MlS5Bl_ANCHe DINSDAG 12 JANUARI No.9 64e Jaargang •1926 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE VONDELINGE Stads= en Provincienieuws VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- ch-rei! f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTiE-PRijS Van 1-^1 regels: ƒ1.10 voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kielne Advertenties betreffende Huur en V»rlruur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, Iedere regel meer 26 cent BAKKERSNACHTARBEID. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat de aanvraag van M. E. de Bree, om vergunning tot het verrichten van bak- kersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, in liet perceel Groenewoud 35, op lt Januari 1926 tot lt Januari 1927, is toegestaan. Vlissingen, 1! Januari 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN De kabinetscrisis. De parlementsredacteur van „het Volk" meldt aan zijn blad In verband met de in de pers gerezen vraag, of de vergaderingen der katholieke en anti-revolutionaire Kamerfracties aan leiding kunnen geven, dat alsnog een con tact tusschen den kabietsformateur en de Kamerfracties tot stand komt, vernemen wij uit de beste bron, dat uit het standpunt van den kabinetsformateur, die poogt een zgn. zelfstandig rechtsch kabinet te vor men en daartoe alleen met de zittende mi nisters zich in verbinding heeft gesteld, voortvloeit, dat ook in deze dagen door hem geen contact met de Kamerfracties wordt gehouden, omdat anders de door hem beproefde formatie het karakter zou hebben van de vorming van een parlemen tair kabinet, welke vorming door het ver vallen van de eerste opdracht, door de Koningin aan dr. De Visser verleend, uit gesloten is. Zal het ministerie niet blijven De parlementaire redacteur van „de Tel." meldt Was Vrijdag ji. de politieke toestand van dien aard, dat verwacht kon worden, dat bet demissionnaire kabinet als zakenkabinet zou aanblijven, er hebben zich zooals wij Zaterdag reeds berichtten, nieuwe moeilijk heden voorgedaan, die 't, zooals het zich thans laat aanzien, eenigszins twijfelachtig maken, of het huidige ministerie wel zal kunnen aanblijven. De moeilijkheden doen zich voornamelijk gelden van R.K, zijde. Hoewel de R.K. lei ders en de R.K. ministers zich in het alge meen onder de gegeven omstandigheden konden vereenigen met het denkbeeld van den kabinets-formateur om den gezant te (Bern of te Weenen bij den Heiligen Stoel te accrediteeren, toch bestaan er. in de R K. Tweede Kamerfractie ernstige bezwa ren tegen deze oplossing. Deze bezwaren gelden meer de conse quenties van deze oplossing, dan wel het „De Sigaret" overrompelt ieder die haar eens probeert. Ook gij zegt ha één proefneming voor taan Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 18) „Dat hoop ik maar 1 Ik zou ook niet weten, wat er tegen kon zijn Alleen wou ik, dat zijn naam niet „Henri" was, dat vind ik zoo afschuwelijk Er volgde weer een pauze. Kers staarde peinzende jn het vuur „Zeg, Mary „Ja T „Zou je me nog één ding willen zeg gen „Zeker. Wat dan „Toen mr. Merritt je vroeg, waarom ko-i je toen niet dadelijk „ja" zeggen „Dat heb ik immers ai geantwoord. Ik moest het nog eens in beraad nemen er Rog eens over denken 1" „Ja, maar door denken zou je toch niet meer van hem gaan houden Ik vind het altijd vreemd, als je in dergelijke gevallen moet zeggen, dat je er nog eens over den ken zultMaar natuurlijk, ik weet 't niet „Neen, dit is ook zoo gaf Mary goed moedig toe. En ze was in het geheel niet boos geworden, voelde zich enkel maar zoo veel ouder en wijzer, waarom ze dan ook met een beschermend tikje op Kers' wang zei„Wat ben je toch nog een kind Net op dit oogenblik stak lady Faulkner haar goedig gezicht tusschen dc deur, mét een waarschuwend >3en je klaar, Kers D^ar heb je de j tweede bel al O, ben jij hier ook, Mary j ^at een lief japonnetje en het kleurt je zoo i