1 1926 Unrtiitm angais" PUROL 30° MAILSCHOLNEN zijn sterk en daarbij elegant WOENSDAG 20 JANUARI No. lö! 64e Jaargang; ;che Maatschappij ra Stoomvaart omgeving mag in :ken RKOOP en hooger en hooger ÜEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE VONDELINGE lc Pngclsche Geneesmiddel o<2st en Keelgsip. ties avond» in den mond ezen gedurende den nacht, '/ij in.izngenamen smaak na. Ver» j Apothekers en Drogisten, psm. 35 ct. p. doos)c, «LN lur en Verhuur. Koop en Verkoop ngeu en. Dienstaan vragen, eoz, ruitbetaling, van 1-5 regel;! ke regel meer 15 ceni - j HAARDEN, KACHELSfl EEN en TEGELPLATElJ Lerminderde prijzen. J. C. PAAUWE. ;erstraat 12. een IENSTBODE. [ireau „Vliss. Courant' :en zoo goed als nieinvl TSCHE PIANO. scht gedeeltelijk op tel ■tters D. J. aan het Bu| Courant". |OLTERS, Betje WoiffJ een flinke flENSTBODE, 18 jaar. n 's avonds na half acht. aagt GULDEN TER LEEN :ent. Brieven letter D. K„ Co-u rant". tlARTS—VAN RAALTE, t 55, vraagt een nette IENSTBODE, 18 jaar. Ite melden 's avonds tus-| |8 uur. E*evraagd EERENHUIS, tand, per April of Mei. et opgave van huurprijs! ijzonderheden, onder let-fj |Bureau „Vliss. Courant" elnaaister vraagt PAAIHUIZEN. der letters D.L., Bureau 'ant". - Middelb.-Rotterdam ïengelegen plaatsen VAN PASSAÖlESi ®REN EN VEÏÏ. Sidï. I. 1st inuari j* t2ï 8 - 22 - 8 25 1 8 I 26 I 8 iingen wordt Woensdag g 's morgens ten 12 uur burg gevaren. n&taen te bekomen: N.V. Transport- en Exp. I Erven G. VOS, Telef.j B. EENHOORN, Tel 163 l r. OOSTERHOUT, Tel. 281 ieh-« BÜITKNHEK, T.1101 I 02 bereid. 5 -m. ser pond rluigd, U tot onze leefd aanbevelend. dagen. schen 1.48 ulcs 1.87 ent.27 43 nstekers 11 i Stark 11 logne d'Orsay 63 en 33 ferwarmings- orting "H® VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal keren 2.20 per drie maanden. Franco door 'net geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- neruenten 17 cent, alles bij voorurtbetallng. Atjonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS i Van regels: ƒ1.10 voor iedere regel meer 26 cent; bij abonnement spe- dale nrijzen. Reclames 52 cent per regel Setae Advertenties betredende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- dinïen én Dienstaanvragen. enz prijs, bij vooruitbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke 'e Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, tedere regel meer 26 cent. sin gen G( HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- ren vjelet op art. 8 der Hinderwet brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 18 Januari 1926 aan Jo. T. S1JTSMA, alhier op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten van een brood-, beschuit- en banketbakkerij, waarin zullen wórden geplaatst een heetwateroven, eer kookpot en een deegmachine met mge- bouwden electro-motor van V/2 P-K., in net perceel kadastraal bekend gemeente Vlis singen/ Sectie E No. 1660, plaatselijk ge merkt Molenstraat No. 17 2o. P. A. SALOMé, alhier op de daar bij ^stelde voorwaarde vergunning is verleend tot het vervangen van een gewo nen bakkersoven (zgn. houtoven) door een heetwateroven in zijn brood-, beschuit- en banketbakkerij in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie E No. 2078, plaatselijk gemerkt Kleine Markt No. 17. Vlissingen, 20 Januari 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De kabinetscrisis. Het „Handelsblad" vraagt of de beide bondgenooten-vijanden (Chr. Hist, en R. Kath.) nu bereid blijken de pogingen van dr. De Visser niet verder te belemmeren. Zullen zij een eventueele extra-parle mentaire regeering van rechtsche signatuur het leven laten Dat is een groote en ern stige vraag. Een ministerie met een con structieve gedachte en den moed der over tuiging om die te realiseeren, zal den hee- ren voldoende ontzag afdwingen om zijn