m*** DINSDAG 3 JANUARI No. 364e Jaargang19^6 fiEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE VONDELINGE Stads=en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN överstroomingen en hoog water. VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheelc rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels: ƒ1.10 voor iedere r-pel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regei Kleine Advertenties betreffende Huur en oerhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz prijsbij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke repel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.70, -edere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. Qe 'Burgemeester van Vlissingen brengt ir.gevolge art. 44, tweede lid van het Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschik king van 29 December 1925, no. 169 V, 7e afd. van den Dienstplicht, met ingang van 4 Januari 1926 voor een jaar is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1926 CORNELIS P1ERA. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf heden binnen tien dagen bij de Kroon in beroep komen de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven perso- uen, of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester -zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 4 Januari 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Een compromisvoorstel van dr. De Visser In parlementaire kringen liep, zoo meldt „het Volk", "het hardnekkige gerucht, dat dr. De Visser er in geslaagd was een com promis te vinden, op'den grondslag waar van het thans demissionaire kabinet zou aanblijven en dat zich zal bewegen in de richting van een gezantschap bij den Paus buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het b-'acl heeft dr. De Visser daaromtrent inlichtingen gevraagd. Dr. De Visser deelde mede, dat inzake een door hem aan de hand gedane oplos sing nog geen beslissing is gevallen in den gisteren gehouden ministerraad. Volgens de „Res.bode" ging in parle mentaire kringen het gerucht, „dat het niet uitgesloten zou zijn/» dat dezer dagen het kabinet-Colijn terugkeert". „De mogelijk heid zou dan bestaan dat de heer Schok king zijn ontslagaanvrage handhaaft" Examen verificateur invoerrechten en accijnzen. De minister van financiën brengt ter ken_ lis *van ambtenaren, wien het aangaat, dat op 2 Maart 192b en volgende dagen te Rotterdam zal worden afgenomen het exa men voor verificateur der invoerrechten en accijnzen. De verzoekschriften om toelating tot dit examen moeten vóór of uiterlijk op 1 Fe bruari 1926 bij het departement- van finan ciën zijn ingekomen. De ramp met de loodsboot te Terschelling. Wij hebben ook opgenomen het inge zonden stuk van den burgemeester van Terschelling, waarin deze eenerzijds be toogt dat de loodsvaartuigen volstrekt niet onredelijk lang buiten moeten blijven als er noodweer op handen is, maar anderzijds, dat de zeilbooten behooren te worden ver vangen door stoombooten. En blijkelijk dringt hij er op aan dat dit laatste zoo spoedig mogelijk zal geschieden. De hoefijzer-correspondent van het „Hbld." schrijft nu naar aanleiding van dit stuk van den burgemeester het volgende Hoezeer wij het nu in abstracto met den heer Van Heusden volkomen eens zijn, in eoncreto komen wij tot een desiteratum dat vrijwel het omgekeerde is van het zijne. Hoe is dat te verklaren Hierdoor, dat de burgemeester van Terschelling on derzocht heeft, of de loodsbooten altemet gedwongen werden om te lang buiten te blijven (en hij vond een ontkennend ant woord). Dit is echter slechts de helft van de vraag waar het hier om gaatde ge- heele vraag is nl. Zijn de loodsbooten niet verplicht om bedenkelijk lang post te houden Nu hebben (hadden althans, maar het zal wel nog zoo zijn) vrijwel alle Icfodsschippers inderdaad de order om zoo lang mogelijk „post te houden", d.w.z. zich niet van de aangewezen