uitgaven >ag uma! MissBlanche DINSDAG ÏO NOVEMBER .EN. 63e Jaargang np met >rdeelen :n4 prijs *hil i ps Philips -Mij. - R'dam BINNENLAND /erkoop®11. FEUILLETON JALOERSCHE LIEFDE. j Hven later kwam Nel thuis zij vond het "aar toen ze hoorde, dat haar moeder on tsteld was, maar overigens was ze geheel vervuld van eigen zaken. Stads= en Provincieniettws ■1925' VL1SSINGSCHE COURANT glas)! ■i; Pf Btjeutk een zorg van allesjyg! ed ontmoeten^ ^rsovtr de nieuwe, n E CATALOGUS ranco toegezonden- ABONNE.MENTS-PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Wal- ,ieren ƒ2.20 per drie maanden. Franco (jóor hét geheels rijk 2.50. Week-abon- nenienien 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzoiiderlïiite nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1regels 1.10 voor iedere r»ci meer 26 centbij abonnement spe cie priizen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dicnstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke re«e! meer 15 cent Familieberichten van 16 regels 1.70, ijdere regel meer 26 cent. jDiJK 23 251 iONDERDAO •.KLEURD FLANEL, EN enz. r 1 a a g d e n prijs, deren en Kousen. t 7, Vlissingenj arde nummers, komen afhalen leen Garnili""j nstel. oge. rs (2 stuks), tel. Het verdrag tusscheti Nederland en België. Met „Hbld." stelt de vraag aan welke eischen een regeling inet België nioet en kan voldoen. Het staat vast, dat een regeling za! moe ten worden gevonden en het spreekt van zelf dat Nederland zich bereid moet toonen daaraan zekere offers te brengen en het Amsterdainsche blad gelooft dat het Ne- derlandsche volk zich daarvan ten volle bewust is. Maar dat neemt niet weg dat zeer, zeer velen zich van harte zouden verheugen, indien dit tractaat in zijn huidige» vorm verworpen wordt. Dat geldt zelfs Ongeacht de politieke gevolgen, die een dergelijke verwerping zou kunnen hebben en doet geen afbreuk aan de waardeering van an dere regeeringsdaden van den minister, die te kwader ure dit verdrag in zijn tegen- woordigen vorm sloot. De vraag is nu, hoe te ontkomen aan de gevolgen van een verwerping van dit ver drag of aan de,nog veel ernstiger gevaren waarmede een niet in vele opzichten gewij zigd tractaat de NederlandschBelgische verhouding zou bedreigen. Dat is inderdaad een niet zeer eenvoudi ge zaak. De minister, die zich in 1920 en in 1925 bereid verklaarde deze overeen komst te teekenen, heeft ons in verschil lende opzichten gebonden. Hij heeft de Belgische regeering met betrekking tot het beheer der Schelde perspectieven geopend, als zij (naar het woord van Struycken) „nimmer had kunnen verwachten" hij heeft ook in andere opzichten tegenover de vertegenwoordigers der mogendheden aan België toezeggingen gedaan, die zullen moeten worden nagekomen. Maar dat deze principieele toezeggingen ons zouden kunnen verplichten dat tractaat zooals het daar ligt te aanvaarden, betwis ten wij volstrekt. De Tweede Kamer staat - tegenover België geheel vrij. Deze „societas leonina" plaatste ons parlement en ons volk in 1920 voor een fait accompli, fiat toen in de atmosfeer van die dagen wellicht zou zijn aanvaard. Toen heeft de Belgische regeering, die meende meer te kunnen krijgen, ons zonder het te willen, de ramp bespaard. Onze regeering had door tpen de kaarten geheel op tafel te leggen de openbare meening gelegenheid kunnen geven zich een oordeel te vormen. Zij heeft dat om welke redenen dan ook niet ge daan en ook bij de nieuwe onderhandelin gen in den vorigen winter angstvallig verre gehouden, wat naar haar meening de be sprekingen kon storen. Daarvan heeft zij de gevolgen