Rotterdam, Dordrecht en Viissingen, vice versa ZATERDAG 16 JANUARI Eerste Blad No. 1364e Jaargang -1926— STOOMVAART MAATSCHAPPIJ „TELEGRAAF B. STOFKOPER Co. Pit nummer bestaat uit 2 bladen Beursbescbouwingen FEUILLETON DE VONDELINGE BINNENLAND VLISS1NGSCHE COURANT Geregelde verbinding tusschen Afvaarten in beide richtingen WOENSDAG en ZATERDAG. Prompte zorgvuldige bediening. Billijke vrachten. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Agenten BEURSSTRAAT TELEFOON 2S VLISSINGEN De discontoverhooging te New- York Ne Amsterdamse he geld markt. De discontoverlaging te Berlijn. - - De weekstaat der Nederl. Bank. - De New-Yorksche fondsen- markt. De positie der rubber- markt. In locale waarden weinig zaken. .Hoogere koersen voor Jurgens-aandeelen. Tot groote omzetten beeft de Amster- damsche effectenbeurs het dit jaar nog niet kunnen brengen. Voor een nieuwe hausse beweging schijnen er thans geen voldoende motieven te zijn en blijkbaar hebben velen zich daarom eerst van de markt terugge trokken. Het zijn slechts enkele fondsen die in bizondere mate de aandacht trekken en op de beurs wat levendigheid brengen, over het algemeen speelt men op zien ko men. waarbij allicht ook de overweging geldt dat de rentekoersen, welke thans nog steeds laag zijn, binnen niet al te langen tijd wel eens wat kunnen stijgen. In ieder geval heeft de jongste discontoverhooging te New-York van 3!/2 tot 4 op de positie van de geldmarkt weer de aandacht geves tigd en Is de New-Yorksche beurs af en toe door die discontoverhooging beïnvloed. De ware reden dezer ve'rhooging valt moeilijk na te gaan. Eenerzijds wordt zij in verband gebracht met de hoogere eischen welke aan de New-Yorkschè circulatiebank worden gesteld, anderzijds meent men dat zij een gevolg is van het overleg met den leider van het Engelsche bankwezen. Het is echter moeilijk in te zien dat een Ameri- kaansche discontoverhooging thans een Engelsch belang zou zijn en er is meer reden om aan te nemen dat inderdaad de stijgende discontokoersen te New-York en de credietexpansie in de Ver. Staten de aanleiding tot de verhooging zijn geweest. Het percentage is thans 4, terwijl het in Londen 5 is en te Amsterdam 3/2, een verhouding welke voor Amsterdam wel opmerkelijk mag worden genoemd. Het is natuurlijk de vraag of deze verhouding laag zal worden bestendigd en of de direc tie der Nederlandsche Bank straks geen aanleiding zal vinden ook hier het disconto te verhoogen. De tegenwoordige toestand op de geldmarkt bewijst in ieder geval dat we hier ruim in het geld zitten tengevolge waarvan de internationale beteekenis van Amsterdam als geldcentrum grooter wordt. In een der voornaamste Engelsche bladen is daar dezer dagen op gewezen. Het feit dat Nederland ook deelneemt aan de groote San Paulo-Ieening en den laatsten tijd bij meerdere internationale uitgiften geïnteres seerd is, trekt in het buitenland de aan dacht en heeft bedoeld Engelsch blad tot de conclusie geleid dat Amsterdam thans als het derde geldcentrum der wereld mag worden beschouwd, waar vroeger Parijs en Brussel op New-York en Londen volg den. Men houdt tegenwoordig met Amster dam rekening niet alleen wanneer het con tinentale leeningen betreft, waarover men hier uit den aard der zaak beter kan oor- deelen dan in Engeland en Amerika, maar men neemt Amsterdam thans gaarne onder de plaatsen van uitgifte op wegens de plaatsingsmogelijkheid, welke hier voor in ternationale obligaties bestaat. We kun nen met die Engelsche