f BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN radio-programma UIT DRAAD EN LUCHT ADVERTE ROUP met dezelfde cijfers geslrrgen werd. Al liance bracht er uit tot nu toe niet veel van terechter is dus alle reden om aan te nemen, dat de revanche-plannen van Mid delburg in vervulling zullen gaan. Zoodat we Alliance Zondag weinig winst kunnen voorspellen. Scheidsrechter bij dezen wed strijd is de heer van Eggelen. Roosendaal ontvangt Dongen. In Dongen werd het een gelijk spel. Nu zal ongetwij feld de thuisclub aan het langste 'eind trekken. In Bergen op Zoom een plaatselijke ont moeting. Waar Dosko reeds de vorige maal uit met 10 de baas bleef over haar jon gere concurrente, is thans, nu op eigen terrein gespeeld wordt, een hernieuwde overwinning voor Dosko, welks spelquali- teit hooger staat dan die der Boys, vrijwel zeker. Vlissingen onderneemt de lange reis naar Waalwijk, om daar de club van dien naam te bekampen. Waalwijk behaalde nog geen enkele overwinning in de 2e klasse, zoodat de Vlissingers er wel voor dienen te zorgen, niet als eerste slachtoffer te vallen. Overigens is Waalwijk een club, die in de gradiatienood verkeert en door haar enthousiast werken het den tegenstan ders nog lastig genoeg kan maken (o.i. wist Waalwijk door dit systeem Vlissingen thuis een punt af te snoepen)? zoodat ook voor a.s. Zondag oppassen de boodschap is. Hetzelfde wat we in onze voorbeschou wing betreffende den uitwedstrijd tegen de Bergsche Boys schreven, geldt ook nu. Vlissingen handhave Zondag a.s. door een overwinning haar kansen Als scheids rechter zal optreden de heer Van Loon. INSIDER. PARiJSCHE MQDE3RIEVEN. Mooi ondergoed. 't Is ons vrouwen ingeboren, om ons graag hi fijne, mooie dingen te kleeden. En we zijiv niet tevreden, wanneer alleen maar onze bovénkleeren naar onzen smaak zijn, ook ons ondergoed hebben we liefst fijn en goed van snit. In Parijs, de stad der fijne lingerieën, ziet men de mooiste en heerlijk ste dessins, die een dame zich maar wen- schen kan. Ze zijn zoo gracieus, zoo teer en fijn, dat een vrouwenhart beslist een beetje vlugger klopt bij het aanschouwen van al dit begeerlijks. De heel fijne, dure stuks ondergoed zijn vervaardigd van crêpe georgette, van crêpe mousseline of kunstzijde. Ze hebben mooie elegante modelletjes en zijn gegar neerd met kantValenciennes, Brussel- sche of tulle kant. Meestal is deze kant geel of crème van kleur. Dit mooie onder goed, dat heel veel in rose tint vervaardigd wordt, komt in den laatsten ook voor in heliotroop en orchidee-, in barnsteen- en cyclamenkleur, alle zeer fijne, teere tinten. Maar ook in 't meer eenvoudige onder goed, dat hier heel niet duur kost, vindt men snoezige exemplaren, van rose of lila batist, in zacht geel of lichtblauw. Ze zijn alle met kant afgezet en hebben een goe den, en sierlijken snit. Voor nachtjaponnen worden heel veel opnaaiseltjes gebruikt en open zoompjes. Hierbij behooren snoezige ochtendmutsjes van dezelfde stof en met dezelfde garnee ring. Heel typische mutsjes zagen we, met een oogsluiter van fijne kant. Dikwijls hebben de mutsjes een diadeemvorm en iijn ze bewerkt met geplisseerde strookjes en gekleurde zijden bloempjes. Ook pyja ma's ziet men nog veel dragen, met zwart zijden of satijnen patalons en lange kleu rige kimono-achtige overkleeden, die aan den hals met een groote struisveeren pier rot kraag zijn afgewerkt. Verdwenen eenvoud. We kunnen 't nu wel met zekerheid zeg gen, de gladde, rechte, haast primitief- eenvoudige, japonnetjes hebben afgedaan, deze leuke, slanke toiletjes, die een jong meisje zoo goed kleedden en die ze zoo gemakkelijk en voor betrekkelijk weinig geld