SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS GEMEENTEBESTUUR UIT DRAAD EN LUCHT Gededeeling lerking, nl. niet alle aan het toneel, maar ipraerking volgde het het tooneelstuk n met te h, al naar •beentje stuk - :- viel te zeggen, dat "ar gelang van hebben voor- zeer in den volgden een 4-tal tj. ;ucces haauen, zoudat scherm nog eens ge. avond nam woord, en sprak -™te belangstel- een hartelijk Coster voor de te stuk op zich de heeren van ais leiders der ran dezen s het de groote hij n mevr. t groote ts aan resp. t strijkje. met -- genoegen op i. n ij hopen dat deze volgende uitvoeringen ig zal mogen trekken, voering werd nog ge. or een dansje, waar- bestond. lelkige. >eschikking der politie ïge, van Roemeensche te Londen wonenden n en die van hier met okken, doch wier lan. :e Folkestone was niet over voldoende Zij werd daarom len. nu trachten de noo- verrichten, teneinde and mogeiijk te ma- geluken zal zij over de richting van haar iid. gheld. rden eenige jongens aan de ouders over- aldadigheden uithaal- bevuilde de banken op het Betje Wolff- ens het licht van de genoemd huisje uit en speelde op straat n ruit in een school- ad biljetten afgerukt lakborden. f. kruispunt aanrijding plaats ge- ische tram, komende n auto, welke uit de komende, de Bad- ;n. De chauffeur van niet zien aankomen •ogenblik een botsing De aanrijding liep ongelukken af. De len evenwel bescha men. werd een hond o-ver- waardoor een der De politie heeft n brand. dat een begin van sschen eenige balken dok. De brand was doordat eenige jon- een vuurtje haaden >omschip „Scardas", :n krukas is binnen door de Engelsche naar Londen ver- ndeeling. gde bezoldigingsbe- incie weer geen en- Ie eerste klasse ge- se worden geplaatst n, Middelburg, Goes, e, Hansweert (ge en behooren tot de enzorg. Middelburg beslool -in lijst te doen aan- Weth. van perceelen of kunstoogpunt bij- n. Thans is dit ge er A. Jeronimus tot :est tegen het plaat- y die lijst, omdat hij, te gaan verbouwen, ing over zijn eigen- vijl hij de vraag stelt tte van de gcmeen- s leggen op gebou- vallige bezitter den ;r dat daarvoor eenL joeding door die ge daald, alsmede de ïrgelijke verordening he Bank. in liquidatie te Mid- >ig 20 aan credi- ter zal vermoedelijk gen: iftigfcig. van den heer j. M. olge van hef open- ondje aan den neus, verleden. IRG. rn van den heer De ier zangvereenigmg er is in diens plaats de Ru, hoofd der onderwijs, de gevonden voor- n te bekomen een kindertaschje bij A. Sturm, Marnixplein C 54een nieuwe borstrok bij J. de Voogd, Nieuwe Abeele C 223 een zilveren broche jjjj \V. de Voogd, Oranjeplein A 33 een fiiwielplaatje bij Diermanse, Burghtstraat B 343- r RITTHEM. Het fanfarecorps „Oefening na den Ar beid" te Ritthem gaf Vrijdagavond zijn jaarlijksche muziek- en tooneeluitvoering. In het openingswoord herdacht de voor zitter het 20-jarig bestaan van het korps. Ook wees hij op 't behalen van don 2den prijs in de le afdeeling op het laatst gehou den concours, dank zij de ijverige studie der leden," maar bovenal de kundige leiding van den directeur, den heer P. Meijers. De uitvoering op dezen avond mag weer geslaagd heeten. De verschillende muziek nummers werden zeer goed ten gehoore gebracht en vonden bij 't publiek een dankbaar onthaal. Ofschoon het beoefenen der muziek het eerste en voornaamste doel der vereeniging is, toonden eenige leden ook bekwame too- néelspelers te zijn, hetgeen te zien was in Jiet uitgevoerde blijspel „Joost Uilenspie gel", dat ter afwisseling werd gegeven. Een komische scène „De brandweer van Gribbelhuizen" gaf verder ook veel vroo- lijkheid. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Cocks- dorp de heer H. Dekker, cand. te Middel burg. Ned. Israël. Gem. De heer S. M. Polak, die penningmeester is der Israël, gemeente alhier, werd Zaterdag bij den ochtend dienst in de synagoge gehuldigd. In een hartelijke toespraak naar aanleiding van Lev. 19, 23a werden zijne verdiensten je gens zijne medemenscJien en de gemeente door den leeraar geschetst en hem de beste wenschen toegevoegd. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. Vleesch- keuringswet A. M., Veere, tot 25 b. s. 25 d. h. overtr. Loterijwet B. B., Vlis- jen, tot 25 b. s. 25 d. h. dronken schap 2e herh. C. W., Terneuzen, tot 14 d. h. dronkenschap G. D., Middelburg, 5 b. s. 5 d. h. niet op bevel van een ambtenaar met een motorrijtuig stilhou den en het nummerbewijs vertoonen A. de M., Borsselen, tot 15 en ƒ5 b. subs. 15 en 5 d. h. met een motorrijtuig niet de rechterzijde van den weg houden H. S„ Middelburg, tot 10 b. s. 10 d. h. over treding arbeidswet D. R., Middelburg, tot 10 en 5 X ƒ1 b. s. 10 en 5 X 1 d. h. overtreding vuurwapenwet j. A. S., Mid delburg, tot 10 b. s. 10 d. h. straat schenderij J. L. d. T., Middelburg, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. fietsen zonder licht B. d. V., Dordrecht, tot 5 b. s. 1 w. t. J. v. W., Nieuw- en St. Joosland, tot teruggave aan ouders zonder toepassing van straf een paard arbeid doen verrichten die boven zijn krachten gaan A. v. d. B., Vlissingen, tot ƒ25 b. s. 4 w. t. overtr. reglement op de wegen en voetpaden P. d. V., Oost- en West-Souburg, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. stroo- perijJ. K., Nieuw- en St. Joosland, tot f 5 b. s. 1 w. t. wanneer de straat met sneeuw bedekt is, een trekdier niet van schelklinkende bellen voorzien D. K., Sint Laurens, tot 3 b. s. 3 d. h. overtreding wet op besmettelijke ziekten J. W., Se- rooskerke, tot 1 b. s. 1 d. h. te Vlissin- tegen een raam van een winkelhuis staan D. de N„ 1 b. s. 1 w. t. A. A. W., tot teruggave aan ouders zonder toe passing van straf, beiden te Vlissingen. De moord aan den Overtoom. Zaterdagmorgen heeft in de zaak Muijl- wijk de omcier van justitie mr. Reilingh te Amsterdam hooger beroep aangeteekend. Ook Muylwijk heeft hooger beroep aan geteekend. Mishandeling met doodelijken afloop. Voor de rechtbank te Zutphen hebben te. recht gestaan, de drie personen uit Deven ter, die in November 1918 bij den in een der buitenwijken van Deventer wonenden 81-jarigen Stroknappe hebben ingebroken. Stroknappe zoodanig mishandelden, dat de man kort daarna overleed en aaarna uit de woning een bedrag van circa 240 hebben gestolen. Twee van deze beklaagden zijn destijds reeds gearresteerd maar later vrij gelaten wegens gebrek aan bewijs.Onlangs aeeit nu iemand, die door de politie uit Deventer te Amsterdam is gepakt wegens diefstal, aan de politie verteld, dat het hem verveelde soms te worden aangezien voor den dader van het bij Stroknappe gepleeg de misdrijf, waaraan hij part noch deel had, .wist hij wel, wie de daders waren omdat" "'J dat had gehoord in het huis van bewa- nng te Zutphen, waar destijds de beide eerstbedoelde gearresteerden waren heen gebracht. En zoo kon nu de politie over gaan tot arrestatie van een 30jangen fa brieksarbeider uit Deventer, een 28-jarige riandeisreiziger te 's-Gravenhage en een 27- jange slagersknecht te Amsterdam. 'hans bekenden alle beklaagden, die wederzijds tegen elkaar werden gehoord. w omaer van justit.e eischte tegen alle nif Deklaagden een gevangenisstraf van 6 VOtTBAL AFDEELING IV. le klasse. WilhelminaRoermond 42 'idhoven EindhovenBerdania 31 lilburg Willem II—B.V.V. 1—1 Breda N.A.C.—N.O.A.D. 5—3 Maastricht M.V.V.