standplaats te verwijderen, niet binnenwaarts maar ook niet buitenwaarts. En als het ons wel heugt, was de redeneering van den zee- loods die in ons blad aan 't woord is ge weest, dan ook deze Als de loodsschipper zich tijdig naar buiten had mogen bege ven, het „ruime sop" had kunnen kiezen, dan zou er waarschijnlijk geen ongeluk zijn gebeurd, want die schoeners zijn zeer zeewaardige booten. Nu gelooven wij niet, dat een schipper, die eens wat gauw naar buiten trekt, des wegen licht een berisping zou oploopen. Het zoo lang mogelijk post houden is in 't algemeen een redelijke order, want inko mende schepen moeten weten, waar ze de loodsboot kunnen vinden, doch het ^an stellig niet de bedoeling zijn van den in specteur-generaal, dat daarvoor de levens der bemanning en de waarde der booten op 't spel moeten worden gezet. Misschien bestaat hieromtrent bij de loodsschippers echter geen voldoende zekerheid en in dat geval ware het wel wenschelijk, die zeker heid alsnog door een nadere order te geven Bestaat die zekerheid, dan lijkt ons een vervangen der schoeners door stoomboo ten, hoe wenschelijk ook in 't algemeen, niet urgent. Men ,zal zich herinneren, dat wij al sinds 1921 voor de vervanging van alle zeil door stoom in den loodsdienst pleitten en ook hierin zijn wij het dus principieel, met burgemeester Van Heus den eens. Maar wij kunnen ons toch zeer wel begrijpen, datj in dezen tijd, waarin het neerdrukken van het peil der Staats uitgaven de allereerste eisch is van elke gezonde politiek, het Loodsbestuur nu niet zoo aanstonds die schoeners afschaft, wel ke, volgens het getuigenis van de loodsen zeiven (wij hoorden dat indertijd reeds in Vlissingen) als zeilvaartuigen zeer goede schepen zijn. Die zeilschepen zullen dus, zoo lang we niet ruim in onze middelen zitten, slechts geleidelijk kunnen worden vervangen. Maar die geleidelijkheid kan dan ook zonder noodeloos gevaar voor bemanning en materiaal zijn, mits de loodsschippers weten, dat ze, althhns op zeilschepen, niet angstvallig behoeven post te houden als er slecht weer aan de lucht komt. Daarvan moeten zij zeker zijn. Het weer in 1925. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt deelt het volgend voorloopig overzicht mede van het weer in 1925 Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur iets boven normaal, Januari, Februari, Mei en Juli waren 1 tot 2 graden, December 1 graad te koud. De jaarsom van den neer slag was 20 procent boven de normaal van 691 mM. In het Noord-Oosten en Oosten bleef het teveel beneden 100, in het Wes ten, midden en Zuid-Oosten bedroeg de afwijking meer dan 150 mM. September tegen hoest (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 14) In haar vervoering liep Phil haast een hek met droog goed omver, maar zelfs hier lette ze niet op. ,/En nu zal ze toch wel allereerst hier heen komen, jongeheer Geoff Denkt n niet „Ja, kijk, wel als ze enkel met zichzelve rekening had te houden. Maar dat is nu eenmaal niet zoo /Meent u, dat die nare ouwe baronet haar terug zou houden van ons Een schande zou ik dat vinden een regelrechte schande „Zoo moet je het nu niet opvatten, Phil je kunt toch niet venvachten van Sir Jerry, dat bij er nu zoo op gebrand zou zijn, dat Miss Faulkner hier komt „Neen, >dat begrijp ik heel goed maar u weet toch ook wel, dat ze soms met moeite hier een woordje heen kon schrij ven, neen, hij houdt haar weg van Box- grove, daar blijf ik bij Maar gelukkig heeft Miss Kers een eigen wil, en een wil letje, waar niet veel tegen te beginnen valt, als zij zich eenmaal iets voorneemt En motrgen al heel vroeg aan den dag, zien wij haar hier bij ons, of mijn naam is niet Phi ladelphia Bunker Is 't al niet genoeg dat ze haar eerst hebben meegenomen, heel naar het ander eind van de wereld We ZI3n niet van plan, haar heelemaal te verlie zen »Och, verloren hebben wij haar toch al, nu anderhalf jaar geleden 1" zei Geoff en