\m I0TER m pond TER INA" DINSDAG tS DECEMBER Ml55 ÜLANCHE No. 63e :S925 rg Films prijzen oor onze e Maatschappij he BOiBvaart JEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE VOftiDELl^QE Stads= en Provincienieuws N D lederen avond bios. en Zondasmid. erdag- r. - le", '"«Kin aanvang s uur agelijks bioscoop-voor. nds 8 uur. Woen«. - en Zondagmiddag lelijkheden, Openbare ergadenngen enz. I „~tl Kerstconcert .Looft den Heer" 8 uur. Opvoering revue I .de Oude Vriend- BURG. iber Muziel(. en g Ritthems Fanfare naar, 8 uur. LBURG. cember. Concert Concert- en Gehoor- ser. Groote repeti- ing „Tot Oefening en Concert- en Gehoor- Uitvoering zang- ot Oefening en Uit- cert- en Gehoorzaal lm werk tegen 01) RANT Nederland al ic. men erd. heel opgeven, schijnende n recht op ANA tegen 5 Kostganger* ten, liefst personen arlschocl. bei 'Straaf 40. Uddeib.-Rotterdam gelegen plaatsen AN PASSAGES* tEN EN VBÏ3. t, 'Siii. ,ber!ï. sr. 8 t. an. 8 8 1 8 m te bekomen: .V. Transport- en W Fa-ven G. VOS, Teltf EENHOORN, Tel 1» 08TERH0UT, Tel-28» BÜITEJSBEK, Tellw VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Viissingen en genieenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco éuor het geheele rijk 2.50. Week-abon- semenren 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke tegel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.70, *£<jere regel meer 26 cent PENSIOENEN. Burg. en Weth. van Viissingen brengen ter kennis van belanghebbenden dat ingevolge de bepalingen der Pensioen wet 1922 le. personen die op 1 Juli 1925 in tijdelij- ken dienst waren of die een of meer be trekkingen met een wedde van niet meer dan 400 bekleedden, vóór 1 januari 1926 in den vorm eener schriftelijke verklaring aan den Pensioenraad te kennen kunnen geven niet ambtenaar in den zin der Pen sioenwet te wilen blijven 2e. de tijd, die een ambtenaar vóór 1 Juli 1922, boven den leeftijd van 18 jaar als ambtenaar in tijdelijken of zijdelingschen dienst óf in een onbezoldigde betrekking heeft doorgebracht, vóór 1 Januari 1926 voor pensioen kan worden ingekocht 3e. diegenen, die reeds vóór de inwer kingtreding der nieuwe bepalingen een ver zoek om inkoop van diensttijd hebben in gediend in de gelegenheid zijn gesteld vóó" 1 Juli 1926 dit verzoek in te trekken. Viissingen, 11 December 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Huldeblijk Koninklijk echtpaar. Namens den Bijzonderen Vrijwiiligen Landstorm en de Vrijwillige Landstorm- korpsen „Motordienst", „Vaartuigendienst", „Spoorwegdienst" en „Luchtwachtdienst" zal een huldeblijk worden aangeboden aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina en aan Zijne Koninklijke Hoogheid Hendrik, Prins der Nederlanden, bij hun zilveren huwe lijksfeest op 7 Februari e.k. Het huldeblijk zal bestaan in een po ree- lemen tegeltableau, ongeveer ter grootte van 100 bij 80 cM., waaromheen een palis sanderhouten lijst. Het bekende embleem van den Land storm „Als 't moet" is door den grooten kunstschilder Leon Senf, verwerkt met de wapens van Hare Majesteit en van Zijne Koninklijke Hoogheid, benevens met de wapens der elf provinciën. De Landstormer niet het geweer staat in het licht der opgaande zon. Zoowel de kunstvaardige ontwerper Leon Senf als de wereldberoemde Konink lijke Delftsch Aardewerkfabriek „De Porce- leyne Fles" waarborgen, dat het huldeblijk onder de kunstwerken van onzen tijd zal mogen worden gerangschikt. De tweede opdracht aan dr. De Visser. De „Standaard" stelt vast dat de mo gelijkheden voor de vorming van een par lementair kabinet (een kabinet, steunende op oen parlementaire meerderheid) zijn uit geput en betoogt dat dr. de Visser zich nu Met slechts enkele woorden, kunt ge U in het bezit stellen van de beste sigaret. En die zijn Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche Royal". (Ingez. Mededeeling.) Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 3) Met moeite had Geoff zich intusschen een weg gebaand tusschen de opgewon den menigte heen, naar de boven alles en allen uitstekende gedaante van den dokter, die de beweging leidde, en vlak bij de mannen met de dreg stond, terwijl men Git eerbied een plek vrij gelaten had, waar alleen Lady Ann Powys, „de groote kleine Lady" van „het Nest" hem had durven naderen. „Is 't waar, dokterouwe Nick zegt, dat er een vrouw in het water ligt V vroeg Geoff, den dokter op den arm tikkend. „Ja, vent, maar 't schijnt niet iemand nier uit den omtrek ie zijn... Zoudt u met fceter doen, Lady Anne, als u zich nu even terugtrok Wat u zoo straks te zien krijgt, mocht anders eens te veel zijn voor uw zenuwgestel „O, mijn zenuwgestel kan alles dragen, dokter Pyefinch dat weet u wel Blijkbaar stelde de kleine lady hier haar eer in óf, vond ze dat ze als de doch ter van een hertog dit aan haar afkomst verplicht was. De dokter boog en bijna op hetzelfde eogenblik haalden de mannen het lijk om toog en legden de vrouw op den kant, in de zon. Het was een intens-droevig, maar vol strekt geen afkeer-wekeknd gezicht, er lag ?elfs een kalme glimlach over het gelaat en ,n een paar dikke vlechten hing het lange, begeven zal in de richting van het extra parlementaire kabinet Het blad vervolgt Zijn onze inlichtingen juist, dan heeft dr. de Visser inderdaad beproefd, om een basis te vinden voor het herstel der rechtslhe sa menwerking. Maar dit is hem blijkbaar niet gelukt. Wanneer het dus thans niet mogelijk bleek, zulk een basis te vinden, nu aan iedereen de gevolgen duidelijk voor oogen stonden en men omtrent geen enkel punt in de situatie in het ongewisse behoefde te zijn, dan is daarmee het bewijs geleverd, dat een poging, om op dit punt de partijen, die in geschil waren, tot overeenstemming te brengen, ook in Juli niet zoude zijn ge slaagd. Wij merkten reeds op, dat echter het uit eenvallen der coalitie had plaats gehad, zonder dat dan volkomen duidelijk zou zijn geworden, hoe dit geschieden kon. Thans echter is wel duidelijk geworden, dat, hetgeen in de gegeven omstandigheden niet tot de mogelijkheden bleek te behoo- ren, toen allerminst mogelijk zou zijn ge bleken. Het ligt voor de hand, dat ook thans weer gevraagd wordten wat nu Het is moeilijk te voorspellen, wat thans gebeu ren gaat. De anti-rev. „Rotterdammer" schrijft Met minder vreugde dan de eerste be groeten wij deze opdracht. Om twee rede nen. De overgang van het parlementaire tot het extra-parlementaire kabinet beteekent een gevoelige achteruitgang. Wie de goede ontwikkelingAran ons constitutioneele stel sel wenscht, moet vooral in dezen tijd het optreden van een parlementair kabinet begeeren. Dat die begeerte bij het slagen van dr. de Visser's pogen onvervuld zal blijven, valt te betreuren. En in de tweede plaats stemt het droef, dat de samenwerking tusschen de christe lijke partijen nog zoo veel te wenschen laat, dat op haar geen parlementair mi nisterie gefundeerd kan worden. „Het Volk" schrijft In de pers van ver schillende richtingen is voldoende uiteen gezet, dat er drie mogelijkheden waren tot vorming van een parlementair meerder heidskabinet een democratisch kabinet onder vrijz. dem. leiding, een coalitie-ka binet en een democratisch