WOENSDAG 13 JANUARI -No.lO 64e Jaargang 1926 BINNENLAND FEUILLETON DE VONDELINGE Land= en Tuinbouw VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wai- r t .,-en f2.20 oer drie maanden. Franco Soor het geheel? rijk: ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetalmg. 'Wonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van ,_4 regels: ƒ1.10 voor iedere egel'meer 26 cent; bij abonnement spe- tale prijzen. Reclames 52 cent per regel vileine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, edere regel meer 26 cent. De kabinetscrisis. De „Maasbode" meldt: De vergadering van de R. Kath. Kamerfractie heeft gisteren buitengewoon lang geduurd. Om 2 uur begonnen, was zij eerst te 5.30 uur geëin digd 4 leden, die in het Zuiden wonen, hadden om 4.30 uur de vergadering verla ten. Afwezig waren de heeren Fleskens, Rutten en Loerakker. Over het resultaat van de vergadering kan een communique worden foegemoet gezien. In hoeverre een zoo langdurige vergadering als deze als een goed teeken voor de oplossing der cri sis moet worden beschouwd, durven wij niet zeggen. Het feit, dat er een commu niqué zal worden uitgegeven, wijst er op, dat in strijd met de verwachting, het niet waarschijnlijk is, dat deze week de crisis al zijn opgelost. Het zilveren huwelijksfeest van de Koningin en den Prins. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt Ter gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest Van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik zullen de Nederlandsche ge zant en mevrouw Van Vredenburch 7 Fe bruari om vier uur in het gezantschapsge bouw aan de Regentlaan receptie houden voor de leden van de Nederlandsche ko lonie in België. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De R.-K. kiesvereeniging te 's-Graven- hage heeft een vergadering gehouden waarin als spreker optrad mr. jos. van den Broeck, oud-advocaat in België, met het onderwerp „Het Nederlandsch-Belgisch verdrag Spreker behandelde achtereenvolgens het economische en het politieke gedeelte van het verdrag. in het bijzonder bestreed hij de groote bevoegdheid, welke de commissie, bedoeld in art. 2 van het verdrag, zal krijgen. Het onderhavige verdrag bevat, volgens spreker, zeer vele bepalingen, waartegen Antwerpen uit het oogpunt van bescher ming van zijn haven, opponeeren kan. Aan de hand van de historische studie van prof. Struycken en va.n de officieele stukken, schetste spreker het ontstaan en de geschiedenis van het verdrag, waarbij hij wees op de groote politieke beteekenis ervan. Nederl. R. Kath. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Op uitgebreide schaal verspreidt de Ned R. Kath. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden „St. Franciscus van As- sisie" haar tweede propaganda-brochure. De inhoud is rijk aan argumenten, waar- cm de R. Kath. bedienden in den Rooin- schen bond moeten zijn georganiseerd, ter wijl tevens met belangrijke cijfers wordt aangegeven de financieele steun die aan behoeftige en werklooze leden is verstrekt. 't/ïabèstfen. greote doos 65 ets. (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 19) Mr. Merrit was de eenige, die rookte Spen liet het, uit gehoorzaamheid, zooals hij 't noemde. „Hij ziet er tegenwoordig wel wat beter uit", sprak de viscount niet een blik op Merritt's aanstaanden neef, die dit toch absoluut niet verstaan kon. „O ja, wèl wat beter en hij is ook niet onknap te noemen maar de ondeugd straalt hem de oogen uitIk houd hem voor een doortrapten schurk „Hij schijnt het den laatsten tijd anders nog al goed te kunnen vinden met zijn grootvader." „Ja voor zoolang als hef duurt Maar, wacht eens even 't Zou mij niets verwonderen*, of sir Jerry trekt