;K's binnenland ingezonden stukken —No. ao 64e Jaargang 1926 MAANDAG 25 .JANUARI ak *ijs Stads= en Provincienieuws UTO'S EN FIETSEN. uari uur 4.57 4.59 5.01 5.02 5.04 n d a celijkheden, Openbar ergaderingeti enz. lederen avond biovjj erdag- en Zondagmii.1 aanvang 8 uur igelijks bioscoop-Vüü:.B nds 8 uur. WoensJ en Zondagmiddag Zaterdag 23 en ZotJ Café chantant, 8 uur' van 122 en 46ij Cabaret- en voo;. Vlissingsche Tooneg. koningin Wilhelmina dschap", 8 uur. Groote repetifJ ngvereeniging", Coi| .30 uur. Concert „Gemengd! Concertgebouw, iri. N.V. „GroJ Teeken des Kruises"! ïdschap", 8 uur. Vijfde winterlezinjl aagt naar VLISSINGSCHE COURANT I zijn 4 verzamelen elke zich in e-, iPaarse-, ak bevinden. gevraagd een ELKWIJK. motto „Melkwijk'fl liss. Courant". gevraagd een CDENWONING of omgeving. Brie! D. S., bureau „Vlissj WERKSTER mor Dinsdag en Vrij-t Spuistraat 54 bovenjj d~~ 5PJOKGEN. OEBR. POLAK. d Hulp in de Huisj niet beneden 18 jaa'l orgenuren. Zondag! sAagje Dekenstraat p Eiken ast en Led ik ar1: Kasteelstraat 38. v AUËR, Oprit" 32J en 1 Februari ot lak| ENSTBODE WOLTERS, Betje Wol«] t een flinke Dienstbode, n 18 jaar. - n 's avonds na half aci'l De kabinetscrisis. De Nederlander", het nieuwe stadium hfsmekende zegt allereerst het nog zee. lok^HeTkïwnet-Colfjn? dat^gewrmd^werd tod zien aankomen en waarvan elk minis ter elk Kamerlid met wiskundige zeker heid kon berekenen, dat het te eemger tijd komen moest. De Roomsch-Kafhoheken mogen het verantwoorden, dat zij het kabinet, waarin vier hunner beste mannen 7;ttinor hadden, dezen stoot toebrachten. Toen eenmaal de crisis een feit was, verheugden wij ons over de opdracht tot kabinetsformatie aan dr. De Visser Een tweede teleurstelling werd het, dat dr. L»e Visser, in verband met de vermoeienis van een zevenjarig ministerschap en met het oog op de niet sterke gezondheid van zijn echtgenoote, beslist meende, zelf geen zit ting te moeten nemen in een nieuw te vor men kabinet. De derde teleursteling was, dat dr. ue Visser niet kon slagen in het vinden van een kabinetsformatie of kabinetsformateur uit de politieke rechterzijde. Maar na al deze teleurstellingen, zegt het blad is de opdracht tot kabinetsforma tie aan mr. Limburg ons geen onwelkome verrassing. Het blad acht den nieuwen formateur op het oogenblik, dat slechts uitkomst kan worden verwacht van een rustig bekwaam nationaal kabinet, bijzon der geschikj voor de taak. Móge mr. Limburg er spoedig m slagen een zoodanig kabinet te vormen Hij is er wel de man voor. En wij gelooven met, besluit het blad, dat de Kamer het hem bizonder moeilijk zal maken. Over het nieuw ingetreden stadium der regeeringscrisis schrijvend, merkt „de Standaard" op, dat mr. Limburg thans, na mr. Marchant's en dr. De Visser's mis- lukingen, de vijfde poging zal doen tot de vorming van een extra-parlementair kabi net samen te stellen, maar van andere tint dan dr. De Visser zou hebben uitgezocht. Mr. Limburg toch is vrijzinnig-demo craat. Niet van de felle, harde kleur, maan? niettemin vrijzinnig-democraat. Hij kan dus bezwaarlijk een rechts gekleurd kabinet voor het front brengen. Maar evenmin een vrijzinnig-democra tisch en daarom zal de tweede helft van deze betiteling wel tijdelijk moeten schuil gaan, om alleen 't vrijzinnige te behouden. De mogelijkheid lijkt „De Tijd" niet uit gesloten, dat uif 'het thans zittend kabinet enkele titularissen, die geheel buiten de politieke branding staan of voor het beheer van wier