DONDERDAG 26 NOVEMBER Eerste Blad 63e Jaargang ■1925 BINNENLAND^ INGEZONDEN STUKKEN Stads= en Provincienieuws Kougevat?i Abdijsiroop ^-No.279 V LI SS I IN GSCH E COURANT pit nummer bestaat uit 3 bladen De kabinetscrisis. De kabinetsformateur mr. H. P. Mar chant hcett gisteren tot de R. Kath. en de s O-Kamerfracties een schriftelijk verzoek gericht, hem te berichten of zij in beginsel bereid zijn met hem mede te werken tot de formatie van een kabinet en overleg te pie pen omtrent een program. De parlemenlsredacteur van „het volk meldde gisteren aan zijn blad Naar wij vernemen, heeft mr. Marchant in zijn onderhoud met dr. Nolens geen aan leiding gevonden, zijn poging tot vorming van een kabinet te staken. Vermoedelijk zal dus de zaak een onderwerp van gedachten- wisseling uitmaken in een vergadering der katholieke Kamerfractie. De opdracht aan mr. Marchant. Nog voordat bekend was, dat de op dracht tot kabinetsformatie aan den heer Marchant was verleend, schreef „de Tijd ,De cheque ligt op tafel", riep mr. Mar chant te Rotterdam uit. Helaas, het is een valsche. Den heer Marchant is tevoren aangezegd, dat hij niet in betaling zou worden aangenomen. Hij heeft dus louter speculatieve waarde en kan alleen als schijnmanoeuvre van den speculant dienst doen, om de verantwoordelijkheid met een behendig gebaar van zich af te schuiven. Op het alternatief van den heer Mar chant „Zoo had het gekund, maar gij hebt niet gewild", antwoorden wij dan ook Zóó kan het niet, want gij hebt niet gewild. Immers, gij hebt ondanks onze ver klaring, dat wij niet met u zouden samen werken, indien gij tegen het gezantschap zoudt stemmen, tóch deze daad gesteld en dus onmogelijk gemaakt, wat gij nu moge lijk zoudt willen forceeren 1 En aan 't adres der sociaal-democraten indien een partij op het oogenblik comedie speelt, dan is het de S.D.A.P., die pas den gezantschapspost heeft afgestemd en er nu weer vóór wil stemmen, mits de stemmen der S.D.A.P. behoorlijk worden gekocht en betaald. Wij bedanken voor dit verraad, niet aan onze „geloofsovertui ging", die hier niets mee uitstaande heeft, maar aan onze staatkundige overtuiging. Ons neen blijft neen. Het vinken op het „democratisch element" zal dan ook ver geefs zijn. Als er echter een minderheidskabinet van linksche democraten komt, dan zal de R. Kath. Staatspartij loyale oppositie voeren. Een dergelijk minderheidskabinet uit er varen parlementariërs samengesteld acht het blad beter dan een zakenkabinet. En als er een minderheidskabinet moet komen, heeft mr. Marchant, de man, die de meerderheid kapot maakte, het recht en den plicht om eerst aan de beurt te komen. Nederland en België. De Brusselsche redacteur van „de Maas bode" seint d.d. gisteren De gewezen premier, de heer Carton dc Wiart, houdt zich in de „Soir" bezig met het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Veel nieuws zegt hij weliswaar niet en zijn arti kel is in sommige opzichten een nieuwe af druk van het cliché, dat wij hem reeds een half dozijn malen hebben zien gebruiken. Carton de Wiart meent, dat het huidig ver drag in zekere gevallen niet vreemd is- aan den. val van het kabinet-Colijn. Hij zegt het in welk verband, maar constateert dan ver der, dat in tegenstelling met Nederland, waar dit verdrag reeds heel wat inkt heeft doen vloeien, de Belgische opinie en de Belgische pers er om zoo te zeggen onver schillig tegenover staan. Hij geeft dan vol gens de vroegere Belgische lezing een over- zich» van dv onderhandelingen, die tot het fracfaat van 3 April 1.1. heoben geleid en het is, dunkt ons, niet zonder eenig leed vermaak, dat liij constateert, dat het var. Belgische zijde onderteekend werd door