—De Valk 4—3 De wedstrijd WaalwijkVlissingen vond rei? "'keuring van het Waalwijk-ter- 'tln geen doorgang. Middelburg—Alliance 5—0. »edrf"--.?en vril ta'rijk publiek werd deze Eswi SesPeeld. Als scheidsrechter Van 4et beSins'gnaal heeft geblazen, leiding ™e'°urg al in de eerste minuut de Ajrbniii, ..nemen door den mid-voor Suij- il-.niji d|e een vrije kans, hem geboden, ar accepteert (10). Na deze over- MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tablstten .60=» Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Mededeeling.) rompeling speelt de Alliance-achterhoede gaandeweg beter. Middelburg krijgt een kans de score te vergrooten, wanneer kee per en backs elkaar in den weg loopen. Het hoopt echter goed voor Alliance af. Een ren van Suijkerbuijk brengt dan ge vaar voor het Alliance-doel, doch tot doel punten komt het niet. Dan is bij een aan val der Roosendalers het eerste schot op de Middelburg-veste te noteeren, hetwelk naast gaat. Uit ^en dubieuse free-kick (Pluijmers kwam door de gladheid van het veld te vallen, zonder met zijn tegenstander in aanraking te zijn geweest) lost Verhulst een prachtig schot op doel, dat de keeper achter de doelleijn stopt, waarmede Mid delburg vrij onverwachts aan een tweede doelpunt komt (20). Vervolgens maakt Middelburg een buitenspel-doelpunt. Al liance krijgt nu een vrije schop te nemen. De bal stuit van Geljon's voeten terug de aanstormende Alliance-rechtsbinnen schiet deze prachtkans jammerlijk bezijden het doel. Een vliegend schot van Verhulst scheert het doel vlak. Even later stopt de Alliance-doelman keurig een kogel van Pluijmers. Bij een aanval van Alliance krij gen de Roosendalers weer een prachtkans om tegen te scoren weer brengt de rechts binnen deze onbenullig om hals. Onver anderd gaat de rust in. Vanaf het tweede begin is Middelburg weer direct in de meerderheid. Al spoedig vergroot Suijkerbuijk den voorsprong, na de backs van Alliance gepasseerd te zijn (30.) Het spel is het aankijken nauwe lijks waard Alliance gelooft het blijkbaar wel. Pluijmers neemt dan het vierde doel punt voor zijn rekening, wanneer de val lende doelman den bal door zijn handen laat rollen (40). Het duurt vrij lang voordat Verhulst van verren afstand het vijfde doelpunt scoort (50). Ook dit pupt was gemakkelijk houdbaar geweest. Tot aller genoegen blies de heer van Eggelen, die correct leidde, af, waarmede een einde kwam aan deze futlooze verbouwing, zon der eenige spanning. Middelburg was ver de meerdere van de Roosendalers, die -er weinig van terecht brachten. De beide backs speelden aardig de centerhalf zelfs uitstekend, maar de rest bleef beneden het middelmatige. Met de voorhoede vooral was het huilen. Er werd hoegenaamd geen behoorlijk schot gelost. In dezen vorm behooren de ex-eerste klas- sers tot de zwaksten in de afdeeling. De reserves van Vlissingen behaalden een fraaie 51 overwinning op Roosen daal II, waarmede de laatste plaats aan deze overgelaten wordt. INSIDER. Roosendaal RoosendaalDongen 54 Bergen op Zoom Dosko Bergsche Boys 30 Tilburg V.S.C.Zaltbomme! 41 Tegelen T.S.V.Gudok 21 Venlo V.V.V.Longa 60 Helmond HelmondV.O.S. 30 Bleijerheide Bleijerh.Rhenania 31 Kerkrade St.m.EmmaKerkrade 32 Vaals V.T.V.—A.C.C. 0—3 3e Klasse. Middelburg ZeelandiaZierikzee 50 Tegelen T.S.C.—H.E.R.O. 1—1 's-Bosch D.E.V.O.Kaatsheuvel 10 Heerlen ExpresseHeerl. Sp. II 81 Kerkrade Kerkrade IIHoesbr 13 Vaals VaalsVolharding 25 Reserve le klasse. 