kabinet onder katholieke leiding. De beide eerste mogelijkheden zijn be proefd, doch niet geslaagd. De derde mo gelijkheid echter is nog niet beproefd en nog voordat men haar onderzocht, ook nog voordat men de mogelijkheid van een parlementair minderheidskabinet onder- - zocht, gaat men reeds overstag en neemt tot een niet-parlementaire vorming, zijn toevlucht. Het ligt voor de hand, dat afkeer van de, derde mogelijkheid, van een democratisch kabinet onder katholieke leiding dus, hier van de oorzaak is. Men offert het parlementaire stelsel op, uit vrees voor sociaal-demócratische regee- ringsmedewerking. De Haagsche briefschrijver van „De Tijd" schrijft De heer De Visser is een der weinige mannen van rechts, welke voor de functie van een extra-parlementair de eigenaardige capaciteiten heeft. Hij staat ten overvloede z'elf vrij tegenover het conflict, zoodat nie mand hem van draaien of verraad zou kunnen beschuldigen, indien hij, een zaken kabinet vormende, door dit zakenkabinet aan het conflict een voor de Katholieken bevredigende oplossing zou doen geven. Hij kan dit veel beter als formateur van een zakenkabinet, die als zoodanig verplicht is los te zijn van zijn partij, ook waar hij een harer meest geziene leden is en blijft, dan als formateur van een politiek kabinet, waarin hij alleen zitting zou kunntii ne men als leider van de christelijk-histori- sche partij. Voor deze laatste is er geen aangenamer oplossing van het conflict denkbaar, dan een, welke haar wordt op gelegd door een man, die in haar gelederen een plaats inneemt als dr. De Visser. Het spreekt echter van zelf, dat buiten zooda nig kabinet, de heer De Visser niet kan blijven, hetgeen wèl het geval zou zijn ge- goudblonde haar langs den rug. „'t Is zeker een mooie vrouw geweest", zei de dokter. „Arm, arm kind Lady Anne trad nu ook weer enkele schreden naderbij. „Ik ken het gezicht in 't geheel niet. Ze is zeker niet hier vandaan Zou 't wel, doktèr Pyefinch „Neen, lady Anne dat geloof ik óók niet Werktuigelijk had de dokter zijn hand op 't hart van de vrouw gelegd, ofschoon hij "wel wist dat dit immers moest hebhen opgehouden te kloppen. „Hoe lang zal ze er al ingelegen hebben, denkt u „Twaalf uren", antwoordde Pyefinch beslist. „Kijk, ze heeft een trouwring aan. Anders zou ik gedacht hebben dat déarin de reden school van haar wanhoop." „Daérin „Ja ze zou gauw moeder zijn gewor den..." Lady Anne keek eens naar Geoffof die dit laatste ook gehoord had maar dit kon ze niet uitmaken. „Ken jij haar ook, Geoffrey Hawthor ne vroeg haar ladyschap. „Ik...? Ik weet niet!" stamelde hij. „Haar gezicht heb ik nooit gezien. Dokter Pyefinch zou het niet 't beste wezen, dat ze naar Boxgrove werd gebracht „Neen, zeker niet kesfe |l*£en Waarom zöuden we je zusfer nu n»'n schrik be zorgen Mijn huis is niet Ter af. Ik zal een baar laten halen." Dit zeggende gaf hij eenige instructies aan een paar mannen, daar dicht bij en de menigte week telkens eerbiedig ter zijde. „Er is toch geen misdaad in 't spel, Pyefinch weest, indien de coalitie ware hersteld. Het had dan voor de hand gelegen, dat men op de ministerieele zetels had laten zitten, wat zit. Het „Centrum" schrijftMeer dan één formatie kan men zich daarbij denken. Maar het ligt voor de hand, dat er toch geen sterke tegenstellingen zullen mogen bestaan tusschen het kabinet en de Kamer (Kamers) waarmede het moet samenwer- werken. Het moge waar zijn, dat bij een niet par lementair ministerie de partijen een groo- tere vrijheid van beweging krijgen, de sa menstelling van het parlement en de