denzeifden minister, den lieer Hijmans, die in Mei 1920 plechtig in de Kamer verklaar de, dat de Belgische regeering weigerde de onderhandelingen met Nederland over de herziening-'der verdragen van 1839 voort te zetten, zoolang de souvereinitcitskwestie over de Wielingen niet zou geregeld zijn. Toch wordt deze kwestie 111 het nieuwe tractaat, dat bijna uitsluitend een water- staatsverdrag is, niet aangeraakt. Ook de Belgische veilirrheidskwestie langs het Oos ten werd er niet in geregeld. Doch ondanks die leemte, zoo besluit Carton de Wiart, mag het tractaat niet verworpen worden, omdat het de vriendschapsbanden tusschen Nederland en België, welke landen ook in de toekomst zeer op elkaar zijn aangewe zen, kan verstevigen. Bnlten verantwoordelijkheid der redactlo De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Nu er den laatsten tijd nog al het een en ander wordt geschreven, vooral over de aansluiting op de rioleering, zou ik daar graag ook het een en ander over willen zeggen (of schrijven), te meer omdat ik, om hetgeen waar het omgaat, van zeer na bij bekend ben, en ook omdat Vrijdag a.s. onze gemeenteraad ook dit onderwerp zal behandelen. Het is mij bekend dat den laatsten tijd vele aanesiuitingen op het riool zijn aange vraagd, dat zijn degenen niet waar het zgn. comité voor werkt, maar juist degene welke ^og niet tot aansluiting hebben besloten, Gat zijn de menschen waar het meer ge noemde comité voor werkt. Het is mij ook bekend dat bet comité een schrijven heeft ontvangen van Burg. en Weth. en dat daar in staat vermeld dat aan de wenschen zal worden tegemoet geko men, riiaar er staat wijselijk niet bij hoe. En nu is het mij weer bekend, dat.dehulp welke eventueel zal worden verstrekt, zal zijn Alleen voor het buitenwerk zondei meer, en nu vraag ik in Kem°ede.:. Wat heeft men aan rioolaansluitmg buiten de deur, als 7.00 iemand niet in staat is het binnenwerk te bekostigen Mij zijn vele niet aansluiters bekend, en dat zijn menschen die hun huizen graag zouden willen aansluiten, maar het on™}°" gelijk kunnen, en nu zou ik onze raadsleden 'die er een ruimen blik op nahouden, wil len vragen als het morgen in de raadszit ting gaat over de hulp aan de menschen die' zulks verlangen voor hun aansluiting van hun huizen op het riool, dat men dan zal bedenken dat deze hulp met wordt ge vraagd uit weelde maar uit noodzaak,waar toe die menschen indirect worden gedwon gen. Dat zij bij het uitbrengen van hun stem ook goed zullen weten hoe eventueel die menschen zullen geholpen worden als ei geholpen wordt, dat men dan als goede Vlissingers helpt met beide handen en niet met enkele vingers var1 s echts1 één hand want aan buiten aansluiting heett niemand iets. Wordt er dus geholpen goed, heel best zelfs, maar dan ook buiten en binnen, en anders niets, want met half werk is hier niet te helpen, integendeel zou dat zijn van den wal in de sloot, d*" zou moeten betaald worden met alleen de termijnen van de buitenaansluitmg, maat ook nog de 10 voor de 6 maanden opha- '"wülen'dm^onze raadsleden morgen aan velen een aangenaam St. Nicolaas geschenk bezorgen, dat ze dan zooveel ze eemgszins kunnen zullen trachten meer genoemde menschen afdoende te helpen, ik ben ervan overtuigd dat ze dan de goedkeuring en dank van vele echte Vlissingers zullen heb ben en bij J^^fÈTERSEVAN WijCK Geachte Redactie, Er wordt in de laatste dagen in uwblad een polemiek gevoerd over het al dan met ill gunstige positie verkeeren van onze ge meente, in het bijzonder sBch.|" £en_ „Wanhopigen" en een ander Belasting ^Laatstgenoemde verzocht in uwb'advan gisterenavond de cijfers in uw blad van 19 deWdnuWM.rdeggR."