zelf maken kon. We zien er nog wel eens een enkel, maar over 't algemeen wor den toch reeds de moderne japonnen ge dragen. Deze zijn veel drukker en voller, met haar plooien en plissees, volants, vestjes, guimpjes, met wijde tunieken die gol vend afhangen, met ge plooide ceintuurs en groo te manchetten. We zijn daarmede wel een heel eind af van den heerlij ken eenvoud der vroege re mode en ook valt zoo'n modern costuumpje niet meer zoo gemakkelijk, zoo vlug en zoo goed koop te maken. Bekijken we het japonnetje van onze teekening, zoo valt ons al dadelijk op de wijde tuniek, die met een rand bont is afgezet. Ze is van voren korter dan van achteren, gelijk de laatste smaak aangeeft, en volgt daarin de taille- lijn. Zeer wijd is de tu- niet van boven uitgesne den. De opening is inge vuld met een wit zijden vestje met hoogen kraag en klein omliggend boordje. Ook de hoedjes waren den laatsten tijd te eenvoudig naar den zin van mevrouw mode. Klein mogen ze blijven, maar ze worden weer druk gegarneerd. Een groote voorliefde heeft men hierbij voor medaillons en riempjes van goudleer. Enkele origineele modelletjes hebben zelfs, in 't midden van een kokarde, een kleine foto... Verder worden ook met de stof van 't hoedje veel variaties aangebracht. Men legt ze in vouwen, plooien, rimpeltjes enz. En met de avondjaponnen gaat 't al net hetzelfde, 't Is alles plooien en volants wat de klok slaat. Het alleraardigst zijn Ügen- lijk nog de gebloemde en zijden japonnen met de zijden sjerp om de helpen en de reusachtige strik aan de linkerzijde. Zelf gemaakte meubeltjes. De Franschen die van nature zeer, zeer zuinig zijn en bovendien begaafd met een buitengewone handigheid, vervaardigen vaak zelfs snoezige, kleine meubeltjes, die veel tot de gezelligheid van het huis bijdra gen. Met behulp van enkele planken en ripoline-verf weten ze de leukste dingetjes samen te stellen, zooals b.v. ook het aar dige stoeltje van onze teekening. Ge ziet Er is werkelijk niet veel vakkennis noodlg om dit in elkaar te timmeren en toch is 't een alleraardigst, modern zitje. De lijnen zijn heel eenvoudig, maar goed. Opge bouwd is 't uit vier stevige dikke planken, waarvan er twee als zijleuning dienen, een als rug en een als zitting. Ter versiering zijn kleine openingen uitgesneden. Het hout is, na goed glad geschuurd te zijn, geverfd in diepblauw, met oranje op de snijvlakken, Men heeft op het bankje een dik kussen gelegd met modern gebloemd goed overtrokken. WILHELMINE. Een overvloed van de laatste mode- modellen voor dames en kindereu vinden onze lezeressen in „Het Nieuwe Modeblad". Bij elk model komt een practische be schrijving voor. „Het Nieuwe Modeblad", tweemaal per maand verschijnende, met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, is bij de admini stratie dezer courant verkrijgbaar voor 95 cents per kwartaal of 1,25, franco per post. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. Naar uit Genève wordt gemeld, heeft de Volkenbondsraad een reeks vragen opge steld, waarop de voorbereidende commis sie voor de ontwapeningsconferentie ter afpaling van het onderwerp antwoorden moet. Deze vragen hebben in de eerste plaats betrekking op de nauwkeurige be- teekenis van de uitdrukking „bewapening" en op de kwestie of het mogelijk is de voor werkelijk oorlogsgevaar voorbereide bewapening van een land te beperken of dat de beperking der bewapening ook op de vredessterkte moet worden toegepast voorts moet worden vastgesteld, welke standaard moet worden aangelegd om de bewapening der verschillende landen met elkaar te vergelijken en of onderscheid kan worden gemaakt tusschen offensieve en defensieve