Ook tijdelijk in den winkel van den Heer II FONTEUN Hat HUIS van Dr. JENS z 0 fi Land= en Tuinbouw ADVERTENTIËN PROPAGANDADAG Lecina Creme van 4711 Dauwworm leerHoo^ Aanbesteding. OPH E FFIN G S-U1TVE R KOOP. FIRMA K. J. WEIJNMAN - MIDDELBURG. KLEEDING-MAGAZIJN HANDELSSCHOOL „MERCURIUS", ARNHEM Het Dagboek van Hansje Teddybeer Jongens, wat smullen we „Zie je", zegt de koning, „en al dat lekkers is niet alleen voor ons. We deelen er ook alle schepsels uit het bosch, die 't noodig hebben van mee." Er is ook een leuk kabouterorkestje, dat vroolijke wijsjes speelt. Een speelt er op een lange fluit, en dan is 't of je den regen hoorteen ander roffelt op de trom en dan lijkt het storm Spring-Sprong danst. Dat is de grappen maker van den koning. Hij kan "met zijn schoen de punt van zijn neus aanraken, maar o, nog veel meer kan hij. We schateren van de pret. Kijk die Mimi eens lachen. Ja. we voelen ons erg op ons gemak bij onzen ouden vriend. (Zat er das. vervals-) Het Boerenjaarboek, Bij Nijgh Van Ditmar's Uitgevers maatschappij te Rotterdam zag het Boeren jaarboek voor 1926 het Jicht. De titel wijst reeds uit, dat dit boek meer in het bijzon der voor den landbouwenden stand is be stemd. Het bevat verschillende mooie, leerzame artikelen, onderhoudende verha len en fraaie foto's. De redactie is in goede handen en be staat uit de heeren prof. mr. P. A. Diepen horst, voorzitter van den Christ. Bóeren- en Tuindersbond dr. H. Molhuijsen, secre taris van het Kon. Ned. Landbouw-comité dr. L. N. Deckers, secretaris van den R. K. Ned. Boeren- en Tuindersbond F. V. Val- star, voorzitter der vereeniging „Groep Veilingsvereenigingen" uit den Ned Tuin- bouwraad en J. Hovens Greve, algemeen secretaris van de maatschappij tot Nut van 'i Algemeen. Deze namen geven waarborg voor den degelijken inhoud van het Boerenjaarboek en tevens blijk hiervan dat de verschillen de stroomingen, welke ook op land- en tuinbouwgebied worden gevonden, in dit boek aan het woord komen. Hoewel de titel doet vermoeden, dat het Boerenjaarboek uitsluitend voor landbou wers bestemd werd, is dit niet zoo, daar er voor iederen bewoner van het platteland iets wetenswaardigs in dit boek te vin den is. De oudste eenheid van de Belgische koopvaardijvloot, de „Ville d'Anvers" zal, naar verluidt, weldra vernield worden. Het schip werd gebouwd in 1885 en kwam eerst in dienst onder bevel van den heer Ecievisse. laatsten officier van de oude krijgsvloot, om de visscherssloepen te bewaken. Vóór den oorlog v/erd het ge bruikt voor biologische opsporingen, onder leiding van prof. Gilson, bestuurder van het Natuurkundig Museum. In October 1914 stoomde de „Ville d'Anvers", onder bevel van wijlen den lieer Dehoust, naar Lowestoft, met aan boord vluchtelingen en archieven. Daar verbleef het schip gedurende gansch den oorlog. In deze haven verbleven ook de meeste sloe pen van Belgische visschers die naar En geland waren uitgeweken. Na den wapenstilstand kwam de boot terug naar België, onder leiding van de heeren De Grave en Ryez, waar zij den dienst van de visscherssloepen verzekerde tot de aankomst van de „Zinnia" in 1920. Daarna werd zij gebruikt tot opleiding van de leerlingen-matrozen voor de „Zinnia". De stad Middlesex in den staat New- Jersey (U. S. A.) is Zondag het tooneel geweest van een groteske toepassing eener lang verouderde "wet tegen de zedeloos heid, waardoor vrijwel de geheele bevol king in staat van beschuldiging moest ge steld worden. De politie noteerde de na men en adressen van bijna tienduizend personen die zich schuldig maakten aan ■overtreding dier oude wet iedereen die ■uk werd aangetroffen op andere wegen, dan die naar de kerk leidden, alle passa giers in treinen of trams, of nog erger, alle wufte automobielrijders, alle tennis- of voetbal- of golfspelers en de onverlaten, die naar die sportdemonstraties waren ko men kijken, alle bioscoopbezoekers en al len die betrapt werden op het koopen van een krant of sigaretten, zelfs de hongeri- gen, die in een of ander restaurant wat te eten bestelden, werden aangehouden en in het politieboekje ingeschreven. De officier van