in DONDERDAG 7 JANUARI 64e Jaargang kRD. AT Hkuis van vaart BINNENLAND FEUILLETON DE VONDELINGE Pp ee"s ^wam Let «zalig onderhoud" WT.,een einde, door de boodschap van miss Stads= en Provincienieuws I; NO.5 1936"— S :elde s te ikele uur TTE ER- kan ook ook ge- aan. ner- it is aat, aan rijd- van een een tot: OETERS—VAK Boulevard raagt wegens nwoordige met N, BODE ïfSJE 19 jaar. Vliss. Courant". 1 Februari een Scheldestraai. C. J-, Bureau 1GEN ELUK, Oranje- schikbaar n vanaf f 100. er borg). O. A, markt 10, Mid- 10-5, Vrijd.av. lelb.-Rotterdam ïgen plaatsen PASSAGIERS, EN VEE. t, nu. T. QL. III. 8 8 t. Eon. i.a. Hi 8 8 bekomen Transport- en Exp. in G. VOS, Telef. INÜOORN, Tel. 16S ERHODT, Tel.282 'ITENHEK, Tel 101 THE&TER. QUO WAOIS '^NINGS in de trol. natinée's SE JEUGD TALMADGE. VLISSINOSCHE C0URAINÏ De kabinetscrisis. Aan een artikel „uit parlementairen u.i runt.i.m" (R.-K.) ontlee— ge- kring" in het „Centrum nen wij het volgende In welken vorm dr. De Visser het zantschap wil handhaven is niet bekend Wel wordt verwacht, dat, nu de katholieke ministers niet bereid bleken om er toe mede te werken, dat jhr. van Nispen tot Sevenaer ontslag zou krijgen terwijl dan de o-ezant te Bern tevens bij den H. Stoel geaccrediteerd zou worden, de oplossing gevonden zal worden, door jhr. van Nispen te Rome te laten en hem te Weenen accrediteeren. De Kamer, behoeft dan het votum van 11 November niet terug komen, daar de geschrapte gelden dan niet noodig zijn. Wel kan men verwachten, dat er dan een motie zal worden voorgesteld, waarbij de Kamer ofwel deze combinatie afkeurt, ófwel zich uitdrukkelijk uitspreekt voor de opheffing van het gezantschap bij den H. Stoel. De vraag is nu maar. hoevele Chris- telijk-Historische Kamerleden bereid zullen worden gevonden om dan tegen deze mo tie te stemmen. Want wordt zij aangeno men. dan kan men theoretisch wel volhou den, dat de minister van buitenlandsche zaken haar rustig naast zich neer kan leg gen, zonder haar uit te voeren of er poli tieke consequenties aan te verbinden, maar practisch komt de zaak toch anders te staan. Als de meerderheid wil doorzetten, rolgt een motie van afkeuring, 't Is be grijpelijk, dat men dit niet wil riskeeren en dat men eerst zekerheid wil hebben, hoe het met deze zaak zal ioopen. Dit is de ware oorzaak, waarom de crisis zoo lang duurt, zonder dat men iets positiefs ver neemt. Toch zou het geen verwondering behoe ven te baren, wanneer binnen enkele da gen dr. de Visser aan het einde van zijn moeilijken en zeer deiicaten arbeid geko men bleek. Moge het een goed einde zijn, al is hier zeker niet het spreekwoord van toe passing eind goed, al goed De coalitie heeft, om met dr. Kuyper te spreken, een „deuk major" gekregen. Daarmee valt ook voor de toekomst reke ning te houden. Al gaat 't ook in, de poli tiek wel eens op, dat krakende wagens het langst loopen. Het NederlandschBelgisch verdrag. In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam over 1925, wordt over het Nederlandsch Belgisch verdrag het volgende gezegd Een van de voornaamste voorstellen van de regeering, hetwelk de aandacht van de Volksvertegenwoordiging heeft, is dat der ratificatie van het verdrag met België, o.m. inzake het Schelderegièm en den aanleg van verschillende kanalen. Deze Kamer heeft reeds in Juni, na nauwkeurige over weging van den inhoud van het verdrag, baar ernstige bezwaren tegen verschillende 'bepalingen daarvan vertrouwelijk ter ken nis van den minister van buitenlandsche zaken