's Bosch B.V.V. II—Helmond II 2—2 Eindhoven P.S.V. II—N.A.C. II 2—1 Tilburg N.O.A.D. IIWilhelmina II 32 Reserve 2e klasse. Dongen Dongen IIWillem II (3) 02 Breda Bredania II—N.O.A.D. Ill 1—1 Breda N.A.C. Ill—T.S.C. II 4—2 Eindhoven P.S.V. IIIEindhoven III 41 Valkenswaard De Valk IIHelm. III 41 Roermond Roermond IIV.V.V. II 31 BelgiëOostenrijk 34. Voor de eerste maal sedert het uitbre ken van den oorlog had in België een voet balwedstrijd tegen Oostenrijk plaats. De groote roep over de voetbalcapacitei ten die den Oostenrijkers vooraf was ge gaan had 25000 toeschouwers, w.o. vele Zuid-Limburgers naar Tilleur doen optrek ken. Over het algemeen hebben de gasten niet aan de verwachtingen voldaan. In het eer ste kwartier traden de Oostenrijkers over donderend op en mede door 't weifelende spel der Belgische achterhoede hadden zij zich in den een 31 voorsprong verzekerd. Daarna verslapte hun spel en toen de Belgen er beter in kwamen kregen we een gelijkopgaanden strijd, waarin de Belgen enthousiasme stelden tegenover het tech nisch betere spel der Oostenrijkers. Na de hervatting was België bijna doorloopend de meerdere in het veld. Vliegen. Morgen zullen op het vlieg kamp Schiphol vergelijkende proeven wor den genomen met Fokker- en Koolhoven- verkenningsvliegtuigen voor de NederJand- sche Marine. De vliegenier Gattauld heeft te Orly, een voorstad van Parijs, een merkwaardig staaltje van vliegkunst vertoond. De vliegenier slaagde er nl. in om met zijn vliegtuig driemaal door een loods voor bestuurbare luchtschepen te vliegen. Deze loods heeft een lengte van 300 M., een breedte van 90 M. en een hoogte van 50 M. MARINE EN LEGER. De kruiser „Java". De oud-minister van marine, vice-adrni- raal Rambonnet heeft uit Weltevreden het volgende radio-telegram ontvangen De vertegenwoordigers van de Handelsveree- niging en van de marine, vereenigd aan een feestmaal ter eere van Mr. Ms. „)ava", brengen u hulde voor het initiatief-nemen van den kruiserbouw ter versterking van de Nederlandsche zeemacht in deze gewesten. Wij hopen, dat de komst van Hr. Ms. „Java" een mijlpaal moge zijn op den weg van den wederopbouw onzer marine. De kruiser „Sumatra". De kruiser „Sumatra is Zaterdagmorgen van IJmuiden opgestoomd naar de Amster- damsche haven, waar het schip te onge veer één uur is teruggekeerd aan de Java- kade, vanwaar ongeveer een maand gele den de proeftocht is aangevangen. Naar „de Tel." van de directie der Ne derlandsche Scheepsbouw Maatschappij verneemt, is de oorlogsbodem eerder dan verwacht werd van zijn proeftocht terug gekomen, omdat de resultaten buitenge woon gunstig zijn te noemen. De Koninklijke marine had nl. den eisch gesteld, dat de machines 65.000 P.K. zou den moeten kunnen ontwikkelen. Dit getal is met 1000 P.K. overschreden en 6o.OOO P.K. gebleken. Daar alle voorwaarden voor de vereisch- te maximum-snelheid dientengevolge aan wezig werden geacht, mocht de snelheids proef reeds thans als geslaagd worden be schouwd. Het schip zal nu eerst door de Neder landsche Scheepsbouw Maatschappij wor den afgewerkt en opgeleverd. Is dat geschied, dan zal nog eenmaal „op'de mijl" worden gevaren bij de Engel sche kust, ten einde de proef op de som te kunnen nemen. Naar de directie het uitdrukte, zullen ter besparing van tijd de verdere beproevin gen met den kruiser eerst worden gehou den, nadat hij geheel gereed voor den dienst is afgewerkt, waarmede nog eenige maanden gemoeid zullen zijn. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht bij het wapen der infanterie tot reserve tweede luitenants de vaandrigs V. S. M. van der Willigen, C. Bruijnzeel en H. A. B. Stoeck, allen van het 14e reg. DE INDRAPOERA Het trotsche schip verliet het dok, Ofschoon 't nog niet voor goed vertrok Naar overzeesche streken. Het lag daar rustig voor den wal, Als 't vee, dat 's winters staat op stal, Sinds ettelijke weken. Met energie en noeste vlijt Heeft hoog en laag zijn macht gewijd Om 't zeekasteel te bouwen, En wat „de Schelde" heeft verricht, Men kon het in een zee van licht Bewonderend aanschouwen. En wie het voorrecht hebben mocht Te zien, wat binnen is gewrocht Door tal van menschenhanden, Is overtuigd, dat 't fabrikaat Van schepen, hier niet achterstaat Bij dat van and're landen. 