/ADIS LD LD Kinderen PUROLÜ e-NO.4 64e Jaargang 1926 jk 23 25 elscheiding n onze ing t/ADIS Maatschappij van omvaart ater. I 1 WOENSDAG 6 JANUARI BINNENLAND Mi55J3lanche FEUILLETON DE VONDELINGE Stads= en Provincienieuws Als Uw eit in aanmerking litverkocht. Jen vanaf 65 ct. HIOENEN, LLEN*en slijk bod. LINNEN en. THEATER MDE VRIJDAG UWE OPNAME. vraagt voor Maart- lag HUIZEN. ers C. F., bureau it". en zoo goed als ANO. ers C. G., bureau rt". ne aangeb. 1 zin- 7.50, 2 Zonne- ed 230 en 115 cM. voor 5 uurn.m. aui Krugerstr. 22. evraagd tegen 1 lette NING. 18 gulden. „Vliss. Courant". n net SJE nuren. eelstr. 42b boven. Zwarte Poes met en pootjes (kaal staart), tning terug te be aat 92 boven. en NSÏSODE. lelden tusschen 7 de Moeder van THEATER *JDE VRIJDAG UWE OPNAME. ddelb.-Rotterdaro elegen plaatsen N PASSAÜSE»^ ;n en vee stat ü»if. i k. fti.ka. <ii 8 iri U bekend derland, nz. Hierbij tie werk, e hoofdrol 3E KAAN AAN, die dmadge net -f9® hambra. treilt een 8 te bekomen V. Transport- en Exp. «rven G. VOS, Telef. EENHOORN, Tel 163 )STERHOUT, Tel.282 BUITEN HEK. Tri 101 VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden, franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Weefc-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor >e0ere .egel meer 26 cent; bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per rege! kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz. pnjs bi] vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels jl.7U, «dere regel meer 26 cent. Keert het babinet-CoIijn weer terug Er schijnt toch werkelijk kans te bestaan dat het kabinet-Colijn weer terugkeei't.Wij krijgen dus een reprise van de oplossing der crisis, na het votum inzake de Vloot- wet. Alleen minister Schokking zou voor de eer hebben bedankt. Op welke wijze de heer dr. De Visser er weer in geslaagd is het tegenwoordig kabinet bij elkaar te lijmen, zal dus vrij spoedig blijken. Het kan niet anders of zoowel de christelijk-historiscben als de katholieken hebben eenige tegemoetko mendheid betoond. Wij moeten echter aan deze mededeeling de noodige reserve toevoegen, omdat po sitief nog niets bekend is omtrent de op lossing der crisis^ Alleen kan men zeggen dat dr. De Visser het resultaat van zijn pogingen tot het vormen van een nieuw kabinet spoedig bekend zal maken. Hij is er al ongeveer een maand mede bezig. Naar de Haagsche redacteur van „de Maasbode" verneemt is het aanblijven van het huidig ministerie nog geen feit daar omtrent kan op dit oogenblik nog niet* met zekerheid worden gemeld. De „Tel." schrijft Men kan op goede gronden vaststellen, •at de pogingen tot oplossing van de ka binetscrisis in de richting gaan van het aanblijven van het huidige ministerie. Naar verluidt zou ten slotte de basis van een compromis toch gevonden zijn in het tege lijkertijd accrediteeren van onzen gezant te Bern bij oen Heiligen Stoel. Alleen mr. Schokking zou deze oplossing niet kunnen aanvaarden, reden waarom hij van het nieuwe kabinet niet meer deel zou wen- schen uit te maken. Zijn portefeuille van justitie zou door jhr. De Geer worden over genomen, terwijl zijn plaats in-het kabinet zou worden ingenomen door dr. De Visser, wien dan de portefeuille van binnenlandsche zaken zou worden toegewezen De gala-soirée ten Hove. <H. M. de Koningin heeft bepaald, dat de gala-soirée ten hove op 8 Januari a.s. niet doorgaat. De loodsdienst op de Schelde. Naar het „Hbld. van Antwerpen" meldt beeft gisteren in het gebouw van het loodswezen te Antwerpen een conferentie plaats gehad tusschen den heer Bouckaert, bestuurder van het Belgisch loodswezen