gebracht. Te oordeelen naar het geen sindsdien het licht gezien heeft, is evenwel het aanbrengen van zoodanige wijzigingen in het verdrag, dat het als voor Nederland aanvaardbaar beschouwd kan worden, nauwelijks te verwachten. Zonder hier in bijzonderheden te treden, kan ge zegd worden, dat, indien een dergelijk tractaat in zijn tenuitvoerlegging dreigt als een blijvend juk te zullen gevoeld worden, a! ware het alleen maar omdat zijn finan- eieele, economische en waterstaatkundige gevolgen niet te overzien zijn, het reeds uit dezen hoofde te veroordeelen is en bo vendien schadelijk moet zijn voor onze verstandhouding tot België, welke wij juist Wie Zenuwachtig is, Onrustig en Overspannen, en zijn gewone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) i 15) „Ja, zoo even was 'hij met Nicodemtis i bij de stallen. Maar o, die Nick toch Die wordt met den dag lastiger Of hij nu te veel rookt en dat dit zijn humeur zoo be derft, dat weet ik nietMaar een feit is het Het slot van Phil's bewering was zeker voor Kers verloren gegaan, want die was op eenmaal op de stallen afgeloopen en gaf. Geeft een zusterlijke liefkoozing. Ze I snikte bijna van genoegen hem nu eindelijk v/eer te zien en Geoff was zeker ook ge weldig van streek, al deed hij zijn uiterste best om dit niet te toonen En zoo be nieuwd was Kers naar al wat Boxgreve be- I trof, dat ze haar nichtje heelemaal vergat |en aan zijn arm den tuin doorstapte naar alles en nog wat informeerend. O, wat was jhet toch zalig, om thuis te zijn AHer- eerst viel haar oog weer op dat gat in den j muur, en ze vroeg nog eens of hij het niet [maken liet!... Neen, dit was hij niet van |plan Nu, ze was overtuigd, dat hij met alles het beste voorhad M dat de lunch klaar was. jyiet schrik herinnerde Kers zich toen de i M 'SKe Van haar nielli6 ary "ad zich iritusschen bezig gehou- l «JL hil en maar steeds over Kers I rfSlr0^fn'Awat in deze dan ook nog het I standigste was wat zij doen kon ver het geheel was Mary zeer ingeno- voor nieuwe vertroebeling wenschen te vrijwaren. Dat een verdrag als het onderhavige, waarbij zóó gewichtige volksbelangen zijn 'betrokken, en waartegen een openlijke op positie zoo licht gevoeligheden kan wek ken, door de Nederlandsche regeering on derteekend werd, zonder dat daaromtrent de meening van in aanmerking komende kringen uit het bedrijfsleven werd inge wonnen, geeft al mede reden tot grief. En het feit, dat het met het ontwerptractaat met België nopens de tenuitvoerlegging van «vonnissen al niet anders is gegaan, vestigt den indruk, dat in de wijze van voorlichting, noodig voor het vaststellen van onze buitenlandsche politiek, voor ver betering plaats is. De groeten. Tot de opdrachten, welke in het binnen- en postverkeer zijn toegelaten op boeken, vlugschriften, muziekstukken, couranten, photographiën, tijdschriften, platen en in het algemeen op alle voortbrengselen van letterkunde of kunst, behooren voortaan mede uitdrukkingen als „vriendelijk ge groet van...", „met groeten van...", en dergelijke. Het 50-jarig bestaan van Patrimonium. De feestvergadering ter gelegenheid van 't 50-jarig bestaan van het Nederlandsch Werklieden-verbond „Patrimonium" wordt Woensdag 13 Januari te Amsterdam ge houden. Het eere-comité bestaat uit de hee- ren W. de Vlugt, A. I. da Costa, prof mr. P. A. Diepenhorst, H. W. van Marie Jr., A. R. Ophorst en J. F. H. Spier. Des middags van 23 uur wordt een re ceptie gehouden in „Maison Boer", Wete- ringplantsoen. Des avonds 8 uur is er een