No.296' 63e Jaargang WOENSDAG 16 DECEMBER gemeentebestuur BINNENLAND INGEZONDEN STUKKEN Stads= en Provkcienieuws Abdijsiroop ■!925 VLISSINGSCHE COURANT HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen öelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 December 1025 aan S. C. J. VAN MARLE, alhier, vergunning is ver leend tot het uitbreiden van zijn meubelma kerij, door het bijplaatsen van een electro- kortsluitmotor van 3 P.K. in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie E No. 503, plaatselijk gemerkt Noordstraat No. 17. Vlissingen, 15 December 1925. Burg. en Weth. voornoemd, De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer, Zitting van Dinsdagavond. Ingekomen was een schrijven van den commies ter griffie W. F. Pfeiffer met ver zoek om eervol ontslag tegen 1 Januari a.s. Het schrijven wordt in handen der huis houdelijke commissie gesteld. De Kamer ging over tot het trekken der afdeelingen. Daarna werd de vergadering geschorst om de afdeelingen in de gele genheid te stellen voorzitters en onder voorzitters te kiezen. De voorzitter stelde voor, heden in de afdeelingen een reeks ontwerpen te behan delen, Dinsdag a.s. wederom afdeelings- onderzoek te houden en Woensdag 23 De cember Ts het openbaar te behandelen de ontwerpen, die in staat van wijzen zijn. De vergadering werd verdaagd tot Dins dag a.s. 2 uur. Tweede Kamer. Vergadering van 15 December. Allerlei. Salarissen. Nadat twintig ontwerpjes onder den ha mer waren doorgegleden, kwamen de ontwerpen betreffende de salarisherziening aan de orde. Een algemeen debat over de salarissen was daardoor niet aan de orde, want het gaat hierbij slechts om het gladstrijken van de befaamde „plooien". Natuurlijk wisten zij die voor veel betere salarissen zijn, nog een massa plooien aan te wijzen. Iedere gladstrijkerij brengt na tuurlijk nieuwe plooien en wij hoorden van de heeren J. Ter Laan, Kuiper en Ketelaar alweer alweer nieuwe ongerechtigheden opnoemen. Voor. de rechterlijke macht pleitte de heer Dresselhuijs krachtig, maar deze sala rissen zijn geregeld in verband met andere salarissen. Wie dus voor één groep op komt loopt gevaar de verhoudingen te ver storen. Het is waar dat de salarissen bij de rechterlijke macht zeer laag zijn en dat maar weinige jonge goede krachten zich darvoor beschikbaar stellen. Toch diende de heer Dresselhuijs een amendement in om de salarissen van de griffiers, substituut-griffiers en ambtenaren bi; het O. M. met 200 te verhoogen. De Minister verzette zich er tegen omdat het amendement de onderlinge verhouding der salarissen verbrak en toen trok de heer Dresselhuijs het weer in. Alle ontwerpen werden toen goedge keurd. De kabinetscrisis. De Haagsche redacteur van „de Maas bode" meldt Naar wij vernemen, heeft dr. De Visser thans verschillende léden van hel demis- sionnaire kabinet aangezocht om over te gaan in een door hem te vormen ministerie. Deze uitnoodiging is o.m. ook gericht tot de vier Katholieke ministers. Naar de meening van de redactie van „de Maasbode" kan het als vaststaande worden beschouwd, dat de Katholieke mi nisters, gezien de houding, die zij van het begin van het conflict af hebben aangeno men, aan deze uitnoodiging geen gevolg zullen geven, wanneer niet een voor de Katholieke Kamerfractie en Gok voor hen zelf aannemelijke oplossing van de kwestie van het gezantschap bij den H. Stoel wordt gevonden. De weelde- en verteringsbelasting. Naar het „Hbld." verneemt, is aan den