mtowuisctoEi 19215 VMseti m MissBlanche MAANDAG 21 DECEMBER NO.300 63e Jaargang BINNENLAND Stads= en Provincienieuws ECONOMIE VUSSINGSCHE COURANT Voor hen, die door middel eener adver tentie aan Vrienden en Begunstigers hun oï -wensch willen brengen, bestaat daartoe gelegenheid in de „Vlissingsche Courant" die Donderdag 31 dezer verschijnt. Een dergelijke advertentie, die het zen den van kaartjes vervangt, welke dikwijls eerst eenige dagen na Nieuwjaar worden bezorgd, is meteen voor neringdoenden een uitstekende gelegenheid om hun adres nog eefris ond^r de oogen van het publiek te brengen. Opdat de kosten voor niemand een be zwaar behoeven te zijn, is met den prijs dezer advertenties belangrijk afgeweken van het gewone tarief, nl. slechts 60 Cent voor advertenties van 14 regels, elke regel meer 15 Cent. Zij die dus in het oudejaarsavondnummer een advertentie wenschen te plaatsen, ge lieven deze op te geven aan het bureau van ons blad, Walstraat 58, of aan onzeh Agent voor Souburg en Ritthem, den Heer C. F. VAN DER PEIJL, Boekhandelaar, Kanaalstraat te Souburg. Wil men dezelfde advertentie geplaatst zien als het vorig jaar werd opgenomen, dan heeft men dit slechts te melden. Tevens zal er wederom een rubriek zijn, waarin, onder een algemeenen wensch, vermeld worden naam, beroep en woon plaats van den adverteerder. Plaatsing daarvan kost 15 Cent per regel. Alles bij vooruitbetaling. Wij verzoeken de opgaven ten spoedig ste te mogen ontvangen. DE ADMINISTRATIE. De kabinetscrisis. De parlementaire redacteur van ,,de Maasbode" schijft Het is nu al weder acht dagen geleden, dat dr. de Visser de opdracht tot vorming van „een kabinet" in beraad nam. Van zijn werk en zijn plannen heeft hij niets medegedeeld. Het is zelfs bekend, d:at de formateur geslotener is dan o-oit, ook tegenover zijn eigen fractie, waarvan hij toch de voorzitter is. Biji zijn fractie had dr. de Visser voor de voorbereiding tot vorming van een parlementair kabinet schipbreuk geleden in dien zin, dat'hij voor zijn voorstel geen meerderheid kon krijgen nu smoest het langs een anderen weg geprobeerd, waar bij hij er op rekende, dat de tijd wijziging van inzicht zou brengen. Tijdwinst is in deze kwestie inderdaad van groote betee- kenis. Zooals we na de opdracht schreven, zou dr. de Visser in plaats van zich te richten tot de drie rechter partijen zich nu wenden tot negen mannen, met het verzoek zitting te nemen in een te vormen kabinet. Zooals te verwachten was, heeft hij dit verzoek gericht tot de dem'issionnaire ministers, met wie nu -onderhandelingen worden ge voerd. Het voordeel hiervan is, dat 'de 'onder handelingen nu plaats hebben met een kleiner aantal personen, maar of de moei lijkheden daardoor geringer worden be twijfelen we. Het is moeilijk te zeggen bij wie de formateur in zake het herstel van het gezantschap in welken vorm dan ook op grooter bezwaren zal stuiten, bij de heeren Snoeck Henkemans en Krijger, of bij minister Schokking. Is dr. de Visser nu eenmaal zoover, dat hij een basis gevonden heeft, waarop dé aangezochten bereid zijn te blijven of zit ting te nemen, dan dient'hij toch te zorgen voor steun in het parlement, want zonder dat is zijn kabinet er een van één dag, al mag het dan ook den naam dragen van extra-parlementair. Eenmaal met negen mannen tot een ver gelijk gekomen, 'dient hij' te gaan onder handelen met de rechter partijen en in het bijzonder met zijn eigen fractie, al mag het ook als zeker worden aangenomen, dat bij de nu plaats hebbende onderhandeling er steeds voeling is tusschen de aange zochte ministers en de fractie waartoe zij behooren. Van dat oogenblik gaat hij dan ook weer in de richting van hét parlemen tair kabinet, dat bij eersten opzet mis lukt is. Met de bereidverklaring der negen af getreden ministers is dan ook het plan nog lang niet gewonnen en ook dan be staat er nog 'heel veel kans, dat de forma tie mislukt. Zooals wij boven reeds opmerkten, kan de tijdwinst van groot belang zijn voor de bevordering