't Is een model van sierlijkheid, 't Geeft een gevoel van veiligheid Bij 't klieven van de baren. Het is een drijvend groot hotel En 't brengt op hun bestemming snel, Die er mee overvaren. Het is, in één woord magnifique 't Versterkt opnieuw in de fabriek, Het ongeschokt vertrouwen. Wij voegen hier den wensch er bij Het de fabriek gegeven zij, Er zoo nog veel te bouwen. X. RADIO-PROORAMMA Dinsdag 15 December. Hilversum, H. D. O., 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieberichten. 8.00 en 10.00 Persbe richten Vaz Dias. 8.10 R. Kath. Omroep- avond. 1. H. D. O.-orkest. 2. Vijf minuten \oor den heer M. J. v. d. Biggelaar, voorz. van den Ned. Bond van R. Kath. Radio ver. 3a) Air, Matheson b) Balletmuziek uit Rosamünde, SchubertKreislerc) Scherzo, DittersdofKreisler d) Melodie, Tschaikowsky. Mej. Sepha Jansen, viool. 4. Kinderszenen, Rob Schumann, door Ed. v. Beinuno, piano. I. Von fremden Landeren und Menschen. 2. Kuriose Geschichte. 3. Haschemann. 4. Bitten des kind. 5. Gluckes genug. 6. Wichtige Begebenheit. 7. Trau- merei. 8. Am Kanun. 9. Ritter von Steckens- pferd. 10. Last zu Ernst. 11. Turchten machen. 12. Kind 111 Einschlummerung. 13. Der Richter spricht. 5. Prelude van Ed. v. Beinuno. 6. Rede door Z.Ew. Zgl. Heer Prof. Dr. W. Mulder S.J., over „Rome, hu manisme en moderne devotie". 7. Ballade en polonaise van Vieuxtemps, viool. 8a) Valse cis-mineur en Ballade G mineur van Chopin, piano. 9. Het H. D. O.-oikest. 10.30 nni. Dansmuziek door het H. D. O.- orkest (wo-rdt van 11.0511.35 uitgezonden door de Engelsche stations). Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein Big Ben, weerbericht. 11.201.20 Het radio kwartet en contra-alt, tenor en piano. 1.20- 2.20 Tijdsein, Lezing „Music". 4.20 Cau serie „Who made the first doil 4.35 Orgel- en orkestmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Cavour's dans band. 7.20 '1 ijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing „The things we live by". 7.45 Muziek. 8.20 Varié té. M. Constandurs, origin, karakters. H. Millais, levensliedjes. B. Haydn, humorist. R. Gourley, zang a/d piano. H. Oscar, ge dichten en novehen. Het radio-kwartet. 9.20 Dansmuziek, Cavour's band. 9.50 Savoy- jazzband. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.352.20 vm. Dansmuziek afgewisseld om 11.20—12.20 en 1.20 door Amerikaan- sche omroepstations-overdraging. Parijs „kacLo-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello.) 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Havas persbericht. 5.05 Jazzmuziek. 6.05 en 8.35 Koersen, Havaspersbericht. 8.5010.20 Or kestconcert „Radio Art pensee". Königswüsierhausen, 1300 M. 7.50 Orkestconcert. Zware muziek. 9.50 Cause rie „Winke fiir Funkbastler". Brussel, 265 M. 5.20 Orkestconcert. 0.20 Nieuws. 8.35 Galaconcert tot 10.20. 9.20 en 10.20 Nieuws. Munster, 410 M. 12.351.35 Lichte muziek door orkest. 3.204.20 Kinderuur tje. 6.20 Voordracht „Der Mensch in der Wirtschaft". 