beschouwing over Amsterdam als geldcentrum tevreden zijn, maar dienen daarin tevens aanleiding te vinden om goed toe te zien op wat men ons hier aanbiedt. Als de vos de passie preekt, boer pas op je ganzen. Het gevaar is niet denkbeeldig dat nu de rente van prima binnenlandsche leeningen daalt, fondsen worden aangeboden welke van twijfelach tig gehalte zijn maar een hoog rendement beloven en dubbele waakzaamheid is der halve geboden. Hier kan echter aan worden Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 22) „Neen die is ook weer haast heele- maal beter." „Gelukkig Dat hij Judy reed, was al leen om mij plezier te doen. Ik geloof niet dat hij uit zichzelf er zooveel lust in had „Aardig van hem dan .,0 ja, hij doet altijd alles om mij plezier te dden antwoordde zij onschuldig.... „Vindt je het niet jammer," Geoff, cfat hij die in andere opzichten zoo aardig is toch ook... zoo laf kan wezen Ja, 't spijt me haast, het uit te spreken, maar dat is toch wel zoo „Och, ik zou hem toch maar niet 200 noemen, Kers'J, sprak Geoff vol overtui ging- »Je moet denken, er zijn meer soor ten van moed en hij heeft toch een edel karakter 1" Zij begreep het wel niet goed, hoe hij nu zbo opeens aan die krachtig uitgespro ken opvatting kwam, maar toch deed het haar prettiger aan, dan dat hij zich met verachting zou hebben uitgelaten over den viscount daar mocht zij zelve hem te goed voor lijden. En bovendien, had ze tegen hem niet heerlijk kunnen spreken van Box- grove en van Geoff Hij had altijd met oprecht-gemeende belangstelling toegeluis terd, terwijl ze aan Mary wel eens gemerkt had, dat het die bijvoorbeeld verveelde £e kon er nu al naar verlangen om zijn meening eens te hooren over dat alles „Komt lord Atherley vanavond nog te- r»g op Broadlands, Geoff „Neen, dat niethij is nog wat zenuw achtig." 6 „Weet je wat nu zullen we ook eens eelemaal niet meer spreken over al, wat toegevoegd, dat men ten onzent dusver blijk heeft gegeven het onderscheidingsver mogen nog niet kwijt te zijn geraakt, ge tuige het échec van enkele uitgiften. We hebben het al meer gezegd dat de .geldruimte in dezen tijd een gelukkig ver schijnsel is, waar immers het herstel van bet economisch leven er door wordt ver gemakkelijkt. Dit geldt niet in de laatste plaats van Duitschlakd, dat als bekend den laatsten tijd onder zeer hooge geldkoersen gebukt ging, zoodat men hier en daar de vrees reeds uitsprak dat het tot een nieuwe inflatie zou moeten komen. De industrie verkeert in een kwijnenden toestand, daar zij in het binnenland geen voldoende koop kracht, in het buitenland een scherpe con currentie ontfmoet. Naar het schijnt begin nen thans de veelvuldig verleende buiten- landsche credieten vrucht af te werpen, doordien daarmede andere leeningen in het binnenland, gesloten tegen onereuze koer sen, kunnenworden afgelost en dat de Duitsche Rijksbank ondanks de waarschu wing van de „Frlif. Ztg." toch is overge gaan tot verlaging van het bankdisconto van 9 tot 8 en van 11 tot 10 voor be leeningen, mag worden aangemerkt als een bewijs dat men in financieele kringen den toestand beter begint in te zien. Dat de sanierung van het Duitsche geldwezen zich intusschen in een langzaam tempo vol trekt, moge hieruit blijken, dat twee jaar geleden de rentevoet 10 was, dat einde /Februari 1925 dit percentage tot 9 is ver laagd en vervolgens opnieuw bijna een jaar moest verloopen alvorens tot nieuwe verlaging kon worden overgegaan. 