AfternsonteaCancert DONDERDAG 31 .JANUARI Eerste Blad HoielHBorJz^e Boulevard 64e Jaargang 1926 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads-en Provinciemeuws No» V7' VUSS1NGSCHE COURANT Pit nummer bestaat uit 2 bladen ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeen'en op Wal- 2.50." Wee^bon- nementen f 17 cent, alles bij voomltbetallng. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS v,n 1_4 regels: ƒ1.10 voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz nnjs bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.7U, Iedere regel meer 26 cent SCHULDVORDERINGEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Vlissingen verzoeken ieder, dip nog iets te vorderen heeft van de gemeente Vlissingen over het dienstjaar 1925, de re keningten) zoo spoedig mogelijk in te zen den ten gemeentchuize. Vlissingen, 20 Januari 1926. Burg en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HONDENBELASTING EN ONDERHOUD GRAVEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen' herinneren eigenaars enz. van hon den aan hun verplichting tot het doen van aangifte en betaling der belasting daarvoor ten kantore van den gemeente-ontvanger. Eveneens worden bgelanghebbenden bij onderhoud van graven er voor zooveel mo gelijk aan herinnerd, dat ook zij het daar voor verschuldigde ten spoedigste ten kan tore van voornoemden ontvanger moeten voldoen. Vlissingen, 20 Januari 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De kabinetscrisis. De kabinetsformateur, de heer dr. De Visser, heeft zich gisterenmiddag wederom naar de Koningin begeven, om' H. M. op de hoogte te stellen van den stand van zaken. De parlementaire redacteur van „de Maasbode" meldt dat men het in parlemen taire kringen uitgesloten acht, dat in een eventueel te vormen extra-parlementair kabinet een R. Kath. politicus zitting zal nemen, zoo dat kabinet niet den gezant- schapspost bij het Vaticaan in den een of anderen vorm handhaaft. Wat nu „De Tijd" stelt de vraag „Wat nu en geeft daarop het volgende antwoord Ongetwijfeld zal de heer dr. De Visser er in 's lands belang alles op zetten, om na de spelbrekerij, welke zijn partij te verant woorden heeft, thans tenminste op uiterst korten termijn met een extra-parlementair zaken-kabinet voor den dag te komen. Na tuurlijk niet het thans zitting hebbend ka binet in een of anderen vorm. Hoogstens zouden een paar titularissen, die geheel buiten de politieke branding staan en voor het beheer van wier departementen eenige continuïteit gewenscht mag heeten, in zoodanig zaken-kabinet kunnen overgaan. Bij de uitvoering van dit nieuwste plan op de agenda van dr. De Visser kan na tuurlijk van rechtstreeksche voeling der politieke partijen geen sprake meer zijn. Slaagt het voornemen dat natuurlijk niet voor de leus wordt opgevat dan kan na de geschil-periode, aan welke van 11 November tot 15 Januari zooveel tijd en moeiten werden vermorst in de niet ge slaagde vredespoging, een periode van po litieke rust intreden. Ook mag men een extra-parlementair kabinet mits het behoorlijk is samenge steld op een voor den. naasten tijd bruik baar programma, dat spoedig in een af te leggen regeeringsverklaring moge worden ontvouwd een goede kans geven, aldus het Katholieke blad, dat in nauwe relatie staat tot dr. Nolens, den president der R. Kath. Kamerfractie. Het communiqué der R. Kath. Kaïnerclub. Naar aanleiding van het communiqué der R. Kath. Kamerclub in zake het ge zantschap van den Paus schrijft de „Resi dentiebode" Hieruit ziet men, dat de katholieke partij tot het uiterste gegaan is en zelfs met deze gebrekkige oplossing genoegen wilde ne men. Dat de zaak niet doorging, is dus, zooals reeds ondersteld werd, wederom te wijten aan de Christelijk-Historischen, die blijkbaar niet hebben willen toezeggen, hun stem aan eventueele moties van af keuring of teleurstelling (te) zullen ont houden. Zullen dg heeren dier partij nu nog hun handen in onschuld wasschen, als de vraag aan de orde komt, wie de coalitie om .hals bracht De tijd zal komen, waarin heel die partij betreurt wat nu