GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT vafcbetuigmgen onderbroken. De president sDrak den wensch uit dat spoedig ook de andere zones zullen worden ontruimd, al thans nog voor het verstrijken van den ver- drMaSan™agn' landden op het vliegveld te Keulen twee groote machines, die de geluk- wenschen van de stad Esschen overbrach ten in verband met de bevrijding. DUITSCHLAND EN DE VOLKENBOND. Naar de Reichsdienst der „Deutschen o.eie" van bevoegde zijde verneemt, heef, m. secretaris-generaal van den Volkenbond aên wensch uitgesproken, dat Duitschlands verèoek om toelating tot den Volkenbond, too mogelijk voor den 5en dezer ter be- f^aïïincr in de op 8 Maart aanvangende tfjêenkomst van den Volkeifbondsraa9, zal f defdaïïvóor moet worden gezocht rie overweging, dat er in verband met J' ,ppr belangrijke gebeurtenis voldoende moe zfn oS de leidende staatslieden E» overzeesclie landen, welke zitting m ide Volkenbondsraad hebben, Persoonlijk Tm deelneming uit te noodigen. Dit gejdt name voor de deelnemers aan de Vol- terfbondsvergadering, die half Maart zal rlaats hebben, zoodat ook die landen door Kun leidende staatslieden persoonlijk ver- ftegenwoordi-gd kunnen zijn. de regeling der fransche schuld u aan engeland. De Daily Telegraphv meldt, dat als ge heim van het resultaat van de onderhande. linden met Italië, de Fransche regeering te Londen zal verzoeken de voorloopig vast gestelde annuïteiten van 12.5 millioen pond J sterling, door Frankrijk te betalen, te ver minderen. Van Fransche zijde zal) er op wewezen worden, dat de Britsche regeering niet heeft vastgehouden tegenover Italië aan het beginsel, volgens hetwelk Enge land zooveel van zijn schuldenaren zal eischen, als het zelf aan de Vereemgde Staten heeft te betalen. Daarom meent men te Parijs het recht te hebben eveneens een tegemoetkoming van Engeland te verwach ten. Frankrijk zou, volgens het blad be reid zijn 6 millioen pond sterling per jaar te betalen. Binnenkort zullen de onderhan delingen hieromtrent worden hervat een onthulling uit den oorlog. De marine-desjcundigen van de „Daily News" heeft een onthulling gedaan, welke de Duitschers maar slecht zal aanstaan. Hij vertelt dat het „schoone" plan van den Duitschen admiraal von Trotka in 1918 om met de heele vloot een aanval op Lon den te doen, niet zoo geheim was als de Duitsche officieren wel meenden, maar dal de Engelsche marine-autoriteiten tot in alle bijzonderheden op de hoogte waren van de Duitsche plannen en dat alle mo gelijke tegenmaatregelen waren genomen, zoodat de Duitschets enkele uren na het verlaten van de haven van alle kanten zou den zijn omsingeld. Tevens deelt de mari tieme medewerker mede, dat sinds den zo mer van den oorlog geen Duitsch oorlogs schip het anker kon lichten of in Londen was men vrijwel terzelfder tijd op de hoog te. De geheime Duitsche draadlooze mari necode was niet geheim. Terwijl de Duit sche vloot na Jut/and niet noemenswaard was vergroot, was de Britsche zeemacht in tegendeel zeer versterkt. Naar menschelijke berekening, zoo besluit deze Britsche ma- rinedeskundige, zou de Duitsche slagvloot vernietigd zijn geworden. een opzienbarende ontslag neming aan de gentsche hoogeschool. „De (Brusselsche) Standaard" meldt, dat professor Van Bogaaert, wiens Vlaamsche leergangen herhaaldelijk door studenten ir- de war werden gestuurd, terwijl dezen zich riet ontzagen hem op straat en aan zijn woning te komen lastig vailen, zonder dat de academische overheid optrad, zijn ont slag bij den minister van kunsten en we tenschappen, den heer Huysmans, heeft in gediend, omdat het hem onder deze om standigheden niet mogelijk is zijn leergan gen te hervatten. Het blad dringt aan op een streng -op treden van den minister tegen de onduld bare houding der academische overheid van Gent en spreekt de hoop uit, dat de minister het hem aangeboden ontslag niet zal aanvaarden. De