MAANDAG 3® SEPTEMBER 63e Jaargang ■1925 Maatscliiifj Stoomvaart. iewelj in alle Mati^l BINNENLAND FEUILLETON Zooals da ouden zongen... PLOUVÏER Heeft de Schoenen Een greep Stads= en Provincienieuws interiass.rh naar maat vanaf f SS»™"- 84 raagd een nette WINKELJUFFROUW komende Winkeljuffrouw ;s Bureau „Vliss. Courant". jer zoekt voor 2 a 3 n ME ZIT- EN SLAAPKAMER zonder pension, •en onder No. 94, Courant". ERWTENLEZER igd. Kroonerwten en 5 alfes vrij thuis, voorlo. per mud. Te bevragen fl >SER, Walstraat 113. raagd te Goes een TWEEDE MEISJE. fr. Jetter A, Boekhandel Ril ■TERMAN, Goes. Huur voor 10 per maand BOVENWONING, erdieping, electrisch licht, d z. bevragen Koningsweg 2L| ke DAGDIENSTBODE a'gd. es Badhuisstraat 46 boven, Koop of te Huur het WINKELHUIS Koudekerke. es DE KROO, Mr. Trf| ildaar. Koop Pruis, elast. JNIFÖRM MET OVERJAS, I geschikt voor leerlingen O. Te bevragen Courant''. ASSURANTIE. oude soUede Assurantie^ pij wenscht voor haar afdtf Brandverzekering, ölar Inbraak verzekering, ^zekering, Ongevallen i ên, Bedrijfsverzekering en, Persoonlijke ongevaW g, Wetfefijke aanspraKfJI te Vlissingen en in de «1 *le dorpen op Walcheres| elijk Zeeuwseh-Vlaandereii AGENTSCHAPPEN stigen. Reflectanten gel'JvöJ ven on^er letter A aan nc«y der „Vliss. Courant". ilngen- Middelb. - R"'1® tujschengelegen VOER VAN PASSA GOEDEREN EN V T. BH September ndag 28 :dag 29 Into miti.n t. bok<®'> Itndua: H.V. Tr.nn»«( T.h. Er«n 9. V» ,1*| m- Ï018 dda borgB. iiM W. V. OOSTM^ft fj',11 raht-.GUbt. BOTTBNfl^ A VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- wpn f 2.20 per drie maanden. Franco door W -ci'eele r'ik :f2'5°' „ementen 1 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels: ƒ1.10 voor iedere rpvel meer 26 cent bij abonnement spe- 2e prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Diens-taanvragen, enz prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. De positie van het rijkspersoneel. Zaterdag kwam te 's-Gravenhage in Pul- chri Studio het algemeen bestuur bijeen van de Centrale van Vereenigingen van rijkspersoneel, waarbij zijn aangesloten 31 organisaties met plm. 7000 leden, ten einde naast enkele huishoudelijke aangelegenhe den den toestand te bespreken, waarin het rijkspersoneel thans verkeert. De voorzitter, de heer F. Perdok, opende deze bijeenkomst met een inleiding, waarin hi{ den noodtoestand besprak, waarin de ambtenaren z.i. geheel onnoodig verkeeren. Vervolgens betoogde spreker, dat de re- peering bezig is de verhouding tusschen overheid en personeel te verzwakken. De door haar ingeslagen weg moet z.i. nood zakelijk in de naaste toekomst reeds tot scherpen strijd leiden. Spreker achtte het vormen van een weer- standskas, hoewel een noodzakelijk kwaad, uoodig. Verder meende hij, dat een wet op den rechtstoestand der ambtenaren noo- dig is, als zijnde het eenige middel om een einde te maken „aan het gesol met het recht der staatsdienaren." Spreker vertrouwde, dat de ministers nieT doof zullen zijn voor de klanken die tot hen opklinken, maar spr. wees er op, dat het zonder de ambtenaren zelf niet zal ge lukken de regeering tot andere gedachten te brengen. Zij moeten, aldus spr., hun stem wijd en zijd laten klinken en hun treurigen toestand naar buiten uitdragen. Tot dusver waren zij te fatsoenlijk en leden l'ever aldus spr. gebrek en armoede aan hun treurig lot te openbaren. Salarissen spoorwegpersoneel. Omtrent de conferentie tusschen de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen en de vertegenwoordigers der vakbonden meldt men nog aan de „N. R. Ct.", dat de directie bereid is, indien de meerderheid der orga nisaties het ontwerp aanneemt, invoering ervan bij de regeering te 'bevorderen. Als de organisaties de voorgestelde regeling verwerpen, zal de directie een eigen ont werp bij de regeering indienen. Verkoop koloniaal postwaarden. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend dat met ingang van 1 October a.s. het postkantoor te Amsterdam bij wijze van proef, voorloopig voor één jaar»wordt aangewezen als centrale instelling voor den verkoop van verzamelaars van Neder landsche en Nederlandsch-Indische, Suri- naamsche en Cura^aosche postwaarden. In verband hiermede wordt gedurende dien tijd de verkrijgbaarsteürng ten postkantore te Haarlem van de koloniale postwaarden gestaakt. De aanvragen om bovengenoemde post waarden behooren rechtstreeks aan het postkantoor te Amsterdam te worden ge richt. Zij behooren eventueel te zijn gefran keerd en vergezeld van het verschuldigde bedrag in geld, volgens de nominale waar de, en de kosten van toezending der post waarden per aangeteekemden brief. Het be drag kan ook per postwissel of per giro worden overgemaakt Aan schriftelijk in gediende aanvragen om postwaarden ter waarde van minder dan ƒ5 wordt niet vol daan. Voor den verkoop van de betreffende regels wordt voorts des Woensdags en des Oorspronkelijke roman door LOUISE B. B. 13) „Dacht je dat een meisje van even twintig een man van zestig neemt om zijn tnssche oogen riep Fietje smalend. „De dwaas had wijzer moeten zijn Geen drie maanden na zijn huwelijk ontpopte zich zijn engel tot een afschuwelijke heks. Ze verkwistend bovenmate Reyman aan- aaar hij bleef lang blind voor haar gebreken... „Maar hoe weet je dit alles toch riep iii T s*a alti'd verwonderd hoe goed verhalen r,0°^te komt van a' d'e soort van alsof men haar iets vlei- ,Wn,M I ^,ezeSd „Mijn zegsman is Frans oor-, u? n en déplaise Jacques, mijn Lm! !en heer broeder, die zich al zoo'n vin x besch0l>wt als de heer en meester dat 8oeden Frans. Je moet dan weten Duim! e van Frans, een mevrouw Van erirpn!"' Woont,. vlak naast de Reymans, laan n'n een z'istraat van de Regentesse- het a0aar hebben de menschen, schijnt tot'vPrh^ewoonte elkaar te begluren, en de Tini'Jl ln^~ van bun divertissement zijn Rchenmnr/H §ebouwd met heel dunne tus- men nam!!1' Z°° weet mevrouw Van Dui- zonier- lIng op te s°mmen het aantal weelen w'n.terh°eden, de zijden en flu- een al al de r'ts toiletten, het i°nge nnij ?£er dan het andere, van de nooit hamf 1* mevrouw Reyman, die aan Spenen draagt, om de ringen 2°o ziin hoVmgerl te laten bewonderen. Weduwe VanV^ e ooren' die van de an Duimen natuurlijk, getuigen, Zaterdags van 2—5 uur nam. een afzon derlijk loket ten postkantore te Amsterdam opengesteld. De R. Kath. Staatspartij. Naar „de Tijd" meldt, zal de algemeene vergadering van den Alg. Bond van R. Kath. rijkskieskring-organisaties in Neder land, op Zaterdag 7 November in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht gehouden worden. Aan de orde komt de verkiezing van een voorzitter, wegens het aftreden van baron Van Wijnbergen. Het bondsbestuur beveelt zooals reeds gemeld is, eenstemmig voor deze vacature aan jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrotick te 's-Gravenhage. De loonen van het gemeente-personeel te Rotterdam. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan Burg. en Weth. te Rotterdam gemeld, dat goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit van 29 Mei jl. tot toepassing van tijdelijke loons- en salarisvermindering voor het gemeente-personeel. Gedeputeerden gronden dit besluit op de overweging, dat de toegepaste salarisver verlaging, wanneer men haar niet als cor rectie op het bij de wet toegelaten pen- sioenverhaal beschouwt, onbillijk moet ge acht worden, aangezien deze verlaging, die bij de salarissen tusschen ƒ3000 en ƒ4700 progressief werkt, boven ƒ4700 degressief wordt. Burg. en Weth. stellen thans voor, tegen de beslissing van Ged. Staten