en een vertegenwoordiger van het Neder- fandsch loodswezen/ Volgens het Antwerpsche blad doen ge ruchten de ronde dat het Nederlandsch Breng Uw smaak op hooger peil door voortaan te vragen Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 15) I hoofdstuk xhi. „Wat een prachtige ochtend genoot lady Faulkner. „We hebben 't nog zoo mooi niet gehad, sinds we terug zijn Hé, Kers, lieVe, vindt je het erg lastig, als ik je nog om epn kopje thee verzoek Ik kom rui pas weer wat bij, na dien verschrikke- lijken overtocht Kers schonk thee in en zat achter het ouderwetsehe theeblad, met den antieken trekpot, enz., want sir Jerry was zeer ge steld op het gebruik van al die familiestuk ken, en het huis stond er vol van. „Met het grootste genoegen, lady Faulkner", antwoordde Kers gul. „Daar voor zit hier Het doet me pleizier, dat ti zich weer zooveel beter voelt „Zoo erg was 't, geloof ik, toch niet met cie ziekte, hè plaagde sir Jerry nu weer, met zijn krakende stem. „Misschien niet zoo erg als u, grootva der", viel Kers in, „maar u zag er ook zoo vreemd uit, toen we weer aan wal kwa men U zag heelemaal groen en purper „Dat gaat jou niets aan, miss Al ver toonde ik ook alle kleuren van den regen boog „O ja, u is altijd een beetje erger dan ieder ander waagde Kers er nu weer op. Eigenaardig, maar zij, die de jongste rechten had, durfde haar grootvader het meeste te zeggen De baronet bromde nog zoo wat en ging z,cn toen in zijn krant zitten verdiepen. Kers noemde hem maar heel zelden "grootvader", in den regel sprak ze ook tot hem als „sir Jerry", ofschoon zij in waarheid een streepje voor had als dochter van zijn lieveling Will, die dit altijd geble ven was, ondanks zijn slecht gedrag. loodswezen voornemens zou zijn de loods gelden van 1 Januari jl. te berekenen tegen den goudkoers, d.w.z, de tarieven toepas sen zooals deze thans zijn, maar in goud francs, wat een vijfvoudige vermeerdering der loodsgelden zou beteekenen. Examens stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurliedenexa mens, bedoeld in de Schipperswet (Staats blad 1907, no. 244), zal, aanvangende 2 Februari 1926, zitting houden te 's-Graven- hage, Carel van Bylandtlaan no. 5. De aanvragen om tot de examens te worden toegelaten moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 17 Ja nuari 1926. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden om tot dit examen te worden toegelaten verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December 1907 (Staatsblad no. 353) vastgestelde Regle ment voor de stuurlieden-examens. Een lichte aardschok te Maastricht. Men meldt uit Maastricht aan „de Maas bode" Gisterennacht om vijf voor twaalf is een lichte aardschok waargenomen. (Zie Laatste Berichten). Hamburg. Antwerpen Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in De cember binnengekomen 971, schepen, met. 1.291 196 ton, tegen 1189 schepen, met. 1.462.288 ton in December 1924. Er is dus een vermindering met 218 schepen en met 171.092 ton. In de haven van Antwerpen zijn in De cember binnengekomen 843 schepen, met. 1.529.250 ton (herleid), tegen 861 schepen met. 1.537.231 ton (herleid) in December 1924. Er is dus een vermindering met 18 schepen en met 7981 ton. De cijfers van de havenbeweging over de jaren 1925 en 1924 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers om ze verge lijkbaar te maken) Hamburg Antwerpen Schepen Ton Schepen Ton 1925 13241 16.636.312 9971 17.147.260 1924 12735 15.622.020 9709. 