werkzaamheden mogelijk te maken, meent het blad. De Haagsche briefschrijver van „de Tijd" besluit zijn beschouwing over de nu reeds 10 weken durende crisis als volgt H. M. de Koningin kan dr. De Visser een onbepaalde opdracht gevende, nooit be doeld hebben, hem daarmede te geven een opdracht, die zou moeten doen denken aan een „en tout cas", een artikel, dat mis schien door de Tom Pouces uit de mode is geraakt, doch een tijdlang bij de dames zeer geliefd is geweest, omdat het bij regen en zonneschijn diende. Den heer De Visser achten wij trouwens zelf veel te hoog om hem te moeten zien als een Politiek Ma nusje van alles, die met een sleutel loopt, passend op alle deuren. Het mislukken, der pogingen van dr. De Visser, om de crisis door middel van een compromis tusschen de rechtsche groepen te beëindigen, zal ongetwijfeld in 'wijden kring een gevoel van teleurstelling wekken, schrijft het „Centrum". Allereerst wijl de persoon van den heer De Visser voor het vervullen dier taak goede verwachtingen wekte, en deze nu niet in vervulling zijn gegaan. Maar ook, omdat thans een toestand intreedt, welke om meer dan één reden ongewenscht is en onzeker. Op een extra-parlementair kabinet wordt nu aangestuurd. Thans echter is er in beide Kamers een Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 25) Lady Anne had geen gelegenheid meer te antwoorden, want de deur ging open en lady Faulkner trad binnen. Kers liep het vertrek uit zoo hard zij kon. „Lieve hemel Wat mankeert haar Neem mij niet kwalijk, lady Anne. Ik ben heel blij, dat u toch gekomen bent. Maar ik geloof zoo waar, dat Kers gehuild had. Kan dat „Och, ze is een beetje van streek Atherley heeft zoo juist met haar gespro ken..." „O ja Eerlijk gezegd verwachtte ik wel niet -anders. Maar ik dacht toch niet, dat hij 't al zoo gauw van plan -was En wat heeft zij gezegd Weet u dat ook „Geen ja en geen neen „Maar ze zal hem toch niet bedanken Dan zou sir Jerry woedend zijn, ziet 11 Hij had er nu eenmaal zoo zeer zijn hart op gesteld!.. En ze weet haar wil zoo door te drijven als ze eenmaal tot iets anders besloten had Ze zal toch heusch niet neen zeggen...." „O, daar hoeft u niet bang voor te zijn, lady Faulkner Stel u maar gerustKers neemt hem zeker aan HOOFDSTUK NXIX. ..Ik geloof 't nóóit I" bonkte miss Phila delphia met kracht de pasteirol neer, „a! zou Patchett het ook honderdduizend maal «eweerd hebben! Verbeeld je...! Miss Kers zou zich dan vergooid hebben aan zoo iets, dat man wil heeten, maar er neusch niet veel van heeft!,.. Neen, die rechtsche meerderheid, waarop dus feitelijk alleen een rechtsch ministerie past. Het optreden van een extra-parlementair kabi net krijgt dus wel een zeer bijzondere be- teekenis en zal wijzen op een breuk in onze politieke verhoudingen, waarvan de ernst niet valt te ontkennen. Vooral nu. de crisis zoolang heeft geduurd en het aan pogingen om tot een compromis te komen, niet heeft ontbroken Het had anders kun nen en anders moeten loopen. Geheel deze crisis had moeten worden vermeden. „De Standaard" besluit een artikel over „crisiswee" met de volgende opmerkingen Hoezeer ook wij, met vele anderen, den langen duur der crisis betreuren, wij zijn er niet rouwig om dat het met het overwo gen plan liep zooals het liep. Dat is na tuurlijk niet omdat wij het kabinet, dat het volle vertrouwen der anti-rev. had, zoo gaarne zien heengaan, maar opdat wij den terugkeer op al te lossen voet niet zouden kunnen toejuichen. Wil de rechtsche sa menwerking in stand blijven, dan moet er zijn le. Overeenstemming tusschen de fracties zelve juist bij de oplossing van punten waarover geschil ontstond. 2e. Moet het kabinet van den steun dier fracties ver zekerd zijn, wanneer aanvallen worden on dernomen, die er op gericht zijn het ten val te brengen. 