bewapening vervolgens moet worden beslist of verschil te maken valt tusschen civiele en militaire luchtvaart, en hoe de handelsmarine bij de vaststelling der zeestrijdkrachten berekend moet wor den. Ten slotte wordt de volgende vraag gesteld, die van principieele beteekenis is voor het resultaat der geheele conferentie, daar men niet verwachten mag, dat alle deelnemers het eens zullen zijn over een en hetzelfde ontwapeningsplan als toegege ven wordt, dat ontwapening op het schep pen van veiligheid berust, in weaken om vang kan dap regionale ontwapening als gevolg van regionale veiligheid verwezen lijkt worden Of kan elk ontwapenings plan slechts verwezenlijkt worden als het algemeen is RUSLAND'S OORLOGSINDUSTRIE OP VOLLE KRACHT. In verband met de onlusten in China, schijnt ook de Sovjet-regeering meerdere actie te ontplooien. Uit Riga wordt aan de bladen gemeld, dat de volkscommissaris voor oorlog met de mobilisatie-commissie bij den Raad van Arbeid en Oorlog een nauwkeurig uitgewerkt plan hebben inge diend voor de mobilisatie der industrie in geval van oorlog. De kruitfabrieken in Schlusselburg, Ochta en Kazan werken met volle kracht, terwijl de geweerfabrieken te Tula en Perm dag en nacht in bedrijf zijn. Voorts worden troepenverplaatsingen ge meld van West-Siberië naar het kustgebied en de grenzen van Mandsjoerije en Mongo lië. Officieren, zoowel van het roode leger als van het vroegere tsaristische leger moe ten opnieuw ingeschreven worden, reserve officieren moeten in de diverse militaire districten speciale cursussen volgen. Brand op de werf der Ned. Sche^psbouw- Maatschappij. Gisterenavond omstreeks half negen is brand ontstaan op de werf der Ned. Scheepsbouw-maatschappij te Amsterdam en wel op de groote helling, waarop een bijna voltooid 'petroleum-tankschip stond, gebouwd voor rekening van de Anglo Saxon Petroleum Cy., dat de volgende week te water zou worden gelaten. Omstreeks kwart over 7 had de hoofd controleur der maatschappij, de heer Duy- vendijk, bij zijn rondgang een brandje on der de helling ongeveer in het midden ont dekt. Vermoedelijk was dit brandje ver oorzaak door een weggesprongen gloeien- den nagel, hetgeen herhaaldelijk een brandoorzaak op de werf is. Het personeel werd gewaarschuwd en men trachtte met eigen middelen het vuur te stuiten. Dit bleek echter in de eikenhouten kimstoppen, waarmede de op ae sledehelling rustende kiel van het schip wordt gesteund al danig ingevreten te hebben en bleef hardnekkig woeden. De brandweer werd dan ook gewaar schuwd, maar toen deze met groot mate riaal was aangerukt, had het vuur zich ook reeds aan de hooge steigers van het schip meegedeeld. Een toenemende wind had te vens het vuur ook onder het schip sterk aangewakkerd. Toen de brandweer de eerste slangen uitgerold had, waarbij die op de Vechtleiding zich soms over honder den meters uitstrekte, woedde onder het schip een ware hel. De motorspuiten reden de groote poort aan de Conradstraat binnen en konden onder hoogeren dfuk water leveren. De vlammen kronkelden zich i-nmiddels ook naar boven langs de zware palen van het steigerwerk. Enkele minuten voor negen maakte zich plotseling in het midden der rechter hel lingzijde een stuk van het hooge steiger- werk los en sloeg onder vervaarlijk ge kraak op de groote constructieloods, welke aan deze zijde der helling ligt. Een viertal brandweerlieden was een oogenblik ernstig bedreigd en kon zich slechts door een overhaasten vlucht in de loods redden. Toch werd een van hen door een balk aan den schouder getroffen en buiten functie gesteld. Er werd gelukkig geen fractuur geconstateerd, maar men zond hem toch naar huis. Tegelijk