16.348.770 506 -F 1.014.292 262 798.490 N. Waterweg Rotterdam Schepen Ton Schepen Ton 1925 13883 20.883.051 11099 16.670.043 1924 11714 17.158.806 10085 15.089.293 2169-1-3.724.245+ 1014+1.581.350 Over het jaar 1925 heeft dus de haven- beweging van den Nieuwen Waterweg die van Antwerpen met 3.735.799 ton overtref fen, té'rwijl het verschil ten nadeele va+ Rotterdam 476.617 ton bedroeg. VLISSINGEN, 6 JANUARI. Steun voor de slachtoffers van het water in Zeeland. Gelijk reeds dezer dagen in de bladen is gemeld, bracht het Provinciaal Water snood-Comité, vertegenwoordigd door voorzitter en secretaris, op 4 dezer een be zoek aan ae geteisterde plaatsen in Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Het Comité meent thans een beroep te moeten doen op allen, wien de nood der slachtoffers ter harte gaat. De beeren Truyman, burge meester, Fruijtier, pastoor, en de Roeck, hoofd der schooi, allén te Boschkapelle, waar de nood tengevolge van den hoogen waterstand groot is, hebben reeds de leix ding in zake hulpverleéning op zich geno men. Giften voor de schadelijdenden in Zee land gelieve men toe te zenden aan het adres van den penningmeester van het Prov. Watersnood-Comité, den heer mr. J. F. van Deinse te Middelburg. Giften voor de slachtoffers in de andere provinciën gelieve men rechtstreeks toe te Lady Faulkner beschouwde Kers al met bijzonder teederen blik het jonge ding verschafte haar immers het eenige, wat haar ontbrak in het leven, iets om lief te hebben en iets, wat haar liefde bewees Sir Jerry stond na eenigen tijd van tafel op en stak zijn brieven bij zich. Hij keek eens naar zijn kleinzoon, die nog altijd werkeloos achterover geleund zat in zijn stoel. „Ben je weer ziek „Ik?... Neen, niet bijzonder!'' De laatste anderhalf jaar was Spen wel wat vooruitgegaan hij had zich verplicht gevoeld precies de raadgevingen na te ko men van den beroemden Franschen speci alist, die zijn grootvader er bij geroepen had, en die nog wat nadrukkelijker uitge sproken waren, dan die van dokter Pye- finck. Tot Spen's eer moet gezegd worden dat Vlij. zich hier dan ook trouw aan hield en dit had weer tengevolge, dat hij er dan ook veel beter uitzag en dat zijn humeur er eveneens aanmerkelijk op verbeterd was Nog altijd mocht 'hij zich verheugen in sir Jerry's gunst. Hij volgde dan nu ook zijn grootvader het vertrek uit en mrs. Guest verdween eveneens met al haar Ioome statigheid. Mary was gebleven en Kers sloeg de armen om den stoel van lady Faulkner, met veel overtuiging vragend „Hé, vindt u het niet heerlijk, dat we weer thuis zijn ,yO ja, kindje Ik vind het nooit prettig in het buitenland Was aan mij de beslis sing, dan zouden we nooit weggaan van Broadlands, Kers ,,>Maar zegt u dan eenvoudig aan sir Jerry, dat u er niets van houdt, ik geloof dat ti af en toe veel fermer moest zijn te genover hem." Lady Faulkner was in 't minst niet be- leedigd door die vrijmoedig gesproken raadgeving alleen zou ze deze waar schijnlijk toch niet durven opvolgen. Een oogenblik later vertoonde zich een bediende, sir Jerry had. schijnt iets verloren zenden aan den penningmeester der Alge- meene Commissie tot leniging van rampen door watersnood te Amsterdam. s In overleg met het provinciaal waters noodcomité zal het hier ter stede bestaande permanente comité tot leniging van nooden en rampen zich ook belasten met het in zamelen van giften. Het dagelijksch bestuur van dit comité bestaat uit de heeren C. A. van Woelderen, voorzitter D. L. H. van Raalte, secretaris en M. J. Hemmekam, penningmeester. Het comité heeft zeker goed ingezien, dat zoo spoedig mogelijk een beroep op de ingezetenen moet worden gedaan, ten einde een bijdrage voor de door den water snood geteisterde streken te kunnen