0 De uiterste grens der concessie was bereikt. Naar aanleiding van het communiqué van de R. Kath. Staatspartij schrijft „de Maasbode" het volgende Er blijkt uit, dat de Katholieke fractie inderdaad als „uiterste noodzaak" een re geling van de gezantschaps-kwestie heeft willen aanvaarden, die hoe weinig ge- wenscht op zich zelf in elk geval aan den gestelden eisch, zij het op minimale wijze, tegemoet kwam. Van den kant der Katholieken werd hiermede ongetwijfeld de uiterste grens der concessie bereikt. Doch zelfs voor zulk een compromis sche nen de Christelijk-historische Tweede Ka merleden beter gezegd sommigen hunner niet te vinden ondanks de ver zekering, dat ook hun de coalitie na aan 't hart ligt en de erkenning bovendien, dat zij voor die coalitie nog nooit een offer gebracht hadden." Sociaal-democraten en geloofsvrijheid. In een rede te Schiedam heeft de heer Heemskerk o.a. gezegd „In de coalitie is ook de geloofsvrijheid veilig. Nu zullen de roomschen de geloofs vrijheid der protestanten, eerbiedigen In dien deze laatsten» echter ten aanzien van hun roomsche landgenooten het beginsel der geloofsvrijheid zouden gaan verzaken, dan zou het wel eeins kunnen gebeuren, dat de roomschen, zij het ook zonder hulp van brandstapel, met medewerking van de sociaal-democraten, die om de geloofsvrij heid al heel weinig geven, zich ook aan de geloofsvrijheid der protestanten voortaan minder zouden laten gelegen liggen." De voorzitter der soc.-dem. Tweede Ka merfractie, de heer Albarda, heeft in een open brief, door „het Volk" gepubliceerd den leider der anti-rev. Kamerfractie ge vraagd, op welke gronden hij meent, dat die bewering, voor zoover de sociaal-de mocraten betreft, berust. Het zilveren feest van Koningin en Prins. Thans is vastgesteld, dat de samen komst in de Groote Kerk te 's-Gravenhage ter herdenking van het 25-jarig huwelijk van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden, uitgaande van de verschuilende vereenigingen en organisa ties in de residentie, zal plaats vinden op Maandag 15 Februari a.s. Bij die gelegen heid zal gewijde muziek ten gehoore wor den gebracht door het koor der afdeeling 's-Gravenhage van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst, begeleid door het Residentie-orkest. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Mededeeling.) De weldadigheidspostzegels. Het Nederlandsch Maandblad voor Phi- latelie deelt mede, dat volgens officieele opgave van de Kerstzegels zijn gedrukt, 1.000.000 exemplaren van 2 cent (4 cent verkoopprijs), 800.000 van 7y2 cent (11 cent verkoopprijs) en 1.200.000 van 10 een* (verkoopprijs 12JA cent). Voor den watersnood. Bij de Algemeene Vereenigde Commissie ter leniging van rampen door watersnood is thans 370.000 ingekomen. De collecte te Bttssum heeft opgebracht 7700 te Bloemendaal 6000 te Henge- loo 3200 te De Steeg 1435 te Krom menie ƒ1058; te Oosterbeek\ ƒ5225 te Naarden 2852. De knoeierijen te Bergen op Zoom. De gemeenteraad te Bergen op Zoom heeft een commissie benoemd om verslag uit te brengen, naast het accountantsrap port over de knoeierijen in de gemeente administratie. De „Tel." is in de gelegen heid eenige mededeelingen te doen uit het rapport dier commissie. Wij ontleenen aan deze mededeelingen de volgende conclu sies De commissie constateert, dat er jaren met groote geraffineerdheid een kluwen van malversatiën is ineengevlochten, waar door niemand meer m staat is deze te ont warren en door gebrek aam bescheiden elk onderzoek moet vastloopen. Men kan den draad1 der knoeierijen niet volgen. Hij is telkens gebroken! De commissie raadt dan ook in volle overtuiging een verder onderzoek, dat geld moet kosten af, en acht de werkzaamheid van den raad en het dagelijksch bestuur beter besteed aan de toekomst, dan aan het verleden. Bij een