van een meer tegemoet komende houding, maar het is ook best Geen geheimzinnige kracht, maar zijn gezond1 oordeel drijft den rooker tot de woorden Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". (Ingez. Mededeeling.) mogelijk, dat het tegendeel het geval is. Door de grootste bestrijders van het ge zantschap wordt ook in dit 'opzicht geen poging onbeproefd gelaten. Teekenend is het, dat'wij vernamen, dat dominé Lingbeek zelfs verzocht 'had te komen tot een soort aaneensluiting of samenwerking met de christelijk-historische fractie. We zullen op dit oogenblik dr. de Visser zijn geheimzinnigheid niet verwijten. Het is een netelige kwestie, vooral nu ver buiten het parlement om het geweten er bij te pas is gebracht, al kan ook met zekerheid ge zegd worden, dat dr. de Visser, ten spijt van zijn hoofdredacteurschap, daaraan geen schuld heeft. Slaagt dr. de Visser met dezen opzet niet, dan is 'het niet te verwachten, 'dat, niettegenstaande de opdracht daar volko men vrijheid toe geeft, door hem nog een poging in andere richting zal 'worden ge daan. Voor de Vorming van een extra-par lementair kabinet bestaande uit tot geen partij behooren de personen is hij niet de meest aangewezene, bovendien vindt ieder kabinet bij zijn optreden de niet opgeloste kwestie van het gezantschap, waarover het struikelt, zoo niet van te voren een ac- coord is getroffen. Arbeid in broodbakkerijen. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft vergund, dat in broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks, waarin zoowel op 25' als op 26 December geen arbeid wordt verricht, in afwijking van het be paalde in de artt. 35, tweede lid, en 40, eerste lid, der aubeidswet 1919 door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen bakkersarbeid wordt ver richt tusschen 8 uur nm. van, 23 December en 6 uur voorin, van 24 December de werktijd van de bakkersgezellen op 23 December met ten hoogste twee uur wordt verlengd. Verder is aan hoofden of bestuurders van broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks vergund, dat, in afwijking van het be paalde bij art. 35, zesde lid, der arbeidswet 1919 op 24 December deeg of brood, dat na 8 uur nam. van den vorigen dag gebak ken of opgewarmd is van 7/2 uur voorrn. af uit het'gebouw niet aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wordt vervoerd van 8 uur voorm. af wordt verkocht of afgeleverd. Weder postzegelboekjes verkrijgbaar. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt ter kennis dat op alie kan toren der posterijen weder postzegelboek jes verkrijgbaar zijn. Deze boekjes, welke worden uitgegeven in 2 soorten, bevatten 24 zegels van resp. 2, 10 of 15 cent, dan met 6 zegeis van 1, van 2, van 5, en van 10 cent. De prijs der boekjes bedraagt resp. 0.48, 2.40, 3.60 en 1.08. Jubileum dr. Jacq. H. Polak. Ter gelegenheid van het feit dat onze vroegere stadgenoot, de heer dr. Jacq. H. Polak, verbonden aan het ziekenfonds „de Volharding" te VGravenhage 25 jaar gele den gepromoveerd is, werd deze Vrijdag ochtend door een der specialisten afgehaald en naar de kliniek der „.Volharding" aan den Gedempte Burgwal vergezeld. Daar werd de jubilaris door het personeel met bloemen gehuldigd, terwijl er na afloop van het spreekuur receptie was voor het personeel van genoemde kliniek. Thuis werden den jubilaris tal van bloemstukken gezonden, o.m. van het be stuur van „de Volharding", specialisten, tandartsen, internisten en patiënten. Des avonds was er receptie voor het be stuur van „de Volharding", doctoren en genoodigden. VLISSINGEN, 21 DECEMBER. Klassenstrijd, ethiek en religie. Gisterenavond sprak de heer W. Drop, lid der Tweede Kamer, in de Doopsgezin de kerk alhier, over „Klassenstrijd, ethiek en religie". Het stemmige kerkgebouw was geheel met een belangstellend1 publiek ge vuld. De heer J. de Meij, voorzitter van de plaatselijke commissie voor Arbeidersont wikkeling, opende 'deze bijeenkomst met een kort woord, waarin hij dank bracht aan het kerkbestuur, dat