TËRSI PLOUVIER heeft de warme PANTOFFELS DINSDAG 17 NOVEMBER 63e «lam Jané ruiming HOEDEN. THEUNIS. Mnrtiitin iog Migiziji Maatschappij w oomvaart BINNENLAND FEUILLETON JALOERSCHE LIEFDE. i ftJO. Ü371 iJ€J25 lb JE ^ISSIN°EN. lDer v.m. 1.36 2.13 2.48 AUTO'S EN ovember 17 18 J '9 120 4.35 4.33 4.32 4.31 fietsen] Ullr 1 E N D A lakeHjkheden, „pei) [Vereringen t„2" Ilederen lRIS. en Terkctrr, Km ea ïirfcw» en DltoatauvragM. mi uitbetaling, ?aa 1-1 refie regel meer IS eest LOOPJONGEN eftijd 14a J 5 jaar,| ig 's avonds nè f dekenstraat 115. gevraagd nette ge-1 >NING, door gezin leren, omtrek Bad- ander letters A. V.,J ss. Courant". T5 tot 28.00 Middelb.-Rofferdam :ngelegen plaatsen VAN PASSAGIERS EREN EN VEE. T, Kdi. T. B. III. T, ML 1.0. II! 8 imber 17 9 ^0 23 itiën te bekomen: N.V. Transport- en W Erven G. VOS, TM B. EENHOORN, Tel 2 I OOSTERHOUT, W 2® - BUITENHEK, W-1» SSIINGSCHE COURANT avond bioJ ing, aanvang 8 W'. laterdag- en Zondag iPagf1'!^ bioscoop.ï00.i r nds 8 uur. WoenJ en Zondagmiddad [fische vereenigiig, cjjl krin<* revue Zon £1 de Vriendschap", 8 M lember. VergaderiJ I Vrouwenbond, MiliSf nber. Opvoering «„l Be vereeniging A, (j n I R, uur. pELBURG. „°er- —.Openbare ve™. |mg Vhssingen S.D.Apl :che Bestiuirdersbondl uur. ABONNEMENTS-PRIJS o00r Vlissingen en gemeenten op Wal- ,,,fnƒ2.20 per drie maanden. Franco I ?K>r het gelieele rijk 2.50. Week-abon- Senten 17 cent, alles bi] vooruitbetaling. ''Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van regels1.10 voor iedere I „«el meer 28 centbij abonnement spe- prijzen. Reclames 52 cent per regel; I Kleine Advertenties betreffende Huur on iHfunr, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- ILeen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij I «Krt'itbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke ..géi meer 15 cent. I familieberichten van 1—6 regels: 1.70, Ijiere regel meer 26 cent De kabinetscrisis. Naar gemeld wordt, zal H. M. de Konin- i «in in verband met den parlementairen toe- I $s}3Jid heden de voorzitters der drie recht- «che Kamerfracties en morgen de voorzit ters van de fracties der S. D. A. P., Vrij heidsbond en Vrijzinnig-Democraten ten paleize het Loo ter conferentie ontvangen. Tegenover de door verschillende bladen. I van links geopperde mogelijkheid, dat aan I den beer Colijn opdracht zou worden ver strekt een nieuw kabinet samen te stellen, vernam de „Grondwet" uit particuliere kringen, dat hoogst waarschijnlijk de heer Colijn in het geheel niet zal terugkeeren in I het nieuwe kabinet. De meening dat de be- I slissing van Woensdag niet geheel vreemd I is aan het verzet in verschillende politieke I kringen tegen den persoon van den heer Colijn, zou dan hierbij van grooten invloed zijn. De „Nederlander" stelt nog eens vast dat de Chr. Hist. Kamerfractie getrouw is gebleven aan de lijn, destijds door Groen van Prinsterer en later door de Savornin Lobman getrokken, en dat zij op dit punt nimmer eenige weifeling heeft ggtoond. Zij heeft in dezen zich noch dóór) de Ge reformeerde Staatspartij noch door de Her- I vormde Gereformeerde Staatspartij laten inffuenceeren. Voor dat deze bestonden, zij in dezen reeds den weg, die ook s door haar bewandeld is. Haar treft I dus in geenerlei opzicht blaam. En vooral niet, omdat zij tijdens de crisis in Augustus, bij dc gevoerde onderhandelingen uitdruk kelijk heeft verklaard, dat van haar geen wijziging van houding in zake het gezant- schap bij den Paus kan worden verwacht. houding was dus niet alleen volko- I men correct, maar ook pricipieel in over- rtenstemming met het standpunt, dat steeds door de Chr.