loosterbalsei Kanden ZATERDAG 30 «JANUARI Eerste Blad Springen! 64e Jaargang -1926 i EMEKNTÉ BESTUUR FEUILLETON DE VONDELINGE Beursbeschouwingen Gemeenteraad. No» 35 VLISSIINOSCHE COURANT DH nummer bestast uit 2 bladen gemeente-eigendommen. O .„...„PHster en Wethouders van Vhs- Irensen ter openbare kennis, dat l^teatvan hetgeen naar het burgerlijk recht eigendom der gemeente, is, niet de reent eg veranderingen, tegen Kafr der kosten op de 3e afdeeiing F Gemeente-secretarie in afschrift verkrijg- Vlissitfgen^ 30 Januari 1926. Bure en Weth. voornoemd, VIAN WO'ELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. gemeentelijke woningbeurs. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen vestigen nogmaals de aandacht op de door den raad dezer gemeente in zijn vergadering van 30 December 1921.ondei no 22 vastgestelde verordening tot rege- linê"der verplichte aarfgifte inzake huur en verhuur, benevens koop en verkoop van woningen aan de gemeentelijke Woning- beurs," welke verordening bij beschikking van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 13 Ja nuari 1922 is goedgekeurd onder no. 258, 3e Afdeeiing. Artikel I Hij. die een woning, hetzij in aanbouw, ■hetzij voltooid, te huur heeft, alsmede iede re eigenaar, die een onbewoonde woning te koop aanbiedt, is verplicht binnen 3 maal 24 uren, nadat de woning of een gedeelte daarvan te huur of te koop gekomen is, aangifte te doen bij de gemeentelijke wo- ningbeurs. De in het eerste lid gestelde verplichting geldt voor ieder, die, hetzij voor zichzelf, hetzij in eenige hoedanigheid een woning of een gedeelte daarvan op eenigerlei wijze schriftelijk of mondeling verhuurt of ver koopt Artikel 2. Een woning of gedeelte daarvan wordt ft geacht te huur of te koop te zijn gekomen, wanneer aan die woning een kennisgeving J is aangebracht,dat zij of een gedeelte daar van hetzij te huur of te koop is, hetzij bij 'i&een woningbureau als te huur of te koop is ingeschreven, hetzij door middel van een advertentie of op eenige andere wijze als te huur of te koop zijnde bekend is ge- aakt. Artikel 3. Hij, die een woning of gedeelte daarvan, etzij" in aanbouw, hetzij voltooid, verhuurd of verkocht heeft, is verplicht binnen 3 maal 24 uren na totstandkoming der huur overeenkomst of koopovereenkomst hiervan aan de gemeentelijke woningbeurs kennis te geven. Artikel 4. Elke te huur of te koop gekomen woning of gedeelte daarvan blijft bij de gemeente lijke woningbeurs ingeschreven, totdat in den zin van artikel 3 is kennis gegeven, dat de woning verhuurd of verkocht is. Heeft de inschrijving een jaar geduurd, dan is de aangifte, bedoeld in artikel 1, eer ste lid, opnieuw en binnen den daar gestel den termijn verplicht. Artikel 5. Bestuurdens zijn aansprakelijk indien de overtreding der voorafgaande bepalingen I geschiedt door een rechtspersoon. Deze verordening treedt in werking op 1 Februari 1922. Strafbepaling, artikel 43 der Woningwet. „Hij, die niet of niet behoorlijk voldoet aan een der verplichtingen, in artikel 11 of krachtens dat artikel bij plaatselijke veror dening of bij besluit van Gedep. Staten op gelegd, of de opgaven niet verstrekt, die van hem gevraagd worden ter zake van een woningtelling, wordt gestraft met een geld- Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) „Mijn hemel V' suste de sergeant. „Ik be doelde er in 't minst geen beleediging meeledereen in Knoddishall weet wel, dat men zoo iets niet verwachten kan van ir. Hawthorne. Maar ik zeg alleen dat het 'reemd was, hoe