goed!" i De drie dames gingen nu gezamenlijk naar beneden. Kers in een eenigszins over moedige bui. compromis zelf, omdat na de totstandko ming van dit compromis, volgens de mee ning van verschillende R.K. Kamerleden, dat 's lands belang er mede gediend is, wijl van de zijde van de regeering en van de voor standers van het gezantschap bij het Vati- caan dit gezantschap verdedigd is, als zijn de een noodzakelijke luisterpost in dit di plomatieke milieu. Aan de vergadering van de R. K. Kamer fractie, die hedenmiddag zal gehouden worden, wordt daarom terecht in politieke kringen groote beteekenis gehecht, omdat dan zal moeten blijken of deze bezwaren overwonnen kunnen worden. Wat de C. H. Tweede Kamerfractie aan gaat, daarin zijn drie stroomingen te onder scheiden 1 de strooming, welke gekant is tegen de bovengenoemde oplossing, op grond van het feit, dat dan de diplomatieke relatie blijft bestaan tusschen ons land en het Vaticaan en ten 2e de strooming, welke zich daarmede wel kan vereenigen. De der de groep is van oordeel, dat, hoewel er be zwaren tegen de bewuste oplossing be staan, deze niet van dien aard zijn, om daarop het kabinet te doen fallen. Het zilveren huwelijksfeest der Koningin. H. M. de Koningin en de Prins hebben met groote waardeering kennis genomen van dè plannen, welke zoowel hier te lande als in de overzeesche gewesten ontstaan zijn om de Koningin en den Prins blijken van aanhankelijkheid te geven ter gelegen heid der herdenking van hun zilveren hu welijksfeest, hetzij in den vorm eener bloemenhulde, dan wel in een vorm van meer bliivenden aard. De Koningin en de Prins stellen er prijs op, te verklaren, dat het hun groote vol doening zou schenken, indien de bedragen, die men hiervoor beschikbaar had willen stellen, voor zoover dit thans nog mogelijk mocht zijn, in stede daarvan werden be stemd tot leniging van den grooten nood in de door den watersnood geteisterde streken. De opvoeding van Prinses Juliana. Naar wordt gemeld hebben de Koningin en de Prins aan prof. jhr. dr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijks Univer siteit te Leiden, verzocht voor Prinses Juliana cursussen te houden in het Neder- landsch Staatsrecht en in het Volkenrecht. Prof. Van Eysinga heeft zich hiertoe be reid verklaard en zal hij deze cursussen in de maand Februari aanvangen. VLISSINGEN, 12 JANUARI. Voor den watersnood. Door ons werden de volgende giften ontvangen F. A. Hf 3.50 Mie van Teu- 2.50 Wed. L.- 2.50 Gezellig avondje - 3. v. d. L- 2.50 N. N- 2. - A. K. - 2.50 Totaal 18.50 Van de opbrengst der collecte zal f 250 aan het Provinciaal Watersnood-comité worden afgedragen en de rest aan de AI- gemeene Vereenigde Commissie tot leni ging van rampen door watersnood in Ne derland. Gisterenmiddag vergaderde ten stadhuize te Middelburg de Armenraad onder voorzit terschap van den burgemeester, die zijn vreugde uitte over de flinke opkomst der leden, waar het geldt de bespreking van hetgeen gedaan moet worden in verband met den nood in de door den watersnood geteisterde streken. Er moeten gelden bij een gebracht worden voor de slachtoffers en spreker vraagt of de aanwezigen bereid zijn evenals bij de stormramp van 1925 te samen een commissie voor inzameling te vormen. Niemand had daartegen bezwaar c-n werd besloten dat alle leden van den In den salon vonden ze de overigen van het gezelschap al bijeen Mrs. Guest, in waardige werkeloosheid Spen, blijkbaar nog uit zijn humeur den viscount, bleeker nu in het zwart, dan in het fantasie-pak, clat hij droeg toen hij in 't park verdwaald was Hij stond in gesprek met mr. Marlitt, een man, in de kracht van zijn leven, even veertig, die onmiddellijk verheugd opkeek toen hij Mary zag. Kers vroeg 'zich af, of hij wel wist, dat Alary hem toch zou aan nemen ze gunde het hem graag, dat hij volstrekt geen onrust meer koesterde, want ze had in Brussel met groot genoegen