bespreking van de verantwoor delijkheid van de colleges van Burg. en Weth., den raad en de commissie, is de commissie van oordeel, dat tot de malver saties inzonderheid een lid van het college van Burg. en Weth. uit die jaren heeft me- degeholpen dat is wethouder Verlinden. Volgens het rapport zou wethouder Ver linden nj. zijn belasting niet hebben be taald. Hij was door de« secretaris gewaar schuwd, dat het financieel beheer niet in orde was. Het is naar de opvatting der commissie de taak van de justitie na te gaan in hoe verre er sprake is van strafrechterlijke aan sprakelijkheid van Burg. en Weth. Aan den raad doet de commissie de vol gende voorstellen Wat betreft het resultaat van het accoun tantsonderzoek 192b19241925 wijst de commissie er op, dat de accountants ko men tot een geldelijk tekort van 71.798.04. De commissie meent, dat daaraan nog verschillende tekorten en verschillende ren te-verliezen moeten worden toegevoegd. Het ontbrekende zal door den ontvanger moeten worden aangezuiverd. De commis sie verwacht, dat dit spoedig zal geschie den. De voorzitter heeft immers medege deeld, dat de gemeente voor 100 ge dekt is. De psychische beschouwingen van den accountant in de slotclausule kunnen buiten bespreking blijven. Het komt de commissie voor, dat het niet noodig is, het wanbeheer te bemantelen. De commissie meent, dat het niet op den weg van den raad ligt hier zwakheid te toonen ten gunste van de besproken per sonen zij meent, dat de belangen in het algemeen een strenge behandeling eischen. De commissie is ook van meening, dat in het accountantsrapport de begane fouten niet scherp genoeg zijn geteekend. Zij heeft aangetoond, dat verschillende tekortkomin gen niet in het rapport zijn vermeld. STUKKEN VOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL TE MIDDELBURG. Vrijdag a.s., des avonds te 8 uur, houdt bovengenoemde Kamer haar eerste verga dering im dit jaar in de raadzaal te Middel burg. Op de lijst van ingekomen stukken komt o.a. voor een verzoek van de Vereeniging voor tentoonstellingsbelangen om een fi- nancieele bijdrage. Het bureau stelt bij dit adres, evenals bij de meeste andere voor, het voor kennis geving aan te nemen, daar reeds meerdere malen op dergelijk verzoek afwijznd is be schikt. Inzake een verzoek van de Commissie den NederlandschZuid-Af rikaanschen Handel om als lid harer vereeniging toe te treden en eveneens van de Nederlandsche Kamers in Zuid-Afrika, meent het bureau dat de belangen van het district der Ka mers toetreding niet zouden rechtvaardi gen. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek stelt het bureau voor, de Kamer te doen inschrijven voor het op 13 Februari te houden congres, uitgaande van de Natio nale Vereeniging voor Handelsonderwijs, om in het bezit te komen van de verslagen. Het bureau verzoekt de Kamer aan hem over te laten, of al dan niet een afgevaar digde naar het congres zal worden gezon den. Tijdelijke hulp. Reeds geruimen tijd was het bureau van oordeel, dat het gewenscht ja noodza kelijk is een systematische controle uit te oefenen om hen, die, hoewel verplicht tot inschrijving in het Handelsregister, dit alsnog verzuimden, op te sporen. Ook in de vergadering der Kamer werd daarop reeds een paar maal gewezen. Voor dit werk zal echter tijdelijke hulp noodig zijn en het bureau heeft naar een geschikt per soon uitgekeken en meent dien thans te hebben gevonden. Het bureau wijst er op, dat het moeilijk te zeggen is hoeveel tijd deze controle zal vorderen en stelt daarom voor, de bezoldiging te bepalen op 100 per maand, waarbij dan nog wat reis- en verblijfkosten komen. Deze extra uitgaven wil het bureau uit „onvoorzien" vinden. De commissie voor de financiën kan zich niet met het voorstel vereenigen en acht het niet gewenscht nieuwe betrekkingen