eens nog heelemaal de handen van hem af HOOFDSTUK XVI. Het kan zijn geweest de schuld van het weer, dat op eenmaal zoo vreeselijk guur <-n winderig was geworden ook is het mogelijk dat zij in waarheid op te dunne schoenen was uitgegaan, zooals sir Jerry beweerde maar lady Faulkner was riek ze had koorts en moest te bed blij- ven, daar liet nog wel eens tot wat ernsti- prs kon worden, zooals dokter Peyefinck •eel voorzichtig zei. Gelukkig bleek dit n>et h®J geval te wezen en mocht haar lady schap enkel nog maar eenige dagen haar kamer houden iets, wat ze nu niet zoo heel verschrikkelijk vond, daar ze nu met- ^en van haar onsympathiek gezelschap Ontslagen was en Kers steeds om en bij Wegwijzer voor den Boekhandel. Van den uitgever, den heer A. Kempen te Apisterdam, ontvingen wij een exem plaar van den „Wegwijzer voor den Boek handel". Deze bevat, rubrieksgewijze, de adressen van grossiers en fabrikanten en de door hen in den handel gebrachte arti kelen, welke vtfor den boekhandel van be lang zijn. De artikelen zijn alfabetisch gerang schikt en dus gemakkelijk te vinden. De „Wegwijzer" is gratis verkrijgbaar. De zaadoogst. Te oordeelen naar de uit ons land voort komende berichten betreffende den zaad- oogst, is deze over het algemeen goed ge weest, alleen sommige soorten erwten en tuinboonen bleven ver beneden de ver wachtingen. Snij- en prinsessenboonen zijn daarentegen heel goed -geoogst, en wat de overige groentczaden' betreft kan worden gemeld, dat deze normaal zijn, zoodat vol doende kiemkracht gewaarborgd wordt. Spinazie. Nu in vele kassen en warenhuizen het mesten en spitten is afgel'oopen heeft men" deze week een begin gemaakt met het zaaien van spinazie, een werk dat zoo men met deze groenten vroeg aan de markt wil zijn in de eerste weken van Januari ge schieden moet. Veel maakt men gebruik van scherp zaad, daar dit sterker is dan het ronde zaad. Daar men zoo ongeveer 1 Kilo zaad per Rijnlandsche roede noodig heeft en het zaad thans ongeveer 40 a 45 ct. kost, valt na te gaan dat deze teelt vrij kostbaar is. Spinazie is ook aangewezen als wisselbouw ter vervanging van sla of raapstelen, doch verlangt een goed be mesten en voorbereiden bodem. Aardappelen voor de voortteling. In deze maand moeten de aardappelen voor de vroege teelt bestemd, uit de berg plaatsen worden genomen en zorgvuldig van alle uitloopen (spruiten) worden ont daan. Deze spruiten moeten zelfs tot in de oogen worden weggenomen, om ze later flink opnieuw te doen uitloopen. Daarna zet men de aardappelen in houten kisten of bakken, slechts ten deele gevuld, op een droge warme plaats, liefst op zolders van verwarmde kamers zolders van veestallen deugen absoluut niet daar de jonge nieuwe spruitjes door de vochtige warmte gaan rotten en brandkoppen vormen. De kisten zette men op elkaar en dekke af met een dubbel dek van matten of kleeden. R A D I O R U B R I E K Amateurs, die vragen omtrent de radio wenschen te stellen kunnen deze inzender bij de redactie tot Dinsdagavond. De bean* woording volgt dan in de eerstvolgende radiorubriek. REDACTIE. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 14 Januari. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Poli tiebericht. 6.006.50 Concert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lup- gens. 6.507.10 Lezing door mevrouw Dr G. Docters van Leeuwen, over „Coöpera tie". 7.107.45 Concert door het H. D. O - orkest. 7.45 en 10.00 Persbericht Vaz Dias. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te .Amsterdam, uitzending van liet abonne mentsconcert. Het Concertgebouworkest, ender leiding van Pierre Monteux. Solist De heer Heyfetz, viool, o.m. het vioolcon cert van Beethoven. In de pauze spreekt de-heer A. J. Gilkens, namens den H. D. 0.