met hem kennis gemaakt, dus lachte ze hem eens bemoedigend toe, toen ze aan den arm van lord Atherley aan tafel ge leid werd. Ze voelde nu op eenmaal groote belang stelling voor het romannetje, dat zich zoo in haar onmiddellijke omgeving ging af- speen en ze hoopte maar, dat de viscount niet veel met haar praten zou? zoodat haar aandacht niet afgeleid werd Atherley zat intusschen van haar te ge nieten en zelfs mrs. Guest vond het de moeite waard om op te merken dat alles tot dusverre uitstekend naar den wensch van haar vader scheen te gaan. „Lady Faulkner heeft me daar verteld, dat u zingt", sprak lord Atherley, toen het gezelschap na het diner in den salon bijeen was. „Mag ik u vragen, of ti zich eens voor ons zoudt willen laten hooren „U mag het mij wel vragen, maar ik mag het toch niet doen. Voor lady Faulkner zelve zou 't niet geven, maar tante Guest is altijd op het punt in slaap te vallen, en kijk sir Jerry eens De gastheer lag, als naar gewoonte met de beenen op een stoel en den mond wijd open. De viscount zei „Neen, dat zie ik u moet maar niet zingen Maar misschien dat n mij morgen dat genot eens gunnen Armenraad mede zullen werken, maar een kleinere commissie uif hun midden de uit voering op zich zal nemen. Tot eere voorzitters van de commissie werden be noemd de heeren jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin, van wien bekend was dat hij bereid was een benoeming aan te nemen en den heer P. Dumon Tak, de burgemeester, die zich daar in de vergadering bereid toe verklaarde. Tot voorzitter van de commissie van uitvoering werd benoemd de heer Ch. Boasson, tot secretaris de heer ds. L. B. Tjebbes en tot leden de dames mej. C. F. Sprenger, mevrouw V. M. V. Schlüterde Nijs en de heeren dr. J. P. Cannegieter, mr. F. B. Evers en D. N. van Gelde ren. Besloten werd dat eerst rnet lijsten zal worden gewerkt en dan een collecte zal plaats hebben. Er werd op gewezen, dat het de bedoe ling is het geld over te dragen aan het Algemeen Comité te Amsterdam, maar indien blijken mocht dat ook voor de in Zeeland geteisterde streken nog geld noo- dig is, een deel van de opbrengst aan het Prov. Watersnoodcomité over te dragen. Op een vraag van een der aanwezigen, deelde de voorzitter mede, dat het alge meen comité ook onmiddellijk hulp voor Zeeland heeft aangeboden, die echter ge lukkig niet noodig was. Maar elders is zeer groote steun dringend gewenscht. A. G. O. Het bestuur van A. G. O. meldt ons Op Dinsdag 19 Januari zal de heer Frits van Raalte, die zeer bekend is door de vele paedadogische artikelen die hij heeft geschreven, in het Concertgebouw voor onze leden spreken over „Het kind en de opvoeding". Een onderwerp, waarin door de verschillende opvattingen, die men te genwoordig over de opvoeding heeft, stellig iedereen belang zal stellen. Vrijdag 19 Februari zal zich het Hol- landsch Vocaali Kwartet alhier doen hooren, bestaande uit de dames Suze Lüger en Jannie Brandsma en de heeren Van Tulder en Dekker. Chr. Comité voor Winterlezingen. Het onderwerp, hetwelk de heer mr. H. Bijleveld, lid der Tweede Kamer, Donder dag a.s. in de Nieuwe Middelkerk voor bovengenoemd comité zal houden, luidt „Christendom en Volkenbond". Daar de Volkenbond in den tegenwoor- digen tijd zeker in het teeken van de al- gemeene helagstelling staat, twijfelen wij niet of dit actueele vraagstuk zal - gezien in het licht der Christelijke beginselen wel voor veten een aansporing zijn om deze lezing te gaan hooren, te meer daar het onderwerp door een zoo bekwaam spreker wordt behandeld. Fee8tvergadering Vüss. Bestuurdersbond. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaa van het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen worden er door de moderne arbeidersbeweging door het geheele land feestvergaderingen belegd. Ook hier te" stede zal een dergelijke bijeenkomst wor den georganiseerd en wel op Zaterdag 30 Januari a.s. Als de teekenen zich niet bedriegen zal het een waar feest worden, daar de Vlis- singsche Bestuurdersbond niets onbeproefd zal laten om de aanwezigen een pracn;- programma voor te leggen. De heer Sternheim, die hier ter stede meerdere malen met groot succes optrad za! zijn medewerking verleenen met enkele voordrachten en declamaties, waarbij hij za' worden geassisteerd door Marie Hamel Ook haar werk wordt gaarne gevolgd, het geen zich uitte bij de opvoeringen met het tooneelstuk „Allerzielen", waarin zij een der hoofdrollen vervulde en hier tweemaal voor uitverkochte zalen is opgevoerd. Ook dezen feestavond zullen beiden waarschijnlijk ook nog een tooneelstukje ten beste geven. Voorts zal de kapel HöfeleinBekker voor het muzikale gedeelte zorg dragen, hetgeen alleen een bezoek aan het Con certgebouw waard is. De feestrede zal worden uitgesproken wilt?" „O ja, als u 't graag hoortLady Anne heeft me heel goed les laten geven, die deed altijd van al dergelijke dingen voor mij 1... Dat was toen ik nog op Boxgrove woonde. Kent u lady Anne „Ja, ik ken haar. Maar vertelt u mij wat ■meer van Boxgrove Wilt u Kers schudde het hoofd „Ik mag niet Tante Guest slaapt niet, moet u denken En ze houden er hier niet van, dat 'k van Boxgrove spreek Kers kreeg een erge kleur en het-had weinig gescheeld, of er waren tranen gedrupt op haar mooi wit kleedje. Dc vis count werd er zelf zenuwachtig van, bood haar den arm en zei „Willen we even op het terras gaan Het is hier warm in dé kamer. Maar slaat u dan vooral wat om Wacht ik zal u een shawltje halen Kers had daar nu bijna weer om kun nen lachen Verbeeld je, zij als een echt buitenkind en die dan nog niet eens zoo den tuin in durfde gaan Maar, zoodra ze een rose kleedje tus schen de boonien zag naderbij komen, fluisterde ze tot haar cavalier „Stil Nu zullen wij maar den anderen kant uitgaan, dat we ze niet hinderen „Hinderen...? Hef is Merlitt maar, met uw nichtje „Jawel, maar toch konden we ze storen, begrijpt u wel r Hij keek haar eens aan en nu begreep hij 't wel. Ze konden het samen opperbest vinden en deelnemend vroeg hij nu weer „Hebben ze cp Broadlands niet graag, dat u van Boxgrove spreekt „O neen En toch blijft dat me onein dig veel liever dan het me hier ooit zal kunnen worden Ze zouden wel willen, dat ik zelfs Geoff vergat, als ze het in hun macht hadden En ik ben nu zoo bang, ciat ze hem., nog een beleedigend schrij- door den heer G. van der Houven, hoofd bestuurder van den Algem. Ned. Metaal- bewerkersbond. De entrée zal zoo laag mogelijk worden gesteld, zoodat ook de prijs geen beletsel zal zijn om thuis te blijven. Binnenkort hopen we verdere bijzonder heden mede te deelen. De Vlissingsche Bestuurdersbond ver wacht voor dezen feestavond groote be langstelling. Hij was voor zijn plezier uitgeweest. Bij de politie kwam aangifte in van dief stal van een rijwiel. Bij het onderzoek bleek dat een knaap het rijwiel, hetwelk eenige oogenblikken onbeheerd had gestaan, had weggenomen. Later op den dag hield de politie den jongen aan en bleek dat hij op het rijwiel een pleziertochtje naar Arnemui- den had gemaakt, zonder de bedoeling te hebben gehad, zich het rijwiel toe te eigenen. De eigenaar kreeg natuurlijk zijn rijwiel terug, en de jongen een geduchte schrob- beering Beroovaig Een reiziger die met den mailtrein alhier was aangekomen voor zijn vertrek naar Engeland, vermiste op de boot zijn porte feuille met een aanmerkelijk bedrag aan geld. Vermoed werd dat deze vreemdeling zijn portefeuille reeds gedurende de trein reis was kwijt geraakt. Door de politie wordt een nader onder zoek ingesteld. Auto-ongeval. Op de Prins Hendrikweg is het achter wiel van een auto geloopen, zonder per soonlijke ongelukken te veroorzaken. Een voddenpakhuis. De politie bracht een bezoek aan het voddenpakhuis van een opkooper alhier, al waar deze tusschen de daar liggende en