trad de keuken uit. Ze keek 'hem verbaasd na „Hoe is het mogelijk, dat hij 't zoo kalm opneemt peinsde zij. Twee rijtuigen waren naar het station te Shotley Parva gestuurd en waren terugge keerd met de bewoners van Broadlands, die dan wel zeer blij waren, dat ze hun huis weer betraden In een ommezien was het een drukte van belang, bedienden liepen af en aan deu ren sloegen bellen gingen sir jerry's krakende stem klonk over alles heen tot het heele gezelschap zich kalm op hun respectievelijke kamers had teruggetrokken om zich te kleeden voor het diner. Die het eerste verscheen, in den blauw met witten salon, met de hooge glazen deuren, die op het terras uitkwamen, was miss Guëst, met groote zorg gekleed, ge lijk ook de andere huisgenooten mrs. Guest eveneens in rijk toilet, want moeder en dochter hielden van toilet maken en er was geen enkele reden, waarom ze zich in hun uitgaven daarbij beperken zouden. „Het zou veel aangenamer zijn geweest als grootvader er maar toe had kunnen besluiten om den winter buitenslands door te brengen, zei Mary halfluid. „Het is hier altijd zoo verbazend saai, er is nooit wat te doen. En hij zou er ook wel in hebben toegestemd, als Kers niet zoo bij hem had aangehouden om naar huis te gaan. Toch heel dom van haar, anders hadden we nog eens den carnaval in Rome gezien... Daar stormde Kers den salon binnen, precies op „de wervelwind-manier", zooals ze dat in de "keuken te Boxgrove gewoon was. „Maar Kers, is me dat nu vliegen „Ja, dacht je dan, ik *og kan blijven zitten, als iedere druppel in mij in bewe ging was? Ik moet wel dansen We zijn weèr thuis moet je denken Terug in het ouderlijk huis!... Kom mee!..." En ze sloeg den arm om Mary's middel en wilde die ook meetrékken. was de natste, Juni de droogste maand. Het aantal uren zonneschijn gemiddeld over de 5 hoofdstations zal de normaal van 1378 uren met ongeveer 100 uren overtroffen hebben. OPGAVE DER PERSONEN die zicih in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaJën, gedurende de 2e helft der maand December. INGEKOMEN J. Florusse, kellner, Noordstraat 81, van Gouda. M. A. Ströhmeijer, modelmaker, Joost de Moorstraat 17, van Sliedrecht. N. Lundgren, ijzerdraaier, Aagje Deken straat 101, van Dordrecht. A. J. F. Manse, winkelier, Walstraat 64, van Woerden. W. van den Berg, vormer, Breewater- straat 14, van Rotterdam. E. Th. Leemans, scheikundig ingenieur, Achter de Kerk 13, van 's-Gravenhage. F. H. Dikkenberg, schilder, Boulevard de Ruyter 2, van Aardenburg. P. Blokker, korporaal-torpedomaker, Hr. Ms. „Hydra", van Velsen. M. Bevers, kleermaker, Glaci9straat 73, van Alblasserdam Mej. N. Blaas, apoth. assistente, Kas teelstraat 54, van Leiden. P. Dobbelaar, koopman, Schoolstraat 12, van Wolfaartsdijk- VERTROKKEN Mej. A. Th. van der Linden, Kasteel straat 11, naar Antwerpen. S. Tiemersma, Glacisstraat 11, naar Vlachtwedde. M. Rosier, Hr. Ms. „Van Meerlant", naar Helder. H. Algra. Scheldestraat 38, naar Ginne- ken. J. M. H. Martens, Glacisstraat 124, naar Breda. G. Laeijendeeker, Coosje Buskenstraat 7, naar Batavia. C. P. Bogte, Primulalaan 11, naar Am sterdam. J. F. AlledaBroek, Kasteelstraat 79, naar Amsterdam. W. F. H. Riecker, Dam 1, naar Soerabaja R. J. Devogelaere, Walstraat 33, naar Antwerpen. R. Haak, Hr. Ms. „Hydra", naar Helder. j. C. E. van NielCaminha, Coosje Bus kenstraat 1, naar Amsterdam. A. Huis in 't VeldStuut, Dijkstraat 14, naar Haarlem. A. de Meester, Aagje Dekenstraat 13, naar Koudekerke. j. C. E. van den Berg, Dokkade 53, naar Leiden. Mej. P. E. M. van Aartsen, Oude Markt 31, naar Middelburg. G. Elings, Hr. Ms. „Friso", naar Helder. L. Verheijen, Hr Ms. „Van Meerlant", naar Helder. R. K. van Gogh, Ridderspoorlaan 3, naar Rotterdam. Tj. Swart, Kasteelstraat 26, naar Hilver sum. J. de Munck, Verkuiji Quakkelaarstraat 12, naar Zuid-Afrika. M. Eppen'Marijs, Baljuwstraat 20, naar Arnemuiden. J. S. Duikervan Dijk, Oranjestraat 