hij in de rivier zou zijn Geraakt. En dat leunt u toch ook niet ntkennen Heeft hij er met een enkel oord tegenover u melding van ge laakt „Neen hij heeft er mij niets van ver- eld Hij vroeg alleen maar of ik zorgen "ilde dat hij droge kleeren kreeg en of ik c: als je blieft toch geen drukte van wilde maken. Meer zei hij niet." ..En li natuurlijk één en al bezorgdheid over hem Maar anders is hij toch niet oo kortaf „Wel neen. Hij is altijd al vriendelijkheid |vat er aan is Maar dien avond was fin heelemaal uit zijn doen Hij zag er ook zoo vreemd uit „Bleek zeker •Ja wit als een doek „Geen wonderAls je eerst zoo'n ijs koud bad neemt en dan zoo'n wandeling door de sneeuw toe daar moet een nensch ook wel bleek van gaan zien 'indl u niet Maar wht gaat de tijd ^ch snel Waar zei u ook weer, dat ik hi Hawthorne kon vinden?" J .In den hall, geloof ik O, maar jacht, daar komt hij net VVe<?* keek wel wat vreemd, toen hij raar oen sergeant zag. je hie"?" Snatcha11 W daar Hoe kom 'wmekeu?igen''' °ntViel het miss Bun'ker nSü?"V°0r -Wat dan.. boete van ten hoogste vijf en twintig gul- den". De Gemeentelijke Woningbeurs is ge- 1 vestigd ten gemeentehuize (2e verdieping) j en geopend op werkdagen van 912.30 uur j en van 25% uur, behalve 's Zaterdags namiddags. Vlissingen, 30 Januari 1926. Burg, en Weth. voornoemd VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Een slechte maand. De strijd tusschen rubberproducenten en -consumenten. De hoogere kof fieprijzen. Kost- en verkoopprij zen. Nieuwe prijsstijging van thee. Suikeraandeelen vaster. Jurgens opnieuw in avans. Rui- me geldmarkt. Hoogere ponden- koers. De Amsterdamsche beurs heeft in de af- geloopen week wederom een onbelangrijk verloop gehad en de eerste maand van het nieuwe jaar heeft, wat de levendigheid van den fondsenhandel betreft, al dadelijk een flinke teleurstelling gebracht. In de maand December van 1925 bracht de beursbelas- ting bijna ƒ500.000 op, zijnde nagenoeg tweemaal zooveel als dezelfde maand van 1924, Januari 1926 zal ongetwijfeld ten achter glijven bij Januari 1925 toen ƒ524.000 aan beurszegels werd betaald. Het geheele jaar 1925 heeft als bekend een aanmerkelijk grooter bedrag in de schatkist doen vloeien, nl. ƒ5.8 millioen tegen 3y2 millioen in 1Ö24, trouwens alle Rijksmiddelen hebben in 1925 meer opge bracht dan in 1924, zoodat de raming met 46 millioen en de opbrengst van 1924 met 27 millioen is overtroffen, waarbij in aan- merking /dient te worden genomen, dat sommige belastingen zijn verhoogd en nieuwe zijn ingesteld. Voor de schatkist was in elk geval het resultaat zeer bevre digend en de opheffing van de Verdedi gingsbelasting II kan daarmede wel wor den gemotiveerd. ■Wat de verminderde omzetten ter beurze van Amsterdam aangaat, voor een goed deel zijn deze te wijten aan de stagnatie welke er op de afdeeiing der Rubberwaar den is ingetreden. Wij hebben verleden week aan de positie der rubbermarkt een langere beschouwing gewijd en zullen die thans niet voortzetten, hoewel dit onder werp nog altijd in het midden der belang stelling staat. Naar het schijnt is de strijd tusschen consument en producent in vollen gang. Men weet dat in Amerika 'gepoogd wordt alle koopers te organiseeren, om door gezamenlijken inkoop van de ver- koopers minder afhankelijk te worden. Voor een deel is deze actie ongetwijfeld alleen bedoeld als een middel om de ver- koopers vrees aan te jagen, nu men zich een tijdlang Van koopen onthoudt en daar door de Londensche voorraden de vorige week tot over 10.000 