te dragen. Daardoor staat thans het'parlement te genover de regeering geheel vrij, behoort zich althans geheel vrij te gevoelen. Onder voilé erkenning van de princi pieele verplichtingen door den minister aangegaan, zou de Tweede Kamer hem kunnen verzoeken het ontwerp tot ratifica tie te willen terugnemen, tot tijd en wijle in het verdrag zoodanige wijzigingen zijn Het is tegen Uw eigenbelang in, iets anders te zeggen dan Geef MIJ maar (Ingez. Mededeeling.) gratis, na on' tvangs' i Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. 13) -Je hebt zeker het nieuws al gehoord vr°eK ze opgewonden. Rosetta keek op. »Nu, waarover denk je, dat Allen en ik gesproken hebben... O. Rosie, hij heeft jjp'n mooien opslag gekregen, en nu wil "'I al gauw trouwen". Rosetta werd vaalbleek en kneep de lip- Nu op elkaar. i.Ben je niet blij, Rosie vroeg Nel. "O. zeker, zeker", antwoordde haar zus- met een strakke uitdrukking op haar Spat „ik vind zoo'n huwelijk alleen te Eoon-en te alledaagsch voor een schoon- "«jdals.jij bent, Nel. Jij..." Nel zuchtte. "ja, zie je, juweelen en mooie kleeren n,z,01! ze Sraag bezitten maar Allen wt toch voor alles". hebt gelijk", hernam haar zuster, f,"Je menschen mogen niet zooveel VevJen stellen. Bovendien schoonheid is j en» a^s vr0"w van eet! benf0' Jiek er n'e*s aan 'e m0°' Ik wa' sie' wat J?en ie nu weer hatelijk 1 alles l 200 gelukkig, en nu bederf jij Np, akelige opmerkingen." houd Hz,uchtte en hernam peinzend „lk vrühaij van Allen, maar ik houd van mijn "jnefci ook." I ttn'm a?r ?rouwen en vrijheid, dat gaat nu I maai niet samen, kindlief", merkte haar gebracht als door de sedert 1920 veran derde omstandigheden worden vereischt. Dus is de vraag In welk opzicht zou het verdrag moeten en zou het kunnen worden gewijzigd De dringende wensche- lijkbeid van vijf belangrijke punten dient hierbij allereerst in het oog te worden gehouden Een goede verstandhouding tusschen Nederland en België in het algemeen een definitieve regeling van het Wielin gengeschil een zoodanige overeenkomst over de Schelde, dat eenerzijds de belangen van de vaart op Antwerpen, anderzijds de ver dediging van Zeeland tegen overstroo- mingsgevaar gewaarborgd blijven ter zake van de andere waterwegen een overeenkomst, die met de Nederlandsche belangen evenzeer rekening houdt als met de Belgische en ten slotte steviger waarborgen dan het verdrag van 1839 gaf, dat beide ver dragsluitende staten eikaars gebied en eikaars souvereine rechten volstrekt zullen ontzien. Eesi nieuwe toepassing van de radio in Nederland. Naar de „Res. Bode" verneemt, heeft sedert eenige maanden het Proefstation voor 's Rijks Kustverlichtingseen althans voor Holland nieuwe radio-installatie in toepassing gebracht, nl. een radio-opbel- inrichting, welke is opgesteld op het licht schip Haaks en den Uitkijk te Kijkduin (N.-H.). Het doel van deze installatie is, de be manning van het lichtschip in de gelegen heid te stellen, op ieder gewenscht oogen- blik met den vasten wal in verbinding te treden, zonder dat hiervoor speciaal per soneel noodig is of dat er den geheelen dag moet geluisterd worden naar een even- tueelen oproep van het lichtschip. Hiertoe werd Haaks, evenals Kijkduin, uitgerust met een normaal radio-telefonie- ontvang/zendtoestel. Het lichtschip kreeg bovendien een z.g. „Radio-opbeller" en Kijkduin een „Radio-belontvanger". In principe werkt het systeem als volgt Wil men op het lichtschip bijv. in geval van nood, in verbinding met den Uitkijk treden, dan zet men een handle over, waar door een speciale radio-golf wordt uitge zonden. Op