reeds baar beste politici doen dat haar in moeilijke ure zoo kort zichtige leiding ten dienste stond. Inmiddels 18 de oplossing der crisis weer moeilijker geworden. Nieuwjaarsreceptie ten Hove. H. M. de Koningin heeft gisterenmiddag t(n 12 ure het bij haar Hof geaccrediteerde c-orps diplomatique in de gelegenheid ge steld haar de gelukwenschen van het corps bij de jaarwisseling aan te bieden. Zooals bekend, werd deze officieele ont vangst, welke 2 Januari jl. zou hébben moeten plaats hebben, uitgesteld in ver band met de bezoeken door H. M. gebracht aan de door den watersnood geteisterde streken. De Koningin-Moeder en de Prins waren tegenwoordig bij de ontvangst. De leden van het corps diplomatique, met den deken, Gen heer Guesalaga, Ar- gentijnsch gezant aan het hoofd, droegen de ambtelijke galakleeding of uniform, evenals de hofdignitarissen, die dienst de den bij deze receptie. Het zilveren huwelijksfeest van de Koninklijke Familie, Het ligt in het voornemen om den zang ei, het gesproken woord gedurende de sa menkomst te 's-Gravenhage in de Groote Kerk, ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H. M. Koningin Wilhel- mina en Z.K.H. Prins Hendrik der Neder landen, per radio te verspreiden en wel zoodanig dat ook de Nederlandsche kolo nies in de hoofdsteden van Europa, die van Brussel, Parijs, Londen, Berlijn, Oslo, Ko penhagen en Stockholm, die binnen een rayon' van 800 kilometer liggen, van de uitvoering zullen kunnen profiteeren. Nederland en België. In den loop van het debat gisteren in de Belgische Kamer gehouden over de verdra gen van Locarno hebben eenige sprekers het door België afstand doen van zijn neu traliteit aangeroerd. De heer Van Cauwe- laert en anderen hebben toen uiting gege ven aan den wensch, dat Nederland het door Hymans en minister Van Karnebeek opgestelde verdrag zal goedkeuren. Minister Vandervelde heeft toen in zijn rede onder meer verklaard, dat sedert Bel- gië's neutraliteit in 1914 geschonden werd, stilzwijgend van de verdragen van 1839 afstand is gedaan. Dit wil, aldus de minister evenwel niet zeggen, dat België thans niet met Nederland kan onderhandelen over de regeling van zekere kwesties. Bovendien heeft Nederland nimmer eenig bezwaar ge maakt, wanneer België op grond van zijn souvereiniteit optrad. De Vlootcommissie. De staatscommissie, ingesteld bij Kon. besluit van 24 Januari 1922 no. 25 (Vloot commissie) heeft aan H. M. de Koningin een rapport met bijlagen aangeboden, waarin de commissie haar beschouwingen geeft over de plannen tot reorganisatie der marine. Zooals men zich zal 'herinneren, heeft deze commissie tot opdracht het instellen van een onderzoek omtrent de aanwending van de voor de instandhouding van de zeemacht gebezigde gelden en opgelegde persoonlijke diensten. De loonen der rijkswerkiieden. Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" deelt mede, dat de regeering een beslissing heeft genomen over het advies door de commissie-de Wilde uitgebracht ten aan zien van de loonregeling van de rijkswerk lieden. De regeering heeft geen termen kun nen vinden om de loonen der rijkswerkiie den in het algemeen eenigszins te verhoo- gen. Aan de vaste arbeiders in dienst bij het Staatsboschbedrijf zal wederom kindertoe slag worden toegekend. De commissie- de Wilde zal heden vergaderen. Herv. Geref. Staatspartij. Te Utrecht is onder leiding van ds. H. E. Gravemeyer, de jaarvergadering gehouden van de Herv. Geref. Staatspartij. De voorzitter besprak in zijn openings woord de crisis, waarbij hij opmerkte dat Rome handig heeft gebruik gemaakt van de omstandigheden in 1915 ze verguldde den pil bovendien door het gezantschap bij den Paus tijdelijk in te stellen. Verder wees hij er op, dat de politieke leiders destijds be wijs gaven van weinig doorzicht slechts de Geref. Staatspartij deed pogingen om gelden voor het gezantschap niet meer ge voteerd te krijgen. Verder betreurde spre ker het, dat de christelijk-historischen ver moedelijk den smartelijken gang naar Ca- nossa zullen moeten maken.' De periodiek aftredende hoofdbestuursle den A. J. te