met het neerkomen van dit ge deelte der helling schoof het 12.000 ton groote schip eenige meters achteruit. Door de overgevallen brandende helling- gedeelten 'had het dak reeds vlam gevat. De ruiten der loods, die aan den kant der helling dicht is, waren reeds lang door de hitte gesprongen. De brand was nu op 'iijn hoogtepunt angstwekkend om aan te zien. Over een lengte van een 50-tal meters spoelde een dikke golf van vlammen rond den romp van het schip. Bovendien kropen de vlam men langs het steigerwerk omhoog en een regen van vonken daalde over het terrein neer. Kort daarop stortte aan beide kanten de stelling over een afstand van tientallen, meters neer. Onder een oorverdoovend gekraak en onder een regen van vonken werd aan een zijde de constructieloods weer getroffen. De wand begon door te branden op verschillende plaatsen en spoedig zag men hier en daar reeds een ijzeren steun. Toch behield men 't dak nog en bestond daarmede uitzicht op behoud der talrijke machines in de loods. Het schip was door het wegbranden van slee- en kim-stoppers aan de achter zijde bij het water tenslotte op den grond gezakt, maar bleef toch in rechte positie. Omstreeks 11 uur stond alleen nog het voorste gedeelte der helling met het daarop rustend voorschip der tankboot overeind. De romp was gloeiend en de verschrom peling was hier en daar reeds goed zicht baar. Naar men verneemt, moeten schip en helling op beurspolis verzekerd zijn. Te omstreeks half twaalf werd besloten het blusschingswerk voorloopig te staken, om te bereiken, dat het schip zoo spoedig mogelijk geheel zou doorzakken en over de geheele lengte met de kiel op den grond zou komen te rusten. Hiermede ging ook het nog staande gedeelte van de helling met het steigerwerk in de vlammen op. Omstreeks 1 uur zakte het schip met don derend geweld door, maar bleef in recht standige positie. Het vuur woedde hier en daar nog in groote hevigheid door. Het staat vast, dat het schip ter plaatse ge sloopt zal moeten worden. De totale schade aan helling en schip zal het bedrag van een millioen verre over-" schrijden. Reeds zijn maatregelen genomen, om de werklieden, die bij den bouw betrokken waren, voorzoover zij niet bij den scheeps bouw elders terecht kunnen worden gesteld bij andere industrieele bedrijven onder te brengen. (Zie Laatste Berichten). Gisterenavond kwamen drie mannen een kapperszaak aan de Rosestraat te Rot terdam binnen. Een hunner liet zich knip pen en scheren. De barbier vroeg daar voor zeventig cent, waarpp de man gewel dig opstoof en beweerde, dat de kapper slechts een tarief van 65 cent in rekening mocht brengen. Ten slotte stemde de bar bier hierin toe, waarop de man betaalde, maar hem tegelijkertijd een stomp tegen den neus gaf, zoodat de barbier het be wustzijn verloor. Van deze gelegenheid maakte het drietal gebruik om te ont vluchten. Te Baarn werd een 80-jarige alleen wonende vrouw dood in haar woning aan de Javalaan gevonden. Een vriendin, die op bezoek kwam en het huis gesloten vond. verschafte zich in overleg met de buren toegang tot de woning. Men vond het lijk van de oude vrouw liggend op den grond voor een kamerdeur. De heer H. J. v. V., hoofd der R.