Hotel HonrJzae Boulevard Afternoontea Concert VRIJDAG 8 JAIVUARI No.6-s 64e Jaargang •1926 BINNENLAND Stads= en Provincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND VLISSINGSCHE COURAINT De kabinetscrisis. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt Hoewel niet alle onjuiste berichten kunnen worden tegengesproken, wordt toch ditmaal nog uit bevoegde bron ™ede~ redeeld dat wat uit parlementairen kring fan het „Centïum" wbrdt bericht omtrent de oplossing der crisis, allen grond mist. De parlementaire redacteur van „het Volk" schrijft Op een door ons aan dr. De Visser ge stelde vraag, of de vergaderingen, die he den door de anti-revolutionaire en de ka tholieke Kamerfracties worden belegd, ge- honden worden naar aanleiding van voor stellen door dr. De Visser aan die fracties gedaan, heeft dr. De Visser ons geant woord, dat na de mislukking van zijn po ging tot vorming van een parlementair ka binet, hij een poging doet tot vorming van een zelfstandig rechtsch kabinet, welke poging door hem uit-den aard der zaak geheel buiten de Kamerfracties om wordt ondernomen, zoodat hij geen voorstellen aan fracties gedaan of besprekingen met haar voorzitters gedaan heeft. Hij heeft zich in verbinding gesteld alleen met de minis ters, die hem van hun besprekingen, in een jl. Dinsdag gehouden ministerraadsverga dering gevoerd, mededeeling hebben ge daan. De parlementaire redacteur van „de Morgen" meldde gisteren Wij zijn in staat met zekerheid te berich ten, dat het ministerie-Colijn als zaken kabinet terug zal keeren. Waarschijnlijk a.s. Zaterdag kan dat verwacht worden. Inzake de gezantschaps-quaestie is een modus gevonden, waarbij óf de gezant te Bern óf die te Weenen (waarheen dan jhr. Van Nispen tot Sevenaer zou verplaatst wor den) ook bij den H. Stoel zal worden geac crediteerd. De onderhandelingen van dr. De Visser hebben tot zulk een compromis met 6e christelijk-historische Tweede Kamerfractie geleid, dat zij hun stem vóór de regeering zullen uitbrengen, indien een motie of amendement ingediend mocht worden, dat behalve den gezantschapspost ook' het be staan der coalitie of der regeering zou raken. Nederland en de ontwapenings-conferentie. Op de vragen van het lid van de Eerste Kamer, mr. Van Embden, inzake de tot Nederland gerichte uitnoodiging tot deelne ming aan' de voorbereidende conferentie voor de vermindering en beperking der bewapening, heeft de voorzitter van den ministerraad, de heer Col"n, geantwoord dat de regeering aan den secretaris-gene raal van den Volkenbond heeft medege deeld de tot haar gerichte uitnoodiging gaarne te aanvaarden en t.z.t. de namen der vertegenwoordigers te zullen mede- deelen. De regeering behoudt zich overi gens het treffen van een regeling nog voor. De loodstarieven op de Schelde. Het „Handelsbl. van Antwerpen" spreekt fhans zelf het bericht tegen volgens het welk het Nederlandsch loodswezen de ta rieven voor den loodsdienst op de Schelde zou willen verhoogen. Volgens het blad kunnen de reeders gerust zijn, het bericht was in strijd met de werkelijkheid. Spoor- en tramwegpersoneel. Bij het hoofdbestuur van de Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel zijn thans nieuwe voorschriften inzake de dienst- en rusttijden in bewer king. Deze ontwerpbepalingen zijn geba seerd op den grondslag van de 48-urige werkweek, terwijl ten aanzien van de ver schillende artikelen, die betrekking heb ben op den duur en het tijdstip van aan vang en einde der vrije dagen, de rusten fusschen twee diensten, het diensttijd-dag maximum en gemiddelde enz., wijzigingen van de bestaande voorschriften in voorbe reiding zijn, die geheel in overeenstemming zijn met de in de laatste jaren gebleken onvolledigheden in de desbetreffende arti kelen van de A. R. B. (algemeen reglement voor den dienst bij de Spoorwegen). In het begin van 1926 zullen de ontwerpbepalin gen geheel 'gereed zijn, waarna het de be doeling is, om een