- propagandadienst. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein en weerbericht. 11.20 Het radiokwartet en so listen (sopraan. bas, cello). 1.20—2.20 Tijd sein. Gramofoonconcert. 3.35 Lezing „Pictures of historv-Introduction". 4.20 Tijdsein, causerie „Books to read". 4.35 Tiocadero-theemuziek. 5.35 Kiiideruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.55 Landbouwbulletin. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht en nieuws. Lezing „Unpunished crimes". 7.45 Pianostudies van Chopin, Op. 25, deel 2. zich had want, die stond er op als ver pleegster dienst te doeii en al was die taak nu ook niet zoo heel zwaar, ze hield het jonge ding toch binnenshuis. Haar lady schap verweet zich steeds zelfzucht maar zt kon het toch in waarheid niet helpen, dat Kers niet anders wilde. Ze was dan ook geen enkelen keer meer naar Boxgrove geweest, wat miss Philadelphia menige min vriendelijke opmerking had ontlokt aan het adres van sir Jerry Het was heel stil op Broadlands niet, omdat de vrouw des huizes ziek was van die werd toch zoo weinig gemerktmaar, omdat sir Jerry nog al vrij goed in zijn humeur bleef. Mrs. Guest kwam den dag cm in looine waardigheid Mary ver deelde haar tijd tusschen pianostudie en borduurraam veel meer had zij voor het oogenblik ook niet te doen, want nu*. Merritt was weer weg deels voor zaken en deels om toe te zien, dat zijn beide woningen in de stad en buiten, geheel in orde gemaakt werden, want in het begin van liet nieuwe jaar zou het huwelijk plaats vinden. En lord Atherley scheen nog geen plan te hebben, weg te gaan. Hij liet ook wel duidelijk blijken, wat hem op Broadlands hield en dit deed hem nog slechis stijgen in de gunst van sir Jerry Kers verwonderde zich ten zeerste over de zachtmoedigheid van den ouden heer, omdat ze niets vermoedde van de werke lijke reden, want de toespeling die mrs. Guest eens maakte op de aanwezigheid van den viscount had nu niet zoo bijzon der veel indruk op haar nagelaten, dit had ze maar opgevat als een grapje. Neen, ze. hoefde heusch geen aanzoeken meer te krijgen... van niemand Dat van Pedrick had haar al genoe? ontsteld Ze had lord Atherley alles verteld van den korenhandelaar. Wanf ze kon het uit- 8.00 Lezing „A trip to Jamaica". 8.20 „John citizen at home", radió-comedie van ■G. Stone. 9.20 De Wireless Christy min strels (tambourin, alt, tenor, bariton en bas). Het orkest. Oude en nieuwe liedjes. 10.20 Tijdsein,weerbericht, nieuws. 10.50 12.20 Jazzmuziek door de Savoy Orpheans, Havana- en Tangobands. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2,05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen. 5.05 Kinderhalfuurtje. 5.35 Concert. 8.35 Espe- rantobericht en boekhoudles. 8.50 Slotkoer- sen en Havaspersberieht. 9.05—10.20 Or- kestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.50 „Die Katastrophe", radioroman v. H.J. Gra- matzki. 8.209.20 Orkestconcert. Sopraan- en tenorzang. Daarna tijdsein, weerbericht, nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20 Kinderconcert. 6.20 Nieuws. 8.20 Lezing L'Arte Italiana. 8.30 Vertaling van de lezing in 't Fransch. 8.35 Orkestconcert. 9.20 en 10.20 Nieuws. Munster, 410 M. 12.35 Spaansche les. 4.205.20 Lezing „Otto der Schütz". 6.20 Lezing „Die Luft". 6.50 Lezing „Ein Afrikanischer Küstenbummel". 7.207.50 Lezing „Die Organisation, Aufgaben und Ziele des Rundfunks". 