af dragen. Daarom werd afgezien van het voorne men om een algemeene vergadering van de leden van het comité bijeen te roepen. De leden van het comité worden daar om uitgenoodigd zich Zaterdagmiddag be- schikbaar te stellen als collectant. Ge noemde leden worden daarom verzocht Vrijdag a.s., des avonds 8 uur in de Trouwzaal ten raadhuize tegenwoordig te zijn. Dan zullen de wijken worden inge deeld en reeds Zaterdag a.s. de collecte worden gehouden. Ook de leden van de transport-colonne van het Roode Kruis hebben zich bereid verklaard als collectant op te treden. De opbrengst van de collecte zal wor den verdeeld voor de schadelijdenden in onze provincie en voor hen die in andere provinciën door den watersnood getroffen zijn. Wij doen een krachtig beroep op de in gezetenen om milde bijdragen voor dit doel beschikbaar te stellen. Er wordt wel herhaaldelijk een beroep op de offervaardigheid gedaan, doch dit mag niet weerhouden om, waar de nood thans zoo groot is, wederom aan te spo ren de koorden der beurs wijd te openen. Wij twijfelen er niet aan of ook Zater dag zal weer worden bewezen dat onze gemeente niet wil achterblijven waar het geldt het lenigen van nood. Wij leven tegenwoordig zoo snel en daarom moet gecollecteerd worden als ieder nog versch onder den indruk is van de enorme verwoestingen welke onze oude vijand het waterook nu weder heeft aangericht. Ieder geve daarom naar de mate zijner krachten en dan zijn wij zeker dat een flink bedrag bijeen zal worden gebracht. Muziekavond Kunstkring „het Zuiden". Het eerste aangf*. ondigde concert van den kunstkring „het Zuiden" werd Maan dagavond in het Concertgebouw gegeven en het bestuur kon zich verheugen in een flink opgekomen en belangstellend publiek. Onder de aanwezigen, merkten wij in de eerste plaats op den Commissaris der Ko ningin en verder vele autoriteiten en be kende muziekliefhebbers, zoowel uit Vlis singen als uit Middelburg. Voor de beide artiesten, de heeren Rient van Santen en B. van den Sigtenhorst Meijer, die ook verleden jaar het geheele programma voor hun rekening hadden, was die belangstelling dus al een compli ment en velen zullen naar het Concertge bouw gegaan zijn met de herinnering nog levend aan het vele schoone, dat verleden jaar geboden werd. De verwachtingen wa ren derhalve hoog gespannen en de bevre diging bleef niet uit, zij het dan ook, dat de stemming in de zaal in het begin, wat mat was en de solisten daardoor nog niet voldoende voeling kregen m t hun publiek. Maar alles wat werkelijk boven het mid delmatige uitkomt wint het en de kunst, die ons gegeven werd door deze twee gelijk gestemde zielen was zóó apart en zóó ver boven het alledaagsche, dat het publiek zich spoedig gewonnen gaf en door een aandachtig en volkomen luisteren blijk gaf van werkelijk meevoelen. Dit laatste pleitte en de hulp van zijn vrouw werd er bij ver langd om dat verlorene weer uit te vinden. Toen de deur achter lady Faulkner dicht ging waren beide nichtjes nog maar alleen. „Zeg Kers, je gaat toch hoop ik niet alleen naar Boxgrove „Ja, dat heb ik je gisteren al gezegd. Ik ga nu zoo dadelijk „Zonder het sir Jerry te vragen „Dat zou niet heel verstandig zijn, want hij zou immers „neen" zeggen „Maar hij komt er nu toch achter „Dat hoeft niet eens. Ik zal het hem wel eerlijk vertellen „Hij zal zoo boos zijn Vraag het dan tenminste lady Faulkner „Ja, dan zou ik haar nog maar in moei lijkheden brengen. Neen, dat doe ik heele maal niet", meende Kers. „Maar waarom dan nog niet een paar aagen gewacht?. Zoo'n haast heb je tcch niet?" „Daar vergis je dan toch in Van het oogenblik