4 Wanneer we nu tot de Amsterdamsche beurs terugkeeren, constateeren we daar een nog altijd ruime geldmarkt. De week staat der Nederl. Bank per 11 Januari toont een verdere ontspanning aan, de be leeningen zijn meer dan f 10 millioen ver minderd, de niet-rentegevende rekening- courantsaldi met ƒ9 millioen tot bijna f 50 millioen gestegen (allicht in verband met de aangekondigde interimdividenden door verschillende ondernemingen) en de biljet- tencirculatie is tot ƒ884 millioen terugge gaan. Dit zijn geen cijfers die tot disconto verhooging nopen. Er blijft op de effecten beurs dan ook voor prima beleggingswaar den voortdurende vraag bestaan en de con versie van leeningen met hooger rentetype houdt aan. Thans komen de Nederlandsche Spoorwegen met een 4!/2 leening a 98 ter aflossing van b/2 leeningen, in ver band waarmede het welslagen der emissie wordt verwacht. De Amerikaansche afdeeling heeft te Amsterdam geen beduidend verloop gehad, ondanks de willige stemming welke af en toe in Wallstreet weer doorbreekt. Aan koperwaarden worden thans in de Unie op timistische beschouwingen gewijd, Steel- shares hadden een onregelmatig verloop, maar bleven tenslotte toch steun onder vinden van de vermeerdering der onuitge voerde orders op uit. December, welke grooter is dan langen tijd het geval was het cijfer is thans 5.033.364 ton tegen 4.581.780 ton einde November en 4.816.676 einde December 1924. Men blijft voor Spoorwegshares vast en laat telkens weer het een of andere fonds uit het gelid treden ditmaal waren het Wabashshares, welke reeds meer dan eens getipt werden, maar nu circa 4 opliepen in verband met geruchten over een fusie met de De laware Hudson en een dividendgarantie van 5 Overigens blijft de belangstel ling van ons publiek voor Amerikaansche waarden gering. Van Locale waarden hebben Rubber- aandeden een onregelmatig verloop gehad. Nu de prijs van het artikel weinig veran dert en de Londensche voorraden iets toe nemen, zijn er vooreerst geen gegevens voor een .nieuwe hausse. Intusschen blijven tal van experts optimistisch ten aanzien van den toekomstigen prijsloop en heeft de bekende heer Burger een beschouwing ge leverd over de voorgestelde verhooging der standardproductie voor de Engelsche rub~ Broadlands betreft. En dan zullen we er heel langzaam heen wandelen. Vindt je ook niet „Goed. Daar ben ik zeer voor Toen ze dan ook kwamen op de plaats van hun bestemming, ging daar de bel al voor het diner en liep sir Jerry onrustig de hall op en neer, zeer uit zijn humeur, dat miss Faulkner nog niet terug was. „Ze is met Atherley uit rijden gegaan, hé Nu, die weet niks van rijden En dat met Judy, die nog maar half getemd is?... Wat eén idioot, die groom, dat hij Judy heeft ingespannen Wacht maar, mor gen aan den dag krijgt hij zijn ontslag Nog wel drie van het personeel werden met een dergelijke onteering bedreigd bijna in den tijd van drie minuten De storm werd steeds heftiger, tot... Kers op eens de hall binnentrad Geoff had niet willen meekomen en zij had er dan ook niet sterk op aangedron gen. Sir Jerry bleef midden in zijn tirade steken en" zij keek hem aan met die uitda gende uitdrukking op haar gezichtje. „Wel zoo, jongedame... Bèn je daar eindelijk „Ja, daar ben ik, sir Jerry." „Waar is Atherley „Naar bed gegaan, denk ik I" „Naar bèd Op eenmaal trad lady Faulkner op Kers toe „Kindje, wat bedoel je Er is toch geen ongeluk gebeurd „Ja en neen. Judy was wat schichtig, ziet u of ik weet eigenlijk niet, wat haar bezielde. In ieder geval was ze