64e Jaargang- 1926 DONDERDAG 14 JANUARI IM vaod che Maatschappij ra BINNENLAND FEUILLETON DE VONDELINGE No. 11 VLISSINGSCHE COURANT >ui ejqiueqjv >p ui ppwaq annou LSlIfï S3TIV N3A sjb sjrad 3|Buo^BUja]u! tpJOM USOM BjOd L3H llfl W30ia" 11 l-..v a a w v h 1 v" jevraagd een MEISJE, ;t boven de 16 jaarl morgenuren, Vrijdagf len dag. Adres Clijl 5. Zich aan te mel| ronds na 8 uur. QlnAitninnri - Middelb.-Rotterdai lengelegen plaatsen f VAN PASSAOJEÜSiü EREN EN VEE, inuari 14 15 18 19 I T, lilt. a. nr. 8 r. lm. i. r.a. uil j 8 j - 1 - I 8 ingen wordt Woensdail 's morgens ten 12 i' )urg gevaren. ïatiën te bekomen N.V. Transport- en I Erven G. VOS, B. EENHOORN, Tel.l6J| OOSTERHOUT, Tel.ffl ibre. BTJITENHEE, Tel 10| u.L EjquiBmv p ui p[3)!)3q annoiJ ,sxin sanv nsa IE SJOd 3|BU0!)BtU3)UI tpJOM B|0<J ,3H Xlfl W3038" u' IN VTOd ,-..v a a w v h 3 v" abonnements prijs Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- -heren 2.20 per drie maanden. Franco ioor het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen IV cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs Van j4 regels1.10 voor iedere •egel meer 26 centbij abonnement spe cie prijzen. Reclames 52 cent per regel itlelne Advertenties betreffende Huur en V'erhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz prijs, bij vooruitbetaling van 1 5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. De kabinetscrisis. Het gerucht loopt, dat de overkomst van mr. Th. Pleyte, onze gezant te Madrid en oud-minister in het kabinet—Cort van der Linden, in verband zou staan met de oplossing van de kabinetscrisis. Nederland en België. De correspondent van de „N. R. Ct." te meldt In een bijeenkomst van de commissie voor buitenlandsche zaken uit de Kamer van Afgevaardigden heeft de katholiek Jaspar, oud-minister van buitenlandsche zaken, gevraagd hoe het stond met het Nederlandsch-Belgische verdrag. Daar mi nister Vandervelde afwezig was, heeft van Cauwelaert, de rapporteur, geantwoord, dat er geen sprake van kon zijn, dat de onderhandelingen thans voortgang vinden, gezien den parlementairen toestand in Ne derland. De loodsdienst op de Schelde. Wij lezen in het Brusselsche „Laatste Nieuws" Naar verluidt, zullen ambtenaren van den Nederlandschen en den Belgischen Loodsdienst eerstdaags een bijeenkomst hebben, om in de kwestie der loodstarieve.n op de Schelde een regeling te treffen, die een einde moet maken aan de bestaande schadelijke mededinging tusschen de loods- diensten van beide landen. Het stelsel der Nederlandsche en Belgische loodsdiensten, berust op een mededinging, welke sinds den wapenstilstand voor beide landen schadelijk is geworden. Het staat immers den scheepskapitein vrij, een Nederland schen of een Belgischen loods te nemen, waardoor geruimen tijd tusschen beide diensten een vurige wedijver bestond. Bracht Nederland een nieuwe loodsboot in de vaart, onmiddellijk deed België het zelfde en omgekeerd. Sedert kwam men overeen, dat Neder- een volledigen dienst zou inrichten in het Oostgat en Deurloo en België in de Wie lingen en Deurloo, terwijl Nederland slechts een boot zou bemannen in de Wie lingen en België slechts een in het Oostgat. In afwachting, dat het Nederlandsch- Belgisch verdrag wordt bekrachtigd, blijft een tweede oorzaak van mededinging bestaan, welke zich tegen beide diensten keert. Na den wapenstilstand bleef België de voorooiiogsche loodstarieven toepas sen, die het trouwens zijn opgelegd door het verdrag van 16 Juli 1863. In het verdrag betreffende de vrije vaart op de Schelde, door 21 staten onderteekend, is inderdaad bepaald, dat België zijn