be staande politieke verhoudingen laten zich toch allerminst uitschakelen. Herinnerd wordt thans aan het vijfjarig bewind van mr. Cort van der Linden. Echter mag daarbij niet worden verge ten, dat de situatie toen een andere was dan nu, en dat vier van de vijf jaren vielen in den abnormalen oorlogstijd. Te betreuren is, dat dr. De Visser niet slaagde in zijn poging, om een parlemen tair kabinet te vormen. Dat een ander van recht9 onder de ge geven omstandigheden gelukkiger had kunnen zijn, of alsnog gelukkiger zou kun nen wezen, wagen wij niet niet te beslissen. Af te wachten is voorshands, wat het beraad, waarom hij heeft verzocht, en eventueele nieuwe pogingen van zijn kant zullen uitwerken. Het NederlandschBelgische verdrag. De „Voorwaarts" meldt Aangaande de Hollandsch-Belgische on derhandelingen vernemen wij uit goede bron, dat in de laatste dagen de regeerin gen van Parijs en Londen te Brussel en in Den Haag voorstellen hebben gedaan, die, indien zii werden aangenomen aan de Hol- landschBelgische overeenkomst een heel nieuw karakter zouden geven. De Fransche en Engelscbe regeering hebben Voorgesteld het tractaat van 1839 waarbij de Belgische onzijdigheid werd ge waarborgd te vervangen door een nieuw algemeen tractaat door al de groote Euro- peesche mogendheden te onderteekenen, In dit algemeen tractaat zou dan de Hol landsch-Belgische overeenkomst worden begrepen en zou dan door al de mogend heden worden gewaarboigd. Te Brussel en in Den Haag 9€hijnt men nochtans weinig geneigd op het Fransche en Engelsche voorstel in te gaan omdat men er tot de conclusie is gekomen dat het voorgesteld algemeen tractaat eventueele veranderingen aan de HollandschBelgi sche overeenkomst onmogelijk zou maken. Dit is het waarschijnlijke antwoord dat door de regeeringen van Brussel en Den Haag aan Parijs en Londen zal worden gegeven. Nieuwe proefnemingen der Zuid - Holland- sche Reddlngs-Maatschappij. DeZuid-Hollandscbe Maatschappij tot redding van schipbreukelingen heeft bij 's rijks waterstaat een plan ingediend, om door een opening in de Zuiderpier te Hoek van Holland het naderen van een gestrand vaartuig te vergemakkelijken. Deze plannen zijn nog steeds bij het mi nisterie van waterstaat in behandeling. Intusschen heeft de Zuid-Hollandsche maatsch. weer iets nieuws bedacht om red dingspogingen in de hand te werken. Daar toe werden voorloopige proeven genomen met een electrisch zoeklicht, dat op het pantserfort bediend wordt. De weersom standigheden waren in den naoht, toen de proef gehouden werd, euiter te gunstig. Het was volle maan, zoodat men niet kon beoordeelen, in hoeverre het licht het ge beuren in den mond van den Waterweg tus schen de pieren belichtte. De proeven zullen nog eens worden her haald. Daartoe heeft het regiment genie troepen te Utrecht een zoeklicht van nog grooter capaciteit dan de vorige maal ge bruikt werd, ter beschikking gesteld. *«^Sablefien. tegen k<seip§]n (Ingez. Mededeeling.) ;,Neen het is een geval van zelfmoord, lady Anne." „Nu ik geloof eerder van móórd Ik beschouw dit nèt zoo goed als moord als dat de man, die hiertoe aanleiding gaf, haar een kogel door 't hart geschoten, of een doodelijke messteek had toegebracht En als ik hem straffen moest ik verze ker je, dat hij er niet genadig zou afko men „Maar lady Anne 1 U heeft toch geen reden voor een dergelijk idee 1 Kijk ze draagt toch immers een trouwring „Nu... daar hecht ik anders ook niet ai té zee zeer aan Hoeveel arme schepsel tjes werden daar niet mee bedrogen, ter wijl ze, in waarheid, totaal niet het recht hadden