bijna in de rivier gereden maar het is alles nog best afgeloopen en geen van beiden heb ben we eenig letsel gekregen." „...Judy... Er dus van door gegaan En hoe kwam dit dan wel, miss vroeg sir Jerry, die purper zag van opgekropte drift. „Ik weet 't heusch nief', antwoordde Kers onverschillig. „Ik mende niet moet u denken Ze steigerde en toen viel ze... Ik berplanters, waarin hij aantoont, dat die verhooging weinig meer dan een paskwil! zal zijn, gelet op het feit, dat de stan daardproductie. welke thans voor de En gelsche ondernemingen geldt, in de meeste gevallen uitgaat boven de productiecapaci teit der conclusie en een groote toeneming der rubberproductie uit dien hoofde schijnt toch niet te wachten. Wat niet wegneemt, dat naar productievermeerdering zal wor den gestreefd en anderzijds de nog altijd hooge prijs tot bezuiniging noopthet meest waarschijnlijk is daarom dat de rub- berprijs vooreerst binnen enge grenzen zal blijven fluctueeren, waarmede dan ook de ongedecideerde stemming op de rubber- af deeling verklaard is. Voor Tabaksaan- deelen is de belangstelling nog altijd afwe zig, ook in Suiker aandeden hebben de om zetten niet veel te beteekenen deze week hebben de doorgaans lagere Cubanoteerin- gen tot lagere koersen geleid. Aanvankelijk bestond er voor Olie-aandeelen,.waarbij we de vorige week meer uitvoerig stilstonden, meerdere vraag, de handel kromp echter gestadig in'en aandeelen Koninklijke kon den hun noteering van de vorige week niet handhaven. Vast waren wederom aandee len Perlak, die reeds eenigen tijd worden gepousseerd, terwijl Peudawas na de om vangrijke koersstijging van den laatsten tijd terugliepen, nu uit het verslag blijkt, dat daarvoor nog geen reden. is. Op de afdeeling der Industrieelen hebben Jurgenswaarden zich onderscheiden door een aanmerkelijk ava.ns, dat de gewone aandeelen op bijna 150 bracht en de aandeelen C weer eenige procenten boven de A's en B's deed stijgen. Dit wijst er op, dat de dividendverwachtingen vrij hoog zijn gespannen, nu de directie verklaard heeft dat 1925 het beste jaar was in de ge schiedenis der maatschappij. Het is nu maar te hopen dat de maatschappij het proces tegen mr. Van Houten c.s. wint en over vroegere jaren geen uitkeering behoeft te doen immers dan zal er in 1925 van een superdividend op de prefs wel geen sprake kunnen zijn. Geld op prolongatie 2'/2 a 3 Eea zegelkwestie. De abonné's van de Bussumsche Water leiding zagen' sedert de invoering van de nieuwe Zegelwet hun kwartaalquitanties, al was het bedrag beneden de 10, beplakt met een plakzegel. Ondanks alle gemopper moesten die zegels jarenlang worden be taald, want volgens de zegelwet waren quitanties die elden als ontvangstbewijs van 'n onderdeel van een totaalbedrag bo ven de 10, en de jaarcontracten beliepen hooger, aan zegelrecht onderworpen. Thans eindelijk is een uitweg gevonden om aan de bezegeling der quitanties te ontkomen. Volgens de waterleidingcontrac- ten kunnen deze na het eerste jaar per drie maanden worden opgezegd, ergo de vol gende jaren blijven er driemaandelijksche contracten over, zoodat dus geen zegel recht verschuldigd is. Thans zullen de qui tanties voor de abonné's, die langer dan een jaar water betrekken niet langer geze geld zijn een .schadepost voor het rijk van bijna ƒ2000 per jaar De hond als trekdier. Ingevolge een verzoek uit den gemeente raad te Rotterdam hebben Burg. en Weth. in overweging genomen of het gewenscht zou zijn om maatregelen te nemen, waar