Brusselsche correspondent van het „Hbld." meldt nog In zijn ontslagaanvraag wijst prof. Van Bogaert er op, dat de rechter tot nu toe geen gelegenheid heeft gevonden om ken nis te nemen van zijn klacht tegen de stu denten, die zijn woning hebben overrom peld, vensters en deuren hebben stukge slagen, en dat de academische autoriteiten, wier houding vóór de gebeurtenis zeker niet van dien aard was dat de studenten tot kalmte werden aangespoord, tegenover de aanstichters nog geen sancties hebben ge troffen. Onder die studenten bevinden zich vreemdelingen, die op kosten van de uni versiteit studeeren. Sedert twee maanden zijn de lessen van prof. Van Bogaert on derbroken. De man, die in den laatsten tijd de ge meente 's Gravenhage onveilig maakte door net steken in de kuiten van jonge meisjes, heeft Zaterdag en Zondag weer kans ge zien twee slachtoffers te maken. Een 17- jarig meisje is Zaterdag in de VaaJriviér- straat in haar rechterkuit gestoken, terwijl een 15-jarig meisje Zondag op het Buiten hof het slachtoffer werd van den nog on bekenden dader. De politie zet haar onder zoek ijverig voort. Tot heden is het haar n|et gelukt een zuiver signalement van den man te verkrijgey. Naar „de Avondpost" verneemt is gisterenavond, op aanwijzing van een sla gersjongen, de vermoedelijke kuitenprikker od heeterdaad betrapt, toen hij naar een meisje bukte op de Paul Krugerlaan. Hij werd naar het politiebureau aan de Van der Vennestraat overgebracht. Het was een jonge man, goed gekleed en met een lorg- loopen deed ^een P°£'nSèn om we& te het avonduur van Zaterdag bemerk- lltSSl ,]mbte van het Centraal Station te dit ll' uier zich °P een emplacement, ht vf»hH Pillek verboden is, een man verkenning liep' De 'bea™bte g»ng OP ng uit en toen bleek dat men te doen had met een z.g. blinden passagier, boerenarbeider van beroep, uit Hannover afkomstig. Hij winlae te Amsterdam trachten werk te vinden en omdat hij geen geld voor zijn verdere reis had, was hij op het station Osnabrück onder een trein gekropen, welke voor vertrek naar Nederland gereed stond. Hij wrong zich daar op een as van een der wagens, met zijn rug tegen den onderkant van het rijtuig, hierbij zijn koffertje in de hand houdende. Zoo bracht de trein hem Nederland binnen. Toen echter de trein bét station Amersfoort uitstoomde, keerden de kansen. De „reiziger" toch liet daar zijn koffertje aan zijn hand ontglippen en bij een poging om zijn bezit weer te grijpen raakte hij in een zoo pénibele positie, dat hij rug en heupbeen kneusde. Dit noopte hém te Utrecht zijn reis op te geven. Toen de spoorwegbeambte hem aansprak was hij uitgeput van koude en vermoeienis, dat hij bijna niet meer kon staan. Op het station werd terstond een geneesheer ge roepen en deze achtte opneming in het zie kenhuis gewenscht. Gisterenmorgen waren vier arbeiders aan den arbeid in een tankschip „Hera", dat ter reparatie ligt aan de werf van Wilton te Rotterdam. Bij hun werkzaam heden bedienden zij zich van een electrische Iooplainp. Deze lamp is komen te vallen. Er is daardoor een ontploffing ontstaan in de tank, waarin zich benzinedampen be vonden. De arbeiders, een machine-bank werker, een bikker en twee losse werklie den, bekwamen brandwonden aan gelaat en armen. Zij werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Een 50- jarige werkman te Haarlem is onder een stapel hout bedolven geraakt en daaronder levenloos vandaan gehaald. Op den Val'kenburgerweg te Heerlen is een ambte naar bij de Oranje-Nassaumijnen door een auto overreden. Hij werd ernstig gekwetst naar het hospitaal overgebracht. In een fabriek te Leiden geraakte een 15-jarige jongen met één hand tusschen de machine bekneld. Het gevolg was, dat de vinger toppen werden afgerukt. Op Marken is het lijk aangespoeld van een onbekende vrouw. Men vermoedt dat het de vrouw is van den schipper van de tjalk die 25 No vember bij het Pampus is