departementen eenige continuïteit gewenscht mag heeten men denke hier bij bijvoorbeeld aan buitenlandsche zaken en koloniën in het kabinet-Lintburg zul len overgaan. Al zal mr. Limburg zoo schrijft dit blad uit den aard der zaak eenige reke ning houden met verlangens, die in den kring zijner politieke geestverwanten leven, zijn werkelijkheidsbesef moet hem zeggen dat een toegeven aan excessieve eischen van uiterst links, zoowel als het miskennen van de kardinale punten op de program ma's der rechtsche groepen, zijn ministeri eel leven onmiddelijk in de waagschaal zou steller. Tekort bij de politie te 's Bosch. Sedert eenigen tijd deden geruchten de ronde, dat een tekort was ontdekt in de politiekas te 's Hertogenbosch. Zelfs werd gemeld, dat de commissaris van politie geschorst zou zijn. Dit laatste is echter onjuist. De commissaris is door ziekte eenigen tijd verhinderd geweest zijn ge wone werkzaamheden te verrichten. Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting heeft een raadslid in een geheime zit ting, den burgemeester eenige vragen gesteld naar de juistheid der geruchten. De burgemeester heeft geantwoord, dat hij een onderzoek heeft laten instellen. Het resultaat door den accountant Spar- rius zal aan den raad worden medegedeeld. „De Tel." verneemt voorts, dat het te kort zou bedragen 8000, loopende over een aantal jaren. Niet onwaarschijnlijk is het, dat verkeerde of dubbele boeking tot het tekort hebben geleid. Een en ander zal' echter uit het onderzoek moeten blijken. Het onderzoek, dat ten gevolge van de onge steldheid van den commissaris eenige ver- traging heeft ondervonden, zal tevens moe ten aantoonen, onder welk commissariaat het tekort ontstaan is. Het raadslid Stapelvoort heeft aan den burgemeester thans eenige schriftelijke vragen gesteld, waarin gevraagd wordt of het tekort is geconstateerd bij het tegen woordige hoofd der politie of bij zijn voorganger. AFDEELING VLISSINGEN ALG. BOND VAN POLITIE PERSONEEL. De afdeeling Vlissingen van den Alge- meenen Bond van Politiepersoneel in Ne derland, vierde Woensdag jl. in het café Buning haar 10-jarig bestaan. Na het zingen van een welkomstlied, opende de voorzitter, de heer W. de Lange, met een welkomstgroet aan politioneele en burgerlijke autoriteiten, de vertegenwoordi gers van vakvereenigingen, den bondssecre- taris Perrels en de leden met hun vrouwen ten, 8 ure n.m. de fecstvergadering, tevens zijn dank uitsprekende voor liet bloem stuk door de C. N. A. B, aangeboden. Hij leidde voorts de vergadering in, door het geven van een relaas van de beweeg redenen tot de oprichting der afdeeling. naar tot standkomen, haar ee'rste bestuur en het lief en leed in den loop van haar HJ-jarig bestaan ondervonden. Spreker herdenkt daarbij de medewerking van den commissaris van politie, den vroegeren voorzitter, den heer van Leeuwen en ver schillende raadsleden ondervonden. Hij nopt, dat de afdeeling op den ingeslagen weg zal kunnen voortgaan en wenscht alle aanwezigen een gezellig feest toe. De secretaris leest eenige ingekomen fe licitaties voo^ o.a. van het raadslid, den heer Lindeijer, die verhinderd was, en van het bestuur van de afdeeling Vlissingen van den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheidsdienst, eveneens verhinderd dit feest bij te wonen. Na zijn inleiding gaf de voorzitter het woord aan den heer Perrels, bondssecreta ris, voor het houden der feestrede. De heer Perrels begon met te zeggen, dat hij niet