-Historiscben van Groen- af is ingenomen. Van een lid der R.-Kath. Kamerfractie heeft de „Utr. Courant" bij een onderhoud I o.a. vernomen, dat de opheffing van het gezantschap bij den Paus. bij de samenstel- g van het kabinet wel degelijk is bespro- ken. Men kon echter niet tot een oplossing komen. De laatste jaren is een voorstel tot opheffing van het gezantschap echter I steeds met behulp van links verworpen. Min of meer op hoop van zegen dus werd ditmaal de coalitie aangegaan. Dat er van fegeeringszijde niet in de richting van een dusdanig voorstel zou worden gewerkt, sprak welhaast van zelf, doch de Christ. Historischen hebben door vóór te stemmen geen afspraak verbroken. Het gezantschap was trouwens, aldus deze zegsman, dank zij de hulp van de linkerzijde, de laatste jaren behouden ge bleven. In een artikel onder het opschrift „kabi netsformatie", komt de „N. R. Ct." tot de volgende conclusie Wij verwachten daarom een nieuw kabi net uit de rechterzijde, voor zoover die thans nog is blijven bestaan, d.w.z. een anti-revolutionai r-christelijk-historisch ka binet. Zulk een kabinet is trouwens best mogelijk en kan zelfs levenskrachtig zijn. Al wat daartoe noodig is, is dat het een kabinet zal zijn met een beperkt program. Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. 8) HOOFDSTUK X. i-Kan ik mylady kappen vroeg het kameniertje aan Nel, die bij het zachte haardvuur op haar slaapkamer in gepeins *at verzonken. Een oogenblik later zat ze voor den spiegel en was Jeanne druk bezig met het opmaken van het weelderig haar. .Jeanne", zei de jonge gravin, „wil je wel gelooven dat in den winkel ieder naar mijn haren keek -Geen wonder, mylady", antwoordde de Kamenier glimlachend. -Jeanne ik vind het zoo heerlijk om te- Een jou eens te kunnen spreken over het verleden en over den tijd toen ik in den winkel stond. Ik weet dat jij geen misbruik zult maken van het vertrouwen dat ik in je «ei. Hoe oud ben je eigenlijk, Jeanne .-Acht en twintig", antwoordde de kame nier. -Ik ben pas negentien", hernam Nel Peinzend. „Als ik ouder was zou ik me misschien beter kunnen aanpassen. Maar JMayond heb ik een gevoel of ik wel alles u kunnen missen mijn juweelen, klee- J1' mijn huis. mijn auto en heel de rest T als ik maar één enkel oogenbük het ge- 2* ya'1 'emand mocht zien. Ken je dat «evoelen, Jeanne «A/ui, mademoiselle", antwoordde het in 4nS^e meisie niet een zachte uitdrukking «e droefgeestige oogen. re<. Jeanne het toilet van haar meeste- nad voltooid, schoot nog een half uur nan ï00rdat Néi zich behoefde te begeven ur den salon om haar gasten te ontvan- Een kabinet, dat in bezuiniging en recon structie zijn werkzaamheid zal vinden, en in niets anders. De taak is, dunkt ons, te aanvaarden, en zij kan aantrekkelijk genoeg zijn. Een pro gram, waarin de heer Colijn zijn dierbaar ste wenschen kan neerleggen, waarin hij vrijuit kan spreken, zonder de Roomsch- kathólieken naar de oogen te behoeven te zien. Een program, waarmee kleur zal wor den bekend, dat verlost zal zijn van al de onzekerheid en onbestemdheid, waartoe het drievoudig verbond noodzaakte, en waarvan alle ballast van speciale partij- wenschen zal zijn geweerd. Een kort, za kelijk program, doch in al Je onderdeelen doordacht, zoodat b.v. niet het Belgische tractaat en de enorme schade, die daar door met name aan de herleving van