af, dat we een voet hebben gezet op Broadlands ben ik er steeds op uit geweest om naar Boxgrove te gaan En als ik nu nog lang wachtte, zou ik zoo waar Geoff niet meer onder de oogen durven komen Of vindt je soms, dat ik mij niet eens verwaardigen mag, hem de hand te ^even in mijn tegenwoordige posi tie van miss Faulkner „Wees toch zoo laf niet, Kers 1 Ja na tuurlijk, als je persé gaan wilt is er niets er. niemand, die je kan tegenhouden, dat begrijp ik heel goed Maar één ding is er dan toch, dat ik er aan doen kan en dat is, met je meegaan „Met mij meegaan? Waarom eigen lijk „Wel omdat grootvader minder boos zal worden, als ik er bij ben, dan dat je alleen gaat, zie je Ik ben ouder dan jij en dat zou meer pas geven Maar als je mij niet mee wilt hebben dan zeg je het natuurlijk eerlijk. Ik weet anders wel vast, dat sir Jerry minder boos zou zijn, en als zijn toorn eenmaal werd opgewekt, dan weet voor de uitvoering der liederen èn voor de begeleiding, te meer, daar er heel wat ge boden werd wat voor velen onbekend was. En daar kunnen wij niet dankbaar ge noeg voor zijn. Wij komen zoo dikwijls in de gelegenheid bekende muziek te hooien en het is er niet minder om/hiaar om eens een programma te krijgen, dat uitmunt door veelzijdigheid en met die veelzijdig heid toch altijd het echte, hoogstaand ar tistieke peil bereikt, dat gebeurt niet' zoo dikwijls. Wij hebben de grootste bèwonde- ring zoowel voor den zanger, ,die alle lie deren in zooveel verschillende talen met het grootste gemak vertolkte, als voor den begeleider, die de dikwijls ingewikkelde begeleiding zonder eenige aanwijzing op zich nam. Tot het eigenlijke programma komende, zou het ons te ver voeren pm over elke geboden prestatie uit te weiden en we moeten ons dus bepalen; tot een eenigszins globale bespreking, zij het dan ook, dat, wat ons bijzonder heeft getroffen, wel even apart naar voren mag worden gebracht. Van de eerste drie Zweedsche volks wijzen deed het derde ons het beste aan, waarschijnlijk doordat de zanger, die eerst nog eenige reserve had behouden, zich daarin begon te geven. Het oud Italiaansche „Amarilli" was prachtig van voordracht en in het oud- Grieksche lied „Dormir se vuoi" trof ons de buitengewone begeleiding, die met het eenvoudige zich steeds herhalende thema elke stemming volkomen weergaf. Van de Servische volkswijzen werd „Miryana" met vuur gezongen en zóó inspireerend, dat de zaal spontaan blijk gaf van waardeering. Zes moderne Engelsche liederen volg den en ofschoon wij er eigenlijk wat be vooroordeeld tegenover stonden, omdat wij nu eenmaal heel weinig goede Engelsche muziek hoorden, moeten wij eerlijk erken nen, dat ook hierin prachtige momenten waren. Bij 't eerste „Blow, blow" waren we al veroverd, zóó kernachtig als het ons aandeed. In de twee volgende was de zanger wat zwakker, maar de begelei ding schitterend. Het lied, dat ons in klank het schip weergaf, dat zonder bemanning op den Oceaan verdwijnt, gaf ons de sensatie van het geheimzinnige en spookachtige al is het nu niet direct een onderwerp, dat genoeg voorkomt om een blijvende émotie te wek ken. Met ..Invictus", waarvan de laatste re gels „I am the master of my fate I am the captain of my soul" ons bijzonder troffen, sloot deze serie van zes liederen die zeer de moeite waard waren gehoord te worden. Hierop volgde een pianosolo van den heer B. van den Sigtenhorst Meijer, nl. Variaties (op. 20) door hemzelf gecompo neerd. Wij hadden gelezen, dat de compo nist ons hierin een „levensgang" zou laten hooren en wij hebben het gevoeld, al is het dan misschien niet in de volle