gezonken. Rechercheurs za^en gisteren in de Wilhelminastraat te Rotterdam een hun bekend inbrekerstype loopen, met een zwa-> ren zak op den rug. Toen de man hen in de gaten kreeg, nam hij de vlucht en wierp den zak weg, waarna hij een pand binnen rende, waar men hem niet meer heeft kun nen vinden. In den zak bevonden zich een aantal schalen, alpacca lepels, wijnglazen, borden, een blauw Delftsch schoteltje en een koperen bloempot. Kort daarna vonden de rechercheurs in de omgeving een ande ren zak, waarin eenige zinken zeilen en bovendien doosjes dadels, van dezelfde soort als die, welke gevonden zijn in de Nieuwe Plantage, onder een hoop bladeren. De politie vermoedt, dat alles van diefstal of inbraak afkomstig is en de dieven het hebben willen verbergen, uit vrees voor een huiszoeking. Er wordt een nauwkeurig on derzoek ingesteld. Het is gebleken, dat de 18-jarige smidsknecht, die dezer dagen te Haarlem is aangehouden wegens diefstal van pa ling, zich ook heeft schuldig gemaakt aan berooving. Bij het postkantoor heeft hij een man met een boksbeugel bedreigd en hem toen 35 afgenomen. Tevens is komen vast te staan, dat hij een bejaard man in zijn huis met een bierfleschje op het hoofd ge slagen heeft, ook met het doel geld te rooven. ïn den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Sneek op twee plaatsen ingebroken in het kantoor van de N.V. firma Van Gor- cum en Witteveen, handel in bakkerswa ren, en in het tramstation. Bij de eerste inbraak heeft men iin de ledige, sedert lang buiten dienst gestelde brandkast een gat geboord van 1 y2 duim. Op het kantoor be vond zich in de lade ruim ƒ400, welk be drag onaangeroerd is gebleven. Uit het bu reau in het tramstation is slechts 7 ont vreemd. Een wi den muur gemetselde Lips- brandkast, die ruim ƒ2000 bevatte, heeft men onbeschadigd gelaten, wijl men over tuigd was, dat alle moeite om haar open te breken onbeloond bleef. Vrij zeker is het volgens de politie, dat lieden van buiten de stad hier aan het werk zijn geweest en dat de dieven van een auto gebruik hebben ge maakt. Enkele dagen geleden verscheen er in de bladen de klacht van een vader, die te Nijmegen gastvrij onderdak genoot, dat zijn zoon verloren was. Dagen en dagen, langer dan een week steilig, maakte de vader een periode van onrust door. Mij was gered, en hij had ook gezien, dat zijn zoon behouden uit het overstroomde gebied was gekomen en met een boot vol menschen was weggevoerd. In het eerste was er bij den man nog geen angst, want hij begreep, dat na enkele da gen, als de vluchtelingen in de gastvrije gemeenten in den burgerlijken stand waren opgenomen, hij wel bericht zou krijgen waar zijn zoon was. Maar het bericht bleef uit en ook de zoon. Tot hij dezer dagen opeens ontdekt werd. De zoon was met de boot naar Arnhem gekomen en op het bureau van het huis vestingscomité op het Roermondsplein had hij ervaren dat de een hier, de ander daar naar toe werd gezonden. Hij was er tezaam met zijn vriendje en de leeperd bemerkte, dat twee jongens wel bij elkaar mochten blijven als zij broertjes waren. En toen nu het vriendje zeide E. te hee- ten, verklaarde W. 't broertje van E. te zijn. Zoo werden beiden naar de barakken te Ede gezonden. En de snuiter, die wist dat zijn vader goed verzorgd in Nijmegen zat, vergat de gevolgen van zijn slimheid tot de alarmeerende berichten de waarheid aan het licht brachten. Een noodlottige drjft- b ti i. De heer A. J. Bijsterbosch uitOene was Zaterdag op bezoek bij zijn oom, die dicht bij het dorp woont. Laatstgenoemde, die zenuwpatiënt is en aan vallende ziekte lijdt, was bezig den stal uit te niesten. Aangezien de dokter hem zwaar wejrk had verboden, wilde zijn neef Bijsterbosch dit voor hem doen. S. maakte zich hierover zoo kwaad, dat hij zijn neef mét de mest vork zoodanig op het hoofd sloeg, dat de schedel werd verbrijzeld. Hij is gisteren nacht aan de bekomen verwondingéh over leden. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele -hoofdpijn, verstop ping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de ie ver naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en ingewan den, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken.^ (Ingez. Mededeeling.) De Parijsche politie heeft dezer dagen een heel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee dochters, gearresteerd, dat kans had gezien in een paar jaar tijds door zeer minderwaardige practijken een half mil lioen francs te „verdienen". De vrouw gaf zich uit voor de weduwe van een rijk in dustrieel en verloofde zich verschillende malen, waarbij haar man als haar gemach tigde werd voorgesteld. Waren de verloof den voldoende „geplukt", dan liet de vrouwelijke Landru (dié iptusschen niet het voorbeeld van dezen volgde haar slacht offers uit den weg te ruimen) ze in den steek. De rol welke de beide dochters speelden om de gezinsinkomsten te ver meerderen, zullen we magr liever met stil zwijgen voorbijgaan... De kapitien van het Dutische stoom schip „Westphalia" heeft draadloos bericht gezonden naar New-York dat de geneele 'bemanning van 'het Nederlandsche stoom schip „Alkaid", dat aan de kust van New foundland in nood verkeerde, gered en aan boord van de „Westphalia" genomen is. Laatstgenoemd schip wordt Donderdag of Vrijdag te New-York verwacht. De reederij van het stoomschip „Alkaid" heeft gisterenavond een draadloos bericht van den kapitein ontvangen meldende dat het schip als totaal vCTloren moet worden beschouwd. Uit New-York wordt gemeld dat gis teren te Lexington in Kentucky het proces plaats had tegen een neger, die bekend heeft een blanke vrouw te hebben aange rand na haar echtgenoot en twee kinderen te hebben gedood. Reeds tweemaal heeft de menigte getracht den beklaagde te lyn chen. De gouverneur heeft daarom voor het proces uitgebreide voorzorgsmaatrege len genomen. Niet minder dan 100 man ca- valerie met tanks en gasbommen zijn gere- quireerd en de straten in de omgeving van het gevechtshof zijn gebarricadeerd. Alle winkels in deze wijk moesten gisteren ge stoten blijven en de meeste bewoners heb ben tijdelijk elders onderdak gezocht, da ar zij ten gevolge van de afsluiting van hün wijk niet van hun werk naar hun woning kunnen terugkeeren. Toen het stoomschip „President Roo sevelt" met de overlevenden van het Brit sche vrachtschip „Antinoë" Zondag te Ply mouth aankwam, werden nadere bijzonder heden over den storm op den Atlantischen Oceaan bekend. De storm duurde vier dagen met golven van 10 tot 20 meters hoogte en ofschoon de „Presidtnt Roosevelt" in de nabijheid was van de „Antinoë", was-het onmogelijk het schip voortdurend te zien. Door de sneeuwstormen werd het schip uit het ge zicht verloren, één keet gedurende 18 uur. Het schip werd op drift gevonden en ge durende 4 dagen( over een afstand van 110 mijlen door de „Roosevelt" gesleept. Kapi tein Fried bleef gedurende 84 uur aan één stuk op de brug. Drie booten gingen ver loren en 2 man verdronken, voor dat het reddingswerk slaagde. Nadat de draad looze inrichting van de „Antinoë" was ver nield, werd de commupic.atie onderhouden met een handlamp. Toen hij ten slotte aan boord van de „President Roosevelt" was gebracht, begaf Tose zich onmiddellijk naar de brug, waar hij kapitein Fried bedankte en toen uitge put neerviel. Voordat Toae Zondag de „President Roosevelt" verliet, overhandigde hij den commandant van het stoomschip een schrijven, waarin hij zijn hartelijken dank uitsprak voor de redding. Ofschoon de ..Antinoë" elk oogenblik kon omslaan getuigden de berichten van den buitengewonen moed en volharding van haar kapitein Tose. Deze zond de ge huwde leden van de bemanning het eerst in de reddingboot en de overblijvende twaalf en hijzelf moesten vele uren in bitteren nood wachten voordat ook zij gered wer den. Met de afbraak van