bij de Kroon voorziening te vragen. Pisuisse naar Indië. Met de „J. P. Coen" vertrokken Zaterdag de heer en mevrouw Jean Louis Pisuisse en de heer H. Stuurop naar Indië, alwaar zij een tournée van anderhalf jaar zullen ma ken. Tijdens het oponthoud in Genua zal het drietal aldaar een voorstelling geven, welke georganiseerd ^vordt door de Neder landsche vereeniging in samenwerking met de Zwitsersche vereeniging. Den 26en October hopen Pisuisse en de zijnen in Sa- bang te arriveeren. Het drietal werd uitgeleide gedaan door eenige vrienden en bekenden. Het Jurgens-concern, In zijn vijfden en laatsten brief over de •Jurgens' affaire schrijft de heer S. F. van Oss, in de „Haagsche Post" alsnog het volgende Niemand mag, in het licht van het hier gepubliceerde, eenige Jurgens-cijfers ge- lcoven. En eigenlijk mag niemand, bij onze bestaande wet op de N. V., de cijfers van eenige N. V. gelooven. Jaar in, jaar uit, telkens opnieuw geschieden onbekend en ongestraft dingen zooals bij jurgens zijn gebeurd en zelfs nog erger dingen. Daar door is de N. V. hier te lande in plaats van een economischen zegen een economische vloek geworden. In plaats van kleine kapi taalkrachten te vereenigen tot groote, en hen daardoor meer potent te maken, wordt de Naamlooze Vennootschap in Nederland steeds meer het middel om den vlijtigen en spaarzamen, de kleine luyden en den mid denstand, de fatsoendelijken en behoorlij ken stelselmatig te* berooven van met hard werk zuur verdiend of met zelfontzegging bespaard geld. Bovenal, door middel van de N. V. zien wij doorloopend kapitaal ver plaatst van goede handen naar kwade, van de handen onzer beste staatsburgers naar sociale parasieten en roofdieren door mid del van leugens en listigheden, bij de op richting eener N. V., van ongerechtigheden bij haar beheer, door ongerechtigheden zelfs bij haar begrafenis, liquidatie. De wei nige wijzen mijden dan ook de N. V. als ware zij een uitvinding van Satan zij heb ben door bittere ervaring haren waren aard leeren begrijpen. Zij weten wat hun wacht van de zijde van besturen, die vaak onge hoorde emolumenten trekken uit aan „pro tectie" of corruptie te danken baantjes, vaak mooi weer van andermans geld spe len, en vaak met voorkennis van den stand van zaken het publiek uitbuiten door mani pulatie hunner aandeelen. Maar de groote goê gemeente blijft op den lijm gaan en wordt dan geregeld, doch steeds als het te laat is, opgeschrikt door verliezen die wrok. misnoegen en wantrouwen zaaien. Het ge schokte vertrouwen in onze voormannen, dat zooveel bijdraagt tot de tegenwoordige sociale onrust vindt voor een goed deel, ook al zijn weinigen zich daarvan bewust, zijn oorsprong in de ongerechtigheden be dreven met en bij onze N. V. De demora lisatie op zakengebied eveneens. De ver vanging op zoo groote schaal van den eer- zamen koopman, persoonlijk aansprakelijk voor al zijn daden, steeds bovenal denkend aan zijn „naam", door de „naam"looze, eerlooze, gewetenlooze vennootschappen, dit is een der grootste economische ram pen van onzen tijd iu,alle landen waar men naliet de N.V. behoorlijk te regelen. Ook de broeder van den heer S. F. van Oss schrijft in deze affaire zijn laatsten brief. De heer Van Oss beschuldigt den heer Anton Jurgens, op ongehoorde wijze te hebben omgesprongen met de belangen zijner aandeelhouders. Indien door zijn pu blicaties schade is geleden, dan zinkt die z.i. in het niet bij de schade, die de aan deelhouders uit-eindelijk zouden hebben geleden, wanneer hij hun oogen niet had geopend. Hij acht het onverantwoordelijk, dat dezelfde personen, die hun aandeelhou ders op zoodanige wijze hebben misleid, gehandhaafd zouden worden in een positie die het beheer van zoovele tientallen mil- lioenen met zich brengt. Met