Nijverheidsraad ter beoordeeling toegezon den een nieuw voor-ontwerp weelde-wet, ter vervanging van het bestaande wets ontwerp. Het nieuwe voor-ontwerp beoogt de vijf- en-twintig artikelen welke als weelde-arti- kelen worden aangemerkt, te belasten bij de bron en wel met 12 voor zoover ze hier te lande worden gemaakt. Op inge voerde weelde-artikelen zal een invoerrecht van 12 worden geheven. De weelde-belasting te'n aanzien van hotefverteringen blijft als in het oude ont werp. Examen kommies-verificateur der directe belastingen. De minister van financiën brengt ter ken nis van de ambtenaren, wien 't aangaat, dat op 30 Maart 1926 en volgende dagen te Rotterdam zal worden afgenomen het exa men voor kommies-verificateur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, bedoeld bij art. 39 van het organisatiebe- riuit belastingen 1920. 'De verzoekschriften om toelating tot dit examen moeten vóór 15 Januari 1926 bij het departement van financiën zijn inge komen. Directe belastingen enz. Bij Kon. besluit zijn de tijdelijke adjunct- ■ospecteurs der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen V. F. A. Mey, A. G. J. Elkhuysen. T. J. F. Zey, H. de Munck. A. J. M. Sweens, D. L. Kloosterman, P. J. U. Stuiver, A. Sissingh, J. A. Fray, J. H. Bosch, F. T. Pesman, W. G. Douma, W. de Boer, H. Schuurman, W. van Dijk, V. Sniekers benoemd tot adjunct-inspecteurs dier middelen. Post- en telegraafkantoren op 25, 26 en 27 December. Op Vrijdag 25 December en Zondag 27 December zullen de post- de telegraaf kantoren, en de bij-, wijk- en hulpkantoren opengesteld zijn als op Zondagen, en zal de dienstuitvoering geheel met die op Zon dag worden gelijk gesteld. Op Zaterdag 26 December zullen a. de post- en telegraafkantoren open zijn als op Zondag, behoudens dat de enkelvoudige postkantoren gedurende twee uren onaf gebroken, en de vereenjgde kantoren, welke op Zondagen uitsluitend van 8 tot 9 v.m. geopend zijn, mede van 1 tot 2 n.m. zullen zijn opengesteld de overige vereenigde kantoren en de enkelvoudige telegraafkan toren zullen in de middaguren tot 3 uur 's middags open zijn. De rijkstelefoonkantoren zullen open zijn als op Zondag, met dien verstande, dat de kantoren, welke des Zondags uitsluitend van 8 tot 9 v.m. geopend zijn, ook van 1 tot 2 uur n.m. opengesteld worden. De bijkantoren worden ter zake van den post- en telegraafdienst gelijk gesteld met de vereenigde kantoren. Voor den telefoon dienst geldt het bepaalde voor de rijkstele foonkantoren hierboven. De hulpkantoren zullen, wat den post dienst betreft, geopend zijn als op andere feestdagen voor den telegraaf- en tele foondienst zullen ze alle van 8 tot 9 v.m. zijn opengesteld. De stations zullen voor den postdienst gedurende een door den betrokken direc teur te bepalen uur en voor den telegraaf- en telefoondienst van 8 tot 9 v.m. geopend, zijn. Met uitbreiding, voor zooveel den post dienst betreft, van hetgeen is voorgeschre ven omtrent de uitvoering van den dienst op Zondag, zullen mede postwissels, post- bewijzen en quitantiën worden behandeld en aan te teekenen stukken ter verzending worden aangenomen. Voor den postchèque- en girodienst, den dienst der Rijkspostspaarbank en der Ver zekeringswetten, alsmede voor de aanne ming van postpakketten, zijn de kantoren en stations gesloten. Bet vervoer van de brieven- en pakket- post wordt zoodanig geregeld, dat de kan toren en stations, welke 's Zondags geen postgemeenschap hebben, ten minste één maal gelegenheid