zoozeer een feestrede, dan wel een betoog over de noodzaak tot organisa tie en onze toekomstige actie te zuilen houden. Hij werpt een terugblik op het ver leden en gaat de geschiedenis der vakbe weging in het algemeen na, om dan te ko^ men op die van de politie in het bijzonder. Hij schetst den tijd, waarover de groote bladen thans spreken, nl. den tijd der kin derexploitatie in Engeland en hier te lande en de lage loonen en werktijden van de volwassenen destijds en zegt, dat daaruit als uiting van verzet daartegen, de vak beweging is voortgekomen. Streed men aanvankelijk voor materieele doeleinden, als loonsverhooging en verbe tering van de arbeidsvoorwaarden, thans streeft de vakbeweging ook voor moreele verheffing en opvoering van het ontwikke lingspeil der leden. Ook in onzen bond is dezelfde volgorde betracht, voorop stelde hij de verbetering der materieele positie zijner leden, thans heeft onze bond de ontwikkeling zijn le den, door middel van een bondsopleiding, ter hand genomen. Het doel onzer organisatie is wat goeds van ons ambt te maken, nl. dat van onder wijzer van de straat. Wij moeten in staat worden, opvoeding aan het publiek te kunnen bijbrengen, door richtige toe passing der door de volksvertegenwoor diging gemaakte wetten. De overheid heeft recht op vertrouwen en wij hebben de niet gemakkelijke taak dit bij het publiek aan te kweeken. Wij hebben tot taak de sociale wetgeving te doen naleven en vaak mangelt het ons aan kennis en begrip daarvan. Wij willen trachten door een ruime, breed op gevatte, bondsopleiding onze kennis te ver diepen, doch laten de arbeiders zich ook onthouden om onze arbeidswetgeving te heipen om hals brengen. Spreker roept den jongeren toe Werpt uw laksheid van u, ontwikkelt u, het moet bij de politie mogelijk zijn te komen van de diendersjas tot den commissarishoed. i Gij moogt voor uw verheffing niet spe- 'culeeren op den arbeid der vakbeweging, zet zelf uw schouders onder het werk. Ge niet uw meerder gezinsleven door den 8- urehdag verkregen, doch volg dan ook den cursus van den bond, die, het zij in alle be scheidenheid gezegd, er mag wezen. Met onzen eisch tot medezeggingschap be doelen wij geen machtsabsorbatie, doch wij zijn de kinderschoenen ontwassen en over onze dienst- en arbeidsvoorwaarden kun nen we wel meespreken, echter moet door ontwikkeling ons oordeel daarin groeien. Belooft uzelf op dit feest, u te zullen ontwikkelen. Bemoeit u met de belangen van den bond, gaat trouw ter vergadering, interesseert u voor de organisatievraag stukken en beschouwt ze opbouwend cri- tisch, leef mee met uw bestuur. Gij vrou wen steunt uw mannen hierbij, dan krijgt ge zelf plezier in het organisatieleven. Spreker doet voorts een beroep op de superieuren en de vakbeweging om de po litieorganisatie in haar pogingen te steu nen en roept uitgeef aan de omhoog- strevende maatschappij een goede politie. Hij betoogt dat. als we de handen ineen slaan, dit leven waard is geleefd te worden. Er zal wel eens wrijving ontstaan, doch deze is bij groote krachtsontwikkeling steeds aanwezig. Spreker eindigt in een vurige peroratie met de woorden „Strijdt allen met het oude vuur, wekt op tot groote daden, dan wordt ge geschikt voor uw plaats in de samenleving, dit kan* door toepassing der spreuk „Eén voor allen en allen voor één". De voorzitter dankte namens de aanwe zigen den bondssecretaris voor diens kern achtige en leerzame rede en hoopte dat de leden naar de opwekking tot studie