7.20-8.05 Spaansche les. 8.05 Gedichten van Buschhoff. COOLIDGE'S BOODSCHAP AAN HET CONGRES. De „Iswestia" bevat een hoofdar tikel over Qoolidge's laatste congresrede, dat volgens den Moskouschen correspon dent van de „Vossische Ztg." officieel ge- inspleerd schijnt te zijn. In dit artikel wordt het ontwapenings initiatief van Coolidge levendig begroet, hoe voorzichtig en duister het hier en daar ook tot uitdrukking gebracht is. Groote beteekenis wordt aan de zinsnede gehecht, waarin de president de hoop uit spreekt, dat de ontwapeningsconferentie in een zoodanig oord bijeen zal komen, dat Amerika er deel aan kan nemen. Hierin ziet het blad een aansporing van Ameri- kaansche zijde, om de conferentie niet door den volkenbond bijèen te laten roe pen. Rusland begroet die opvatting, want het is gaarne bereid aan de ontwapening mee te doen, maar zulks zal gemakkelijker zijn, wanneer het initiatief daartoe niet van den volkenbond uitgaat.-Want Rus land bevindt zich tegenover den volken bond in een houding, welke niet ongelijk is aan die van de Vereenigde Staten. Autobus-ongelukken. In den vroegen ochtend van Zaterdag is een autobus van de onderneming tusschen GorcumTiel aan de scherpe bocht van den Waaldijk nabij de Dalempoort te Gor cum, tengevolge der gladheid van de nachtvorst geslipt en aan den binnenkant van den vrij hoogen en zeer steilen dijk getuimeld. Hij sloeg onderste boven en stuitte gelukkig tegen 'n boom, anders was 't voertuig in een breede en diepe sloot te recht gekomen en waren er ongetwijfeld menschen verdronken. Onder de 14 inzit tenden was een 11-tél scholieren uit Her wijnen en Vuren, dat te Gorcum school- inrichtingen bezoekt. Allen werden ge blesseerd, terwijl één hunner aan hoofd en handen vrij ernstige verwondingen be kwam. Een autobus van de G. A. D. O. te Groningen, die Zondagmiddag om 12 uur uit Groningen was vertrokken, is te genover de scheepswerf van den heer Vos in het Winschoter Diep gereden. De chauf feur heeft zich zeer kordaat gedragen en kon, door 't verbrijzelen van de voorruit, de beide inzittenden redden. Zij kregen niet ernstige verwondingen. De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk een defect aan de stuurinrichting. Gisterenavond is een autobus, waarin eenige passagiers, bij Garmerwolde in het Damsterdiep gereden. De passagiers kwamen met den schrik vrij. -Zaterdagmorgen kreeg een melkboer te Haarlem toen hij aan de woning van de gezusters Reizer aan het Klein Heiligland kwam geen gehoor. Hij verschafte zich toe gang tot de woning en vond de beide be jaarde zusters, 70 en 71 jaar oud, bewus teloos te bed liggen. Een gaskraantje in de bedstede bleek open te staan. Het gelukte den Geneeskundigen Dienst de vrouwtjes bij te brengen, maar een harer moest in de Mariastichting worden opgenomen. In een perceel in de Coolschestraat te Rot terdam is een 3-jarig meisje in brand ge raakt, terwijl het tijdens de afwezigheid van de moeder met lucifers speelde. Het kind stond spoedig geheel in lichte laaie. De vader, die op het gerucht, dat er brand in zijn woning was, kwam toeloopen, liep brandwonden op bij de pogingen om het kind te redden. De kleine werd zoo ernstig gewond, dat zij spoedig overleed. Een tramconducteur op den Oudedijk te Rotter dam is van het achterbalcon van een tram wagen gevallen en tegen den bijwagen te recht gekomen. In bewusteloozen toestand en met een hersenschudding is de man in het ziekenhuis opgenomen. Een loodgie ter is van het dak van een huis aan de Rijnstraat te Amsterdam doodgevallen. In de Stationstraat te Apeldoorn werd een man van 38 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen, aangereden door den in woeste vaart rijdenden auto van den heer H., door dezen zelf bestuurd. De man reed na het ongeval door, den aangeredene aan zijn lot overlatende. Deze is per zieken auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij een uur later overleed. De autobestuurder is door de politie opgespoord. Een ar beider te 's-Heerenberg had het ongeluk de vorige week door de gladheid van