krachtige actie te voe ren, teneinde tot oplossing van de bezwa ren tegen de bestaande voorschriften en hun toepassing te geraken. VL1SS1NGEN, 8 JANUARI. De collecte voor den watersnood. De jongste berichten van den watersnood gewagen van de groote materieele schade welke door de overstroomingen zijn veroor zaakt. Tal van huizen dreigen te zullen in storten. De schade door het verdrinken van vee is nog niet te taxeeren, doch zal zeer groot zijn. Hoeveel huisraad en kleeren zouden ver loren gegaan zijn Ook hiervan is nog niets te zeggen. Alleen kan als vaststaand worden aangenomen, dat de materieele schade ettelijke honderdduizenden zal be- loopen. Als ieder nu zijn evenredig deel wil bij dragen, is er kans dat de materieele schade zooveel mogelijk vergoed kan worden. Morgen kunnen wij daarvan het bewijs geven door middel van de-collecte, welke dan langs de huizen der ingezetenen zal worden gehouden. Wij dringen nogmaals met den meesten aandrang aan,- deze collecte goed te ge denken en vragen de bijzondere aandacht voor den oproep van Henkie in dit nummer onder den titel „Hulp in Nood". Laat men er aan denken, dat voor vele breekt6110^6" a6ern0°6zakelijkste otl*~ De comité's, hoe hulpvaardig ook, heb- ben met geldgebrek te kampen. Dit gebrek moet door milddadige land- genooten worden verholpen en als ieder zijn evenredig deel voor de geteisterden beschikbaar stelt, zal veel mood worden ge lenigd. Daarom de noodkreet HELPT EN STEUNT De collectanten moeten morgen met vol geladen bussen terugkeeren, liefst met weinig brons, doch met veel zilver en pa pieren geld. Alhambra-theater. De operateurs die opnamen hebben ge daan van den watersnood, hebben met zeer groote moeilijkheden te kampen ge had. Maar zij hebben succes gehad, want het is hun gelukt een opname te maken, waardoor de ramp door de overstroomin gen veroorzaakt, geheel overeenkomstig de werkelijkheid op het doek wordt gebracht. Deze zeer actueeie film is ongeveer 200 Meter lang en de opnamen zijn bijzonder schérp. Van heden af loopt deze film in het Tuchinki-thcater te Amsterdam en dat wij deze ook thans reeds hier ter stede kunnen aanschouwen, is wel een bewijs van de activiteit van de directie van het Alhambra-theater. Voor den watersnood. Donderdag 14 januari wordt in het Al hambra-theater een buitengewone voorstel ling gegeven, waarvan de geheele op brengst bestemd is voor het plaatselijk comité tot het lenigen van nooden en rampen. Het Alhambra-orkest heeft voor deze buitengewone voorstelling geheel belange loos zijn medewerking toegezegd. Een zeer mooi proramma zal worden vertoond, waarvoor wij naar achterstaan de advertentie verwijzen. Nutsspaarbank te Middelburg. In de Nutsspaarbank te Middelburg werd gedurende het vierde kwartaal inge legd 111.697.23 en 101.063.89 terugbe taald. Het aantal spaarders steeg tot 3855 en hun tegoed tot 1.127.946.38. Zilveren huwelijksfeest Koninklijk echtpaar. De afdeeling Middelburg van patrimo nium" is voornemens op 'Maandag 8 Fe bruari in de groote zaal van het Schutters hof een feestavond te organiseeren, ter ge legenheid van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. De heer mr. P. Dieleman zal de feestrede uitspreken, terwijl een gymnas- tiekvereeniging en de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" hun medewerking hebben toe gezegd. Drinkwatervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen. Door het drinkwaterleiding-comité in Zeeuwsch-VIaanderen wordt een laatste poging gedaan om de nog niet aangesloten gemeenten tot aansluiting te bewegen. Reeds 19 gemeenten met 56.000 inwo ners (70 van het totaal) besloten tot aansluiting 16 gemeenten hebben dit nog niet gedaan. Aan deze is nu een circulaire gezonden, waarin de bezwaren die men heeft worden weerlegd en waarin vóór 1 Maart een definitieve beslissing wordt gevraagd. SOUBURG. Opgave der personen die zich in deze gemeente hebben gevestigd, of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand December. Gevestigd: j. Minderhoud en gezin, Nieuwe Vlissing- sche weg C 181, van Middelburg. W. J. Jongepier, Nieuwe Vlissingsche weg C 174c, van Batavia. P. de Bruijne, Nieuwe Vlissingsche weg C 226, van Schoondijke. M, Nienhuis en gezin, Van Turnhout straat E 49, van Stadskanaal. J. M. van Luijk, Nieuwe Vlissingsche weg C 214, van Middelburg. J. van de Graaf en gezin, De Dekker straat E 33, van Sliedrecht. A. de Kam, Zaaihoek A 204A. van Oost- kapelle. Vertrokken: P. H. Cornelisse, Van Turnhoutstraat E 11, naar Helder. M. J. Adriaanse, Kanaalstraat Bil, naar Middelburg. Gisterenavond vierde de Ned. Herv. Jon- ged. Vereeniging „Wees een Zegen" haar 4e jaarfeest in „Rehoboth". De zaal was overvol, zoodat velen zich met een staan- plaatsje tevreden moesten stellen. De pre sidente, mevr. van Willenswaard, opende den feestavond met een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen, waarna ds. van Willenswaard, eere-voorzitter der vereeni ging, een toespraak hield naar aanleiding van Joh. 12, vers 1-8. Uit het jaarverslag van secretaresse en penningmeesteresse vernamen wij, dat het ledental 31 bedraagt en dat in het afge- loope-n jaar 56 stuks verschillende kleeding- stukken door de meisjesleden zijn ver vaardigd, waar menige behoeftige in stilte mede geholpen kon worden. Verder wisselden zang en aardige sa menspraken elkaar af en werden in de pauze ververschingen rondgediend. Van twee tableaux „1901 Koningin Wilhelmina 1926" en „Oudejaarsavond" was veel werk gemaakt, vooral het eerste was heel mooi. Deze avond kan in zijn geheel als goed geslaagd beschouwd worden. Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen een zil veren vingerhoed bij de Voogd, C 223 een damesportemonnaie met inhoud bij Brouwer, A 214. RITTHEM. De varkensvereeniging hield gisteren avond haar algemeene jaarvergadering, welke goed bezocht was. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging een nuttig werk verricht. Vastgesteld werd dat bij noodslachting HULP IN NOOD. Zeeuwen, stoere, ronde Zeeuwen, Hoort dien kreet uit Waal en Maas, Waar het losgebroken water Hoogtij viert met woest geraas. Waar met bandelooze wreedheid Met een ongetemde kracht 't Vreeselijkst der elementen Wanhoop, waanzin, armoe bracht. Waar de landman zijn bezitting, Moeizaam door hem opgegaard, Weg ziet zinken in het water Boom met vrucht, zijn huis en haard. Waar met starre wanhoopsoogen Als versteend door het verdriet, De bezitter nog van gisteren Al zijn vee verdrinken ziet. Arbeid van een menschenleven, Van geslachten op geslacht, Dat verdween in enk'le uren Nam het water in zijn macht. Waar voorheen nog welstand heerschte, Wél verdiend met nijv're hand, Daar is nu gebrek en armoe, Door het leed gekrenkt verstand. Op de doorgebroken dijken, Naast zijn hong'rend, stervend dier, Staat de boer. door leed gebroken, Vóórheen ijv'rig, kloek en fier. Waar voorheen zijn schoorsteen rookte, Vreedzaam wenkte naar zijn stêe, Daar woelt nu het kolkend water Als een woest verbolgen zee. Zeeuwen, kunt ge zoo iets denken, Voelt ge niet het schrijnend leed. Dat het ongekluisterd water Uw natuurgenoot aandeed Wilt ge hem fiiet gaarne helpen, Hem en ook zijn arm vee Zoo geeft dan met gulle handen. Helpt naar krachten toch wat mee. HENKIE. voor varkensvleesch, dat voor de con sumptie is afgekeurd, 2/3 der geschatte waarde zal worden uitbetaald. Wordt het vleesch goedgekeurd, dan wordt 5 cent per KG. beneden den gemiddelden marktprijs uitgekeerd. De inenting der varkens blijft verplichtend. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er 1,1 het afgeloopen jaar 2 noodslachtingen zijn gedaan. De ontvang sten bedroegen 112.64 en de uitgaven 75.75. Alzoo een goed" slot van 36.89. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. M. Cevaal, J. de Pagter en Joh. de Visser. Daarna werd het reglement, dat in vele gevallen verouderd was, herzien en op nieuw vastgesteld. Nieuwe reglementen zullen worden aangeschaft. KOUDEKERKE. De bevolking der gemeente Koudekerke bestond op 31 December 1924 uit 1685 m. en 1759 vr. of 3444 personen. Zij vermeer derde in 1925 door geboorte van 36 m. en 30 vr. en vestiging van 117 m. en 142 vr. of totaal 325 personen. Zij verminderde door overlijden met 16 m. en 13 vr. en door vertrek met 115 m. en 140 vr. of totaal 284 personen. Op 31 December 1925 bestond de bevol king uit 1707 m. en 1778 vr. of totaal 3485 personen. Vliegen. De Engelsche kolonel Master heeft een merkwaardig feit volbracht met een licht vliegtuig. Ondanks het ongunsti ge weder maakte hij een vlucht van Stran raer aan de Zuid-West-kust van Schotland naar Londen, alwaar hij landde op het vliegpark te Edgwarre. De afstand, waar over is geslogen, bedraagt ongeveer 350 mijlen in vogelvlucht. Een ander feit op het gebied der aviatiek is volbracht op het vliegpark te Duxford, waar de vlieger-luitenant Woollet van de Kon. Luchtstrijdmacht de hoogte van 30.000 voet bereikte gedurende hoogteproe- ven met een zuurstofapparaat. Woollett bestuurde een van staal vervaardigde ge vechtsmachine en vloog gedurende een half uur op bovengenoemde hoogte. Dit geschiedde overeenkomstig zijn instruc- tiën, maar hij verklaarde na het dalen, dat hij zoo noodig nog hooger had kunnen stij gen dan 30.000 voet. De statistieken toonen, dat de grootste hoogte, door een vliegtuig in dit land be reikt, in Januari 1919 door kapitein Lang werd behaald, die tot 30.500 voet steeg. Bulten verantroordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven RIJWIELBELASTING. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke een klein plaatsje in uw geëerd blad. Bij voorbaat mijn dank. Woensdagavond jl. las ik in uw blad, dat te beginnen met Donderdag 7 Januari nauwlettend toegezien zon worden naar de rijwielplaatjes, maar toen ik Donderdag morgen mij als gewoonlijk per rijwiel van huis had begeven, was ik hier nog niet ver vandaan, zegge en schrijve één minuut, toen ik aangehouden werd door een amb tenaar der belastingen, die mij vroeg af te stappen en daarna waar mijn belastingmerk was. Hoewel ik van Maandag 4 Januari al 3 plaatjes thuis had, was ik zoowaar mijn plaatje vergeten en of ik nu al vroeg aan genoemden ambtenaar of hij zoo goed wilde wezen, even met mij mede te gaan naar mijn huis om zich te overtuigen (af stand was van belastingkantoor tot gas- winkel) niets mocht baten, mijn rijwiel werd in beslag genomen en kon ik niet terug krijgen dan na betaling van 3 gulden boete. Is dit nu niet onmenschwaardig Het kan toch niet de bedoeling van den wetgever zijn zoo op te treden, zooals er nu gebeurd is, want het geleek wel een jongensstreek, iemand op te staan wachten, m.a.w. kom maar op, nóu kunnen wij je pakken en betalen zal je en dat in ons vrij Nederlandje. Doch als nu al deze guldens want er is nogal een persoontje de dupe geworden eens aan het watersnood- comité begeven werden, dan zou ik zeggen dat is een'mooie collecte, doch helaas hier voor zal dat niet disponibel gesteld wor den. Ik zou haast durven beweren, dat het watersnood-comité met zijn collecte a.s. Zaterdag hier nog wel schade door zal ondervinden, wat niet te hopen is. Hiermee geachte Redactie heb ik genoeg van uw plaatsruimte gevergd, daarom nogmaals mijn dank. EEN SLACHTOFFER. (De inzender houde ons ten goede, dat hij het toch uitsluitend aan zichzelf te wijten heeft, dat hij bekeurd werd. In het bericht in ons nummer van Woensdag stond duidelijk dat geen consi deratie meer zou worden gebruikt en dat ieder die van Donderdag 7 Januari af op de fiets zou worden aangetroffen zonder rijwielplaatje van 1926, zou worden be keurd. Op tal van plaatsen zijn gisteren, naar wij in verschillende bladen lezen, wielrij ders bekeurd. De inzender, die nota bene de plaatjes thuis had, moet vooral geen blaam werpen op .belasting-kommiezen die overeenkom stig hun instructie hebben gehandeld