hangende vodden een open vuur liet bran den, hetgeen bij de politieverordening ver boden is. De politie deed het vuur dooven en maakte tegen den voddenkoopman pro ces-verbaal op. Verboden collecte. De politie arresteerde een man die ten bate van een zendingsarbeid gelden inza melde, waartoe hem de vereischte vergun ning door Burg. en Weth. was geweigerd. Proces-verbaal is tegen den man opge maakt geworden. Ondeugdelijke paling. Bij de politie werd aangifte gedaan van den verkoop van ondeugdelijke paling. Een nader onderzoek is ingesteld, en de keu ringsdienst van waren te Goes is gewaar schuwd geworden. Op boï. In de Spuistraat sloeg hedenmorgen een paard op hol door het breken van een draagriem. Het dier werd een eindweegs verder gegrepen. Op den Prins Hendrikweg ontsnapte een koe aan haar geleiders en kwam in den tuin van een villa terecht. Aldaar werd het beest gegrepen en werd het verder op een wagen naar den slager in de stad vervoerd. Vreemdelingen. In den laatsten tijd vielen weder vele vreemdelingen in handen der politie, zoo o.a. eenige stowaways. Een van hen was een Pool, die aan boord van een Japansch stoomschip van Antwerpen naar Japan be stemd, werd ontdekt. Verder een Duitscher en een Spanjaard, die zich verborgen had den aan boord van het Duitsche stoomschip „Minni", van Antwerpen naar Brazilië be stemd. Verder werd door de politie aangehou den een Engelschman, komende uit Ter Neuzen, waar hij was gaan passagieren, terwijl zijn schip intusschen vandaar was vertrokken. Nog werd aangehouden een Slow aak, die met de mailboot uit Engeland was terug gekeerd, wiens landing aldaar was gewei- ven sturen, als ik daar heen ga Ik ben nu miss Faulkner, moet ti bedenken en niet het kind, zonder naam en zonder ouders, dat een onderkomen vond op Boxgrove toen ieder ander haar in het werkhuis zou gestopt hebben Geen won der, dat ze liever zouden zien, hoe ik ze daar vergat Kers eindigde met iets, wat naar een snik geleek en hij antwoordde „Neen, maar dat begrijp ik heel goed, dat u ze daar niet vergeten kuntEn dat zal mr. Hawthorne ook wel begrijpen Ik blijf hier toch nog eenigen tijd logeeren en als u mij af en toe eens van Boxgrove vertellen wilt, dat zal mij hoogst aange naam zijn „Goed, dat zal ik dan ook doen. Maar ik kan er toch zeker van wezen hé, dat u er binnen niets van vertelt?... U is heel vriendelijk voor mij, lord Atherley. Ik ben blij dat u op Broadlands is gekomen „Nu, 't is alles in orde meisje zeide Mary een paar uur later, familiaar bij haar nichtje in de slaapkamer tredend, al geheel gereed om naar bed te gaan. „Je vermoed de het zeker wel Kers zat nog altijd gekleed in de ven sterbank en staarde den kant van Knod- dishall uit „Ik?... Neen, dat kan ik niet zeggen! Maar ik ben blij voor je, Mary, en ik hoop dat je heel, heel gelukkig zult worden „Dank je wel Nu, daar twijfel ik eigen lijk niet aan En sir Jerry is zoo blij, en mama is zoo in haar schik Die heeft het altijd zoo zeer verlangd En mr. Mer ritt is waarlijk ook heel aardig het is bovendien zoo'n rust, om nu te weten de plaats die je zult innemen in het leven Heb je mijn ring al gezien 't Is een prachtstuk!... Wel had ik liever saffieren bij de diamanten gehad, inplaats van sma ragden. Jij houdt niet van die soort dingen. Door de Koude worden uw Handen ruw en gesprongen. Gezicht en Lippen pijnlijk schraal. PUROL verzacht en geneest spoedig. Doozen 30, 60 90 ct. Tuben 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Mededeeling.) gerd, waarom hij naar hier was terugge zonden. Al deze vreemdelingen zullen door de politie over de grenzen des rijks worden uitgeleid, omdat zij niet over voldoende papieren en geldmiddelen beschikken. Ondeugend meisje. In den afgeloopen nacht heeft de politie een 14-jarig meisje op straat opgepakt, die met een man uit was. Zij was de ouderlijke woning ontloopen. Door de zorgen der po litie is zij weder