-het waren speciaal de cijfers dér te heffen gemeente-belastingen per inwoner, die mijn aandacht brokken en die naar mijn meening mets zeggen Cl'MenSI,'dwaalt af van de hoofdzaak (ge meentelijke inkomstenbelasting) en haait bijzaken (alle andere belastingen) er bij. In Almelo zou per inwoner j 42 worden geheven en in Vlissingen 30- Is dit alleen ft. O., geachte Belastingbetaler Neen want blijkens de statistiek over 1924/25 betaalt men in Almelo i ver inkomen van resp. 2000 en 300U (gehuwd zijnde met 2kinderen) resp-T 2 en 54. En in Vlissingen 55.94 en {,'^vS"vTeiRO.C/effze^en Qtïs deopbrelfgst^der zakeiijke bedrijfsbe- lastine en de opbrengst der belasting op publieke vermakelijkheden te Almelo hoo- ger (wat dan tegenover Vlissingen op een betere positie z*u wijzen) dan ,b "a •tuurlijk dat het cijfer per inwoner daaidoor h°higAlme!o heft men SO opccnleii op de personcele belasting, te Vlissingen uO tot 130Zieda*ar, geachte Redactie, cijfers die ieder kan vinden in een boekje uitgegevcn door het Centraal Bureau voor de btatistiek en dat ik „Belastingbetaler" ter lening aan beveel. tfcN Mijnheer de Redacteur, Nog even een paar regels s.y.p., het zijn dc laatste. Ik zal het debat sluiten, t wordt me wat zwaar. Door verschillende schrij vers is dunkt mij nu voldoende aangetoond, dat Vlissingen er nu heusch met zoo slecht voor staat. Dat het dom is om slecht e spreken over je eigen woonplaats, hoor ik ook, 't is dom en zeker met zakelijk. Tc genover Middelburg maken we zekerook 'geen slecht figuur. Den heer Botting w ik even opmerken dat ik blijde ben dat niet aan het laadje zit, want dan zag het ei dunkt mij ook lang met best voor onsi uit. Hij zou misschien de bewuste aansluitingen afbreken en de geurwagens. hoogtij laten v ieren. Verder lijkt mij voor den heer Bot ting een enkele reis Schiedam niet s'Lcht. De wanhopige had gisterenavond het volksconcert bij moeten vvoneii in he ton- certeebouw,' gegeven door de Vhssingsciie Orkest vereeniging, dan had j wat kunnen vergeten, en kunnen gemeten van heerlijk mooie muziek. Muziek werkt heel weldadig op wanhopige menschen. m- tusschen even mijn compliment aan ue cirigente, mevrouw BrandBekker, voor haar keurig repertoire, en aan de dames en heeren musici voor de keurige mtvoeimg. 'k Enmt^oUiog even dit. Het dagelijksch bestuur dezer gemeente heeft.mijnvolle vertrouwen, en ik ben mets bezorgd, Vlissingen gaat heusch geen slechte toe komst tegemoet. E11 hiermede basta. Dankend voor de p1^|Akenman. VLISSINGEN, 26 NOVEMBER. Collecte openbare school. De collecte voor de openbare school al hier heeft, niet de nagekomen giften, in het geheel 259.67 opgebracht. Begraferife jL Beijers. Gisterenmiddag werd de heer J. Beijers, in leven gemeente-geneesheer en genees kundige van het Belgisch loodswezen en van de spoorwegen, ter aarde besteld. Het college van iBurg. en Weth. met den gemeente-secretaris, bijna alle doktoren, de inspecteur van 't Belgisch loodswezen, ver tegenwoordigers van het burgerlijk armbe stuur en van het St. Joseph ziekenhuis, van de spoorwegen en de twee diacones sen, waren bij-de droeve plechtigheid te genwoordig. Aan het graf werd niet gesproken. iUe schoonzoon van den overledene, de heer J. J. Harts uit Breda, bedankte na mens de familie voor de betoonde belang stelling. De Koning van Denemarken met de mailboot naar Engeland. Met den mailtrein van 12.52 kwamen he denmiddag hier aan de Koning van Dene marken met gevolg, die met de mailboot ..Oranje Nassau" hun reis naar Engeland voortzetten. ,KoninS za' begrafenis van Konin gin Alexandra bijwonen. De storm. Gisteren stak een hevige wind op, die in den avond aangroeide tot een ware storm. Van een perceel in de Coosje Bus- kenstraat vielen stukken zink op den grond, ten passeerende politiebeambte, die dit constateerde, heeft de bewoners gewaar schuwd, waardoor maatregelen konden worden genomen dat geen ongelukken voorkwamen. Op de Oude Markt en in de Paul Kru- gerstraat werden telefoondraden stukge slagen. 