te creëeren. De commissie vraagt of het bestaande personeel het systeem tot ontduiking der wet op te sporen niet kan toepassen en of de kosten van een tijdelijk ambtenaar niet hooger zouden zijn dan de revenuen uit het onderzoek verkregen. De commissie meent, dat den ambtenaar ter secretaris van iedere gemeente, tegen een bepaald bedrag per 1000 inwoners, met verhooging voor elk aangebracht geval van ontduiking, veel beter kan controleeren. Een der leden der commissie meent, dat men ook eens na moet gaan of geen inge schrevenen voor schrapping in aanmerking komen, b.v. de boerenleenbanken. Begrooting 1926. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft zijn goedkeuring onthouden aan de begrooting der Kamer voor 1926, omdat daarop is geplaatst een uitgaafpost voor restitutie van een percentage der jaarlijksche bijdragen. De minister acht een dergelijke uitgaaf in strijd met de Handelsregisterwet. In deze beslissing in hoogste instantie zal! moeten worden berust en de begrooting in dier voege moeten worden gewijzigd. (Ingez. Mededeeling.) viscount Atherley is nou nét zoo veel iemand voor haar, als. als..." Phil kon er haast niet uitkomen, zóo overstuur had ze zichzelve gemaakt, in het vuur van haar betoogen. „En als er eenige waarheid in is", ging ze door, toen ze weer even wat tot adem gekomen was, „maar dat is niet zoo, ziet u dan is het de schuld van dien sir Jerry Lady Faulkner kan er niets aan doen daar ben ik van overtuigd Maar tegen dien naren man van haar durft ze toch niets ondernemen Nu werkte Philadelphia weer eenigen tijd door streek met zóóveel kracht de pasteirol neer, of ze hoop had, sir Jerry tot deeg te kneden en had zelf niet eens oog voor het sprekende evenbeeld van mrs. Susan Ryall, den kleinen George met zijn heerlijk blozend gezichtje en zijn lange, blonde krullen Sue bracht dikwijls zoo eens een onver wacht bezoek op Boxgrove, daar ze dacht dat haar getrouwde broer misschien nog eens in een of ander opzicht haar zorgen behoefde. Koos hij zich toch maar een vrouw Gelijk heel Knoddishall, achtte ze ook Maud van den dominé zoo uiterst geschikt voor hem Het kleine ding was dol op hem en hij had het dus in zijn hand, hen beiden gelukkig te maken. Zij had het hem zoo dikwiils onder het oog gebracht. Maar na den laatsten tijd had ze die po gingen maar opgegeven ze leidden tot niets en maakten hen beiden enkel maar ongeduldig „Hoe kom je er dan aan, dat dit zoo wezen moet 'vroeg Sue, met Georgy's krullen spelend. „Van PatchettZij was ook net bij Beale in den winkel, toen ik daar goed voor mijn schorten kocht. Zij bestelde er lint voor haar mutsen, zooals ze die altijd draagtu weet wel ze was nog geen minuut in den winkel of zij was aan 't ver tellen, dat miss Kers verloofd zou zijn met viscount Atherley dat ze zijn ring al droeg en ik weet al niet watNatuurlijk kwam ik daar tegen op ik zei dadelijk, dat ik er geen steek van geloofde maar zij hield vol bij hoog en laag en zei, dat niemand meer of minder dan lady Anne zelve het haar verteld had „Nu, maar dan zal het toch ook wel waar zijn Lady Anne's uitspraken golden immers als een orakel. „En het verwon dert mij, dat jij het dan zoo iets bijzonders vindtKers is immers negentien, en zij, met haar aardig gezichtje, zou toch na tuurlijk trouwen Dat was wel te voor zien En bovendien nu is ze „miss Faulkner", de kleindochter van sir Jerry Dus waarom zou zij niet een viscount trouwen „Waarom keerde Phil zich ineens op de hielen om... Dat zou u niet gevraagd hebben miss Sue" (mrs. Ryall kon de ouwe ziel haast nooit over de lippen krij gen) als u hier geweest was den avond nadat hij het paard op hol had laten slaan. Mr. Geoff en Batson en ik, we hebben hem met ons drieën naar binnen gedragen maar wit, dat hij zag Als dit meelIk heb nooit zoo'n