feestvergadering in het Concertgebouw, waar het woord zullen voeren minister Co- lijn en prof. dr. Slotemaker de Bruijne. VL1SSÏNGEN, 7 JANUARI. De collecte voor den watersnood. Is het eigenlijk nog wel noodig een op wekking te plaatsen om de collecte van Zaterdag a s. goed te gedenken Wij gelooven het niet, doch een woord van aanbeveling kan toch geen kwaad. Daarom richten wij tot onze lezers het dringend verzoek Zaterdag eens goed in den zak te tasten en het plaatselijk comité met milde bijdragen te verblijden. De omvang van de verschrikkelijke ramp die een zoo groot gedeelte van ons land heeft geteisterd, is voldoende bekend uit de uitvoerige berichten die wij daarover hebben gepubliceerd. Het aanschouwelijk beeld werkt echter nog meer op het ge moed en men kan zich een idee vormen van de groote verwoestingen als men de foto's in onze tijdinghal bezichtigt. 'Men krijgt dan een, zij het n°g maar vagen, in druk op welke wijze het water uitgebreide landstreken heeft geteisterd. Vooral Limburg, een gedeelte van Noord- Brabant en een groot gedeelte van Gelder land, zijn het ergst bezocht door den wa terwolf. Maar hij heeft ook zijn grimmige klauwen uitgestoken naar onze provincie en wel naar Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren en daar groote schade veroorzaakt. De ingekomen gelden zullen voor een gedeelte voor Zeeuwsch-Vlaanderen be stemd worden het hemd is nader dan de rok en daarna voor de andere provin cies. Wij hopen dat ook een flink bedrag voor buiten Zeeland kan worden afgezonderd, opdat daardoor opnieuw het bewijs zal worden geleverd, dat wij de hulpvaardig heid welke wij in 1906 en 1924 hebben on dervonden, nog niet vergeten zijn en wij gaarne bereid zijn, naar onze krachten, steun en hulp te verleenen. Zaterdagmiddag zullen de collectanten zich aan de huizen der ingezetenen aan melden. Men kan daarmede dus rekening houden en van te voren dus overleggen welke gift men voor het goede doel wil beschikbaar stellen, zoodat de collectanten niet te lang behoeven te wachten. men met hetgeen zij op Boxgrove zag, ook de heer des huizes viel in haar smaak De lunch was uitstekend. Philadelphia bad haar beste beentje voorgezet en dat wilde wat zeggen. Eindelijk zag Mary zich verplicht met veel zeggend air op haar horloge te kiiken. Kers begreep hier echtei niets van, zoodat het nichtje eindelijk met ronde woorden herinneren moest We zullen nu gaan Kers 't Is al twee uur en om drie zouden we met mama en met lady Faulkner op het Nest een bezoek brengen. We kunnen dus niet eens meer lang talmen Kers gaf toe en toen ze Geoff nog een cogenblikje alleen sprak, vroeg ze Hoe vindt je haar Ik heb haar bijna niet gezien, ant woordde hij, geheel naar waarheid. „En J*Ü - „O, ik vind haar althans veel aardiger dan haar moeder. Tante Guest slaapt haast altijd. En Spen o, dien vind ik ver schrikkelijk „Dat is maar goed ook ontsnapte het Geoffrey. „Ik haat hem letterlijk zei Kers ener giek. „Het is misschien wel niet mooi, maar... hij haat mij ook nu..." Dit „nu" was veelbeduidend. Geoff's gelaat was een en al vraagteeken en zij maakte zich gereed, die vraag te beant woorden „Ja, zie je in 't eerst was hij dol op mij en hij wou, dat ik ook zooveel van hem hield. Maar dat koa ik niet en dat heb ik hem ook gezegd. En fan dit oogen- blik haat hij mij „Weet sir Jerry daar van af?" vroeg Geoff, kort en streng. „Neen Jk heb het niemand verteld, zelfs niet aan Mary Maar aan jou, dat 's nu wat anders „En heb je niets meer op te