onze nationale welvaart zal kunnen worden ge daan, buiten overweging blijkt te zijn ge laten De vraag is maar, of het plichtsbesef onder de Christelijk-historische en de anti revolutionaire partij sterk genoeg spreekt, om deze oplossing van de crisis mogelijk te maken. Zou echter de heer Colijn, die zich in Juli de eerstgeroepene heeft geacht, in- dieni hem thans opnieuw tot kabinetsfor matie een opdracht gewerd, op de vlucht slaan, en de consequentie van zijn aan vaarding van drie maanden geleden af wijzen Ook in de Belgische pers wordt de ka binetscrisis besprokeu. Het „Hbl. van Antwerpen" maakt een vergelijking tusschen de coalitie-partijen in ons land en in België en prijst de vastbe radenheid van de Nederlandsehe katholie ken. Het Antwerpsoh katholieke blad schrijft o.a. het volgende Ook wij leven iu België sedert den oor log onder coalitie-regiem, eerst met drieën, toen met de liberalen alleen, en. thans mét de socialisten. Wij herinneren ons echter niet, dat onder dat regiem de katholieke partij in België zooveel vastberadenheid getoond heeft, dan in het onderhavige ge val de katholieken in Nederland. Integendeel, wat geschipper, gescharrel en concessies om de portefeuilles te mogen behouden, of naar anderen, om er te krij gen Wat heilige schrik voor elk gevaar van Kamer-ontbinding 1 Zulke weinig stich tende tooneeltjes hebben wij talrijk mogen beleveu in ons na-oorlogsch België, die dan allemaal worden verontschuldigd met de woorden Dat is politiek Maar er zijn heel wal ^enschen opgeko men sedert, die zoo'n poi'^k beu zijn. En de vooruitgang van het extremisme zoowel als de verbazende hoeveelheid witte en on geldige stembriefjes in de laatste provin ciale verkiezingen zijn er een bewijs van. Neen, politiek moét niet noodzakelijk onbetrouwbaarheid, eigen-belang en capi tulatie beteekenen. Dat bewijst het flinke optreden onzer Hollandsche geestverwan ten. Een nieuw protestantsch dagblad Aan tal van Nederlandse!» Hervormde adressen is een oproep verzonden om steun voor de oprichting van een algemeen, on afhankelijk Protestantsch dagblad, ter ver dediging en verbreiding van de nationaal Gereformeerde beginselen. Dit blad zon ko men onder hoofdredactie van ds. C. A. Lingbeek, lid der Tweede Kamer. Sluitingsuur van café's. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft met 25 tegen 13 stemmen aangenomen een voorstel van den heer Muylwijk (S. D. A. P.). waarbij komt te vervallen de bepaling dat aan den burgemeester bevoegdheid ver leend wordt het sluitingsuur van café's Ia- ter te bepalen dan op half een des nachts en des Zaterdags om half twee. De voorzitter was tegen de bepaling, omdat hij niet geloofde dat in een stad van 400.000 inwoners alle menschen om 12 uur in bed liggen. Van enkele zijden werd betoogd dat het nachtleven in café's ontucht en misdaad bevordert. Door een lid van den Vrijheidsbond werd gezegd dat het niet aangaat in een stad als Den Haag, die meer .en meer de allures van een wereldstad krijgt, de vele vreem delingen te dwingen vroeg naar bed te gaan. Voor het voorstel stemden alle sociaal democraten, katholieken en anti-revolutio nairen. Tegen de vrijheidsbond, christeljjk-bisto- rischen, vrrjzinnig-dempcraten en midden standspartij. Een teeken der malaise. Voor de betrekking van knecht aan de provinciale griffie te Leeuwarden, waaryoor de termijn voor sollicitatie nog niet verstre ken is, hebben zich reeds 900 sollicitanten aangemeld. GEMEENTEBEGROOTfNG VOOR 1926. Bij de