh. besloten een subsi-die van 109 te verlee- nen voor den door de stoomvaart-maat schappij „Zeeland" uit te geven gids van onze provincie. Theorie der rekenkunde. Van de uitgevers de firma. Oostebaan le Cointre te Goes, ontvingen wij een exem plaar van „Vragen en Antwoorden". De schrijver, de heer C. H. Steenwinkel, gep. hoofd der school te Westervoort, be handelt daarin de theorie der rekenkunde, voornamelijk voor hen, die zich wenschen te bekwamen voor het vergelijkend exa men voor rijksambtenaar der belastingen enz. Er worden 156 vragen gesteld en beant woord. Vele vragen en antwoorden zijn ontleend aan examens dus aan de practijk getoetst. Waar reeds een tweede druk van dit boekje verschenen is bewijst wel dat het voldoet. BIGGEKERKE. Donderdagavond hield de afdeeling Biggekerke der Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij een algemeene vergadering. Bij punt 3 van de agenda werd medege deeld, dat er plannen bestaan om zoo mo gelijk te komen tot oprichting van een coöperatieve weegbrug alhier vanwege de ze afdeeling. Uit het verslag van den secretaris-pen ningmeester bleek o.a., dat de omzet in het afgeloopen jaar niet onbelangrijk was, nl. pl.m. 21.600. De heer Kielstra stelde de vergadering eerst gerust omtrent het punt huisslach tingen en zeide, dat bij de vleeschkeurings- wet, die in 1927 in volle werking treedt, de gewone huisslachtingen evenals thans ge heel vrij zijn, dus niet naar de centrale slachtplaatsen worden verwezen. Spr. hield daarna zijn lezing over het onderwerp „Zwitsersche reisindrukken". Hij behandel de eerst de bodemcultuur in Zvvitserland, daar.na de machtige organisatie'van den landbouw aldaar. Dit laatste is ook tref fend uitgekomen in de gehouden nationale landbouwtentoonstelling. Deze was verba zend schoon en grootsch. Hierin is een blijk van het kunnen geleverd. De lezing werd opgeluisterd door een serie lichtbeelden, welke spreker toelichtte. Een vrachtstuk natuurschoon werd daarin getoond ook kwam uit, dat de strijd om het bestaan voor den Zwitserschen boer veel moeilijker is dan die van den Neder- landschen, toch deed spr. zijn hoorders verbaasd staan van wat desniettegenstaan de het sterk organiseerend talent van den Zwitserschen landbouwer vermag. Na de lezing werd de aandacht der aanwezigen nog speciaal gevestigd op het Zeeuwsch Landbouwboekhouden-bureau. Zeeland maakt in dit opzicht een slecht figuur in vergelijking met andere provinciën. Als nu het boekhouden maar in eigen kring ge schied, maar... Nadat de voorzitter, dejieer J. Dommis se, den heer Kielstra had bedankt voor zijn aangename en nuttige lezing, sloot hij de vergadering. kunt U door eenvoudig 2H jaar huren, in vollen - EIGENDOM verkrijgen. - Orgels vanaf 7 gulden per maand Piano's 17 (Ingez. Mededeeling.) KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Evang. Luth, Kerk. Op het drietal te Schiedam komt voor ds. V. W. F. B. Schmidt te Groede. De Generale Synode der Geref. Kerken. Namens den Raad der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid heeft de deputatie van dezen Raad, de Synode een memorandum overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen de suspect-verklaring van dr. Geelker ken door de classis Amsterdam en -de pro- cinciale Synode. Na een betoog, dat van „ketterij" in de zaak-Geelkerken zeker niet kan worden gesproken, waarbij de stellers van het stuk de handleiding van ds. Joh. Jansen over „de Kerkelijke Tucht" citeeren er» in dit verband zich beroepen op de bro chure van ds. Bavinck c.s. „Ons Aller Moe der", wordt verklaard, dat de kerkeraad niet anders verlangt dan recht, zoowel voor zijn predikant als voor zich zelfniet alleen de rechtspositie der predikanten staat op het spel, maar ook het gezag van den kerkeraad komt in het gedrang. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting der rechtbank te Mid delburg werden gisteren de navolgende za ken behandeld A. K., 25 jaar, loonslachter te Grijpsker- ke, die in hooger beroep was gekomen te gen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Vleeschkeuringswet (een varken slachten zonder dit vooraf te bedwelmen) werd veroordeeld tot 15 of 15 dagen hechtenis. Het O. M. had eveneens hooger beroep aangeteekend. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. B. de J„ 62 jaar, landbouwer te Kloetin- ge, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes d.d. 11 December 1925, waarbij hij wegens openbare dronkenschap, gepleegd bij her haling, werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het von- ni waarvan beroep. J. J. M„ 50 jaar, landbouwer te Zuid- zande, die in hooger beroep was gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens het arbeid doen verrichten door een gewond paard werd veroordeeld tot een geldboete van f 20 of 20 dagen hechtenis. Het O. M. was eveneens in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan beroep. Voormelde beklaagde stond nogmaals terecht wegens een zelfde overtreding, doch op een ander tijdstip gepleegd, waar voor hij op 29 December door den kanton rechter was veroordeeld tot een geldboete van ƒ25 of 25 dagen hechtenis, tegen welk vonnis door hem en het O. M. appèl was aangeteekend. Eisch vernietiging van het vonnis waarvan beroep en ontslag van rechtsvervolging. J. de C., 50 jaar, landbouwer te Retraii- chement, die in hooger beroep was geko men tegen een vonnis van den kantonrech ter te Oostburg, waarbij hij wegens het arbeid doen verrichten door een gewond paard, werd veroordeeld tot een geldboete van 10 of 10 dagen hechtenis. Het O. M. had eveneens hooger beroep aangeteekend. Eisch vernieitiging van het vonnis waar van beroep en veroocdeeling tot ƒ1 b. s. 1 d. h. J. M. M., 30 jaar, graanhandelaar te Mid delburg, die in hooger beroep was geko men tegen een vonnis van den kantonrech ter te Middelburg, waarbij hij wegens het aan een verbruiker afleveren van mengsel van veevoeder, terwijl niet duidelijk zicht baar op de verschillende verpakkingen zijn aangegeven de verschillende grondstoffen waaruit het mengsel is samengesteld, werd veroordeeld tot een geldboete van ƒ500 of 90 dagen hechtenis. Het O. M. had eveneens appel aangeteekend. Eisch vernietiging van het vonnis waarvan beroep en veroor deeling tot 250 b. s. 45 d. h. J. W. v. St., 38 jaar, schipper te Vrees wijk, die in hooger beroep was gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtr. van het reglement op de rivieren en kanalen werd veroordeeld tot een geldboete van 3 of 3 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. G. C. d. L, 53 jaar, werkman te Middel burg, beklaagd van op 26 October 1.1. in een burgerrechtelijk geding ter zitting van het kantongerecht te Middelburg in strijd met de waarheid een beslissenden eed te heb ben gezworen. Eisch zes maanden gevan genisstraf. t Verder heeft terecht gestaan C. v. d. S., chauffeur bij den ondernemer J. C. K. te Goes, verdacht van overtreding van art. 11 van het Motor- en Rijwielreglement, daar hij met een autobus van den dienst Goes Wolfaartsdijksche veer te Goes op den Stationsweg had gereden, terwijl een der remmen defect was. Door het O. M. werd voor dezen ver dachte een geldboete van 75 subs. 60 dagen hechtenis geëischt. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld. In beide zaken was door het 0/ M. als deskundige gedagvaard de heer W. Vijge boom te Vlissingen, keuringsdesktindige voor autobussen voor Zeeland. Defecte stuur- en reminrichtingen. Voor het kantongerecht te Goes heeft zooals wij in het vorig nummer reeds in het kort hebben gemeld terecht gestaan G. H., chauffeur te Biezelinge, wegens overtreding van art. 8 van het Motor- en Rijwielregiement. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij met een ongekeurde auto bus heeft gereden, waarvan de stuurinrich ting in zeer desolate» toestand verkeerde. De bouten welke dienst deden voor beves tiging van de overbrenging der stuurstan gen waren zeer versleten en de beugel welke de beide voorwielen van richting moesten doen veranderen, zaten geheel los in zijn houder. Door het Openbaar Ministerie werd voor deze zeer ernstige overtreding een geldboe te van 100 subs. 60 dagen hechtenis geëischt. Conform den eisch werd verdachte ver oordeeld. Sabotage aan boord van de Java. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft be vestigd het vonnis van den krijgsraad te 's- Hertogenbosch, waarbij de marinier der le klasse H; J. te S. is veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis en ontslag uit den militairen dienst wegens sabotage (vernieling van geweren enz.) aan boord van de „Java", destijds liggende te Vlissingen. MARINE EN LEGER. De officieren van den marine-stoom vaartdienst 2e klasse G. Smits en L. de Wilde, aangewezen voor den dienst in Oost-Indië, zullen hun bestemming volgen met het stoomschip „Insulinde", dat 24 dezer van Rotterdam vertrekt. De luitenant ter zee 2e klasse P. A. de Boer, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is geplaatst aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. Het bij de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam nieuwge bouwde flottielje-vaartuig „Soemba" is te Nieuwediep aangekomen, om te proefstoo- men. De le luitenant J. F. W. Hendriksz, van het 14de reg. infanterie te Middelburg, is tot 13 dezer gedetacheerd bij de normaal schietschool te 's-Gravenhage. DE HEBZUCHTIGE. „Egoïst" zit op zijn duiten, Kijkt hoovaardig in het rond. Ik ben ik en niemand anders Die hij zijner waardig vond. Hij houdt met gekromde vingers, Vingers, van den egoïst, Al zijn geld goed bij elkander, Opgeschraapt met fijne list. Met een onbewogen porum, Stil verheugd met eigen goed,, Ziet hij graag 't gebrek eens anders, 't Zijne smaakt dan dubbel zoet. Feller nog slaat hij zijn klauwen Om zijn heerlijk aardsbezit. Niemand zal er iets van hebben, Tenzij er nog winst aan zit. Meelij kent zoo'.n vrek ook nimmer, Of 't moet met zijn eigen zijn. Bij het allerkleinste wondje Krimpt en kromt hij van de pijn. Maar een ander 't zou wat wezen, Daar voelt hij geen snars toch van, Hij kan toch niet mee gaan huilen. Wat gaat hem dien ander an Laat een ander stiekum sterven Liever dan hij „hoofdpijn heeft'. Graag gunt hij dat wel dien ander, Als hij zelf maar goed leeft. En nóg minder dan zijn naasten Telt bij hem zoo'n smerig dier. Hij lacht om die gékkigheden, Grijnst zich uit, van groot plezier.' Wat een stapelgekke menschen Heb je toch zegt hij met „air", Die zich om zoo'n beest bekómm'ren. „Meegevoel" „moet je nog vèr". Medelij, ha, ha, hoe ziek'lijk Met een dier dat niet eens spreekt. Zeg je bent een groote stommert Als je daar je neus in steekt. Ja zoo durft zoo'n on-mensch spotten Met het leed dat and'ren lijdt. Ik wensch heusch van ganscher harte Dat voor hem komt ook een tijd, Dat men ook van hem kan zeggen, Laat dien vrek toch stil vergaan. Laat hem in zijn leed en armoe Nu óók maar alleenig staan. Die geen meelij kent met and'ren, Die alleen zichzelf maar kent Is een onmensch en een lafaard. 