biechten, Wij durven geen voorspelling te doen omtrent de opbrengst van de collecte, maar hebben toch goeden moed dat het een getal van 4 cijfers zal worden Luxor-theater. De nieuwe Quo Vadis-fim wordt van morgen tot en met Donderdag 14 Januari in het Luxor-theater vertoond. In deze film wordt de rol van Nero ver tolkt door Emil Jannings, een der meest be gaafde artisten. De massa-regie en de grootsche tooneelen welke op het doek worden gebracht, stellen alles in de scha duw wat tot nog toe is vertoond. De bacchanaliën te Rome tijdens de re geering van Nero, de Christenen voor de leeuwen geworpen, de worstelstrijd van Ursus met den stier, zijn aangrijpende too neelen, welke men niet licht zal vergeten. De Quo-Vadis-film zal, evenals overal elders wel zeer groote belangstelling trek- kenn. In het City-theater te 's-Gravenhage liep het storm toen deze prachtige film ver toond werd. Voor bijzonderheden verwijzen wij ver der naar de in dit nummer voorkomende advertentie. In onze Tijdinghal. Foto's van den Watersnood thans -een nieuwe collectie Van den verongelukten spoordijk Cuijkkruispunt Beugen, waar hij is weggespoeld een mooie tegenlicht- opname van de ontzettende watermassa's in de buurt van Cuijk vervoer van le vensmiddelen per lorrie omdat het rijden met een trein over dezen dijk thans te ge vaarlijk is een kijkje van het overstroom de dorpje Linden, bij Katwijk, dat slechts met zeer veel moeite te bereiken is de versterking der spoordijken met zandzak ken, zooals dat bijna thans overal ge schiedt. Concerten hotel Noordzee-boulevard. Het ligt ,n het voornemen voortaan des Zondags van half vier tot half zes after- noon-tea concerten te geven in het hotel Noordzee-boulevard. De concerten worden gegeven door het Alhambra-trio, welke kapel bij de geregel de bezoekers van het Alhambra-theatèr voldoende bekend is. Scheepvaartberichten. Hedenmiddag is alhier binnengekomen het Engelsche Kanaal in brand. Het schip van Londen naar Antwerpen, wegens ge brek aan steenkolen. Volgens hier ontvangen bericht staat het Duitsche stoomschip Lotte Leonhard" in het Engelscre Kanaal in brand. Het schip heeft dringend om assistentie gevraagd. De sleepboot „Roode Zee" is ter assis tentie vertrokken. Het Duitsche stoom schip is 2500 ton groot en op weg van Hamburg naar Stavanger, en heeft onge veer 28 koppen aan boord. De kantoorbediende le klasse K. de Jonge van het post- en telegraafkantoor alhier is benoemd tot adjunct-commies al hier. Een verdrag voor handel en scheepvaart. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg is bericht ontvangen, dat Let reeds meerdere malen verlengde verdrag van handel en scheepvaart tusschen Neder land en Griekenland, andermaal is ver lengd tot 31 Maart a.s. Op 1 Januari jl. is echter het nieuwe Grieksche douanetarief in werking getre den. Er is overeengekomen, dat op Neder landsche artikelen het minimum-tarief zal worden toegepast en tevens aanspraak kan wordeq gemaakt op voet van meestbegun- stiging^ Een exemplaar van dit tarief is op de afdeeling handel en nijverheid van het de partement in Den Haag aanwezig. Belanghebbenden kunnen aldaar de noo- dige inlichtingen bekomen. Piano-avond Dirk Schater. Er bestond zeer groote belangstelling voor den piano-avond die Dirk Schater kindje „Waarover?" vroeg zij verbaasd. „Is er niemand anders dan Spen Faulk ner, Kers „O, bedoel je dat, Geoff Of ik geen aanstaande heb Maar ik geloof, dat ik er nooit een hebben zal 1" „Niet Niet, Kers „Neen Heusch nietIk hoop echt, dat