zouden handelen. Staande werd nu door de aanwezigen het Bondslied gezongen, waarna werd ge pauzeerd. Na de pauze verscheen de burgemeester, vergezeld door den commissaris van po litie ter feestvergadering. De burgemees ter complimenteerde, als hoofd van politie^ de afdeeling niet haar 10-jarig bestaan, hetwelk even tevoren reeds door den com missaris was gedaan. Vervolgens gaf de secretaris, de heer van der Heijde, een overzicht van de acties der afdeeling. die over het meerendeel met goeden uitslag zijn bekroond en vond daarin aanleiding den burgemeester, den commissaris en de raadsleden voor hun steun te bedanken. Daarna werd het vereenigingslied ge zongen. Dit zoowel als de overige liederen waren ingestudeerd onder leiding van Ge rard van Oorschot, die daarvoor den har- telijken dank der afdeeling toekomt. Nadat inmiddels ververschingen waren rondgediend en een deel van het repertoire der musici, de heeren Tammo Borgman, en Steinhauwer, was afgewerkt, en ook de gevierde humorist-conferencier, de heer De Ruyter, was opgetreden, nam de burge meester het woord. Hij dankte de afdeeling voor de uitnoodi- ging en verklaarde zich in het midden ha- rer leden goed geamuseerd te hebben. Hij zeide van den commissaris het doel en streven, neergelegd in de rede van den bondssecretaris, te hebben gehoord. Hij prees het saamhorigheidsgevoel der leden en sloot zich bij de toekomstwenschen van den bondssecretaris aan. De burgemeester nam daarop met den commissaris van po litie afscheid van de feestvierenden, na hun verder een gezellig feest te hebben toege- wtnscht. Vooraf dankte de voorzitter den burge meester en den commissaris voor hun aan wezigheid en zong de vergadering hun een hartelijk „zij leven hoog" toe. Het feest werd daarop tof in de kleine uurtjes voortgezet met declamatie, muziek, zang en dans. De afdeeling kan met genoegen op haar feest terugzien en hoopt, dat de ontvangen vele goede wenschen in vervulling mogen gaan, zoodat de ingezetenen een hun waar dige politie bekomen. Bulten verantroordelljkbeld der redactie De cople wordt «let tera&egeven de marine en de overstroomingen. De bladen hebben volgestaan van de gTOOte overstroomingen en de vreeselljke toestanden, waarin de bevolking aldaar op een gegeven oogenblik kwam te verkeeren. Het heele Nederlandsche volk is diep onder den indruk hiervan gekomen en heeft de mededeelingen hieromtrent vol belangstel ling en medegevoel gevolgd. Bij velen heeft het gelezene weer eens dien diepen indruk gemaakt, die gewoonlijk door ons menschen wordt ondervonden, als de natuurkrachten ontketend zijn en wij beseffen welk een onbeschrijfelijke ver woesting in betrekkelijk korten tijd daar van het gevolg is en hoe klein tenslotte het menschelijk vermogen daartegenover staat. Maar daarnaast hebben wij gelezen, dat van vele zijden dÊrect zooveel mogelijk hulp werd geboden om de bevolking der over stroomde streken voor het verlies van lijf en goed te behoeden en in haar wanhopigen toestand verlichting te brengen. Wat daarbij in de allereerste plaats op allen een grooten indruk moet hebben ge maakt is het daadwerkelijk optreden van onze marie, welker manschappen daartoe door de regeering naar de getroffen gebie den werden gezonden, voorzien van het noodige materieel. Wanneer een militair corps een opdracht ter uitvoering krijgt, volvoert het deze op dracht indien eenigszins mogelijk, dat ligt opgesloten in zijn wezen. Hoe die opdracht wordt vervuld, hangt echter