loodstarieven nooit verhoogen mag. Thans staat het voor het geval, dat het door de waardeverminde ring van den frank van jaar tot .jaar groo- tere tekorten voor zijn loodsdienst boekt. Volgens de tarieven van 1863 mag Neder land iiD guldens afrekenen, maar de Neder landsche loodsdie-nst zal zich daarvoor wel; wachten. Het gevolg is, dat beide diensten hetzelfde lot der tekorten deelen. De bedoeling der a.s. ontmoetingen van Nederlandsche en Belgische ambtenaren de kwestie werd reeds, vroeger aanhan gig gemaakt is hoofdzakelijk, een stelsel; te zoeken, dat bij voorbaat in overeen- Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 20) „Heerlijk, als je den wind zoo 'over je heen voelt strijken juichte Kers. „Ik ben blij dat u op dit idee kwam „Ik ook! Als Mary mee was.gegaan, zou ze haar hoofdpijn wel zijn kwijt geraakt 1" j Of hij dit laatste nu wel zoo zeer meende, trok hij zelf misschien nog het meeste in twijfel. Maar Kers brak zich daar het hoofdje niet mee, wel vroeg ze.hem met groote belangstelling „Is dokter Peyefinck nog bij Spencer geweest of u weet „Dat zou ik u niet kunnen zeggen. Ik heb den dokter maar even in de bibliotheek gezien, maar of hij bij uw neef is geweest kon ik niet uitmaken. Ik heb Spencer sinds het ontbijt niet meer gezien." „Is er ook iets anders, dat u soms weet vroeg Kers. Want de verhouding tusschen sir Jerry en zijn kleinzoon was nu al leelijk verstoord. Henry Merritt had dus goed gezien, dat die gunstige verstandhouding niet van lan gen duur kon wezen Niemand in huis wist precies wat er gebeurd was, maar een paar dagen geleden had er een ernstige twist tusschen beiden plaats gevonden, en dit wel naar aanleiding van het bezoek op Eroadlands van een man met scherp-gebo- gen neus, die met grooten nadruk een on derhoud met sir Jerry had verzocht, en toen hem dit niet werd toegestaan had hij een blad uit zi«n zakboek gescheurd en daar haastig enkele woorden op geschreven. Wat die enkele woorden behelsden, was ook verder niemand te weten gekomen, stemming is met de bepaling van het Ne- derlandschBelgisch verdrag, waarbij ge zegd wordt, dat de loodstarieven voor Antwerpen die voor Rotterdam niet mogen overtreffen. Een toepassen zonder meer der loodstarieven, op basis hunner goudwaar- de, zou tot gevolg hebben, dat de tarieven voor Rotterdam overtroffen werden en te vens, dat de tarieven zouden zijn verhoogd in strijd met het verdrag van 1863. Er zal derhalve worden gezocht naar een stelsel, waarbij in de toepassing der zuivere goudwaarden wijzigingen wor den gebracht en wel in dien zin, dat in pa pieren franks zoowat Ax/2 maal het bedrag der tarieven wordt betaald. Hulde aan onzen waterstaat. Ju zijn in de Belgische Kamer gehouden rede over de door de regeering in verband met den watersnood genomen maatregelen heeft de Belgische minister van binnen- landsche zaken, Rolin Jacquemins, hulde gebracht aan den Nederlandschen water staat, die energiek de noodige maatregelen heeft genomen om snelle loozing door het kanaal van Terneuzen mogelijk te maken. Hierdoor is gelukkig voorkomen, dat Gent onderliep. „Ik wil, aldus de minister, hier penlijk den Nederlandschen waterstaat dank zeggen en ik doe dit te liever, nu Nederland zelf dezer dagen zoo wreed door het water is geteisterd." Op deze woorden volgde een luid applaus. Instelling van een directorium. Naar men aan „de Maasbode" meldt, staat bet thans vast, dat voor het Staats bedrijf der P. T. en T. een directorium, bestaande uit 3 personen, ingesteld zal worden. Het betrekkelijk Kon. besluit is binnen zeer korten tijd te verwachten. De ex-keizer geopereerd. Volgens