justitie, die tot deze zonderlinge raz zia bevel had gegeven, was aanvankelijk van plan, alle overtreders op te sluiten, maar toen hem werd medegedeeld, dat er niet voldoende ruimte voor zooveel arres tanten z;;n zou, heeft hij dat plan maar opgegeven. De aanleiding tot deze vervolging op groote schaal is de agitatie sedert eenige maanden door de kerkelijke organisaties gevoerd, om die lang vergeten oude wet te doen toepassen op de bioscopen, tenein de de Zondagsvoorstellingen onmogelijk te maken. -Het gerechtshof concludeerde even wel, dat het onrechtvaardig zou zijn, alleen tegen de cinema's op te treden en besloot, dat de eenige manier, om de kwestie op te lossen was, de wet volkomen letterlijk toe te passen, en daardoor zooveel beroering bij het publiek teweeg te brengen, dat die oude wet wel zaJ moeten worden inge trokken. De bron der eeuwige jeugd. De ontdekker van de bron der eeuwige jeugd is, natuurlijk, een Ameri kaan. Het is dr. John Harvey Kellogg, ge neesheer-directeur van een sanatorium te Battle Creek. Hij vertoeft thans te Parijs en heeft daar zijn geniale uitvinding uiteen gezet aan een redacteur van de Farijsche editie van de „Chicago Tribune". Een menschenleven beweerde hij kan best 2 eeuwen voortduren als men er maar van is doordrongen, dat de mensch behoort tot de hoogstaande diersoort. Daarom moet hij leven, zooals de natuur het hem heeft voorgeschreven. Een dier eerste voorschriften is het vegetarisme. Volgens dr. Kellogg waren Socrates, Sene ca, Plutarchus en rhythagoras allen vege tariërs en wanneer het menschdom er maar toe kon overgaan, om elk dierlijk voedsel strikt uit te bannen, dan zou het niensche- lijk geslacht, nu in verval, wel tot in het oneindige kunnen leven. Slechts enkele eenvoudige leefregels maar dan streng toegepast zouden, daartoe voldoende zijn. En om een denkbeeld van die leefre gels te geven, noemde de geleerde Yankee zijn eigen leefregel op vegetarisme, be weging in de open lucht en zonneschijn. In geen 20 jaar, vertelde hij, heb ik ta bak, sterken drank, thee, koffie, vleesch of peper gebruikt. Een tiende deel van het vleesch, dat de mensch eet, verteert niet, blijft in zijn lichaam en maakt hem oud. Voor mijn ontbijt gebruik ik geregeld een stuk brood, een 6-tal versche vijgen, 2 pe ren en een handvol noten. Mijn middag maal bestaat uit spinazie, voor de ijzerhou dende bestariddeelen, aardappelen, omdat zij alkalizouten bevatten, erwtensoep (zón der kluif natuurlijk tomaten, brood en een peer. Zonlicht is een voorname factor in het menschenleven, waarop niet -genoeg de aandacht kan gevestigd worden. Niet al leen moet het lichaam zooveel mogelijk door de zon bestraald worden, maar men moet ook zijn eten in denzon leggen. Zon licht is voedsel op zichzelf. In Amerika loopt dr. Kellogg altijd in witte kleederen, teneinde het zonlicht des te beter gelegenheid te geven om tot zijn huid door te dringen. In Europa en hij is hier nu al voor de zevende maal doet hij het niet, omdat het hier te veel opzien zou baren en hij vermijden wil dat men hem voor een zonderling zal houden. Als kind vertelde hij verder was hij teringlijder en hij was nog geen 20 jaar, toen hij ontdekte, dat zijn linkeroog ge heel was verdwenen. Toen hij zijn medi sche studiën aan de Universiteit van Michi gan en in het Bellevue-hospitaal te New- York had voltooid, begon hij een bijzon dere geneeswijze toe te passen op zichzelf en nog 12 patiënten. Hoe het met dat do zijn is afgeloopen, vertelde hij niet, maar zelf is hij nu 71 jaar, wat nog ver van de 200 is, maar de journalist verzekert dat hij er uitziet als een kloeke man, met een glimlachend gelaat, dus wie weet, mis schien haalt dr. Kellogg de 200 wel en kan, wie zijn leefregel volgt, er nog getuige van zijn. Hoewel in verschillende boeken veel vermeld wordt over snelheid en uithou dingsvermogen van wilde dieren, zijn exacte metingen in de na-tflur over dit on derwerp zeldzaam. Een belangwekkend ge val hiervan vermeldt Roy Chapman. An drews, de leider van de 'derde Aziatische expeditie van het „American Museum of Natural History" te New-York. In de Aziatische steppen