VRIJDAG 33 JANUARI erf No.18: 64e Jaargang: =1926 BINNENLAND Stads= en Provincienieuws VLISS1NGSCHE COURANT Watersnood-eercteeken. Ter erkenning van uitstekende daden bij den jongsten watersnood is bi] Kon. besluit een eereteeken ingesteld. Dit eereteeken bestaat lo. in een medaille in zilver of in brons houdende aan de voorzijde het borstbeeld van wijlen Onzen beminden Vader, met het omschrift: „Willem III, Koning der Ned O H V L.'Ven aan de keerzijde met het omschrift .'.Watersnood van 1926'. een oranje- en lauriertak, van onder met el kander door een lint verbonden, omvatten de een perkament, waarboven de Koninklij ke Kroon en voorzien van het opschrift ,,de Koningin aan 2o in een barret in zilver of in brons, voorstellende een eikentak omslingerd door een lint, waarop de woorden „Watersnood van 1926" zijn gegraveerd. De medaille wordt door Ons verleend aan hen, die zich bij den jongsten waters nood bijzonder hebben onderscheiden, om aan een oranjelint op de linkerborst te worden gedragen. De barret wordt door Ons toegekend aan hen, die reeds vroeger met de medailles, ingesteld bij de Kon. besluiten van 31 Maart 1855, no. 71, 24 Maart 1861, no. 66 en 5 April 1876, no. 18, alsmede bij Ons besluit van 6 Maart 1916, no. 83, of met de barret, ingesteld bij de drie laatstvermelde besluiten, zijn begiftigd en zich opnieuw bij den jongsten watersnood loffelijk heb ben onderscheiden zij zal gedragen wor den op de linkerborst door middel van een oranjelint boven de vroeger bij Koninklijk besluit verleende medaille en nevens de vroeger bij Koninklijk besluit toegekende barret. De barret en het lint mogen niet zonder de medaille worden gedragen. De kabinetscrisis. Het „Vaderland" weet werkelijk niet tot wien dr. De Visser zich thans moet wen den. Het meent, dat noch iemand van rechts, noch van de S D. A. P. of Vr.-D. zich voor de formatie van een extra-par lementair kabinet beschikbaar zal stellen. Dus bij den uitersten rechtervleugel der liberalen („conservatieven" Het blad zou wel iemand kunnen noemen, maar doet het liever niet. Maar het weet wèl en daarmee zal ieder het wel eens zijn dat het een man van groote bekwaamheid en handigheid moet zijn, die met allerlei lastige elementen weet om te gaan. Maar deze mannen zitten gewoonlijk in een functie, welke zij liever niet laten varen. Het „Hbld." is van meening, dat zulk een kabinet wel wat goeds kan doen, als. het maar uit krachtige mannen bestaat, die weten wat zij willen, en, als er een of an dere onverwachte, al of niet bedekte te genstand komt, flink zullen aantoonen waar de bron van het verzet zit, zoodat een konkelpolitiek achter de schermen is uitge sloten. Als die regeering belemmerd zou worden in pogingen om de taak, die bijv. de ge volgen van den watersnood, het wegen probleem, onze positie tusschen de mogend heden haar stellen, te vervullen, dan is het geenszins onmogelijk, dat een Kameront binding op het juiste oogenblik en op een met zorg gekozen onderwerp in de poli tieke constellatie de wijziging brengt, die zich in de geesten der kiezers reeds mani festeert. Maar dan moet het extra-parlementair kabinet niet maar een ministerie worden, dat peogt de zaken zoo goed en zoo kwaad als het gaat aan den gang te hou den dan behoort het uitdrukking te geven, ook in de personen, aan den wil, om Ne derland naar buiten en naar binnen te laten optreden als een volk, dat zich zelf respec teert, dat zich bewust is van de verplich ting, die tegenover de toekomst voortvloeit uit een lange traditie. Anders wordt het door de partijbazen toch direct onder den voet geloopen." Het „Huisgezin" meent, dat het kabinet- Colijn nu niet meer terugkeert en komt ver- dtr tot deze conclusie Indien wij op de minst oneervolle wijze uit het slop wHlen komen, waarin we ge>- raakt zijn, dan hebben we thans te ijveren voor een extra-parlementair kabinet, dat, in overeenstemming met de poHtieke con stellatie, geen conservatieve, maar een vooruitstrevende kleur moet dragen. De heer De Visser zal, hoe zijn sympathieën mogen wezen, als staatsman de eerste zijn om dit in te zien." De a.