op den naam van getrouwde vrouw Maar wie komt daar aangereden 7" Inderdaad kwam daar een ruiter aan op een zeer wel onderhonden paard, maar de man zélf zat al zéér wankel in het zadel. Met een kleur van ergernis riep dan ook lady Anne „O, dat is die schaamtelooze Will Faulk ner Vertel eens even, Geoffrey Hawthor ne, is die het „Ja, hij is 't, lady Anne Mr. Faulkner". „Ik wist niet, dat hij op Boxgrove terug was. U wel, dokier Pyefinch „Hij werd verwacht. En, och, 't is weer het gewone om tien uur in den ochtend is de man al dronken I" Een ieder in Knoddishall of liever in heel Levelshire kende Will Faulkner, den erfgenaam van Broadlands en geen moeder, die hem voor haar dochter ver langde géén jong meisje, die hem aan genomen zou hebben, al werd hij dan ook honderdmaal baronet als sir Jeremiah stierf en hij het rijke goed erfde, dat ruim VLISSINGEN, 15 DECEMBER. Gemeenteraad. De zitting van den gemeenteraad op Donderdag a.s., vangt des middags 2 uur aan en wordt des avonds 8 uur voortgezet. Als punt 2 op de agenda moet worden gelezen Voorstel van Burg. en Weth. tot het vaststellen van kohieren van school geldheffing betreffende het openbaar ver volgonderwijs en van de handelsavond school. De rampen te Terschelling en Maassluis. Het comité dat zich hier ter stede heeft gevormd tot het inzameien van g:ften voor de slachtoffers van de rampen te Terschel ling en Maassluis, is voornemens een col lecte langs de huizen der ingezetenen te houden. In onze gemeente waar men zoo goed bekend is met het loodswezen en het vis- scherijbedrijf, zal men nog meer voor de nabestaanden van de slachtoffers van deze rampen gevoelen dan in andere gemeenten en wij vertrouwen dat dit bij de collecte ook wel bewezen zal worden. Wij geven gaarne toe dat den laatsten tijd voortdurend een beroep gedaan wordt op den liefdadigheidszin der ingezetenen, doch dit neemt niet weg dat wij deze col lecte toch met alle vrijmoedighe'd durven aanbevelen. Wij hebben goeden moed dat hier een flink bedrag bijeen zal worden ge bracht. Op welk tijdstip de collecte gehouden wordt zullen wij nog wel nader inededee- len, doch doen thans reeds een beroep op de ingezetenen een gift voor het goede doel af te zonderen. A. G. O. Het bestuur van A. G. O. meldt ons Op verzoek van verscheidene leden zal mevrouw W. L. BoldinghGoemans, die twee jaar geleden een lezing voor onze vereeniging hield over „Hoe men Levens inzicht en Levensvreugde door de beoefe ning der Letterkunde kan verkrijgen", zich Dinsdag 22 December weer in hét Concert, gebouw doen hooren. Dit keer zal zij spre ken overAugusta de Wit en wij twijfelen Piet, of haar schitterende voordracht zal ook jhx allen boeien. 19 Januari lezing van den heer Frits van Raalte uit Amsterdam, over Het kind en de Opvoeding. De „Indrapoera". Het motorschip „Indrapoera", gebouwd aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schel de", dat thans voorloopige proeftochten houdt, zal eerst in Januari de officieele proeftochten houden. Hedennacht werd op de „Indrapoera" een begin van brand ontdekt in de betim mering van de eerste klasse eetsalon. Met enkele emmers zand werd het brandje spoedig gebluscht. Verbetering. In het gedicht van X in ons vorig num mer staat Heeft hoog en laag zijn macht gewijd. Men leze hiervoor even- wel Heeft hoog en laag zijn kracht gewijd. Bond van oud-gepensionneerden. Zaterdag werd in de bovenzaal van den heer Vermeesch de algemeene jaarlijksche vergadering gehouden van de afdeeling VHssingen van den Bond van" Oud-Gepen- sionneerden. Na opening door den