en die, als zij hun plicht niet doen, daarvan zeker de onaangename gevolgen zullen- ondervin den. Red.) KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De Rijksdagnormaalschool te Zierikzee. In een der lokalen van de oude am bachtsschool had gisterenmiddag de plech tige overdracht plaats aan het rijk van het tot Rijksdagnormaalschool ingerichte ge bouw in het bijzijn van de gemeenteraads leden, den heer Abeleven, inspecteur van het lager onderwijs te Goes, directeur en leeraren der school, leerlingen en genoo- digden. RECHTSZAKEN. Overtreding Vle^schkeuringswet. Ter terechtzitting der rechtbank te Mid delburg werd heden behandeld de zaak tegen M. J. M., wed. G., 52 jaar, winke lierster te Vlissingen, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij zij wegens overtreding van de Vleeschkeu- ringswet (het voorhanden hebben van on geveer 120 K.G. bedorven spek) werd ver oordeeld tot een geldboete van 100 of 1 maand hechtenis. Beklaagde was niet verschenen en werd verdedigd door mr. J. J. Heijse, advocaat te Middelburg. Getuige Ingelse, hulpkeurmeester, ver klaart het bedorven spek in den pekelkel- der, bij beklaagde in gebruik, te hebben aangetroffen. Het kwam wel eens meer voor, zegt getuige, dat aldaar vleeschwa- ren voorhanden waren die niet goed meer waren. Getuige Loois, timmerman te Vlissingen, a décharge gehoord, verklaart dat beklaag- des kelder veel te lijden had van grond water. Het O. M. requisitoir nemende zegt dat deze zaak aan het licht is gekomen, door dat zekere Daalhuizen het spek had ge kocht en niet wilde betalen omdat het be dorven was. Beklaagde is het vorige jaar reeds drie of viermaal voor een zelfde feit veroordeeld en aangezien de officier het een ernstig feit acht, eischt hij bevestiging van het kantonrechterlijk vonnis. De verdediger van beklaagde acht hier een geval van overmacht aanwezig. Aan den kelder zijn verleden jaar, zegt verdedi ger, geen kosten gespaard. Hij is van oor deel dat beklaagde zal moeten worden vrijgesproken of ontslagen van rechtsver volging. Het O. M. repliceerende wijst er nog maals op dat beklaagde reeds meerdere malen voor een zelfde feit werd veroor deeld, en dat zij, wanneer de kelder onge schikt is om als vleeschbergplaats te die nen, zij er voor heeft te zorgen dat zij een goede bergplaats gebruikt en het niet aan gaat om haar op die manier voort te laten gaan. De rechtbank bepaalt de uitspraak op 22 Januari a.s. PARIJSCHE MODEBRIEVEN. 'n Praatje over Baby-mutsjes. In vroeger tijden behoorden tot baby's uitzetje dozijnen mutsjes. Het mutsje was een gewichtig ding. Geen oogenblik mocht het kindje het zonder doen. 't Had mutsjes voor de eerste drie maanden, voor de vol gende drie en wanneer 't een half jaar was. Het had mutsjes voor overdag en mutsjes voor 's nachts. En wanneer het kindje uit ging, droet 't eveneens drie mutsjes over elkaar Het onderste mutsje vlak op het hoofd, was een heel eenvoudig wit batisten kapje. Daaroverheen kwam een mooi geborduurd mutsje, met kantjes gegarneerd. En ten slotte zette men het kind nog een stijf kapje op, van een sluier voorzien, die over het gezichtje hing. Ook nu zijn mutsjes nog noodig en vooral in de koude wintermaanden. Maar we vinden tegenwoor dig één mutsje ruim voldoende en we zor gen er bovendien voor, dat dit zeer zacht en soepel is. Nooit nemen we voor voering geap preteerde stof, maar liefst een soepel zijtje, mouseline of crêpe de chine. Van laiton maken we geen gebruik en evenmin van stevige, stijve keelbanden van fluweel, van galon of stijf lint. Een paar zachte zijden linten zijn meestal het beste. Fransche moeders geven haar baby's heel vaak, voor de eerste drie maanden, een aardig driedeelig mutsje, dat ze van ongeveer 25 c.M. niet-breede stof klaar spelen. De afmetingen zijn dan voor de A.s. ZONDAG van half 4 tot half 6, te geven door het ALHAMBRA-TRIO. (Ingez. Mededeeling.) middenreep zie onze eerste teekening 9 