ton heeft doen stijgen, een cijfer dat in geen maanden is voorge komen. De prijs is onder den invloed daar van enkele stuivers beneden 3 shilling teruggegaan en de Amerikanen benutten allicht deze gelegenheid om tot minder hooge prijzen op rubberondërnemingen de hand te kunnen leggen. Het is echter niet onmogelijk dat blijvend eenige vrucht wordt gezien van de Amerikaansche in kooporganisatie en men heeft daarom van Engelsche zijde vooral deze actie'beant woord door ook de verkoopers te mobili- seeren en voorloopig kunnen ook de hou ders van rubberaandeelen weinig meer doen dan afwachten. Waar mag worden aangenomen dat de verminderde rubber- aankoopen van Amerika voor een deel kunstmatig zijn, is er reden om te ver wachten dat na de scherpe prijsdaling van het artikel, binnenkort een herstel intreedt. De sergeant antwoordde niet. Hij had op eenmaal alle beslistheid van optreden ver loren hoestte, schraapte de keel en hield den blik naar beneden gericht. Philadelphia begreep er niets van „Nu, wat is de zaak herhaalde Geoff eenigszins ongeduldig.. Toen scheen hem wat in te vallen hij keek eens naar Phila delphia en vroeg „Misschien wou je mij alleen spreken „Neen, toch nietMaar of u het nu gelooven wilt of niet, mr. Hawthorne, dit is w el de onaangenaamste taak, die mij ooit werd opgédragen Ik kan het niet helpen. Mij werd het bevel gegeven en ik moet het uitvoeren, mijnheer. Ik ben slechts eén machine-. Het loopt natuurlijk goed voor u af, maar u er toch doorheen Dit zeggende legde hij den jongen man de hand op den arm en sprak ,.U is mijn gevangene, mijnheer Philadelphia liet met een schreeuw het strijkijzer vallen. Geoff staarde een oogen blik den sergeant aan en schudde toen diens hand af „Nu geen dwaasheid, Snatchall Van dergelijke grapjes houd ik niet en dat weet je ook wel „Maar 't is helaas heelemaal geen grap, mijnheer. Het lijkt er niet op. Kijk, hier is net schriftelijk bevel, zooals mij dat giste ren gegeven werd door sir Jeremiah Faulk- nei. Feitelijk had ik u toen moeten arres teeren, maar ik heb het nog maar uitge steld tot van ochtend. Werkelijk, u is mijn gevangene. Ik moet mijn plicht doen Geoff keek het bevel even door. maar kon geen woord spreken De sergeant ging weer voort„Het is eveneens mijn plicht, u te waarschuwen, mijnheer, dat u zeer voorzichtig is met hetgeen u zegt Want ieder woord kon als wapen tegen u gebruikt worden U wordt beschuldigd van moord op mr. Spencer Faulkner." „Spencer FaulknerEen oogenblik duizelde het den jongen man. en werd hij doodsbleek. Het volgend moment had hij zijn zelfbeheerschmg herwonnen en stond Blijkbaar hecrt deze opvatting er toe ge leid dat aan de Amsterdamsche beurs de koersen van Rubberaandeelen eerder hoo- ger dan lager waren de zwakke houders zijn uiteraard hun stukken kwijt, de ster kere spelen op zien komen en hier en daar komt de speculatie weer schoorvoetend in de markt. De betere stemming, welke deze week voor« Rubberaandeelen heerschte, was ver moedelijk mede een gevolg van de hoogere koffieprijzen maatschappijen als de Rub ber Cult. Mpij. Amsterdam, de Indische Rubber .Mpij., de Andjasmoro, de Lampong Sumatra, de Nederl. Ind. Rubber en Koffie cultuur Mpij. hebben een grooter of klei ner belang bij koffie, welk product ook in 1924 en 1925 reeds ruime baten heeft af geworpen en nu voor 1926 opnieuw groote winst belooft. De kostprijs van Robusta- koffie, waarbij de meeste Indische onderne mingen geïnteresseerd zijn, wordt dooreen niet hooger aangenomen dan 20 per picol (1 