voorzitter, voorlezing notulen, verslag penningmeester en secretaris, werd mededeeling gedaan van hetgeen in het afgeloopen jaar door den bond in het algemeen, doch door de afdeeling in het bijzonder was gedaan, om de geldeli'ke positie van de oud-gèpension- neerden te verbeteren. De heer De Gorter, gepensionneerd hoofd eener openbare school te Enschedé, werd met algemeene stemmen candidaat gesteld als voorzitter van het hoofdbestuur, ter vervanging van den heer Stil, die om gezondheidsredenen ontzag heeft genomen. Na een zeer gezel lig samenzijn werd de vergadering geslo ten, nadat alle aanwezige leden vrijwillig hun contributie hadden verhoogd. zeven duizend pond per jaar opbracht. Will Faulkner had beleefd den hoed afgenomen voor lady Anne zóó dronken was hij nog niet, of dezen vorm wist hij in 't oog te houden „Hé, Pyefinch, is 't waar, wat ze me dadr vertellen vroeg het jongmensch met dikke tong, „dat er een vrouw uit 't water is gehaald „Ja, 't is helaas waar, mr. Faulkner." „Toch met Jenny, het aardige dochtertje van den molenaar, zeg „Neen, die nietZe is onbekend hier in de streek." „Waar is ze, Pyefinch Laat me ook 's kijken Toen de blik van Wiil Faulkner op de ainie drenkelinge rustte, gaf hij een kreet van ontzetting en sloeg de handen voor de oogen. In een wip zat hij weer in 't zadel en draafde weg, langs het zonnige pad. HOOFDSTUK IV. In haar verrassing had lady Anne den arm van Geoffrey losgelaten en staarde nu den ruiter na „Zou hij krankzinnig wezen, dokter vroeg zij. „Zoo iets antwoordde Pyefinch „in ieder geval is hij op het punt van delirium tiemens En zag u wel zijn purperen teint, lady Anne „Ja wat beduidde dit dan „Een hartkwaal. O, dat lijdt geen twij fel, Will Faullner sterft nog eens aan hartverlamming tenzij hij den nek breektVooreerst heeft zijn manier van leven er aanleiding toe gegeven en dan bestaat voorbeschiktheid daartoe in de fa milie ziin moeder is er ook aan gestor ven." „Hoe kan dat kalme gelaat van die Postverzending naar Engeland. Op 25, 26 en 27 December zal er geen verzending van post naar en over Engeland plaats vinden via Hoek van Holland Harwich v.v., doch uitsluitend via Viissin genFolkestone. Monumentenzorg. Bij den gemeenteraad van Middelburg is thans een tweede bezwaarschrift inge komen tegen de plaatsing van een perceel, namelijk dat van den heer W. L. M. B. Thieme, en staande in de Langedelft A 94. op de lijst van perceelen die niet mogen worden verbouwd. Adressant kan niet aannemen, dat de meerderheid van den raad het begrip monu ment even ruim heeft genomen, als dit thans blijkens de lijst voor Burg. en Weth. is geschied. Het lijkt hem toe dat de raad zich een monument heeft gedacht, zooals dit begrip omschreven staat in Van Dale's woordenboek „gedenkteeken, gedenkzuil". Hij vermeent, dat in de gewone omgangs taal de woorden monument of monumen taal steeds doen denken aan iets grootsch of iets grotesks. Dit in aanmerking nemen de, meent adressant dat zijn gevel geen monument is. Ook wijst adressant er op, dat zijn huis een winkelzaak is en verbou wing noodig kan worden bij uitbreiding, en huizen in de hoofdstraat der stad in commercieele waarde sterk achteruit kun nen gaan als zij op de lijst voorkomen. In den gevel komt wel een gevelsteen voor, maar het opschrift is onleesbaar. De heer Thieme verzoekt dan ook zijn pand van de lijst af te voeren of anders hem ter voldoe ning aan art. 625 van het Burgerlijk Wet boek een billijke schadevergoeding toe te kennen voor de vermindering in commer cieele waarde van zijn eigendom. Verbetering van h®t geitenras