een ladder te vallen en twee ribben te breken. De man is thans aan de gevolgen over leden. Vrijdagavond zijn op de spoorrails bij Namen twee postzakken gevonden, waarin zich o.a. 40 aangeteekende brieven met hooge waarde bevonden, door de Berliner Handelsgezellschaft naar Amerika verzon den. De politie dacht eerst aan een poging tot postdiefstal, maar bij aankomst van den sneltrein BerlijnHamburg te Hannover bleek een deur van den postwagen open te staan. De beambten verklaarden dat deze deur door de groote vaart van den trein plotseling opengeslagen was, maar zij hadden geen postzakken vermist. De zak ken zijn met onbeschadigden inhoud aan de postdirectie overhandigd. Naar uit Athene wordt gemeld, heb ben wolven, door den strengen winter uit de Macedonische bergen verdreven, een naar Monastir op weg zijnden trein, toen deze onderweg was blijven steken, aange vallen.Verscheidene reizigers moesten schoten lossen om de bloeddorstige aanval lers te verdrijven. Te Nieaermendig bij Coblenz is een heiligschennende diefstal gepleegd in de parochiekerk aldaar. Toen de koster in den morgen de sacristie betrad, vertoonde zich voor zijn blikken een schouwspel van ver woesting. Inbrekers waren met valsche sleutels de sacristie binnengedrongen, waar zij met breekijzers, die zij hadden achtergelaten, de brandkast geforceerd en geopend hadden. Een groote monstrans, drie kelken, twee reliquiën en andere reli- gieuse voorwerpen vielen hun in handen, alsook de tabernakelsleutels. Zij openden daarmee het tabernakel, namen daaruit de twee cibories, waarin honderden heilige Hosties zaten, die ten deele verstrooid op den grond teruggevonden werden, verbrij zelden een kleinen monstrans, die hun het meenemen niet waard scheen, en gingen als vandalen te werk. De afschuwelijke daad verwekte groote ontsteltenis en op winding onder de bevolking. De politie kon met behulp van een speurhond een tijdlang het spoor van de daders volgen, doch een afdoend resultaat bereikte zij niet. Uit een sacristiekast, die de dieven insgelijks open braken, stalen zij nog twee hostiedoosjes, zooals die bij de bediening van zieken ge bezigd werden. Er werden dertien heilige Hosties op den grond gevonden. Tweehon derd geconsacreerde Hosties hebben de. in brekers medegenomen. Een geneesheer te Londen bij een pa tiënt ontboden, vond op de trap van het huis een lijk van een man. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en men stelde vast dat de ongeluk kige zelfmoord gepleegd had door zich een kogel in het hoofd te jagen. De man, die kortelings zijn gansche for tuin verloren had, was sinds enkelen tijd smoorlijk verliefd op een jonge vrouw, die echter zijn voorstellen van de hand wees. Zij v/as zelfs bij een vriendin gaan inwonen omdat hij haar niet meer lastig zou vallen. Doch hij had weldra haar schuilplaats ont dekt en meldde zich, gewapend met een re volver bij de twee vrouwen aan, die echter niet openden en zich verschansten. Toen keerde de wanhopige verliefde het wapen tegen zich zelf, den dood verkiezend boven de geweldige teleurstelling. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Donderdag 17 December 1925, des namiddags 8 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Benoemingen 1. Van een wethouder, vacature P. Landsman. 2. a. Van een regent van het Burger Weeshuis, uit de leden van den gemeente raad, vacature P. Landsman. b. Idem, wegens periodieke aftreding van den heer A. C. van Hal. De aanbeve ling luidt1. de heer A. C. van Hal (af tredend) 2. de heer D. E. Praag, com mies Ned. Spoorwegen. 3. Van een regentes van het Gasthuis, wegens periodieke aftreding van mevrouw Van WoelderenLuijken. De aanbeveling luidt 1. mevrouw C. C. E. H. j. van WoelderenLuijken 2. mevrouw E. C. ten KateMuijsken. 