aanbieding der gemeente-begroo ting voor 1926 hebben Burg. en Weth. de volgende nota gevoegd Ter voldoening aan het bepaalde bij ar tikel 203 der Gemeentewet hebben wij de eer U hierbij aan te bieden de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1926, alsmede die van het grondbedrijf, het bedrijf der groente- en fruitveiling, het havenbedrijf, het badbedrijf, het woningbedrijf en het bedrijf van den vee- en vleeschkeiiringsdjenst voor ge noemd dienstjaar. Deze begrooting sluit, wat den gewonen dienst aangaat, in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag van 1.395.384.68, terwijl die voor het loopende jaar sluit met een gelijk bedrag ad 1.311,228.45. De inkom sten en uitgaven zijn derhalve in totaal 84.000 hooger geraamd dan voor het loo pende jaar, hetgeen waf de inkomsten be treft, voortvloeit uit de hoogere raming op Hoofdstuk V (Volkshuisvesting) Hoofdstuk VI(openbare werken) Hoofdstuk VII (Eigendommen niet voor den openbaren dienst bestemd) Hoofdstuk XII (Belastingen) 66.000 6.000 4.000 40.000 Totaal f 116.000 en uit de lagere raming op Hoofdst. Vlü 2 (open baar gewoon lager onderwijs)... 5.000 Hoofdst. VIII 4(open- baar uitgebreid lager onderwijs)- 5.000 Hoofdst. VIII 13 (Mid delbaar Onderwijs) - 11.000 Hoofdst. VIII 15 (Nij verheidsonderwijs) -■ 5XXX) Hoofdst. Xm 4 (Ha venbedrijf) *T.000 33.000 Blijft 83.000 en wat de uitgaven aangaat uit de hoo gere raming op Hoofdstuk V (Volkshuisvesting) 69.000 Hoofdstuk Vlij 2 (Openbaar gewoon lager onderwijs)- 5.000 Hoofdstuk IX 1 (Ondersteu ning aan behoeftigen) - 17.000 Hoofdstuk XVI (Onvoorziene uitgaven) - 29-000 Totaal 120.000 en uit de lagere raming op Hoofdst. II (Algemeen beheer) Hoofdst. III (Openbare veiligheid) Hoofdst. VIII 15 (Nij verheidsonderwijs) - 5.000 Hoofdstuk Xlll 2 (Grondbedrijf) Hoofdst. XIII 4 (Ha venbedrijf) 4.000 -16.000 5.000 - 7.000 37.000 Blijft 83.000 De hoogere raming, zoowel in ontvangst als in uitgaaf van het hoofdstuk „Volks huisvesting", houdt verband met de vast stelling der annuïteiten, betreffende het bouwplan 1920 der woningbouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang" en de raming van het exploitatietekort van dat plan, welk tekort echter in zijn geheei terug ontvan gen wordt. Hieruit blijkt, 'dat de evenge- r.oemde verhooging ad 84.000 derhalve voor het overgroote deel van administratie- ven aard is. De kapitaaldienst sluit in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag ad 54.315. Het goed slot over 1923, dat ten bate van 1925 is gebracht, bedraagt 153.000, terwijl wegens goed slot van 1924 aan 1926 een som ad 154.000 ten goede komt, derhalve vrijwel een gelijk bedrag. Echter is thans op den post onvoorziene uitgaven een som van 75.000 gereserveerd voor het jaar 1927. Anderzijds is voor on voorziene uitgaven thans 16.000 geraamd. tegen 27.000 voor het loopende jaar Hierbij wijzen wij er op, dat deze post voor 1924 óp 20.000 gesteld was. Indien er echter zooveel mogelijk tegen gewaakt wordt in den loop van het dienstjaar uitga ven le voteeren; waarop bij de vastgestelde begrooting niet was gerekend, meenen wij dat een bedrag van 16.000 wel toerei kend zal zijn. In de crisisjaren 1914 tot en met 1917 bleef de raming van dezen post zelfs steeds beneden ƒ3000. Voorts is in genoemden post geen bedrag meer gereserveerd voor werkverschaffing. Voor het loopende jaar bedraagt deze re serve ƒ20.000. Waar de werkzaamheden tot uitbreiding en verbetering dér haven weer worden voortgezet en