6 Door de kracht van het zeewater werden planken vernield van het bruggetje aan den boulevard de Ruyter. De dienst van ge meentewerken werd door de politie Ge waarschuwd, die de planken vernieuwd heeft. Bovendien werden op verschillende plaatsen in de stad ruiten van gaslantaarns door den storm gebroken. Het Belgische stoomschip „Pervyse" is hedennacht met stormschade uit zee terug gekeerd en ter reede alhier geankerd. Het Zweedsche stoomschip „Solvik" van Zweden naar Antwerpen, passeerde heden met grooten mast en gedeelte deklading overboord. Het schip had verder nog aan zienlijke andere schade. Orkest-vereeniging Vlissingen. Concertgebouw. Wanneer wij ons zetten om een verslag te schrijven over het volks-concert, gis terenavond door onze bekende Orkestver- eeniging, onder de bezielende leiding van mevr. R. BrandBekker gegeven, dan domi wij dat met een gevoel van dank baarheid. in de eerste plaats sympathisee- ren wij ten voile mti'het lofwaardige stre ven der vereeniging die kortelings haar eerste lustrum mocht vieren. - - om door he geven van goede concerten het muzi kale levenspeil in onze stad te verhoogen doch tevens apprecieeren wij het bovené mate, dat zij tracht haar licht ook te laten schijnen, onder dat deel van ons volk wat helaas nog van zooveel schoons verstoken is. Dit werken in het belang van de ge meenschap verdient alleszins waardeerin". In verband met de veie verkeerde begrip pen en dc lichtgeraaktheid van de men schen, willen we voorts nog even stipulee- ren, dat onze eventueele opmerkingen ge- maakt worden in het waarachtige belali" van vereeniging en muziek en dergelijke critiek aanspraak maakt op het predicaat opbouwend. Qua het programma en deszelfs uitvoe ring. Direct viel ons op, dat alle nummers waren van even zoovele diverse componis ten, waardoor als 't ware een soort bloem lezing gevormd werd. Geopend werd met den Marsch der Wo- jewoden (Siavischer marsch) van C. Mo- rctia en we constateerden niet genoegen dat deze als inzet zeer goed gekozen was.' Deze marsch is veeleer gedragen dan scherp kortaf, wat vooral in het zangerige trio uitnemend tot zijn recht kwam. Ar."a volgde de Lustspiel-Ouverture van Keler-Béla. Deze naam is heel goed gekozen, immers hij zegt onmiddellijk, dat we hier niet te doen hebben met een klas sieke of romantische ouverture, maar met eene van lichter genre, wat niet wegneemt dat er veel van een zuivere techniek <tq- vorderd wordt. Dit muziekstuk, wat in alle musiceerende huisgezinnen van voldoende aekendheid is te achten, uit te voeren op een volksconcert, was een goede gedachte en strookt geheel met het doel. De fluit- versieringen in het aliegro-vivo verdienen afzonderlijk vermelding, de baspassages bq het f f. evenzoo, terwijl in het Pin mosso de eerste yioleri en basinstrumenten zich voortreffelijk van huil taak kweten v,n p p,°Ches Corncvilie (fantaisie) van R. Planquette, is een hoogst dankbaar nummer Van deze lichte, bevallige en lief tallige Fransche operette-muziek gaat een groote bekoring uitQe potpourri genoot een zeer goede vertolking. Dok hier ver schillende gedeelten waar diverse execu tanten hun persoonlijke gaven konden too- ncn (fluit harmonium, ie viool en obli gaat viool, diep ais een alt in het korle duetje met den concertmeester). Als men een toonwerk uit wil voeren zooals de componist het bedoelt (bedoeld' heeft), dan moet het