zoo vrijzinnig was ge weest de mogelijkheid te openen een socia listisch spreker in 'haar kerk te doen op treden. Hij stelde die vrijgevige en vrijzin nige houding ten voorbeeld aan andere kerkgenootschappen, daaraan de opmer king vastknoopende, dat. bij een gelijke ge dragslijn hunnerzijds, de begrippen geloo- vig en ongeloovig in ons land zeker niet die scherpe kanten zouden vertoonen, die ze thans maar al te vaak, maar ook zoo vaak ten onrechte, te zien geven. Dank bracht hij voorts aan de heeren Dommisse en Popma, voor hunne bereid willigheid dezen avond met hunne muziek luister te hebben willen bijzetten en ook aan mevr. Bor, die zich bereid had ver klaard eenige zangnummers ten beste te geven. Na een drietal orgelsolo's door den heer Dommisse gespeeld en het Largo van Han del, door de heeren Popma' (viool) en Dommisse (orgel), kreeg de heer Drop het woord, die aanving met de voorlezing van een fragment uit het werk van Oort en Mackenzie, getiteld „Het Jaar Rond", waarvan de hoofdstrekking was, dat de el lende, waarin de wereld thans verkeert, slechts te boven zal worden gekomen, door een wederkeerend geloof in het leven en in den mensch. Hierna kreeg mevr. Bor de gelegenheid, in een tweetal gevoelig gezongen liederen, ons van haar prachtige stem te doen ge nieten Daarna ving de heer Drop zijn eigenlijke VOableiten, voor rookers (Ingez. Mededeeling.) redevoering aan met te zeggen te zullen spreken over een drietal begrippen klas senstrijd, éthiek en religie, begrippen die aan hen die in de arbeidersbeweging be langstellen niet vreemd zijn. Uitvoerig schetste hij de beteekenis en oorsprong van ieder dier begrippen. Spreker is het niet eens met hen die van oordeel zijn, dat een socialistische levens beschouwing en een religieuse levensopvat ting elkander volledig uitsluiten of piet met elkander zouden zijn in overeenstemming te brengen. Deze opvatting van onvereenig- baarheid, zegt spreker, bestaat niet alleen biji tegenstanders van het socialisme of die daarvoor wenschen door te gaan, doch menig socialist zélf, ontkent die vereenig- baarheid als de meest starre dogmaticus van Gereformeerden huize. Een gedachten- wisseling daarover is ook niet iets nieuws, doch bestaat reeds zoolang de groote krachten van beschaving en cultuur zich aan den mensch opdringen. Spreker geeft aan de hand van werken van eenige wetenschappelijke socialisten in ons land aan, op welke gronden zij die on- vereenigbaarheid van socialisme en religie baseeren, op grond) van welke feiten, aan een materialistische geschiedenisopvatting ontleend1, zij concludeeren, dat het weten schappelijk socialisme godsdienstloos moet zijn. Spreker ontvouwde daartegenover zijn opvatting omtrent de vereehigbaarheid dier beide begrippen. Uitvoerig stond hij stil bij het ontstaan, der godsdiensten, het optreden van kerk en priesterschap in der tijden loop, aan een en ander waarvan de religie haar beteekenis ontleent, waarbij men uitging van de opvatting, dat het meest essentieele van de religie was een besturend, almachtig en persoonlijk God. Spreker gaat na de opvattingen van de aanhangers van het atheïsme, aanhangers en verdedigers van de natuurwetenschap aan de hand waarvan zij zeggen, dat sinds het optreden dier wetenschap er voor een besturende almacht of oen persoonlijk God geen plaats meer is en dat de religieuse cultus zal verdwijnen, omdat men het be staan van een dergelijke besturende al macht niet meer kan volhouden. Niettegenstaande die tegenwerping zegt spreker, durfde ik die beschouwing ontken nen, op den zeer eenvoudigen grond, dat een dergelijke beschouwingswijze geen mo gelijkheid open Iaat ons een nieuwere ziens wijze bij te brengen. Het socialisme zegt spreker is een maat schappelijke beweging, die maatschappe lijke idealen wenscht te verwezenlijken, en het baseert de wetenschap van zijn ver wezenlijking op die maatschappelijke be weging, die ons verschijnt als den. klassen strijd in zijn onderscheiden vormen. Doch ook die praktijk van. den