-r. „Rotterdammer" Van harte hopen wij, dat dr. De Visser thans spoedig slaagt met H. M. de Konin gin een aantal hoogstaande mannen te kun nen voordragen voor een ministerie, het welk zeker niet de anti-rev. partij om die reden tegenover zich zal vinden. Op deze wijze alleen kan men volgens het blad weer een rechts parlementair ka binet krijgen. Het „Volk", dat den R.-Katholieken de schuld geeft van het voortduren van de crisis, oppert de mogelijkheid, dat er po gingen gedaan zullen worden om van de gelegenheid gebruik te maken en tegenover het door de houding der katholieke partij zeer verzwakte, wel tot negatieve, maar niet tot positieve daden in staat zijnde parlement te trachten," juist een „sterke" niet-parlementaire, veeleer anti-parlemen taire regeering te stellen, met een „ster ken" man aan het hoofd, die van zins is het parlement eens mores te leeren, het onder bedreiging met „staatsgreep"achtige maatregelen te dwingen den wil van de re geering te volgen. En in dit verband noemt «-nabteflen. teaen keelpijn (Ingez. Mededeeling.) het blad de namen van Treub, Van Leeu wen en Colijn. Als het daarop uitdraait, zegt het „Volk", is het de Katholieke oartij, die daarvoor de zware verantwoordelijkheid draagt. De „Tijd" meidtIn politieke kringen wordt algemeen aangenomen dat, indien dr. De Visser er in slaagt zijn opdracht te ver vollen, het door hem gevormde extra-par- lementair kabinet het gezantschap in eeni- gerlei vorm zal handhaven. Hiermede wordt de mogelijkheid gescha pen, dat ook katholieken in het kabinet zit ting nemen. Dat de katholieke Kamerfrac tie tegenover het extra-parlementair kabi net haar volle vrijheid behoudt om alle re- geeringsvoorstellen op haar eigen waarde te beoordeelen, spreekt intusschen van zelf. Het belang van het land eischt dringend ten oplossing van de crisis en in recbts- parlementairen, ook in katholieken kring, hoopt men dat de poging van dr. De Vis ser spoedig met succes zal worden be kroond. De groote moeilijkheid ligt blijk baar in het vinden van personen, die ge schikt en bereid zijn, een portefeuille in een rechtsgetint extra-parlementair kabinet te aanvaarden. Ontslag bij het huwelijk. De gemeenteraad te Utrecht heeft met 20 tegen 18 stemmen aangenomen het voorstel van Burg. en Weth., om ontslag te verlee- nen aan de ambtenares bij huwelijk en te vens met 19 tegen 18 stemmen het voorstel- Zuidam (M. U.) om een overgangsbepaling te treffen voor de thans in dienst zijnde gehuwde ambtenaressen. VLISSINGEN, 22 JANUARI. Voor den watersnood. Ingekomen bij den penningmeester van het comité Vorige opgave 3024.11 Overgenomen van de Redactie der „Vlissingsche Courant" - 210.82 Totaal 3234.93 Van de door ons ontvangen giften, in het geheel 213.82 bedragende, hebben wij heden 210.82 afgedragen aan den pen ningmeester van het plaatselijk comité, ter wijl 3 zal worden gezonden aan den penningmeester van het provinciaal water snood-comité. Het plaatselijk comité heeft dus met de reeds verantwoorde 3024.11 in het ge heel 3234.93 ontvangen. Op de lijsten, welke te Middelburg gecir culeerd hebben is voor 5099.75 getee- kend. Met de van verschillende andere zij den ingekomen giften is daar ter