-K. leerschool te Be verwijk, stortte gisterenmorgen in zijn wo ning, waarschijnlijk bevangen door een duizeling, van de trap en bekwam een schedelbreuk met bloeduitstorting in de hersens. Zijn toestand wordt hopeloos ge acht. Het stoomschip „Gouwestroom" van Amsterdam naar Manchester, heeft te Hoek van Holland aan wal gezet een 21- jarigen. bediende, die van den deklast was gevallen en daarbij eenige ribben had ge broken. De man is, na te Hoek van Holland te zijn verbonden, per trein naar het zie kenhuis te Rotterdam vervoerd. Giste renavond is op den Rijswijkschen weg na bij de Weuckebachstraat te 's-Gravenhage eén dame door een auto overreden. Met een gebroken been is zij naar liet zieken huis aan den Zuidwal overgebracht. Het Dinsdag op Vlieland aangespoelde lijk is door de familie herkend als van Dirk van der Bent, schipper van jiet loggerschip Clara Ma 29", dat in den storm van 25 op 26 November is vergaan. Een 36- jarige metselaar, die werkzaam was aan de nieuwe kantoorgebouwen van de firma Segers te Lisse, is van een steiger op straat gevallen. Hij is, in hoogst bedenkelijken toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een 17-jarige jongen te Leiden, raakte bij de Ned. Rotogravure- Mij. met de hand bekneld tusschen een drukpers. In levensgevaarlijken toestand is de jongen in het Diaconessenhuis opgeno men. Zes weken in een var kenshok. Een bijna ongelooflijke geschiedenis 'houdt in den omtrek van Geerardsbergen de aandacht der bevolking er. ook het gerecht bezig. Den 19en Octo ber, vertelt het „Handelsblad van Antwer pen", ontvluchtte het 14-jarig meisje, Paula Claus, haar woning tijdens de afwezigheid der ouders, landbouwers te Overboelare, en de ijverigste opsporingen door de plaat selijke gendarmerie bleven zonder eenigen uitslag. Er was geen spoor van de vluch telinge te vinden en men geloofde reeds, dat zij zelfmoord had gepleegd. Donder dagavond nu was de landbouwer G. van Sarlardinge, bij Geeraardsbergen, in zijn woning bij1 den haard gezeten, toen ge klaag en gekerm zijn aandacht trok. Hij luisterde nauwlettender toe en het scheen 'hem, dat het geklaag uit de schuur kwam. Hij stak een lantaarn aan en ging zien, wat er gaande was. Hoe grpol was zijn ont steltenis, toen hij in de schuur een meisje aantrof, in vodden gehuld, met verwilderde oogen, mager als een geraamte. De gen darmen werden dadelijk verwittigd en in het meisje herkende men Paula Claus, die sedert zes weken verdwenen was. Het kind werd in der haast naar het gasthuis ge bracht, waar de geneesheeren bevonden, dat haar toestand uiterst zorgwekkend was. Uit het onderzoek blijkt, dat het meisje van na haar verdwijning in de gebouwen der hoeve G. verbleef. Gedurende den dag hield zij zich schuil in de schuur en 's avonds sloop zij naar den varkensstal, om er zich te voeden met hét overschot van het voedsel der zwijnen. Daarmede alleen had zij zich zoolang in het leven gehouden. De laatste dagen was zij zoodanig ver zwakt en uitgeput -door gebrek aan be hoorlijk voedsel, dat zij schier de kracht niet meer had om op te staan. Gelukkig nog werd haar gekerm bijtijds gehoord en kon zij nog levend ontdekt worden. De droefheid der ouders bij het weervin den van hun. kind in zulk een erbarmelij- ken toestand, is harverscheutend. Wat nu tot dit vreemd avontuur aanleiding kan ge geven hebben, moet door het onderzoek worden opgehelderd. Een oude moordzaak.- Voor de rechtbank te Munchen zal in het begin van het volgend jaar een proces be ginnen betreffende de gebeurtenissen uit den tijd van de Raden-heerschappij te Munchen. Het vrijkorps Liitzow nam in de eerste dagen van Mei 1919 aan de bevrij ding van Munchen deel. Gedurende zijn opmarsch naar Munchen kreeg dit vrij korps bericht van het uitbreken van on lusten in het plaatsje Perlach. Het zond een commando er heen onder bevel van den reserve-luitenant Pölzing v. Teltow wieu als wachtmeester de Berlijnsche koopman Prüfert toegevoegd werd. Dit commando liet op 4 en 5 Mei 15 arbeiders in Perlach arresteeren, die tot de gewa pende arbeiderscorpsen behoorden en in het bezit waren van geweren, die zij ech ter bij