Pijnen ZATERDAG 12 DECEMBER Eerste Blad 63e Jaargang ■1925 FEUILLETON DE VONDELINGE NO.293' VL1SSINGSCHE COURAINT Dit nummer bestaat uit 2 bladen RAPPORT betreffende het onderzoek der gemeente- begrooting voor 1926, op Vrijdag 27 November 1925. Aanwezig alle leden, alsmede de bur gemeester en de secretaris. Voorzitter de burgemeester. Als rapporteur treedt op de heer A. de Beijl, hoofdcommies ter secretarie. Een der leden heeft hooien verluiden, dat van rechts een voorstel zou zijn te ver wachten om 5/2 pensioensbijdragen op de salarissen en loonen der ambtenaren en werklieden 'te korten. Hij zou gaarne ver nemen wat men van plan is. Hij zou zich alsdan niet kunnen vereenigen' met de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris enz. Als er verlaagd moet wor den, dan wenscht hij van de hoogere sala rissen meer af te neinen dan van de lagere. Een der wethouders deelt mede, welke leden in het college van Burg. en Weth. de minderheid hebben gevormd. Hij kondigt een voorstel aan, om een pensioenkorting van 5'/2 in te voeren en zou dit in de commissie voor het georganiseerd overleg willen brengen. Een der leden merkt op, dat in de com missie ad hoe toegezegd is, dat de tijde lijke werklieden vast aangesteld zouden worden. Hij zou gaarne zien dat hiertoe spoedig werd overgegaan. Voorts geeft hij in overweging over te gaan tot de instelling van 'n arbeidsbeurs. Hij heeft vernomen, dat door het Rijk 40 a 60 in de kosten wordt bijgedragen en verzoekt aan Burg. en Weth. hieromtrent inlichtingen in te winnen. Uitgaven. Hoofdstuk II. Een der leden geeft in overweging over te gaan tot de aanschaf fing van een machine voor het vervaardi gen van drukwerk, waarmede z.i. schitte rende resultaten te verkrijgen zijn. Hij zou gaarne de toezegging ontvangen, dat zoo danige machine bezichtigd zal worden en dat eventueel tot aanschaffing zal worden overgegaan. Een ander lid vraagt of in verband hier mede de post „druk- en bindwerk" niet verlaagd kan worden. Een lid zou gaarne vernemen of de'her stelling van het dak van het gemeentehuis niet uitgesteld kan worden. Sommige leden achten een bedrag van 1900 voor gewoon onderhoud van het ge meentehuis te hoog en zouden dezen post verminderd willen zien. Door enkele leden wordt het denkbeeld geopperd de te verrichten werkzaamheden meer door particulieren te doen geschieden door middel van aanbesteding, waarmede andere leden zich echter niet kunnen ver eenigen. Een der leden brengt ter sprake de in deeling der localiteit in het gemeentehuis. Meerdere leden wenschen den post „verlichting cn verwarming" met ƒ400 te verlagen. Een der leden zou den post „plaatsen van advertentiën" willen verminderen en eventueel gebruik te maken van het blad van den heer Wegeling. Enkele leden geven te kennen het arti kel „reis- en verblijfkosten" teruggebracht te willen zien van 1400 op 1200. Een lid vraagt of de post „Kosten val lende op het houden der loting en het keu ren voor den dienstplicht" niet met 100 verlaagd kan worden. Een lid informeert naar het contract be treffende het huren van rijwielen. De hier voor geraamde bedragen komen hem erg hoog voor. Hij zou gaarne zien dat Burg. en Weth. deze zaak ernstig onder het oog zagen. Een ander lid acht het beter aan de boden een rijwieltoeiage te geven en alleen de rijwielen voor de politie aan te beste den. Ook komt hem de verdeeling niet juist voor. Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) i) HOOFDSTUK I. De hopoogst was voorbij en zij, die er aan deelgenomen hadden, stroomden ran alle kanten Levelshire uitonder an dere waren nu ook groote troepen van die luitjes gelegerd om liet dorp Knoddishall, Lefst in de lanen om het Park Broadlands heen, het grootste huis daar in de buurt, waar sir Jeremiah Faulkner woonde en om -Het Nest", een veel kleinere woning, het eigendom van lady Anne Powys om en bij het groote gele huis van dokter Pye- fiuch en bij den muur om den boomgaard van Box grove, de mooiste boerenhoeve van het schilderachtige Knoddishall. Misschien was dit wel het drukst bezoch te plekje althans hier zat een heele ver zameling, op het oogenblik, dat onze ge schiedenis begint, te koken en het zich makkelijk te maken altijd onder luidruch- ('g gepraat en gestoei met de kinderen. Op «n punt was de steenen muur onderbroken e» deze opening was gedeeltelijk aange vuld door den stam van een reusachtiger! kerseboom niet zulke machtige wortels, dat Me den muur zeker voor een deel onder lijnd hadden. Vlak daarachter lag een waakhond, waar ieder respect voor had. Het dier liet intusschen goedmoedig toe, aat een van de vrouwen met een massa 'ang blond haar, dat onder haar hoed uit kwam, daar heel dichtbij ging zitten, met 1 rug geleund tegen den ouden kerse- Voortgezette zitting des avonds te 8 uur. Aanwezig dezelfde leden, uitgezonderd inej. Gasille. De heeren Hoogkamer en Van Oorschot komen later ter vergadering. Hoofdstuk 111. Eenige leden achten een bedrag van 75 per persoon voor kleeding enz. van het politiepersoneel voldoende, waardoor bet desbetreffende artikel met ƒ650 verminderd zou kunnen worden. Van verschillende zijden wordt gewezen op de minder goede verlichting in eenige straten. Eenige leden wenschen den post „Sub sidie aan de Vereeniging Vlissingsche Burgerwacht" geschrapt te zien. Hoofdstuk IV. Een lid zou gaarne zien, dat de subsidie aan het Vlissingsch Drank- weercomité van de begrooting afgevoerd werd. Een ander lid zou zulks wenschen ten aanzien van de subsidie aan de Vereeni ging tot oprichting en exploitatie van een Reizend Drankweer Museum te Amster dam, zulks uit overweging,*"dat waar. reeds een plaatselijk Drankweercomité wordt gesubsidieerd, het z.i. ongewenscht is bovendien nog een zoodanige vereeni ging buiten Vlissingen gevestigd te steu nen. Enkele leden houden een pleidooi voor een betere salarisregeling voor de assisten te van den schoolarts. Er wordt op gewe zen dat, waar zij iederen dag haar werk heeft, de bezoldiging beneden peil is. Men zou/het minimum salaris op ƒ600 willen laten, doch, door het toekennen van 4 pe riodieke verhoogingen ad 100 per jaar, het maximum op 1000 bepaald willen zien. Hoofdstuk V. Door een der leden wordt er de aandacht op gevestigd, dat het salaris van den opzichter Kleisma niet op „bouwpolitie" thuis hoort doch op „open bare werken", terwijl de jaarwedde van den tijdelijk opzichter Moll van „openbare werken" naar „bouwpolitie" moet worden overgebracht. Een ander lid stelt de vraag, of voor de Woningbeurs wel de halve werkkracht van een ambtenaar noodig is. Hfj zou gaarne vernemen welke taak deze ambte naar heeft. Hoofdstuk VI. Een der leden vraagt inlichtingen over het herstellen van den ët. Jacobstoren, dat onderhands aan een aannemer is opgedragen. Een der leden wil het voorkomen dat de post „vervoer- en rijloon", geraamd op ƒ6000 wel met ƒ2000 verminderd kan worden. Verschillende leden dringen er op aan het geraamde bedrag ad 13.000 voor verbetering van den Prins Hendrikweg van de begrooting af te voeren. Waar het in orde