klassenstrijd, zegt spreker, brengt ons voor vanavond niet veel verder. Uitgangspunt- in dien. klassenr- strijd' is het arbeids- en productieproces, doch zijn doel en wezen, en daarop komt het hedenavond voor ons aan, zegt spreker, is het ombouwen en het versterken van den juridischen bovenbouw der maatschappij. Spreker verduidelijkte een en ander aan de hand van de worsteling van het Rus sische volk sedert 1905 en het proces dat zich in Duitschland, onder dat gediscipli neerde volk, voltrok sedert het eindigen van den wereldoorlog, een. proces, dat er op gericht is een plaats in te ruimen voor het innerlijke wezen des menschen. Spreker bekijkt in dit verband ook de positie die de Ned. arbeidersklasse 'momen teel inneemt, een positie die er niet eene is van aanval, doch van verweer, tot behoud van datgene wat ze in moeilijke worsteling wist te verkrijgen. In zulken tijd openbaart zich bij een volk de behoefte aan éthiek. Niet in den zin van het zoeken naar nieuwe normen voor zinsbevrediging, doch in den zin van het beïnvloeden d'oor betere behoeften, die in den mensch opstaan, een verbeelding van droom en daad, een begeestering der massa voor een betere wereld, dan waarin die massa leeft. Aan de hand' van verschillende werken van binnen- en buitenlandsche auteurs en hunne verschillende aanrakingspunten toont spreker aan, dat die behoefte zich ook bezig is te uiten, in de litératuur. En die behoefte, zegt spreker, die ons aandrijft tot toewijding, offervaardigheid, geestdrift, geloof, is de vrucht, die uit den mensch zélf geboren wordt en die hem voortstuwt op den weg naar zijn volmaking. Staande in onderling verband vormen zij de stu wende kracht, die de menschheid zal plaat sen op een 'hooger plan, zonder gouddorst en concurrentiejacht. Spreker eindigt zijn begeesterende rede met een gedicht van Margot Vos en een citaat van Just Havelaar op die rede toe passelijk. Viool-, orgelspel en zang besloten den avond. 't Komt in orde De Oude Vriendschap. Voor een volle zaal ging gisterenavond de première van Kees de Ruijter's nieuw ste revue in twee 'bedrijven. Het werkstuk 'werd vertolkt door de revue- en cabaret club „Kunst naar Kracht" en direct willen we vastleggen, dat men inderdaad kunst te genieten krijgt, terwijl de krachten met eere onder de goede dilettanten genoemd mo gen worden. Voorts wordt het aangename met het nuttige vereenigd, immers het ge zelschap werkt ten bate van het Marine Sanatoriumfonds, 't welk zich ten doel stelt de gevreesde t.b.c. te bestrijden. De geheele revue mag zich op een zeer logisch verband beroemen, 't sluit alles zoo vanzelf aan, er zit zoo'n prettige gang in en wat geboden wordt is een getrouwe weerspiegeling van de gebeurtenissen van den laatsten tijd gegoten in een vorm, welke smakelijk is voor oog en oor. In dit verband komen we vanzelf op het terrein van décor en muziek. De aankleeding, de entourage 't is alles in de puntjes de costumes piek-fijn, terwijl de lichteffecten de aantrekkelijkheid verhoogen. Een woord van lof aan het adres van den heer C. van Beers, die het muziek-arrangement ver zorgde is hier zeer zeker op zijn plaats, daar gebleken is, dat ook aan dezen voor namen factor de vereischte aandacht is besteed. Een beschrijving te geven van het too- neelwerk zou ons te ver voeren, redenen waarom we volstaan met een greep. Al lereerst de „vergadering voor de Olym piade", raak en ad rem evenals het tra ditioneel geworden „vergeten schoolkind"; „terug van de natte manoeuvres" oogstte het verdiende succes het echt Hollandsche landschap met „den molen" door vier zan gers op verdienstelijke wijze muzikaal ge ïllustreerd „de familie Dwars", een klein, vlot gespeeld huiselijk tafereeltje uit den ■modernen tijd „de vrouwelijke Kamerle den" met wier galacostuums we ons wel kunnen vereenigen, inderdaad aardig ge dacht „In China" en de „Teacosy", twee ju'weeltjes van décor „de hulde aan de Jubileerenden" was eén schitterend slot- tooneel van het eerste bedrijf, opgedragen aan