picol is 125 /2 K.G.) en terwijl den laatsten tijd afdoeningen plaats vonden voor 55 a 60 per picol, is de noteering thans boven dit niveau gestegen, zoodat voor het loopende jaar op winsten van 200 en 300 mag worden gerekend. Als be kend wordt de prijs van koffie voorname lijk beheerscht door de opbrengst van den Braziliaanschen oogst en de door de Bra- ziliaansche regeering gevolgde verkoop- politiek. De koffiecultuur is tot op zekere hoogte een monopolistisch bedrijf, door dien van den totalen wereldoogst, thans circa 201/2 mill, balen, niet minder dan 14 millioen in Brazilië wordt voortgebracht en de regeering van dit land derhalve den verkoopprijs in de hand heeft. Zij doet dit als bekend door een systeem van valorisa tie, d.w.z. van een naar haar meening te grooten oogst wordt een deel in deor de regeering te San Paulo gebouwde pakhui zen opgeslagen en later weer aan een kleineren oogst toegevoegd. Dit is in 1925 geschied, tengevolge waarvan tijdelijk een lichte daling op de koffiemarkt intrad, van den volgenden oogst (1926/27) verwacht men echter een kleiner beschot, nl. 13 mil lioen balen, waarvan de regeering desge- wenscht ook nog een hoeveelheid kan te rughouden, zoodat algemeen de statisti sche positie van koffie als zeer gunstig wordt aangenomen. Voor de Indische on dernemingen brengt de Braziliaansche va lorisatie een dubbel voordeel, omdat eener- zijds van den hoogen verkoopprijs wordt geprofiteerd doch anderzijds de kostprijzen niet door productiebeperking en andere lasten worden opgevoerd, gelijk dit in Brazilië het geval is. Zoo beteekent b.v. de jongste verhooging, >an den Braziliaan schen wisselkoers voor de planters een nadeel en schijnt de positie dier planters niet eens zoo bijster gunstig te zijn, wat de reden is waarom men van de Braziliaan sche regeering vooreerst geen medewerking tot productie- of exportvermeerdering is te wachten. Ook de theeprijzen zijn de laatste weken weer vaster geworden. Meerdere rubber- ondernemingen hebben ook bij den prijs van dit artikel belang en al zijn de winsten procentsgewijs niet zoo groot als bij koffie, de grootere productie brengt toch niet min der ruime baten. De gemiddelde kostprijs van thee wordt voor onze Indische onder nemingen op circa 40 ct. aangenomen, terwijl den laatsten tijd afdoeningen plaats vinden boven 90 ct. per /2 K.G., zoodat van een winst van circa 100 mag worden gesproken. Het verbruik van thee schijnt nog steeds toe te nemen (in ons land is de consumptie tot circa 10 millioen K.G. per jaar, dat is bij.na V/2 K.G. per hoofd ge stegen, terwijl de productie niet in dezelfde mate toeneemt en het is vermoedelijk al leen aan de betrekkelijk groote theevoor- raad te Londen te danken dat de prijs nog niet scherper gestegen is. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat de toestand van onze cultures in Indië nog hij, kaarsrecht, voor den politieman „Zoo, dus Spencer Faulkner is dood, hè Nu, daar is niet veel aan verloren. Maak je maar niet ongerust, Snatchall Ik zal niets zeggen, waardoor men mij van 'n misdaad beschuldigen kan Hij lachte. „Dus sir Jeremiah Faulkner heeft het bevel uitgeschreven? Op wiens getuigenis?" „Eigenlijk mocht ik u die vraag niet beantwoorden Maar misschien is het toch maar beter, dat ik het u dadelijk zeg, dan dat ik het zoo langzaam uit mij Iaat halen. Het is naar aanleiding van hetgeen mr. Pedrick van Leighton gezegd heeft, dat dit over u werd gebracht „Dus dat heb ik dan aan Pedrick te dan ken 't Is nu meer dan anderhalf jaar