in elk geval er van af, met welke gevoelens dit bevel wordt ontvangen. Het is een groot ver schil of met onverschilligheid ot wel met enthousiasme de opgelegde taak wordt aan gepakt en de leden van zoo'n corps met be zieling de voorkomende werkzaamheden aanpakken. De indruk, die de berichten ons daarvan gaven, is wel zoodanig dat het personeel van de marine d&te menschlievende taak gaarne heeft vervuld, dat moeite noch ont beringen invloed hebben kunnen uitoefenen op den wil, den vasten wil, om te strijden tegen de omstandigheden, en om te redden en te helpen, waar zulks maar kon, niette genstaande gevaren, vooral ook voor de ge zondheid van de redders zelf, daarbij dui delijk te voorspellen waren. Van officieele zijde is reeds kenbaar ge maakt, dat deze geestkracht en doortastend heid in hooge mate is gewaardeerd en zal dit nog wel nader blijken. Wij meenen dat de gevoelens van waardeering tegenover het marinepersoneel, zooals dit onder de bevolking leeft, ook afzonderlijk tot uiting behoort te komen en het is daarom dat wij een feestelijke bijeenkomst organiseerden, waarop het marinepersoneel werd uitge- noodigd tegenwoordig te willen zijn, .jerwijl de burgemeester van Vlissingen zich bereid verklaarde dit personeel toe te spreken om namens de Vlissingsche bevolking, welke steeds met onze marine meefeefde, van hare gevoelens blijk te geven. Het gratis beschikbaar stellen van de bioscoop Alhambra met een speciaal pro gramma, de direct toegezegde medewerking van de leden van het Marine Sanatorium- fonds, om eenige afwisseling in het pro gramma te brengen, de beloofde medewer king van verschillende medeburgers heeft ons de overtuiging geschonken, dat wij een groot deel van dé bevolking met ons heb ben, wanneer wij zeggen dat wij onze ma rinemannen dankbaar zijn voor hetgeen zij gepresteerd hebben en voor de wijze waar op Een ruim gedeelte van de zaal zal gere serveerd zijn voor het Vlissingsche marine personeel. Laat de Vlissingsche burgerbe volking Donderdagavond de rest van de zaal vullen om blijk te geven van haar be langstelling. De ontvangsten uit entrée's zullen na aftrek van de geringe kosten worden gestort bii het watersnood-comité, zoodat ook hierdoor weer een steentje wordt bijgedragen tot het lenigen van den verschrikkelijken financieelen nood van de slachtoffers. Het Bestuur van de Vereeniging Vlissingen Vooruif'. IS. DE AMUSEMENTS- (LEES JAZZ MUZIEK WERKEIJK MINDERWAARDIG Mijnheer de Redacteur In mijn vorig schrijven kwam ik aan dc' hand van een «uitspraak van een hoog staand musicus tot de conclusie, dat men zoo maar niet de Jazz als minderwaardig kan diskwalificeeren. Nu 'had ik wel repliek verwacht en was hierop tot op zekere hoogte voorbereid, totdat ik tot de verras sende ontdekking kwam, dat de 'heer Steu- tel mijn opponent zou zijn Wat toch is het geval Eenige weken her heb ik met ge noemden 'heer een persoonlijk onderhoud gehad en toevallig over deze kwestie even gedebatteerd, ja zelfs voorgespeeld. Wij konden het, wat de definitie betreft, niet eens worden. De heer S. zal zich zulks on getwijfeld herinneren Nij komt hij met hef verzoek hem via uw blad te overtuigen en theoretische beschouwingen te geven.