ongelukkig zwak schepsel van een man gezien en ik kan me ook met begrijpen, dat zoo iemand in den smaak zou vallen van miss Kers, die zelf van baby af niet voor zoo'n klein geruchtje vervaard is geweestDit zeggende keer de Phil zich weer om blijkbaar had het haar gemoed gelucht, dat ze zoo eens flink „uitgepakt" had. Sue, die altijd even kalm bleef in- en uitwendig suste nu weer. „Maar dat de viscount zoo teer en zwak van gestel is, zal misschien juist een van de redenen zijn, waarom Kers van hem hield. Boven dien lady Anne zal niet iets vertellen, of ze moet er eerst zeker van zijn Verbeeld je, die kleine Kers, die tot vis countess wordtIk kan het me haast niet voorstellen „Neen ik ook nietEn ik zie het ook nog niet hield Phil koppig vol. „Weet je nog wel, hoe ze hier rondliep met die eenvoudige katoenen japonnetjes aan en met die hooge schorten, die ze zoo lang gedragen heeft Wat zegt jongeheer Geoff er van Weet hij het „O ja „Heb jij 't hein verteld Wat zei hij wel Hij was altijd zoo dol op Kers „Och, hij zei niet veel, ziet u.!.. Hij merkte wel dat ik het nu niet zoo vroolijk opnam en toen vroeg hij mij „Wat ver wachtte je dan anders, zeg Nu, dit in ieder geval nietantwoordde ik En neem mij niet kwalijk maar u dan verwachtte u het „Wel zeker", ant woordde hij strak. En daarmee stapte hij regelrecht de zitkamer binnen... Toen ik een paar uur later daar kwam vragen, of hij nog een stukje ganzebout wilde, vond ik hem bij 't vuur staan maar de kachel had hij laten uitgaan en een lamp was er ook nog niet aan Dus zóó vatte jongeheer Geoff het op „Och ja hij is altijd wat vreemd ge weest Toch denk ik, dat hij het heel goed voor Kers vindt. Want toen ik hem giste ren nog eens vroeg naar het op hol slaan van de merrie, zei hij, dat hij zeer veel achting koesterde voor lord Atherley. En in ieder geval is het een goede partij voor Kers want hij is rijk en ik denk niet, dat sir Jerry haar veel kan meegeven. Dat zegt althans lady Anne en die is van alles uitstekend op de hoogte Maar, hoe kijk je zoo vreemd, Phil Kan jij je altijd nog niet vereenigen met den loop van zaken „Neen ik geloof, dat jongeheer Geoff er dan wel zeer onder lijdt Hij was im- Het bureau biedt daarom een nieuw ont- werp-begrooting aan, in hoofdzaak gelijk luidend aan het oorspronkelijk ontwerp. Alleen is rekening gehouden met het be sluit der Kamer om den post subsidie 500 lager te ramen, waartegen blijkbaar bij den minister geen bezwaar bestaat. Dit bedrag is op den post „onvoorzien" gebracht. Het bureau meent, dat het gewenscht is dezen post tot een wat hooger bedrag uit te trek ken, mede in verband met het feit, dat bij aanneming van het voorstel om tijdelijke hulp aan te stellen, uit onvoorzien de kos ten daarvan zullen moeten worden betaald. De commissie voor de financiën vereenigt zich met het voorstel doch merkt op, dat h.i. de post onvoorzien op een lager bedrag zal kunnen worden uitgetrokken, indien het voorstel tot het aanstellen van een tijde lijke hulp, voor de controle op het Han delsregister, wordt verworpen. Vacatiegelden voor leden der Kamers. Door de Kamer té Breda is gevraagd of de Kamer adhaesie zal betuigen aan een eventueel verzoek aan den minister, om toe te staan, dat aan de leden der Kamer va catiegelden worden toegestaan. Het bureau wijst er op, dat reeds eerder in deze Kamer de kwestie der vacatiegel den aan de orde is geweest en wel in de vergadering van 6 Mei 1922. Toen werd een voorstel van het bureau, om aan den minister te verzoeken het verleenen vam presentiegeld aan de leden goed te keuren, aangenomen met slechts 3 leden tegen, ter wijl eem lid afwezig was. Het bureau meent dan ook te kunnen voorstellen een eventueel verzoek van de kamer te Breda te ondersteunen en in dien geest aan haar te berichten. Sioppen