leeft in kudden de dschiggetai, een wilde ezel, die eenigs- zins aan een paard doet denken. Andrews bestudeerde de levenswijze van deze. die ren in de Gobi Woestijn, waar zij maan denlang zonder water zijn en als voedsel alleen kruiden hebben, die door zon en wind uitgedroogd zijn. Op een Julimorgen doorkruiste Andrews in zijn expeditie-auto TWEE SPEURNEUZEN. Als een bankier of notaris Stiekum met je centjes smeert, Wordt de vorm van zijn wezen Overal gesignaleerd. Neus, gewoon, net als de ooren En de mond van groot formaat. Lengte is één, vijf-en-zeventig En hij stottert als hij praat. Als een goed herkenningsteeken Kijkt hij aan twee oogen scheel, Draagt gewoonlijk nog een bochel En één schouder helt teveel. Een zeer vruchtbaar moedervlekje Siert zijn sproeterige wang. Als hij loopt, hinkt hij een beetje, 't Rechter been is veel te lang. Drager dier bekoorlijkheden Moet onmid'lijk in de kast. Als j'm ziet, wie of 't ma gr wezen. Houd hem dan maar stevig vast. Vijftig van de honderd keeren Knijpt zoo'n kwant er lekker uit. Niemand kent hem hoe is 't mogelijk, Want wat deed hij, de schavuit. Door wat poeder, valsche haren Werd zijn hoofd gecamoufleerd, Door een ruime, lange mantel Rug en been gecorrigeerd. Maar inplaats van dezen kerel Ving men alle bochels op. Ieder die wat scheef mocht kijken Haalde zich daarmee een strop. Ja, een ieder moest zich wasschen, Want de moedervlek met haar Zat verscholen onder poeder Op zijn wangen, ka.nt en klaar. Zoo begaat de fijnste speurneus Een vergissing op z'n tijd, Maar laat nu de" hond eens spreken, Wat of die er wel van zeit. Bobbie duwt zijn zwarten dopneus In het kasboek van den man. Snuift en snuffelt dan wat viezig, Want„er zit een luchtje an". 'k Ken de geur wel van dien geurpijp Die jou centjes heeft vergeurd. 't Is een slimmerd, maar heel zeker Is zijn vrijheid thans verbeurd Bochels, haardracht camouflage, Mank- of scheefheid, een scheel oog, 't Kan mij allemaal niets schelen, 'k Krijg hem waar hij schuilen moog. Ik gebruik alleen mijn mopneus. Ziemaar, 'k ruik hem stap voor stap Waar de man is langs geloopen. Let eens op hoe ik dat lap. Maar nu jij mensch met je praatjes, Rechercheur met helder brein, Die mij zoo laag neer wil zetten, Net of honden minder zijn. Doe jij nu eens als een kerel Juist hetzelfde met jou neus. Waf, waf, waf, ik lach wat orn je, 't Lukt je wel. maar 't is niet heusch. HENKIE. de woestijn en merkte toen een enkelen dschiggetai op, die bij het naderen van de auto dadelijk in galop wegdraafde. Tever geefs trachtte het dier naar de bergachtige gedeelten te ontsnappen. Ten slotte reed de auto 10 M. achter 't dier aan, en kon ge durende eenige minuten dien afstand be waren. De snelheidsmeter wees toen ruim 65 K.M. per uur aan. Eenigen tijd later bereikte de dschiggetai een terrein, dat met steenen bezaaid was. Hierdoor moest de auto minder snel gaan, doch kon het dier nog bijhouden. Toen ontwikkelde de dschiggetai over een af stand van 25 K.M. een snelheid van 50 K.M. per uur. Toen deed zich vermoeid heid gelden en daalde de snelheid tot 35 K.M. per uur. Eindelijk gelukte het het dier een oud lavaveld te bereiken, waar het uitgeput van vermoeidheid neerviel. Andrews liet het dier drinken en uitrus ten. Toen het beest volkomen tot rust ge komen was, liep het in korten draf weg. Een Amerikaansch blad wijdt een be schouwing van den strijd tusschen het spoorweg- en het autoverkeer, waaraan het volgende ontleend is Op een dag passeer den 14.000 auto's de brug bij Atlantic City en op een anderen dag telde men 23.000 auto's op den weg van Philadelphia naar de zee. Met het toenemen van het autover keer gaat het spoorwegvervoer achteruit. Tusschen Norfolk en een plaats in de na bijheid bedroeg het verkeer zeven jaar ge leden 110.000 personen en thans slechts 20.000. In een hotel in Maine kwamen in een seizoen 3600 gasten per auto aan uit 33 staten in de Unie en uit 3 Canadeesche provincies, tegen 556 gasten, welke per spoor reisden. Andere hotels berichten, dat waar voorheen hun gasten per Pullinan- car reisden, thans 85 pet. van een auto ge bruik maakt. Ook het