maken van het oudste gedeelte van den Singelwég. tusschen Badhuisstraat en Rozengracht thans in werkverschaffing ge schiedt, zou naar hunne meening het hier voor uitgetrokken bedrag ad 7500 even eens geschrapt kunnen worden. Verschillende leden zijn van oordeel, dat de post wandelplaatsen en plantsoenen te hoog is. Gevraagd wordt of het artikel niet verminderd kan worden met het loor van 1 man. Een lid meent dat de kwestie loopt over de vraag of er al dan niet voldoende werk is voor de werklieden. Ten aanzien van het onderhoud van be plantingen op de begraafplaatsen brengen eenige leden dezelfde bezwaren naar vo ren. Ook hiervoor wordt h.i. te veel uit gegeven. Men dringt er op aan ook dezen post te verminderen met het loon van 1 man. Gevraagd wordt of de grafdelvers hierbij niet kunnen assisteeren. Een der leden oppert het idee, een werk man van 'de begraafplaatsen naar de plantsoenen over te brengen en dan vaca tures bij de plantsoenen niet te vervullen. Een der leden vraagt of het niet moge lijk is, dat de perkjes bij de villa's in het Villapark cn aan de Badhuisstraat door de respectieve huiseigenaars onderhouden worden. Een ander lid wijst op de z.i. ongeregelde wijze waarop de betaling, der loonen aan de gemeente-werklieden des Zaterdags plaats vindt. Het zou hem beter lijken, in- boom. Toch hield hij haar voortdurend in het oóg, toen zij met de hand aarde en gras wat loswerkte dat tusschen de wortels groeide. De anderen wierpen, af en toe, nieuwsgierige blikken haar kant uitmaar daar stoorde zij zich niet aan. Op den schoot had ze een ouden versleten mantel, dien ze zorgvuldig hield uitgespreid over een groot pak. In eens trad er een jongen van een jaar of veertien tot aan de opening in den muur en vroeg, zoo achter den boom heen „Zeg jongelui, willen jullie wat appelen „Als je blieft, jongenheer Toen hij zich een oogenblik later, niet zonder moeite, met een fïinkeii voorraad ■door de bres <hecnw.erkte, trapte hij bij on geluk op den rok van de vrouw, én, toen zij in 't geheel geen antwoord gaf op zijn gul uitgesproken excuus, vroeg hij zacht aan een van de anderen „Wat scheelt er aan bij die vrouw. Weet je dat ook „Neen, jongenheer ze hoort eigenlijk niet bij ons. Maar op de hoogte van Mea- chingham heeft ze zich bij ons gevoegd of liever, we vonden haar aan den weg liggen in een soort flauwte zeker van gebrek. Toen wc haar weer een beetje bij geholpen hadden, vroeg ze, of ze met ons mocht meegaan, want dat ze toch ook hierheen wilde waaróm dat weten we niet, want ze zegt haast nooit wat Het jongmensch stond nog eenigen tijd met de handen in de zakken, het troepje gade te slaan toen ging hij denzelfden benauwden weg weer terug. Een haif uur later was he? tularuchtige troepje al op marsch naar Leighton en werd er geen ander geluid meer vernomen dien alle werklieden op een bepaald uur tezamen hun loon ontvingen. Een der leden vraagt inlichtingen over den kaaimuur van de Engelsche kaai. Hij vraagt of het wel strikt noodig is thans over te gaan tot het in orde maken van het bewuste gedeelte, daar er nog andere stuk ken zijn, die ook slecht zijn. Hij oppert het idee de Visschershaven vol te spuiten. Een ander lid heeft nu nog bezwaar te gen het voor dit doel uitgetrokken bedrag. Volgens een der leden is het niet te zeggen of de muur het nog lang zal uit houden, hij is echter niet te vertrouwen, zoodat bestendiging van den huidigen toe stand met het oog op eventueele ongeluk ken niet verantwoord is. Hoofdstuk VIII 4. Daar het de laatste