stede tot nog toe 7354.63 ingezameld en zal nu Maandag a.s. een collecte worden gehou den. Te Apeldoorn werd 11227 gecollec teerd; te Alkmaar 11793; te Renkum 10000 te Heemstede 9000 te Boskoop 3050 in het dorpje Sevenum, 2602 inwo ners tellende, heeft de collecte 3253 opgebracht. De rondgang door de leden van de trans portcolonne van het Roode Kruis door de stad tot het ophalen van kleederen, schoe nen en andere voorwerpen, welke morgen middag zou plaats hebben, is een week uitgesteld en dus bepaald op Zaterdag 30 Januari. Dit is geschied omdat verschillende da- mes- en vrouwen-vereenigingen zullen uit- genoodigd w-orden haar medewerking te willen verleen en. Prov. stoombootdienst. De stoomboot „Luctor et Emergo" vaa den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde, zal de volgende week wor den overgebracht naar de werf van de fir ma J. en K. Smit te Krimpen aan de Lek, alwaar genoemd schip is gebouwd. Alsdan zullen de voeringen van de as van genoemd schip worden gerepareerd. Tevens zal dan worden onderzocht of het mogelijk is dit schip te verlengen en wat de kosten daar van zullen bedragen. Het resultaat van dit onderzoek en voor- ai uit de daaraan verbonden kosten zal dan moeten blijken of tot een verlenging van dit schip zal worden overgegaan. Definitief is daaromtrent dus nog in geen enkel oprzicht iets beslist. Ouderavond Christelijke School Wagenaarstraat ln het gymnastieklokaal van bovenge noemd schoolgebouw werd gisterenavond een ouderavond gehouden. De bij 't verslag van den vorigen ouder avond door ons gemaakte gevolgtrekking, dat deze zeker een aangenamen indruk had achtergelaten, bleek waarlijk niet uit de lucht gegrepen de groote zaal was overvol De voorzitter van 't bestuur der school, ds. A. de Voogd, sprak er bij zijn welkomst woord dan ook zijn groote vreugde over uit, dat de ouders van zoo groote belang stelling en zulk hartelijk medeleven met den dikwijls moeilijken arbeid van bestuur en personeel blijk gaven. Na gemeenschappelijk gezang van Ps. 89 7 ging hij voor in gebed en sprak ver volgens naar aanleiding van het door hem voorgelezen Schriftgedeelte uit Lucas 19 1224 een toepasselijk woord. Evenals op den vorigen ouderavond wer den ook nu door de leerlingen der 6e klasse, onder leiding van en op het orgel begeleid door den heer Meerholz een vier tal goed ingestudeerde driestemmige lie deren gezongen. De zang hunner kinderen is voor de ouders altijd een gewilde attrac tie, en ook nu bleek telkens uit het warme applaus, hoezeer de prestatie van hun kroost in den smaak viel. Dat de ouders weten te waardeeren, bleek trouwens niet onduidelijk op nog an dere wijze. Door een comité uit de ouders werd namelijk namens deze, bij monde van den heer J. van der Eijk, in hartelijke en welgekozen bewoordingen aan het school bestuur, als blijk van erkentelijkheid voor de goede zorgen en activiteit, een projec tie-lantaarn geoffreerd. De school is daarmee een pracht-leer- middel rijker geworden, en de ouders konden zich hiervan al dadelijk overtui gen, toen na de pauze een serie keurige beelden van het Ruhrgebied op het doek werden gebracht. De lantaarn werd daarbij welwillend bediend door den heer Meijn- derts, (door wiens bemiddeling het toestel werd geleverd), terwijl de heer Groenen- berg op smaakvolle en onderhoudende wijze de noodige toelichting gaf. Nog vóór de pauze werden de aanwe zigen verrast op een drietal solozangen van mevr. M. J. van SaaneKorsten, alt soliste te Rotterdam, die zich hiervoor, juist hier ter stede vertoevende, gaarne beschikbaar had gesteld. Voor deze nog jeugdige zangeres met haar warm-getim- bi eerde en uitnemend