geleden dat ik dien schurk op den grond wierp en hem met erger dreigde, maar nog schijnt hij het niet vergeten te hebben. Hij heeft een beter geheugen dan ik van hem verwachtte I Dus ik zou mr. Spen, een Falkner, vermoord hebben Mag ik vragen, waar en wanneer „Mag ik u nog even waarschuwen, mijn heer, dat u toch goed bedenkt, wat u zegt. Waar en wanneer vraagt u Dat zal ik u nog vertellen en dan zeg ik ook niets meer. Bij de rivier precies bij den dam en eergisterenavond. U weet heel goed, of u toen een ongeluk heeft gehad en zelf in de rivier is gevallen, dat weet miss Bunker ook, en u heel weet goed of er ook iemand in de nabijheid was, als bijvoorbeeld mr. Pedrick, die hier een eed op kan doen. En i: weet ook, of u mr. Pedrick nu bij de rivier zag, of niet. En dat is nu al wat ik zeggen kan Den sergeant werd niets meer ge vraagd... Volgens hem nam mi'. Haw thorne het véél te lakoniek op. „Of hij e.r op voorbereid is", dacht Snatchall, „en dan feitelijk ook niet anders verwacht Nu, mocht hij schuldig wezen, dan zal hij er niet goed afkomen Geoff sprak een enkel kalmeerend woord tot Philadelphia, die nog steeds als verplet stond en vroeg toen stroef„Moet ik ook geboeid worden steeds uiterst bevredigend is. Sumatra produceert circa 8 millioen K.G. thee, Java circa 45 millioen K.G. Thee-aandeelen hebben in de afgeloopen week wel een vast verloop gehad, maar groote koers- rijzingen kwamen, toch niet voor. De voor naamste thee-ondernemingen, waarvan aan de beurs aandeelen worden genoteerd, zijn de Sindang Sari, Pondok Gedeh, Pasir Karet, Sedep (productie \/2 millioen /2 K.G.), Telaga Patengan, Gaolpara (pro ductie 2 millioen /2 K.G.) e.a. De andere locale afdeelingen hadden een onbeduidend verloop, ook Olie-aandee. len, waarvan aandeelen Koninklijke zich nauwelijks eenige procenten boven 400 konden handhaven. Toch blijft men voor deze aandeelen vooral te Londen goed ge porteerd en voorziet men ook voor olie hoogere prijzen. Een vast aanzien had de afdeeiing der Suikerwaarden, welke eenige procenten opkwamen in verband met nieu we verkoopen door de Visp tegen 10 per picol en de daarop gevolgde weigering om tegen dien prijs verder te verkoopen. De positie van de suikermarkt, eenigen tijd gedrukt door de meevallende oogste.n op Java, schijnt allengs beter te worden. Van Industrieelen stonden aandeelen Jurgens weer aan de spits. De koers der gewone aandeelen bereikte een nieuw hoogterecord, nl. 155 de prefs, gingen op een afstand mede. Ook aandeelen Phi lips Gloeilampen werden tegen hoogere koersen verhandeld. De Amerikaansche markt was doorgaans zonder zaken. De meeste handel bestond er nog in aand. Intercontinental Rubber, wel ke nu eens weer door Amerika werden op gezet en waaraan de Hollandsche specu lanten nu in ieder geval wat kunnen ver dienen door ze aan New-York over te doen, wat ons geen onverstandige transac tie toeschijnt. De Beleggingsmarkt blijft stationnair. De Geldmarkt is ruim, de Nederlandsche Bank heeft het uitstaand bedrag bankpa pier verder tot ƒ833 millioen kunnen te rugbrengen door grootere deposito's van het Rijk en van Particulieren. Van de Wisselkoersen heeft het Pond Sterling de aandacht getrokken door een verder avans tot 12.111/2,. waaruit blijkt dat allengs meerdere kapitalen naar Londen worden overgebracht in verband met de jongste discontoverhooging. Gelijk reeds eerder opgemerkt, kan dit de directie der Neder landsche Bank=aanleiding geven het discon to, dat hier nog altijd 3/2 noteert (sinds 3 October 1925) te verhoogen