thans o.a. een werk voor ƒ1.213.000 wordt aanbesteed, vertrouwen wij dat voor het jaar 1926 zal kunnen worden volstaan met het op het betrekkelijke artikel voor werkverschaf fing geraamde bedrag ad ƒ20.000, welke som eveneens op de loopende begroeting voorkomt. Tenslotte was op de begrooting voor 1925 op „onvoorzien" 15.000 gere serveerd wegens '/2 jaar rente voor een te sluiten definitieve geldleening. De vermin dering van dezen post bedraagt derhalve ƒ27.000 16.000 11.000 ƒ20.000 -h f 15.000 f40.000. Door éverigehoemde reserve ad 75.000 komt men dus tot een vermeerdering Yan 75.000 ƒ46.000 ƒ29.000. Bij vergelijking van de begrootingen, voor 1925 en 1926 vallen de volgende ver schillen nog op Meer. Minder. Jaarwedden van het poli tiepersoneel en verdere uitgaven ten behoeve der politie 6.000 (De vermindering vloeit voort uit de opwaoUt- geldstelling van eenige agenten). Kosten der straatver lichting - 9.000 (Deze post kon lager ge raamd worden m ver band met de aanzienlij ke daling van den gas- prijs). Kosten van het openbaar gewoon lager onderwijs 10.000 (De verhooging vindt haar oorzaak eenerzijds in de omstandigheid dat thans aanzienlijk minder geraamd kon worden wegens te weinig geno ten rijksbijdrage over vorige jaren, anderzijds in het feit, dat met in gang van 1 Januari -1926 de jaarwedden van een drietal onderwijzers voor rekening der gemeente blijven. Opgemerkt zij, dat eventueele vergoe dingen van jaarwedden van boventallige ondèr- (lngez. Mededeeling.) gen. Jeanne verliet het vertrek, maar keer de weer terug met een brief op een zilve ren blad. Volgens het poststempel kwam de brief uit Stockporton een vluchtig door kijken deed Nel zien dat het weer een ver zoek was om geld. Tegenwoordig ontving ze aanhoudend dergelijke epistels. Deze brief was geschreven door een zekere Amy Wheeler, een meisje dat gelijk met haar in den winkel aan dezelfde toonbank had ge staan. Ze las „Terwiüe van den tijd die achter ons ligt, ben ik zoo vrij mij tot u te wenden om eenigen bijstand. Ze hebben mij leelijk be handeld in de zaak, waar ik toch al jaren werkzaam was. U is de eenige tot wie ik me kan wenden. Verleden week zag ik Rosetta Ward. Allen Ray loopt nu geregeld met een ander meisje, maar of hij met haar zal trouwen Ik heb bittere ervaring op dit punt..." „Allen Ray loopt nu geregeld met een ander meisje..." Die woorden bleef Nel voortdurend bij zichzelf herhalen, en het kwam niet bij haar op dat dit misschien enkel vermeld werd als een toespeling op Rosetta. Nel frommelde den brief tot een prop die ze in het vuur gooide. „Ik geloof het niet", riep ze stampvoetend. „Ik kan... ik wil het niet gelooven." Toen liep ze naar haar schrijftafel, doopte de pen in den inkt en schreef haas tig „Lieve Rosetta, is het waar, dat Allen Ray iemand heeft, met wie hij geregeld loopt En zoo ja, wie is het Natuurlijk ,gaat het mij feitelijö aarts aan maar ter wille van onze vroegere vriendschap gevoel ik toch nog een soort belangstelling voor hem. Toe, schrijf mij dit per omgaande, en .noem mij vooral haar naam. Je kunt hem zelfs van mij gelukwenschen, als je hem Jiog wel eens zietmaar misschien is hij mij vergeten. Verlangend kijk ik uit naar je antwoord. Je liefhebbende Nel." RS. Je zorgt toch wel voor jezelf, beste Rosie Ze schelde, waarop Jeanne onmiddellijk verscheen. „Neem dit briefje dadelijk mee", zei ze ,.als de post weg is, „laat dan een van de palfreniers naar wehtbiy rijden om den trein nog te halen." Nel begaf zich nu