leiders van een andere mentaliteit zou daarentegen de ook volgens den heer Van Oss au fond goe de Jurgenszaak z.i. stellig in den loop dei- jaren haar vroegere posjtie kunnen-her- POLDER WALCHEREN. In de Zaterdag te Middelburg gehouden vergadering van den Polder Walcheren werd aan het tweetal commissies het on derzoek opgedragen van de geloofsbrie ven van de 7 nieuw gekozen commissaris sen. Na dit onderzoek deelde de heer jhr. Boogaert mede, dat de commissie, van welke hij voorzitter was, zich nog heeft af gevraagd of de heer Jeronimus wel Neder lander is, daar hij in Antwerpen geboren is. Waar echter bleek dat zijn ouders Ne derlanders waren, werd aangenomen dat de heer Jeronimus ook Nederlander is ge bleven en werd, evenals door 'de commis sie, die onder voorzitterschap stond van den heer mr. Heijse, voorgesteld alle ge kozenen toe te laten, waartoe werd beslo ten. Hierna werden de 7 heeren door den griffier binnengeleid en werden zij be- eedigd. Namens de vertegenwoordigers van de eigenaren van de gebouwde eigendommen legde de heer De Rijcke met dank voor de woorden van gelukwensch van den voor zitter daarop de volgende verklaring af In aanmerking nemende dat het voor de door hen vertegenwoor digd wordende groep van belang is, dat ten laste van den gebouwden eigendom geen hoogere lasten mogen worden ge bracht dan die welke strikt onvermijdelijk zijn en krachtens wet en/of reglement door den gebouwden eigendom moeten worden gedragen dat zij zich zouden, kunnen onthouden van beoordeeling van alle zaken, welke geen rechtstreeksch of zijdelingsch verband houden met de belangen van eigenaren van gebouwen dat zij evenwel krachtens eed of be lofte gehouden zijn de belangen van den Polder in zijn geheel te moeten voorstaan en te behartigen dat het mede in het belang is voor de door dien vertegenwoordigd wordenden groep dat de welvaart van de andere groep zoo sterk mogelijk is en blijve redenen, waarom zij zich van de beoor deeling van de andere zaken niet zullen onthouden en derhalve aan de beraadsla gingen over alle polderaangelegenheden zullen deelnemen, vertrouwende dat dit geene verandering zal brengen in de be kende aangename verstandhouding in de vergadering van het bestuur van den pol der Walcheren, waartoe zij ook gaarne hunne medewerking zullen verleenen. De voorzitter zeide, niet anders te heb ben bedoeld en verwacht, maar toch van de mededeeling met genoegen kennis te nemen. Hierna werd overgegaan tot het bij lo ting vaststellen van het rooster van aftre ding der commissarissen, die gekozen zijn door de eigenaars van het gebouwd. Hier bij werd bepaald, dat de heeren De Rijcke en Jeronimus in 1927, Barentsen en Groos- man in 1929 en v. d. Harst en Huson in 1931 alle met 1 November zullen aftreden. Dijkgesrhot. Bij het voorstel tot vaststelling va.i het dijkgeschot voor »926, stelde de heer Je ronimus mede namens de andere commis sarissen voor het gebouwd de vraag of het dagelijksch bestuur gevaar of meerder ge vaar voor de waterkeerende werken van den polder aanwezig acht, indien de thans bestaande werken, welke herstelling be hoeven en voornamelijk die waarvoor ver vanging van Doorniksche of Vilvoordsche steenglooiing door glooiing van zuilen- bazalt wordt voorgesteld, zouden worden hersteld in het zelfde materiaal als waar in deze werken thans zijn uitgevoerd. De voorzitter zegt, dat deze vraag moei lijk is te beantwoorden zonder dat het da gelijksch bestuur den deskundige heeft ge hoord. Het ware gewenscht geweest dat zulk een vraag vooraf was ingediend. Wat echter sprekers persoonlijke meening be treft, wijst spr. er op, dat de aanvallen op de kust heviger zijn geworden en toen die minder waren is men tot het gebruiken van Belgischen steen overgegaan. Nu kan men beter weer bazalt