in Zeeland. In de te Middelburg gehouden jaarver gadering van de Zeeuwsche Vereeniging tot verbetering van het geitenras in Zee land, bleek uit het jaarverslag, dat het aantal aangesloten vereenigingen steeg van 65 tot 66, het ledental daalde van 3181 tot 3131. De vereemgïng heeft in de provincie 72 bokken gestald, en bovendien op haar proefstation te Serooskerke(Wal cheren) nog 15 stuks. Er werden in 1925 totaal 53 keuringen gehouden, aangevoerd werden 677 melk- geiten, 40 overloopers en 201 lammeren, dus totaal 917 dieren. Goedgekeurd wer den dit jaar 44.3 der geiten tegen 38.5 in 1924. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn nog de vol gende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Door den heer Lindeijer werd er in uw vergadering van 6 November jl. de aan dacht op gevestigd dat in verband met het bij uw besluit van 30 October 1925, no. 13 vastgestelde progressieve tarief voor ver pleging in de ziekenafdeeling van het gasthuis, volgens zijn meening ook het ta rief voor de verpleging van Roomsch- Kathoüeke armlastige patiënten in het Sint Joseph-ziekenhuis wijziging behoeft. Naar zijn meening zou het tarief zoo danig moeten worden gewijzigd, dat voor de verpleging van eiken bedoelden patiënt aan het Sint Joseph-ziekenhuis wordt be taald 2.50 per dag met inbegrip van ver bandmiddelen, medicijnen en geneeskun dige behandeling, verminderd met het be drag dat voor of door den betrokkene be taald zou moeten worden bij diens opna me in de ziekenafdeeling van het Gasthuis, volgens het daarvoor vastgestelde tarief. Het Burgerlijk Armbestuur wien wij dit denkbeeld om advies zonden deelt in een overgelegd schrijven mede, zich met het voorstel van den heer Lindeijer te kun nen vereenigen. Waar dit voorstel eveneens onze instem ming wegdraagt, hebben wij de eer U voor te stellen tot wijziging van het tarief voor de verpleging van Roomsch-Katholieke armlastige patiënten in het Sint Joseph- ziekenhuis in den door den heer Lindeijer aangegeven zin over te gaan, door uwe blonde vrouw hem zoo zeer ontzet heb ben Zag u wel die vreeselijk-ontstelde, angstige ontstelde uitdrukking op zijn gelaat „Och, 't was een schok, natuurlijk", meende Pyefinch. „En, in zijn beschonken staat, kon hij dien net dragen." Een lange stilte volgde. Geoff had zich weer een weinig teruggetrokken en hoopte maar, dat hij den dokter nog een oogénblik alleen te spreken zou krijgen. Het volgend oogénblik kwamen de man nen met de baar terug en sprak de dokter allerhoffelijkst „Lady Anne, zoudt u nu niet liever even bij miss Susan op Boxgrove gaan rusten Mag ik u daarheen geleiden, dan kom ik u zoo straks weer halen, of zal ik zorgen dat uw eigen rijtuig u naar huis brengt „O, maar u moet mij niet brengen, dok ter U heeft genoeg hier te doen Geoffrey zal me wel naar zijn zuster geleiden is 't niet, Geoff Zoodra uw bezigheden het u dan toelaten, komt u zeker óók, dokter Met groote ridderlijkheid geleidde Geoff haar ladyschap nu naar zijn zuster en maakte toen, zoo gauw mogelijk, dat hij zich regelrecht naar de woning van den dokter begaf, waar hij wel een uur lang in de huiskamer wachtte, eer dokter Pyefinch verscheen bleek en vermoeid van zijn aandoening, zoodat hij zich dan ook on middellijk een glas port inschonk, dat hij in één teug leeg dronk. „Is u al wat naders omtrent de vrouw te weten gekomen vroeg Geoff. „Neen, vent. Er is niets, wat eenig licht verspreidde omtrent haar identiteit. Haar graf zal geen naam dragen. Maar waarom* vraag je dat zoo (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1