extase, waarin hij het gehoord zal hebben, toen hij het schreef. Maar wij beleefden nu met hem de somberheid van de smart en het licht van de liefde. Wij luisterden eerbie dig bij het prachtig zw^e thema van den doodenmarsch'en we werden mee opgehe ven tot diè hoogte van klaarheid, die een mensch bereiken kan, als de dood hem „be reid" heeft gevonden. Sterven was hierin, zooals Adèle Withof het zoo prachtig ge zegd heeft, nl. „Steiven zou wezen een zich verglijden en zich verwijden, een zich verliezen en zich vinden, een uitstroomen en zich concentreeren, een samenvloeien en zich erkennen, een opgaan van zwaarte ontheven, in vrijheid en klaarheid." Daarna kregen wij drie liederen te hoo ren van Russische componisten, die ons weer bewezen, dat op 't gebied van de kunst Rusland alles geeft of niets. Het „La Rose et le Rossignol" van Rimsky Ko- sakov naderde het sublieme en was een der mooiste liederen van den geheelen avond. „La Princesse endormie" van A. Borodine je wel, wie daar weer het meest onder zou lijden Ja, dat was lady Faulkner, en, uit com passie voor haar, gaf Kers dus toe „Nu, ik zelf vind het groote nonsens, maar jij kent beter alle omstandigheden hier in huis, dus ga dan maar mee!' Ze ging nu naar boven en Mary volgde haar kalm en bezadigd, als altijd. Onmid dellijk kwam ze weer terug, met hoed en handschoenen en wachtte even op het ter ras op haar nichtje. Het duurde niet lang, of Kers trad, lachende naar buiten „Mc ben klaar, Mary O, ik kreeg daar toch zoo'n geweldigen schrik Verbeeld je, grootvader "scheen* iets in de eetkamer te hebben vergeten en toen kwam hij mij op eens voorbijschieten Ik kon nog net ach ter dien grooten Hercules vluchten, anders was/ ik er gloeiend bij geweest 1" „■Hoe kom je er bij om je zoo te klee- den, kind vroeg Mary, al weer een en al afkeuring in den toon van haar stem en de uitdrukking van haar ernstig gezichtje. ,,'t Is zónde en jammer van dat nieuwe toiletje je bederft het maar voor niets „O, Geoff houdt zoo veel van blauw. Hij kocht mij altijd blauwe haarlinten en zoo..." Mary zei niets meer Dit was een argu ment waar toch niets tegen bestand bleek Nog nooit was Kers een wandeling zoo ver gëvallen als die van Broadlands naar Boxgrove Eindelijk zag zij dan toch den muur van den boomgaard en de be wuste opening waar „haar" kerseboom had gestaan. lu de keuken zat Philadelphia. Nadat Phil een blik op de klok had geworpen, mompelde ze zoo luid dat Kers althans het heel duidelijk verstond „Kijk 't Loopt al naar elven. Als ze er T.u niet gauw is, dan kon Geoff toch nog wel eens gelijk hebben." „Wat heeft Geoff dan wel beweerd was Kers nu op eenmaal achter haar ge treden. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk (Ingez. Mededeeling.) werd een levend schilderij en voerde ons terug naar de dagen, dat we in heilige kindervereering het sprookje aanhoorden. De pauze, die volgde, gaf ons de gele genheid even uit te rusten van de geeste lijke inspanning, die een zoo veelzijdig programma ons oplegde. Na de pauze kwamen eerst de vijf geestelijke liederen van den heer B. van den Sigtenhorst Meijer, op woorden van Jan Luyken. Ook deze ware.n apart en hadden naast de gewijde stemming een warmte en innigheid, die bijzonder uitkwam in het laatste en waarbij den zanger in zijne vertolking niets dan lof toe kwam. Het is een genot naar hem te luis teren, als hij in een forto zich geheel geeft en hij de technische moeilijkheden, die in een pianissimo af en toe opdoemen, vol komen overwint. Als pianosolo volgde het „Capri" van den heer van den Sigtenhorst Meijer, dat als een 4dan ken weelde tot