jaren slechts zeer sporadisch voor komt, dat sollicitanten moeten worden op geroepen, meent een der leden dat de post „Teruggaaf van reis- en verblijfkosten ten behoeve van sollicitanten" gevoegelijk van 50 op memorie kan worden terugge bracht. Hoofdstuk VIII 7. Door een der le den wordt verzocht de 3 jaarlijksche af rekening betreffende het bijzonder onder wijs aan den Raad te willen overleggen. Een lid vraagt, hoe het komt dat thans voor aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van het bijzon der lager onderwijs 1000 wordt geraamd, terwijl hiervoor vroeger niets was uitge trokken. Hoofdstuk VIII 12. Door een der le den wordt er naar geïnformeerd of er wel voldoende toezicht wordt uitgeoefend bij het verstrekken van klompen aan school gaande kinderen. Een der leden wijst er op, dat het schoolgebouw waarin de Handelsavond school gevestigd is, nog door gas wordt verlicht. Het komt hem voor, dat de ver lichting aldaar slecht is. Hij vraagt of het niet mogelijk is deze gasverlichting te ver vangen door electrisch licht en zou gaarne wenschen te zien nagegaan, hoeveel de kosten hiervan zouden bedragen. Een ander lid geeft in overweging eerst te beginnen met het aanbrengen van elec trisch licht in die lokalen, waarvan door de Avondschool gebruik gemaakt wordt. Hoofdseuk VIII 14. Door een der leden wordt de vraag gesteld of de post „bijdragen aan andere gemeenten in de kosten der van rijkswege gesubsidieerde gymnasia" wel toereikend zal zijn, nu meer leerlingen het gymnasium te Middel burg bezoeken. Hoofdstuk VIII 15. - Een lid zou gaarne vernemen of reeds iets bekend is van het oordeel van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen met betrekking tot het ;.g.n. luisterapparaat in de Zeevaartschool. Hoofdstuk VIII 16. Een der leden wenscht Ivet artikel „Kosten ten behoeve van de oudheidkundige verzameling" met ƒ500 te verminderen. Voortgezette zitting op Donderdag 3 December 1925. De heeren J. Hoogkamer, L. P. van Oor schot en H. C. V. Sorel komen later ter vergadering. Voorzitter de burgemeester. Als rapporteur treedt op de heer A. de Beijl, hoofdcommies ter secretarie. Uitgaven. Hoofdstuk IX 1. Een der leden be spreekt de reorganisatie van de gemeen telijke gezondheidsverzorging. Hij zou den gemeentegeneesheer willen afschaffen en de verzorging willen overdragen aan het ziekenfonds „Walcheren", welk fonds wel bereid is de geneeskundige verzorging over te nemen. Een der leden vraagt hoe het staat met de ziekenhuisplannen. Een ander lid zegt dat hij bij de indie ning van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur gevraagd heeft waarom de uitkeeringen aan de armlastigen vermin derd zijn. Hij heeft hierop echter nog geen antwoord ontvangen. Voorts oppert hij het idee de armen verzorging te reorganiseeren door instel ling van een commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Hij verzoekt aan Burg. aan het geklater van het beekje... En héél veel later, toen de maan al hel der aan den hemel stond, werd daar een onheilspellend- geplons en gekreun gehoord èn... de volgende vijf minuten was alles even doodstil Toen de maan al weer heel wat hooger stond, kwam er een breedgeschouderde, oude of althans oud-uitziende man den kant van den boomgaard af, eens een kijkje nemen daar, waar de hopoogsters gezeten hadden en hij keek niet vriende lijk maar dit was zoo eenmaal zijn ge wone uitdrukking. Dicht bij den kerseboom gekomen stootte hij met den voet tegen iets, een bundeltje... of een hoop kleeren - hij