er maar nooit iemand om mij komen zal Als ik nog denk aan dien Pedrick Weet je nog wel En hij is toch zoo rijk en misschien wel knap ook Binnen een paar dagen komt hij op Broadlands. Misschien morgen al. Want hij maakt veel weiik van Mary." „En denkt zij ook over hèm „Mary. Daar is ze toch veel te wel opgevoed voor Neen, 't is aardig van haar dat ze van ochtend hier meegekomen is, want anders..." „Zou sir Jerry erg boos zijn, denk je „Och, ik weet nieten ik zal er me ook niet zoo heel van aantrekken hoor „Maar misschien laat hij je dan niet weer gaan „O, maar denk je, dat ik mij daas dan aan storen zou Verbeeld je Maar hoor eens Geoff, als ik ooit soms eens minder mocht komen, dan jij wel dacht, zal 'je het nij bij voorbaat dan vergeven Je weet toch wel, dat mijn hart altijd op Boxgrove is niet waar En jij zult toch altijd net zooveel van mij blijven houden als nu. Be loof je mij dat?..." Wat viel het hem zwaar, om haar blik nu te ontmoeten en kalm die belofte te bevestigen op mannelijke wijze Toch deed hij dit, hij vatte het handje, dat op zijn arm lag en terwijl hij het warm i:i de zijne gesloten hield, vroeg hij „lk beloof het je, Kers Maar dan moet je van jouw kant, mij ook wat beloven UNDEKIkwuwm: J. H. v. d. Heijdt, 26 j. en L. E. Roest, H. TongeJet, 27 j. en A. T. J. v. (/elde, 21 j. GETROUWD: Huibregtse, 24 j. en C. A. de Ridder, W. v. Merkom. 25 j. en J. P tzaam, 20 j. BEVALLEN: G. van Leeuwen, geb. Kimmel, z, HL Fleurbaaij, geb. de Keijzer, d. M. Nooijer, geb. de Ridder, z. J. Vader, Swennen, d. N. C. v. d. Star, geb. Raad, d. C. F. A. van Duin, geb. de Velde, z. C. W. Kesteloo, geb. jruijère, z. P. Visser, geb. Vos, z. (Visser geb. Kooijman, 2 d. (levenl.) i OVERLEDEN: Bijl, man van J. C. van Erkelens,,81 W. A. Louwerier, man van G. Meijer, j. G. H. den Boer, jm. 17 j. M. ienpont, wed. van E. J. Huilmand, 84 j. L. Donze, z„ 3 weken. J. J. de Ruij- vrouw van J. F. Brandenburg, 86 j. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 7 Januari 1926. 3p de gisteren gehouden veiling werden v.olgende prijzen besteed £ure bellefleur 9 a 17 ct. idem (2e rt) 7 a 8 ct. campagnezoet 15 ct. idreinetten (le soort) 10 a 19 ct. idem soort) 5 a 11 ct. idem (3e soort) 2 a bellefleur 9 a 14 ct. winterhonds- il 10 ct. ermgaard 8 ct. stoofperen 15 7 ct. koolrapen V/2 a 2 ct. spruiten 9 'l ct. peen 3 a 4 ct. bruineboonen 15 rapen 2 a 3 ct. uien 2 a 6 ct. kroten ct. lof (le soort) 41 ct. idem (2e ;rt) 28 ct. nero 15'/2 a 16 ct., alles per G\ veldsla 41 a 46 ct. per mand prei a 114 ct. selderie 29 a 75 ct. rapen a rt iIIps oer 10 bos savoye kool 59.25 Brussel" f 1T.2711 .ou i*f 9.52—9.55. Bankpapier. Dollars 2.46,/22.49 Ponden 1 12.07 Marken 59.18—59.27 l gische Francs 11.2711.33 Frans Francs 9.509.62. BEURS VAN AMSTERO/ Overzicht van 7 Januari, 3 uur. De handel ter beurze was vandaag zeer gering. Het publiek blijft nog st een afwachtende houding aannemen, voor rubbers was de belangstelling I maal. De rubberprijzen te Londen bl vrijwel onveranderd. De meeste rut fondsen werden omstreeks het vorige genoteerd. Tabakken waren niet slech disponeerd en hoewel er maar wein omging, konden de Sumatrasoorten goed handhaven. Oliewaarden slechts scheiden omzetten. Koninklijke en solideerden niet noemenswaardig vi derd. Van de Yankee-afdeeling» was ee affaire in intercontinental rubbers. Hef bliek trad daarbij als kooper op. Prolongatie 3 c7c. WEERBERICHT. j Verwachting tot den avond van 8 i ari Aanvankelijk krachtige, later rrf Zuidwesten tot