door aan het gebruik van trekhonden in deze gemeente een eind zal worden ge maakt. Hoewei erkennende, dat het lot van den trekhond over het algemeen veel te wen- schen overlaat, zijn Burg. en Weth. van oordeel, dat, nu eenmaal de Rijkswetgever bij de Trekhondenwet het gebruik van den hond als trekdier toelaatbaar heeft ver klaard. het voor de gemeentelijke overheid niet mogelijk is het gebruik van den trek hond te verbieden. weet alleen maar, dat we in de rivier had den gelegen, als Geoff ons niet had tegen gehouden. Lord Atherley blijft nu nog tot morgen op Boxgrove en Judy en de dog cart ook „Wie heeft je tegengehouden riep sir Jerry. „Geoff." „Hè vroeg de baronet. Maar hij had wel degelijk verstaan en dus herhaalde Kers, vrij ongeduldig „Zooals ik zei, sir Jerry. Geoff heeft het paard tot staan gebracht Geoff, of als u dat liever wilt mr. Geoffrey Hawthorne van Boxgrove Farm, gemeente Knoddis- hall, Levelshire. Is dat voldoende „Nu, Atherley kan mooi rijden, dat moet ik zeggen Kon hij Judy niet tot staan brengen „Ik denk van niet. In ieder geval dééd hij 't niet „Heeft het paard de knieën bezeerd „Neen, ze was enkel maar wat geschrikt. Wel is de dogcart een beetje beschadigd, geloof ik. En wenscht u mij nu nog veel vragen te stellen, sir Jerry, want ik wou nie graag willen gaan kleeden voor het diner „Ja Hoe ben je thuis gekomen, jonge dame „Geoff heeft mij gebracht.. Ik heb het hem zelf gevraagd maar anders zou hij het tóch wel gedaan hebben „Kolossaal beleefd van hem,.. Ik wou dat Atherley met zijn manier van rijden intusschen in Egypte had gezeten Dus Hawthorne heeft den tact gehad om. niet binnen te komen Wel een wonder Kers keek den baronet aan met een vernietigenden blik en wipte toen vlug naar boven. _„Lief was grootvader, hè vroeg ze haar nichtje. „Hij informeerde zoo waar nog meer naar Judy's knie dan naar mijn nek „Jawel, maar jij kunt °ok verbazend uit- Ook tot het stellen van nadere eischen, waaraan de trekhond heeft te voldoen, moet de gemeentewetgever onbevoegd ge acht worden, aangezien deze eischen bij Kon. besluit geregeld zijn. Zoowel een ver bod van het gebruik van trekhonden als verzwaring van de eischen liggen op het terrein van den Rijkswetgever Geen van beide maatregelen kunnen van gemeente wege worden getroffen. Woordafleiding van de Nederlandsche taal. Van de drukkerij Jansen en Knoben te Beek ontvingen wij een exemplaar van „Woordafleiding van de Nederlandsche taal". In dit werkje wordt verklaard en door voorbeelden bewezen dat onze Dietsche taal, evenals de overige verwante talen van Latijnsche herkomst is. En wordt in dit werkje duidelijk aangetoond hoe de vorming der woorden is geschied, zoodat men zichzelf van de echtheid dor afleiding kan overtuigen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De R. Kath. Kerk in Duitschland. Het „Kerkelijk jaarboek voor het R. Kath. Duitschland", uitgegeven door den Jezuïti- schen pater Krose, vermeldt dat er in 1923 in Duitschland 20.330.472 R. Kath. en 40.630.952 niet-Roomschen waren in Prui sen resp. 12.135.600 en 25.173.902. Room- schen en niet-Roomschen staan dus zoowel in het geheele rijk als in Pruisen alleen tot elkaar in verhouding als 1 2. Oost-Prui sen, Brandenburg, Hommeren, Saksen en Hannover hebben slechts kleine R. Kath. minderheden Silezië en. Westfalen zijn voor de helft R. Kath., h'et Rijnland voor tweederde en Beieren telt 5.114.045 R. Ka tholieken, tegen slechts 890.995 niet-Room schen. De R. Katholieke Kerk merkt tegen