ook in tempo ge speeld worden. In het mooie menuet van I. Paderewski wordt het begin-thema aan het slot herhaald in trillers en in tempo vivo. Doordat aan dit tempo wel iets ha perde kwam het overigens goed gespeelde muziekstuk niet geheel tot zijn recht. Glas- ii P\relde steeds de piano cadenza, cellos en bas, benevens de 2e violen wa ren goed op streek. De Walzer aus Coppé- ha van Leo Dclibes, waarin het cantilene treffend uitkwam, was inderdaad keurig Ronouit willen we verklaren, dat we van de Ballet-muzjek uit de Opera Faust van Ln. (jounot niet een dergelijke vertolkin" als gegeven is, hadden verwacht. V/at heb ben we in no. 3 Dame Antique genoten van de fluitsolo met orkestbegeleiding neemt AKKER*. (Ingez. Mededeeling.) in no. 6 Variation du miroir waren het «de le violen en de fluit die schitterend spel gaven no. 7 Danse de Phryné eischt veel, zelfs van beroepsmusici, vooral door het tempo allegro vivo, doch zelfs dit ge deelte kon voor een dilettantenvereeniging den toets der kritiek vrijelijk doorstaan. De Nibelungen-marsch naar motieven van Rich. Wagner's Nrbelungen Sage, ge arrangeerd door O. Sonntag, werd met élan voorgedragen en vormde een waardig slot. Gewoonlijk hadden we het genoegen op deze Volksconcerten vergast te worden op enkele vioolsoli van den heer Popma,wiens naam met eere onder de zeer, zeer goede dilettanten genoemd wordt. Wij hebben hem in dje functie gemist. Is hij met pen sioen We hopen van niet Vermoedelijk als compensatie bracht mej. R. M. op verdienstelijke wijze een licht Konzert in G-dur van Fr. Seitz ten gehoore. Deze jeugdige soliste heeft talent en belooft onder goede leiding een goede violiste te worden. De heer J. A. Hollaers blies op zijn vlot te, ongekunstelde wijze zijn trombone-solo Alma (Tyrolinenne) van G. Falies. Of schoon wij dit nummer reeds voor de derde maal aanhoorden, behield het voor ons zijn waarde. Toch veroorloven wij ons de vraag ,,Was een begeleiding met orkest thans niet eens aardiger geweest, daar zulks wellicht aangenamer zou aandoen Beide solisten werden op voorbeeldige wijze door mevr. BrandBekker op den vleugel geaccompagneerd, en beiden gaven een toegift. Het publiek betoonde zich den geheelen avond ten hoogste voldaan en was gul met applaus. Eén zaak wenschen we nog even aan te stippen. De trombone blaast wel wat vee! melodie, wat in een strijkensemble onaan genaam aandoet, terwijl de fortissimo's soms zoo krachtig gemaakt worden, dat de klank van bas en cello te loor gaat. Besluiten wij met den wensch te uiten, dat directrice, bestuur en leden over de hracht mogen beschikken de vereeniging steeds op hooger plan te brengen, daar gisterenavond wederom is gebleken, dat het orkest in een behoefte voorziet. Radio-ontvangtoestel en Harmonium Gasthuis. Gisterenavond was het voor het gast- en ziekenhuis alhier een ware feestavond. Een avond van vreugde, zoowel voor de ouden van dagen als voor de zieken. Dit bemerkten wij al dadelijk foen wij een oog sloegen in de linnenzaal, waar het geheele personeel alsmede de ouden van dagen aanwezig waren om getuigen te zijn van cjé overdracht van een hieuw harmonium aan het gasthuis alhier. De zaal was voor dit doel met fraaie bloemstukken versierd en maakte een gezelligen indruk. Omstreeks kwart over acht werd het comité, bestaande uit de heeren S. M. Po lak, J. P. van Krieken en J. Louwerse (de heeren S. Landsman en Van Weekhout waren verhinderd deze plechtigheid bij te wonen) in de linnenzaal binnengeleid door den waarnemend voorzitter, den heer Van Bennekom. O.a. merkten wij daar op, den dokter van het gemeente-ziekenhuis en eenige dames regentessen en regenten van het gasthuis. (Het college