de Parijsche bladen heeft de ex-keizer eenige dagen geleden een kleine operatie aan een oor ondergaan, welke uit stekend is geslaagd. De Berlijnsche chï- rurg, prof. Von Passow, die de operatie verrichtte, heeff des avonds bij hem gedi neerd, maar voelde zich plotseling onge steld. Deze is in het Diaconessenhuis te Utrecht na een operatie overleden. Gouden fe^st van „Patrimonium". De Christelijke Werkliedenvereeniging „Patrimonium" te Amsterdam, af deeling van het Ned. Weerkliedenverbond „Patri monium", heeft gisteren haar gouden be~ staansfeest gevierd. In „Maison Boer" heeft het bestuur gis terenmiddag gerecipieerd en vele geluk- wenschen in ontvangst genomen. De zaal was met palmen en bloemen versierd daarbij waren nog tal van bloemstukken ...oiuc- t»e zaai een reestenjKen aanblik gaven. Zoo waren er bloemstukken van het hoofdbestuur, van tal van afdee- lingen van Patrimonium, van de woning stichting en de besturen van tal van chris telijke vakorganisaties. Tal van bezoekers hebben persoonlijk van hun belangstelling blijk gegeven tal rijk waren ook de organisaties, die afge vaardigden hadden gezonden om 't bestuur geluk 'te wenschen. Toen de eenig overlevende oprichter, de heer W. C. 'Beeremans, zijn opwachting bij het bestuur had gemaakt, voegde hij zich daarbij om mede de gelukwenschen der talrijke bezoekers in ontvangst te nemen. Tegen 4 uur verscheen de burgemeester, de heer W. de Vlugt. vergezeld van de wethouders de heeren Ter Haar, De Miran da, Von Frijtag Drabbe en Polak. Tevoren was wethouder Vos reeds komen geluk wenschen. De burgemeester heeft het bestuur toe gesproken namens het gemeentebestuur en wenschte toenemenden bloei van de veree- niging en Gods zegen op zijn arbeid toe. Daarna heeft de burgemeester aan de jubileerende vereeniging, ten blijke van groote waardeering van haar arbeid op maatschappelijk gebied, de groote zilveren medaille van de stad Amsterdam aangebo den. De voorzitter, de heer Douwes, dankte maar verpletterende toorn stond er te lezen op sir Jerry's gelaat, zoodat lady Faulkner nog wel tien minuten lang een hevige hart klopping er van had. Sir Jerry had het pa pier in het vuur gegooid en had den bezoe ker dan ook in de bibliotheek gesproken. Dit was een zeer kalm en zeer kortstondig onderhoud geweest. Gedurende het daarop volgende interview tusschen den baronet en zijn kleinzoon ging het echter wat luid ruchtig toe Sir Jerry's krassend stemge luid klonk door tot in den salon waar lady Faulkner met de beide meisjes zat, en verschrikte ook het personeel in de keuken. Spen was sinds dien steeds even zuur blijven kijken en had nog bijna geen woord gesproken. De bewoners van Broadlands verwachtten dan ook algemeen een nieuwe uitbarsting. De baronet had zijn vrouw zelfs niets verteld van hetgeen er tusschen hem en zijn kleinzoon was voorgevallen, maar miss Guest, die ondervinding had van haar neef, dacht wel, dat de twist had geloopen over geld. Spen had al zoo' dikwijls in financiee- le moeilijkheden verkeerd en zijn grootva der had er hem dan altijd nog uitgeholpen, om de eer van de familie Het was een heerlijke ritJudy draafde gedwee verder en scheen op z'n minst zoo te genieten als degenen, die ze trok Op het Nest werd een bezoek gebracht en lady Anne was hier ten zeerste mee ingenomen. Haar leek het ongetwijfeld ook de beste oplossing, dat Kers eventueel „viscountess Atherley" zou worden. Ze verwonderde zich in het minst ook niet over den smaak van den viscount, want met die zwart-fluweelen toque op zag het jonge meisje er weer zoo allerliefst uit Met een blik van groote voldoening oogde