woordig het Pmtestantsche Noorden van Duitschland -niet meer aan als „missie gebied", maar als gewoon ambtsgebied. Als „missie-gebied" gelden alleen nog de Hansa-steden, Mecklenburg en Schaum- burgLirme. In 1923 werden 58.015 gemengde huwe lijken gesloten van welke er slechts 23.097 Roomsch getrouwd werden. In hetzelfde jaar traden 1748 personen tot de R. Kath. Kerk toe, blijkbaar meerendeels Protestan ten terzelfder tijd traden echter 18.074 personen uit de R. Kath. Kerk, van wie vermoedelijk ongeveer de helft aan de Pro- testantsche kerken ten goede kwam. Kerkelijke kwestie in Noord-Anierika. De kwestie die in de Chr. Geref. Kerk van Noord-Amerika ontstaan is, doordat de predikanten Danhof en Hoeksema het leerstuk van de algemeene genade of ge- meene gratie loochende, daarvoor rondom propaganda maakten en waarbij het ten laatste tot afzetting dier predikanten en scheuring in enkele gemeenten kwam, was nog niet geheel opgelost wat de kerkelijke goederen betrof. De rechter Dunham van Grand Rapids had geoordeeld dat het kerkgebouw van dagend zijn in je antwoorden, Kers Je moet niet vergeten, dat grootvader te vo ren ook al op een zware proef gesteld werd „Hoe dan „Wel,, door Spen. Ik weet niet, waarom het nu weer was, maar er had een vreese- lijke woordenwisseling plaats en toen is Spen eindelijk boos weggeloopen „O, die komt wel weer terug!... Daar maak ik me geen oogenblik ongerust over." „Neen, daarover betrekkelijk ook niet maar wel ben ik heel bang, dat ons alle maal nog veel verdriet boven het hoofd hangtsprak Mary wijs. Geoffrey Hawthorne liep volstrekt niet gauw naar huis, al was het dan ook een écht koude Novemberavond. Gek, maar hij zag er nu ook tegen op, om den viscount daar in zijn zitkamer te hebben Vandaar dat hij op zijn doode gemak, met de han den in de zakken, onder de boomen voort liep. Opeens zag hij, onder de haag, aan zijn rechterhand, twee mannen staan, die zeker tot nog toe een fluisterend gesprek hadden gehouden en zich nu op eenmaal terugtrokken in de schaduw. Hij keek nog eens om cn de een, die dezen blik beant woordde met een onbeschaamd staren, kende hij niet de ander was Spencer Faulkner. Geoff liep verder al luisterend en ïn zichzelf overleggend „Vreemd Waarom schrikten die twee zoo zeer op mijn verschijnen Zeker niet veel goeds in den zin Zou die Spencer in de handen van een oplichter gevallen zijn Want dat was wel zoo'n type Nu, wat gaat het mij ook eigenlijk aan HOOFDSTUK XVU1. Cir Jeremiah Faulkner was nu eens echt in een goed, neen liever in een stralend humeurTerwijl hij daar zoo op het haardkleedje stond met d<e höogst-tevre- den uitdrukking op zijn klein, gerimpeld gezichtje, leek het wel, of hij nooit van zijn de Eastern Avenue-gemeente, waarin ds. Hoeksema voorheen optrad, toekwam aan dat deel der gemeente, hoe klein het ook was, dat trouw bleef aan de belijdenis der kerk. De afgezette predikant en zijn groo- ten aanhang waren hiermee niet content en vroegen cassatie aan. Doch ook dit heeft niet gebaat. Op 22 December heeft het Hoog Gerechtshof te Lansing inzake kerkgebouw met pastorie uitspraak ge daan op dezelfde wijze als de rechter Durham deed. De kleine gemeente, die in ds. W. P. van Wijk reeds weer een eigen predikant heeft, blijft dus in het bezit van kerk en pastorie. Montessori-scholen. Blijkens het „Orgaan van de Ned. Mon- tessori-Vereeniging" telt ons land thans 30 Montessori-scholen. Te Amsterdam zijn van gemeentewege 12 klassen voorberei dend en 3 klassen