wist 't niet was eigenlijk wat hui verig om het aan te raken tot... hij op eenmaal het rose gezichtje en een mollig handje en armpje van een slapend kind zag te voorschijn komen... Met een kreet van verrassing, of erger nis, of wat dan ook, pakte de oude het bundeltje op, schoof het eerst door de bres in den muur en volgde toen denzelfden weg. Aan een laag deurtje gekomen schopte hij daar geweldig tegen, zoodat een vrouwestem van binnen verschrikt riep „Wie is daar „Ik, miss Sue... Nicodemus Een alleraardigst, zoo ongeveer twintig jarig meisje, vertoonde zich nu, met een groot schort over haar mouselientje, en de mouwen opgestroopt, blijkbaar midden in haar huishoudelijke bezigheden gestoord. HOOFDSTUK II. Daar stond Nicodemus nu, het bundeltje zoo ver mogelijk van zich af houdend, met een bijna minachtende uitdrukking op het gelaat. is Togal een nimmer verzakend middel. Sterk urinezaur-oplcsseod doen de Togal-tabletten de hevigste pijnen ver dwijnen. Verrassend snel werkend tegen Rbeumatieb Influenza Verkoudheid Hoofd- en Zenuwpijn Groote genees- kracht. Pijnstil lende werking. Bij alle. Apcth. en Dtog. f0.80 en (3 X gr.) f2.' (Ingez. Mededeeling.) en> Weth. te onderzoeken hoe zoodanige commissie in andere plaatsen werkt. Hoofdstuk XL Enkele leden brengen het adres der Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en tramwegpersoneel inzake de arbeidsvoorwaarden enz. bij de Stoom tramweg Maatschappij „Walcheren" ter sprake, in verband met de door de ge meente aan deze maatschappij te verleenen subsidie. Een dezer leden verzet zich tegen het toekennen van subsidie indien ter zake het „overleg" tusschen werkgevers en werknemers geen bevredigende regeling getroffen wordt. Hoofdstuk XIII 2 en begrooting grond bedrijf. Een der leden merkt op, dat hij het vorige jaar vragen gesteld heeft in zake het invoeren van een nieuw systeem tot het aanwakkeren van den bouw van huizen. De grond zou tijdelijk in erfpacht gegeven worden met het recht om hem over 25 jaar te koopen. Zoodanige bepa ling zou door het grondbedrijf onder de algemeene voorwaarden kunnen worden opgenomen. Hij zou gaarne zien, dat deze zaak onderzocht werd. Hoofdstuk XIII 4 en begrooting Ha venbedrijf. Enkele leden vragen of-er somtijds bij het havenbedrijf of elders geen werklieden in dienst zijn, die sommige tijden overcompleet zijn. Men zou gaarne zien, dat zoodanige werkkrachten alsdan eventueel bij andere takken van dienst rendabel gemaakt werden. Een dezer leden wijst hierbij op de sterke verlaging van de raming der arbeidsloonen bij het havenbe drijf. Daar het aantal werklieden hier di rect verband mede houdt, zou hij gaarne vernemen of er menschen over zijn en of het aantal werkkrachten alsdan^ wellicht verminderd zou kunnen worden. Een ander lid wijst op de onjuiste ver houding die z.i. tusschen verschillende posten bestaat. Voor onderhoud en exploi tatie groote kraan wordt ƒ800 geraamd terwijl voor huur groote kraan slechts een bate van ƒ500 staat vermeld, zoodat hier dus 300 op toegelegd wordt. Iets derge lijks treft men aan, ofschoon in mindere mate, bij de kleine kranen, alsmede bij on derhoud en huur van gereedschappen. Een ander lid stelt zich de vraag of voor het ambtenarenpersoneel wel voldoen de werk is en of de hiervoor geraamde groote bedragen wel gemotiveerd zijn. Een lid zou een tijdelijk werkman door een wachtgelder willen vervangen. Hoofdstuk XIII G en begrooting Wo ningbedrijf. Een der leden wijst er op, dat door het woningbedrijf geen reëele af