't Is de „duivel in z'n hemd". Meegevoel voor al wat leed draagt, Wat de mensch alleen beseft, 't Is het schoonste wat de mensch heeft, Wat hem boven 't dier verheft. HENKIE. RAD IO-RU8R I E K Amateurs, die vragen omtrent de radio wenschen te stellen kunnen deze inzender bij de redactie tot Dinsdagavond. De beant woording volgt dan in de eerstvolgende radiorubriek. REDACTIE. RADIO-PROGRAMMA Zondag 7 Februari. Hilversum, 1050 M. 9.30 vm. Kerk dienst uit de Gereformeerde Kerk te Maas sluis. Preek van Ds. Akkerhuis. 5.45 Kerk dienst uit de Hervormde Kerk te Bodegra ven. Preek van Ds. Pott. 8.00 Persberich ten, voetbaluitslagen. 8.10 Concert door bet H.D.'O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. Solisten Mej. Mies Haselun, so praan Frans le Coultre, viool. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 3.506.50 Concert door de band van de Royal Lancers (Prins van Wales). F. Kelsey, bariton M. Mukle, cello. 4.35 Een Dickensvertelling. 5.50 6.05 Lezing „The George Borrow of mo dern times". 8.20 Het luiden van de klok ken van- Croyland Abbey. 8.30 Kerkdienst. 9.00 Zang door het Cathedraalkoor van Christ. Church, Oxford. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Koorzang. 10.3010.50 W. Ascott, sopraan. Parijs „Radio-Paris". 1750 M, 1.05 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello) 2.05 Nieuws. 8.35 Causerie. 8.50 Havas- persberichten en wedstrijduitslagen. 9.05 10.20 Dansmuziek. Königswüsterhausen. 1360 M. 10.50 12.10 Concert. Orkest, kamerkoor, M. Schulz, zither. 7.509.20 Concert. G. Pia- tigorsk, cello B. Seidler Winkler, piano. R. Wikarski, piano H. Mühlhofer, decla matie G. Wiétrowetz, viool. 9.5011.20 Dansmuziek. BrusseL 262 M. 8.50 Concert. Melle Mayra, sopraan. 10.20 Nieuws. Munster. 410 M. 8.20—9.20. Werken KOM UW PIJNLIJKE RUG TE HULP Voelt gij u ellendig door doffe 8te kende rugpijn, Wordt gij gemarteld door bheumatisdie pijnen, stijfheid ei harde zwellingen in U'w gewrichten ei ledematen Hebt gij last van de hi* aerlijke steken van spit Van onaan gename urinestoornissen Voelt gij vermoeid, uitgeput en op zenuwach tig, prikkelbaar en terneergeslagen Pas dan op uw nieren. De nieren zijn de filters van bet ibloed, en zoodia zij baar taak niet meer behoorlijk vervullen, blijven ver giften'in, bet bloed achter en raakt uvi gestel van streek. Rugpijn en scherpe steken als van een mes beginnen u te i kwellen, gij krijgt last van hoofdpijn duizeligheid, blaasstoornissen en sla peloosheid. Wacht niet tot zich verdere ver schijnselen van nierzwakte voordoen. Help uw verzwakte nieren voor het te I Iaat is. Gebruik Foster's Rugpijn Nïe- f ren Pillen. Dit speciale niergeneesmid-J del dient uitsluitend voor nier- en'* 'blaaskwalen. Foster's Pillen hebben! duizenden geholpen en kunnen u even zeer helpen. Let op de verpakking in glazen fla- cons met geel etiket (alom verkrijg- /baar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ont vangen. Prijs 1.75 per flacon. 33 (Ingez. Mededeeling.) van Handel door orkest. K. Marstaller, harp. 9.2010.20 Klokkengelui van dea Dom in- Keulen. 10.5011.50 Concert. 2.50 3.50 Concert. 3.50 Voordrachten door Ludwig Hardt. 4.50 Schaakles. 5.20 „Der Westf. Bauer", lezing. 5.50 Lezing „Staatgutbehandlung und Planzenschutz". 6.2010.20 Afscheidsconcert van de radio tentoonstelling in Keulen. Maandag 8 Februari. Hilversum. 1050 M. 12.00 en 7.30. Po litieberichten. 