haar ladyschap dus het lichte kar retje na, toen dit de oprijlaan afgleed. „Zullen we door het dorp teruggaan, of langs de rivier vroeg lord Atherley. het gemeentebestuur voor het gegeven blijk va.n waardeering en in het bijzonder voor de zeer op prijs gestelde onderscheiding. In het Concertgebouw is gisterenavond de herdenking van het gouden bestaans- feest voortgezet. Aanwezig was o.a. de burgemeester. De voorzitter, de heer Douwes, deelde mede, dat de minister-president verhinderd was het woord te voeren. De heer Colijn had een telegram gezonden, waarin hij ver klaarde in den geest te midden der verga dering aanwezig te zijn. In plaats van den heer Colijn heeft de heer C. Smeenk het woord gevoerd, terwijl na de pauze prof. Slotemaker de Bruine de vergadering toesprak. De bijeenkomst werd opgeluisterd door zang. De loodsdienst bij stormweer. Het bestuur van den Centralen Neder landschen Ambtenaarsbond heeft een brief gericht aan den minister van marine a.i., waarin verzocht wordt, een commissie in te stellen mej opdracht te onderzoeken, of bij de tegenwoordige regeling van den loods dienst de loodsschippers wel voldoende vrijheid van handelen hebben om bij storm weer die maatregelen te nemen, welke voor de veiligheid van bemanning en sche pen geboden zijn, zoomede of er tusschen die regeling van den loodsdienst en het in November jl. met man en muis vergaan van den loodsschoener van Terschelling eenig verband bestaat. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 15 Januari. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Po litiebericht. 6.507.10 Lezing door Ir. G. A. Ten Hoopen, over „Een praatje over ac cumulatoren" (2e ged.) 7.45 en 10.00 Pers bericht Vaz Dias. 8.10 Concert door leden van het H. D. O.-orkest. Fr. Lupgens, le viool. Bouberg Wilson, 2e viool. Roelof 'Brinkman, cello. Egbert Veen, piano. 8.40 >9.20 Lezing van het Nut van het Alge meen. Spieker Prof. H. de Graaf, hoog- ic-eraar te Utrecht, over „De mensch te genover zijn medemensch in den loop der tijden". 9.20 Concert door liet H. D. O.- erkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 11.20 Concert door het'radio- kwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.20—2.20 Tijdsein, muziek van het Metropole-liotel. 4.05 Kinderconcert, o.m. Symphonie No. 8 b-mol (de onvoltooide), Schubert. Ouverture ,yDe tooverfluit", Mo zart. 5.05 Concert door het radiokwartet en sopraanzang. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Uittreksel uit c'.e radiobladen. 7.50 Piano studies van Chopin. Op. 25 deel 3. 8.00 liïïtSizsï'iïc vousinK prob1™/. p,T: bas. 9.10 „Mercenary Mary", tooneelstiik. 9.40 Werken van P. Fletcher door orkest. W. Ajello, sopraan. 10.20 Tijdsein, weerbe richt, nieuws. Lezing „Air sense in Wo men". 10.5011.20 Vocaal concert door C. Carey, bariton. 11.2012.20 Jazzmuziek door de Wainwright's band. 12.202.20 vm. Dansmuziek van de Midnight follies. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10, 4.50 en 8.35 Koersen en Havaspersbericht. 8.5010.20 Orkestcon cert en causerie. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.20 9.20 Opvoering van de komische opera „De barbier van Bagdad", opera in 2 dee len van Cornelius. Daarna tijdsein, weerbe richt en nieuws. Brussel, 262 M. 8.20 Lezing „Les problèmes de la radiophonie Europeënne. 8.35 Orkestconcert. 9-20 Dansmuziek. 10.20 Nieuws. Munster, 410 M. 12.351.50 Frag menten uit Russische opera's, door orkest. 3.35 Strijkconcert door orkest. Werken van Spohr en Schubert. 5.406.44 Lezing „Lautsprecher und Lautsprecherempfang". 6.20—7.20 Voorlezing uit de werken van Grillparzer. 