nemen, waarvan het on derhoud minder kostbaar is. De heer Jeronimus geeft toe, dat een der gelijke vraag als' hij deed, beter voor de vergadering had kunnen worden ingediend. Het is niet de bedoeling in deze eerste ver gadering reeds onbescheiden te zijn, maar het geldt hier een principieele kwestie. Het was niet doenlijk de eigenaren van ge bouwde eigendommen te hooren voor het vaststellen van het polderreglement, maar het ligt nu op den weg der vertegenwoor digers van die personen, om hun belangen zoo goed mogelijk te behartigen en te zor gen dat zij niet meer betalen als de wet eischt. Art. 122 van het reglement, dat re gelt wat zij betalen moeten, acht spr. niet billijk. De thans voorgestelde wijzigingen in het materiaal komen juist ten voordeele van de andere groep, ais de onderhouds kosten verminderen. Spr. meent dat het op groote moeilijkheden zal stuiten, uit te maken welk deel van de na 1913 gesloten leening ten laste ook van de eigenaren van het gebouwd komen. Spr. en zijn 5 mede commissarissen waren eerst van plan een amendement in te dienen om hetzelfde ma teriaal te gebruiken, maar zullen dit nu niet doen. Spr.^ hoopt echter, dat het dagelijksch bestuur in het vervolg rekening zou houden met de door hem gestelde vraag. De voorzitter maakt er opmerkzaam op, dat bij het maken van deze raming geen rekening is gehouden met het betalen door het gebouwd. Zooals nu wordt voorgesteld, geschiedt het reeds 20 jaar. Het zou billijk zijn als het gebouwd ook mede betaalde aan het onderhoud. De heer De Visser, commissaris, spreekt er zijn voldoening over uit, dat het dijkge schot weer eenigszins in normale banen terug komt en wenscht nog eens hulde te brengen aan den heer Botting, die verrui ming van het belastinggebied het eerst naar voren heeft gebracht. De heer Huson wijst ook nog op het z.i. niet practische vervangèn van palen, waar na het voorstel van het dagelijksch bestuur, dus ƒ7.18 per H.A. schotbaar en 9.80 per H.A. vrijland voor ongebouwd en ƒ1.70 per 100 belastbare opbrengst voor ge- (Ingez. Mededeeling.) onschuldig weg, door de dunne, gehoorige muren heen, van de hevigste en pijnlijkste tete-tetes van de overgelukkige Reymans. Gewoonlijk vallen die echtelijke scènes voor op 'hét uur dat beide gezinnen aan tafel zitten. Ik denk dat mevrouw Reyman dit moment uitkiest, omdat haar man dan moede thuiskomt van zijn kantoor bijzon der lief bedacht, vind je niet Nu, me vrouw Van Duimen veronderstelt dat me vrouw Reyman begint, heel kalm en be daard, "waarom niet haar man te vleien om een nieuw toiletartikel of by- outerie, die zij 's middags achter de een of andere winkelruit heeft gezien. De eer ste onderhandelingen worden nog niet verstaan door de buren. Maar weldra kon digt het ietwat hooge van mevfouw's stem aan, dat het huiselijk conflict hel kookpunt nadert doordat Reyman, natuur lijk ook nog bedaard en verstandig, zijn vrouwtje aantoont dat haar wensch geen gelijken tred houdt met den uitgeputten toestand van zijn beurs. Al heel gauw kon digt een fluitend gekrijsch en diep gebrom aan, dat het spannend moment in het hui selijk duet bereikt is, want het volgend oogenblik heeft de verontwaardigde huis heer met ziin vuist de tafel gebeukt duidelijk hoorbaar en buldert solo „En nu zwijg verder Ik weiger 't, je kost me toch al de ooren van het hoofd Ik weet me toch al niet meer te bergen Ik, die vroeger geen cent schuld had... Dan plots een stilte, de bedriegelijke be nauwende stilte voor de orkaan losbreekt En ja wel, opeens een gillen, een krijschen, gevolgd door rinkelend geratel van neer- smakkend brekend porcelein en glas... Daarna smartelijk gesnik, vermengd met grove vloeken. Het huiselijk onweer heeft zijn hoogtepunt bereikt..., nog even een nagalmend, dreunend toeslaan van