5.006.00 Kinderuurtje, ver zorgd door Mevr. Ant van Dijk. 6.05- 7.05 Concert door het H.D.O.-orkest, on der leiding van Fr. Lupgens. 7.05—7.35 Radiopraatje. Eenvoudige radio-theorie, door den heer R. Swierstra. 7.45 en 10.00 Persberichten. 8.10 Concert door het Me- redyl-kwartet. SolistAnton Dirks, bari ton. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 11.201.20 Concert door het radiokwartet en solisten (contra alt, tenor, viool). 1.202.20 Tijdsein, weerbericht, Orgelconcert. ^.35 Lezing voor scholen. 4.20 Tijdsein, lezing „The old and new woman of Japan". 4.35 Muziek door het Ital. orkest de Pietro. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Dansmuziek. 6.507.20 Omroep voor Europa. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. 7.45 Pianoconcert. Composities van Liszt. 8.00 Lezing „The South Afri can student's tour", geïll. met muziek. 8.20 Concert van den band van H. M. Royal Air force. Volksliedjes, zang. 9.00 .„The com plet angler", dualoog. 9.30 De band en mandolinemuziek. 10.20 Tijdsein, weerbe richt, nieuws. 10.5011.20 Muzikale con sequentie. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello.) 2.05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.50 Le zing „Le beau voyage, Afrique du nord (Tunisie, Algerie, Maros".) Daarna orkest concert. Königswüsterhausen. 1300 M. 7.20— 9.20 Opvoerjng van „Der arme Heinrich", muziekdrama in 3 acten, van H. Pfitzner. le en 2e acte „Heinrichs Burg in Schwa- ben", 3e acte „Klooster in Salerno" Speelt in 1100. 9.5011.20 Dansmuziek door de Tanzkapelle. Brussel. 262 M. 7.50 Aansluiting van het Theatre de la monnaie. Concert door de Fanfare royale Phalange artistique de Bruxelles. 8.50 Fragmenten uit de operette „Petit Faus", Hervé. 9.20 en 10.20 Nieuws. Münster, 410 M. 12.351.50 Orkest concert. Beethoven, Berlioz, Liszt, Tschai- kowsky. 3.35 Orkestconcert. Orkest en so listen (sopraan- piano.) 5.45 Een halfuur tje Rijnlandsche humor. 6.20 Voorlezing uit de werken van R. Dehmel. 7.50 Lezing Wagner. 8.20 Lezing „Streifzüge in das Gebiet der modernen Biologie". 8.50 Con cert. Orkest en zangsolisten. Werken van R. Wagner. Het moderne radioverkeer. Niet voor niets wordt de term- „Ameri- kaansch" in vele gevallen gebruikt om iets aan te duiden wat zeer modern of verbluf fend is. De Amerikanen hebben er dan ook bijzonder goed slag van om groote en grootsche werken op de meest practische wijze uit te werken. Aan dollars ontbreekt het niet en de allerbeste krachten worden aangezocht om de zaak tot in de puntjes in orde te brengen. Ook het trans-atlan- tische radioverkeer is op verbluffende wijze door hen georganiseerd. Het grootste aantal „etherlijnen" wordt geëxploiteerd door de „Radio Corporation of America", die ons eenige gegevens ver strekte omtrent haar imposamt bedrijf. Begin 1920 werden de beperkende oor logsbepalingen door de Vereenigde Staten opgeheven en stond het Amerikaansehe departement van marine de in 1914 door de Marconi Maatsch. gebouwde radiostations weer aan de oorspronkelijke eigenaars, de Radio-corporation of „America", af. Reeds gedurende den oorlog hadden ver schillende Europeesche staten den wensch te kennen gegeven om met Amerika in draadlooze verbinding te treden, doch door den oorlogstoestand kon hieraan geen gevolg worden gegeven. Na den oorlog bleken de bestaande stations verouderd te zijn ze waren, met uitzondering van New-Brunswick, nog voorzien van gedempt zendsysteeni. New-Brunswick was nl. gedu rende den oorlog door de Amerikaarische marine gebouwd. Later werd in Marion. Mass., een modern station gebouwd. Het tegenstatioin van New-Brunswick was in Engeland