tot verzending en ont vangst van brieven- en pakketpost krijgen. De „Soerakarta". Het Nederlandsche vrachtstoomschip „Soerakarta", in 1913 op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier gebouwd en eenige maanden geleden te Hoek van Hol land gestrand, is gisterenmiddag verkocht in den beschadigden toestand en met den inventaris, zooals het te Schiedam ligt. De verkooping geschiedde voor rekening van den Rotterdamschen Lloyd, door den makelaar Jacq. Pierot Jr. Er was zeer veel belangstelling. Het schip werd ingezet voor 60.000 en is verkocht voor 66.500, aan de naamloo- ze vennootschap Frans Rijsdijk's scheeps- slooperij te Hendrik Ido Ambacht. Een Philips' catalogus. Door de firma Philips te Eindhoven is een nieuwe catalogus uitgegeven, welke in verschillende talen is gedrukt en in vele landen zal worden verspreid. De catalogus mag gerust een leidraad voor de beoefe naars van de draadlooze telefonie genoemd worden. De artistieke verzorging was bij ir. L. Ch. Kalff in goede handen. Op aanvraag wordt aan iederen amateur gratis en franco een exemplaar van dezen interessanten catalogus gezonden. Buiten verantwoordelijkheid der redact!» Be copje wordt alet teruggegeven HET LICHT VAN AZIE. Geachte Redactie, Het ingezonden stukje van mej. E. G. de Ruyter werd mij gisteren ter lezing aan geboden. Het is mij niet mogelijk op alles, wat mej. De Ruyter schreef, in te gaan. Dat zou een geweldig theologisch dispuut worden. Ik ben principieel ook tegen het theologi- seeren in een dagblad. Toch meen ik dit te moeten antwoorden Mej. E. G. de Ruyter is theosofe. De theosofie is een dochter van het Buddhisme. Buddha zou nooit theosoof hebben kunnen zijn, ook wanneer hij in onzen tijd leefde. Buddha zou het stukje, van mej. De Ruyter lezende vriendelijk ge glimlacht hebben. Men vergete niet, dat de theosofie van het Christendom geleerd heeft. Dus een betrekkelijken hemel heeft. Buddha was absoluut een kind van zijn tijd. Zijn hoogste zaligheid was niets an ders dan de zaligheid der Brahmanen en deze was net doen stilstaan van het wiel der geboorten. Niet iets positiefs dus, maar iets negatiefs. Wanneer wij ook geen Buddhisten kunnen zijn toch kunnen wij van dezen man oneindig 'veel leeren den ernst om naar de waarheid te zoeken. Ik wilde wel, dat onze Christenen iets van dien ernst hadden, voorzeker het zou er anders in de Christenheid uitzien. Nu blijf: het „Wie gelooft onze prediking". Wie Jezus Christus begrepen heeft, kan niets anders zeggen dan „Waarheen zul len wij gaan, Gij hebt woorden des eeuwi gen levens, Gij zijt de zoon des levenden Gods Ik weet, dat mej. De Ruyter naar waar heid zoekt. En in den geest druk ik haar de hand. Moge zij verder blijven zoeken met de bede in 't hart „Heer, God de« levens schenk mij de volle waarheid". Ik weet dan zal ook zij straks de waar heid vinden voor den adventskoning Jezus Christus knielen en den onper soonlijken God met den onpersoonlijken hemel vaarwel zeggen. Met dank voor de plaatsing, J. N. BIEGER. Predikant. DE VLISSINGSCHE BURGERWACHT. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het ingezondene van B., betreffende de Vlissingsche Bur gerwacht, stellen wij er prijs op een enkele mededeeling in uw blad te doen. Het Instituut van de Burgerwachten in Nederland dient tot het ter beschikking zijn van een aantal georganiseerde orde lievende burgers ter bescherming van het wettig gezag in tijden van pogingen tot het ontketenen van gewelddadige revolutie. Dit instituut omvat circa 600 Burger wachten met ongeveer 80.000 leden. De inzender beschouwt slechts een ge deelte van de bemoeienissen hier ter plaatse van de Burgerwacht, n.l. het op voeren van de schietvaardigheid. Op ons maakt zijn stuk den indruk af komstig te zijn van iemand (geen lid) die kort geleden met het bestuur oneenigheid had omtrent betaling van vergoeding voor verleende hulp bij schietoefeningen. Nadere verantwoording over de werk wijze is het bestuur verschuldigd aan den burgemeester van Vlissingen, aan den in specteur der Burgerwachten in Nederland en aan zijn toegevoegden provincialen ver tegenwoordiger. In verband met deze laatste opmerking deelen wij mede, op verdere ingezonden stukken geen acht meer te zullen slaan. U vriendelijk dank zeggende voor de plaatsing, Namens het Bestuur der Vlissingsche Burgerwacht, D. L. H. VAN RAALTE, Voorzitter. M. v. d. BEKE CALLENFÈLS, Secretaris-Penningmeester. KERSTMISPAKKETTEN VOOR ONZE ZIEKE SOLDATEN. Landgenooten, Evenals vorige jaren hoopt de Koninklij ke Nederlandsche Vereeniging „Ons Leger" aan de zieke militairen, welke met de Kerstdagen zich in de hospitalen zullen bevinden, een Kerstverrassing te zenden. En zij doet daarom weer een beroep op uwe welwillende medewerking. Wij hooren reeds uw bedenkingen .slechte tijden", „groote zorgen, „onzeke re toekomst", etc. etc. Maar toch wagen wij het, dit, "hopenlijk ook U sympathiek plan, onder uw aandacht te brengen. Want, het is zoo'n aardige gewoonte geworden, dat onze Vereeniging haar werkjaar kan besluiten met een kleine verrassing voor onze zieke soldaten. Medewerking is verzocht aan en verkre gen van de betreffende militaire autoritei ten, teneinde over de noodige gegevens te beschikken, opdat geen enkele zieke zal vergeten worden. Voor eiken Rijksdaalder kunnen wij een pakket zenden, of, eiken zieken soldaat een bewijs geven, dat er toch nog altijd land genooten zijn, die, ondanks deze donkere tijden, uiting willen geven aan hun sym pathie voor en waardeering toonen aan den Nederlandschen soldaat Een postwisseltje is spoedig ingevuld en daarvoor houdt het secretariaat, Korte Wijnstraat 8, Rotterdam, zich gaarne aan bevolen Ook kan gestort worden op Giro nummer 119264. Moge dit plan, evenals het vorige jaar, slagen Bij voorbaat onzen bartelijken dank. Namens het Bestuur, De Secretaris, J. VAN DE WALL. VLISSINGEN, 16 DECEMBER. Verbetering van de haven te Vlissingen. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur Van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed Het bouwen van een kaaimuur met bij komende werken in een bouwput'ten noorden van de buitenhaven te Vlissingen, deel uitmakende van de werken tot verbe tering van de haven van Vlissingen, inge volge de wet van 25 Juli 1919 (Staatsblad no. 515) raming 1.213.000. Inschrijvers waren Rheinisch Westfali- sche Bauindustrie, Nijmegen 1.439.075; N.V. Kon. Rotterdamsche Betonijzer-maat schappij te Rotterdam 1.383.232; N.V. Aannemersbedrijf van Dongen en van Hoven, Dordrecht 1.297.260; N.V. Nij- meegsche Bagger- en aannemersbedrijf Nijmegen ƒ1.289.000; N.V. Aannemersbe drijf den Bosch, Nijmegen ƒ1.258.000; T. den Breejen van der Bout, Berg en Dal 1.241.644 met portlandcement en 1.222.862 met ijzerportlandcement N.V. Christiani en Nielson's gewapend beton- maatschappij te 's-Gracenhage ƒ1.219.750; A. A. de Wilde, Middelburg ƒ1.167.900; N.V. Ned. Aannemers Maatschappij v.h. Boersma, Den Haag ƒ1.159.000; riolland- sche