Westen wind. Betrokka half bewolkt.Voornamelijk aanvankelijj regenbuien. Weinig verandering in te ratuur. ST ORMW A ARSCHU WIN GSDIEN^ Geseind van De Bildt hedenmorgeri aan alle posten Weest op uw hoedd HOOGWATER TE V LISSIN GEN Januari v.m. Vrijdag 8 7.21 - - o po r gisterenavond in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg heeft gegeven. De geniale pianist Lad zijn concert ge heel gewijd aan werken van Chopin. Het is bekend dat Schafer met de bijzondere ga ven van spel en opvatting van den grooten Pool overeenstemt. Schafer, dien men tot de allereerste pia nisten van de wereld rekent, heeft het pu bliek weten te boeien door de wijze waarop hij elk muziekstuk naar voren brengt. Een luid applaus volgde na elk nummer en het applaus na het laatste nummer zwol tot een ware ovatie aan toen het publiek zich van zijn zetels verhief en den genialen pianist spontaan toejuichte. Deze stormachtige bijvalsbetuiging werd door Schafer dankbaar aanvaard, met een extra-nummer als toegift. Het concert werd bijgewoond door vele muziekliefhebbers uit Vlissingen, Dom burg en andere gemeenten uit Walcheren en zelfs door enkele personen uit Goes. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De kwestie-Geelkerken. De heeren dr. J. P. de Gaay Fortman, den Haag mr. A. Groote, Amsterdam drs. C. J. Honig, Amsterdam A. Jonkman, Am sterdam dr. Rijk Kramer, Amsterdam di W. J. A. Schouten, Kampen dr. H. R. Wol- tjer, Leiden, richten zich naar aaneiding van de zaak der Kerk van Amsterdam-Zuid, met een adres tot de Generale Synode der GereformeerdeKerken, vergaderd te Assen in de maand Januari 1926. In dat adres ver zoeken zij de Synode, naar „De Standaard" mededeelt, indien mogelijk met instemming van alle leden der Generale Synode, te be sluiten tot de instelling eener commissie van wetenschappelijke mannen op verschil lend gebied (eventueel toevoeging van niet- theoiogen aan de aangewezen deputaten) voor den uitbouw der belijdenis, voorzoover het de aangeroerde kwestie betreft, en her ziening hunner instructie, die het vraag stuk van de rechte beschouwing der Heilige Schrift ernstig moge onderzoeken, en trach- te te leiden tot meerdere zekerheid dien aangaande, opdat, waar dze vraagstukken de hoofden en harten van zoovele mede levende en over deze dingen nadenkende leden der kerken zoo dikwijls angstig bezig houden, de gemeente gesterkt en opge bouwd worde in haar allerheiligst geloof. RECHTSZAKEN. Zwaardere straffen voor beroovkig. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan i.n de zaak tegen een electromonteur zonder vaste woonplaats, en een gehuwde vrouw te Rotterdam, door de Rotterdamsche rechtbank, resp. wegens diefstal (berooving) en medeplichtigheid daaraan, gepleegd in een perceel in de* Saftlevenstraat te Rotterdam, veroordeeld tot rf'jp. twee en een jaar gevangenisstraf. Het Hof legde den beklaagden onderschei- dnlijk drie en twee jaar gevangenis straf op. „Natuurlijk. Wat dan „Als er ooit iemand is. en dat zal nog wel eens gebeuren, kindje, zal je het mij dan heusch zeggen „Dat spreekt van zelf Maar er zal nie mand zijn, dat weet ik vastZoo veel meisjes trouwen immers niet „Maar nog meer wel „Nu als er ooit iemand is, dan beloof ik het je Dit zeggende stak ze hem haar wang toe om gekust te worden en zijn zelfbe- heersc'hing werd dien dag op een zware proef gesteld. Hierna ging hij officieel afscheid nemen van miss Guest. Niet zoodra waren ze op de laan, ot Mary begon ,*Maar, Kers, dat moest je toch heusch niet