goederenvervoer per auto neemt voortdurend toe. De Amerikaansche spoorweg-directies zitten uit den aard der zaak niet stil. En kele ondernemingen laten autobussen rij den op trajecten, evenwijdig aan den spoor weg loopende. Deze autobussen doen ook kleine plaatsen aan en brengen de reizigers naar de stations. Zoo werkt de North- Shore Line, tusschen Chicago en Milwau kee, thans met winst, alleen door het in- dienststellen van autobussen. Andere spoor wegen heffen het verkeer met gewone treinen op zijlijnen geheel op en laten auto bussen loopen, hetzij op de spoorstaven of op de wegen. Men tracht aan de moordende concurren tie der autobussen het hoofd te bieden door zelf het nieuwe vervoermiddel te gaan ex- ploiteeren. NUTTIGE WENKEN. Bran^l de petroleumlamp niet mooi Doe een klein stukje kamfer in de oliekan van de lamp. Gij krijgt dan mooier, hel derder licht. Een goed middel tegen wratten is uien- sap. Neem een geschilde ui, hol ze een klein beetje uit en maak er onderaan met een stopnaald een gaatje in. Doe nu wat zout in de holte van de ui, en zet ze in een kopje. Het sap, wat uitdruppelt, een ,paar keer per dag op het wratje smeren. Om geplet fluweel weer goed te krijgen nemen we een ui, snijden die. door mid den en wrijven zachtjes er mee. over ge plette deel. Laten drogen en met eer> zachten borstel tegen de keer borstelen. Vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. Zaterdag 14 November ter gelegenheid van her vijfjarig bestaan. Van half 3 tot 5 uur BAZAAR in de kleine zaal van het „Con certgebouw". 8 uur LICHTBEELDEN der Vereeniging met LEZING door den Heer HERMAN SNIJ DERS, Middelburg. Groepstelefoon aanwezig. Na afloop gezellig samenzijn. JJC Toegang vrij voor Leden en belangstellenden. HET BESTUUR. Besturen van Vereenigingen welke in het Adresboek voor 1926 wenschen te worden opgenomen wor den beleefd verzocht hier van vóór 1 December a.s. opgave te doen. N.V. v.h. DE VEY MESTDAG H BELLAMYPARK 45-58 Badhuisstraat 41 is TE KOOP of TE HUUR. Voor pension te houden wordt het niet verhuurd. VOOR UW HUID. per tube 40 cent. Voorhanden bij H. ANGERMAN, KAP/ER Beilamypark 37 Wilt gij spoedig baat vinden, probeer dan eens D.D.D. Het is toch zoo gemakkelijk aan te wenden, een zuivere vloeistof, geen vette of akelige zalf. Het zinkt weg in de huid of in de hoofdhuid en gij voelt U direct opge lucht. Puistjes, roos, blaren en jeuk worden door deze verzachtende vloei stof in een enkele nacht genezen. Nog altijd heeft het den lijder heel wat verlichting van zijn kwaal bezorgd D.D.D. in fl. Hf. 0.76 enf. i.DO D.D.D. t*tp f. 1bij al'.t apoth. tn dro'j Het College van Regentenen Regentessen over hetGasihuiste Vlissingen, zal op Woensdag 18 Noyember a.s., des n.m. ten 2 uur, trachten aan te besteden hel bouwen van drie klassekamers, keu ken en bijbehoorende werken in perceel No. 2 aan de Helle- bardierstraat, met bijlevering van alle materialen en arbeids- loonen. Bestek en teekeningad f 1.— te bekomen ten kantore van den Directeur van Gemeentewerken 2e verdieping van het Raadhuis Kamer No. 1, alwaar nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Alle resfeerende goederen worden aan lage prijzen uitverkocht. Cursus A Cursus B Cursus Cl Cursus Cll Cursus Clll Cursus D Cursus E Boekhouden voor beginners (voll. opl. in 60 lessen). Boekhouden voor vergevorderden 30 spec, repet. lessen) Nederlandsche Handelscorrespon dentie (40 lessen) Duitsche Handeiscorrespondeniie (40 lessen). Engelsche Handelscorrespondentie (40 lessen). Stenografie (20 lessen). Volledige opleiding Staats-Praktijk-Di ploma voor Handel en Administratie (alléén voor bezitters pract. dipl. Boekh). Meer dan 700 onzer cursisten slaagden tot heden reeds voor het officieel Praktijk diploma. Wie werkelijk de meest grondige en volledige opleiding wenscht in één der bovenstaande vakken, onderstreepe den betreffenden cursus en zende ons deze advertentie als drukwerk toe (porto 2 ct.), waarna wij (zonder eenige verplichting) pros pectus, proefles en lijst van geslaagden 1921/24 sturen. Duidolijk invullen Naam Adres.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 6