geschoolde stem staat zeker een schitterende toekomst open. Zij beschikt over buitengewone gaven een rijkdom, een volheid, een zich- uitleven en tóch beheerschen, zooals menige soliste eerst op Jateren leeftijd vermag. Vooral in den zang van „Der Tod" uit Das Madchen und der Tod" van Schubert, legde zij een wereld van gevoelens en gedachten voor on9 open. En 't „Vater Unser" van Krebs, hoe zuiver, hoe diep Men ge noot, en toonde dat in een telkens dank baar applaus I Zeker had zij een groot gedeelte van haar succes te danken aan de keurige, ge noegzaam bekende-orgelbeleiding van den heer S. Landsman, van wiens spel een gloed van bekoring uitging. In de pauze werd den aanwezigen thee met de noodige versnapering aangeboden den heeren de onmisbare sigaar. Na dit intermezzo wachtte nog een refe raat van het hoold der school, den heer De Jager, die als onderwerp gekozen had „De opvoeding van het kind tot het zesde levensjaar". Hij is een warm verteller, die van begin tot eind zijn hoorders boeit. Op dikwijls komische wijze en toch met dege- Üjken ernst ontwikkelde hij naast elkaar twee verschillende, geneel uiteenloopende methodes van opvoeding. Duidelijk toonde hij aan het negatief en positief resultaat van beiden op stoffelijk, geestelijk en gods dienstig gebied. Het eerste was het gevolg van „Trijntje"'s verderfelijk systeem, het tweede van „Heintje'"s verstandige paeda- gogiek. Hij besloot zijn toespraak dan ook met den wensch, dat in Vlissingen weinig Trijntjes en veel Heintjes zouden worden gevonden. De voorzitter t uur van heengaan was gekomen sloot zich daarbij aan, door zijn vreugde er over uit te spreken, dat „onze" kinderen zijn toevertrouwd aan de opvoeding door den heer De Jager en zij<n corps. Na nog enkele mededeelingen te hebben gedaan, waaronder bericht van verhinde ring van den wethouder van onderwijs, werd met het zingen van Gez. 180 1 en dankgebed deze zoo uitstekend geslaagde ouderavond gesloten. Examens Vereeniging van Leeraren ln de Handels- correspondentie. De volledige uitslag van de in Decembei alhier gehouden examens, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen, is als volgt a. voor boekhouden 7 van de 20 candi- daten de heeren A. A. C. M. Klijberg, P. A. v. d. Eijk, L. J. Pieterse van Wijck, K. F. Pieterse en C. de Pagter, allen te Vlis singen, A. R. de Baare te Middelburg en J. J. Brugge te Breskens b. voor Nederlandsch de heer H. M. de Bruijne te Vlissingen c. voor Franseh de heer W. A. Bliek te Middelburg d. voor Duitsch de heer M. J. Kaboord te Goes en M. J. W. Meijer te Vlissingen e. voor Engelsch de heeren J. H. C. van Goozen te Middelburg «n J. A. Pieterse van Wijck, N. C. va» der Maden, A. Tbeune, R. Kruidenier'en mej. A. C. de Groot, allen te Vlissingen. Vlissingsche Reddingsbrigade. De medische cursus voor leden der Vlis singsche Reddingsbrigade, onder leiding van dr. Buskop, zal a.s. Dinsdag, des avonds 8 uur aanvangen en wordt gehou den in het voormalige weeshuis in de Bad huisstraat. Hotel Monopole. Zaterdag en Zondag zal in het hotel „Monopole" weder een café-chantant wor den gegeven en zal dan optreden het duo Jetty en Louis Daniels. Zondagmiddag van 12 tot 2 en van 4 tot 6.30 uur heeft een matinéek plaats. Een nieuwe winkel. In achterstaande adveilpntie maakt de heer G. Bliek bekend, dar hij in de Gra- vestraat no. 18 heeft geopend een zaak in verfwaren, vernissen en aanverwante arti kelen, terwijl aan deze zaak tevens is ver bonden een handel in alle soorten behang en glaswerk. Het pand werd verbouwd door den heer A. Caljé, terwijl de electrische installatie werd aangelegd door het electro-technisch bureau