van Burg. en Weth. had medegedeeld wegens drukke be zigheden verhinderd te zijn deze plechtig heid bije te wonn). Nadat allen gezeten waren verkreeg de heer Polak het woord en sprak ongeveer nis volgt Régenten en regentessen van het gast en Ziekenhuis alhier. In de eerste plaats brengen wij U onzen dank voor uwe tegen woordigheid bij het aanbieden van een radio-ontvangtoestel voor de ziekenafdee- ling en een harmonium voor de oude lieden in dit gesticht. Reeds lang geleden had ik het plan opgevat om iets te vinden om de oudjes en de zieken in hun sober bestaan eenige afwisseling te bezorgen, maar aan gezien de uitvoering van dat plan steeds fiiiancieele bezwaren had, dacht ik zoo kom, ik ga eens bij een oude bekende aan kloppen. Ik nam de vrijheid een schrijven te richten tot den welbekenden filantroop, onzen vroegeren stadgenoot den heer Hugo Andriesse, thans te Brussel, en wer kelijk, mijn poging werd met een schitte rend succes bekroond. Ik ontving als ant woord op mijn schrijven direct een aan wijzing op de Twentsche Bank, groot 100; met dit bedrag, en de toezegging van de heeren Van Krieken, Louwerse, Landsman en Weekhout alhier, om met mij een co mité te vormen, heb ik het gewaagd mijn plan ten uitvoer te brengen. Dank zij hun ne medewerking is het ons niet alleen ge lukt een radio-ontvangtoestel voor de zie- kenafdeeling, doch ook een nieuw harmo nium voor de oude lieden-afdeeling te kun nen aanbieden. Aldus dames en heeren, na nog een har telijk woord van dank te brengen aan de overige heeren van het comité voor hunne zeer gewaardeerde hulp en aan de milde gevers uit deze gemeente en aan de heeren Andriesse te Brussel. J. H. Blum te Dom burg en J. G. van Niftrik Jr. te Dordrecht en ook in het bijzonder aan mevrouw Weekhout voor hare bemoeiingen bij het inzamelen van gelden, heb ik het genoe gen U namens het comité aan te bieden een radio-ontvangtoestel voor de ziekenaf- deeling, welk toestel ik gerust in handen van de geachte directrice stel. Ik ben er zeker van, dat zij haar beste krachten zal geven om de zieken op te beuren en hun lijden zal verzachten. En aan den vader en de moeder van het oude liedenhuis bied ik, ook namens het comité dit fraaie harmonium aan, met den wensch, dat de nog resteerende dagen van de aan uwe zorg toevertrouwde oudjes zul len worden opgevroolijkt tot in hoogen ouderdom. Een luid applaus volgde op deze toe spraak. Hierop nam de heer Van Bennekom als waarnemend voorzitter het woord en sprak ongeveer als volgt Toen ons het bericht bereikte, dat er plannen werden beraamd om een radio ontvangtoestel te schenken aan het zieken huis, waren wij zeer verheugd. Onze vreugde werd nog grooter toen wij verna men dat het plan was geslaagd en dat wij bovendien een harmonium zouden krijgen voor het gasthuis. Met onze ouden van dagen zijn wij zeer verheugd met deze schenking. Wat het radio-ontvangtoestel betreft, daar hebt gij, comité, de zieken een grooten dienst mee bewezen. Er zijn onder de patiënten zieken, die ongeveer al drie jaren van de buitenwereld zijn afge sloten en juist voor deze menschen is het radio-toestel een ware uitkomst, het lijden wordt hierdoor voor hen verzacht. ïk ver klaar dan ook hier gaarne, dat het college van regentessen en regenten U zeer dank baar is voor deze schenking en beide in strumenten gaarne aanvaarden. Ook hierop volgde een luid applaus. Hierna was het de heer W. Schmidt, die zich, zulks in verband met de afwezigheid van den heer S. Landsman, belangloos be schikbaar had gesteld om het orgel in te spelen en liet het eerst hooren ,,Komt dankt nu allen God", vervolgens een marsch, terwijl daarna het Wilhelmus werd gespeeld, hetwelk door