Zeeuwsche Hypotheekbank UITGIFTE VAN 200 AANDEELEN BUITENLAND QEMENQD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT ADVERTENTIËN Woensdag 10 Februari 1926, 5 d. h., A. J. V. I s. 1 w. tuchtschool' "t 2 b. s. 2 d. h. R., Vlissingen, tot h. wateren buiten takken I. F., Mid- w. tuchtschool, B It 3 b. s. 3 d. h.: mchelklinkende bellen llburg, C. B., Orijps- lrke, ieder tot f l b. C. de R., Arne- fBergen-op-Zoom Bergsche^Boy^ 3e klasse. I Middelburg Stavast—Zeelandia b-5 Zierikzee Zierikzee'Goes - V-' Bergen-op-Zoom M.E.V.O.-Walcheren 1-1 Reserve le klasse. •s-Bosch Wilhelmina II—Eindhoven II 5-1 Helmond Helmond IIN.A.C. II J-U Reserve 2e klasse. Bergen op Zoom D.O.S.K.O.JI- Middelburg Zeelandia II—Alliance II 4-3 fcsse. pond a Wilhelmina t IlkEindhoven |Bredania klasse A. )osko 41. In groote belangstel-J lcirca 2000 toeschou-1 Igen mogen gelukken Jrwinning te behalen leege handen naar te sturen, competitie-wedstrijd het nieuwe jaar en |e een lange periode genoten, kunnen de |esultaat dan ook zeer s de uitslag wel maar het vertoonde |vas beter dan dat der Als oorzaken hiervan I noemen het sublieme het goede verdedigen nan Woltering, die op tlstrijd .kan terugzien, iging, doordat Parent er bezette, aanzienlijk half-linie het beste sko heeft één invaller, Imet de volgende op- ering, Parent, Itar, Groenewegen, Gelder, Braat, Brijsse. heidsrechter v. d. Wij- geleid heeft, laat tos- Kokelaar gelukkiger Dosko en trapt Dosko weer getrap op het emt Dosko de eerste >singen-doel en Wolte- >poedig aan het werk r best toevertrouwd is. m tijd het spel op de ift weten te houden, wat los en we krijgen den rechtervleugel, jgelijk op en verplaatst |tot doel. Als het spel Ier oud is, weet bij een len Macaré eenige fe- Jeeren en op tactische (es te plaatsen, die een j welke door Van Gel- bten wordt buiten het po-doelman een fraai |chen ook niet stil en om gelijk te maken Iediging is echter op n breekt menigen aan- lanval van Dosko weet jna zeker doelpunt te het leder vanvoor de l-voor van Dosko weet Ich snel verplaatsen en in Van Mares belanden er een half uur ge- Iicaré de score te ver- t bij doel enkele tegen- met een schot in den Dosko-doelman geen Ift (2—0). Even voorde Vlissingen-doel nog op an doorboring, als een tor doel geplaatst wordt pelers het leder ietwat eranderen, zoodat Wol- paal brengt echter red- rusten. Ilft is Dosko aanvanke- derheid, maar ook aan- weet het spel te ver- ijgen enkele aanvallen ;r zonder resultaat biij- op het Vlissingen-doel e paal redding, terwijl Ing op fraaie wijze zijn ling het derde doelpunt als bij een doorbraak an Gelder laat den ba! die met een hard schot Iden voorsprong weet te I Vervolgens krijgt Van In, die echter door slecht feaan, terwijl even later hem door Van Gelder It nog niet gewonnen en maar de Vlissingen-ver- teund door de half-linie, alles. Macaré weet nog it tè maken, als hij den t leder weet te ontfutse- recht door den scheids buitenspel geannuleerd iosko toch het verdiende ren, als de rechtsbinnen 'achts schot vanvoor de 'eet te verrassen (3—U- p het Dosko-doel wordt :aré voor het doel gezet, rdediging weet het leder oor het einde moet Ma* np het veld verlaten et al aanvullen. Als er dan spelen is, weet Brijsse t een hard schot nummer :ening te nemen (4—D- ireekt het einde aan het geringe aantal hoek- gekomen zijn gedurende INSIDER- RADIO-PR OG RA MMA Dinsdag 2 Februari. Hilversum, 1050 Ai. 12.00 en 7.30 Po litieberichten. 