Loo, G. Nieuwenhuyzen en W. A. Boers werden bij acclamatie herkozen. In de middagvergadering hield ds. C. A. Lingbeek, lid der Tweede Kamer, een refe raat over De leus „het onderwijs aan de ouders" en wat de bedoeling daarvan mag zijn. Het Veiligheidsmuseum. Men begint zich zoo langzamerhannd rekenschap te geven van het groote aantal ongelukken, welke volgens meening van ingenieurs en technici, kunnen en moeten voorkomen worden. Deze gedachte werd in 1893 te Amster dam verwezenlijkt door de opening van een Museum van voorwerpen ter voorko ming van ongevallen en ziekten in fabrie ken en werkplaatsen, welke aan moesten toonen hoe men beveiligingen aan machi nes moest aanbrengen en hoe men veiliger kon werken, teneinde werklieden en het publiek in het algemeen ongevallen en ziekten te besparen. Het Veiligheidsmuseum heeft als voor beeld gediend aan Duitsdiland, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Oostenrijk en aan de Vereenigde Staten. En hoe is het met het Museum thans gesteld. De verzameling is ondergebracht in een eigen gebouw aan de Hobbemastraat, en hoewel het door het rijk en de gemeente Amsterdam gesubsidieerd wordt is het toch een particuliere instelling gebleven. De benedenzaal is de machinehal, waar men houtbewerkingsmachines zooals cir kelzagen, draaibanken, fraisemachines, lint zagen enz. vindt. Voorts staan er de me taalbewerkingsmachines o.a. ponsmachines, stempelpers, boormachine, slijpsteenen.Men vindt er de machines voor de textielindu strie, drukkerijmachines, landbouwmachines enz. AI deze machines zijn van beveiligin gen voorzien en kunnen door motoren in beweging worden gebracht, zoodat de be zoekers, die zich daarvoor interesseeren, precies kunnen nagaan hoe ze beyeitigd worden. In het Museum zijn niet alleen beveiligin gen voor machines tentoongesteld, doch tevens beveiligingen, welke in de chemi sche industrie gebruikt worden tegen brand, explosies, voorbeelden van goedge bouwde steigers, goede trappen, ladders enz. enz. Op de electrische afdeeling moet de bij zondere aandacht gevestigd worden. Daar vindt men voorbeelden van goede en slech te looplampen en voorbeelden van ver schillende electrische installaties voor hoog- en laagspanning. In de hygiënische afdeeling zijn ver schillende vitrines met moulages van be roepsziekten en voorwerpen welke be scherming bieden tegen stoffen en schade lijke dampen. De bezoeker, welke zich voor het ten toongestelde interesseert, vindt bij de voor werpen gedrukte aanwijzingen, zoodat hij zelf de gevaren kan bestudeeren, welke in de verschillende beroepen en industrieën voorkomen. Het is hier .de plaats niet om uitgebrei der over het Museum te spreken, doch er dient nog vermeld te worden dat het Museum door middel van de Woensdag avond-voordrachten, de veiligheidsplaten, collectieve bezoeken, brochures enz. de gedachte van veiligheid en hygiëne bovenal tracht te verspreiden. Het Museum is een particuliere instelling die den steun van een ieder verdient. In verschillende plaatsen van ons land zijn reeds door den directeur ir. Gorter le zingen gehouden. Ook hier ter stede worden pogingen aangewend om ir. Gorter een lezing te doen houden. Verschillende werkgevers en arbeiders organisaties zegden reeds hun steun toe. Carnaval in Limburg. In de „N. Venl. Ct." en in „de Tijd" ko men ingezonden stukken voor, om in over weging te geven dit jaar geen carnaval te houden. Een „Limburger" zegt in „de Maasbode" dat hij het daarmee volmaakt eens is. Het gaat niet aan van daag als hulpbehoevende te bedelen door heel Nederland, terecht be schouwd te worden als noodlijdend en veertien dagen later in'het narrenpak de kromste sprongen te maken en geld stuk te slaan, wij hooren nu in het boetekleed te loopen .tot alles \£oorbij is en de grootste ellende gelenigd ié. Het carnaval zit diep in het bloed bij den Limburger, maar dieper nog zit de godsdienstzin. Laten we ditmaal het carnaval overslaan en in die dagen bidden en boete doen en het geid dat we anders verteerden offeren \oor onze noodlijdende broeders; dan zijn we allen geholpen. VLISSINGEN, 21 JANUARI. Voor den watersnood. Reeds door ons verantwoord 186.10 K- 5.