29, naar Amsterdam. VLISSINGEN, 5 JANUARI. Muziekavond Kunstkring „Het Zuiden". Het verslag van den gisterenavond in het Concertgebouw gegeven kunstavond door den kunstkring „het Zuiden" moet, wegens plaatsgebrek, blijven overstaan tot het vol gend nummer. Dé Vlissinpsche Nuts-Spaarbank in 1925. In de Nuts-Spaarbank aan de Nieuw- straat alhier werden in het afgeloopen jaar 8898 inlagen gedaan tot een bedrag van 644.198.51 en 3942 terugbetalingen tot een bedrag van 579.375. Er werden in dat jaar 504 "nieuwe boekjes uitgegeven en 325 geheel afbetaald, waardoor het aantal Maar Mary was niet uit de plooi te krij gen heel bezadigd, vermanend klonk het nog slechts van haar ,,'t Lijkt wel, dat je hoe langer hoe wil der wordt, Kers „Natuurlijk. Ik ben nog wilder gewor den van het oogenblik af, dat ik wist, dat we naar Engeland teruggingen O, mijn geliefd, lief Engeland ik begrijp niet, dat jij er kalm onder blijft, kind „En ik wist niet, dat jij zooveel van Broadlands hieldtantwoordde Mary droog. „Van Broadlands?.. Dat is 't niet. Het is hier alles heel mooi en heel lief en heel prachtig, maar het plekje waar ik bovenal naar verlang, is Boxgrove, zie je, en naar GoffO, kwam er nu nog maar dat nare eten niet tusscben, dan ging ik zoo dade lijk Want het is juist nu ik er dichter bij ben, of mijn verlangen nog tien maal zoo groot is O, ik kan 't haast niet uithou den, wil je wel gelooven 's Kijken, wat ze er nu doen Ja, 't is Woensdagavond hé?... Nu zal de wasch wel droog zijn en dan gaat Phil aan 't strijken, een operatie, waar ik haar dikwijls genoeg bij in den weg geloopen heb Als ik nog denk... En Geoff, die zit zeker te rooken in de huis kamer... Zouden ze me nu erg missen Ik hoop maar van niet, of ja... toch eigenlijk wel En hoe zou lady Anne 't maken en c'okter Pyefinck En Sue en haar man en haar baby?... Dat zal nu een 'heele baas zijn geworden 't zal mij benieuwen of hij mij nog kentNu, dat weet ik wel, mor genochtend onmiddellijk na het ontbijt, ga ik naar Boxgrove „Alaar je zult in moeilijkheden raken, als je dat doetvermaande wederom Mary de Wijze. „In moeilijkheden ,.Ja." Mary's gezichtje kreeg weer die koppige uitdrukking en heel vastbesloten sprak ze spaarders steeg tot 5022 en hun tegoed werd gebracht op 1.254.893.91. Aan rente werd bijgevoegd 35.469.79, zoodat het totaal tegoed der inleggers op 1 Januari 1926 bedraagt 1.290.363.70. ,,'t Komt in Orde Het bestuur der propagandaclub voor het Marine Sanatoriumfonds verzoekt ons de aandacht te vestigen op de in dit num mer voorkomende advertentie betreffende de vierde opvoering der revue ,,'t Komt in orde", door de bekende vereeniging „Kunst naar Kracht" op Donderdag 7 Januari a.s. in „de Oude Vriendschap". Deze dag is speciaal gekozen om winke liers, hotel- en caféhouders en andere ne ringdoenden in de gelegenheid te stellen, deze uitvoering bij te kunnen wonen, aan gezien dat 's Zaterdags voor hen in het algemeen te bezwarend is, wegens het la tere sluitingsuur. Bij I£on. besluit is toegekend de eere medaille in de Oranje Nassau-orde in brons aan J. H. Willekens, arbeider te Hulst. De zilveren eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend aan W. v. d. Berge, arbeider te Krabben- dijke. R1TTHEM. De bevolking van Ritthem bestond op 31 December 1924 uit 332 mannen en 297 vrouwen, totaal 629 personen. Vermeerdering had plaats door vesti ging 18 m. en 17 vr. of 35 pers. geboorte 5 in. en 5 vr. of 10 pers. Totale vermeer dering 23 m. en 22 vr. of 45 personen. Vermindering had plaats door vertrek 20 m. en 16 vr. of 36 pers. overlijden 4 m. en 5 vr. of 9 pers. Totale vermindering 24 m. en 21 vr. of 45 personen. Zoodat de bevolking op 31 December 1925 bestond uit 331 m. en 298 vr. of totaal 629 personen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het be roep naar Ritthem door ds. J. H. C. Kam steeg te 's Heer Hendrikskinderen. De bij de Ned. Herv. gemeente te Aagtekerke beroepen predikant ds. Note- boom, is voornemens Zondag 7 Maart zijn intrede te doen. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Batavia door ds. J. van Herksen te Hillegom. In den ouderdom van 42 jaren is te Axel overleden de heer P. de Putter, emeri tus-predikant der Geref. Kerk. R. Kath. Kerk. Het totale aantal katho lieke priesters op de geheele aarde be draagt 312.002, waarvan 200.324 in Europa. Bulten verantroordelljkheid der redactie De copie wordt aiet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaande geplaatst in uw blad, U bij voorbaat dankend voor de plaatsruimte. Het volgende nu betreft de radio. Het is nu zoo ongeveer twee weken, dat de aether in ons Noordoostelijk stadsgedeelte gere geld wordt „verpest". Men kan nl. niet luisteren naar het één of andere concert of er is een amateur, die niets anders doet dan zoeken en fluiten. Naar een station als Daventry wordt soms wel een kwartier ge zocht, wat m.i. wel wat erg lang is. Het lijkt wel dat genoemde persoon bezig is met vervaardigen van een zender, die dan ge ëxperimenteerd wordt tot groot genoegen van de meeste amateurs in onze omgeving. Dat hij zich absoluut niet stoort aan an deren blijkt daar wel uit, dat het gefluit soms een heelen avond aan één stuk kan duren. Nu is het misschien mogelijk, dat het iemand is, die nog niet vaardig is in het behandelen van zijn toestel, maar wan neer dit het bezwaar is, dan ben ik en ik weet zeker, ook andere heeren in onze om- toen Is toch maar beter, dat ik je waarschuw niet waar Grootvader heeft niet graag, dat je naar Boxgrove gaat en zijn opvatting moet geëerbiedigd worden." „Is hij dan bang, dat ik wegblijf vroeg Kers, zoo kalm'mogelijk. „Dat nu niet. En ik kan me ook best begrijpen, dat jij ze allen eens verlangt te rug te zien Ze zijn immers goed geweest voor je en dus kan men feitelijk niet an ders verwachten Ik geloof dan ook niet, dat grootvader er tegen zou hebben, dat jij ze opzocht, als lady Faulkner of mama je chaperoneerden. Maar je weet, hoe grootvader is en hij zou erg brommen, als je er nu toch alleen heenging!.. En in zekeren zin heeft hij ook gelijk. De men- schen van Boxgrove zijn nu heel aardig voorde geweest, maar vergeet niet, dat jij toch een miss Faulkner bent, niet waar Met heftigheid antwoordde Kers „Toen ik'gevonden werd, toen mijn ar me moeder zich uit wanhoop verdronken had en ik daar, van een ieder verlaten, tegen den ouden kerseboom was geplant, weet je wat de wereld toen zei?... Da^ ik in het armhuis moestDat beweerde Sue tn dokter Pyefinck en lady Anne, ieder een, belhalve Geoff Die zei „neen" en wilde me ook niet laten gaan.! En jaren daarna, ik was toen nog maar een klein ding, maar ik weet het zeer goed, zei sir Jerry, dus mijn grootvader, hetzelfde!... En nu zou ik nog te trotsc'h zijn om dien Goff, die zich dus over mij ontfermd heeft, toen ieder ander de handen van mij af trok, onmiddellijk eens hartelijk goeden dag te komen zeggen en zou ik hem een officieel bezoek moeten brengen. Maar Mary Tranen welden op in de groote donkere oogen en Kers' lippen trilden. Mary was verteederd. Ze was imnrers niet ongevoe lig, enkel had ze zich een harnas van Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxëer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Mededeeling.) geving, bereid een behulpzame hand te bie den. Wanneer ik er nog even op opmerk zaam maak, dat het euvel zich voordoet in omgeving Koningsweg, dan weet de per soon in kwestie genoeg. Wanneer hij last heeft met het zoeken, zou ik aanraden in zijn ontvanger het schema „.Harris" toe te passen, daar dit dat voordeel oplevert, dat de primaire keten afzonderlijk kan staan, b.v. aan den linkerhoek 'van het toestel en rechts de secundaire met de terugkoppe ling, zoodat het dus practisch uitgesloten is, dat eenige energie wordt uitgestraald Ik geloof in aller naam te schrijven, wan neer ik den wensch uitspreek, dat we ho pen, dat deze ergernis een einde neemt. U, mijnheer de redacteur nogmaals dan kend voor de plaatsruimte teeken ik Een Amateur. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2e klasse B. Q. Boe len, dienende aan boord van Hr. Ms. op leidingsschip Voor matrozen .„Schorpioen", is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Tromp". De luitenant ter zee 2e klasse W. A. A. Schimmel, die geplaatst was -op Hr. Ms. politiekruiser „Triton", is overgeplaatst op bet wachtschip te Willemsoord. Bij Kon. besluit is, met ingang van 12 Januari 1926, de kapitein-luitenant ter zee J. P. Remijnse eervol ontheven van het tijdelijk door hem gevoerde bevel over Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, en met dit bevel belast de kapitein-luitenant ter zee E M. Wissmann. De luitenant ter zee 2e klasse I. W. Reij- nierse zal dezer dagen per particuliere ge legenheid uit Oost-Indië hier te lande te- Tugkeeren. In Oostelijk Ze^uwsch-Vlaanderen. Zooals reeds gemeld heeft de Commis saris der Koningin, de heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, teVen« als voorzitter van het Zeeuwsch Watersnood-comité gis teren in gezelschap van den hoofdingenieur van den Provincialen waterstaat, den heer ir. J. J. van Leeuwen den kringcommissa ris van het Nederlandsche Roode Kruis, den heer H. Dronkers, en den heer mr. L. J. A. van der Harst, secretaris van het Watersnoodcomité, een bezoek gebracht aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Dank zij de welwillendheid van den Commissaris waren wii in de gelegenheid dezen tocht mede te maken en kunnen wij daarover onzen lezers verschillende belangrijke me- dedeelfngen doen. De reis werd gemaakt over Vlake en Hansweert naar Walzoorden, en waren wij in de gelegenheid een eerste kijkje op in nieren veranderde landerijen en weilanden, en wel op Zuid-Beveland vooral in de om geving van 's Heer Arendskerke en Goes, tc hebben. Te Walzoorden waren ter verwelkoming aanwezig de burgemeester van Hontenisse, de heer K. J. A. G. tbaron Callot d'Escury, tevens ontvanger-griffier van verschillende polders in die omgeving en de heer Israël, ingenieur van den Provincialen waterstaat te Terneuzen. Gereden werd met twee auto's het eerst naar Kloosterzande, waar de burgemeester CoIIot d'Escury, mededeelingen deed over den toestand. Zoo hoorden wij, dat het ,n de naaste omgeving van Walzoorden en Kloosterzande reeds beter was dan de iaatste dagen van 1925, de Aveg is weer vrij en de tram kan zonder gevaar weer rijden. conventies aangetrokken. Op haar manier hield ze zelfs heel veel van/het vroolijke levendige nichtje. „In 's hemelsnaam. Kers, huil niet. Als sir Jerry merkt, dat je oogen rood zijn, zit hij daar den heelen avond over te tobben en dat maakt zijn humeur dan nog maar slechter. Ik heb je ook niet willen grieven. Ik 'herhaalde enkel maar, wat mama heeft gezegd en wat hij zeker ook zou zeggen Misschien was hij ook niet zoo boos, als jij maar eens een enkel keertje naar Box- groVe ging, want ik begrijp heel goed, dat je daar op hen allemaal gesteld bent en dat je mr. Hawthorne dankbaar zult we zen, en.. /Dankbaarherhaalde Kers nu op eenmaal, met een glimlach op het zonnig gezichtje. „O, ik zou alles voor hem kun nen doen... Ik houd van hem meer dan vati iemand ter wereld, maar de gedachte is nooit bij mij opgekomen om „dankbaar" te zijn „KersHeusdh, zoo moet je toch niet van hem praten. Je zoudt van hem hou den, meer dan van iemand anders ter we reld!... Dat klinkt toch wel een beetje vreemd. Ja, vóór dat je ons kende, maar nu. „Is dat nog precies hetzelfde I" viel Kers uitdagend in. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE SCHROEF GEEN lamp of „plug" voor uw stofzuiger in een fitting, die onder spanning staat.Wees dubbel voorzichtig in lokalen en gangen met onbedekte vloeren.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1