6.307.30 Engelsche les Er mr Fred Fry. 7.45 en 10.00 Persbe richten 8.10 Avond van den R. Kath. Om- loep Orgelconcert van de St Dom.nicus- kerk te Amsterdam. OrganistEvert Haak. Eduard Koopmans, bariton. Spre ke/ prof L- H. van Aken, Ord. Praem te Heeswijk. 1. Orgelsonate, op. 42, Alex luilmant. Introduction en Allegro mode- Ito 2a) Verset de Procession b) Canti lene'Nuptiale, Th. Dubois, Orgel. 3 Gebet ,D 46 No. 1, Hiller, zang. 4.Suite Gothique, tóoetaan, orgel. 5. Rede door prof. Van Aken. 6. Larghetto (2e Symphonie), Beet hoven, orgel. 7. Vespergesang, Russische melodie, zang. 8a) Cantilene, Arth. W. Marcha.it b) Priére, Lemmens, orgel. 9. Hosanna, Granier, zang. 10. Marche nuptia le, Ch. M. Widor, orgel. Daventry, 1600 M. 1050 Tijdsein, weerbericht. 11.20 Het radiokwartet en solisten (mezzo sopraan, banton, viool). I 20—2.20 Tijdsein, muziek. 3.35 Lezing ilementary music". 4.20 Tijdsein, Lezing 'Children and the general public". 4.35 Concert door het Levy's orkest. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, njeuws. 7.45 Piano concert Werken van Scarlatti. 8.00 Lezing in de Fransche taal. 8.20 „Faust", opera van Gounod. Het symphonieorkest en koor. 9 00 Operafragmenten door het symphonie orkest en zangsolisten. 10.20 Tijdsein,weer bericht, nieuws. Lezing„Music and the ordinary listener, Filling up the octave 10.50—12.20 Dansmuzek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Ha- vaspersbericht. 5.05 Soiistenconcert. 6.05 er, 8.35 Koersen en Havaspersbericht. 8.50 -10.20 Literaire kroniek en orkestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.20 „Der Oauklerkönig", operette in 3 deelen Ivan Jean Gilbert. 9.50—11.20 Dansmuziek door Rapées jazz symphoniker. Brussel, 262 M. 5.20 Orkestconcert. 620 Nieuws. 8.20 Galaconcert, met medew. van Mile Mergan. 8.50 Lezing „L'Histoire beige de literature Francaise (15e et 18e siècle). 9.05 Petite suite voor piano. 9.35 Concert. 10.20 Nieuws. Munster, 410 M. 12.351.20 Spaan- sche les. 1.202.20 Orkestconcert, werken van Suppé. 4.35—5.20 Vroolijke muziek door orkest 5206.20 Lezing over „Stim- men der Volker". De lezing wordt geïl lustreerd met zang- en muziekproeven, op gramafoonplaten opgenomen, van de mees te volken ter wereld. 6.30—7.10 Lezing „Die Bilanz als Quelle der Konjunkturkun- 7.20 Symphonieconcert. DE ONTRUIMING DER KEULSCHE ZONE In verband met den aftocht der Engel sche bezettingstroepen uit Keulen had zich Zaterdag een groote menschenmenigte voor den Dom en de omliggende straten verzameld. Klokslag drie uur werd, terwijl de mu ziek het Engelsche volkslied speelde, de Engelsche vlag neergehaald. De troepen marcheerden daarna naar het station, van waar ze in drie treinen de stad verlieten. In plaats van de Britsche vlag werd de vlpg van de stad Keulen geheschen. Bet vertrek der troepen had zonder inci denten plaats. EEN DUITSCHER OVER KARDINAAL MERCIER. Er is bij het verscheiden van kardinaal Mercier veel gesproken over diens scherpe anti-Duitsche zijde tijdens den oorlog, zijn kloek en waardig optreden tegenover den Duitschen bezetter, waardoor zijn vader land nog veel meer leed werd be spaard. En in dit verband werd de on verzettelijke houding geroemd, welke hij steeds tegenover von der Lancken, destijds chef van