lossing op het kapitaal plaats heeft. Z.i. zou men een zuiverder begrooting krijgen indien een meer normale aflossing aange nomen werd. Ook vraagt hij hoe het staat met de afschrijving. Voorts wordt het idee geopperd het beursgebouw te verkoopen. Een ander lid merkt op, dat het voor malig distributiegebouw getaxeerd is op ƒ25.000, hetgeen hem erg hoog voorkomt. Hij wijst er op, dat de huur slechts ƒ625 bedraagt. Hij zou gaarne van Burg. en Weth. een specificatie ontvangen hoeveel dit gebouw gekost heeft en hoeveel de brandstoffencommissie hierin bijgedragen heeft. Een der leden oefent critiek uit op de „Wat heb je daar, Nicodemus?" „Dat heb ik gevonden tusschen de wor tels van den ouden kerseboom". „Maar wat is 't dan toch 't Lijkt wel een mantel", zei Susan Hawthorne, nu ook wat naderbij tredend. Het pakje bewoog en een zachte kreet van het schoone slaap- stertje dectf miss Sue haastig de handen afvegen en het pakje van Nicodemus overnemen. „Och, dat arme kleine ding hebben ze dus achtergelaten Foei, hoe is het mogelijk En, terwijl ze de deur naar de gang open deel, riep ze, zoo hard ze kon „Geoff!... Geoff!" Ten antwoord kwam hetzelfde jong mensch aangestormd dat zoo gul appels had gedeeld onder de hopoogsters. Dat Susan en hij broer en zuster waren daar zou geen niensch aan twijfelen. „Kijk eens, wat een schat „Hoe kom je daar aan, Sue Nicodemus vertelde nu opnieuw zijn we dervaren, en Geoff luisterde aandachtig. „Hoor eens, Sue ik geloof, dat ik weet wie dit „pakje" daar gelaten heeft. Ik denk, het vrouwtje, dat daar tegen den kerseboom geleund zat. Die had net zoo'n mantel aan, als dat ding daar om de baby heen En ik herinner me nu ook wel dat ze een groot pak op den schoot had. Ze zag er vreeselijk slecht uit en 't was een heel ander soort dan die hopoogsters „Zou je haar herkennen, Geoff, als je haar wéér zag „Ja, dat geloof ik wel al was het alleen maar aan dat lange, blonde haar dat heb ik nog het beste gezien, want het hing haar op den rug." Baby werd nu wakker de zwarte oog- wijze waarop de voormalige kazerne Wil lem III geëxploiteerd wordt. Hij dringt aan op een meer commercieele behandeling. Ook zou hij willen, dat de huur op een zoo danig bedrag bepaald werd, dat het aan vereenigingen mogelijk gemaakt werd de lokaien te huren. Een der leden zou willen voorstellen de huisjes in het Villapark aan den Koude- kerkschen weg af te breken ten einde den vrijkomenden grond beschikbaar te stellen voor het bouwen van villa's. Hoofdstuk XIII 7 en begrooting Vee- en Vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlissingen. Een lid vraagt hoe het staat met de plannen voor het bouwen van een abattoir. Een der leden merkt op, dat in de be- drijfsbegrooting staat dat aan de hulp keurmeesters een vergoeding wordt toege kend voor het gebruik van een motorfiets. Hij meent echter dat slechts één hulpkeur meester een motorfiets bezigt. Ook acht hijhet hiervoor uitgetrokken bedrag ad 1025 erg hoog, daar toch de kring vrij klein is. Een ander lid is van oordeel dat de ver goeding voor een rijwiel ad 100 voor den hulpkeurmeester ook te hoog is. Hij vraagt of het niet mogelijk is deze rijwielvergoe ding terug te brengen op 60 en het ge raamde bedrag voor het motorrijwiel op 500 Inkomsten. Hoofdstuk V. Een der leden zou gaarne door Burg. en Weth. plannen aan den raad zien overgelegd tot verbetering van de wanverhouding tusschen de huren van de woningen met rijksvoorschot ge bouwd en de inkomsten der bewoners. Anders wordt z.i. de toestand