deuren en eindelijk de harde slag van de driftig toegetrokken voordeur... De diepe stilte van het graf de slag is gestreden, de legers hebben zich verstrooid En van de meid van de Reyman's hoort dan de meid van mevrouw Van Duimen de verklaring van wat er nog raadselachtig bleef voor de gretig luisterende buren achter de gehoo rige, maar ondoorzichtige muren. Het is de lieve mevrouw Reyman, die groente schotels, borden, sauskommen, schalen, leeg of niet, messen en vorken, al wat maar onder het bereik valt van haar driftig handje, naar het achtbare hoofd projec teert van den man, dien zij gehoorzaam heid en onderdanigheid heeft beloofd voor de wet. Eerst als de tafel schoongeveegd is, zakt ze inéén, in een zenuwtoeval, waarvoor hij, met de erwtjes en jusvlakken nog in het haar en tot in zijn vestjeszakje, ongevoelig blijft. Na zich zoo wat gerei nigd te hebben in de keuken, stormt hij het huis uit... „Maar dat is afzichtelijk En hebben jullie daarover tranen gelachen „O, je moet Frans Woudenhof op dreef hooien en hem de stemmen hooren nadoen. Wij waren in één lachbui Maar het grap pigst komt nog. Je zoudt nu meenen, hè, dat mijnheer Reyman zich nu zal laten gel den Hoor verder Na zoo'n scène bou- deeren zij elkaar, mevrouw gaat uit op de weinige uren die meneer thuis doorbrengt, en meneer komt nog minder thuis dan ge woonlijk. De meid heeft dan „wat 'n lek ker leventje", er wordt weinig gewerkt en gekookt thuis. En weet je nu wie van de twee het eerst het hoofd buigt „Ik hoop dat malle vreeselijke mensch ik vind het heele verhaal pijnlijk van on- kieschheid, Fietje 1" antwoordde Betty boos. „Dat is toch mijn schuld niet, ik "vertel alleen de feiten", ging Fietje opgewekt voort „neen, niet zij, maar hij doet den eersten stap. Vier dagen houdt de stakkerd den oorlog vol, de vijfde dag gaat me vrouw Van Duimen voor het raam zitten op de wacht van den capitulatiebode. Zij weet al op een prik wat er zal gebeuren. De eerste vredesduif is gewoonlijk een loopknecht uit den een of anderen winkel met een groote doos... mevrouw Reyman krijgt de palm der overwinning thuis, waar. voor zij zoo bloedig gevochten heeft...!" Fietje, achterover in haar stoel geleund, lachte smakelijk. Betty, ernstig, keerde zich bezorgd naar haar stiefbroeder, die, op en neer loopend, zwijgend, Sofi, het verhaal van Reyman's ongehoorde zwakheid had haten doen. „Jaap, is het waar, dat alles „ja antwoordde hij kortaf, stroef. „Weet je het ook uit dezelfde bron Kan dat praatgrage jongemensch niet schandelijk overdreven hebben „Dacht je", voer Jaap verachtelijk uit, „dat ik zou afgaan op oudewijven-gewau- wel en meiden-leuterpraatjes Wat er thuis bij hem gebeurt, is Reyman's zaak Zoo lang het gebeurde de achting, die het kan toor in dè stad geniet, niet raakt, gaan ons Reyman's particuliere zaken niet aan. Maar ik "heb laten informeeren..., het is waar, dat Reyman tot over de ooren in schulden zit, erger..., dat hij nergens in de geheele stad, waar ook, een cent crediet heeft. Al les wat het huishouden behoeft, moet aan de deur betaald en wordt anders niet afge leverd. En dat, de oudste beambte van Van den Heymel en Barteis, de boekhouder- procuratiehouder Een mooie geschiedenis vcor het oudste bankiershuis van de stad Dit is niet alleen meer een particuliere aan gelegenheid. het raakt de reputatie van de firma Ik'heb gewacht tot ik alles zeker uit de vele voordeelen die de CRE.S. ECONOMIE SCHOENEN !