de politieke afdeeling in het -bezet te gebied en herhaaldelijk in de conflicten met Mercier genoemd, heeft aangenomen. Het is daarom interessant te lezen wat Freiherr von der Lancken-Wackenitz in het „Berliner Tageblatt" over den kardinaal schrijft. Hij zegt dat hij, die gedurende zijn vierjarige werkzaamheid in het bezette ge bied de gelegenheid had Mercier als tegen stander te leeren kennen, niet slechts be hoefte gevoelt aan objectieve, geschiedkun dige waarheid, maar tevens door den wensch wordt gedreven aan te toonen wat ce Duitschers van een persoonlijkheid als •Mercier hebben te leeren. Zeer zeker, zoo schrijft hij, heeft niemand Uuitschland met scherper wapenen bestre den dan kardinaal Mercier zeer zeker heeft niemand de Duitschers in België en in de wereld méér geschaad, doch de meest verbitterde hater van Duitschland (zooals Mercier in een artikel in hetzelfde blad eeni- ^.a£en geleden werd genoemd) was de Kardinaal niet. Hij was, afgezien van zijri priesterlijke plichten, die hij zeer ernstig opvatte, te verstandig om te haten en hij zou met zoo gevaarlijk voor de Duitschers zijn geweest, wanneer zijn patriotisme aan de inblazingen van den haat gehoor gegeven bad. Hij was gevaarlijk door zijn geestelijke geschooldheid en door het moreel aanzien, ■dat hij genoot. Freiherr von den Lancken spreekt als zijn overttngmg uit, dat het gemis aan een per soonlijkheid als Mercier de schuld er van is, oat b.v. m den strijd in het Ruhrgebied de met zoo goede vooruitzichten begonnen te- genstand der Duitschers ten deele in moe- eid, tendeele in onvruchtbare sabotage is eggezonken. Hij vraagt zich echter af of 22 van het slag van den kardinaal in riotl o xn4 t?en steun 2011 hebben gevon- België1 vandrCier zijnen in het bezette kiSL *innen wij er mee Mercier te ver- eratW 200 vraa8t hij ten slotte. De van onze tegenstanders i9 onze grootheid. Zouden wij niet liever uit Mer- cier's succes leeren, dat leiderspersoonlijk heden zich alleen boven de partijen kunnen ontwikkelen en dat zulke persoonlijkheden niet uit louter partijoverwegingen mogen worden afgewezen Een gevaarlijk individu. Omtrent de werkzaamheid van het in dividu, dat deft laatsten tijd de binnenstad te 's Gravenhage onveilig maakt door jon ge dames met een zakmes in de kuiten te steken, kan -nog worden medegedeeld, dat zich tot nu toe 9 gevallen hebben voorge daan, waarvan bij de politie aangifte is gedaan. O.a. is de man eenigen tijd gele den een meisje, leerlinge van een H.B.S. daar ter stede tot in de gang van het schoolgebouw nageloopen en heeft haar daar verwond. In verband hiermede ves tigt de politie de aandacht op een ongeveer 20-jarigèn jongeman, die zich aan deze messenstekerij zou schuldig maken. Zijn signalement luidtKrachtig gebouwd, doch niet bijzonder lang, zonder baard of knevel, eenigszins stompe neus, gekleed met grijs colbertcostuum en slappe hoed. De laatste dagen draagt hij geen overjas. Op een van de lanen op den Berg te Amersfoort is de wissellooper van een bankinstelling in bewusteloozen toestand gevonden. Hij is naar het ziekenhuis over gebracht. Er werd een belangrijk bedrag aan bankoapier, dat hij op wissels had geïnd, vermist. Toen de politie hem evenwel eens goed aan den tand voelde, heeft de wissellooper bekend dat hij de aanranding gefingeerd had. Op zijn aanwijzing is het bankpapier in