allen staande werd meegezongen. Vervolgens werden de oude lieden ont haald op chocolademelk, terwijl de oude vrouwen een snoepje werd toegediend, de oude mannen een sigaartje gepresen teerd en de zieken op gebakjes werden onthaald. De genoodigden werden daarop naar de directiekamer geleid, alwaar door het be stuur de thee werd aangeboden. Hierna begaven allen zich naar de zie- kenafdeeling, alwaar de heer Van Westen het radio-ontvangtoestel in werking stelde. We werden daar alweer in een met planten versierde kamer ontvangen, terwijl aldaar tusschen dc planten een mooie luidspreker stond, die ons deed genieten van de muziek van Daventry. Vervolgens leidde de directie ons rond door de verschillende ziekenzalen, waar leidingen waren aangelegd voor het in schakelen van hoofdtelefoons.. Verschillen de patiënten zagen wij dan ook reeds met zoo'n apparaat op het hoofd en waren reeds volop aan het genieten. Ook in de ziekenzalen waren groote pal men en bloemen gezet, hetgeen een gezel ligen aanblik gaf. De firma A. J. Witte Zonen had voor deze planten- en bloemen pracht gezorgd, waarvoor zij zeker allen lof verdient. Ook de firma 11. J. van der Meer <5 Zo nen alhier komt een bijzonder woord van waardeering toe voor de installatie van het radio-ontvangtoestel. Het harmonium is geleverd door den heer Van Damme alhier en is waarlijk een bijzonder mooi instrument. Nadat alles was bezichtigd brachten dr. C. A. Duyvis en de directrice van het zie kenhuis nog een woord van dank aan het comité voor het tot stand gebrachte, waarmede het de ziekenafdeeling een groo ten dienst had bewezen. De heer W. Schmidt liet nog het „Dat 's Heeren zegen op U daal" hooren, het welk staande door het personeel van het gasthuis werd medegezongen, waarna deze plechtigheid was afgeloopen. Nadat gisterenavond het radio-ontvang toestel aan de Ziekenafdeeling van het gasthuis alhier was overgedragen, heeft dr. C. A. Duyvis den eersten stap gezet voor uitbreiding van het apparaat door schen king van een hoofd-telefoon voor de zieken. Mochten er meerdere ingezetenen zijn, die een St. Nicolaaspresentje willen schen ken voor de zieken in ons gemeente-zie kenhuis, dan kunnen zij zich wenden tot de directrice van de ziekenafdeeling of tot het comitélid den heer S. M. Polak. Baldadigheid. De politie hield gisteren een jongen aan, die uit louter baldadigheid achter op een stilstaande auto was geklommen, waarbij hij de achterlantaarn geheel afbrak. 1 Er wordt door baldadigheid heel wat schade teweeggebracht. Zou het gaan Wegens het groote succes met de beide opvoeringen van de revue „Zou het gaan" komt a.s. Zondag 29 November a.5. deze revue weder voor het voetlicht voor de derde maal in „de Oude Vriendschap". Om nu ieder in de gelegenheid te stellen deze opvoering bij te wonen, zijn de en treeprijzen verminderd (zie advertentie). Verlichting, décors en aankleeding dezer revue zijn volgende laatste en nieuwste eischen. Zoowel ide plaatselijke als alge- meene toestanden worden op waardige en correcte wijze naar voren gebracht, zoowel gehekeld als gehuldigd. „Zou het gaan Het Ned. Roode Kruis. De afdeeling Vlissingen van het Ned. Roode Kruis zal Zaterdag a.s. de jaarüjk- sche collecte houden voor de vredestaak van het Roode Kruis. Onder deze vredes taak behooren o.a. zuigelingenbescherming, bestrijding der tuberculose en meer andere goede werken. Deze collecte voor zulk een menschlie-- vend doel nog eens afzonderlijk aan te bevelen, is eigenlijk overbodig. Wij vesti gen er daarom alleen maar de aandacht op en wij vertrouwen dat de leden der trans portcolonne, die zich belangeloos met deze

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1