doen „Wat niet doen vroeg de schuldige. „Dat moest je toch voelen, zonder dat het je gezegd werd „Maar wat dan toch „Wel, dat je mr. Hawthorne daar zoo open en bloot kust „Moest ik het dan soms in het geheim doen plaagde Kers. Mary verstond geen scherts en ze liep zwijgend verder. „Kom Mary, begin nu niet zoo vervelend te worden Je bent juist den heelen dag zoo allerliefst geweest. Een engel ge woon En ik heb "Geoff al zoo dikwijls van mijn leven gekust Wel honderde malen Dus ik ben* ook nog niet van plan, het af te schaffen „Ik wou wel eens weten, wat mama er van zei, als ze jullie zag Je maakt zoo heelemaal niet den indruk van een miss Faulkner „Misschien ben ik er ook geen plaag de Kers weer. „Wie weet, of er op dien- MARINE EN LEGER. De „Java". De Indische bladen beschrijven de harte lijke en feestelijke ontvangst, die aan de bemanning van de „Java" daar te lande is ten deel gevallen. Het Fokkerwatervliegtuig C V. Gisteren zijn te Helder voor de tweede maal proeven genomen met het Fokker- watervliegtuig C 5, ten overstaan van een commissie van het departement van mari ne. Deze proeven zijn totaal mislukt, daar bij de derde landing het toestel door zijn landingsgestel zakte, met zijn neus in het water draaide en ten slotte rechtop ging staan. Het vliegtuig werd grootendeels vernield. Den motor'zal men trachten tc behouden. Een en ander werd op het vlieg kamp De Mok geborgen. De beide vliegers bleven ongedeerd. AANBESTEDINGEN. Het gemeentebestuur heeft aanbesteed het leveren van de benoodigde school- en teekenbehceften en leermiddelen van alle openbare inrichtingen van onderwijs dezer gemeente, benevens de kantoor- en schrijf behoeften voor de verschillende gemeente- administratiën voor het jaar 1926 Inschrijvers perc. 1 A. J. Geijsen 10 pet. boven de door de fabrikanten vastgestelde prijzen F. Landsman factuurprijs van den dag plus 15 pet. winstN.V. Vliss. Boek handel, Handelsdrukkerij en Binderij v.h. De Vey Mestdagh, tegen de door hem op de bijgevoegde lijst genoteerde prijzen zelfden dag nog niet meer babies bij den ouden kerseboom werden neergezet en dat ik héélemaal geen „Klarissa Faulkner" ben Zou Broadlands daar ooit wel over heen komen, over zoo'n schok, denk je „Ik zou niet zulke nonsens praten, als ik jou was meende Mary. „En, als het zoo was, dan zou 't jou misschien toch ook nog genoeg spijten, is 't niet „Neen, zeker nietDan zou ik terug gaan naar GeoffDie weet wel, dat ik tóch nooit verlangd heb, van hem weg te gaan Mary zuchtte alweer en sloot verder dè lippen met berusting. HOOFDSTUK XIV. De „moeilijkheden", waar Mary op had gedoeld, waren nu aangebroken. Als sir Jerry eenmaal zoo iets had, wat hem hin derde, dan kon men er wel zeker van zijn, dat hij zoo'n gelegenheid niet liet voorbij gaan. Aan het diner was hij al zoo brom mig en kortaf geweestmaar later in den salon, onder zijn glas port, daar begon het „Waar zijn jullie beiden met den lunch geweest, hé vroeg hij zijn kleindochters. Mary werd bleek en keek haar nichtje aan. Sir Jerry herhaalde zijn vraag nog eens zoo stroef„lk vraag, waar jullie zijn geweest Ben je doof, Mary Kan je niet antwoorden, Klarissa „ZekerAls u mij den tijd laat, sir Jerry. Ik ben thuis geweest „Thuis Wat bedoel je metthuis „Dat wéét u welop Boxgrove 1" „Zoo Op Boxgrove En dat zonder dat ik er je verlof toe had gegeven „Neen dat heb ik u ook natuurlijk niet gevraagd want ik wist tóch, dat u het mij dan niet gegeven hadt (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1