— N. N- 2,— Collecte openbare uitvoering zangvereeniging „Uitspanning door Inspanniwg" te Souburg - 20.72 Totaal 213.82 Te Middelburg zijn de lijsten, die heb ben gecirculeerd thans binnengekomen. Het is nog niet bekend hoeveel de opbrengst is. Maandag wordt een collecte langs de hui zen der ingezetenen gehouden, teneinde hun die niet op de lijsten hebben geteekend gelegenheid te geven hun gave voor den watersnood te kunnen afdragen. De collecte ten bate der slachtoffers van den watersnood heeft te Goes opge bracht 4373.35. Bovendien is, op andere wijze nog een en ander ingezameld, zoodat in totaal 4811.85% is bijeengebracht. Hiervan zal 480 voor de slachtoffers in Zeeland worden bestemd. Door een stadje van dr 8500 inwoners is dus bijna 5000 ingezameld. Deze opbrengst is meer dan schitterend. De collecte te Delft heeft opgebracht 20197 te Voorburg ƒ5500 te Bilthoven 8120. Huldiging aan het marine-personeel. Naar wij vernemen zal door de vereeni- ging „Vlissingen Vooruit", met belange- looze medewerking van de directie van de Alhambra-bioscoop, op Donderdag 28 de zer een huldiging worden aangeboden aan het marine-personeel, dat medegewerkt heeft aan de hulpverschaffing in het water snood-gebied. Toezegging van gratis-me dewerking door leden van het Marine Sa natorium Fonds, de firma A. J. Witte e.a. werd door het bestuur reeds verkregen, terwijl de burgemeester zich welwillend bereid verklaarde, de htrldigingsrede. uit te spreken. Deze bijeenkomst zal voor het publiek tegen entree-betaling toegankelijk zijn. De netto-opbrengst van dezen avond zal worden afgedragen aan het Water snood-Comité. Inschrijving militie. Belanghebbenden, inzonderheid de in het jaar 1907 geboren mannelijke personen, die zich nog niet ter inschrijving voor den dienstplicht hebben aangemeld, worden er alsnog aan herinnerd, dat dit behoort te geschieden in de maand Januari, en we! ter gemeente-secretarie, -4e afdeeling. Het Heijermans-er.seinble. Wij brengen voor de liefhebbers van goede tóoneelvoorstellingen nog even in herinnering dat morgenavond Nap de la Mar in „Dokter Stieglitz", op te voeren in het Concertgebouw, de hoofdrol vervult. Over dit stuk schrijft het „Hbl." het vol gende Dokter Stieglitz is geen blij- en geen treurspel maar brengt een gedurige afwis seling van sensaties, brengt humor en aan doenlijkheid, die. zonder ooit diep te gaan, den toeschouwer opwekken en treffen, ter wijl een blij eindend slotbedrijf aan de met de wisselvalligheden van het tooneelspel medelevenden, de gehoopte bevrediging brengt. Nap de la Mar heeft van de oude Stieglitz een prachtig type gemaakt. Zijn komieke nerveuse blijdschap over de dok terspromotie in het eerste bedrijf wekte een onbedaarlijken lachlust, zooals zijn uit muntend gespeelde smart over zoontiefs on begrepen harteloosheid in het tweede be drijf het heengaan met het oude klokje, dat, evenals hijzelf, „niet meer bij de meu belen past" de toeschouwer stil van spanning maakte. Het was een voortreffe lijk volgehouden karakter, in al zijn grillige uitbarstingen en Nap de Ia Mar heeft dui delijk laten zien, dat hij in het cabaret de kunst van het zuivere, gevoelde tooneelspel, niet heeft verleerd. Het publiek toonde zich dankbaar gestemd en uitermate voldaan, hetgeen in applaus en ovaties in uiting kwam. Operette-avond. Gisterenavond gaven de klassen A en B van het zangkoor, directeur de heer J. A. Hollaers in het Concertgebouw een tweede uitvoering van de operettes „Rhodia" en „Reepelsteeltje". De zaal was weder zeer goed bezet en het publiek was, evenals bij de uitvoering op Zaterdag 21 November enthousiast. In het verslag in ons nummer van Maan dag 23 November heeft onze muzikale verslaggever zijtn groote tevredenheid over de uitvoering te kennen gegeven. Wij mogen constateeren dat met enkele opmerkingen van onzen verslaggever, toem gemaakt, rekening is gehouden. De uitvoering voldeed in alle opzichten en de directeur, de heer Hollaers, kam met genoegen op deze twee uitvoeringen