het landstation, wordt deze op normale wijze ontvangen, versterkt en den bei-ontvanger toegevoerd. Deze reageert eerst op het binnenkomend signaal, als het minstens 23 seconden aanhoudt. Is dit het geval, dan wordt automatisch een bel in werking gezet, die den lichtwachter waar schuwt, dat het lichtschip met hem in ge sprek wenscht te tredeil. Door het omzetten van een schakelaar wordt de telefonie- zend- of ontvanginstallatie ingeschakeld, waarna een gewoon radiotelefonisch ge sprek kan plaats hebben. Het geheel gelijkt dus veel op het lijn- telefoon-opbelsysteem en dient tot meer dere veiligheid van Haak's bemanning. R. Kath. Volkspartij. Onder voorzitterschap van den heer W. C. Setteur is Zondag te Utrecht een buiten gewoon congres gehouden van de R. Kath. Volkspartij dat zeer druk bezocht was. Ver_ tegenwoordigd waren dertig afdeelingen uit alle deelen des lands. 'Verscheidene voorstellen van internen aard werden be handeld, evenals de uitslag der verkiezin gen, waarbij verschillende kwesties betref fende de bestrijding der actie werden be sproken. Voorts werden plannen voor de toekomst besproken. Het partijorgaan „De Roomsche Demo craat" zal onder de leden gepropageerd worden, opdat het van maandblad in een weekblad zal kunnen worden omgezet, wat door alle afdeelingen noodzakelijk werd geacht. Uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten. Uit het verslag over 1924 van de Cen trale commissie voor uitzending van Ne derlandsche kinderen naar buiten blijkt dat de instelling bloeit, waartegenover staat dat het zeer te betreuren is, dat het werk van de commissie door het steeds vermin- zuster bits op. HOOFDSTUK 111. „Ben jij het, Jim „ja, ik cn. geen ander. Ik heb immers gezegd, dat ik zou komen, als ik maar eenigszins kon. En hoe gaat het je, Awdry De spreker Vatte het jonge meisje bij de hand en voerde haar van de met klimop overgroeide portiek over het fraaie, met dauw bedekte grasveld. Het was zoo vroeg, dat de luiken nog voor de vensters zaten in de pastorie en dat de September-zon nog maar met heel schuine stralen doordrong in het gezellige prieeltje, waar de jongelui nu gingen zitten. Awdry had een mandje bij zich wat alles bevatte dat maar verlangd kan worden voor een gezellige thee. Ook een trommel tje met beschuitjes, wat Jim Ernscrofton een zucht van verlichting deed slaken. „Ik heb een honger ais een paard", zei hij. „Zeg, Awdry, wat ben je een echte jonge dame geworden de kostschool heeft eer van haar werk. Er is niets „jongens achtigs" meer aan je. Ik breng mijn hulde aan Miss Alleyne Schertsend stond hij op en boog. Over zijn gansche persoonlijkheid lag iets inne mends, en zijn stem had een aangenamen klank. „Toch ben ik niets veranderd", ant woordde ze lachend. Ze was volstrekt niet mooi, maar ze had iets lief en bevalligs m haar eenvoudig grijs japonnetje met helder-witten kraag en manchetten. „O, Jim, laten we toch niet over mij praten, ik zou zoo graag meer hooren van van wat jou is overkomen Grootvader heeft mij drie maanden geleden geschre ven, even na den dood van Lord Ayrfield, dat je oom, Lord Ernscrofton een dochter deren van het rijkssubsidie ernstig wordt gehandicapt. Als een gevolg hiervan kun nen steeds minder kinderen worden uitge zonden. Het rijkssubsidie werd in 1924 van 75000 op 65000 teruggebracht. De rekening over 1924 sluit in ontvang en uitgaaf op 202.052.53V2, w.o. in ont vang aan sdbsidies van rijk, provincies en gemeenten 161.099.84 en bijdragen van particulieren 40.952.69De rekening sluit met een voordeelig saldo van 2796.08y2. Het verslag is