een boschje bij den weg gevonden. Een vreemde ziekte. In Winsum is een vreemd' ziekteverschijnsel geconstateerd. Twee kinderen die gezond en wel naar bed gingen, werden den vol genden morgen geheel verlamd gevonden. Volgens de „N. P. Gron. Ct." doet deze ziekte zich ook in Groningen voor, ook onaer de ouderen. Enkele gevallen worden reeds in het ziekenhuis behandeld. De dok ters weten de oorzaak van de plotselinge verlammingsverschijnselen nog niet. Verkeersongevallen. Het aantal verkeersongevallen te 's-Gra- venhage bedroeg in het derde kwartaal 660 tegen 603 in het tweede kwartaal. Sinds 1924 is het aantal ongevallen met 17 pet. toegenomen. Van de 660 ongevallen had den 5 den dood tengevolge, 65 ernstig en 173 licht letsel. De ongevallen waren het talrijkst op Woensdag en Zaterdag. Branden. Na een feestavond van den Kon. Onderofficieren Schermbond in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag, welke in den vooravond, in tegenwoordigheid van de Kon. familie en vele autoriteiten, een schitterend verloop had gehad, werd Zaterdag omstreeks mid dernacht, toen de zaal voor het bal in ge reedheid werd gebracht, een begin van brand in de sousterreinen van het gebouw ontdekt. Gelukkig dat de rook, welke door de vloerreten, enz. binnendrong, den brand tijdig deed ontdekken, anders had een ware ramp kunnen ontstaan. Dank zij vooral het kalme en voorbeeldige optreden van vele aanwezige militairen is van een paniek dan ook absoluut geen sprake geweest. De feestnacht is echter jammerlijk verstoord. De brandweer wist in een uur tijds met eenige stralen het smeulende vuur te doo- ven. Omtrent de oorzaak bestaat geen ze kerheid. Vrijdag is brand ontstaan in de betonfabriek van de firma G. Beeks Co., gelegen aan den Eindhovenschen weg te Valkenswaard. Binnen twee uur was de ge- heele fabriek uitgebrand. Het vuur vond gretig voedsel in enkele vaten teer en ben zine. Ook mastiek en asfalt was in de werkplaats aanwezig. Er kon niets gered worden. Ook een auto-vrachtwagen ver brandde. Verondersteld wordt dat kort sluiting de oorzaak van den brand is. Ver zekering dekt gedeeltelijk de schade. Vrijdagnacht is te Bergen (N.-H.) afge brand de kriwdenierswinkel van de wed. J. Prins aan de Raadhuisstraat. Op een an der punt van het dorp in een boerderij aan de Breelaan, is denzelfden nacht eveneens brand ontstaan. Daar een kind, dat in de wieg in de huiskamer sliep, begon te huilen, werd hier het gevaar nog tijdig ontdekt. Door de politie te Lonneker is gear resteerd een te Leeuwarden woonachtige colporteur die het land afreisde met boek- jer van christelijke strekking, waarvan de netto opbrengst bestemd heette te zijn voor visschers-weduwen en weezen. Het bleek dat hij bijna de gdheele opbrengst voor zich zelf hield en slechts zeldzaam luttele bedragen afdroeg voor bovengenoemd doel. De gearresteerde die in de laatste dagen meer dan 250 boekjes had verkocht tegen een prijs van ongeveer 50 ct., moet reeds jarenlang van deze colportage hebben ge leefd. Een koopman in matten uit Utrecht bracht met zijn reiziger een bezoek bij een winkelier te Harlingen, aan wien meerma len groote partijen waren afgeleverd. Klachten over het geleverde werden geuit, en toen geen zaken konden worden gedaan, dreigde de winkelier den koopman met een hamer te slaan en nadat de man de vlucht had genomen, greep de