van den heer A. Laport. Een aanvaring. Het Brazrliaansche passagiersstoomschip „Procone" is hedenmorgen tijdens dikken mist op de Schelde aangevaren bij Austru- weel. Het schip, dat 6750 ton meet, maakt water. Er wordt om assistentie geseind. Uit Antwerpen wordt can V. D. omtrent de aanvaring het volgende gemeld Het Braziliaansche stoomschip „Pocone" lag hedennacht op de reede van Austruweel vlak bij Antwerpen voor anker, toen het door een onbekend schip, vermoedelijk de „Hans Leonhardt" werd aangevaren. Beide schepen liepen ernstige averij op. Er waren sleepbooten in de nabijheid om assistentie te verleenen. Men zij op zijn hoede. Uit verschillende plaatsen wordt melding gemaakt dat er valsche guldens in omloop zijn, welke niet zoo gemakkelijk te herken nen zijn. Men zü daarom op zijn hoede I Electrificatie van het station te Middelburg. De electrificatie van het station te Mid delburg is opgedragen aan den heer A. Guinée Jr., installateur alhier. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. van Middelburg hebben naar aanleiding van het voorstel van de vrijz.-dem. raadsfractie om in ernstige overweging te nemen de oprichting van een gemeentelijken ophaal- en storings dienst, aan den hoofdboekhouder der be drijven opgedragen een rapport uit te brengen. Uit het thans aan den raad over gelegde rapport van dien ambtenaar blijkt, dat hij meent, dat de inrichting van zulk een dienst uit financieel oogpunt geen aan beveling verdient en raamde hij een jaar- Iijksch verlies voor de gemeente ad 4290. Maar wel is er.volgens den rapporteur uit sociaal-economisch oogpunt veel wat voor zulk een dienst pleit. Behalve dit rap port worden nog overgelegd een schrijven van den inspecteur der directe belastingen en een van de directie der Vereeniging van Nederl. gemeenten over deze zaak. Burg. en Weth. zijn na nauwgezette overweging van alle rapporten en stukken met tot eenstemmig oordeel kunnen gera ken. Het college in zijn geheel meent, dat zooals ook de boekhouder betoogt uit fi nancieel oogpunt een dergelijke dienst geen aanbeveling verdient, te meer waar de financieele resultaten in het rapport nog te gunstig zijn voorgesteld volgens de mee- ning van het college. Want hoe meer aan geslotenen, hoe onvoordeeliger de dienst wordt. De gemeente betaalt in normale tijden nooit 5 voor kasgeld en zou niet meer dan 3'/2 aan den dienst kunnen vergoeden. Rente-uitkeering aan de aange slotenen brengt het gevaar mede, dat de gemeente rente verliest op deposito's, waar zij geen plaatsing voor heeft. Keert zij geen rente uit, dan zal het aantal aan geslotenen zeer beperkt blijven. De meer derheid verwacht, ook gezien de eenigszins conservatieve geaardheid der bevolking, uit sociaal-economisch oogpunt niets van een ophaal- en stortingsdienst. Ook brengt zij nog in het midden, dat bij de bedrijven wanbetaling zoo goed als niet voorkomt en alleen schoolgelden voor invordering door middel van dien dienst in aanmerking zou den komen. Van een tot een gemeentelij ken girodienst uitgebreiden ophaal- en stortingsdienst verwacht de meerderheid riets. Daarvoor acht zij de gemeente te klein. Voor aanmoediging van den spaar zin acht de meerderheid zulk een dienst niet noodig, daar er reeds zijn de Nuts- spaarbank, de rijkspoststpaarbank en de post-giro. De minderheid van het college acht de inrichting van een dienst in vollen cmgang voor de gemeente weliswaar niet financieel verantwoord, doch zfj staat, in het belang van de economisch zwakkeren, toch invoering van een dienst in zijn meest eenvoudigen vorm voor. Zulk een eenvoudige dienst ware onder leiding van den gemeente-ontvanger te stellen