7.50 Symphoniecon- cert door orkest. Brandenburgisches con cert F-dur, iBach. La Folia, variaties voor viool en orkest, Corelli. Symphome F-dur van Beethoven. Kunnen vaar- en vliegtuigen draadloos bestuurd worden Het antwoord op bovenstaande vraag is reeds wat de vaaguigen betreft beant woord door een Italraansch ingenieur, die eenige hooggeplaatste personen een water tochtje liet maken in de baai van Spezzia op een bootje dat vanaf den wal draadloos bestuurd werd de stuurman stond hier dus aan wal. Zooals wij vernamen verliep de tocht geheel naar genoegen van de pas sagiers en luisterde het vaartuig stipt naaf de draadloos ontvangen commando's. Ma jor Raymond Philips, een specialist op het gebied der draadlooze controle in Enge land, deed in den oorlog reeds belangrijke proeven op dit gebied en slaagde er zelfs in een Zeppelin draadloos te besturen. Dit alles mag op het niet-ingewijde pu bliek een iet of wat ongeloovigen indruk maken, doch het zijn feiten die niet te loo chenen vallen. Hoe dat draadloos besturen dan wel geschieqt Ik zal trachten het U in dit artikel duidelijk te maken. Welke organen moeten 'b.v. bij een vliegmachine bediend worden De motor, het hoogte roer en het wendi.ngsroer. Het draadloos te besturen vliegtuig heeft een normaal radio-ontvangtoestel aan boord met zeer krachtige lampversterkers. De antenne is langs het lichaam van de vliegmachine ge spannen en als aarde gebruikt men de me talen deelen van vliegtuig en motor. Van den grond af worden radiotelegrafische signalen gegeven, die na door het ontvang toestel versterkt te zij<n, benut worden om verschillende electrische kringen te sluiten. Feitelijk bedient het ontvangtoestel een apparaat selector genaamd dat de diverse electrische kringen sluit. In een van die kringen bevindt zich een electromag- netische schakelaar, die de vliegmachine motor bedient. Door- het geven van ver schillende signalen, b.v. 1, 2 of 3 stooten, kan de motor op stop. half of vol gezet worden. Voor de bediening van het hoogteroer is een zelfde electroinagnetische schakelaar aangebracht, die dat roer in de gewenschte standen plaatst. Aan het hoogteroer is'weer door middel van schakelaars een toestel gekoppeld, dat de vliegmachine in even wicht houdt. Het is de „Aveline stabiliser" en wordt reeds met succes toegepast op de vliegmachines tusschen Parijs en Lo.nden. Het wendingsroer wordt weer bediend door een anderen schakelaar op dezelfde wijze als boven omschreven. Door signalen wordt dus gestart hoogte en snelheid aan de vliegmachine gegeven. Als de machine nu een zekere hoogte bereikt heeft, wordt de richting draadloos aangegeven, doch windvlagen kunnen haar uit de richting drijven en indien zij uit het stekend met hem vinden en het zou haar gespeten hebben, als hij van Broadlands was weggegaan, ofschoon ze niet begreep, wat hem eigenlijk daar hield Dat komt, ze wist niet, dat die enkele oogenblikken met haar samen, den viscount zoo veel waard waren ze wist niet, dat die schuwe bedeesde man een hartstochtelijke liefde voor haar koesterde „Je ziet erg bleek, meisje waarschuw de dokter Peyefinck. Hij was ongemerkt het vertrek binnen getreden waar lady Faulkner nu nog zat in sawls gewikkeld, want de koude was er natuurlijk nog niets beter op geworden, en het was een echte winderige Novem berdag, zoodat de dokter dan ook bezig was, zijn overjas goed toe te knoopen. „Wat zje je bleek, meisje herhaalde hij. „Hoe komt dat „Ik weet het niet, dokter er is toch niets bijzonders „Hum Op Boxgrove zag je er heeï anders uit Heeft ze steeds maar in huis gezeten, lady Faulkner „O ja, ze blijft er veel te veel in ant woordde haar ladyschap, wie dit ook een oprechte kwelling was. „Ik heb haar al zoo dikwijls gezegd, dat ze zich eens flink moest laten doorwaaien „Maar natuurlijk Denk je nu dat ik lust heb twee patiënten hier te bezoeken Ik heb er al genoeg Kom laat maar eens zien, hoe gauw jij hoed en mantel aanhebt, als 't van je verlangd wordt „Piè, dokter, wat is u toch een dwinge land En, lady Faulkner, moet ik van u ook ondervinden, dat u ondankbaar ge noeg is, om mij er uit te jagen „Het is in je eigen bestwil Toe, ga nu, kindje Misschien, dat je Mary wel mee- krijgt 1" „O, neen Mary heeft hoofdpijn die neemt nu eindelijk eens wat rust. Dokter, Het Dagboek van Hansje Teddybeer Mimi en ik gaan uitWe gaan naar de stad, die dicht bij ons huis is, en dan mo gen we een tramritje maken. Reuzenfijn, hé Mimi heeft haar Zondagsche hoed op. Eerst kijken we een beetje winkeltjes. Er is altijd zooveel moois en lekkers in de stad te zien. „En nu naar de tram", roept Mimi ongeduldig. We zoeken 'n poosje, voor we de halte te pakken hebben. Ha ja, daar is er een van die tramlijn, die met zoo'n groote bocht de 'heele stad doorrijdt, en dan weer op 't zelfde punt terecht komt. Maar wat heeft Mimi in de gaten gekre gen „Kijk 'ns Hans, wat leuk roept ze. „Daar wordt de straat opgebroken wat 'n buizen en riolen Willen we 'ns gaan kij ken (Zaterdag verx'olg.) gezicht verdwenen is, kan zij vanaf den grond niet meer met succes bestuurd wor den. Ook hierop heeft men iets gevonden. Stellen wij ons voor, dat het vliegtuig in Amsterdam opstijgt en dat Haarlem de plaats van bestemming is langs den weg van Amsterdam naar Haarlem zijn dan pa len geplaatst (net zooiets als telegraaf palen), waaraan een kabel is gespannen. Door dezen kabel voert men een wissel stroom, zoodat er geregeld krachtlijnen worden uitgezonden, die evenals radio signalen door een ontvangtoestel waarge nomen kunnen worden. Er bevindt zich, in de vliegmachine hiervoor een apart radio toestel met twee raamantenne's, die aan de zijwanden van den romp zijn bevestigd. In dien de vliegmachine zich precies boven den kabel bevindt, zullen de in beide raam antenne's opgewekte stroompjes (die door den kabel uitgezonden zijn) juist even krachtig zijn. Deze stroompjes doorloopen een electro- magnetischen schakelaar, na eerst krach tig versterkt te zijn, die het wendingsroer automatisch controleert. Mocht de vlieg machine zich door de een of andere oor zaak iets meer naar links of rechts bege ven, dan zijn de in beide raamantenne's opgewekte stroompjes niet meer gelijk en komt het wendingsroer automatisch in be weging tot de machine zich weer precies boven den kabel bevindt. In Haarlem aangekomen we houden ons bij het voorbeeld geeft men op het vliegveld draadloos bevel tot dalen en stopt den motor. Wat de vliegmachine betreft is dit nog' slechts theorie, doch daarom niet minder uitvoerbaar. Het zal echter wel lang duren voor het publiek zich in zoo'n draadloos bestuurd vliegtuig zal wagen geen lampje dokter, wat is u lastig. Ik voel in 't minst niets voor een wandeling „Nu goed dan krijg je morgen een overheerlijk drankje dat beloof ik je, als je nog zoo bleek ziet!... „Niets voelen voor een wandeling". Wat een nonsens Voel je dan wèl voor ziek zijn Ga eens naar het Nest, anders maakt lady Anne zich nog ernstig ongerust over je Nu, lady Faulkner, het doet mij genoegen, dat ik u alweer zooveel beter heb gezien Maar roept u dat ondeugende meisje maar eens tot de orde... Eer het te laat is „Ja, ik kon wel eens naar het Nest gaan", meende Kers, toen de dokter weg was. „Ik heb lady Anne ook wel wat ver waarloosd Maar zult u mij niet erg mis sen als ik ga, lady Faulkner „Natuurlijk niet, kindje Ik heb je im mers al gezegd, dat ik zooveel beter ben Kers boog zich over het vriendelijk ge laat heen en kuste haar ladyschap harte lijk Dergelijke liefkoozingen hadden nog het meest bijgedragen tot haar beterschap, beweerde lady Faulkner later. Kers maakte toch zeker niet veel ge- c'ruisch op den gang, maar toch had lord Atherley haar gehoord. «Althans