(Hadt U soms Jtennis aan een pseudoniem van eenige dagen her Dat klinkt toch al te naïefWaar de heer S. hier nog vreemde ling schiint te zijn, wil ik hem een voor dit terrein „muzikalen Baedeker" noemen, een uitgaive van Messrs. D. Appleton Co. Music Editors, New-York ('n adres dichter in de buurt is mij onbekend). Hierin zal hij ongetwijfeld alles vinden wat z'n muzi kaal hartje begeert betreffende de Jazz. Waar ik nog even tegen ageeren moet is zijn mooie, niet identieke vergelijking, als zou de Jas (hij bedoelde zeker Jazz iets weg hebben van de Chineesche muiek, het slaan op steen en ijzers, veel lawaai en zoo meer. Indien het waar is, dat de gewone geestelijke ontwikkeling van 'n volk dik wijs parallel loopt met de muzikale, zoo kan men zich eenigszins indenken wat de Chineezen in die duizenden jaren tot stand hebben gebrachtHeeft de heer S., indien 'hij ook daar ginds geweest is, andere mu zikanten dan blinden en bedelaars, welke zich met voorliefde aan de muziek „wij den", gehoord De onhandige, bij voorkeur tweesnarige instrumenten, waartusschen de strijkstok is geschoven, worden door hen bespeeld op een wijze en met een geluid, wat een verliefden kater zou jaloersch ma ken. Het is dan ook inderdaad een geluid voor ons Westerlingen bepaald terugstoo tend en onuitstaanbaar. En dergelijk „out cast" moet de bouwstof vormen voor een hypothese, welke de Jazz hiermede ver want wil maken. Mijn waardeering voor de gamelan-muziek is niet zoo groot als die des heeren S. Dat de voorspeler altijd fan taseert, wordt weersproken door het feit dat mij de namen van eenige hunner gamelan stukken bekend zijn. Wat dat contra-pnn- tueele en accompagnement betreft, heeft U nooit zulks vergeleken met 'n in volle actie zijnde smederij De muziek in India (Eng. Indië) stond mij dan ook veel meer aan. Maar waarom deze afdwalingen naar hef Oosten Kunnen we dit met 'n uiting van onze muziek in overeenstemming brengen Kipling's woord East and \Vest, they'll never meet. schijnt ook hier op te gaan. Ter formuleering mijner gedachte wil ik den heer S. toevoegen, dat ook ik zeer veel gevoel voor de klassieke muziek, dat de werken van een Chopin en Beethoven (en anderen) steeds hun bekoring voor mij blij ven behouden, maar dat ik nochtans veel gevoel voor de Jazz (mits goed gespeeld de frissche, rhythme-volle muziek, welke, naar ik hoop, ook nog eens gespeeld door een goede Band, door den heer S. zal ge hoord worden. Wellicht gaat hij dan „met de mode mede". Het zal echter 'n kwestie van smaak blijven en hierover valt niet te twisten. Mijnheer de Redacteur, ik kom op deze kwestie miet meer terug en zeg U dank voor de plaatsruimte. M. VAN BEERS. IJSVERMAAK. EEN IJSCLUB Mijnheer de Redacteur, Wie de laatste ijsperiode gezien heeft, hoe zich öp „De Kom" honderden vermaakt hebben met schaatsenrijden, wie den laatsten dag, den Zondag, ge tuige is geweest van den stroom van men schen naar Zwanenburg, heeft het bewijs gekregen, dat in Vlissingen de ijssport beoefend wordt, en dat er belangstelling voor is. We hebben Zuidwaarts maar tot even over de grens te gaan, om groote dorpen te vinden, waar aan schaatsenrijden schaverdijnen, zooals het daar heet hoogstens door eenige jongens en mannen iets gedaan wordt. Het vrouwelijk geslacht daar denkt er niet over het te leeren. Mooie ijsvlakten liggen er soms totaal on benut van baanvegen of zoo iets is geen sprake. Een vergelijking op dit gebied met het Zuiden kan Vlissingen glansrijk doorstaan. Maar menschen, die uit het Noorden ko men, zijn over ons ijsvermaak en de gele genheid daartoe minder goed te spreken. Zij geven natuurlijk dadelijk toe, dat wij ten opzichte van de Noordelijke provinciën in zeer ongunstige omstandigheden verkee_ ren, omstandigheden, waar