onhoudbaar. Voorts meent hij dat het tijd wordt dat Burg. en Weth. met voorstellen komen tot het onbewoonbaar verklaren van krotwo ningen in de stad. Hij voegt hieraan toe dat hierop jaren geleden reeds is aange drongen. Hoofdstuk VIL Een lid vraagt of er niets betaald wordt voor de brandgang tusschen Beursstraat 37 en Bellamypark, daar deze niet in de begrooting staat. Een der leden zou gaarne zien, dat Burg. en Weth. maatregelen namen ten einde te geraken tot de vaststelling van een ambte narenreglement voor de ambtenaren en werklieden. Voorts wenscht hij de prijzen van den grond nabij het postkantoor te herzien. Ten slotte komt hij nog eens terug op zijn idee inzake een gemeentelijken ophaal- en storingsdienst, waarvan hij de invoe ring bepleit. Nog wordt in overweging gegeven om, indien mocht blijken dat het tekort bijna gedekt is, het ontbrekende af te nemen van de reserve ad ƒ75.000. MEMORIE VAN ANTWOORD van Burg. en Weth. naar aanleiding van het rapport betreffende het onderzoek der gemeente-begrooting voor 1926. Bij den aanvang der behandeling werd gv-edgevonden alleen die vragen in het rapport te vermeiden, welke nog toelichting eischen, zoodat ook met de beantwoording van die vragen hier kan worden volstaan. Ten aanzien van de mogelijke indiening van een voorstel aan den Raad tot het verhalen van pensioensbijdragen op hen die in gemeentedienst zijn, deelen wij U mede, dat ons een dergelijk voorstel nog niet heeft bereikt. Mochten de omstandig heden nog aanleiding geven tot het indie nen van een voorstel tot pensioenkorting of loonsverlaging van uw zijde, dan ligt het in ons voornemen U te adviseeren te besluiten, dit bij de commissie voor geor ganiseerd overleg aanhangig te maken. Inderdaad is door ons college nagegaan welke tijdelijke werklieden voor een vaste aanstelling in aanmerking zouden kunnen komen. Deze aangelegenricid is toen door ons aangehouden in verband met de indie ning der plannen voor het invoeren der autotractie bij den reinigingsdienst. Nu door uw vergadering hiertoe is besloten en wij ons thans onledig houden met de uit voering van dit besluit, zal door ons bij het inwerking treden van de autotractie worden nagegaan, welke arbeiders op wachtgeld moeten worden gesteld en welke haren trilden op de rose wangetjes, het mondje ging open en twee rijen paarlwitte tandjes kwamen te voorschijn. „wat is 't, Sue? Een jongen of een meisje „Wel, een meisje natuurlijk I... Denk je, dat een jongen ooit zoo aardig was „Jammer, dat ze rood haar heeft, hé „Maar 't is geen rood het is het prach tigste kastanjebruin, dat je je maar den ken kunt Het kindermondje trilde onheilspellend, nu baby, met haar groote donkere oogen zoo van het ééne onbekende gezicht naar het andere keek. Geoff knielde naast zijn zuster en liet het kind zijn zilveren horloge zien. Onmiddellijk stak het beide handjes uit. „Mooi mooi juichte het kleine ding. „Hoor 'sze kan praten riep Geoff. „Maar, natuurlijk. Zóó klein is ze nu niet meer Ze moet wel een jaar of vier zijn, naar haar grootte te oordeelen." „Dan kan ze misschien ook wel zeggen, aan wie ze hoort." „Neen, dat denk ik niet. Maar haar naam zal ze wel weten. Zeg, baby, kijk me eens aan Hoe heet je Baby haastte zich volstrekt niet met antwoorden maar al luisterend naar het getik-tak van Geoff's horloge, lispelde ze *„Kè-j-sen." „Kè-j-sen herhaalde Sue. „Kè-jsen-bjoe-sem klonk het weer nu vrij beslist. „Heet je ?oo, kleintje, Kers vroeg Geoff. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1