c.M. lengte, breedte van voren 7, van achteren 3/2 c.M. De zijstukjes meten van den naad tot aan de aanhechting van het halslint 10 c.M. en van het halslint tot aan de achterzijde 7 c.M. De breedte is 10 c.M. Deze maten kunt ge verkleinen of vergroo- ten naar gelang baby's hoofdje iets kleiner of grooter is. De drie deelen worden met een eenvou dige naad aan elkaar gezet. Soms Iaat men deze naden sterk spreken door er een ga lonnetje overheen te zetten, of er een rij steekjes langs te borduren. Als omlijsting van het mutsje staat aardig een lint ruche, een kantje, een gepliseerd strookje of in den winter een randje bont. Heel aardig en tevens gemakkelijk zelf te vervaardigen is ook een puntig mutsje zooals ge op onze tweede af beelding ziet. Dit bestaat uit vier driebterrige deel tjes s meer speciaal bestemd voor een klein jongetje. Het puntige mutsje leent zich bijzonder tot aardige cnrnc-e ringen. v K' men het bijv. van v.itte wol, zoo kan men op elk deeltje 'n vuur rood zijden takje bordu ren, een roode lint-rouche langs den rand aanbrengen en bovenop een roode pompon zetten. Vele andere combinaties zijn moge lijk. Wie wit te besmettelijk vindt voor een klein kindje, neme b.v. het kapje van zwart fluweel met koningsblauwe garneering en blauwe pompon. Baby-jas je Gezellig is ook het kleine jasje dat bij het mutsje behoort en dat, in zijn heel een- voudigen vorm, zoo juist iets is om door moeder zelf gemaakt te worden. Het is rondom gefestonneerd met zijden steekjes in de kleur van de muts-garneering. Ook de mouwtjes en het kleine kraagje zijn op deze wijze afgewerkt. Twee boogvormige rijtjes steken geven het idee van zakjes, die echter niet aanwezig zijn. Men kan ze des- gewenscht ook aanbrengen. Met een smal zijden koordje in de tint van al het overige wordt het kraagje dichtgestrikt. Frissche bloemen. De garneering der avondtoiletten was schitterend in de laatste jaren. We zagen de prachtigste diep-roode fluweelen rozen, meer dan levensgroot met schitterende hartjes, bouquetten satijnen en zijden bloe men, takken met vergulde rozen, groote toefs stralend-gekleurde struisveeren en verder de meest bescheiden schittersteen- tjes-garneeringen. Is 't niet typisch, dat de uitgaande dames alsof ze moede zijn van al die pracht tegenwoordig weer naar de frissche bloemen grijpen om haar japon te versieren Frissche rozén, geurende an jers, mimosa en viooltjes, ze prijken weer alle in hun eenvoudige maar liefelijke schoonheid op de japon der vrouw. Is men weer tot het besef gekomen, dat er niets is, dat een jonge vrouw zoo flatteert als een toef frissche bloemen W1LHELM1NE. Een overvloed van de laatste mode- modellen voor dames en kinderen vinden onze lezeressen in „Het Nieuwe Modeblad". Bij elk model komt een practische beschrij ving voor. „Het Nieuwe Modeblad", tweemaal per maand verschijnende, met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, is bij de admini stratie dezer courant verkrijgbaar voor 95 cents per kwartaal of 1.25 franco p. post. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. Volgens de „New-York Times" zullen de vertegenwoordigers van Amerika bij de commissie tot voorbereiding van de ont- wapenings-conferentie uitsluitend deelne men aan de onderhandelingen omtrent de ontwapening ter land. Te Washington wordt 6e mogelijkheid om een tweede vlootontwapeningsconfe- rentie bijeen te roepen nog steeds overwo gen, doch president Coolidge heeft nog geen besluit daaromtrent genomen. De Amerikaansche regeering heeft liet denkbeeld niet opgegeven dat Amerika het land moet zijn, waar een conferentie voor de ontwapening ter zee moet worden ge houden. Dat een desbetreffend voorstel in goede aarde zou vallen, blijkt uit het be richt, dat de Engelsche regeering met de Amerikaansche instemt, wat betreft het houden van een vlootconferentie te Wash ington. Volgens berichten uit Washington heeft

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1