haastig naar de ont vangzaal, waar ze den dominee vond met zijn kleindochter, die door nievrouw Lester waren ontvangen. Nel schaamde zich dat ze te laat was. Ze heette haar gasten welkom. Awdry droeg een keurig, wit costuum, maar op haar ge zichtje lag een vermoeide uitdrukking. De familie van „the Cedars" kwam nu binnen. Het maakte op Awdry een pijnlij ken indruk dat zulk een vertrouwelijke ver houding bleek te bestaan tusschen de gra vin en Jim, want Nel had de hand gelegd op den arm van haar neer, met wien ze "in een druk gesprek was gewikkeld. Ze keek op toen ze zich bij haar naam hoorde noemen. Tot haar verbazing was de kolonel haar genaderd. Ze had een hekel aan den man en de antipathie was weder- Jceerig, zoodat ze meestal geen woord tot elkaar spraken. Maar nu klonk zijn toon vriendelijker. ja. zelfs vertrouwelijk. „Ik vermoed zoo half en half, waar u naar kijkt, miss Aw dry", begon hij glimlachend. „Een jonge dame heeft dadelijk zóo'n liefdesgeschie denis in het oog. Ja, het is nu nbg een ge heim. maar zoolang zal het toch niet meer duren. De meesten zouden het terstond een •uitgemaakte zaak hebben gevonden onder de gegeven omstandigheden, maar je moet Jim kennen, dat hij toch nooit een huwelijk uit berekening zou sluiten. Toch kan ér voor het oogenbük nög.niets publiek wor den gemaakt." „Waarom niet vroeg Awdry, blijkbaar kalnv en rustig. „Wel, onder deze omstandigheden antwoordde hij. „Zijn ze verloofd?" vroeg ze. „Vraag hun dit liever zelf", zei de kolo nel, waarop hij het hoekje bij het venster verliet, waar Awdry zich had teruggetrok ken. Hij liep nu naar zijn vrouw toe. „Alicia", zeide hij zacht, „je moet dat kind in het oog houden. Zorg dat ze zoo min mogelijk praat met Jim." Jim liep nu op Awdry "toe, die nog altijd bij het raam stond. „Was de kolonel beminnelijk vroeg hij lachend. „Bizondei*", antwoordde ze, zonder een oogenblik haar zelfbeheersching te ver liezen. „Wat heeft hij tegen je gezegd „Och, het is de moeite niet waard om het te herhalen", antwoordde ze. „Awdry, moet dat zoö voortduren vroeg Jim ontstemd. „Kan ik je niet eens rustig spreken „Jawel, later..." zei ze. De gasten begaven zich nu naar de eet zaal. Behalve de familie Alleyne zaten nog mede aan tafel aan een landjonker uit de streek en een baron Fracey met zijn vrouw, de dochter van een milüonair, en heel wat ouder dan hijzelf. Ze brachten maar een klein gedeelte van het jaar op hun land goed door sir Herbert was nog een neef van mrs. Lester vandaar dat de gezel schapsdame steeds haar familieleden ver zocht te verschijnen op de kleine diners, waar ze haar pupil moest léeren ontvangen. Aan het diner bemerkte mevrouw Lester met verbazing dat de jonge gravin zoo druk en opgewonden deed. Gewoonlijk dronk ze geen wijn, maar ditmaal had ze een glas champagne genomen op ahndrin- wijzers aan besturen van bijzondere scholen nog niet ten laste van het dienstjaar 1926 ko men, aangezien de des betreffende aanvragen eerst na afloop van het jaar kunnen worden in gediend en dus even tueel op den dienst 1927 zullen komen te druk ken). Kosten van het Middel baar onderwijs- 8.000 (De verhooging betreft voornamelijk de rente en aflossing van de aan het rijk betaalde som ad 145.500 in verband met den bouw van een nieuwe R.H.B.S.) Subsidie a. h. Gasthuis - 8.000 Subsidie aan het Burger lijk Armbestuur Verpleging van armlasti ge krankzinnigen -10.000 (Tengevolge van een verlaging en wijziging van de bijdrage der pro vincie bedragen de ten