versierd met tal van goed geslaagde foto's, waarop de kinderen in hun dagelijksche doen zijn gade te slaan. In 1924 werden in totaal uitgezonden 3966 kinderen, waarvan 2506 meisjes en 1460 «ongens. Uitvoerig statistisch materiaal doet nie- dedeelingen omtrent den duur van het ver blijf, redenen der uitzending, gezindte der uitgezonden kinderen, gewichtstoename, enz. enz. Door 795 gezinnen werd huisvesting ver leend aan 3580 kinderen 30 gezinnen de den dit kosteloos. Bioscoopvoorstellingen en bals te Venlo. De gemeenteraad te Venlo heeft bepaald dat de politieverordening zal worden gewij zigd. Aan houders van bioscopen en bij lichtbeeldenvoorstellingen zal worden ver boden, dat .toegang wordt verleend aan personen beneden de 18 jaren. Eveneens is het den houders van open bare dansgelegenheden verboden personen beneden den leeftijd van achttien jaren tot hun inrichtingen toe te laten bij openbare bals. Een belangrijke schenking. Door mevrouw C. L. H. Kroesengeb. baronesse Nahuys en den heer A. Kroesen, beiden te Renkum, is, ten behoeve van de Landbouwhoogeschool te Wageningen. een zeer uitgebreide en belangrijke verzameling ethnografica van Ned.-Indië aan het rijk ten geschenke gegeven. De regeering heeft voor dit geschenk haar bijzonderen dank betuigd. VLISSINGEN, 10 NOVEMBER. De haven van Viissingen. In December zal onder goedkeuring van den minister van waterstaat, door of van wege den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zeeland, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg worden aanbesteed, de bouw van een kaaimuuf met bijkomende werken in een bouwput ten Noorden van de buiten haven te Viissingen, deel uitmakende van de werken tot verbetering van de haven van Viissingen,ingevolge de wet van 25 Juli 1919. Een en ander wordt geraamd op 1.213.000. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Viissingen Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes in gelegd 48.414.86 en terugbetaald- 46.401.46 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald2013.40 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 53. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal2600. en afgeschreven nominaal - 600. Derhalve meer in- dan afgeschreven2000. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 3. Algemeene Militaire Pensioenbond. De openbare vergadering van de afdee- ling Viissingen van "den Algemeenen Mili tairen Pensioenbond, welke Donderdag a.s. op de bovenzaal van het café Buning wordt gehouden, vangt des avonds half acht aan. heeft nagelaten en dat die nu titel en land goed zal erven daar het bezit ook in de vrouwelijke lijn overgaat. Dus nu ben jij- „Niets, niemendal meer, wil je zeker zeggen... Ja, kind, het was een heele slag, maar mijn jonge nicht is. de rechtmatige erfgename, en ik kan haar niet kwalijk nemen dat ze voor haar rechten opkwam toch ben ik blij dat nrijn oom maar niet heeft geweten van deze verwikkeling." Hoe luchtig en opgewekt de jonge man zich ook voordeed, kostte het hem blijk baar moeite om zijn zelfbeheerschipg te bewaren. „Je kent toch iEnde-Hoeve", ging hij ernstig voort. „De pachter daar. een twin tig jaar geleden wel te verstaan, was een weduwnaar, een zekere Garner, met twee bijzonder mooie dochters. Alice, de oudste, trouwde en ging in de Midlands wonen, en nog geen twee jaar later verdween plotse ling de andere, Helena of Nel, zooals zij genoemd werd." „Verdween die „Ja. Er werd natuurlijk veel gepraat en gebabbeld en gegist omtrent den persoon van den minnaar. De oude Garner kwam den schok niet te boven en stierf. De boerderij