Maatschappij tot het maken van werk in gewapend beton, Den Haag ƒ1.146.000 met portland of hoogoven ce ment en 1.135.000 met ijzerportlandce ment en N.V. H. Butzer's beton- en wa- terbouw-Mpij, Den Haag 1,129.000 met portlandcement en ƒ1.119.000 met ijzer portlandcement. Drie biljetten voldeden niet aan de voorwaarden en werden ongel dig verklaard, terwijl een der inschrijvers ook inschreef volgens een eigen ontwerp, waardoor dit biljet ook ter zijde werd ge- legd. Werktijdvermindering Kon. Maatsch. „de Schelde". In het „Rotterdamsch Nieuwsblad" von den wij onderstaand bericht Door de directie der Kon. Maatsch. „de Schelde", scheepsbouw- en werktui- genfabriek alhier, is besloten om in haar machine-banlcwerkerij, koperslagerij en scheepsbouw om de andere week te la ten werken, met het oog op de heer- schende malaise in déze werkplaatsen. Dit besluit zal een dezer dagen in wer king treden. De berichtgever van het Rotterdamsch blad heeft dit bericht, zonder behoorlijk onderzoek aan zijn blad gezonden. Hij heeft het schijnbaar niet de moeite gevonden eerst eens te informeeren naar de juistheid van hetgeen hij heeft gehc doch zendt een geheel onjuist berich waardoor de indruk wordt gevestigd dat op de werf der Kon. Maatsch. „de Schel de" groote malaise heerscht. Wij willen daarom het bericht tot zijn juiste proporties terugbrengen en kun n dan, na informatie ter bevoegder plaatse mededeelen dat, nu het motorschip „In^- poera" is afgewerkt, in verschillende afc lingen voorloopig minder werk is. Een ge volg hiervan is dat in enkele afdeelingen door ongeveer 200 werklieden om de an dere week zal worden gewerkt. De betrokken werklieden zullen door de werkloosheidskassen gesteund worden. Kerstconcert „Looft den Heer." In de overvolle groote zaal van het Con certgebouw alhier werd gisterenavond door de Christel. Zangvereeniging „Looft den Heer" een Kerst-concert gegeven. En laten wij maar dadelijk beginnen, den inhoud van het hier volgend verslag aldus samen te vatten „Het was één gróót succes Dankbaar f Voldaan Een rijk programma, met zorg en smaak samengesteld. Solisten, die den toets der critiek glansvol kunnen doorstaan een koorzang, verrukkelijk mooi en nagenoeg onberispelijk begeleiding door een keu rig orkest, dat in zijn Symphonie ruim schoots de gelegenheid had zijn vermogens te ontleden. Een zaal met passend décor een groote Kerstboom, glinsterend be sneeuwd, en rustig befonkeld door roode lichtjes. Een podium, maar neen... nü hokt hetDat podium is veel te klein. Voor een flink koor met een behoorlijk orkest biedt het niet voldoende plaats ruimte. En wat zou het ook niet veel aan genamer zijn, indien een amphitheatersge- wijze opstelling mogelijk ware. Eigenlijk was de zaal zelve ook te klein voor het talrijk publiek. Zou er werkelijk geen mo gelijkheid bestaan, dat onze stad zich in dit opzicht eens kon meten met Middelburg? 't Is toch zoo noodig, vooral waar de mu zikale prestaties in menig opzicht zich op waarts bewegen. Ook „L«oft den Heer" gaf daar dezen avond duidelijk blijk van. De koorzang nam wel is waar slechts een klein deel van de uitvoering in, maar wat het koor dan odk gaf, was in één woord schitterend De directeur, de heer Theo Höfelein, mag trotsch zijn op z'n koor, doch vooral 't koor mag zich verheffen op zulk een directeur. Want... déar komt het toch maar op aan. De vraag „hoe is de leiding is de eerste en de laatste De heer Höfe lein heeft leiding en geeft leiding. Hij heeft het koor