onder het ouderlijk gezag teruggebracht. Botsing tusschen één vrachtauto en een autobus. Gisterenavond heeft onder de gemeente Serooskerke nabij den Rhijnburgschen weg een aanrijdinr c'.aats geïL., vrachtauto J. Minderhoucr, graantian- delaar te Westkapelle, en een autobus van de lijn MiddelburgDomburg. Van den vrachtauto werd de motor geheel in elkaar gereden, terwijl een flank werd vernield. Twee personen die in den vrachtauto wa ren gezeten liepen lichte verwondingen op, terwijl de bestuurder zelf er zonder kleer scheuren afkwam. Van den autobus werd de treeplank ver nield en op andere plaatsen beschadigd. Op den vrachtauto, die bezijden den weg staat, is door de politie beslag gelegd. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Wraakneming Toen de landbouwer P. te Biervliet een dezer dagen des morgens in zijn stal kwam om zijn beesten te voederen, vond hij daar een zijner veulens dood op den grond lig gen. Het dier nader onderzoekende be merkte hij dat het in een bloedplas lag en een diepe wonde in de borst vertoonde. Men vermoedt dat hier wraakneming in het spel is, te meer waar enkele maanden geleden ook eenige koeien van dien land bouwer, die in de weide liepen, ernstige verwondingen aan de uiers werden toege bracht. De politie doet onderzoek. Geen carnaval te Sas van Gent Ofschoon andere jaren te Sas van Gent het carnavalsfeest gevierd mocht worden, is thans door den burgemeester aan dege nen, die voor deze gelegenheid maskers en vastenavondcostuums verkochten, de me- medeeling gedaan, dat voor dit jaar geen gemaskerd carnavalsfeest zal gevierd mo gen worden. Deze mededeeling heeft groo te ontstemming teweeg gebracht, zoowel bij kasteleins als nerindoenden. Sas van Gent, als zijnde de eenige plaats in Zeeuwsch-VIaanderen, waar het carna val steeds met veel animo gevierd werd en door de liefhebbers van alle omringende plaatsen bezocht werd, is door den getrof fen maatregel zéér teleurgesteld. („Tel.") RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg .werden heden de navolgende uitspraken gedaan C. J. M„ 63 jaar, van beroep koopman te Middelburg, beklaagd van openbare schennis der eerbaarheid te Koudekerke op 10 December 1925, tot 15 b. s. 15 d. h. I. de K., 23 jaar, werkman te Nieuw- en St. Joosland, beklaagd van diefstal van een kalkoen ten nadeele van A. C. Noom te Nieuw- en St. Joosland in October 1925, tot 20 b. s. 20 d. h. W. W„ 52 jaar. commissionair te 's Heer Arendskerke, beklaagd van beleediging van J. de Bruijn te 's Heer Arendskerke, op 23 November 1925, tot 10 b. s. 10 d. h. J. L„ 22 jaar, voerman te Serooskerke. hé, dwaas kindje 't Zal mij benieuwen, hoe lang 't nog duurt, eer jij zoo'n zelfde gevalletje draagt?" „Ik wil er ook geen dragen Nu dank je v/el voor het vertellen, Mary.. Goeden nacht 1" „Dat spreekt toch vanzelf, dat ik 't jou dadelijk kwam vertellen We zijn immers nu net zusters Maar wat zie je bleek, KersHeb je soms hoofdpijn Ga maar eens goed rusten „Mag ik u wel van harte gelukwen- schen sprak viscount Atherley, bijna te zelfdertijd tegen mr. Merl(tte in de rook kamer. „Ik moet u eerlijk bekennen, dat ik er nog door verrast werd. Ik had er geen idee van dat er zoo iets op til was, tot van avond." „Zoo 't Is toch anders geen geheim geweest. Wie heeft u op de hoogte ge bracht Sir Jerry „Neen, miss Faulkner." „O ja En met een blik van verstand houding vroeg Merlitte „Een alleraardigst ding, hé Of eigenlijk, mooi kan ze met recht genoemd worden „Zeker En over het geheel is het de bekoorlijkste verschijning, die ik ooit van mijn leven gezien heb Dit werd gesproken met een vuur zooals zeker niemand het ooit verwacht zou heb ben van den bedeesden kleinen man (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE VALLENDE VOORWERPEN kosten elk jaar aan vele menschen het leven. Sta niet onder geheschen lasten

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1