Jaste van de gemeente komende kosten onge veer 10.000 meer). Kosten van werkloos heidsverzekering - 4.000 (Meer geraamd in ver band met de omstan digheid, dat vanaf 4 Mei 1925 ook subsidie ver leend moet worden ten behoeve van de werk- loozenkas „Schelde"). Uitgaven ten behoeve van het grondbedrijf (Door verlaging van het rentetype van enkele leeningen is de ten laste van Hoofdstuk Xlll 2 komende rente vermin derd). Onvoorziene uitgaven (zie hiervoor) -29.000 2.500 6.000 Totaal ƒ69.000 23.500 Af - 23.5ÖÖ Blijft meer 45.500 Meerdere ontvangsten Rente wegens tijdelijk belegd kasgeld 4.000 Opbrengst van di verse belastin gen (zakelijke bedrijfsbelasting enz.) -7.000 11.000 Blijft meer 34.500 zoodat de begrooting voor 1926 34.500 ongunstiger is dan die voor 1925. In verband met een en ander moest de post „belasting naar het inkomen", welke voor 1925 488.000 bedraagt, voor 1926 op 520.000 gesteld worden. Wij merken hierbij nog op, dat dit ar tikel op de begrooting voor 1924 op f 525.000 was uitgetrokken. Uit het bovenstaande moge U blijken, dat, indien het geheele saldo over 1924 verbruikt wordt, de post plaatselijke in komstenbelasting zonder bezwaar OP het zelfde bedrag geraamd kan worden als voor het loopende jaar, ja zelfs nog ver laagd kan worden. Het is echter zeer waar schijnlijk, dat het (eventueel) goed slot van het dienstjaar 1925 vrij gering zal zijn. In verband hiermede wil het ons voorko men, dat een voorzichtig financieel beleid eischt, dat meergenoemde reserve ad ƒ75.000 besohikbaar blijft voor het jaar J927. Het behoeft geen betoog, dat het vrijwel onmogelijk is te berekenen op welk cijfer het vermenigvuldigingscijfer voor het be lastingjaar 1926/27 als gevolg van de ver hooging van de plaatselijke inkomstenbe lasting bepaald zal moeten worden, daar eenigszins betrouwbare gegevens geheel gen van haar tafelbuurman. ,,'t Is een bijzonder fijn merk", zeide Sir Herbert, „lk wou dat ik hiervan een anker bezat. Uw grootvader heeft me eens per soonlijk door de kelders rondgeleid, Lady Ayrfield. U heeft daar zeker ook wel eens een bezoek gebracht?" „In den wijnkelder? Neen nog nooit", antwoordde Nel. ,,Er bestaan allerlei legenden in verband met dien kelder spook-geschiedenissen en smokkelaars-verhalen", hernam Sir Herbert. „Zoo moet er een onderaardsche gang zijn geweest om verboden waar binnen te smokkelen. De kelders zijn heusch een be zoek waard". „lk zou ze wel eens willen zien", zeide Nel. „Kunnen we er vanavond niet eens samen in Ik heb daarin veel meer lust dan om in den salon te blijven zitten tot de rijtuigen voorkomen. Misschien gaat miss Alleyne wel mee. Maar die is mogelijk bang om haar witte japon te bederven..." „Waarom zouden we het haar vragen hernam Sir Herbert. „Een dergelijk bezoek is veel geschikter voor twee personen> Lady Ayrfield." „Gelooft u dat we ongemerkt kunnen verdwijnen vroeg Nel, die schik kreeg in het geval. „Ongetwijfeld", hernam Sir Herbert, zon der eeii oogenblik te aarzelen. „Het zou wel vermakelijk zijn", zeide Nel. „Ik heb vanavond een gevoel dat de gekste dingen zou kunnen doen." Toen de dames de breedc hall doorgin gen naar den salon, stak mrs. Lester haar hand door den arm van de jonge gravin. „Kindlief denk er om, dat je ook iady Fracey aanspreekt", zei ze vriendelijk, „en als dé koffie is rondgediend, vraag dan aan miss Alleyne of ze iets wil zingen. „Maar wat heb je een kleur, beste kind. Heb je het zoo warm (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1