te Londen is het op 3 December jl. tot 5 te New- York op 7 Januari jl. tot 4 verhoogd. Zitting van Vrijdag 29 Januari, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woelderen. Tegenwoordig 17 leden. Afwezig de heer Harts wegens droevige familie-omstandig heden en de heer Hillinga eveneens met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter opende deze eerste verga dering in dit jaar met een toespraak, welke wij in ons vorig nummer hebben opge nomen, evenals het daarop door den heer M. Laernoes als oudste lid gegeven ant woord. Beide toespraken werden door de leden met instemming begroet. De voorzitter dankte den heer Laernoes voor zijn goede woorden en den raad voor zijn instemming daarmede. Van den heer Harts was een schrijven ingekomen, dat hij zijn benoeming tot wethouder aanvaardt. Mededeeling werd gedaan dat Ged. Sta ten hun beslissing omtrent de goedkeuring der gemeente-berooting voor 1925 hebben verdaagd tot 1 April. „Neen, zeker niet, mr. Hawthorne Dat is niet noodigU zult immers wel beloven dat u rustig meegaat Het beste lijkt het mij nog, dat u uw eigen docart liet in spannen en dat u dan zoo naar Leighton reed op die manier hoeft niemand er iets van te weten." Dit was ook het beste en Geoff be dankte den sergeant voor de wijze waarop deze attent was jegens hem. Maar toch dacht hij, zou heel Knoddishall in den kortst mogelijken tijd weten van den smet, aie er gevallen was op zijn geliefd Box- grove, dat zijn vader hem zoo in eervollen staat had nagelaten Het leek hem op dat oogenblik dat hij nog liever de muren had zien instorten, dan dat dit nu had moeten gebeuren Philadelphia voelde zich met recht „lam geslagen" al de energie, die haar immers den bijnaam had bezorgd van Vrouw Drib bel, had haar begeven. Toen Geoff den hoek omsloeg langs de veranda, om naar de dogcart te gaan, die daar stond te wachten, zagen ze juist dok ter Pyefinck. De oude heer stond Geoff een oogenblik aan te staren en instinctmatig begreep hij, dat er iets verschrikkelijks gebeurd was Hijzelf ontstelde nu ook zóó erg, dat hij zich even tegen den muur moest leunen. Want hij wist al, wat heel Knoddishall ook al sinds een uur wist, dat er gedregd werd naar het lijk van Spencer Faulkner. Het was van algemeene bekendheid, dat op den avond van den sneeuwstorm Pe drick, de korenhandelaar uit Leighton, het huis van den molenaar verlaten had, waar hjj zaken had moeten doen, en dat hij toen Geoffrey Hawthorne en een andere gestalte \^ad gezien, die hij onmiddellijk had her kend als Spencer Faulkner, en dat deze beide jongelui samen op den oever van de rivier stonden en dat hij toen even later, toen hij al wegging, opeens een geluid als van klappen-uitdeelen had gehoord, gevolgd door een luid geplons Hij had nog even gewacht, was toen teruggegaan naar de rivier,' had daar het sneeuwdek schrale lippen, kloven en derge lijke winterpla- gen zijn pijnlijk t en staan leelijk. Verrassend vlug kunt die ongemakken genezen met den verzachtenden AKKER's die niet bjjt, de huid lenig maakt en herhaling voor komt Onovertroffen bij i wonden, jicht, rheuma- j tiek, huiduitslag; en aambeien. Medeacciin^.y Door Burg. en Weth. is aan de Alge meene Armencommissie te 's-Gravenhage een schrijven gezonden, waarin, in verband niet het feit dat in eenige gemeenten hef Burgerlijk Armbestuur is omgezet in een gemeentelijken dienst van maatschappelijk hulpbetoon, aan hen gegevens omtrent de navolgende punten te willen verschaffen a. in welke gemeente dit instituut is in gesteld