den intocht van de regeeringstroe- pen vrijwillig afgaven. Twaalf dezer arbei ders die gearresteerd waren, werden den volgenden dag te Munchen in den Hofbrau- kelder door een afdeeling soldaten van het vrijcorps Liitzow, die onder bevel stonden van wachtmeester Prüfert, doodgeschoten. Luitenant Pölzing en Prüfert werden la ter onder beschuldiging van den twaalf- voudigen moord gearresteerd, daar het dooden van de arbeiders alleen- na een standrechtelijk vonnis had kunnen geschie den. Voor cle behandeling van dit proces zijn ongeveer 70 getuigen opgeroepen. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Door de rechtbank te Middelburg werd heden in de navolgende belastingstrafza ken uitspraak gedaan Schending van de verzegeling vqn een schip B. M., schipper, 33 jaar en J. S., schipper, 57 jaar, beiden wonende te Am sterdam, beiden vrijgesproken accijnsontduiking Th. v. W., 49 jaar, slager, wonende te Hontenisse, vrijgespro ken J. v. K., 51 jaar, slager, wonende te Hontenisse, vrijgesproken verboden nederlage C. d. M., 53 jaar, broodbakker, wonende te Overslag, tot 200 b. s. 1 maand hechtenis weigering van visitatie J. D., 32 jaar, handelaar, wonende te Krombeke (België), tot 300 b. s. 1 maand hechtenis j. P. V.. 24 jaar, zonder beroep, wonende te Clinge, tot/25 b. s. 10 d. h. het op vordering niet vertoonen van een volgbrief J. d. G., 45 jaar, schipper, wo nende te Rotterdam, vrijgesproken P. C., 47 jaar, schipper, wonende te Sas van Gent, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. het niet uitklaren van zijn vaartuig B. M., 26 jaar, schipper, wonende te Wemel- dinge, tot 2 X 10 b. s. 2 X 5 d. h. ongedekt vervoer van sigaren G. A., 46 jaar, sigarenfabrikant en H. H., 40 jaar, sigarenkoopman, beiden wonende te Zie- rikzee, de eerste tot 2 X 100 b. s. 2 X 5 d. h., de tweede tot 2 X ƒ50 b. s. 2 X 5 d. h. vervoeren van ongebanderoleerde siga ren M. B., 31 jaar, sigarenfabrikant, wo nende te Zierikzee, tot 50 b. s. 5 d. h. en 2 X f 100 b. s. 2 X 5 d. h. ongedekt vervoer van tabak D. R., 40 jaar, sigarenfabrikant, wonende te Middel burg, tot'ƒ5 b. s. 5 d. h. D. J. v. d. L., 30 jaar, sigarenmakersknecht, wonende te Middelburg, ontslagen van rechtsvervol ging frauduleuze invoerB. Th. S., 52 jaar, zonder beroep, wonende te Aardenburg, tot ƒ13.50 b. s. 10 d. h. P. M. V., 18 jaar, ieurster, wonende te Clinge, tot 25 b. s. 25 d. h. L. v. 29 jaar, venter, wonende te Clinge, tot 25 b. s. 25 d. h. P. F. P 40 jaar, koopman, wonende te Clinge, tot ƒ05 b. s. 10 d. h. A. E. L. 19 jaar, koop man. wonende te St. Nicolaas (België), tot 10 b. s. 5 d. h. M. L. V., 32 jaar, zonder beroep, wonende te Clinge, tot 10 b. s. 5 d. h. A. M. V., 24 jaar, zonder beroep, wonende te Clinge, tot 10 b. s. 5 d. h. W. d. V., 40 jaar, stoker, wonende te Clinge, tot 10 b. s. 5 d. h. Th. V.. 28 jaar, arbeider, wonende te Groede, tot 10 b. s. 5 d. h. Ter openbare terechtzitting der recht bank ie Middelburg werden heden de na volgende zaken» behandeld 1. de zaak tegen C. W., koopman, wo nende te Vlissingen, beklaagd van op 15 October 1925 op de Markt te Middelburg sigaren te hebben verkocht in kistjes van het merk „Aviateur", waarvan de fabrikant is de firma Kessels te Strijp, terwijl hem bekend was, dat die sigaren geen Avia- teursigaren waren, waardoor beklaagde het publiek in den waan bracht, dat door hem sigaren van bedoelde firma werden verkocht. Beklaagde door den president onder vraagd. geeft toe andere dan Aviateur- sigaren in kistjes van het merk „Aviateur" te hebben verkocht. Zaterdag 12 December. Hilversum, H. D. O., 1050 M. en 7.30 Politieberichten. 