lager onderwijs ingericht. Het aantal leerlingen van alle Montessori scholen in Amsterdam, inclusief de beide particuliere scholen aan de De Lairesse- straat en op de Weteringschans, bedraagt 637. Ook in Den Haag zijn 3 gemeentelijke Montessori-scholen, evenals te Haarlem, waar zich een gemeentelijke Montessori school voor voorbereidend onderwijs be vindt. RECHTSZAKEN. Winkeldieveggen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een gehuwde vrouw uit Den Haag en haar 18- jarige dochter, die door de Haagsche rechtbank zijn veroordeeld wegens winkel diefstallen op groote schaal respect, tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van .drie jaren. Het Hof verminderde de straf, wat de eerste be klaagde betreft, tot zes maanden, even eens met aftrek der preventieve hechtenis, en bevestigde overigens het vonnis der rechtbank. Om een kind. Gisteren stond voor de rechtbank te Haarlem terecht mr. F. E. B. te Zaandam, die een kind, dat aan de moeder was toe gewezen, aan de wettelijk over hem gestel de macht onttrok door het wederrechtelijk aan de moeder te ontnemen en het aan den vader toe te wijzen. Mr. B. beriep zich op de beschikking van den president van de Haarlemsehe rechtbank, waarbij het kind aan den vader was toegewezen. Drie maan den later was het door den vice-precident van de Haarlemsehe rechtbank aan de moe der toegewezen. Beklaagde zeide, dat hem deze beschik king niet was beteekend. Hij was in dien tijd procureur in de echtscheidingsproce dure tusschen den vader en de moeder. In -Maart gin? het met den vader in een auto riaar de woning, waar het kind door een schoonzuster van. de vrouw werd verpleegd. De vrouw zelf was in het ziekenhuis. De advocaat wilde met papieren aantoonen, ciat de vrouw het kind moest afgeven. Hij slaagde daarin inderdaad. Gister zeide hij echter, zich van het geheele geval niets leven boos geweest was of het ooit kon zijn Als lady Faulkner hem op dat oogen blik gezien had, zou ze haast niet eens haar gemaal herkend hebben Aanleiding tot deze stralende bui was viscount Atherley, die juist dien middag officieel aanzoek had gedaan om de hand van sir Jerry's jongste kleindochter. Schuchter en verlegen als de viscount van nature immers was, had hij nu toch heel flink en mannelijk gesproken. En hij had er geen idee van, dat zijn aanzoek als een eer werd opgevat voor miss Faulkner. Bovendien zag hij heel goed in, dat het heel wat anders was of hij de toezegging kreeg van den baronet of van diens klein dochter zëlve Toen, hij zich tegenover sir Jerry in dien geest uitièt, riep die dadelijk „Wat?... Je weet niet, hoe zij het zal opnemen?... Maar man, Iaat naar je kij ken Je bent toch al dikwijls genoeg in de gelegenheid geweest om te merken, dat ze op je gesteld is?... Werkelijk, je bent te bescheiden, lord Atherley En Kers mag nu af en toe een kat lijken, ze is toch geen flirt, geen coquette. Ze zou je attentie im mers niet aangenomen, of je in eenigerlei opzicht aangemoedigd hebben als ze het niet gevoeld en begrepen had Neen, werkelijk, vriend, ik herhaal nog eens, dat ik ook ten zeerste ingenoipen ben met je aanzoek en zeker lady Faulkner niet min eer Ik zie ook niet in, waarom er van jaar niet een dubbele bruiloft zou plaats vinden Maar nu wilde je zeker wel zelf met de jonge dame spreken De viscount zeide, dat als daar geen be zwaar tegen was... „In 't minst met vriend In 't minst niet Je krijgt mijn besten zegen (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1