7.208.05 Engelsche les. 8.05 „Abu Massan", opera in 1 acte. Daarna concert. „Langs de rivierantwoordde Kers onmiddellijk, zonder bedenken. „Vooreerst is de weg veel mooier en dan voert die langs Boxgrove. Maar dan moet u lang zaam rijden, dan zal ik u de opening in den tuinmuur laten zien, waar mijn geliefde kerseboom stond. Als u nu zóó hier langs rijdt, komen we juist bij den molen uit Dit deed hij dan ook en ze kwamen bij den molen uit en lord Atherley hield Judy in. Maar waarschijnlijk beviel dit ons bruintje niet en, als voelde ze instinct matig dat de hand die haar leidde niet uit muntte door kracht of bedrevenheid, rukte ze vervaarlijk aan het toom en galoppeer de voort in woeste vaart „O houd haar in Houd haar in riep Kers. „Anders vliegt ze regelrecht in de rivier De viscount antwoordde niet. Hij zag doodsbleek en zijn oogen keken als ver glaasd van schrik. De teugels gleden hem uit de handen en hij zat nog slechts weer loos ineengedoken. Kers trachtte de teugels te grijpen, maar door een schudden met den kop trok Judy die geheel weg, èn... daar ze nu vlak bij de bewuste opening in den tuinmuur waren, riep ze onwillekeurig zoo luid als ze maar kon „GeoffGeoff Help Help me Ze hoorde een schreeuw ten antwoord, voelde een geweldigen schok, Judy stei gerde, en toen, voelde ze zich wegzinken, maar wist niets meer!... HOOFDSTUK XVII. Kers was niet flauw gevallen, dit was iets wat haar haar leven lang nog niet overkomen was, en de volgende minuut sloeg ze dan ook de oogen weer op. Judy stond hijgende en nu geheel ver deemoedigd na dit vertoon van koppig heid. Ze waren beiden uit den dogcart ge worpen en toen Kers weer bijkwam, zag lcrd Atherley een paar meter verder, met PARIJSCHE MODEBRIEVEN. Een wandeling door de magazijnen „louvre" en „Printemps". In Parijs is 't altijd de moeite waard, om zoo nu en dan eens een wandeling te ondernemen door de mooie groote maga zijnen, vooral door het „Louvre" en de „Printemps". Alles wat ge maar van de mode wenscht te zien, is hier uitgestald, de nieuwste mantels, blouses en japonnen, de modern ste avondtoiletten en hoeden, het fijnste ondergoed in enorme keuze en verscheiden heid, alle aardige snufjes en kleine versie rinkjes van het toilet, waar elke vrouw zoo op gesteld is. 't Is dan heel moeilijk, om met gesloten beurs van zoo'n tocht door het rijk der mode terug te komen en het vriendelijke aanbod van alle verkoopster tjes af te slaan neen madame wenscht geen mantel, geen casaque, geen mooi bontkraagje, geen zijden zakdoek of fijne handschoenen... ze wenscht niets, niets van al deze begeerlijkheden, ze wil alleen maar kijken... Bij de uitsluiting der wintermantels. Eerst gaan we eens zien naar de nieuwe wintermantels-met-bont. Over 't algemeen doen ze heel mooi, wanneer ze daar zoo op slanke wassem mannequins zijn uitgestald. Ze zijn eenvoudig, maar h£el sierlijk en ele gant van Iij.n niet hun uitspringende plooien en volants. Het warme, glanzende bont is prachtig van afwerking. Nu eens is 't pre cies in de kleur van den mantel of 'n graadje lichter, dan weer is 't van geheel afstekende ti-nt. In het laatste geval mag het bont vooral niet te sterk spreken, dan staat 't niet fijn meer. Dat valt hier, waar we het overzicht hebben over zoo'n groote collectie zeer in 't oog. We zagen b.v. een groen fluweelen mantel met sprekend geel-bruin bont gegarneerd en een zwarten mantel met roodbruin bont. Dat was niet mooi en een vrouw met goeden smaak zal zeer zeker een dergelijke combinatie niet kiezen. Hoeveel fijner deed niet 'n lichtgrijs lakensche mantel met kraag en manchetten