(onder welker lederen bin nenzool een geheel rubber onderwerk is aangebracht) bieden 1. Besparing van minstens 75 aan reparatiekosten 2. Gegarandeerd droge voeten bij het natste weer 3. Altijd blijvende prima pasvorm en elastische gang. Waar niet verkrijgbaar, vraagt aan bij C.R.E.S. ECONOMIE SCHOENFA BRIEKEN Heveadorp (Geld.) (Ingez. Mededeeling.) bouwd, zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De rekening over 1924 wordt overeen komstig het voorstel zonder hoofdelijke stemming voorloopig vastgesteld op ƒ466.795.40 in ontvang, ƒ424.607.94 in uit gaaf, alzoo een goed slot van ƒ42.187.46. Eveneens wordt aangenomen het voor stel tot aangaan van een leening van ƒ78.000, rentende ten hoogste 5 zulks tot dekking der kosten van buitengewone werken tot verdediging van den onderzee- schen oever van den Zeedijk aan de Zuid watering. Aan de orde was vervolgens het Zater dag vermelde voorstel inzake omlegging van den bocht in den Noordweg bij 't Huis Om, welk voorstel na breedvoerige discus sie werd aangenomen met slechts de stem van den heer Allaart tegen. Zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen de voorstellen tot verkoop van grond aan J. Stroo Pz. te Zoutelande, tot 't verleenen van vergunning aan de ge meente Middelburg tot bemaling van eenige perceelen aan den Nadorstweg en tot toe kenning van een gratificatie aan mej. wed. StrooGeldof te Vlissingen voor 1926. Tot voorzitter van het stembureau werd benoemd de voorzitter van den polder, tot leden de heeren v. d. Minne en Volkers en tot plaatsvervangende leden de overige le den van het polderbestuur. Rondvraag. Op een vraag van den heer v. d. Feen deelt de voorzitter mede, dat pogingen worden aangewend een leening terug te brengen in rente van 6 op 5 en een groote leening zal, worden teruggebracht van 5% op 5 Aan den heer J. de Visser wordt overwe ging van verbetering van den Poppen- damschen weg toegezegd, en aan den heer Huson dat kleine bedragen van aangesla- genen voor gebouwd te Vlissingen en an dere plaatsen zullen worden geïnd aan huis van de belastingplichtigen en grootere be- dragen met postgiro kunnen worden over gemaakt, en aan den heer Jeronimus, dat ernstig zal worden overwogen gelegen heid te geven ook elders dan te Middelburg te stemmen. Hierna werd de vergadering gesloten. VLISSINGEN, 28 SEPTEMBER. Concert Vlissingsch Mannenkoor. Het bestuur van „Vlissingsch Mannen koor" heeft, ter opluistering van het op Donderdag 8 October a.s. in „de Oude Vriendschap" te geven concert, den beken den baritonzanger voor concert, opera en wist, en nu de bewijzen in mijn handen zijn, heb ik vader na den eten -er over ge sproken." Betty en ook Sofie zagen hem verschrikt aan „Heb je... heb je dat durven doen... Je weet toch dat vader ontzien moet wor den Jaap haalde met een fronsen van de wenkbrauwen de schouders op „Ik kan er niets aan doen I Vader had mij eerder moe ten vertrouwen zoodra ik de volmacht van dt firma heb tot handelen, kan ik vader entzien, nu moet hij op de hoogte gebracht worden, om zelf naar behooren maatrege len te kunnen nemen. De eer der firma ligt mij e-ven na als vader Betty, zenuwachtig, begon den grooten theekop van haar vader te vullen „En als vader door de emotie nu wat overkomt... O, Jaap, je bent toch een harde Barteis Zij ging met het kopje naar dë deur. Jaap haastte zich de kamerdeur voor haar te openen. „Betty". vroeg hij gedempt „ben je boos op mij, omdat ik het mijn plicht meende met vader te moeten spre ken over Reyman „Ach... neen, Jaap... neen Ik geloof, uit jou oogpunt bezien de belangen van het kantoor..., dat je dan wel gelijk had vader te waarschuwen. Maar ik, Jaap, ik zie in deze heele geschiedenis nog niets anders dan een diep beklagenswaardig man, een treurig geval, Jaap. maar geen ernstige fout of misdaad Jaap liet Betty uit, zag haar na, zooals zij, met de druipende kop thee in de hand, de gang door, de trap naar boVen opging. Juist dat altijd vergoelijkende, verzachten de was voor den krachtigen jongen man een vrouwelijke charme te meer in Betty. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1