de deur van de bibliotheek ging open en hij ver scheen op den drempel „Gaat u uit?" vroeg hij. „Ja, ik moet wel Hebt u ooit zulke grove ondankbaarheid gehoord?... Dokter Peyefinck bedreigde mij met leelijke me dicijnen. Lady Fatilkner zei, dat ik bleek zag en gezamenlijk joegen ze mij weg „Maar ze hebben gelijk, want u ziet ook bleek, dat dacht ik van ochtend nog Willen we samen een wandeling maken in het park, of mag ik u ergens heen rijden, als u soms liever niet loopt „Rijden Kers moest onwillekeurig even denken of de viscount ook soms net zoo'n held achter een paard zou zijn als mag weigeren, geen schakelaar defect ra ken en waar het electrische toestellen be treft blijft de mogelijkheid op storing altijd bestaan. Voor een goederendienst zal de draadlooze methode waarschijnlijk eerder toegepast worden. Van de Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven ontvingen wij weder ter beproe ving eenige nieuwe typen lampen, nl. de A 241 en A 441. Dit zijn dubbelroosterlam- pen resp. voor een 2-Volts en een 4-Volts accu. Het stroomverbruik is zeer laag, nl. 0.06 A, terwijl voor anodespanning een batterij van 2.20 volt noodig is. Wat moe ten wij anders van deze lampen zeggen, dan dat zij geheel aan de verwachtingen volde den, want is niet iedere nieuwe lamp die deze Nederlandsche firma in den handel brengt een juweeltje in de kroon der radio techniek. RECHTSZAKEN. Nalatige overweg wachter. De kantonrechter te Terneuzen heeft uitspraak gedaan in de zaak Ca. Ph. P., 23 jaar, overwegwachter te Sas van Gent, wien ten laste was gelegd, het als beambte van den spoorweg GentTerneuzen be last met de bediening van de beweegbare afsluiting op een openbaren overweg, niet heeft zorg gedragen dat die afsluiting tij dig voor de komst van een trein gesloten was, zijnde aldaar een trein gepasseerd, terwijl de afsluiting niet was gesloten. Bij de behandeling der zaak, was door den ver dediger van beklaagde, mr. Witlock uit den Bosch, aangevoerd, dat de komst van be doelde trein niet was gesignaleerd, dus dat beklaagde de afsluiting niet behoefde te sluiten, en beklaagde voor dat vermeende hij ongetwijfeld op den rug van dit edele dier was „Ik weet niet!... Ik zou naar lady Anne gaan, want die heb ik den laatsten tijd ook vreeselijk verwaarloosd. Maar dat is maar zoo'n klein eindje haast niet de moeite waard „Nu, maar dan konden we toch eerst een toer ommaken en dan bijvoorbeeld op den terugweg bij lady Anne aanrijden Vindt u dat goed „Zeker, als er tijd genoeg is", antwoord de Kers, altijd eenigszins weifelend. „O, tijd is er ruimschoots Dus u stemt er in toe „Ja, laten wij maar gaan." ,,'Dank u, antwoordde hij, als had ze hem een groote gunst bewezen. „Zullen we de landauer nemen „Neen, neen", riep Kers. „Ik vind het verschrikkelijk om zoo opgesloten te zit ten, en sir jerry is altijd boos, als je het rijtuig met zulk weer openlaat. Bovendien zijn de paarden zoo geweldig vet en lui, dat het wel lijkt of ze voor een begrafenis koets stappen. Heusch, ik heb aldoor in den geest „Marche Funèbre" geneuried, toen we den vorigen Zondag terug kwa men. Neen, laat ons dan beiden den dog cart nemen, met Judy, die loopt zoo heerlijk iDit zeggende liep ze vast naar boven, om zich reisvaardig te maken en ging nog even haar deelneming betoonen bij Mary, die immers zoo zeer aan hoofdpijn leed. Judy was ten zeerste bereid tot een frisch ritje, want die was een en al leven en genoot, als ze uit haar stal kwam. Gelijk dit echter van zoo'n paard te verwachten is, had zij een bekwame hail i noodig om haar te leiden, en een vaste hand ook, en het was nu de vraag, of lord Atherley die bezat 1 Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1