van petit-gris. Japonnen voor dagelijksch gebruik. Deze vinden' we na tuurlijk in zeer grooten getale vertegenwoor digd. Kan een vrouw nog eens buiten een diner-, avond- of dans- toilet een japon voor alle dag heeft ieder noodig. Wat in deze af dee ling zeer opviel, waren de groote menigte ja- kerblauwe cheviot, op zwart af. Ze waren alle met rood gegarneerd en de frissche rood zij den kraag en manchet ten, de roode knoop- garneering of het aar dige borduursel op het donkerblauwe ceintuur tje verlevendigde zeer deze donkere toiletjes. Een donkerblauwe manteljapon had een zijden guimpje, een ander een jabot in de mooie, sprekende kleur vermiljoenrood. En toch, aan' de fijnere ja ponnen, de duurdere costuums, had men geen rood gegeven als garneering. Wel waren ze van dezelfde donkerblau we stof vervaardigd, maar, met wit ver sierd. 't Doet minder vroolijk, wit, maar de indruk is ongetwijfeld veel fijner. Avond-japonnen. Over de avondjaponnen, zooals die op het oogenblik in „Louvre" en „Printemps" verkocht worden, kan ik jammer genoeg niet veel goeds zeggen. De kleure-n zijn lee lijk en hard, de garneering is brutaal. Over 't algemeen zijn ze veel te schitterend. doodsbleek gelaat, waarlangs een streep bloed afdroop uit een wonde aan de wang. Kers voelde zoo wel zonder dat ze zich door een blik daarvan overtuigen hoefde, dat het de arm van Geoff was, die haar ondersteunde. „iBlijf maar even zoo' liggen, kind Je hebt je toch niet ernstig bezeerd Ik ving je op, z»e je „O neen, ik heb mij niet bezeerd." Toch klampte ze zich nóg steviger aan hem vast. „Zeg, Geoff, nog één moment, en we waren in de rivier gereden „Ja, dat zag ik Toevallig was ik nèt vlak bij den muur Maar hoe kwam het eigenlijk Is 'het paard op hol geslagen Schrikte Tiet soms „Ik weet 't niet maar het ging er op eens van door Kers zag nog doodsbleek; ze maakte zich nu zachtjes los uit zijn stevigen greep. Aleen de viscount zag mogelijker nog witter. „Wie is dat vroeg Geoff, kortaf. „Lord Atherley." „Jammer, dat sir Jerry je aan zoo iemand toevertrouwde Kon hij de merrie geen baas „Neen, zeker niet. Ik geloof, dat hij zelf geschrikt was. Hij liet de teugels glippen." „Ba En meent hij recht te hebben op den naam van man „Zou hij zich erg bezeerd hebben... Geoff „Wel neen enkel een schrammetje aan zijn wang Hij is er uitgevallen als een zoutzak. Ik denk, dat hij toen a' bezwijmd v/as De lafaard „Ja, een held is hij niet gaf Kers toe ofschoon ze toch ook altijd nog een goe den voorraad meelij met hem had. „Dat heb ik dadelijk al gedacht, want toen ik hem voor het eerst zag, was hij geschrok ken van een hond. Kinderachtig voor een man, hè En toch is hij in andere opzich- Ze wemelen van glazen kraaltjes en steen tjes en herinneren ons te zeer aan de „prachtige" japonnen van circus-paard- rijdsters, waar men als kind zoo enthou siast over is. Ze missen de fijne distinctie, den artistieken smaak, die we voor derge lijke toiletten zouden wenschen. En we zijn blij als we zoo nu en dan een eenvoudiger toiletje (bestemd voor een heel jong meisje of bakvisch) aantreffen, dat zoo goed als geen garneering draagt. Fluweelen japonnen De fluweelen japonnen zijn- meestal een voudig gemaakt. Ze zijn onder aan den rok van een paar uitspringende plooien voor zien en langs de ronde, ovale of puntige halsuitsnijding met een aardig galan.net je gegarneerd. Soms zet dit galon zich voort op de japon en eindigt in een kwast. Over fluweel gesproken, wat een verruk- kelijken voorraad fluweel treffen we hier aan. Bij honderden liggen de rollen van deze mooie stof hier opgestapeld. Er is een afdeeling zijden fluweel, Engelsch fluweel, geribd en katoen fluweel. En dan die prachtige kleuren Er is geen tint, geen nuance te bedenken, of men vindt ze in 't fluweel, van lichtrose tot diep-rood. prach tige tinten, blauw en groen, paars en geel... 