Scheepvaart, Industrie en Kunst. Het tweede bedrijf vangt aan. met di verse „reclames", waarvan we speciaal vernoemen „The New Edison" (vaJt~ de firma Dert), welke op sublieme wijze het „Ave Maria" van Gounod ten gehoore bracht en de mannequins van Maison Lam- booy. Een homerisch gelach verwekte „Vlissings nieuwe verordening", we zullen hier niet verder op ingaan, anders is de aardigheid er af. „De nieuwe shawl mode" offreerde een rijkdom van fijne toiletten in tegenstelling van den omslagdoek van „1875", terwijl „Radio" op een imitatie radio concert vergastte. Bijzonder pakkend en practisch is de trits „naar, in en uit de bioscoop", Luxor Theater is op keurige wijze in decor gebracht, het publiek treedt binnen, de voorstelling heeft plaats (deze maal de film „Hoera voor Filmland") en de bioscoop gaat uit. Voorwaar een geniale vinding. De slotdecoratie symboliseert het groote ideaal der gansche menschheid een duurzame vrede de wapens neder het succes van deze scène wordt verhoogd' door den beschaafden zang van de „Vre- des Bode". Rest ons nog de vermelding van den humorist, die op voortreffelijke wijze het Revue-lied ten gehoore bracht en van stonden, aan „de zaal" mee kreeg. Wij mogen den» heer De Ruijter wel ge- lukwenschen met zijn creatie, zij is een succes geworden Naast hem, 'die het pu bliek door zijn kwinkslagen, mimiek en originaliteit (het applaus bij zijn. opkomen eni de bloemen waren verdiend) zoovele genoeglijke oogenblikken verschaft en ver schaft heeft noemen we mevr. de Ruijter, dé commère, zijn getrouwe leidsvrouwe, die haar hoofdrol met innemendheid ver vult. Voor ons komt het niet in orde, maar is het in orde, jazelfs dik in orde. Bedienen, afrekenen, deuren slaan late men toch gedurende de uitvoering na, 't is hinderlijk voor tooneelisten en toehoorders. Kerstrede Kamerlid Albarda. De afdeeling der S.D.A.P. hier ter stede stelt 'haar leden en geestverwanten in de gelegenheid gratis de Kerstrede door den tegenwoordigen leider dier partij, den heer ir. J. W. Albarda, draadloos aan te hoo- ren, op Zaterdag a.s., des morgens 10 uur, in de Alhambra-theater. De heer Aabarda zal een rede houden getiteld „Oïnhoog uit de diepten". Daar deze bioscoop voorzien is van het Super Radio-toestel, zal voor belangstel lenden ongetwijfeld een bezoek aan Al- hanïbra 2en Kerstdag de moeite loonen, daar deze Kerstrede zooals men weet wordt ongeluisterd door de groote Amsterdam- schezangvereeniging „De Stem des Volks". Nadere mededeelingen zullen nog volgen. Een reclame voor de provincie Zeeland. De Algemeene Vereend ging ter Bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer, te 's-Gravenhage, zal in overleg met de Stooïmvaart Mij. „Zeeland'' en de betrok ken afdeelingen uitgeven een boekje over de provincie Zeeland. Het formaat wordt zoodanig, dat het gemakkelijk in den zak kan worden meegedragen (samengevouwen folder). De uitvoering geschiedt in zeer fraaien vorm op kunstdrukpapier. Gestreefd wordt naar mooie illustratie, waarnaast een korte beschrijving wordt geplaatst van de voornaamste plaatsen in Zeeland, die rechtstreeks met vreemdelingenverkeer te maken hebben. De oplage geschiedt in 60.000 exemplaren, waarvan 50.000 in de Engelsche taal, 10.000 in Nederlandsch en Fransch. Achter in den folder wordt opge nomen een staat met algemeene bijzonder heden van de verschillende plaatsen; Hier naast zal gelegenheid zijn tot adverteeren. Te verwachten en te begrijpen is, dat iedere Zeeuw 'tl belang van deze uitnehien- *de reclame zal inzien, en dat talloozen ervan zullen, gebruik maken. De versprei ding in binnen- -en buitenland is in. de beste handen (de Holland1Amerika lijn zal voor verspreiding in Amerika zorg dragen). Wij wekken gaarne op tot deelname aan deze unieke reclame. Is deze deelname groot genoeg, dan kan besloten worden tot de uitgifte ook in de Duitsche taal. De stoomvaat-maatschappij „Zeeland" zal gaarne de noodige inlichtingen verschaffen. Ce geheele wereld staat thans in het teeken van Wij „zetten