ging toen in andere handen over en het geval geraakte langzamerhand in het vergeetboek. Op dat oogenblik was ik een kind van een jaar of vier. Later heb ik wel eens iets gehoord van een verhouding die er moet hebben bestaan tusschen oom Ernscrofton en die Nel Garner, maar oom bleef ongetrouwd en dus na den dood van mijn vader was de kans groot dat ik in aanmerking zou komen voor erfge naam van titel en landgoed." „Maar lord Ernscrofton zal toch wel ge weten hebben, dat hij een dochter had", wierp Awdry tegen. „Dit wist hij blijkbaar niet, evenmin als De heer W. Klooster, lid van het hoofd bestuur van genoemden bond, heeft tof onderwerp gekozen „De nood der oud- gepensionneerden". Alle oud-gepensionneerden van land, zee. macht en koloniën hebben vrijen toegang tot deze vergadering. In onze Tijdinghal. Foto's van de aankomst van 23 leden der bemanning van het op de kust van West-Afrika gestrande stoomschip „IJsel- stroom" van de Zondag gespeelde voet balwedstrijden Haarlemde Spartaan, R. C. H.H. V. V., het elftal van „Haarlem", dat Zondag zijn 500sten wedstrijd speelde foto's van de St. Hubertusjacht bij Amers foort van de Textielbeurs te Amsterdam, enz. enz. Aanrijding. Op den Koningsweg slipte gisteren een auto uit Middelburg, waardoor de bestuur der zijn stuur kwijt raakte en tegen een paal van de electrische verlichting opreed. De automobiel bekwam aanmerkelijke schade. Persoonlijk ongelukken hadden niet plaats. De auto werd later naar een garage vervoerd. Een belangrijke beslissing inzake de forensenbelasting. In Staatsblad 419 is opgenomen het Kon. besluit van den 16 October 1925 inhou dende beschikking op het beroep, ingesteld uoor het gemeentebstuur van Goes in zake den aanslag in de plaatselijke inkomstenbe lasting dier gemeente van een ingezetene der gemeente Kloetinge als forens. De thans genomen beslissing is van zeer veel belang, omdat door den minister van financiën feitelijk is ingegaan tegen de let ter van art 244a van de gemeentewet, welk artikel de Raad van State stipt wenschte te handhaven, zooals uit het volgende blij ken zal. Het gemeentebestuur van Goes had een ingezetene te Kloetinge over het belasting jaar 1923/24 aangeslagen als werkforens in de plaatselijke inkomstenbelasting van eerstgenoemde gemeente. Deze aanslag werd door Ged. Staten van Zeeland ver nietigd, uit overweging, dat reclamant het vorige jaar bij hun college in beroep was gekomen, van den over 1922/23 opgeleg- den aanslag in de plaatselijke inkomstenbe lasting der gemeente Goes welke aanslag toenmaals vernietigd was, op grond van de overweging, dat ten onrechte was aange nomen, dat de aangeslagene in het zich te <3oes bevindende pakhuis der N.V. Zeeuw- sche Fruit Maatschappij, waarvan-hij direc teur is, de beschikking zou hebben over een vaste inrichting tot persoonlijke uit oefening van zijn bedrijf. Sindsdien was in den feitelijken toestand geen verandering gekomen, waarom Ged.Staten van meening waren, dat ook de aanslag over 1923/24 vernietigd behoorde te worden. Van dit besluit gingen Burg. en Weth. van Goes in beroep bij de Kroon. De Raad van State concludeerde, dat re clamant terecht overeenkomstig art. 244a sub. 3 der gewijzigde Gemeentewet te Goes als forens in de plaatselijke inkom stenbelasting was aangeslagen. In dien geest luidde ook het ontwerp besluit, hetwelk voornoemd college aan de Koningin ter bekrachtiging wenschte voor te leggen. De minister van financiën kon zich hier mede echter niet vereenigen. In zijn missive d.d. 9 October aan de Koningin, wees minister Colijn er op, dat wel is waar, de