en behoeft voor de gemeente slechts geringe kosten mee te brengen in verge lijking met het nut, dat hij afwerpt. De meerderheid merkt hiertegen nog op dat zij in het algemeen uitbreiding van gemeentelijke diensten niet gewenscht acht. Een dienst, ingericht op de wijze zooals de minderheid zou willen acht zij buitendien niet doelmatig. Er kan slechts gekozen worden tusschen niet-invoering en invoe ring van een dienst in vollen omvang. De meerderheid van de commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel van de meerderheid van Burg. en Weth Zij is van meening, dat Middelburg geen behoefte heeft aan zulk een dienst. De minderheid is met de minderheid van Burg. en Weth. van oordeel, dat het gewenscht is speciaal in het belang van de minderge- goeden op de mee9t eenvoudige wijze tot instelling zoowel van een ophaal- als stor tingsdienst over te gaan. Rente van het tegoed meent zij, dat vooralsnog niet moet worden gegeven. Waar de gemeente zelf wel rente kan trekken van de opgehaalde of gestorte gelden of rente bespaart, omdat minder kasgeld behoeft te worden opgeno men, komt het haar voor, dat bij een be scheiden opzet, hierdoor de kosten van dezen dienst voor een groote gedeelte zul len wonden gedekt. Een enquête over de winkelsluiting. Aan Burg. en Weth. van Middelburg is door het bestuur van „Handelsbelang" me degedeeld, dat de uitslag der enquete in zake de drie voorstellen betreffende de winkelsluiting is, dat voor algeheele sluiting op Zondag zich verklaarden 70 leden, te gen 24 en 21 die deze aangelegenheid vrij en niet gereglementeerd wenschen te zien dat voor sluiting op Zondagen te 4 uur wa ren 4, tegen 14 leden en 23 deze aangele genheid vrij en niet gereglementeerd wenschten te zien en dat voor sluiting op Zaterdag te 9 uur waren 33, tegen 57 en 23 deze aangelegenheid vrij en niet gere glementeerd wenschten te zien. Aan de telefoniste 2e klasse C. M. J. de Zeeuw van het post. en telegraafkantoor te Middelburg, is op haar verzoek met in gang van 1 Februari a.s. tot en met 30 April nonactief verleend. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is toegekend de eere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver aan L. Kalle, gewezen dijkbaas in brons, aanJ. F. Dingens, gewezen dijkwerkerJ. de Ha mer, gewezen veldarbeider J. Walraven, veldarbeider E. Kalle, dijkwerker A. Traas, veldarbeider, en N. Lambregtse, veldarbeider, allen bij de N.V. Landbouw- maatschapDij de „Bathpolders" en wonen de te Rilland-Bath. SOUBURG. Door den burgemeester is een comité opgericht, waarvan de leden morgen langs de huizen in de gemeente zullen rondgaan met busjes, teneinde giften in te zamelen voor de getroffenen door den watersnood. Waar wij zoo gelukkig voor deze vreese- lijke ramp gespaard zijn, is het zeker over bodig om deze collecte aan te bevelen, ge dachtig aan de vreeselijke ellende die in de geteisterde streken geleden wordt. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam ds. A. M. Boeijenga te Sassenheim en ds. W. J. J. Velders te Amsterdam. Een legaat De Doopsgezinde gemeente te Middel burg heeft een legaat van 1000 ontvangen. Vrij van successierechten. Prof. dr. J. Pfooy. De gemeenteraad te Amsterdam heeft gisteren benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de oud-christelijke letterkun de (vacature prof. Völter) dr. D. Piooy, predikant te Leiden, die op voordracht van het college van curatoren door Burg. en Weth. was voorgedragen. Op dr. Plooy zijn uitgebracht 25 stemmen, op dr. v. d. Bergh v. Evsi iysinga 15 stemmen RECHTSZAKEN. Rechtbank, te Middelburg. Ter terechtzitting van den politierechter te Middelburg