volkomen in z'n macht en ook een niet te onderschatten factor hij weet precies, wat het presteert de keus der liederen bewijst het Aangrijpend schoon zal dat eenvoudige lied, 't „Stille Nacht" van Gruber wel altijd blijven. Het werd zoo aantrekkelijk warm gezongen en vormde met de begeleiding 'n heerlijk geheel. En wat imponeerde al da delijk die fluit Op dit eerste nummer volgde een Proloog dqor den eere-voorzitter, ds. Voorhoeve, die daarna voorging in gebed. Dan de Kerstcantate van Rinck, voor soli, koor en orkest. De koorzang was bui tengewoon goed en bezielend. Herhaalde lijk bleek hier, hoe geheel en al de direc teur z'n koor beheerscht. Om één moment te noemen, waar dat vooral uitkwam na dat forsche „Eere zij God in den Hooge" aan het slot, dat plotseling pp in „Vrede op aarde". De mannenpartijen zijn maar ma tig bezet, doch wat in aantal ontbreekt wordt aangevuld door gehalte De solisten voldeden in deze Kerstcan tate niet zóó volledig als in de nog vol gende solo's. De oorzaak daarvan is hier aan toe te schrijven, dat de sopraan-soliste, mej. Mommens uit Gent, bijzonder zacht zong, zoodat haar stem niet opwoog tegen en niet aanpaste bij het diepe, volle alt geluid van mevr. Bor—Rovers, die ook dezen avond haar medewerking verleende. En ook de bariton-solist, de heer J. A. Uiterwaal uit Brussel, beschikt over zulk een veelomvattend klankgehalte, dat hij als het ware de beide zangeressen overste;, de. Eén oogenblik was 't een verheven sa- j mentreffen daar, waar Alt en Bariton ee: geweldigen demper gebruikten, om me Sopraan zoo zacht mogelijk 't „Vrede aarde" te zingen. De solo's echter waren zonder uitzo ring verrukkelijk-mooi. De bekende aria „Es ist genug" uit Mendelssohn's Elias werd door den heer Uiterwaal prijzenswaardig vertolkt. Hij heeft een warm, vooral zwaar geluid, maar toch vol gevoel. En treffend was zijn mi miek, waardoor de zang won aan overtui ging en zeggingskracht in het „Ich habe geeifer urn den Herrn", aan diep-door- leefde uitbeelding in 't „Und ich bin allein übrig geblieben". Mevr. Bor was de tweede, die haar solo's deed hooren „Die Baume grünen überall" van H. Marschner en „Wiegelied je" van Cath. van Rennes. Het eerste werd heerlijk gezongen, maar door het laatste nog overtroffen. Hier was weer de oude voldoening van die ontroerend-schoone, rijk-getimbreerde stem, waarover mevr. Bor beschikt. Eenig mooi, dat „la-la" van 't Wiegeliedje Volle klanken, lichte toon tjes, 't was alles even echt en af't Hoog tepunt bereikte echter haar zang in het laatste nummer voor alt-solo, koor en or kest, n.l. Hymne van Mendelssohn. Ook hier voldeed het koor uitnemend keurige uitspraak van den Duitschen tekst, alge- Zorg er altijd voor een fiesch Abdijsiroop in huis te hebben zoodat gc die 's avonds bij de hand hebt als ge een verkoudheid voelt opkomen. Want ais het eenmaal zoover is zijt ge wellicht te luste- loosc-m nog ui* ic fcaan en een flesch te halen. Ge behoeft niet ver- kouder 'e, ge niet wilt. Akker'# is een beroemd kruidenmiddel bij bronchitis influenza, kinkhoest en verouderden hoest. Per fl. van 230 gr. (in koker) 11.50; 550 gF. 2.75 (lnge2. Mededeeling.) heele eenheid in den zang, punctueel en met een gloed, die beslag legde. En 't mid delpunt ervan was de solo-zang van mevr. Bor, die doordrong tot het hart, en daarin schiep „een heimwee, dat naar boven haakt" De sopraan-soliste, mej. Mommens, gaf een drietal solo's, waarin de rijke omvang en de ongekende soepelheid van