U dan ook heusch geen hak", als wij ad- viseerenLaat U door Uw schoenma ker ECONOMIE RUB- BERHAKKEN zetten en weiger beslist elk ander merk (Ingez. Mededeeling.) Inlevering rijksgoederen. De in deze gemeente wonende verlofgan. gers die een aanschrijving van den burge meester hebben ontvangen, tot inlevering hunner rijksgoederen, worden bij deze er aan herinnerd. De daarvoor bepaalde datum is morgen Dinsdag<.22' December", te Middelburg, ka zerne Kortè Noordstraat, te-9 en 10.30 uur. Beslag gelegd. Zaterdag is door een deurwaarder uit Middelburg beslag gelégd op het Duitsche stoomschip „Martha Hemsoth", dat hier passeerde met bestemming naar Antwer pen, Het schip is op de haven alhier ge sleept. Zaterdagmorgen had de metselaar J. te Middelburg het ongeluk bij het repareeren van een schoorsteen daarmee door het dak te vallen. Hoewel zijn been op drie plaat sen was gebroken, 'kwam hij nog 2 trappen af. Na verbonden te zijn werd de man naar het gasthuis vervoerd. SOUBURG. In de Vrijdag gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. kerk is tot kerkvoogd herbenoemd 'de heer A. de Visser Jz. Door 'het Christ, fanfarecorps „Vlijt en Volharding" alihiér -werd Donderdag en Vrijdagavond een uitvoering gegeven voor haar begunstigers. Beide avonden was „Rehoboth" goed bezet en toonden de aan wezigen over het ten gehoore gebrachte zich' zeer voldaan. Het programma gaf verschillende mooie nummers aan, die goed werden uitgevoerd, b.v. „Jeanne d'Arc", ouverture van Jos. Kessels en „Feestklan ken", faiitaisie' over Ned-erl. volksliederen van M. J. H. Kessels. Deze beide nummers vielen bijzonder in den smaak, getuige het applaus der aanwezigen. Den heer J. van Soelen, directeur dezer nog jarige vereeni- ging, komt zeker een woord van hulde toe voor wat hij met zijn corps reeds heeft weten te bereiken. Ook de samenspraak „Een gefopte Cummunist", die tusschen de pauze ten beste werd gegeven, droeg er toe bij om beide avonden go'ed te doen slagen. In de zaal van café „Dorpzicht" werd gisteren een tentoonstelling gehouden van sportduiven van leden der Souburgsche duivenvereeniging „de Luchtbode". Het aantal leden dezer vereeniging bedraagt 16, terwijl het aantaL inzendingen 54 bedroeg. Keurmeester was de heer C. Joziasse uit Middelburg, die zeer ten genoege der leden zijn taak volbracht heeft. Hieronder volgt dé uitslag Beste doffer W. F. L. Korff le pr. en 4 eerepr. beste duif D. van Soelen le pr. en 4 eerepr. overjarige doffers C. v. d. Dries 2e pr. en 1 eerepr. D. v. Soelen 3e pr. 1 eerepr. overjarige duiven A. Roelse le pr. en 2 'eerepr. I. Joziasse 2e pr. en 2 eerepr. D. v. Soelen 3e pr. en 1 eerepr. jarige doffers J. Daalhuijzen le pr. en 2 eerepr. L. Meijer 2e pr. en 1 eerepr. A. Walraven 3e pr. en- 1 eerepr. H. Jasperse 4e pr. en 1 eerepr. jarige dui ven L. Meijers le pr. en 2 'eerepr. L. Meijers 2e pr. en 1 eerepr. T. Back 3e pr. en 1 eerepr. H. Jasperse 4e pr. en 1 eerepr. jonge doffers D. van Soelen le pr. en 2 eerepr. W. F. L. Korff 2e pr. en 2 eerepr. A. Walraven 3e pr. en 1 eerepr.; D. van Soelen 4e pr. en 1 eerepr. jonge duiven A. Walraven 2e pr. 'en 1 eerepr. D. van Soelen. 3e pr. en 1 eerepr. A. Wal raven 4e pr. en 1 eerepr. Verder werd een eereprijs toegekend aan den heer L. Meijers voor de meest be haalde 2e prijzen. RITTHEM. De commissie tot verharding van den dorpsweg heeft met de aangelanden haar laatste vergadering gehouden, welke zeer druk bezocht was" De voorzitter, de heer P. J. de Pagter, wees op de vele moeilijkheden die over wonnen moesten worden om t'ot de zoo hoog noodige bestrating van den weg te kunnen komen. De aangelanden hebben nu VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE DE VERSTANDIGE MOEDER gaat met haar opgroeiende dochter naar den dokter. Kleine inwendige afwijkingen (ook bij het gezonde meisje) kunnen dan nog ontdekt en gemakkelijk verhol pen worden, terwijf ze anders tijdens het huwelijk bedenkelijk kunnen worden.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1