terug zien. Hij heeft eer van zijn werk gehad. Hij ga op den ingeslagen weg voort en dan zal hij met zijn koor heel wat kunnen be reiken. De Volkenbond. Gisterenavond trad voor de afdeeling Vlissingen van de onderofficieren-vereeni- ging „Ons Belang" op voor een goed be zette zaal de heer mr. P. van der Slikke, eerste luitenant, met het onderwerp „Vol kenbond". De voorzitter der afdeeling opende deze vergadering met een welkom, daarbij zijn dank uitsprekende voor het ruim gevolg geven aan de uitnoodiging. Na den spreker aan de vergadering te hebben voorgesteld en hem hartelijk dank gebracht te hebben voor de bereidwillig heid om voor de afdeeling op te treden, bracht hij den heer Van der Slikke lof voor diens medeleven en medevoelen met de belangen en nooden van het onderofficiers korps. In het bijzonder heette spreker wel kom mevr. Van der Slikke, verder eenige dames, vertegenwoordigsters van de afd. Vlissingen „Jongeren Vredesactie"(J.V.A.), afdeeling Vlissingen „Cambo" (marine-on derofficieren), afd. Middelburg „Ons Be lang", afd. Vlissingen A. M. P. en verdere genoodigden. Bericht van verhindering was ingekomen van den kapitein C. Erpenbeek de Wolff en van den len luitenant F. Köhlbrugge. Na op de belangrijkheid van het onder werp te hebben gewezen en op de onbe kendheid daarvan in het algemeen, gaf spr. het woord aan den heer Van der Slikke. Spreker begon met de mededeeling dat het hem een genoegen was voor de afdee ling te kunnen optreden en deelde mede, dat hij ten volle het streven van de orga nisatie „Ons Belang" onderstreepte om te komen op een hooger peil van moreele verheffing en ontwikkeling en zeide dan ook naar zijn beste weten de onderofficie ren in hun streven te steunen Hij hoopte dan ook hedenavond hiervoor een steentje te kunnen bijdragen. Vervolgens ging mr. Van der Slikke na de pogingen die reeds sinds dr. 1300 wor den aangewend om oorlogen te voorkomen of de gevolgen van oorlogen en de w van oorlogvoeren te verzachten. Eerst sinus 1800 kan men gaan spréken van pogingen ter voorkoming van oorlog door arbitrage verdragen tusschen verschillende mogend heden. Op het gebied van arbitrage heb ben vooral de le en 2e Vredesconferentie belangrijk werk verricht, doordien men op die conferenties heeft getracht het idee van de verplichte arbitrage ingang te doen vin den, en doordat op de 2e conferentie is tot stand gékomen het Permanente Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage. Spreker wijst er op, dat vooral de idee der staatssouve- reiniteit de ontwikkeling der verplichte ar bitrage heeft tegengewerkt. Daarna behan delde spreker de tot stand koming van den Volkenbond, en de inrichting en de taak zijner organen. Bestendig secretariaat, Vol kenbondsraad en assemblee. Hij bespreekt de verplichtingen der leden van den Vol kenbond e*.i de wijze, waarop het lidmaat schap wordt verkregen. Vervolgens besprak mr. Van der Slikke de taak van hel ingevolge de besluiten van de Assemblee tot stand gekomen Hof van Internationale Justitie, en de wijze van ver kiezing van de leden van dit college. Alsnu overgaande tot hetgeen door den olkenbond is tot stand gebracht sinds zijn ontstaan, wijst spreker op het belang rijke werk, dat verricht is op sociaal-huma nitair gebied. Voorts vermeldt spreker de voornaamste der sinds 1920 onder auspi ciën van den Volkenbond plaats gehad hebbende conferenties, en bespreekt het groote nut van de te Locarno gesloten ver dragen. Spreker wijdt thans nog enkele' woorden aan de conventie van Washing ton betreffende gedeeltelijke ontwapening ter zee, en aan de voorbereiding der be perking van de bewapening te land, waar- A.s. ZONDAG van half 4 tot half 6, te geven door het ALHAMBRA-TRIO. (Ingez. Mededeeling.) toe de door den Volkenbondsraad in het leven geroepen commissie op 16 Februari a.s. zal bijeenkomen. Hierna bracht de voorzitter den heer mr. Van der Slikke hartelijk dank voor diens boeiende, duidelijk uitgesproken rede en sprak zifn verwondering uit, dat een zoo machtig onderwerp in een zoo korten tijd in al zijn geledingen klaar en duidelijk