werden de navolgende uit sproken gedaan R. v. d. K., 44 jaar, van beroep werkman te Westdorpe, beklaagd van openbare schennis der eerbaarheid te Westdorpe op 13 December 1925, tot 25 b. s. 25 d. h. W. G„ 32 jaar, timmermansknecht te Veere, beklaagd van verduistering van een hakbeitel ten nadeele van S. Kodde te Veere in den loop van 1925, tot 15 m. s. 16 d. h. M. J., 29 jaar, werkman te Koudekerke, beklaagd van het belemmeren van een ambtshandeling, door op 9 Decembei 1925 te Zoutelande, terwijl bekl, met J. Sturm schadelijk gedierte opspoorden, aan J. Sturm een teeken te geven dat de politie in. de nabijheid was, tot 15 b. s. 15 d. h. J. P., 22 jaar, arbeider te Coiijnsplaat, beklaagd van mishandeling van M. A. Ha- ge, te Coiijnsplaat op 19 December 1925 tot 15 b. s. 15 d. h. A. Ph. C., 52 jaar, arbeidster te Sluis, beklaagd van diefstal van een flesch Elixer d'Anvers ten nadeele van Ch. L. F. van Damme te Sluis in December 1925. Behan deling uitgesteld tot 12 Februari a.s. E. L., 28 jaar, landbouwersknecht te Sluis, beklaagd van bedreiging, door op 29 November 1925 te Sluis in dreigende hou ding met een geopend mes naar P. A. de Badts en A. E. de Bats te komen, onder het uiten der woorden „wacht in steek jullie kapot", tot f -o b. s. 25 d. h. E. M. de M., 18 jaar, zonder beroep te Axel, beklaagd van diefstal van een porte- inonnaie met geld ten nadeele van B. Blan- kaert te Axel op 25 November 1925, tot één maand gevangenisstraf voorwaarde- lijk M. L. B., 41 jaar, huisvrouw van Th. v. H. te St. Jansteen, beklaagd van het be letten van een door de politie ondernomen handeling, toen deze in den nacht van 10 op 11 December jl. te St. Jansteen in haar café een drankwetovertreding constateerde en zij verzocht de deur van haar herberg te openen, daaraan niet heeft voldaan, tot 20 b. s. 20 d. h. P, D. V., 28 jaar, werkman te Wissen- kerke, beklaagd van diefstal van 12 plan ken, toebehoorende aan den Staat, te Wis- senkerke, op 14 December 1925 P, J. van der M., 36 jaar, werkman te Wissenkerke, beklaagd van diefstal van 6 planken, toe behoorende aan den Staat, te Wissenkerke, op 14 December 1925, ieder tot 20 b. s. 20 d. h. J. J. de D., 21 jaar, chauffeur te IJzen- dijke, beklaagd van beleediging van amb tenaren te IJzendijke op 21 December 1925, tot 10 b. s. 10 d. h. P. A. v. W., 26 jaar, arbeider te Philip pine op 20 December 1925, tot ƒ20 b s. 20 d. h. J. C. S., 30 jaar, arbeider te Vrouwepol der, beklaagd van diefstal van verschillen de stukken hout, een houten vat, toebe hoorende aan den Staat, gepleegd te Vrou wepolder op 18, 30 November en 1 Decem ber 1925, tot 20 b. s. 20 d. h. Door de arrondissements-nechtbank te Middelburg werden heden de navolgende uitspraken gedaan overtr. keur'mgsverordening Vlissingen M. J, M., wed. G., 52 jaar, winkelierster te Vlissingen, tot 40 b. s. 20 d. h. straatschenderij H. K., 18 jaar, werk man te Hansweert, tot 10 b. s. 10 d. h. overtr. jachtwetJ. O., 27 jaar. boeren knecht te 's-Heerenhoek, tot ƒ5 b. s. 5 d. h„ met verbeurdverklaring van den hond of 1 b. s. 1 d. h. vernieling J. M. U., 51 jaar, waarne mend burgemeester ie Axel, vrijgesproken; overtr. politieverordening Zoutelande L. G., 63 jaar, herbergier te Zoutelande, vrijgesproken bedreiging van een agent van politie B. G., 32 jaar, werkman te Middelburg, tot 14 dagen gevangenisstraf mishandeling J- v. P., 35 jaar, werkman te Vlissingen, tot één maand gevangenis straf voorwaardelijk mishandeling en bedreiging J. W. J. W., 26 jaar, slagersknecht te Zierikzee, tot 15 b. s. 15 d. h. niet voldoen aan een bevel van een amb-

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1