winkelier een in zijn winkel staande mestvork, en dreigde den reiziger te steken. Deze greep het wa pen en retireerde naar de winkeldeur. Ook hem gelukte het, heelhuids den afmarsch te blazen. Tegen den winkelier werd proces- verbaal opgemaakt. Aan het postkantoor te Eindhoven is een kantoorknecht gearresteerd, als ver- dacht van het zich toeëigenen van brieven met geldswaardigen inhoyd. Bij zijn fouil leering is een- brief met geld op hem be vonden. Hij werd ter beschikking van den officier van justitie te 's Hertogenbosch ge steld. De politie te Zwolle heeft Zaterdag den directeur van een nachtveiligheids dienst en diens ondergeschikte op heeter- daad betrapt bij het stelen van steenkolen van een terrein, waarop zij nachtelijk toe zicht moesten houden. Beide personen zijn gearresteerd en ter beschikking van de politie gesteld. Bij het openleggen van de luiken aan boord van het in de Maashaven te Rotter dam liggende stoomschip „Illlngwors", is een 31-jarige graanwerker uitgegleden en in het 12 meter diepe ruim gevallen. Naar "het ziekenhuis overgebracht, bleek hij hij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. Aan boord van den te IJmuiden bin nengekomen stoomtrawler „Java", IJm. 340, had een stoker uit Velseroord het on geluk, van de koelkast te vallen. Daarbij bezeerde hij zich zoo ernstig, dat een ge neesheer onmiddellijk den stoker per auto naar een ziekenhuis i,n Haarlem deed ver voeren. Een vrouw, die alleen een bo- veuhuis aan den Vloeddijk te Kampen be woonde, leed aan duizelingen. Bezig bij haar kookforunis werd zij door een flauw te overvallen, terwijl reeds een gaskraan- tje was opengedraaid. Het uitstroomende gas deed zijn noodlottig werk en toen men haar vond, kon slechts den dood ge constateerd worden. In de Hobbema- straat te 's-Gravenhage is 'n wielrijder, die, door voor een wagen uit te wijken tusschen het tramspoor terecht kwam, door een tram aangereden met het droevig gevolg, dat de man op slag werd gedood. Aan boord van een aan de Wilhelminakade té Rotterdam liggend stoomschip is een elec- cien bij het nazien van deklampen, van een ladder op het dek gevallen. De man is met vrij ernstige inwendige kneuzingen in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Te Winschoten is een knaapje door een wagen doodgereden. Een paartje was getrouwd en had het gemeentehuis van Schoterland verlaten. Nog even werd er aangestoken, om het heuglijk feit te beklinken daarna werd de tocht naar huis aanvaard. Toen begon al dadelijk de tegenspoed. Op den hoek bij de leeszaal brak het tuig. De dogcar, waar in het paartje zat, sloeg voorover en het tweetal lag met den koetsier op de keien van de Vleeschmarkt. Het tuig werd gere pareerd en de tocht zou worden hervat, meer men uitte zich zoo luidruchtig, dat de politie er bij te pas kwam. Het slot was, dat de bruidegom voorloopig werd opge borgen. Te Sebastopol is het voorloopig on derzoek geëindigd in de zaken van een tweetal avonturiers, wier gedragingen een typisch voorbeeld opleveren van de wijze, waarop in het huidig Rusland oplichterijen enz. gepleegd worden. Een hunner, Samoerof geheeten, was in het bezit van verschillende valsche docu menten en volmachten, geteekend (naar het scheen 1) door Kalinin en andere vooraan staande regeeringspersonen. Met behulp van die volmachten heeft hij verschillende ambtenaren en