't Is een genot voor de oogen. In de kinder-a]deeling. Als we nu, na de ja ponnen, avondtoiletten en mantels bewonderd te hebben, in de af deeling voor kinderen aanlanden, bemerken we dadelijk, hoeveel aardiger en fan tastischer de nieuwe mo de voor kinderen doet. Ze is juist geschikt voor het kleine goed met haar fijne plisseetjes, haar strookjes, opnaaisels en uitgeschulpte rokjes. De eenige bedenking, die we hier hebben, is, dat de garneering wel eens te druk is. Een beeldig pauwblauw lakensch jurkje was in 't midden van voren over de gehee le lengte met een rij zil veren strikjes gegar neerd, die zich ook op de mouwen herhaalden. En dergelijke garneeringen komen meer voor. Négligé's. 't Mooist en smaakvolst van alles vonden we eigenlijk nog de inegligé's, de mooie, gewatteerde satijnen ochtendjaponnen, de te.en,.,jrrfZP &.nae T\géffiJlréaitöiiA'!-pa'5fs satijnen pyama's met hun lange, losse casaques en hun zwart zijden banden langs blouse en pantalon. Onze eerste teekening geeft een beige wollen mantel, met beige-kleurig bont af gezet. De japon onder dezen mantel; is eveneens van beige stof en vertoont de zelfde bontgarneering, hier bestaande uit 'n hoogen kraag, een band over de ge heele lengte van de japon en een zoom van bontpunten. Op de tweede teekening ziet ge een donkerblauw toiletje zooals we hierboven bespraken. Vestje en kraagje zijn van roode zijde. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoeriger wen schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te •nemen op „Het Nieuwe Mot^blad". Dit uiterst practische Nederlandsche Mo detijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers d^zer courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijg baar. De abonnementsprijs van „Het Nieuwe Modeblad", 2 X per maand verschijnende in 16 bladzijden, met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts 0.95 per kwartaal, franco per post 1.25. ten weer zoo- geschikt." „Zoo Nu 't is in ieder geval maar zaak dat je je nooit meer door hem laat rijden Z'n spieren en z'n zenuwen zijn beide even slap Voel jij je nu wat beter Kan je naar huis loopen, denk je Want ik moet Jim en Batson dan toch roepen, om hèm binnen te halen. Hij kan daar zoo niet blijven liggen." „Jaik kan nu best loopen, Geoff", begon ze toen met trillende lippen. „Je weet toch wel..." „Ja zeker", antwoordde hij, sussend. „Je grootvader kan zeggen wat hij wil daar kan jii niets aan doen Maar ik ben nu verantwoordelijk En zelfs hij zal moe ten toegeven, dat je niet anders kon doen dan hier binnen gaan om nog niet te spreken van zijn lordschap daarginds En al waren iullie beiden nu ook goed genoeg om te gaan, dan zou je nog niet terug kunnen, want er is iets met het wiel van den dogcart niet in orde Kers protesteerde niet langer. Ze liet zich aan zijn arm leiden, den bekenden weg uit. Toen ze dicht bij de keuken stonden, vroeg ze „Geoff, je bent toch niet boos op mij, is 't wel, in 't minst niet boos? Je begrijpt toch immers „Maar natuurlijk, Kers En booc Wanneer ben ik nu ooit -boos op je geweest „Maar natuurlijk, Kers En boos „Ook niet beleedigd Niet iedereen is in staat ons te beleedigen, Kers Hij sloot haar handje wat dichter in zijn arm en drukte met de andere hand de deurklink open. „Kijk maar niet zoo ontsteld, hoor Alles is in orde (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1