8.00 en ïnm Persberichten Vaz Dias. 8.10 „De DnM nrinsps" oneretfp in nntau üar- viide voorgestelde op zantschap z»u nl, v; jijde afgewezen zijn. Historisch denkbeeld jou stuiten. prinses", operette in 3 acten van Leo ff John Conder - Jan Grootveld Alice dochter - Willy Bierlee Dick, zijn n Sylvain Poons Daisy Gray, zijn nicc - Netty Gerritsen Olga - Coprie Pinksen Freddy - Jules Moes; Hans - Herre V Vos Tom - Jan Jansen Thompson Matthysen. Het H. D. O.-koor en oS Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein Bi» Ben, weerbericht. 1.20 Tijdsein van Greïl wich. 4.20 Causerie „A Garden chat"' 4.35 Het 2.1.o.-octet en sopraan en barim. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 De Cavour' dan, band. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht nieuws. Kerstboodschap van Sir Bad»» Powell. 7.45 Muziek. 8.00 Lezing nar~ monies of nature". 8.20 „A gather round v' 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezin» „National prosperity and the nation's health". Het Mayfair mystery. He deel van de detective-geschiedenis. 11.20—1220 Jazzmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1250 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello 1 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Havas persbericht. 5.05 Orkestconcert. 8.35 Can. serie, onder de auspiciën van de U. G. A F Slotkoersen, Havaspersbericht. 8.50—ll'on Galaconcert. Orkest en zang-solisten Konigswiisterhausen, 13ÖÖ M. 75Q Op de kerstmarkt van Berlijn. 9.20 Nieuws en tijdsein. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 265 JVi. 5.20 Orkestconcert 6.20 Nieuws. 8.20 Lezing over „Vlaant- sche letterkunde", door H. Teirlinck. 8.35 Concert. Lichte muziek. 9.20 en 10,20 Nieuws. 9.30 Gala-concert. Orkest en zan». solisten. Munster, 410 M. 12.35—1.50 Orkest concert. Vroolijke muziek. 3.205.05 „Der Vetter aus Bremen", klucht. 5.35—620 Esperantoles. 6.20 Causerie „Bastelfunic" 7.207.50 Engelsche les. 7.55 „Das Drei- madlerhaus", zangspel in 3 acten met muziek. Getuige Julianus, sigarenwinkelier Ie Middelburg, zegt op de Markt te Middep burg te hebben waargenomen, dat door beklaagde sigaren werden verkocht uil kistjes dragende het merk „Aviateur", dat geen Aviateursigaren waren. Beklaagde verkocht 7 stuks van die sigaren voor een kwartje. Wij winkeliers, zegt getuige, hebben van dergelijke handelingen veel schade en last. Eisch f 50 of 5 dagen hechtenis. 2. de zaak tegen J. B., 34 jaar, te Mid delburg, beklaagd van het als ambtenaar ter griffie, waarnemend griffier bij het kantongerecht aldaar uit eenige kassen, waarover hij het beheer voerde, in den loop van 1925 verschillende bedragen, to taal ongeveer f 800, toebehoorende aan den Staat,, te hebben ontvreemd. Beklaagde door den president onder vraagd bekend een bedrag van ruim ƒ800 aan griffiegelden te hebben weggenomen. Dit bedrag, zegt beklaagde, is inmiddels geheel terugbetaald. Mr. Schouten, de griffier bij het kan tongerecht te Middelburg, als getuige ge hoord, zegt aan beklaagde geen vergun ning te hebben gegeven de vermiste gel den weg te nemen. Wanneer ik, zegt deze getuige, niet ter griffie aanwezig was, had beklaagde het beheer over de griffiegelden. De officier van justitie requisitoir nemen de zegt, dat beklaagde schandelijk mis bruik van vertrouwen heeft gemaakt en dat hoogmoed en drankzucht zijn hoofdfouten zijn. Hij eischt tegen beklaagde 6 maanden gevangenisstraf. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 23 dezer. TWEEDE KAMER, 's-GRAVENHAGE. Aan de orde zijn de zomertijd-voorstellen van de heeren Van der Waerden en Braat. In het compromis-voorstel van den heer Van der Waerden tot vervroeging van den tijd met 40 minuten in stede van met een uur, ziet de heer Van Rappard geen verbe tering, daar het den zomertijd -reeds in April mogelijk maakt. De heer Van Voorst tot Voorst wenscht overleg der regeering met het buitenland ter beperking van den zomertijd. De heer Ebels betwijfelt of het voorstel een einde maakt aan het getwist over den zomertijd, evenzoo de heeren Van den Heuvel en Leenstra. De heer Hiemstra vreest dat meerdere verwarring het gevolg zal zijn. Er moet rust in deze kwestie komen. De heer Heemskerk is in hoofdzaak voor het wetsvoorstel-Braat, dat den zomertijd wil bekorten tot den termijn van 31 Mei tot 1 September. De heer Lingbeek is voor het voorstel-1- Braat. Het amendementVan Rappard werd verworpen met 41 tegen 33 stemmen. Het voorstelVan der Waerden. bedoe lende een compromis tot stand te brengen tusschen voor- en tegenstanders van den zomertijd werd verworpen met 51 tegen 27 stemmen. Op het voorstel—Braat werd aangeno men een amendementVan Dijk om den zomertijd te doen vallen tusschen 1 Mei en 9 October. •Naar aanleiding van deze beslissing vioeg en verkreeg de heer Braat schorsing der behandeling. De vergadering werd verdaagd tot Dinsdag. DE KABINETSCRISIS. 's-GRAVENHAGE. De heer De Visser heeft heden, in verband met de hem gege" ven opdracht tot vorming van een kabinet, verschillende besprekingen gehad. De anti-rev. Kamerclub hield gisteren avond een vergadering en de R. Katk wn- merclub hedenmiddag voor den aanvang der ziiting van de Tweede Kamer. AMSTERDAM. (V. D.) De inlichtingen die „het Volk" gekregen heeft, duiden e op dat de onderhandelingen tusschen a Christ.-Historischen en Katholieken nog £1 het doode punt staan. Een van katholieK i PR pro huldiging UE1DEN. (V. D. „is is Hedenmiddag Ier Rijksuniversiteit jaar geleden dat P '„raad van doctor kunde verkreeg. Om tiekend bij de gansch onwaardige wijze te e initiatief van prof. 1 commissie met liet v (e stichten, Lorentz bestemd in het alg van de theoretische n deren. In den zomer Lorentz ingevolge de Leidsche Universiteit „rof. Lorentz nog aai bonden te houden f stichting van liet „Lo raatsfonds" dat geno stelt om tot prof. Li richten zijn werkzaa van een professoraat bestendigen. Tevens crof. Lo-rentz tot dot de geneeskunde en Academie van Wetens medaille in om uitge personen die zicli ve wetenschappelijk gebi Voor de plechtigh en der huldiging was dicht bezet met tal va sonen, ook uit het b leerde wereld. Z. K. H. Prins Hem de gelukwenschen ov M de Koningin, terw en Rutgers zich ondt vonden. Ter huldiging auditorium de oud-ho Onnes namens het - Prof. dr. De Sitter, mens den senaat m de regeering prof. f mens de Kon. Acadei penprof. Einsteil hoogleeraren, waarn woordde. Na de huldi in de senaatskamer p' de brand bij dl bouw-maa AMSTERDAM. (V. 8 uur werkte de bri voort om het vuur i liet schip bij de P Maatsch. woekert, te deeltè van het materi; is gedurende den nact vends spuit „Jason" i uur vertrokken. Than van der Heijden" me brandspuiten nog 5 nog geruimen tijd dui bluscht zal zijn. He De Huwelijksvo MAX SCH en TANNETJE K heeft Zaterdag plaats. Tot onze diep overleed te voorzien te zijn Sacramenten den, in den out 86 jaren, onze dis ■ter, Behuwd- en der, Mevr. Wed PAULINE DO J- F- Uit all A. TIM 10 December Eenige en algt nisgeving. Wederom tro smartelijk verlies plotseling over onzen geliefde Behuwd-broeder den heer W. C. SCH in den ouderdot 59 jaren. Uit all Zutfen. R. Middelburg, 11 Korte Delft F Ondergeteekend bij dezen hun ha; voor de belangste bij hun huwelijk L. DU1JV C. DUiJV Marinestraat 24. Steeds voorradig a f 1.25 pet Beleefd aanf W. A. Tl Telefoon 387.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 2