nu eenmaal niets aan te veranderen is, nl. Zuidelijker ligging en brak water. Maar wanneer zij er op wijzen, dat door een IJsclub, door oordeelkundige behande ling van de bestaande banen, veel verbete ringen zouden zijn aan te brengen, en dat ook hier wel een terrein te vinden is, dat met eenige kosten onder water gezet kan worden om dan als „eigen baan" ge bruikt te worden dan kunnen we niet anders doen, dan het betreuren, dat hier geen ijsvereeniging bestaat. Daarom noodigen wij alle dames en hee ren, die voor de oprichting van een Vlis singsche IJsclub iets voelen, tot een bijeen komst uit, op aanstaanden Woensdag, des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap". EENIGE VOORSTANDERS. P.S. Wie voor deze zaak iets voelen, maar verhinderd zijn ter vergadering te ko men, worden verzocht hun naamkaartje met adres even in de bus te stoppen van no. 62, Bouwen Ewoudstraat. DE ZAAIHOEKWEG TE SOUBURG Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het in de gemeen teraadsvergadering te Souburg van 22 Ja nuari behandelde verzoek van J. Clarisse, om koolasch te krijgen van gemeentewege, noodig ik Burg. en Weth. van Souburg be leefd uit, persoonlijk eens een onderzoek in te stellen naar den toestand va.n den Zaaihoekweg. Dit is zeker de slechtste weg uit Souburg en verbetering is dan ook dringend noodig. In den winter is de toe stand meer dan treurig, doch zelfs in de zomermaanden laat deze weg veel te wenschen over. Mede namens vele andere aangelanden van den Zaaihoekweg hoop ik dat wij ver betering in den allertreurigsten toestand tegemoet mogen zien. Dankend1 voor de plaatsing, Een aangelande van den Zaaihoekweg te Souburg. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens Overtr. Vleesch- kèuringswet C. W., tot 25 b. s. 25 d. h„ P. S., tot 5 b. s. 5 d. h., beiden te Oost kapelle vogels vangen door middel van lijm en het opgeven van een valschen naam J. M en J. J. de P., beiden Vlissin gen, ieder tot 5 b. s. 1 w. t. en 15 b. s. 3 w. t. straatschenderij A. v. d. B., Oost- kapelle, tot 15 b. s. 4 w. t. dronken schap en de orde verstoren J. de R., Vlis singen, tot 15 b. s. 15 d. h. overtreding WoningwetK. F-, Oostkapelle, tot 15 b. s. 15 d. h.S. KVeere, tot 10 b. s. 10 d. h. overtrading InvaliditeitswetE. J. v. W., Eede, tot 10 b. s. 10 d. h.in een motorrijtuig bestemd voor het vervoer van reizigers rooken I. B., Middelburg, tot 10 b. s. 10 d. h.overtreding ArbeidswetF. v. d. H., Midelburg, tot 2 X 5 b. s. 2 X 5 d. h. overteding LoterijwetM. L., Vlissingen, tot 10 b. s. 10 d. h. fietsen zonder lichtJ. W., S. M., Middelburg, C. v. M., Oost- en West-Souburg, J. v. S., Meliskerke, allen tot 5 b. s. 5 d. h„ J. de R., Middelburg, tot 2 b. s. 1 w. t.dron- kenschao A. J. G., Oostkapelle, tot 15 b. s. 15 d. h. zonder vergunning van Burg. en Weth. venten langs de huizén G. J. P. M. N., Kloetinge, tot 3 b. s. 3 d. h. een trekdier onbeheerd laten staan D. W., Vlissingen, tot 2 b. s. 2 d. h. te Vlissin gen tegen een raam staan W. A. de V., Vlissingen, tot 3 b. s. 3 d. h. met een rijwiel met de rechterzijde van den weg houden C. J. A., Middelburg, tot 3 b. s. 3 d. h. overtreding JachtwetA. S., St. Laurens, tot 1 b. s. 1 d. h., met verbeurd verklaring van het niet in beslag genomen geweer met bevel tot uitlevering van dat geweer, met bepaling der waarde op 5 en veroordeeling tot betaling dier gelds waarde bij niet-uitlevering s. 5 d. h. VLISSINGEN, 25 JANUARI. De watersnood Naar aanleiding