en dat van Marion in Noorwe gen. Later centraliseerde men de zich steeds uitbreidende diensten. Het kantoor van de „Radio-corporation" Sn New-York bedient thans de zes zend stations die zich aan de Atlantische kust bevinden. Twee zijn er in Tuckerton, een in Marion en twee op Long Island. De ontvangstations zijl „I in Riverhead, Lol "aan de ontvangel sraaflijnett naar het Siaar ze automatischl Sp Long Isiand z,Ji| orojecteerd, die reed! ?iin De antennemast! S 'de 'engte der sp| antenne Hangt, is 45l aer antenne, die uit ?250 M. Zij wordt d ten Er is een speel voor de antenne aanl Sar dikwijls voorkl de antennedradl S een dikke ijskorsl danig vetzwaren dtl es ernstige bedn tsst| "durende enkele ml (tl speciale dynamii heDfontvangcentralj jalle Europeesche^egl I ipncte van 15.UUU 1 braafpalen bevestigd! [ontvangtoestellen zij 'en zonder wederkeel ontvangst op alle toJ I Op het kantoor in I Uit de seinsleutels en I I diend worden, staan i 'ders en zes automated I welke met een snel woorden per minuut den telegrammen woJ I strook geponst, waar! aeponste teekens in I I ontvangen morseteekL [tisch door de zich sni stift geregistreerd en f ployé op de telegra Bij de toestellen zijn \L 1 aangeven uit welk la| 'Zoo lezen wij .naast r derop Christian!a en i 1 Over dit kantoor loi [verkeersaders, die del wereld met elkaar verl Van de firma Détha I vingen wij ter beprod [dat een combinatie v| I draadweerstand en erf 1 De gloeidraadweerstl doch bestaat uit een L in een speciaal geprel lrit, dat in samengedrï 140 ohm weerstand heeF vulling „koekt" het d en het rubberhuisje zd verspreiding van del ■samengeperst is gewed Het lampvoetje is oi vestigd en is geheel vl IVoor de montage val Ilampvoetje behoeft mJ slechts één gat te bol vertering mag heeten.l Engelsch uit, doch het f fabrikaat. Het eboniet! len de metalen deelen I zulk uitnemend materia [„Nederlandsch fabrikaf Maandag 8 Februaril Istra, radiotechnicus I ■Radio, zijn radiocursusl ■theorie" genaamd, rP ■van den H.D.O. voort! ■zal hij voor zijn, blil ■brieven uit een duizenl Jstaand gehoor, één d Iderdeelen van het radii [namelijk den condensatl Ondergeteekende, gel Jde radio-rubriek, vrarf ■leefdle. wat de oorza lhet in serie zetten Al lingscondensator 0.0001 jnie is op te nemen. I 2e. Zou er bezwaar bl Ivan lichtinstallatie te gl Keze (isolatieweersta (prachtig) nuldraad lo| bardplaat 1000 X 10 ■raken bij het inschakl punt. Gaarne had ik hl f er misschien andere t^an het toestel. 3e. Een adres voor [niniwatt-lampen. IJzendijke. .Antwoord. 1. Indien U met cond Pld. in serie met de I langt, moet de condens! fant men zet dikwijls iensator in om onafha Iruikte antenne het toes 1 2. Met het oog op in |eii directe aardverbim pn, of de waterleiding tae verdient echter v 13. Lampen worden lerd door de Radiolarr fn", in Tilburg. U kun fbriek aldaar sturen mt il en hoe ze gereparee J naar het kantoor in ld 388. taaltoestandei l'Naar aanleiding van h ■mister Huysmans inge ■'gebruik bij het lager 1!' vestigt een med Jatste Nieuws" de aan landen bij het beroe fjjwijs in de hoofdstac ■Alhoewel de kinderen fariegelijke, tweetalig* fs zoowel voor VI: ■a"sch onderwijs, aan: en avondleergan ■b'erheidsscholen te volt Ir(,jng van het Vlaamscl Begonnen in de lagen Ku00?Sezet m het tech °e daar die stelselma t.geschieden, staat »Jin artikel 2 van het 1 nansch-onkundtge 1< EB*'? in Set<U zout IhJ ln liet Vlaamscl "et eerste en in het tv l vé,Ja,n het derde stl .Deulemansing reeds ■Men Van Vlaamsch ge< Iglel ?erke °P dat eI ent zelf, in ééne sc

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 6