officieele bureaux geld uit den zak weten te kloppen. De tweede, Pawlof, gaf zich uit voor een gemachtigde van het havenbestuur van Archangelsk, daarbij eveneens gebruik makende van vervalschte documenten. Hij opende een groot kantoor te Kotlasa, stelde op groote schaal personen aan en... genoot weldra een onbeperkt crediet, waarvan hij niet na gelaten heeft gebruik te maken. Hij deed dit echter in zoo onbescheiden mate, dat men argwaan begon te koesteren en hem zekerheidshalve inrekende, waarna een en ander weldra aan het licht kwam. Een derde personage, dat het op der gelijke wijze aanlegde, is dezer dagen te Oressa gearresteerd. De man, wiens naam Babajef luidt, gaf zich uit voor lid van het centraal uitvoerend comité van Georgië en secretaris van het centraal comité der Georgische communistische partij. Hij had speciaal de vak- en partij-organisaties tot zijn arbeidsveld gekozen, die blijkbaar al even goed van vertrouwen waren. Zij stel den hem namelijk, voor verschillende doel einden, vrij groote geldsommen ter hand, welke door" hem ten eigen bate werden aangewend. Het is Vrijdag weer een kwade dag geweest voor de Fransche spoorwegen. De sneltrein LausanneParijs is bij het sta tion Monterau ontspoord, doordat, terwijl de trein een snelheid had van 90 K.M., door nog onopgehelderde oorzaak de loco motief uit de rails sprong, en eenige wa gons meesleurde. De goederenwagen en twee passagiersrijtuigen werden vernield. Er waren gelukkig slechts weinig reizigers in den trein en slechts twee hunner wer den licht gewond. Te Algrange in den Elzas kwam een trein in botsing met een stil- staanden goederentrein. Twee spoorweg mannen werden gewond, doch niet ernstig. Te Moret les Sablons ten slotte zijn twee goederentreinen met elkaar in botsing ge komen. Van een dier treinen bleken de remmen niet gewerkt te h.ebben. In alle d'ie de gevallen is groote marerieele schade aangericht. DE KABINETSCRISIS. 's-GRAVENHAGE. (V. D.) Naar wij vernemen heeft de kabinetsformateur, mr. Limburg, een regeeringsprogram goeddeels in groote lijnen in gereedheid gebracht en is daarop begonnen enkele personein te pol sen, waarbij men hem met welwillendheid tegemoet treedt. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 1 Februari. 5e Klasse 8e Lijst. (onder voorbehoud.) f 1500 No. 7676 1000 No. 13743 19251 400 No. 2631 8364 14341 16007 20978 200 No. 3768 5576 7059 9891 18010 19359 20111 100 No. 643 1988 4621 5938 7829 9431 10216 15948 20636 DE CETEM. AMSTERDAM (V. D.) De curator in het faillissement van de N.V. Internationale Cetem-arbitrage alhier, mr. A. W. Moerel, heeft de heeren S. Weijl te Amsterdam en mr. H. P. Marchant te Scheveningen, op richters van bovengenoemde N. V. gedag vaard om te betalen ieder ƒ275.000. Deze dagvaardiging is gegrond op het volgende: Het kapitaal van de thans gefailleerde Mij. „Cetem" bedraagt 1 miltioen, verdeeld in een groep van 250 aandeelen A en 750 aan- deelen B, alle van 1000. De aandeelen A zijn alle geplaatst en volgestort. Van de aandeelen B zijn er 300 geplaatst en vol gestort. Daar de gedaagden tezamen heb ben deelgenomen in het maatschappelijk kapitaal der Mij. voor ƒ550.000. hetgeen zij hebben verklaard, maar in werkelijkheid door gedaagden noch door derden iets is gestort, heeft de curator van ieder der ge daagden een bedrag van 275.000 te vor deren. Hij