Parijsche treinen te Roosendaal. Naar aanleiding van een verzoek der Bredasche Kamer om adhaesie te betuigen aan haar verzoek aan de directie der Nederl. Spoorwegen, om de Parijsche trei nen weer als voorheen te Roosendaal te doen stoppen, zegt het bureau, dat dit niet stoppen voor de reizigers naar Zeeland zeker eemigen last geeft, aangezien zij nu verplicht zijn te Esschen over te stappen, doch voor de reizigers naar Rotterdam, Den Haag en Amsterdam is het toch een veel grooter voordeel, dat zij een paar vlugge verbindinden hebben van Parijs. Verreweg de meeste reizigers uit Parijs zijn zeker voor de richting Rotterdam bestemd Bij wei-stoppen van bedoelde treinen te Roosendaal zoude men ook niets eerder naar Zeeland kunnen vertrekken. Voor de bewoners van het gebied der Kamer is het al dan niet stoppen voor een vlugger over komst dan ook van geen belang. Het bu reau stelt dan ook voor, het adres van de Bredasche Kamer voor kennisgeving aan te nemen en hiervan aan die Kamer mede deeling te doen. Telegrammen in Codetaal. Door den directeur-generaal der P. T. en T. zijn twee vragen gesteld betreffende telegramcoden. De eerste vraag gaat over het loslaten van den eisch van uitspreek baarheid. Hiertegen ziet het bureau geen bezwaar, daar zij, die dit wenschen, ge bruik kunnen blijven maken van coden, waarin alleen uitspreekbare woorden voor komen. De tweede vraag luidt, welk voor deel of nadeel het voor het publiek zou medebrengen als de lengte der codewoor den tot 5 letters wordt beperkt. Deze maatregel zal volgens het bureau groote bezwaren voor den handel medebrengen. De meeste codeverbruikers zouden nieuwe coden moeten aanschaffen. Het zal niet mogelijk zijn, bij 5 lettergrepige woorden vast te houden aan den eisch van uit spreekbaarheid der woorden. Bij particulie re coden is het veelal de gewoonte meer lettergrepige woorden te gebruiken. De eerste gelijkluidende lettergreep duidt dan de soort van het artikel aan, terwijl door de tweede achtereenvolgens de verschillen de qualiteiten, grootten enz. der soort wor den aangewezen. Het bureau zou willen melden, dat de Kamer ongewijzigde hand having der tegenwoordige regeling zou wenschelijk achten. De meerderheid der commissie voor het verkeerswezen gaat hiermede accoord, de niers altijd zoo dol op miss Kers en, als hij zich zoo heel, heel kalm toont, dan is hij juist allerminst kalm „O, maar Phil Zou dat wezenlijk waar zijn?... Zou Geoff er zoo onder lijden „Nu, ik geloof 't dan welIk heb uw broer immers al gekend van af dat hij niet hooger was dan nu Georgey Hij is cdtijd dol geweest op Kers, maar toen zij daar dat doosje hebben gevonden, bij den cuden kerseboom, is het hem zelf eerst recht helder geworden." „In ieder geval verklaart dit ook duide lijk waarom hij dan nooit iets heeft willen hooren van Maud Little Maar Kers kon hem toch nooit trouwen Ze is nu miss Faulkner, zie je en moet dus in haar stand blijven. Dit zal althans sir Jerry zoo vin den. Zou Kers zelf 't weten, Phil „Neen zij weet 't zeker nietHij is altijd precies dezelfde gebleven tegenover haar, moet u denken." „Maar nu moet ik gaan, Phil. Het begint al donker te worden en zoo straks is mr. Ryall thuis. Ik zal natuurlijk niet laten blij ken tegenover Geoff van hetgeen je mij verteld hebt. Door den tijd zal hij er wel overheen komen, de arme jongen ,,'t Is te hopen wenschte Phil hart grondig en stond het tweetal nog een oogenblik na te oogen, toen ze op eenmaal een stem achter zich hoorde „PhilPhil... De oude getrouwe stond als versteend. „U daar.miss Kers j Én ze had niet verkeerd gehoord daar j stond Kers in haar blauwfluweelen japon- 1 netje, een bont mutsje op de goudblonde j krullen en een wit shawltje achteloos over i de schouders geslagen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1