de militaire om heining der stad Antwerpen wordt flink voortgang gemaakt. Binnenkort komt het tusschen het station van de voorstad Ber- chem en de Herenthalsche poort gelegen deel aan de beurt, waardoor de uitbreiding van de Antwerpsche agglomeratie naar het Zuiden toe veel zal worden vergemak kelijkt. Ingevolge eén accoord. gesloten door de departementen van openbare wer ken en van spoorwegen, zal de grond, voorkomend van deze afbraak, voor de op_ hooging van de spoorbaan Antwerpen- Holland worden gebruikt. Een' belangrijke gebeurtenis in de an nalen der Britsche koopvaardijvloot za! plaats vinden op 26 Februari, wanneer de eerste groote met olie gedreven snelle Oceaanstoomboot, die verder geregeld van een Britsche haven zal vertrekken, haar eerste reis zal maken. Dit vaartuig is de „Asturian" van de Kon. Mail Stoompakket vaart Maatsch., 22.500 ton groot, bestemd voor den dienst van Southampton naar Zuid-Amerika. De „Asturian", die gedreven wordt door dubbel werkende Diesel motoren, werd gebouwd en van de noodige inrichtingen voorzien te Belfast. Hf s machines bestaan uit 2 motoren.van 8 cylinders, die totaal 24.000 P.K. kunnen ontwikkelen, en dezelf de installaties zullen worden aangebracht in haar zusterschip Alcantara" en in de nieuwe stoomboot „C'arnavon Castle" van de Union Castle Mij.., die onlangs te water is gelaten. Doodgevroren. Volgens een bericht uit Moskou had de Sovjet-regee ring na de gevangenneming eener kinder- rooverbende omstreeks 300 minderjarigen in onverwarmde goederenwagens naar Woronesch gezonden, die bij de aankomst van den trein allen waren doodgevroren. Te Southbent (Indiania) is in het han delscentrum een brand uitgebroken, waar door 9 groote magazijnen in de asch wer den gelegd. De schade bedraagt meer dan 2 millioen. Terwijl de brand nog woedde, Frak in een ander deel der stad een 2e brand uit, waardoor de kantoren van de „Standard Oil" zijn verwoest. De schade bedraagt naar schatting 300.000 dollar. Te Southbent (Indiana) is in het handelscentrum een brand uitgebroken, waardoor 3 groote magazijnen in de asch werden gelegd. De schade bedraagt meer dan 2 millioen. Terwijl de brand nog woedde, brak in een ander deel der stad een. tweede brand uit, waardoor de kanto ren van de Standard Oil zijn verwoest. De schade bedraagt naar schatting 300.000 dollar. Uit Melbourne wordt gemeld dat in de nabijheid van Belgrado (Australië) een auto, bij het afrijden van een helling over den kop sloeg, vermoedelijk door het wei geren der remmen. De wagen vloog terzijde van den weg en werd vrijwel geheel ver nield. Drie der inzittenden werden gedood, terwijl 15 passagiers werden gewond, het meerendeel hunner ernstig. WIST U dat als het rijkste meisje ter wereld wordt beschouwd het 12-jarige dochtertje van den onlangs overleden Amerikaan- schen tabakskoning J. B. Duke, die haar ongeveer 375 millioen naliet dat de bevolkingsvermeerdering in Ne derland van 1919'24 na die in Bulgarije met 15.29 het hoogste was dat in de afgeloopen twaalf maanden in Hollywood 250 millioen voet film zijn ge produceerd dat onlangs een duiker op den bodem van de Noordzee bij Helgoland zijn indruk ken door de radio de wereld inzond dat onlangs te Sierra Leone (Lumley) overleed mevr. S. A. Cole, in den eerbied- waardigen leeftijd van 115 jaar? BEURS VAN AMSTERDAM Overzicht van 2 Februari, 3 uur. De handel ter beurze 'bood heden een kalmen aanblik. De stemming was echter, met gisteren vergeleken, veel beter te noe men. Het leek wel dat het feit van de ver mindering van den rutobervoorraad te Lon den, nadat deze eenige weken lang was toegenomen, eerst heden eenigen invloed uitoefende. Aandeelen Amsterdam-rubber openden al dadelijk een 3-tal procenten hooger en liepen verder omhoog, om later iets in te zakken. Aandeelen kunstzijde fabrieken in betere tendenz. Jurgenswaar- den vrijwel onveranderd en prijshoudend. Tabakken, in navolging van rubberwaar- den, iets beter. Ook oliewaarden in aange namer stemming op het bericht van de verhoogde olieprijzen in Amerika. Aandee len Koninklijke olie konden zich weer bo ven 400 verheffen. Scheepvaarten stil en onveranderd. Sirikerwaarden onveranderd. Geld op prolongatie 3'4 HET OVERSTROOMDE GEBIED. 