aangeslagene op meer dan 90 dagen van het belastingjaar 1923/24 de beschikking heeft gehad over het in de ge meente Goes gelegen pakhuis, toebehoo- rende aan de kweekerij der vorengenoemde vennootschap, doch dat niet bewezen was, dat aangeslagene tot taak had, persoonlijk eenige technische of administratieve werk zaamheden in dit pakhuis te verrichten. Op grond van een en ander adviseerde minister Colijn aan de Koningin, het beroep van Burg. en Weth. van Goes ongegrond te verklaren, welk advies door de Koningin werd opgevolgd, zoodat de aanslag vernie tigd is. Het belangrijke van dit Koninklijk be- dat zijn familie wist dat hij een geheim, huwelijk had gesloten. Die Nel moet geen slechte vrouw zijn geweestze had haar minnaar zooveel mogelijk van zich afge houden tot hij haar gewetensbezwaren uit den weg had geruimd door een geheim huwelijk, dat eerst na den dood van zijn vader bekend zou worden. Zooals je weet, leed grootvader aan een hartgebrek de doktoren dachten niet, dat hij nog zoo lang zou leven. „Dus, die Helena stierf voor hem !M „Ja. Ernscrofton had een huisje voor haar genomen in Wales, onder een aange nomen naam, maar, even voor de geboorte van haar kind, was hij genoodzaakt mijn grootvader te vergezellen op een reis om de wereld, Helena gevoelde zich ziek en ellendig en de moed begaf haar. Ze ging naar haar zuster in Afanchester en kwam daar aan in zulk een ellendigen toe stand, dat die zuster, een mrs. Ward, die pas zelf weduwe was geworden en een kindje van een paar weken had, nooit de ware toedracht te hooren kreeg en zeker moet hebben gedacht dat Helena verlaten was door den man, die haar uit het ouder lijk huis had gevoerd. Intusschen stierf Helena een paar uren na de geboorte van haar kind." „Hoe zielig", zei Awdry medelijdend. „De zuster van Helena kon hoegenaamd geen aanwijzing vinden wat betreft de afkomst van het kind maar ze hield de baby bij zich. Van Manchester trok ze naar Stockporton, waar ze in een fabriek werkte tot de beide jongste kinderen zoo- wat acht maanden oud waren, toen kregen beiden keeiziekte, waaraan een van de kinderen bezweek. Gedurende deze ziekte zag zij zich verplicht het laatste stuk van waarde te verpanden, een met bont ge- voerden mantel, waarin die arme Helena de reis had gedaan. Terwijl ze het nog tegen keelpijn (Ingez. Mededeeling.) sluit ligt hierin, dat niet meer uitsluitend als maatstaf voor aanslag als werkforens aangenomen is de omstandigheid, dat de betrokkene gedurende meer dan 90 dagen in een bepaalde gemeente de beschikking heeft gehad over een vaste inrichting, zoo als een kantoor, winkel of werkplaats tot persoonlijke uitoefening van een betrek king, beroep of bedrijf tot welke opvat ting art. 244a sub. 3 ruimte laat. Minister Coiijn heeft thans ook rekening gehouden niet het feit, dat de betrokkene niet per soonlijk de werkzaamheden in die localiteit verrichtte. SOUBURG. Zaterdagavond is tegen den sleper v. d. B. uit Viissingen door de gemeentépolitie alhier proces-verbaal opgemaakt terzake van mishandeling van zijn paard. Dit dier kon den të zwaren last, een wagen kolen, niet alleen trekken. Op last der politie moest de sleper uitspannen en werd het dier naar den stal vervoerd, KERK- EN SCHOOLNIEUWsT" Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Serooskerke (W.) ds. F. Tollenaar te Pernis voor Rotterdam ds. D. van Dijk te Groningen. De kwestieGeelkerken. In verband met het advies der hoogleera- ren aan de classis Amsterdam, in zake het geval-Geelkerken, verzocht de kerkeraad van AmsterdamZuid deze hoogleeraren om een onderhoud. De hoogleeraren v.an de Theol. school te Kampen deelden den kerkeraad mede, dat zij gaarne een deputatie zouden ontvangen. Maandagmiddag zijn deze afgevaardigden dGor deze professoren ontvangen. De depu tatie bestond uit de ouderlingen K. van Loon, A. Naafs en de diakenen G. Koster eu prof. dr. R. H. Woltjer. Zooals men weet zullen de hoogleeraren van Kampen ook de a.s. Generale Synode van - prae-advies dienen. Tot onderwijzer aan de Christ, school te Zoetemeer is benoemd de heer W. Ovaa te Oost- en West-Souburg. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. der ar beidswet C. P., Viissingen, tot 2 X ƒ25 b. s. 2 X 25 d. .h overtr. loterijwetL. M., Amsterdam, tot 2 X 10 b. s. 2 X 10 d. h. straatschenderij: E. N. L., Souburg, tot 10 b. s. 1 w. t. overtr. art. 427s Swb. A. J. G., Oostkapelle, tot f5 b. s. 5 d. h. op straat een paard ter geleiding toevertrou wen aan een nog niet 16-jarig persoon J. de V., Middelburg, tot 3 b. s. 3 d, h. de wegen in verboden richting berijden: H. B., Middelburg, tot 3 b. s. 3 d. h. A. S., Middelburg, tot l b. s. 1 d. h. wateren buiten de bakken J. A., A. S., beiden te Middelburg, ieder tot 3 b. s. 3 d. r. zon der noodzaak loopen op den keermuur van 't droogdok M. van I., 's Heer Arends- kerke, tot 1 b. s. 1 d. h. overtr. regle ment op de wegen en voetpaden A. A. de S., L. de V., beiden te Domburg, F. J., Ar- nemuiden, allen tot 3 b. s. 3 d. h. fietsen over klinkerpaden P. D., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. als bestuurder van een rijwiel zonder noodzaak de linderziide van den weg houden P. B„ Middelburg, tot 3 b. s. 3 d. h. overtr. motor-kentee- kenbesluit F. B., Biggekerke, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. overtr. algemeen reglement van politie voor rivieren en rijkskanalen A. J. M. L., zwervend, tot 5 b. s. 5 d. h. stroo- perij J. de P., H. AL, J. F., J. M., allen te Westkapelle, ieder tot 5 b. s. 1 w. t. overtr. trekhonden wetJ. T., Middelburg, eens goed nakeek, ontdekte zii een binnen zak met eenige papieren onder andere een afschrift van de huwelijksacte van haar zuster. Haar eigen dochtertje stierf dien avond, maar de gedachte om afstand te doen van Heiena's kind was haar zoo ondraaglijk, dat zij aan Ernscrofton schreef, dat zijn vrouw en kind dood waren..." „Alaar hoe..." begon Awdry. „Wacht even, Iaat me eerst uitspreken, dan krijg je waarschijnlijk vanzelf ant woord op je vraag. Dat ze haar eigen dochtertje voor Heiena's kind liet door gaan, was gemakkelijk genoeg, want in Stockporton werden de beide meisjes toch al als tweelingen beschouwd van mrs. Ward. Haar oudste dochtertje, Rosetta, was toen drie jaar oud. Haar moeder had de zuster verafgood, en ze schijnt werkelijk van Helena's kind meer gehouden te hebben dan van haar eigen telg. Het was ook nooit bij haar opgekomen dat ze haar nichtje op deze wijze kon berooven van hetgeen haar rechtmatig toekwam. Eerst vijf maanden geleden ging ze dit in zien, toen ze toevallig een krant in handen had gekregen, waarin sprake was van grootvaders ziekte en van den dood van oom Ernscrofton. Zelf was ze op dat oogenblik stervend, maar haar dochter Rosetta, die een bijzonder scherp verstand schijnt te hebben, bracht het een en ander met elkaar in verband, en ze gaf de zaak in handen van een advocaaten nu met dit gevolg, dat haar nichtje als rechtmatige erfgename werd erkend." „O, maar Jim, ik vind het verschrikke lijk voor jou... en..." „Voor mijn moeder", vulde hij aan. „En voor mijn stiefvader was het ook een heele slag (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1