haar ge luid, onomstootelijk kwamen vast te staan. Het nogal sterke Vlaamsche accent in den Hollandschen tekst deed wel eenigszins af breuk aan de overigens met groot talent voorgedragen liederen. Iets buitengewoons presteerde zij in „Les Pêcheurs de Perles" (G. Bizet). Onbegrijpelijke klankeffecten, een doen wat-zij-wilde met haar stem, lie ten 't weer zoo duidelijk gevoelen de kunst is een gave Gods Nog rest een enkel woord over het keu rige fluitspel van den heer A. S. J. van Kesteren uit Den Bosch in zijn beide solo's Andantino, W. A. Mozart en Walz, Chopin. Vooral het laatste nummer gaf blijken van zijn zeldzaam groote vaardig heid op dit instrument welk een talenten legde hij hier weer aan den dag f Opval lend mooi was ook bij dit nummer de bij zonder gevoelvolle en passende vleugel- begeleiding door den heer Höfelein. Op het keurige spel van het versterkte orkest HöfeleinBekker werd reeds boven gewezen. Hoe zou 't ook anders èn koor èn orkest werden gedirigeerdDan is er vanzelf eenheid in zang en begeleiding. De „Symphonie no. 2, D-dur", van Haydn, een veeleischend, zwaar nummer, was perfect in orde de tempo's in de ver schillende onderdeelen, werden heel goed uitgevoerd en speciaal „Andante" verdient vermelding. Nadat het programma was afgewerkt, werd mevr. Bor door den voorzitter der zangvereeniging gehuldigd en namens deze haar als attentie voor haar verdiensten een geschenk aangeboden, waarbij hij de hoop uitsprak, dat zij nog vele malen haar mede werking zou willen verleenen. Ook mevr. DommisseTates^die den geheelen avond den vleugel voor naar rekening had, werd een blijk van erkentelijkheid aangeboden. Volledigheidshalve dient toch ook mel ding gemaakt van de keurige orgel-bege leiding door den heer W. Schmidt. Dat het ook den dames-solisten niet aan bloemen-ovaties ontbrak, behoeft geen be- toog. Na nog een woord van dank tot den di recteur te hebben gericht, en een collecte ter aanvulling van de radio-installatie in het Gasthuis te hebben aangekondigd, sloot ds. Voorhoeve dezen welgeslaagden avond op de gebruikelijke wijze. Het bestuur neme echter in ernstige overweging, de concerten niet zoo lang te rekken 't werd bij half twaalfEen con cert dient toch ongeveer half elf te ein digen. En als „Looft den Heer" blijvend aanspraak wil maken op haar naam van Christelijke zangvereeniging, dan zal al thans een Kerst- ^ncc t meer overeen stemming moeten zijn, met wat in Christe lijke kringen daaronder verstaan wordt de wij Je. stemming mag niet verloren ïuïttng. blijven. net i jdY.'.k van »7 tot en met en op 31 December mogen des avonds 10 uur geopend Vee( varkens naar Engeland. Het vervoer van geslachte varkens naar Engeland uit het Oosten des lands is in den laatsten tijd zoo groot, dat speciale ijl goederentreinen voor dat vervoer in dienst zijn gesteld naar Vlissingen. Tramstoring. Gisterenavond is door een defect aan een motorwagen de tramdienst Vlissingen-— Middelburg van af half acht voor den tijd van ongeveer drie kwartier gestoord ge weest. Toeslag aan georganiseerde werkloozen. Burg. en Weth. van Middelburg hebben besloten aan de uitgetrokken georganiseer de werkloozen een toeslag op de uitkee- ring te verstrekken van 1 per week, in gaande 19 December a.s. en eindigende den 27 Februari e.k. Voorts werd besloten aan werkloozen, die den 15 December stonden ingeschreven bij de Arbeidsbeurs op 21 December een Kerstgave uit te kee-

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1