's-GRAVENHAGE. (V. D.) Woensdag middag zullen de ministers van binnenland- sche zaken en landbouw en de heer Deckers, rijkslandbouwieeraar te 's-Bosch, een bezoek brengen aan het overstroomde gebied nabij de doorbraak bij Nederasselt. Zij zullen de doorbraak bezichtigen en het met zand en grint bedekte larnd in oogen- schouw nemen.De werkzaamheden aan den dijk vorderen flink. hoofdprijzen staatsloterij. 5e klasse, 9e trekking) (onder voorbehoud) f 1000 869 3352 18826 400 3033 8914 16959 18316 18791 200 1289 20854 100 7241 10377 11361 11901 14508 18007 18447 de synode der geref. kerken. ASSEN. (V. D.) Hedenmorgen te 9 uur kwam de Generale Synode in openbare zitting bijeen. Na de opening der zitting riep de praeses ds. Verhoeff van Zeist, die als secundus van wijlen dr. De Moor heeft zitting genomen, een woord van welkom toe. Dr. Verhoeff betuigt instemming met de 3 formulieren van eenigheid. Hij zal zitting nemen in de 3e commissie (kerk rechterlijke zijde van de zaak dr. Geelker ken). De praeses deelt mede dat het modera- men heeft voldaan aan de opdracht de Synode te vertegenwoordigen bij de be grafenis van dr. De Moor. een gemeente vraagt faillissement aan. VAALS. (V. D.) De gemeenteraad heeft bij de behandeling van de gemeente-be grooting met 7 tegen 5 stemmen besloten het faillissement der gemeente aan te vra gen. een aanvaring. HOEK VAN HOLLAND. (V. D.) Hei Nederlandsche stoomschip „Breedijk" van de HollandAmerika-lijn. dat hedenmor gen van Rotterdam naar New-York vertrok, is op 20 mijl van den Nieuwen Waterweg ir aanvaring geweest. Het schip is zóó ernstig beschadigd, dat het Ge reis niet kon voortzetten en weer naar Rotterdam moest terugkeeren. het faillissement der cetem. .AMSTERDAM. (V.D.) De curator in het „Cetem"-faillissement heeft heden 'bij den raad van toezicht en discipline van de orde van advocaten te 's-Gravennage een klacht ingediend tegen mr. H. P. Marchant we gens diens uitlating tegenover een journa list, waarin hij in velband met den éisch tot volstortimg der aandeelen van de „Ce- tem" van een poging tot chantage sprak. een chauffeur veroordeeld. AMSTERDAM. (V. D.) Het gerechtshof deed heden in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen den 21-jarigen chauffeur J. W. W. uit Utrecht, die als bestuurder van een vrachtauto in den morgen van 27 Juli 1924 op dey middenweg van de Maliebaan te Utrecht een bejaarden voetganger aan reed, die zoodanig verwond werd, dat hij spoedig overleed. De rechtbank te Utrechï had den chauffeur wegens het veroorzaken van -dood door schuld tot 3 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Het Hof verminderde thans de straf tot 6 weken gevangenisstraf. DRIJFIJS~VOOR DE KUST. LEMMER. (V. D.) Er zit hier voor de kust nog veel drijfijs in ?ee. De haveqvuren zijn nog niet ontstoken. Stoomschepen hebben van dit ijs echter weinig last. De r.achtbooten van de Groningen—Lemmer Stoomboot Maatsch. zijn hier hedenmorgen van Amsterdam aangekomen en zullen he denavond hun dienst via Lemmer hervatten. EEN INBRAAK MET POLITIEKE BEDOELINGEN. LONDEN. (V. D.) Scotland Yard stelt een onderzoek in naar een inbraak, ver moedelijk gepleegd met politieke bedoelim- gen in het huis van markies Vivien de Chateaubran, een Russische royalist te Kensington. Hij was vroeger aan de Rus sische ambassade verbonden. Een aantal kisten, waarin documenten waren gebor gen, werd opengebroken. Vele papieren werden gestolen, w.o. vele strikt geheime orders uit den oorlogstijd. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. WEENEN. (V. D.) De „Arbeiterszeitung" meldt uit Budapest dat de directeur van de poststpaarbank Baros in de parlementaire commissie 'heeft bekend dat prins Win- d-schgratz en Nadossy hem in September 1925 uit zijn vacantieverblijfplaats naar Bu dapest hebben geroepen om een program op te stellen voor de beste wijze van uit gifte der valsc'he bankbiljetten. Baros achtte het plan onuitvoerbaar, doch beval hen de deskundigen, den bankier J. Ellischer en den bankier Horath aan. Deze beiden hebben het plan tot uitgifte der valsche bankbiljet ten afgeraden, welk advies evenwel niet werd opgevolgd. DE OPENING VAN°HET PARLEMENT. LONDEN. (V. D.) Voor de opening van het parlement, welke hedenmiddag te 12 uur door den koning plaats heeft, wachtten sinds gisterenavond 11.10 uur 2 conserva tieve leden van 'het Lagerhuis in Westmin ster om, wanneer de deuren van het Huis geopend worden, hun zetels te kunnen in nemen. Het derde Lagertmis-lid kwam van morgen te kwart vóór 5, daarop volgden er meer. Lady Aston arriveerde hedenmor gen te 5 minuten vóór 8. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 2 Februari 1926. Veemarkt. Aanvoer 189 paarden,- 9 veulens, 981 magere runderen, 680 vette runderen, 1244 nuchtere kalveren, 162 vette kalveren, 46 schapen of lammeren, 80 var kens, 131 biggen, 8 bokken of geiten en 86 graskalveren, 1 ezel. Prijzen per ]/2 Kilo 55—5V/2, 454V/>, 32»/235 ossen 50—55, 45 stieren 49— 50, 45 en 40; kalveren 87/2—90, 72»/, en 60. Prijzen per,stuk: melkkoeien f3ZO— f 525 kalfkoeien ƒ330—ƒ525; pinkert 100—150 stieren 140^-/500 vaarzen 150240 graskalveren; 60120 werkpaarden 250f350 slacfitpaarden 100—175 hitten 100—200 veulens ƒ60—ƒ100; nuchtere fokkalveren ƒ20 f 30 btggert 16—27 overloopers f27— ƒ43 slachtkalverén 13—f 17 biggen per week 2.253. Koeién en ossen tamelijken handel', ge drukte prijzen stieren flauwe handel, prij zen lager vette kalveren slependen hatv del, goede soorten prijshoudend, mindere soorten lager melk.: en kalfkoeien flinke handelprijzen onveranderd nuchtere kab veren minder handel, lager prijzen paar* dén vluggen handel, prijzen stationnair. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 2 Februari, des na middags 2»/2 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopen en Verkoop^n. New-York 2.48'/ó—2.49'/2 L.onden ƒ12.13 Berlijn ƒ59.33ƒ59.39 Brussel 11.32—11.37 Parijs 9.31—9.38 Ween en 3334. Bankpapier. Dollars f2.48f2.50; Ponden f 12.1054 —ƒ12.1334; Marken ƒ59.30—ƒ59.41 Belgische Francs 11.30—11.39 Fran sche Francs ƒ9.289.42; Schellingen 32—35. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 761.4 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 737.4 te Valen- tia en Blacksod. Verwachting tot den avond van 3 febru ari Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke of Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Aanvankelijk opkla rend, later wellicht regen. Weinig veran dering in temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Februari v.m. n.m. Woensdag 3 4.31 4.53 Donderdag 4 5.05 5.29 AGENDA van Publieke Vermakelijkheden, Openbare Uitvoeringen, Vergaderingen enz. Alhambra-theater. lederen avond bios coop-voorstelling, aanvang 8 uur Woensdag-, Zaterdag- en Zondagmid dag matinée. Luxor-Theater. Dagelijks bioscoop-voor stelling, des avonds 8 uur. Woens dag-, Zaterdag- en Zondagmiddag matinée. Woensdag 3 Februari. Uitvoering Chris telijke Reciteer-vereeniging, Concert gebouw, 8 uur. Donderdag 4 Februari. Piano-avond Alfred Lemmel, Concertgebouw, 8 uur. Donderdag 4 Februari. Instituut voor Arbeidersontwikkeling, Lezing over „Het Lied" met zang, „de Oude Vriendschap", 8 uur. Donderdag 4 Februari. Lezing met lichtbeelden, Geref. Ver. voor Drank bestrijding, Militair Tehuis, 8 uur. MIDDELBURG. Woensdag 3 Februari. Concert-vereeni- ging Middelburg, Capet Quartet, Con cert- en Qehooraaal, 8 uur. lichtbeelden, Concertgebouw, 8 uur.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 3