ons kwam. Ten sTöTfcÉkregen wij nog „Romance" van Cl. Debussy en „La Procession" van* C. Frank en kwamen even op bekend ter rein tot het laatste „les Laboureurs" van J. Canteloube (een nog weinig bekend componist) wat een prachtig slot was van dezen kunstvollen avond. Wij zijn den kunstkring „het Zuiden" dankbaar, dat hij ons weer in de gelegen heid heeft gesteld te kunnen genieten van de kunst van deze artiesten en de heeren Rient van Santen en B. van den Sigten horst Meijer kunnen ervan overtuigd zijn, dat wij een herinnering aan dezen avond hebben meegenomen, die met een gouden letter kan worden opgeteekend. Het bestuur van den kunstkring aan vaarde naast onzen dank het vriendelijk verzoek een volgende keer voor een artis tieke aankleeding van het podium zorg te dragen, meer in overeenstemming met het hooge peil van zijn uitvoeringen. De rijwielplaatjes. Wij vestigen er op verzoek van de ad ministratie der rijksbelastingen de aan dacht +p dat morgen de controle op de rijwielplaatjes voor 1926 begint. Wielrijders beloopen dus kans door beambten van de rijksbelastingen en politie bekeurd te worden als zij hun rijwielen niet van de nieuwe plaatjes hebben voor zien. Daarom waarschuwen wij wielrijders in hun eigen belang zich op het postkantoor een nieuw plaatje aan te schaffen. Er wordt geen consideratie meer ge bruikt en tegen wielrijders die het nieuwe plaatje niet in hun bezit hebben, proces verbaal opgemaakt. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren heden een nieuwe collectie foto's van den watersnood Onze „Jantjes" in actie vervoer van zieken per motor boot transport van vluchtelingen aan voer van levensmiddelen. Onze foto-correspondent maakt dank baar melding van de zelfopoffering onzer militairen van land- en zeemacht die zich in deze omstandigheden onmisbaar toonen. Radio-luisteraars. In het vorig nummer hebben wij een in gezonden stuk opgenomen van een „ama teur" die zich beklaagt over het hinderlijk storen van zijn radio-genot. Wij hebben van meerdere zijden verno men dat deze stoornis werkelijk zeer hin- Philadelphia sprong op, met een schreeuw de schaal met aardappelen, die ze op haar schoot bad staan, liet ze er afglijden en onstuimig sloeg ze de armen om Kers heen en omhelsde baar zóó lang, dat Mary allen tijd had om eens rond te kijken, en vond dat het er lang niet onwel hebbend uitzag in die keuken van Box grove. Eindelijk liet Philadelphia Kers los en bekeek haar eens met critischen blik „Je bent niets veranderd, kindliefNiet in 't minstJa, misschien een tikje langer geworden maar dat is dan ook al „Maar natuurlijk nietWaarom zou ik nu ook veranderd zijn. En jij ook niet je zit hier nog wel zoo in de keuken, als al tijd Maar Geoff, waar is die Phil „Daar ginds bij de stallen, miss Kers Nu eerst werd Philadelphia gewaar, dat ei nog een derde persoon in de keuken was en daar ontstelde ze eenigszins van. Kers merkte dit wel en dus stelde ze voor „Mijn nichtje, Mary Guest, Phil. Die herinner ie je toch nog wel Ik ben feite lijk uit zonder verlof, en dus is zij met mij meegegaan, om dan de helft van 't standje op zich te nemen. Vind je dat niet aardig van haar Maar toe, vertel nu nog eens, waar is Geoff toch (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE GEBRUIK GEEN electrisch speel goed, dat op het lichtnet wordt aange sloten door middel van een voorschakel- weerstand in den vorm van een LAMP,' maar schaf daarvoor een kleinen deug- delijken TRANSFORMATOR aan, waardoor de spanning op het speelgoed niet hooger wordt dan TWINTIG VOLT.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1