4. Van een lid van de commissie voor de Zeemans- en Visschersbeurs, wegens perio dieke aftreding van den heer A. J. van Ockenburg. De aanbeveling luidtde heer A. J. van Ockenburg. 5. Van leden der schoolcommissie lager onderwijs, wegens periodieke aftreding. De aanbeveling luidt a. voor de vacature J. Baarschers 1. de heer J. Baarschers 2. de heer J. Fröberg b. voor de vacature A. C. de Baare 1. de heer A. C. de Baare 2. de heer Tj. Bakker c. voor de vacature C. D. van Noppen 1. de heer C. D. van Noppen 2. de heer F. D. G. Prins. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot het afbreken en het verbeteren van een ge deelte van den kaaimuur aan den Nieuwen- dijk (aangehouden sedert de vorige verga dering). 2. Idem tot het vaststellen van kohieren van schoolgeldheffing betreffende het open baar vervolgonderwijs. 3. Idem tot gewijzigde vaststelling der verordening houdende machtiging aan Burg. en Weth. tot het benoemen en ont slaan van gemeente-personeel. 4. Idem tot het beschikbaar stellen van de benoodigde gelden aan het R.-K. Pa rochiaal Kerkbestuur voor het aanschaffen van leermiddelen en schoolmeubelen voor de R.-K. U.L.O. school aan de Glacisstraat. 5. Idem tot gewijzigde vaststelling van het tarief voor de verpleging van R.-K. armlastigen in het St. Joseph-ziekenhuis. 6. Idem tot wijziging van het raadsbe sluit betreffende de voorwaarden voor het verhuren van de woningen aan de Paul Kruger- en Verkuijl Quakkelaarstraat. 7. Idem het verlengen van ziekteverlof aan den gemeente-werkman M. Dommisse. 8. Idem tot goedkeuring der begrootin gen voor 1926 van het Burg. Armbestuur, het Gasthuis, het Burger Weeshuis en de Gezondheidscommissie. 9. Idem tot vaststelling van de begroo ting der gemeente en van die der bedrijven voor 1926. BEURS VAN ArtfSTSRDAW! Overzicht van 14 December, 3 uur. De beurs had heden een onregelmatig verloop. Bij opening waren de rubberwaar den vast, Amsterdam-rubbers en verschil lende specialiteiten op een flink verhoogd koerspeil afgedaan. Ónder beurstijd werd evenwel bekend dat de rubberpiijzen wa ren ingezakt en dat de rubbervoorraden te Londen waren toegenomen, in verband waarmede de aandeelen in kwestie een be- nedenwaartsche richting gingen volgen. De tabakken waren gemiddeld weinig veran derd en gedroegen zich in^ overeenstem ming met rubber. Suikerwaatden en Indi sche cultuurbanken eerder aan den zwak ken kant, hetgeen op rekening komt van de kleine daling der suikerprijzen. Oliefondsen slechts geringe koersvaria- ties. Het feit dat de olieprijzen in Amerika •verhoogd waren, oefende geen invloed uit. Op de scheepvaartafdeeling ging maar weinig om. De noteeringen die werden ge maakt, verschilde zeer weinig met die van Zaterdag. Nederl. industrieelen weinig aandacht. Prolongatie.3*/4 V HOFBERICHT. APELDOORN. (V. D.) H. M. de Konin gin is Zaterdagmiddag per trein van 5.11 uur te Apeldoorn aangekomen. Prins Hendrik arriveerde daar hedenmiddag 12.44 EEN GESCHENK VAN DEN EX-KEIZER. DOORN. (V.D.) Ex-keizer Wilhelm heeft in de afgeloopen week aan alle behoeftige weduwen te Doorn een partij brandhout ten geschenke gegeven. De ex-keizer was de menschen zelve behulpzaam bij het opladen van het hout op de karren. VERZET TEGEN DE POLITIE. KATWIJK AAN ZEE. (V. D.) De oolitie die Zaterdagavond een 6-tal Katwijksche jongelieden wilde arresteeren, omdat deze in verregaanden staat van dronkenschap verkeerden, heeft moeten ondervi den, wat het beteekent tegen de Katwijksche jeugd te moeten optreden. Niet minder dan 8 a

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 3