aan ons is voorgelegd geworden. Na allen verder dank te hebben gebracht voor hun aanwezigheid en aandachtig ge hoor, sloot de voorzitter de zeer aange name en leerrijke vergadering. Voor het praktijk-examen in boekhou den, afgenomen door de Vereenigïmg van Leeraren in de Handelswetenschappen, zijn geslaagd de heeren C. de Pagter en P. A. van der Eijk alhier. De Boerenleenbanken en het Handels register. Naar aanleiding van een opmerking der commissie voor de financiën uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken te'Middel burg, waarin gevraagd wordt of boeren leenbanken niet voor schrapping uit het Handelsregister in aanmerking komen, zegt het bureau der Kamer dat daarvan geen sprake kan zijn. Deze boerenleenban ken zijn in het district d.r Kamer toch alle coöperatief en volgens art. 2 der wet op de coöperatieve vereenigingen 1925 zijn alle coöp. vereenigingen koopman in den zin van het Wetboek van Koophandel en volgens art. 2 van de Handelsregisterwet 1918 wordt als handelszaak beschouwd de zaak of onderneming van een koopman en volgens art. 1 dier wet moeten alle binnen het Rijk gevestigde handelszaken in het Handelsrsgister worden ingeschreven. Het kanaal GentTer Neuzen. De Belgische minister van binnenland1- sche zaken heeft een wetsvoorstel inge diend strekkend tot de annexatie, bij het grondgebied van de stad Gent, van een strook grond gelegen op de beide oevers van het zeekanaal GentTerneuzen en zich uitstrekkend van de voorhaven te Gent tot aan de spoorbrug te Selzaete, dicht bij de Nederlandsche grens. In de memorie van toelichting wijst de minister op het feit, dat, waar talrijke in dustrieën zich, op het grondgebied van kleine gemeenten, langs het kanaal, heb ben gevestigd, ook vele stoomschepen al daar komen Iaden en lossen, aan een ge regeld toezicht ontsnappen en de veilig heid van de scheepvaart verminderen. De huidige toestand is thans zoo, dat het heelc kanaal, van Gent tot de Nederlandsche grens, feitelijk reeds één groote haven vormt, een reden, welke, technische facto ren terzijde gelaten, op zichzelf reeds de annexatie ten volle wettigt. """souburg. Vergadering van den raad der gemeente Oost- en West-Souburg op Vrijdag 22 Januari 1926, des namiddags twee uur. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken Schrijven Nieuwjaarscommissie dankbetuiging Zwemvereeniging voorstel De Priester en Janssen wijziging schooi- geldhefring. 3. Benoeming lid Sc ha ttingscom missie. 4. Vaststellen rooster aftreding ïeden Burgerlijk Armbestuur en periodieke ver kiezing 2 leden. 5. Adres Geitenfokvereeniging om 25 subsidie. 6. Voorstel van de raadsleden S. de Pag- ter, !a Soe en P. Marijs tot verlaging van het percentage gemeentelijke inkom stenbelasting van 6 tot 4. ?7. Voorstel van genoemde raadsieden tot het openbaar aanbesteden van alle ge meentewerken. 8. Verzoek bewoners Bnrchtstraat om verbetering van die straat. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot aan koop brandkast en tot het bouwen van een kluis. 10. Bezwaarschrift schoolgeld. KERK- EN SCHOOLN1EUYVS. De kwestie-Geelkerken. Het comité, dat de actie-Geelkerken voert, zal binnen enkele dagen wederom een samenkomst beleggen voor hen, die het comité steun verleenden en verder voor alle belijdende leden van Gereformeerde kerken, die met het doel van het comité sympathi- seeren. Op deze vergadering zal verslag worden uitgebracht van hetgeen reeds ge daan is, terwijl verder besproken zal wor den, welke houding men tijdens en na de Generale Synode zal aannemen. Er zijn reeds stemmen opgegaan, om dé actie nog sterker te voeren, dan tof nog toe endeze uit te breiden tot de kwesties, die naast het groote conflict zijn ontstaan. Ook is het niet onmogelijk, dat een deputatie officieel naar de Generale Synode zal worden gezonden, te meer daar toch reeds tal van leden van Amsterdam-Zuid de besprekingen te Assen zullen volgen. Op de te houden vergadering zal ook door een door het comité daarvoor uitge- noodigden predikant het woord worden gevoerd.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1