vraagt de heeren Weijt en Mar chant te veroordeelen tot betaling bij voor raad en bij lijfsdwang en bovendien dat 6 rente zal worden betaald vanaf den dag van dagvaarding tot den dag ter vol doening van hef bedrag. DE EX-KROONPRINS. DOORN. (V. D.) Ex-kroonprins Wilhelm van Duitschland arriveerde hedenmorgen met den D-trein te 9.27 uur te Amersfoort. Hij werd afgehaald door prins Heinrich, cien broer van den ex-keizer. Per auto werd onmiddellijk naar huize Doorn gere den, waar hij tegen 10 uur arriveerde. DE TRANSATLANTISCHE VLUCHT VOLBRACHT. LONDEN (V. D.) De Spaansche vliegers kapitein Franco -en luitenant Alda, die uit Spanje vertrokken zijn tot het ondernemen van een vliegtocht naar Pernambuco (Zuid- Amerika) hebben hun reis over den At- lantischen Oceaan met succes volbracht en zijn te Fernando Noronha gearriveerd. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. BUDAPEST (V. D.) Het O. M. heeft thans aan 26 beklaagden in de zaak be treffende de vervalsching van Fransche francs de dagvaarding doen overhandigen, welke 57 pagina's schrijfmachineschrift groot is. Onder de beklaagden bevinden zich o.a. het vroegere en het tegenwoordige bestuur en 10 beambten van het cartogra fisch instituut te Budapest. De aanklacht tegen prins Windisch- gratz luidt, dat hij in de jaren van 1923 1925 30.000 valsche francsbiljetten heeft laten vervaardigen, waarvoor hij in het be gin van 1923 uit Keulen en Weenen en uit andere steden het noodige materiaal en de machines heeft laten komen en daarna in het cartografisch instituut de valsche bil jetten heeft laten vervaardigen. DE SCHADEVERGOEDING AAN DE DUITSCHE VORSTENHUIZEN. KONINGSBERGEN. (V. D.) Zondag hebben de republikeinsche vereenigingen gemanifesteerd tegen de voorgestelde scha devergoeding aan de vorstenhuizen. Scheidemann heeft het woord gevoerd. DE VOLKENBOND. PARIJS. (V. D.) Gemeld wordt dat 6e secretaris-generaal van den Volkenbond Drummond naar Genève is teruggekeerd met een schriftelijk voorstel van Spanje, Fj ankrijk, België, Italië en Tsjecho-Slowa- kije tot uitstel van de voorbereidende ont wapeningsconferentie. Ook Chamberlain zou in het uitstel hebben toegestemd. Het uitstel wordt gegrond op het feit dat de kwestie in verschillende staten nog bestu deerd moet worden en dat Rusland nog niet heeft kunnen toestemmen in deelneming. Ook wenschf men het toetreden tot den Volkenbond af te wachten. De bijeenkomst van den raad van den Volkenbond wordt hierdoor niet verdaagd. DE ONTRUIMING VAN KEULEN. DRESDEN. (V. D.) Gisteren heeft de rijksminister van -buitenlandsche zaken een rede gehouden en o.a. gesproken over de entruiming van Keulen. Hij verklaarde dat de ontruiming van de Keuïsche zone moet beschouwd worden als een begin van poli tiek van samenwerking. CONFERENTIE KLEINE ENTENTE. BELGRADO. (V. D.) Volgens de „Vre- nie" heeft de Rumeensche minister van bui- tenlandsche zaken Duka er in toegestemd dat de conferentie der Kleine Entente reeds op 10 Februari a.s. plaats heeft te Subotica of Temesvar. De conferentie zal 2 dagen duren. EEN TRAMBOTSING. MADRID. (V. D.) Gisteren heeft te Ma drid een botsing plaats gehad tusschen een tramwagen en een autobus. Er werden 30 personen gewond. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 1 Februari 1926. Veemarkt. Aanvoer 491 vette run deren, 208 vette kalveren, 373 schapen of lammeren, 1421 varkens. Prijzen per K.G. vette koeien 57 60, 45-47'/-,, 33'/2—35 ossen 51—55, 46 kalveren 90^-95, 7071 »/260—62'/2 bin- nenlandsche schapen 2834 buitenland- sche schapen 41—45 lammeren 2633 varkens 4345. Aardappelmarkt. Zeeuwsche eigenheimers 3.253.50 Zeeuwsche bonten 4.254.75 Zeeuw sche blauwen 4.254.75 Brielsche eigenheimers 3,403.80 blauwe eigen heimers 3.253.50 poters 22.50 Bravo's ƒ3.50—-ƒ4; Red Star ƒ3.25 3.50 Zeeuwsche en Overmaasche eieren 7.50—/ 9.50. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 1 Februari 1926, des nam. 2% uur (niet-officieel) Chèque-koersen. Koopen en Verkoopen. New-York 2.48—2.49 Londen 12.12 12.1334 Berlijn 59.32—59.42 Brussel 11.30—11.38 Parijs 9.34 9.44 Weenen 0.32—0.34. Bankpapier. Dollars 2.47—2.50 Ponden 12.10 12.14 Marken 59.30—59.45 Belgi sche Francs 11.3011.40 Fransche Francs 9.32—9.48 Schellingen f 0.32 0.35. BEURS VAN AMSTERDAM Overzicht van 1 Februari, 3 uur. De beursstemming was vandaag weinig opgewekt. De handel was van bescheiden afmetingen. Rubbers werden lager afge daan, tengevolge van de lagere rubberprij- zen. Op de olie-afdeeling waren Koninklijke olie in reactie en kwamen onder 400. De meeste suikersoorten werden op een ver laagd koerpeil afgedaan. H.V.A.'s verloren eenige procenten. De kleine inzinking der suikerprijzen was hiervan wellicht oorzaak. Tabakken beperkte markt en wenig ver anderd. In scheepvaarten ging zoo goed als niets om. Een flinke hoek vormde zich in Amerikanen en wel in intercontinental rub bers, de door het publiek gevraagd waren. Prolongatie 3 WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 Fe bruari Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind zwaar bewolkt tot betrokken, later waarschijnlijk weer regen zelfde temperatuur. LICHT OP VOOR AUTO'S ENIFIETSEN. Februari uur Dinsdag 25.15 HOOGWATER TE VLISSINGEN. Februari v.m. n.m. Dinsdag 2 3.57 4.18 Heden werd van ons weggerukt, na een kort en smartelijk lijden.onze jongste lieveling en Zusje FOKJE THEODORA, ruim 10 maanden oud. T. C. VAN DIERENDONCK. J. VAN DIERENDONCK— Brevet. JOKE. Vlissingen, 31 Januari 1926. Geen bezoek. Algemeene kennisgeving. Heden ging van ons heen ons innig geliefd Kleinkind en Nichtje, FOKJE THEODORA VAN DIERENDONCK, in den leeftijd van ruim 10 maanden. Vlissingen A. BREVET. F. BREVET - Pasma. P. J. WEMELSFELDER. A. WEMELSFELDER— van Dam. AUKJE WEMELSFELDER. Den Haag: L'. VAN DAM. M. VAN DAM van Deyck en Kind. Vlissingen, 31 Januari 1926. Na een kort en smartelijk lijden, ontsliep heden mijn allerliefst jongste Kleinkind FOKJE THEODORA, in den leeftijd van ruim 10 maanden. A. C. VAN DIERENDONCK. Vlissingen, 31 Januari 1926. Badhuisstraat. gevestigd te Middelburg. Kapitaal f 2.000.000.—waarvan geplaatst f 1.400.000,—Reserve 1264.177,72. elk groot flOOO.waarop te storten 10 De inschrijving op bovengenoemde uitgifte tegen den koers van 150 is opengesteld tot te MIDDELBURG te AMSTERDAM te ROTTERDAM te 's-GRAVENHAGE: te OOSTERHOUT: te VLISSINGEN s middags 4 uur, ten kantore der Bank bij de firma van Vloten de Gijselaar Wed. Gerbert Rebel Den Bandt Gouda van den Broek Kalkman H. C. Voorhoeve Co. Rotterdamsche Bankvereeniging 5 Gelderskhe Credietvereeniging firma P. J. Siegers Zoon; alwaar prospectussen en Inschrijvingsbiljetten verkrijgbaar zijn.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 3