b. op welke wijze het functioneert c. of het aan zijn doel beantwoordt of tot welke ervaringen dit heeft geleid d. of dit leidt tot verhooging der kosten van het armwezen. De Algemeene Armencommissie heeft naar aanleiding van dit schrijven geant woord, dat in enkele gemeenten de naam van 't bestaande Burgerlijk Armbestuur is veranderd in „Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon". Deze omzetting in naam had plaats in een tijd dat in het algemeen de ■werkkring van het Burgerlijk Armbestuur werd uitgebreid. De naamsverandering was van de veranderde opvatting één der vele uitingen. In alle deze gevallen bleef echter het college als afzonderlijk lichaam, als publiek-rechterlijke instelling bestaan. Het is aan de Algemeene Armencommis sie niet -bekend dat een omzetting van het bestaande Burgerlijk Armbestuur in een Gemeentelijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon reeds heeft plaats gehad. Wel is haar bekend van plannen daaromtrent, maar niet van voltooide reorganisatie. Op de vier gestelde vragen kan dus niet worden geantwoord. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. V Tot lid van de commissie voor de oud heidkundige verzameling, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Landsman, werd benoemd de heer Harts, nadat de voorzitter 'had medegedeeld dat Burg. en Weth. in overweging hadden ge geven, den heer Harts voor deze functie aan te wijzen als opvolger van den heer Landsman. Tot lid der commissie voor de financiën (vacature-Harts) werd benoemd mej. Ga- sille met 13 stemmen. Verder verkregen de heeren Andriessen 3 en de heer Berger 1 stem. Mej. Gasille wilde deze benoeming wel aannemen, indien de vergaderingen niet altijd des avonds worden gehouden, doch liefst zooveel mogelijk des middags. De voorzitter zeide dat met de wenschen van mej. Gasille rekening zal worden ge houden. Nog moest benoemd worden, een lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, in de vacature ontstaan door maar heel weinig verstoord gevonden en, daar hij dus verder geen onraad vermoed de, was hij kalm naar huis gewandeld en naar bed gegaan. Hij moest ook heelemaal niet meer aan de zaak gedacht hebben, tof hij op eenmaal zoo iets had gehoord van c«at Spencer Faulkner vermist zou zijn en, ontsteld, was hij toen naar Broadlands gegaan, had daar een interview gehad met sir Jeremiah Faulkner, wien hij had meegedeeld wat hij had gezien ^n gehoord met dit gevolg, dat de baronet, in zijn hoe^ danigheid van vrederechter, een bevel van inhechtenisneming had uitgevaardigd voor mr. Geoffrey Hawthorne van Boxgrove. Zoo praatten de dorpelingen onder elkan der, en er werd ook nog verteld van de ongekende diepte, die de rivier hier en daar moest bezitten, zoodat een lijk dat weg was, best niet meer gevonden kon worden. Maar toen het duister begon te worden, hadden de mannen met de dreg meteen wel moeten ophouden Ze hadden niets gevonden Lord Atherley had de ontzettend moeilij ke taak volbracht van het nieuws aan Kers mee te deelen. Ze had hem aangehoord met een ge- zich-tje, dat ten slotte -marmerbleek was en toen was ze, zonder een woord te zeggen of een kreet te uiten, bezwijmend aan zijn voeten gevallen. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE STUCADOORSHonderden kalk- spatten bedreigen dagelijks uw oogen. Waarom draagt ge dan geen bril Het Veiligheidsmuseum geeft aan ieder kos teloos alle inlichtingen omtrent voor uw werk geschikte veiligheidsbrillen.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1