van een ingezonden stuk in het orgaan van de Maatschappij tot Be vordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, waarin aangedrongen wordt, dat de Z. L. M. zich beschikbaar zal stellen voor het inzamelen van gelden voor de slachtoffers, deelt het dagelijksch bestuur mede, dat het onjuist acht. Het baseert deze meening op het feit dat er overal cen trale en plaatselijke comité's bestaan en met succes werkzaam zijn, zoodat het or ganisatorisch onjuist zou zijn, dat de Z. L. M. zich ook op dit terrein zal gaan bewe gen. Het bestuur acht het meer op den weg van de Z. L. M. liggen, te zijner tijd na te gaan, in hoeverre de geteisterde streken zouden kunnen worden geholpen door het verstrekken van zaaizaad en pootgoed, in dien daaraan gebrek mocht zijn. De collecte voor den watersnood heeft opgebracht te Kruiningen ƒ1242 te Kloe tinge 1230 te Westkapelle ƒ840 te Al melo 15575 te Nijmegen is in het geheel ingezameld 35645 te Gouda 9660 te Laren (N.-H.) ƒ3550; te Laren (Geld.) ƒ4071 te Rhenen ƒ4000; te 's-Graven- zande 3900 te Lonneker 5000 te Baarn ƒ10.000 te Boxtel 2175. Paketboot VlissingenDoverDuinkerken. Volgens een Fransch blad zou er sprake zijn van het instellen gedurende het bad seizoen van een passagiersdienst tusschen Vlissingen, Dover en Duinkerken, met het doel naar deze badplaats zooveel mogelijk vreemdelingen te brengen. In verband met den lagen koers van den Franschen franc verwacht men, dat de Belgische badplaat sen weinig bezocht zullen worden, doordat de badgasten naar de Fransche kust zullen gaan. Door nu practische en snelle midde len van vervoer in te stellen meent men in Duinkerken een grooten toevloed van be zoekers te krijgen, welke den bloei der stad ten goede zal komen. Het initiatief zou zijn uitgegaan van den raad van beheer van de ,Jtoire des Pays du Nord", terwijl de kamer van koophan del haar voledige instemming met het plan betuigde. Rijkspoststpaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand December 1925. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes in gelegd 40.689.81 en terugbetaald- 33.527, Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 7162.81 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 39. Hieronder 3.formulieren ad 1.in spaarbankzegels van 5 cent. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal 500. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van 4400. De bodemdiepte in de buitenhaven. Door den rijkswaterstaat is het verruimen en verdiepen van de bestaande buitenha ven, het opspuiten van een terrein be-Oos- ten de haven, het maken van dijk- en oever- werken en verdere bijkomende werken, als mede het onderhoud der bodemdiepte in de bestaande 'buitenhaven alhier, gegund aan L. Volker Azn. te Sliedrecht voor 419,000, met toepassing van een 55-urige werkweek. Een unicum op bioscoop-gebied. De directie van het Alhambra-theater maakt in achterstaande advertentie bekend, dat zij wil trachten ook de niet-bioscoop- bezoekers naar haar theater te trekken. De mooie films „Dancing" en „De kreet in de Woestijn" worden morgen en Woensdag vertoond tegen ongekend lage prijzen, zoodat financieele bezwaren daardoor g^ heel vervallen en men voor een luttel be drag kan genieten van mooie films, waar voor men in de groote steden zeker het vierdubbele moet betalen. Het versterkte Alhambra-orkest draagt er ook veel toe bij deze voorstellingen nog aantrekkelijker te maken.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1